Oczyszczanie twarzy - manualnie czy zabiegi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-09-02, 11:43   #1
marakuya
Raczkowanie

Oczyszczanie twarzy - manualnie czy zabiegi?

Mam takie pytanie, moja skóra skóra twarzy ma wiele zaskórników, takich z czarnymi kropkami, ale zdarzają się czasami też zwykłe białe i od czasu do czasu jakieś pryszcze, ale nie w zastraszającej ilości.

Przede wszystkim denerwują mnie dwa pierwsze, bo mimo ich wyciskania one non stop wracają, a ich główną siedzibą jest broda.

Oprócz tego mam rozszerzone pory.

Czy w takiej sytuacji lepiej łączyć manualne oczyszczanie skóry z jakimiś innymi zabiegami (jakimi?) czy np zainwestować w te mikrodermabrazje czy kwasy? Próbowałam z mikrodermabrazją domowo przy zastosowaniu korundu ze ZSK przez jakiś czas, ale nie wiem czy jest to dobre zastowanie...nie wiem jakie są teraz trendy w oczyszczaniu skóry, słyszałam o kwasach, ale nie wiem jak je stosować...
Stary 2014-09-02, 13:48   #2
anjaa94
Raczkowanie

Dot.: Oczyszczanie twarzy - manualnie czy zabiegi?

Cytat:
Napisane przez marakuya Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, moja skóra skóra twarzy ma wiele zaskórników, takich z czarnymi kropkami, ale zdarzają się czasami też zwykłe białe i od czasu do czasu jakieś pryszcze, ale nie w zastraszającej ilości.

Przede wszystkim denerwują mnie dwa pierwsze, bo mimo ich wyciskania one non stop wracają, a ich główną siedzibą jest broda.

Oprócz tego mam rozszerzone pory.

Czy w takiej sytuacji lepiej łączyć manualne oczyszczanie skóry z jakimiś innymi zabiegami (jakimi?) czy np zainwestować w te mikrodermabrazje czy kwasy? Próbowałam z mikrodermabrazją domowo przy zastosowaniu korundu ze ZSK przez jakiś czas, ale nie wiem czy jest to dobre zastowanie...nie wiem jakie są teraz trendy w oczyszczaniu skóry, słyszałam o kwasach, ale nie wiem jak je stosować...

Zaskórników dość trudno się pozbyć..ja polecam peelingi drobnoziarniste jak i te enzymatyczne np z lirene ( różowa saszetka, są w rossmanie )
U mnie przełomem w walce z zaskórnikami okazała się szczotka do twarzy , którą zakupiłam w rossmanie link do kwc : http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...do-twarzy.html
dzięki niej moja skóra jest gładziutka i bez zaskórników rozszerzone pory też się zmniejszyły radzę wypróbować , mało kosztuje , a jest świetna w połączeniu z kremem nawilżającym widzę super efekty
Jeśli codziennie będziesz odpowiednio oczyszczać i nawilżać twarz to problem powinien zniknąc jesli chodzi o pryszcze to trzeba walczyć od wewnątrz , profilaktycznie zacznij pic skrzyp polny mi bardzo pomógł
anjaa94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 14:33   #3
marakuya
Raczkowanie

Bardoz Ci dziękuję za radę! Nie zwróciłam na tę szczoteczkę uwagi wcześniej, a brzmi fajnie.

A myślisz, że peeling drobnoziarnisty jest lepszy niż taki korund do mezoterapii z kwasem hialuronowym?
Stary 2014-09-02, 15:33   #4
201605161006
Konto usunięte

Zrób sobie porządny peeling a potem posmaruj miejsce z rozszerzonymi porami sokiem z cytryny. On zwęży pory.
201605161006 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:15   #5
anjaa94
Raczkowanie

Cytat:
Bardoz Ci dziękuję za radę! Nie zwróciłam na tę szczoteczkę uwagi wcześniej, a brzmi fajnie.

A myślisz, że peeling drobnoziarnisty jest lepszy niż taki korund do mezoterapii z kwasem hialuronowym?
Na Twoim miejscu najpierw próbowałabym mniej inwazyjnych środków - jeśli one nie pomogą możesz wtedy pomyśleć o kwasach szczotka jest naprawdę fajna u mnie efekt był już po kilku dniach kiedyś na zaskórniki próbowałam też nakładać żelatynę(http://www.alinarose.pl/2013/07/mase...k-wykonac.html) ,ale nie było takich efektów jak teraz
Stary 2014-09-04, 13:32   #6
marakuya
Raczkowanie

Dzięki za rady!

Czy kwasy są bardzo inwazyjne? Bardziej niż peeling mechaniczny? Jakiś czas temu kupiłam sobie krem ziaji z kwasem, jeszcze go nie używałam, ale myślę o tym
Stary 2014-09-04, 14:00   #7
anjaa94
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki za rady!

Czy kwasy są bardzo inwazyjne? Bardziej niż peeling mechaniczny? Jakiś czas temu kupiłam sobie krem ziaji z kwasem, jeszcze go nie używałam, ale myślę o tym
Nie jest to jakaś bardzoo inwazyjna metoda ,ale sądzę ,ze najpierw warto wypróbować różnego rodzaju peelingi jeśli te nie pomogą możesz zdecydować się na mikrodermabrazje Aby dobrac idealny krem trzeba ich troche przetestować spróbuj z ziają ( też mam krem tej marki-ogórkowy i sprawdza się bardzo dobrze) kremy są bardzo fajne o prostych składach
Stary 2014-09-16, 17:41   #8
kate_jk
Raczkowanie

faktycznie, uzywanie szczoteczki do twarzy po jakims czasie daje bardzo dobre efekty! nawet po zabiegach, aby utrzymac ten efekt dobrze jest stosowac
kate_jk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:14   #9
togetherforever
BAN stały

no to się chyba będę musiała przeprosić ze swoją szczoteczką do twarzy, kupiłam jakiś czas temu, ale zawsze mi ze wszystkim spieszno więc jej też jakoś regularnie nie używałam, chociaż zdaję sobie też sprawę z tego, że żeby zobaczyć efekty to trzeba poczekać i używać i kosmetyków i tej szczoteczki regularnie. I zauważyłam, że bardzo fajne efekty są po stosowaniu peelingu enzymatycznego
togetherforever jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 18:22   #10
anjaa94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez togetherforever Pokaż wiadomość
no to się chyba będę musiała przeprosić ze swoją szczoteczką do twarzy, kupiłam jakiś czas temu, ale zawsze mi ze wszystkim spieszno więc jej też jakoś regularnie nie używałam, chociaż zdaję sobie też sprawę z tego, że żeby zobaczyć efekty to trzeba poczekać i używać i kosmetyków i tej szczoteczki regularnie. I zauważyłam, że bardzo fajne efekty są po stosowaniu peelingu enzymatycznego
szczoteczki do twarzy to naprawdę fajna sprawa! peeling enzymatyczny też jest fajny , szczególnie do cery wrażliwej skóra po jego użyciu jest mięciutka i gładziutka
Stary 2014-09-24, 00:23   #11
lukaszewiczkarolina
Raczkowanie

Z zabiegów wykonywanych typowo w gabinecie to polecam kwasy- znakomicie oczyszczaja twarz.Taki zbaieg może być połączony z peelingien kawitacyjnym lub mikrodermabrazja.
W domu oczywiscie mozna dodowatkowo stosowac kosmetyki z kwasami lub olejek z pachnotki- swietnie oczyszcza twarz.
Natomiast stanowoczo odradzam oczyszczanie manualne, od ktorego w zasadzie powoli sie odchodzi, bo wiecej zlego niz dobrego.
Stary 2014-09-24, 10:52   #12
gosia1977
Przyczajenie

polecam wizytę u dobrego kosmetologa aby ocenił stan skóry
peeling kawitacyjny, złuszczanie mikrodermabrazja lub kwasy - rewelacja
polecam BodyLaser na legnickiej we wrocławiu
gosia1977 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości