Czy to normalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-23, 04:29   #1
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186

Czy to normalne?


To moja pierwsza wiadomość na forum i z góry przepraszam, jeżeli umieszczam ja w nieodpowiednim wątku albo w jakiś inny sposób, którego jestem nieświadoma, łamie netykietę. Głupio mi o tym pisać, ale katorgą jest dla mnie ciagle przeżywanie tej sytuacji..
Czy normalnym zachowaniem jest jeśli kolega (znamy sie wiele lat), mimo ze obiecał, ze sie odezwie, po ponad miesiącu wciąż nie daje znaku życia? Sytuacja jest o tyle patowa, ze wiem z rożnych źródeł, ze ma czas, loguje sie na portalach społecznościowych, itp. Jest mi tym bardziej przykro, ze zawsze trzymalismy sie razem i ze mam teraz trudny okres, o czym on doskonale wie.. Czy koleżeństwo/ przyjazn ma to do siebie, ze mozna sie bez konsekwencji odzywać po takim okresie czasu, czy moj żal jest uzasadniony?
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 04:38   #2
Krwawaopiekaczka
Raczkowanie
 
Avatar Krwawaopiekaczka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Czy to normalne?

A próbowałaś Ty odezwać się do niego i umówić na spotkanie czy czekasz po prostu aż on to zrobi?
Krwawaopiekaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 04:45   #3
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Czy to normalne?

Nie próbowałam, miesiac temu wyszedł z propozycja spotkania, potem okazało sie, ze sam nie moze, obiecał sie odezwać..i cisza. Nie chcę, by sie ze mną spotykał jesli ma to byc wymuszone, z drugiej strony, nie chciałabym tak zakończyć tej znajomosci..

Edytowane przez Windermere
Czas edycji: 2014-08-23 o 04:47
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 05:28   #4
Krwawaopiekaczka
Raczkowanie
 
Avatar Krwawaopiekaczka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Czy to normalne?

Nie bądź jedną z tych mimoz, co to się pierwsze nie odezwą. Skontaktuj się z nim, albo się zobaczycie, albo nie. Może coś się u niego stało? Bywanie na portalach społecznościowych to akurat żaden wyznacznik wolnego czasu - ja np. jestem tu, a siedzę w pracy, więc raczej nie mam czasu na spotkanie
Krwawaopiekaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 06:21   #5
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Czy to normalne?

Moze masz racje, ale chodzi nie tylko o to,ze sie nie odzywa, ale także o to, ze przed nami obojgiem ważne decyzje i boli mnie, ze podjął je ( wiem ze społecznościowek) i nie skonsultował sie ze mną,.. Szczerze powiedziawszy, jego wybory w ogóle mnie zaskoczyły i dodatkowo dotknęło mnie, ze mając czas podzielić sie tym na forum publicznym,nie ma chwili na chociażby krótka wiadomość do mnie..

Edytowane przez Windermere
Czas edycji: 2014-08-23 o 06:30
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 07:29   #6
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Windermere Pokaż wiadomość
Moze masz racje, ale chodzi nie tylko o to,ze sie nie odzywa, ale także o to, ze przed nami obojgiem ważne decyzje i boli mnie, ze podjął je ( wiem ze społecznościowek) i nie skonsultował sie ze mną,.. Szczerze powiedziawszy, jego wybory w ogóle mnie zaskoczyły i dodatkowo dotknęło mnie, ze mając czas podzielić sie tym na forum publicznym,nie ma chwili na chociażby krótka wiadomość do mnie..
Sądzę, że ona nie ma racji.
Jeśli ktoś odwołał spotkanie, obiecał się odezwać i milczy miesiąc, to spotkania nie chce.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 07:40   #7
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Windermere Pokaż wiadomość
Nie próbowałam, miesiac temu wyszedł z propozycja spotkania, potem okazało sie, ze sam nie moze, obiecał sie odezwać..i cisza. Nie chcę, by sie ze mną spotykał jesli ma to byc wymuszone, z drugiej strony, nie chciałabym tak zakończyć tej znajomosci..
Odezwij się i powiedz mu to
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 08:30   #8
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Sądzę, że ona nie ma racji.
Jeśli ktoś odwołał spotkanie, obiecał się odezwać i milczy miesiąc, to spotkania nie chce.


Też tak myślę. Klasyczny przykład nie powiedzenia wprost, że nie jest zainteresowany.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 11:11   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 360
Dot.: Czy to normalne?

Co za głupie rady - odezwij się pierwsza.

Chłopak świadomie się nie odzywa - świadomie uciął kontakt - nie chce go.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 11:15   #10
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Czy to normalne?

olej go.
mnie życie nauczyło, że takie jednostronne znajomości są mało warte i po prostu nie warto marnować czasu dla kogoś, kto nie ma go dla nas
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 11:29   #11
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Windermere Pokaż wiadomość
Moze masz racje, ale chodzi nie tylko o to,ze sie nie odzywa, ale także o to, ze przed nami obojgiem ważne decyzje i boli mnie, ze podjął je ( wiem ze społecznościowek) i nie skonsultował sie ze mną,.. Szczerze powiedziawszy, jego wybory w ogóle mnie zaskoczyły i dodatkowo dotknęło mnie, ze mając czas podzielić sie tym na forum publicznym,nie ma chwili na chociażby krótka wiadomość do mnie..
Chyba uważasz się za jego bardzo dobrą przyjaciółkę, skoro jesteś zbulwersowana tym, że nie skonsultował z Tobą swoich ważnych decyzji życiowych.

Nie wiem o jakie decyzje chodzi, ale prawda jest taka, że wiele osób woli samemu podejmować ważne życiowe decyzje i niekoniecznie chciałby dzielić się wszystkimi szczegółami z innymi, nawet w przypadku przyjaciół. To tak trudno zrozumieć, że ktoś woli zachować pewne decyzje dla siebie? A jeśli są to decyzje kontrowersyjne, to często ludzie wolą nie pytać bliskich, bo świadomie wolą zrezygnować z ich "gderania", że źle robi. Tak też może być.

Moim zdaniem, po prostu nie jesteś dla niego tak ważna, jak myślałaś. Widać Ty potrzebowałaś z nim pogadać i przedyskutować trudny czas w swoim życiu, ale Ty jesteś dla niego tylko zwykłą znajomą, do której się mówi "odezwę się kiedyś i się spotkamy" na tak zwanego odczepnego. Bo prawda jest taka, że gdyby potrzebował częstszych spotkań z Tobą, to już by się odezwał.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Aha i pamiętaj też, że dla wielu osób ogłoszenie waznych życiowych decyzji na Facebooku jest często jedną z najważniejszych rzeczy :P Ludzie wolą jak najszybciej pochwalić się na przykład zaręczynami przez Facebook, żeby mieć śliczniusio wyglądajacy status "zaręczony" niż zadbać o to, aby spotkać się z przyjaciółmi i zakomunikować im tą decyzję osobiście. Smutne to, ale często tak jest.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 11:38   #12
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Czy to normalne?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;47823951]Chyba uważasz się za jego bardzo dobrą przyjaciółkę, skoro jesteś zbulwersowana tym, że nie skonsultował z Tobą swoich ważnych decyzji życiowych.

Nie wiem o jakie decyzje chodzi, ale prawda jest taka, że wiele osób woli samemu podejmować ważne życiowe decyzje i niekoniecznie chciałby dzielić się wszystkimi szczegółami z innymi, nawet w przypadku przyjaciół. To tak trudno zrozumieć, że ktoś woli zachować pewne decyzje dla siebie?

Widzę sporo logiki w Twoim toku myślenia i byc moze rzeczywiście masz słuszność, gwoli wyjaśnienia dodam tylko, ze znamy sie 6 lat, przez ten cały czas trzymalismy sie razem i to stad to moje poczucie, ze zanim poinformuje cały świat, mógłby chociażby skonsultować to ze mną, albo po prostu mnie o tym poinformowac. Jesli chodzi o moje uczucia sa wsród nich zawód, smutek, ale zbulwersowana raczej nie jestem, nie uważam sie za wyrocznie ani nie roszcze sobie praw do ingerencji w jego decyzje . Gdyby była to znajomość kilkudniowa, kilkumiesięczną, etc., nie miałabym żadnych pretensji, w pełni rozumialabym.

Edytowane przez Windermere
Czas edycji: 2014-08-23 o 11:43
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 11:45   #13
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Nie wiem o jakie decyzje chodzi, ale prawda jest taka, że wiele osób woli samemu podejmować ważne życiowe decyzje
przypuszczam, że może chodzić o wybór szkoły.

Autorko, nie skazuj się na niedopowiedzenia; skoro bylaś z tym chłopakiem blisko, znacie się ładnych parę lat masz prawo oczekiwać jasnego rozstrzygnięcia sytuacji, nawet jeśli chłopak jest klasycznym tchórzem i woli Cię olać niż się jakoś pożegnać. Niepotrzebnie od miesiąca obgryzasz paznokcie z nerwów i czekasz na jego ruch.
Ja bym się odezwała, zaproponowała jakieś konkretne terminy spotkania, jak będzie się wykręcał to przynajmniej bym wiedziała, na czym stoję i z kim mam do czynienia, bez rozmyślania w stylu ''no co się dzieje''.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 12:54   #14
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Czy to normalne?

Tak,chodzi o wybór szkoły Czuje do niego żal i nie potrafiłabym z własnej inicjatywy rozmawiać tak zwyczajnie, jakby sie nic nie stało. Chciałabym wiedzieć, jak mam sie zachowywać, jesli przypadkiem byśmy sie spotkali (najprawdopodobniej niedługo będziemy na tej samej imprezie ) , czy mam prawo wyrazić swój żal, czy raczej powinnam udawać, ze wszystko jest ok? ( nie miałam prawa oczekiwać, ze będzie ze mną rozmawiał o ważnych decyzjach, mimo ze znamy sie tyle lat? Nie miałam prawa oczekiwać, ze odezwie sie do mnie od razu jak będzie mógł skoro sam zaproponował spotkanie, a potem twierdził, ze z przyczyn losowych nie moze?)
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 13:56   #15
topdong
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 647
Dot.: Czy to normalne?

Zrozum i zapamiętaj raz na zawsze: nie ma, podkreślam nie ma czegoś takiego jak:
- brak czasu / nie mam czasu
- jestem zapracowany/a, pełno obowiązków
- jestem zmęczony/a

Po prostu nie ma. Jeśli komuś na kimś zależy, to zawsze znajdzie te parę minut, żeby zadzwonić lub nawet napisać tego głupiego smsa. W tej sytuacji mogę Ci już na ~~95% powiedzieć, że Twój kolega nie jest Tobą zainteresowany. Możesz jeszcze spróbować sama wyjść z inicjatywą spotkania i zobaczyć co z tego będzie, ale moim zdaniem mała jest szansa na to, że coś tu ugrasz.

Właśnie to aktualnie przerabiałem ze swoją (teraz już byłą) dobrą koleżanką. Odzywa się tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje - wiesz, żeby odnowić kontakt i za chwilę jakaś prośba o coś. Paskudne zachowanie. Szkoda czasu na takich ludzi.
topdong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 14:16   #16
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czy to normalne?

No nie wiem, jakoś mnie to nie przekonuje... Wybór szkoły jeśli chodzi o studia? No to po liceum miałam parę osób, których znałam nawet i te 6 lat. I byłoby mi dziwnie dowiedzieć się, że wszystkie te osoby oczekiwały, że osobiście z nimi przedyskutuję mój wybór i odpowiednio wcześniej każdą uprzedzę o wyborze zanim poinformuję całą resztę świata.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 15:22   #17
AshaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 363
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
olej go.
mnie życie nauczyło, że takie jednostronne znajomości są mało warte i po prostu nie warto marnować czasu dla kogoś, kto nie ma go dla nas
O dokładnie, pewnie w swoim życiu niejedną taką osobę spotkasz. Ty tutaj się zamartwiasz a on pewnie o Tobie nawet już nie pamięta.
AshaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 15:31   #18
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Czy to normalne?

[/COLOR][1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;47825861]No nie wiem, jakoś mnie to nie przekonuje... Wybór szkoły jeśli chodzi o studia? No to po liceum miałam parę osób, których znałam nawet i te 6 lat. I byłoby mi dziwnie dowiedzieć się, że wszystkie te osoby oczekiwały, że osobiście z nimi przedyskutuję mój wybór i odpowiednio wcześniej każdą uprzedzę o wyborze zanim poinformuję całą resztę świata.[/QUOTE]
Ech, nie rozumiesz..nie chodzi mi o kazda znajomość, a o te
znajomość, ponieważ była to relacja z gatunku : widzimy sie codziennie,dzwonimy do siebie, możemy na siebie liczyć w każdej sytuacji, razem imprezujemy,etc., dlatego tak zabolala mnie ta zmiana frontu .. Ale macie racje, widocznie to nie byl moj kolega , skoro tak sie to zakonczylo ..

Edytowane przez Windermere
Czas edycji: 2014-08-23 o 15:32
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 16:50   #19
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez Windermere Pokaż wiadomość
Tak,chodzi o wybór szkoły Czuje do niego żal i nie potrafiłabym z własnej inicjatywy rozmawiać tak zwyczajnie, jakby sie nic nie stało. Chciałabym wiedzieć, jak mam sie zachowywać, jesli przypadkiem byśmy sie spotkali (najprawdopodobniej niedługo będziemy na tej samej imprezie ) , czy mam prawo wyrazić swój żal, czy raczej powinnam udawać, ze wszystko jest ok? ( nie miałam prawa oczekiwać, ze będzie ze mną rozmawiał o ważnych decyzjach, mimo ze znamy sie tyle lat? Nie miałam prawa oczekiwać, ze odezwie sie do mnie od razu jak będzie mógł skoro sam zaproponował spotkanie, a potem twierdził, ze z przyczyn losowych nie moze?)
Chyba jednak nie aż tak dobra to znajomość, jeśli masz takie napięcia, jeślibyście byli ze sobą naprawdę blisko, to wiedziałabyś co robić
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-23 16:50:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.