zabieg TCA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-08-03, 13:34   #1
ancilo
Przyczajenie

zabieg TCA

Byłam ostatnio u dermatologa i pani powiedziała,że mam dziwną strukturę skóry.Mam takie małe dziurki na twarzy.Jakby po wyciskaniu wągrów lub po prosakach.Prosaki mam w okolicach oczu i kości policzkowych.Często przekłuwam je igłą i wyciskam.
Pani dermatolog poleciła mi iść do kosmetyczki na oczyszczanie skóry i zabieg TCA.Zapisałam się na 14 sierpnia.
Jednak teraz zastanawiam się nad tym TCA.Poczytałam trochę w internecie i przeraziłam się.Mam kilka pytań.
Czy można robić oczyszczanie i TCA podczas jednej wizyty?
Czy gojenie skóry zawsze trwa koło tygodnia?(zabieg mam mieć 14.08 a
18.08 idę do pracy)
Czy sierpień to odpowiedni moment na TCA?
Dodam,że jestem po urlopie i jestem opalona.Pani dermatolog powiedziała mi,że mogę teraz zrobić,ale trzeba stosować wysokie filtry po zabiegu i unikać słońca.
ancilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:17   #2
ancilo
Przyczajenie

Dot.: zabieg TCA

Dowiedziałam się od pani kosmetyczki,że będę miała TCA o dość małym stężeniu (5%),więc powinno to przebiegać w miarę łagodnie.
ancilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 23:40   #3
BarbaraRosi
Przyczajenie

Dot.: zabieg TCA

Ja nie wiem czy to TCA 5% Ci w ogóle coś da.
Ja miałam robione w środę (06.08) TCA 25% na powierzchni całej twarzy, dziś 3 dni po zabiegu skóra odchodzi mi płatami na powierzchni brody aż prawie do uszu i w okolicach 'pod nosem'. Pani doktor, która wykonywała zabieg, kazała mi przyklepywać odpadające skórki kremem, ale pomimo mojego przyklepywania część z nich odpadła. Skóra, która wyłania się spod odpadającego, wyschniętego naskórka jest czerwona, w niektórych miejscach na zaczerwienionej skórze występują białe plamki. Poza tym cała jest czerwona i bardzo napięta. Z wczoraj na dziś w nocy była tak napięta, że nie mogłam spać, poza tym po tym zabiegu mam straszne bóle głowy i okropne pragnienie, w nocy musiałam nałożyć krem i napić się wody, a później długo jeszcze nie mogłam spać. Mam nadzieję, że zabieg wart jest cierpienia i nie oszpeci mi twarzy, bo to mój ostatni ratunek na blizny (laser i dermabrazja odpadają). Może mój niepokój dodatkowo spowodowany jest negatywnymi opiniami w internecie?
Jakkolwiek, jeśli masz jeszcze zmiany na skórze, odradzałabym robienie TCA, najpierw pozbądź się zmian skórnych, a potem zdecyduj się na wykonanie zabiegu, ponieważ boję się, że w takim wypadku po wykonaniu zabiegu TCA na skórę już objętą zmianami, mogą one rozprzestrzenić się na inne partie twarzy. I wydaje mi się, że w tym przypadku stężenie czy 5% czy 25% nie ma znaczenia. No, ale... ekspertem nie jestem. Jakkolwiek powodzenia!

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Ah i nie zrozumiałam, czy Pani dermatolog kazała Ci iść na oczyszczanie skóry i zabieg TCA do kosmetyczki?!
Ja bym nigdy nie odważyła się na zabieg TCA u kosmetyczki. U lekarza mam obawy nie wspominając o kosmetyczce - z całym szacunkiem do kosmetyczek.
BarbaraRosi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości