Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-20, 12:47   #1
kasiulka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Kiedy poznałyscie płeć dziecka?

Hej cieżarówki i mamuśki - pytanko jak w temacie, kiedy dowiedzialyscie sie czy bedziecie mamą chłopca czy dziewczynki? . Ja mam za kilka dni badanie połówkowe i zastanawiam sie czy juz sie dowiem czy jeszcze bede musiała czekac i jak długo ... w sumie płec nie ma dla duzego znaczenia, ale chciałabym juz wiedziec czy bedzie Mikołajek czy Oliwka .... ciekawosc mnie zżera.

Oliwka
kasiulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:54   #2
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: Kiedy poznałyscie płeć dziecka?

ja na 100% dowiedzialm sie przy porodzie chociaz wszyscy mówili -moja mam i polozna w trakcie porodu powiedzialy ze bedzie dziewczynka i ja mialm tez takie rpzeczucie .

na miesica prze dporodem napisalm imie dziewczynki ,schowałam do kopert i zakleilam otworzylam po i sie potwierdzilo

mój TZ wiedzial bo hccial wiedziec ,poszedl ze mna na usg i lekarz mu powiedzial po moim wyjsciu z gabinetu
paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:56   #3
edytka250
Rozeznanie

A ja się dowiem dopiero jak Mały bobasek się wykluje juz nie moge sie doczekac, jeszcze 6 tygodni i 3 dni
edytka250 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 13:09   #4
Kaszanna
Raczkowanie

Dowiedziałam a raczej zobaczyłam na usg pod koniec ciąży.
Kaszanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 13:22   #5
Ula77
Przyczajenie

Tak jak i Ty mam termin na marca (8-w Dniu Kobiet ). W 18 t.c. miałam robione USG i właśnie wtedy lekarz oznajmił nam, że na 70-80% będzie chłopczyk . Tego chłopca jestem prawie pewna (choć nigdy nic nie wiadomo), tak pięknie się ułożył do badania. Jednak gdy będzie dziewczynka też będziemy się cieszyć . Pozdrawiam.
Ula77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 13:27   #6
kasiulka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ula77
Tak jak i Ty mam termin na marca (8-w Dniu Kobiet ). W 18 t.c. miałam robione USG i właśnie wtedy lekarz oznajmił nam, że na 70-80% będzie chłopczyk . Tego chłopca jestem prawie pewna (choć nigdy nic nie wiadomo), tak pięknie się ułożył do badania. Jednak gdy będzie dziewczynka też będziemy się cieszyć . Pozdrawiam.

Witaj Ula, fajnie ze nie jestem jedyną marcówką na forum . Mam nadzieje ze moja dzidzia tez odpowiednio zapozuje bo straaaasznie chcę juz wiedziec. Niby miałam cały czas przeczucie ze będzie chłopczyk, ale ostatnio przeczucie mnie opuścilo (wraz z tym jak wróciła ochota na słodycze ) i teraz nic juz nie wiem

Oliwka
Stary 2005-10-20, 13:59   #7
Ula77
Przyczajenie

Tym się nie przejmuj, u mnie było dokładnie tak samo. Pierwsze 3 miesiące i kawałek 4 nie mogłam patrzeć na słodycze. Kupiłam sobie sałatkę śledzikową i dużo nie brakowało, a zjadłabym ją w sklepie palcami . W tym momencie mam ochotę na słodycze, ale bardzo je ograniczam. Jednak tak jak wcześniej pisałam, będzie to raczej synek. Myślę, że te nasze "ochoty" nie mają większego wpływu na płeć. Sama widzisz, że raz wolimy kwaśne raz słodkie
Ula77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 14:04   #8
kapka
Zadomowienie

Że mam córcie dowiedziałam się od pielęgniarki,jak obudziła mnie z narkozy.Chciałam w ciąży wiedzieć jaka będzie płeć ale mała skutecznie zasłaniała i dowiedziałam się po wszystkimwię do końca maiłam wielką niewiadomą,ale czułam,że to będzie babapzdr

LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 14:08   #9
marciszonek
Raczkowanie

GG do marciszonek

ja jakieś 30 sekund po tym, jak Marysia przyszła na świat. super to było!! rodzina się wkurzała, bo chciała już kupować różne rzeczy, ale ja z TŻ nie chcieliśmy wiedzieć. uczucie cudowne, czekasz na pierwszy krzyk i tą super niespodziankę dot. płci!
marciszonek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 14:23   #10
Alien
Wtajemniczenie

My mieliśmy zrobić na poczatku tak jak Paula78, że mąż tylko się dowie a ja wyjde wtedy z gabinetu żeby nie słyszec, ale ciekawość zwycieżyła.
Dowiedzieliśmy się w 25 t.c. Lekarz powiedział nam, że będziemy mieli dziewczynkę. Było to troche zaskoczenie dla wszystkich w koło, bo każdy mi chłopca wróży, tylko mąz miał przeczucie co do dziewczynki. Chociaż nam to zupełnie obojętne czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka.
Ale do końca to jeszcze nie wiadomo, przekonamy się o płci jak się urodzi

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 17:55   #11
sylwi_2005
Raczkowanie

GG do sylwi_2005

A my czekamy do samego konca. Chcemy miec niespodzianke. ale musze sie przyznac,ze za kazdym razem na wizycie mnie korci zeby sie juz dowiedziec. ale teraz to by bylo bez sensu bo do 7 grudnia juz nie tak daleko
sylwi_2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 17:55   #12
irene29
Raczkowanie

ja dowiedziałam sie w 6 miesiącu,było to pewne na 100 % bo tak sie pięknie odsłonił do badania... ,ale ja i tak bez żadnego badania wiedziałam ze to będzie chłopiec .lekarka nawet sie mnie spytała czy wiem? a ja powiedziałam ze tak ,no i ona tylko potwierdziła...poprostu jak większośc miałam przeczucie.
ale teraz myślę,że gdybym drugi raz była w ciązy to chyba bym nie chciała znać płci...
irene29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:38   #13
moskara
Raczkowanie

Cześć,
ja się dowiedziałam w 33tygodniu ciąży że będzie dziewczynka i właśnie zaczełam kupowac ciuszki dla dziewczynki a tak naprawde to dowiemy się w 100% przy porodzie, jeżeli zgodnie z terminem to za 9dni!!
ja chciałam wiedziec co będzie chłopczyk czy dziewczynka
moskara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 17:39   #14
WioletaM
Zakorzenienie

Ja nie chciałam znać płci, a mąż tak. Na usg dziecko zawsze tak było odwócone, że lekarz nie widział. O płci dowiedziałam się dopiero jak mnie wybudzono z narkozy. Byłam taka otumaniona, że kilka razy pytałam się co urodziłam. Miałam cesarkę i dzieckiem zajmowały się położne. Pieluszkę zaczęłam dopiero zmieniać pod koniec pobytu w szpitalu.
Pamietam jak położna powiedziała o córce "mały". Wystraszyłam się i pytałam się czy to chłopczyk czy dziewczynka. Uwierzyłam dopiero jak sama zobaczyłam pipusię mojej córci.
WioletaM jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 18:35   #15
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez irene29
ja dowiedziałam sie w 6 miesiącu,było to pewne na 100 % bo tak sie pięknie odsłonił do badania... ,ale ja i tak bez żadnego badania wiedziałam ze to będzie chłopiec .lekarka nawet sie mnie spytała czy wiem? a ja powiedziałam ze tak ,no i ona tylko potwierdziła...poprostu jak większośc miałam przeczucie.
ale teraz myślę,że gdybym drugi raz była w ciązy to chyba bym nie chciała znać płci...
Jak tylko odkrylam ze spoznijaca sie miesiczka to nie spozninie, to odrazu wiedzialam ze to chlopiec, na dziewczynke jakos mnie tak z obrzydzenia wykrecalo(i pomyslec, ze ja zawsze mowilam ze chce miec dziewczynke), w 20t.c. lekarka potwierdzila moje przypuszczenia
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:34   #16
ania_25
Przyczajenie

GG do ania_25

Ja dowiedziała sie dopiero przy porodzie.Razem z mężem nie chcieliśmy znać wcześniej płci dziecka. Chociaż i tak czułam, że to będzie córeczka
ania_25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:41   #17
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Na USG młoda zawsze była zasłonięta pępowiną, więc nie było nic widać.
Dowiedziałam się jakieś 2 minuty po porodzie jak sama ją podniosłam i zobaczyłam
Wcześniej tak się cieszyłam, że się to moje dziecko wreszcie urodziło, tak je całowałam i tuliłam, że nawet do głowy mi nie przyszło, żeby sprawdzić, dopiero połozna mi przypomniała.
A przeczucie miałam na początku ciąży tak gdzieś do 3 miesiąca, że to będzie dziewczynka i bylam strasznie rozczarowana, bo chciałam chłopca. Ale zanim doszło do porodu stwierdziłam, że dziewczynka też może być, tylko gorzej dla niej z takimi rodzicami
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 11:49   #18
Betinka1986
Przyczajenie

Ja chcę mieć dziewczynkę i tylko dziewczynkę!To nie jest obojętne co się urodzi bo to jest ważne. Jak mi się kiedyś chłop urodzi hmm to będę zła ale trudno.
Betinka1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 12:32   #19
MartusiaJ
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Betinka1986
Ja chcę mieć dziewczynkę i tylko dziewczynkę!To nie jest obojętne co się urodzi bo to jest ważne. Jak mi się kiedyś chłop urodzi hmm to będę zła ale trudno.
a dlaczegóż to będziesz taka zła??????
pzdr
Marta z 29 tygodniową malutką Kruszynką w brzuszku
MartusiaJ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 20:13   #20
Betinka1986
Przyczajenie

Bo z chłopakami to Krzyż Pański, a dziewczynki można fajnie czesać, ładnie ubierać i wogóle są grzeczniejsze.
Betinka1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 20:45   #21
Dorixx
Zadomowienie

Cytat:
Bo z chłopakami to Krzyż Pański, a dziewczynki można fajnie czesać, ładnie ubierać i wogóle są grzeczniejsze.
oj zmienisz betinko jeszcze zdanie, instynkt macierzyński wywraca wszystko do góry nogami, tylko jeszcze trzeba go mieć........

mama damianka. zero krzyża pańskiego
Stary 2005-10-22, 21:07   #22
agatha_c
Rozeznanie

GG do agatha_c

Jak spojrzałam w 7 tyg na tą małą fasolkę z bijącym serduchem pierwsza myśl JUNIOR jakoś zawsze o moim dziecku mówiłam on, mój TŻ się dziwił skąd wiem że to chłopak… płci nie chciałam znać ale lekarz jakoś tak sam w 20 tyg do mnie „no to będzie Pani miała dziewczynkę” trochę się zdziwiłam, ale co tam mi było bez różnicy ... no i się nastawiłam że będę miała Karolinę. Kiedyś wyczytałam że ok. 32 tyg w pełni wykształcają się narządy u chłopca, w 33 tyg poszłam na usg i lekarz mówi „… tak jak państwu mówiłem do tej pory to będzie chłopach” CHŁOPAK byliśmy zaskoczeni ale na ekranie sami widzieliśmy że lekarz ma racje …mimo że było mi obojętnie jaka płeć i w sumie moja intuicja miała racje ale przez cały wieczór czułam (może to głupie) smutek, żal … tak jakby mi ktoś zabrał moją córeczkę, a dał inne dziecko … ale do końca już nie byłam ufna … urodził się Stasio (który ma parę różowych ubranek ) oczywiście bardzo cieszyliśmy się z tego faktu. Ale przy drugim dziecku będziemy z przymróżeniem oka traktować to co lekarz mówi na temat płci dziecka zawsze ma 50% szans trafić
agatha_c jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 01:04   #23
Paula07
Wtajemniczenie

Smile Dot.: Kiedy poznałyscie płeć dziecka?

Ja dowiedziałam się w 6 miesiącu ciąży podczas USG, ale od początku wiedziałam, że to jest chłopczyk i badanie tylko potwierdziło moje odczucia
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 13:35   #24
kasiulka
Zakorzenienie

Cytat:
Hehe, dziewczynki grzeczniejsze powiadasz? Szkoda ze nie znasz dzieciaków mojego brata, ma synka i córeczkę, bo na pewno zmieniłabys zdanie w tej kwestii . Mysle ze nie warto ulegac takim stereotypom bo można sie potem zdziwić...

A wracając do płci - gdzies ostatnio wyczytałam ze kobiety dojrzałe, po 30-stce znacznie częsciej rodzą dziewczynki niż chłopców, dziewczynki rodzą sie też częsciej w związkach z nieco dłuższym stażem.... dzieje sie tak podobno z powodu pewnych cech plemnikow zawierających chromosom meski lub żenski - plemniki meskie są szybsze, wiec predzej docierają do celu, jezeli akurat trafią na moment owulacji (a w przypadku par z krótkim stażem które z reguły współzyją częsciej to bardziej prawdopodobne ) to facet murowany . Z kolei zenskie bardziej wytrzymałe i mają zdolnosc "czekania" na własciwy moment.... nie wiem na ile w tym prawdy ale przeanalizowałam pod kątem rodziny i znajomych i to zdaje sie potwierdzac.

Oliwka
Stary 2005-10-24, 19:28   #25
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Cytat:

Z moich obserwacji wynika inaczej. Dziewczynki tak 2-u 3-y 4-ro latki sa bardziej rozwydzone i rozpieszczone niz chlopcy.Zdarzaja sie wyjatki, ale na ogol z moich obserwacji wynikalo, ze chlopcy byli bardziej ulozeni.
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 19:53   #26
monika_t
Rozeznanie

Zeby bylo do tematu, ja poznalam plec dziecka w 17 tygodniu ciazy.

Co do problemow z kim wiecej dziewczynkami czy chlopcami, to po dluzszych obserwacjach w przedszkolu (i nie tylko) stwierdzam, ze w wieku przedszkolnym znacznie wiecej jest jednak problemowych chlopcow. Moje dziecko (a takze jej kolezanki) choc lubi sie postawic, jest aniolem w porownaniu z tymi chlopcami.
Moni, Twoje dziecko ma dopiero 8 miesiecy, w tym okresie dzieci sa grzeczne, poczekaj az dziecko wejdzie w wiek przedszkolny, zacznie sie upierac. Zycze Ci oczywiscie, zebys nie musiala sobie nerwow szarpac.
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 21:30   #27
agatha_c
Rozeznanie

GG do agatha_c

... że nie ważna płeć ważne wychowanie i to od niemowlęcia ... jeśli dziecko rozpieścimy pozwalając na wszystko to poniesiemy tego konsekwencje
agatha_c jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 12:44   #28
Marisa
Raczkowanie

Ja poznałam płeć mojego dzidziusia z chwilą narodzin i to było najwspanialsze.
Stary 2006-04-05, 11:32   #29
angelikah
Raczkowanie

o plci naszego malenstwa dowiedzielismy sie podczas usg w 24 tygodniu ciazy wszyscy zyczyli nam coreczki,a tu okazalo sie,ze bedziemy mieli synka
nasz maluszek nie jest juz anonimowy.wszyscy zwracaja sie do niego po imieniu(jestem w 32 tygodniu ) to bardzo mile uczucie wiedziec, ale coraz czesciej slysze o pomylkach przy okreslaniu plci.w kazdym razie najwazniejsze
zeby dzieciatko bylo zdrowe
angelikah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:58   #30
Helena
Zadomowienie

Nie znam płci swojego dziecka i to jest niesamowite uczucie - mam w sobie drugiego człowieka ale nie wiem, czy to chłopiec czy dziewczynka. Na razie jest to po prostu moje Dziecko
Nie mam też żadnych przeczuć co do jego płci. Raz jem lody, raz pizzę, nie mam jakichś specjalnych preferencji smakowych.
Dowiem się przy porodzie, a wyprawkę zrobię różnokolorową, wiem jednak na pewno, że nie będę kupować żadnych różowych ciuchów, bo uważam ten kolor za infantylny i nie ubrałabym w takie ubranka nawet miśka a co dopiero własnej ew. córki.
Jestem zwolenniczką klasycznej prostoty a nie jakichś falbanek i koronek. Ubranie dla dziecka ma być wygodne, funkcjonalne i dobre gatunkowo.
Dziecko ma naprawdę serdecznie gdzieś w co jest ubrane, byle miało sucho
Szczerze irytują mnie zachowania kobiet, które z kupowania ubrań dla dzieci robią jakiś ceremoniał, zupełnie mnie do tego nie ciągnie i chciałabym, żeby ktoś to po prostu zrobił za mnie
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości