Nieogarnięta szuka swojej kobiecości - jaka fryzura? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-07-27, 18:35   #1
nozomu
Przyczajenie

Red face

Nieogarnięta szuka swojej kobiecości - jaka fryzura?

Hej dołączam się do małych zmian, chociaż trochę głupio mi publikować swoje zdjęcie Z góry dziękuję za pomoc!
Nie chciałabym włosów farbować. Nie wiem jakie są (brak mi pewności), wydaje mi się, że nieco zniszczone, suche, strasznie też wypadają. Nie układają się, nie poddają (kiedy fryzjerka robi fryzurę na jakieś wyjście, żeby mieć loki muszę mieć "hełm" z lakieru do włosów a i tak trzyma ledwo całą noc). Spinki i gumki do włosów "zjeżdżają". Szybko robi się "misz masz" (musiałabym czesać się co 5 minut aby nie mieć rozkosmanych; elektryzują się bardzo).
Będę miała nowe okulary korekcyjne (ciemno niebieskie, granatowe), zainwestowałam też w przeciwsłoneczne.
Jaka fryzura, która nie zajmuje czasu (zwykle tylko przeczesuje szczotką by kołtunów nie było, nie znam się na modelowaniu), która się utrzyma, by do mnie pasowała?
Dodam, że chciałabym uniknąć grzywki (wkurza to przy prowadzeniu samochodu, próbowałam), ale propozycje z grzywką też bym przyjęła.
Ciągle mam przedziałek w miarę na środku, ciężko do zmienić bo nawet w innym uczesaniu włosy "wracają" na miejsce.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotka0.jpg (92,4 KB, 325 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fotka1.jpg (80,1 KB, 241 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fotka2.jpg (68,6 KB, 154 załadowań)
nozomu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 20:42   #2
rousse
BAN stały

Dot.: Nieogarnięta szuka swojej kobiecości - jaka fryzura?

Co do włosów, próbowałaś przejść na naturalną pielęgnację ? (odstawienie silikonów, olejowanie, wcierki itd?)
rousse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 21:03   #3
nozomu
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Co do włosów, próbowałaś przejść na naturalną pielęgnację ? (odstawienie silikonów, olejowanie, wcierki itd?)
Nie próbowałam, szczerze mówiąc jestem nieogarnięta w te klocki, moja pielęgnacja to stosowanie szamponów, z rzadka odżywek.
Używałam do tej pory: timotei złote refleksy (obecnie z różą jerycha), Nivea Intensywna regeneracja, elseve odbudowujący; z odżywek szukam bo raz znalazłam taką co mi naprawdę pomogła (nie wypadały tak włosy i były miękkie), tylko nie wiem co to było, stosowałam 3 do tej pory - z nivei intensywna regeneracja maseczka, z elseve i z pantene pro v. Ale nie wiem co lepsze, no i nie stosuję za często odżywek. Kiedyś miałam z pantene jakąś co mi wydawała się idealna, teraz chyba kupiłam nieco inną, bo łatwiej się rozczesuje ale to nie to samo co pamiętam, w tedy naprawdę mniej wypadały mi włosy.
Stary 2014-07-28, 10:20   #4
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez nozomu Pokaż wiadomość
Nie próbowałam, szczerze mówiąc jestem nieogarnięta w te klocki, moja pielęgnacja to stosowanie szamponów, z rzadka odżywek.
Używałam do tej pory: timotei złote refleksy (obecnie z różą jerycha), Nivea Intensywna regeneracja, elseve odbudowujący; z odżywek szukam bo raz znalazłam taką co mi naprawdę pomogła (nie wypadały tak włosy i były miękkie), tylko nie wiem co to było, stosowałam 3 do tej pory - z nivei intensywna regeneracja maseczka, z elseve i z pantene pro v. Ale nie wiem co lepsze, no i nie stosuję za często odżywek. Kiedyś miałam z pantene jakąś co mi wydawała się idealna, teraz chyba kupiłam nieco inną, bo łatwiej się rozczesuje ale to nie to samo co pamiętam, w tedy naprawdę mniej wypadały mi włosy.
Te wszystkie kosmetyki mają silikony (w składzie to wszytsko kończace się na -licone, thicone, -siloxan ) i poliquaternia (w składzie: poliquaternium), moga oblepiać włosy , powodować elektryzowanie, zbijanie w strąki, obciążenie i z tego powodu nawet wypadanie, o warto zajrzeć na podforum włosowe na wizażu albo blogi "włosomaniaczek".
Przede wszystkim kupiłabym szampon z SLS do zmycia silikonów i pq (zwykły za 3 zł lub lepszy np. Seboradin). Odżywkę bez silikonów i pq (zwykła za 4zł np gloria lub lepszą). Potem spróbowałabym co z pielęgnacji 'specjalistycznej " jest dobre dla moich włosów (olejowanie? + jaki olej?migdałowy? kokosowy?, proteinowanie?, wcierki + jakie? np. Jantar, woda brzozowa) metodą prób i błędów.
Moze wtedy włosy odżyją i będa bardziej puszyste. Bo kolor i długość jest super i na twoim miejscu bym nie obcinała.
rousse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:30   #5
nozomu
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Te wszystkie kosmetyki mają silikony (w składzie to wszytsko kończace się na -licone, thicone, -siloxan ) i poliquaternia (w składzie: poliquaternium), moga oblepiać włosy , powodować elektryzowanie, zbijanie w strąki, obciążenie i z tego powodu nawet wypadanie, o warto zajrzeć na podforum włosowe na wizażu albo blogi "włosomaniaczek".
Przede wszystkim kupiłabym szampon z SLS do zmycia silikonów i pq (zwykły za 3 zł lub lepszy np. Seboradin). Odżywkę bez silikonów i pq (zwykła za 4zł np gloria lub lepszą). Potem spróbowałabym co z pielęgnacji 'specjalistycznej " jest dobre dla moich włosów (olejowanie? + jaki olej?migdałowy? kokosowy?, proteinowanie?, wcierki + jakie? np. Jantar, woda brzozowa) metodą prób i błędów.
Moze wtedy włosy odżyją i będa bardziej puszyste. Bo kolor i długość jest super i na twoim miejscu bym nie obcinała.
Dziękuję za wyczerpujące informacje, jak będę miała chwilę ogarnę temat i coś dla siebie znajdę odpowiedniego. Jeśli to pomoże moim włosom od razu napiszę
Stary 2014-08-06, 18:55   #6
201605090940
Konto usunięte

proponuję jedynie wyregulować brwi oraz rozejrzeć się za kosmetykiem, który dodałby trochę objętości włosom

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

poza tym dodam, że moim zdaniem bardzo ładnie jest Ci bez makijażu
201605090940 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości