Czy Warto Zrobic Kurs Kosmetyczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-16, 22:17   #1
MANKA75
Raczkowanie

Czy Warto Zrobic Kurs Kosmetyczny?

Mam pytanie czy warto robic kurs kosmetyczny?Czego moge sie na nim nauczyc i co nowego wniesie w moje zycie.A moze to poprostu tylko nic nie warty wydatek pieniezny . Chcialabym zapisac sie na taki kurs , ale nie wiem czy warto . Stąd moje pytanie.Nie wiem na co mam zwrócic uwage o co pytac ,co powinien zawierac taki podstawowy kurs . Prosze o podpowiedz bo jestem ciemna.A nie chcialabym wyrzucic pieniędzy w błoto.
MANKA75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 22:44   #2
bellissa
Zadomowienie

GG do bellissa
Dot.: Czy Warto Zrobic Kurs Kosmetyczny?

To zależy do czego będzie ci potrzebny taki kurs, bo jeżeli tylko dla siebie, tak do "użytku domowego" to prawdopodobnie dowiesz się tam paru ciekawych rzeczy ale jeżeli chcesz pracować w zawodzie kosmetyczki to kurs nie wystarczy, są tu do wyboru albo studium kosmetyczne albo licencjat z kosmetologii
bellissa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:15   #3
MANKA75
Raczkowanie

Wlasciwie to chodzi mi przedewszystkim o manicure i pedicure a takze metody przedluzania paznokci.Czy wtedy nalezy zrobic jakis konkretny kurs i tylko w tym kierunku?Czy wna takim kursie kosmetycznym tez czegos sie dowiem na ten temat?I jeszcze jedno pytanie czy ktos wie cos o jakims studium kosmetycznym w Olsztynie?
Stary 2005-10-19, 00:15   #4
bellissa
Zadomowienie

GG do bellissa

Myślę, że jeżeli interesuje cię głównie manicure, pedicure i stylizacja paznokci to taki kurs powinnaś wybrać. Napewno dowiesz się tam najwięcej na ten temat, więcej niż na kursie kosmetycznym. Wiele firm które się tym zajmują oferuje również szkolenia np.: http://www.euro-fashion.com.pl/onas.php http://crystalnails.pl/strona_html/szkolenia.php
Jeżeli chodzi o studium kosmetyczne w Olsztynie to np: http://www.akademieprenier.pl/pl/adresy.php?ids=olsztyn
bellissa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 14:30   #5
MANKA75
Raczkowanie

Dzięki bardzo bellissa za podpowiedz ,musze sie nad tym dobrze zastanowic co bedzie lepsze.
Stary 2010-10-28, 14:09   #6
efka88
Przyczajenie

Myślę, że w naszym zawodzie dobry kurs kosmetyczny to podstawa
Stary 2011-01-12, 15:34   #7
Palolo
Przyczajenie

Hej chciałam ponowić pytanie. Kończę studia z położnictwa i jestem po kursie wizażu. Zastanawiam się nad wybraniem innej drogi(coś w kierunku kosmetologii jako studia lub studium kosmetyczne)lub połączeniem ich obu, chciałabym zrobić taki kurs żeby zobaczyć z czym to się je nie tylko od strony klientki i czy ewentualnie nadal by mnie to kręciło. (od razu zaznaczę że wiem że kosmetologia to nie tylko pielęgnacja i zabiegi tylko ciążka nauka.)
Dlatego prosiłabym o rady na temat kursów i ewentualne polecenie jakiś wartościowych.
Palolo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 14:34   #8
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez efka88 Pokaż wiadomość
Myślę, że w naszym zawodzie dobry kurs kosmetyczny to podstawa

a ja myślę, że w w naszym zawodzie dobra szkoła to podstawa. Uważam, że kurs jest ok, jeśli ktoś chce zdobyć jakieś informacje dla siebie samego, ale jeśli chodzi o pracę w zawodzie, to żeby mieć zansę na dobrą pracę i być profesjonalistką to albo licncjat z kosmetologii, albo ewentualnie studium, a kursy owszem, ale już po ukończeniu szkoły, w trakcie pracy zawodowej w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych. Osoba tylko i wylącznie po kursie kosmetycznym nie powinna wykonywać zawodu, bo ma za małą wiedzę. Jedynie kursy styliwacji paznokci to co innego, bo mogą wystarczyć do wykonywania zawodu stylistki paznokci. Ale to tylko przecież moja opinia
Pozdrawiam

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 10:28   #9
ladyAga87
Przyczajenie

Smile Dot.: Czy Warto Zrobic Kurs Kosmetyczny?

Witam Wszystkie Wizażanki

Mam problem-zastanawiam się nad kształceniem w zawodzie kosmetyczki. W moim mieście (mieszkam w woj.lubelskim,w mieście liczącym ponad 30 tys.mieszkańców) jest 2-letnie studium kształcenia zawodowego na kierunku technik usług kosmetycznych. Opinie na jego temat są bardzo zróżnicowane-jedni mówią o nim bardzo dobrze,inni-że nic konkretnego się nie nauczyli. Sama mam 3 koleżanki,które skończyły tę szkołę i robią swoją karierę kosmetyczki z różnym skutkiem-czasami zastanawiam się,czy aby na pewno skończyły to samo studium Wiem,że wiele zależy od indywidualnego podejścia do sprawy,ale... Zastanawiam się,czy nie lepiej byłoby pójść na jakiś kurs do Lublina? Wiadomo-większe miasto,więcej możliwości,itp. Czytając Wasze opinie na tym forum doszłam do wniosku,że preferujecie ( a przynajmniej większość z Was) skończenie studium lub zrobienie licencjatu. Czy kurs,np.120 godz, to naprawdę za mało??? Wiem wiem-zaraz posypią się gromy,że w szkole tyle czasu albo podobną jego ilość poświęca się na naukę 1-2 zabiegów Ale przecież po szkole też nie jest się alfą i omegą-wszyscy wiemy,że praktyka i doświadczenie są niezastąpioną i najważniejszą nauką Pytam,może głupio,ale bardzo zależy mi na Waszej szczerej opinii. A jeśli już to jaki kurs mogłybyście mi doradzić w Lublinie?? Czekam na Wasze odpowiedzi
ladyAga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 13:36   #10
201704140924
Konto usunięte

warto pójść do takiej szkoły choćby po podstawy podstaw.
uczęszczałam do najlepszej dziennej szkoły - studium na śląsku jeśli chodzi o kosmetykę, a porównując to ze studiami to moim zdaniem nauka była żałosna. Aczkolwiek warto pójść do takiej szkoly7 z uwagi na praktykę. Ładuje się w ten zawód sporo pieniędzy które się zwracają.

Otóż my w szkole załatwiałyśmy sobie dużo szkoleń i to jest znamienne. Warto potem kontynuować naukę na studia kosmetologicznych chyba, że do końca życia chcesz zasuwać fizycznie i trzaskać pedicure

Ponadto jeśli interesujesz się branżą czytasz literaturę i prasę masz duże szanse na dobry rozwój.
201704140924 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 07:54   #11
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że warto wybrać się na szkolenie kosmetyczne, a dużo można się nauczyć nawet bez studium. Stylizacją paznokcia interesowałam się od bardzo dawna i sporo już umiałam. Na szkolenie wybrałam warszawską firmę New Nails i w zasadzie jestem bardzo zadowolona z wiedzy, którą wyniosłam podczas szkolenia. Jeśli będziesz się wybierała na konkretne szkolenie to postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o danej firmie. Wtedy twoje szkolenie będzie bezpieczne, bo bez przygotowania może to różnie wyglądać.
bonifacy34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:30   #12
Digolinka
Przyczajenie

Ja studiuję kosmetologię i uważam, że po 2 letnim kursie kosmetycznym możesz się więcej nauczyc jeżeli chodzi o praktykę, ale z kolei po studiach masz dużo szerszą wiedzę na każdy temat. I po tym i po tym i tak musisz robić dodatkowe kursy.
Digolinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:49   #13
Kamillaa W
BAN stały

GG do Kamillaa W

Moim skromnym zdaniem... na początek warto od czegoś po prostu zacząć i może to być zwykły kurs... prawda jest taka, że jest to zawód, w którym doszkalanie się jest na porządku dziennym... co chwile pojawiają się nowe trendy, nowe techniki itd - trzeba być z tym wszystkim na bieżąco...

wybierz to co najbardziej Cię interesuje... tam gdzie będzie Ci wygodnie dojeżdżać czy chodzić... i zgodnie z tym jakie masz finanse...

uważam, że jeśli chcesz się czegoś nauczyć to się nauczysz... po to chodzi się na takie kursy, żeby o wszystko pytać i dowiedzieć się jak najwięcej... do tego dochodzi praktyka...

i dużo też zależy od Ciebie.. od tego jak się zaangażujesz... bo można skończyć kurs i dalej nic z tym nie robić... a można też się rozwijać...

sama dojdziesz do tego w jakim kierunku chcesz iść... czy wystarczą kursy.. czy będzie potrzebna konkretna szkoła... np licencjat... warto spróbować czegoś na początek, chociażby po to żeby sprawdzić czy aby na pewno się do tego nadajesz i czy aby na pewno chcesz to robić... teraz mówisz o paznokciach, a może wyjdzie na to, że bardziej zainteresuje Cię wizaż i makijaże...

po prostu zacznij od tego co będzie dla Ciebie najwygodniejsze... i nie zapominaj, o tym, że na szkołę nigdy nie jest za późno
Kamillaa W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 08:14   #14
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Nie zgadzam się z Tobą. Nawet jeśli się zaangażujesz w szkolenie to mogą wyjść z tego nici. Moje koleżanki przerabiały już szkolenia, na których uczyło się po 10 osób na raz, a instruktorka była jedna... Oczywiście takie szkolenia były dosyć tanie, ale cóż z tego, skoro efekty żadne? 10 osób na raz ma jakiś problem i jak instruktorka ma wszystkim pomóc? Przecież realnie nie jest to możliwe...
bonifacy34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 09:10   #15
Kamillaa W
BAN stały

GG do Kamillaa W

jeśli szkolenie jest na 2h... jest 10 osób... i jedna instruktorka.. to faktycznie mało czasu....

więc co sugerujesz?

bo ja mimo wszystko będę się upierać, że jak się chce to można i warto spróbować wszystkiego
Kamillaa W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 22:29   #16
Dancingwithdreams
Raczkowanie

dziewczyny, znalazlam taka ofertę kursu kosmetycznego I, II i III stopnia i chciałam Was zapytać czy skończenie tych trzech stopni cokolwiek mi da tzn. mogłabym znaleźć jakieś zatrudnienie np. jako manicurzystka czy jest to raczej tylko taki papierek dla mnie? Bo zastanawiam się czy aby być manicurzystką w jakimś salonie kosmetycznym muszę mieć przynajmniej tytuł technika usług kosmetycznych czy jest jakiś kurs, który dałby mi "przepustkę" do tej pracy?
Dancingwithdreams jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 15:39   #17
ellish
Zakorzenienie

wszystko zalezy od salonu. Sa salony, gdzie przyjmuja dziewczyny tylko po studiach, albo po studium, a znajdą sie tez salony, gdzie przyjma po kursie.
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 18:40   #18
Dancingwithdreams
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
wszystko zalezy od salonu. Sa salony, gdzie przyjmuja dziewczyny tylko po studiach, albo po studium, a znajdą sie tez salony, gdzie przyjma po kursie.
aha, czyli jakaś mała szansa jest to w takim razie będę się musiała nad tym zastanowić dzięki bardzo za odpowiedź
Stary 2012-06-04, 19:33   #19
ellish
Zakorzenienie

nie taka mała. Jesli masz umiejetnosci, tryk do tego, to szanse sa nawet niemałe
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:24   #20
Dancingwithdreams
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
nie taka mała. Jesli masz umiejetnosci, tryk do tego, to szanse sa nawet niemałe
tak? no to świetnie! dzięki
tylko w takim razie jeśli najbardziej interesuje mnie robienie manicure/pedicure to czy lepiej kończyć te 3 stopnie kursu kosmetycznego, które dotyczą wielu innych rzeczy i nie są w 100% poświęcone manicurowi czy lepszy kurs stylizacji paznokci? Orientujesz się może czy ten kurs jest tak samo honorowany jak i 3 stopnie kosmetycznego czy raczej z takim kursem (stylizacja paznokci) nie ma szans na znalezienie zatrudnienia w tej dziedzinie?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości