Pytania (zbyt) intymne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 22:46   #1
201802121129
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 83

Pytania (zbyt) intymne


Spotkała mnie parę razy sytuacja, że jakaś osoba uporczywie zadawała mi pytanie bardzo personalne i nie chciała się odczepić. Chciałabym się dowiedzieć, co Wy o tym myślicie. Na przykład, koleżanka którą znam od pół roku pyta, z iloma facetami spałam. Nawet nie wynikało to z kontekstu rozmowy. Poczułam się zażenowana i dałam do zrozumienia, że nie mam ochoty na takie dyskusje. Niezrażona, dopytywała się "no powiedz! 5, 10?" Albo przyjaciółka mnie pyta, czy się masturbuję. Zdarzyło się też, że ktoś koniecznie musiał wiedzieć, jaka to dolegliwość / choroba , o której nie chcę mówić.
Ja wiem, ciekawość, te rzeczy, ale mnie to duże naruszenie granic, nawet jeśli jest to bliska osoba. Jak mam ochotę, to zacznę się zwierzać. Ale osobiście nie zadaję pytań dotyczących zbyt intymnych / wstydliwych rzeczy nawet przyjaciółkom , a już na pewno nie na siłę, delikatnie. Jeżeli ktoś ma ochotę, to sam zacznie. Może jestem dziwna, nie wiem.
201802121129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:50   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Nie uważam żebyś przesadzała. No bo dlaczego i z jakiej racji jakaś zupełnie obca mi osoba, bo ani to nie rodzina ani jakiś żona/ mąż miałaby wiedzieć czy się chorowało na to czy tamto?
Jedynie co to powiedzieć raz acz stanowczo i dobitnie, żeby nie wtykała nos w nie swoje sprawy, albo ją tak wiecznie zbywać jakimiś tekścikami.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:55   #3
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez heather18 Pokaż wiadomość
Spotkała mnie parę razy sytuacja, że jakaś osoba uporczywie zadawała mi pytanie bardzo personalne i nie chciała się odczepić. Chciałabym się dowiedzieć, co Wy o tym myślicie. Na przykład, koleżanka którą znam od pół roku pyta, z iloma facetami spałam. Nawet nie wynikało to z kontekstu rozmowy. Poczułam się zażenowana i dałam do zrozumienia, że nie mam ochoty na takie dyskusje. Niezrażona, dopytywała się "no powiedz! 5, 10?" Albo przyjaciółka mnie pyta, czy się masturbuję. Zdarzyło się też, że ktoś koniecznie musiał wiedzieć, jaka to dolegliwość / choroba , o której nie chcę mówić.
Ja wiem, ciekawość, te rzeczy, ale mnie to duże naruszenie granic, nawet jeśli jest to bliska osoba. Jak mam ochotę, to zacznę się zwierzać. Ale osobiście nie zadaję pytań dotyczących zbyt intymnych / wstydliwych rzeczy nawet przyjaciółkom , a już na pewno nie na siłę, delikatnie. Jeżeli ktoś ma ochotę, to sam zacznie. Może jestem dziwna, nie wiem.
nie spotkałam się z taką sytuacją.
Może odbij pytanie np.: a z iloma facetami ty spałaś? A ty czy się masturbujesz? W jakiej pozycji ? O kim wtedy myślisz?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 23:03   #4
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Nie jesteś dziwna... też nienawidzę takich pytań.. co prawda lubie się komuś zwierzyć z intymnych rzeczy ale tylko gdy to bardzo bliska mi osoba (facet, mama, bliska przyjaciółka) i w momencie gdy sama tego chce....
Oczywiście nie mogłabym zjechać od góry do dołu kogoś za samo zadanie takiego pytania, ale co innego gdy dam ewidentnie do zrozumienia że nie chce o tym rozmawiać a ktoś usilnie probuje - oj wtedy mam ochote pogonić.. A mam taka jedna znajoma która zadaje wkurzajace pytania i nie na miejscu typu "masz 25 lat i nie myslisz o dzieciach, pewnie jestes bezpłodna, co?" (szczególnie zabolało bo mam problemy hormonalne + jajniki pcos i panicznie sie boje ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze...) albo "ile twoj facet zarabia? no poooowiedz, pewnie duzo, co? bo tak o bys z nim pewnie nie byla?" (WTF...) i inne tego typu - w koncu zaczełam sie odcinac jak najmocniej od tej osoby i wam tez radze, jesli macie tego typu "znajomych" .
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 23:05   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 360
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Ludzie są różni, dla niektórych to nic takiego zapytać. Wystarczy powiedzieć, że przeginka i koniec ;P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 23:08   #6
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

tylko że do niektórych nie dociera jak odwracasz pytanie/mówisz że to przegiecie i wtedy moim zdaniem lepiej uważać na takie osoby, tzn trzymać na dystans..
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 23:13   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

A co za problem powiedzieć, że nie chcesz, aby osoba pytająca wiedziała taką rzecz na twój temat? Już nawet nieistotne o co pyta.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 23:36   #8
Thumbelina9512
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 239
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Też mam w otoczeniu ludzi, którzy zadają niestosowne pytania i tego nie znoszę. Jeśli nie chcę odpowiadać, to zwykle zadaję drugiej osobie jakieś pytanie odnośnie zupełnie innej sprawy i tym samym daję do zrozumienia, że poprzedni temat jest zakończony albo udzielam odpowiedzi, która jest żartem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Laissez-moi rêver
Laissez-moi y croire
Laissez-moi dire
Qu'on peut changer l'histoire.
Thumbelina9512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 23:43   #9
201802121129
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 83
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;47977601]A co za problem powiedzieć, że nie chcesz, aby osoba pytająca wiedziała taką rzecz na twój temat? Już nawet nieistotne o co pyta.[/QUOTE]

Problem w tym, że często ta osoba drąży. I drąży. 'No ale poooowiedz...' A mnie to krępuje coraz bardziej, bo nie ma jak uciec i w końcu rzucam coś na odczep. Najbardziej zdumiała mnie ta koleżanka, którą znałam ledwo pół roku, ona chyba należy do tych, którzy nie mają problemu z zadawaniem tak bezpośrednich pytań. Dobrze, że nie robi to zbyt często... Nie wiem, chyba niektórzy myślą, że mają prawo wiedzieć bo łączą nas więzy koleżeństwa / przyjaźni. Albo , że mają prawo złośliwie skomentować czyjś ubiór/ makijaż / fryzurę, która im się nie podoba, bez żadnej zachęty.
201802121129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 23:55   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez heather18 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że często ta osoba drąży. I drąży. 'No ale poooowiedz...' A mnie to krępuje coraz bardziej, bo nie ma jak uciec i w końcu rzucam coś na odczep. Najbardziej zdumiała mnie ta koleżanka, którą znałam ledwo pół roku, ona chyba należy do tych, którzy nie mają problemu z zadawaniem tak bezpośrednich pytań. Dobrze, że nie robi to zbyt często... Nie wiem, chyba niektórzy myślą, że mają prawo wiedzieć bo łączą nas więzy koleżeństwa / przyjaźni. Albo , że mają prawo złośliwie skomentować czyjś ubiór/ makijaż / fryzurę, która im się nie podoba, bez żadnej zachęty.
Bo mają prawo.
Nie jest ich winą, że ty akurat jakąś rzecz uważasz za niestosowną. Jest kilka magicznych słów, które w takich sytuacjach działają, ale na forum można dostać za to bana.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 00:24   #11
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;47977992]Bo mają prawo.
Nie jest ich winą, że ty akurat jakąś rzecz uważasz za niestosowną. Jest kilka magicznych słów, które w takich sytuacjach działają, ale na forum można dostać za to bana.[/QUOTE]

Mają prawo wiedzieć intymne szczegóły z życia koleżanki? Z jakiej racji i jakiego prawa?

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 00:25   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 360
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Mają prawo wiedzieć intymne szczegóły z życia koleżanki? Z jakiej racji i jakiego prawa?

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
teoretycznie mają prawo pytać i pytać.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 00:40   #13
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
teoretycznie mają prawo pytać i pytać.
Pytać, pytać tak. Ale była mowa o tym, że "sądzą, że mają prawo wiedzieć". Nie myślę by ktokolwiek (może partner) miał takie prawo

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 06:58   #14
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Mam wrażenie, że coraz więcej ludzi ma problem z komunikowaniem się. Ludzie się "odspołeczniają" i nie wiedzą, że dbanie o swój komfort jest priorytetem i grzeczne zwrócenie na coś uwagi nie jest powodem do obrazy. Co za problem odpowiedzieć: "nie chcę o tym mówić" jeśli się rzeczywiście nie chce o czymś mówić? Stwierdzenie: "takie rzeczy zachowuję dla partnera" albo lepiej "dla najbliższych" powinno od razu dystansować natręta, jeśli nie - co za problem powiedzieć "przepraszam ale, skończmy ten temat, bo chyba interesuje tylko Ciebie".
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 07:11   #15
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez heather18 Pokaż wiadomość
Spotkała mnie parę razy sytuacja, że jakaś osoba uporczywie zadawała mi pytanie bardzo personalne i nie chciała się odczepić. Chciałabym się dowiedzieć, co Wy o tym myślicie. Na przykład, koleżanka którą znam od pół roku pyta, z iloma facetami spałam. Nawet nie wynikało to z kontekstu rozmowy. Poczułam się zażenowana i dałam do zrozumienia, że nie mam ochoty na takie dyskusje. Niezrażona, dopytywała się "no powiedz! 5, 10?" Albo przyjaciółka mnie pyta, czy się masturbuję. Zdarzyło się też, że ktoś koniecznie musiał wiedzieć, jaka to dolegliwość / choroba , o której nie chcę mówić.
Ja wiem, ciekawość, te rzeczy, ale mnie to duże naruszenie granic, nawet jeśli jest to bliska osoba. Jak mam ochotę, to zacznę się zwierzać. Ale osobiście nie zadaję pytań dotyczących zbyt intymnych / wstydliwych rzeczy nawet przyjaciółkom , a już na pewno nie na siłę, delikatnie. Jeżeli ktoś ma ochotę, to sam zacznie. Może jestem dziwna, nie wiem.
Masz dziwne koleżanki.
Jeśli ktoś próbuje być zbyt wścibski wobec mnie to osadzam go na miejscu szybko i konkretnie. Nigdy też nie wypytuję przyjaciółki o sprawy intymne. Jeśli ktoś chce, sam powie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 07:29   #16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Mają prawo wiedzieć intymne szczegóły z życia koleżanki? Z jakiej racji i jakiego prawa?
Posiadanie wiedzy nie jest zakazane. Mogą się tym interesować, mogą o to pytać i mogą to wiedzieć. Tak samo jak osoba pytana może o tym nie mówić.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 08:01   #17
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;47978634]Posiadanie wiedzy nie jest zakazane. Mogą się tym interesować, mogą o to pytać i mogą to wiedzieć. Tak samo jak osoba pytana może o tym nie mówić.[/QUOTE]
Interesować się mogą. Co nie znaczy, że mają prawo włazić mi z butami w życie a tym bardziej uzyskać ode mnie informację na temat spraw, które chciałabym zachować dla siebie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 08:37   #18
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Interesować się mogą. Co nie znaczy, że mają prawo włazić mi z butami w życie a tym bardziej uzyskać ode mnie informację na temat spraw, które chciałabym zachować dla siebie.
Racja

W tym przypadku, gdzie osoba stanowczo odmawia odpowiedzi na takie pytania, nie mają żadnego prawa wiedzieć. I wynika to, według mnie, z jej prawa do prywatności.

Takie wypytywanie, pomimo odmowy, to lekkie chamstwo.

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 10:38   #19
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Moim zdaniem to brak wychowania. A czasem ciekawość zabija to nawet wyrobione już wychowanie. Spotkałam się z tym jak kupiłam środek komunikacji - chyba z 10 osób ze znajomych spytało wprost ile kosztował. Dla mnie to też jest nietaktowne. Co ciekawe, nikt z rodziny ani ze starszych osób nawet nie pomyślał żeby o to pytać

Na pytanie z iloma facetami spałam to bym się już zirytowała
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 11:35   #20
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Na pytanie z iloma facetami spałam to bym się już zirytowała
ja bym sie nie zirytowala, jesli zapytala by mnie o to przyjaciolka - natomiast jesli tylko jakas znajoma bo bym chyba po rpostu unisla jedna brew i dziwnie na nia spojrzala,

ale sa ludzie dla ktorych takie tematy to norma, chociaz naszlo mnie, ze kolezanka albo jest puszczalska albo sie jakas niedoswiadczona czuje i postanowila zrobixc jakies rozeznanie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 13:28   #21
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Mój kolega zazwyczaj odpowiada:
"Nie interesuj się, bo kociej mordy dostaniesz"
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 13:44   #22
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

kiedyś mnie ktoś zapytał właśnie, z iloma spałam, to powiedziałam, że po 20 chłopie przestałam liczyć .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 14:41   #23
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 495
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Mnie z kolei draznia pytania,ile zarabiam-to tez pytanie intymne.Odpowiadam wowczas,ze na waciki wystarczy.Albo,ze za duzo,by narzekac,a za malo,by sie cieszyc.

Ogolnie ucinam wscibskie pytania o dzieci,seks czy inne sprawy,mowiac,ze to moja slodka tajemnica,odwracajac pytanie,lub pytajac interlokutora,czemu go to interesuje.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:07   #24
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to brak wychowania. A czasem ciekawość zabija to nawet wyrobione już wychowanie. Spotkałam się z tym jak kupiłam środek komunikacji - chyba z 10 osób ze znajomych spytało wprost ile kosztował. Dla mnie to też jest nietaktowne. Co ciekawe, nikt z rodziny ani ze starszych osób nawet nie pomyślał żeby o to pytać

Na pytanie z iloma facetami spałam to bym się już zirytowała
A co w tym strasznego? Wielka tajemnica ile samochod kosztowal? Imho to ani intymne ani wscibskie pytanie, ogloszenia sa publiczne, oferty dealerow tez wiec po co robic z tego tajemnice?

Ja jestem dosc wscibska, przyznaje, ale wkurza mnie jak ktos o czyms opowiada (np o tym ze jest chory i w zwiazku z tym musi to i tamto etc) a na pytanie o konkret sie oburza, ze nie powie!!!
Tak sqmo pieniadze. Jeszcze rozumiem, ze pytanie o zarobki moze irytowac, ale o cene czegos? Bez przesady.

Co innego typowo intymne szczegoly, rozumiem, ze dla kogos to tabu, wiec trzeba ucinac rozmowe i tyle. Inna kwestia, ze dziwi mnie oburzanie sie na PRZYJACIOLKE o intymne pytania. No kurcze, przyjazn chyba na tym polega ze mozna o wszystkim rozmawiac.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:40   #25
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A co w tym strasznego? Wielka tajemnica ile samochod kosztowal? Imho to ani intymne ani wscibskie pytanie, ogloszenia sa publiczne, oferty dealerow tez wiec po co robic z tego tajemnice?
zgadzam się z tym nie wiem, po co robić tajemnicę z takich rzeczy.
to chyba nie jest jakaś intymna sprawa
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:01   #26
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość

Co innego typowo intymne szczegoly, rozumiem, ze dla kogos to tabu, wiec trzeba ucinac rozmowe i tyle. Inna kwestia, ze dziwi mnie oburzanie sie na PRZYJACIOLKE o intymne pytania. No kurcze, przyjazn chyba na tym polega ze mozna o wszystkim rozmawiac.
Dokładnie. Nawet jeśli nie chce się rozmawiać na takie tematy - przyjaciółka powinna być chyba osobą, której bez oburzania się umie się powiedzieć "wolałabym o sprawach łóżkowych nie rozmawiać" i tyle.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:09   #27
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Nie wiem po co im ta wiedza.
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:17   #28
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Trzeba dbać o swój komfort i zwyczajnie ucinać tematy, na które nie chce się rozmawiać. Ja raczej nie mam problemów z tym, żeby odpowiedzieć na intymne pytanie przyjaciela, czy przyjaciółki, ale w stosunku do osób z którymi nie chcę się dzielić szczegółami zwyczajnie jestem stanowcza - wystarczy powiedzieć "naprawdę nie chcę o tym mówić" lub "to bardzo prywatna rzecz i nie rozmawiam o tym" i po problemie, raczej trudno mi sobie wyobrazić żeby dorosły człowiek po takim komunikacie nadal dopytywał, i to jeszcze na zasadzie "oj no pooowiedz" Wiadomo, że takie pytanie możemy usłyszeć zawsze, bo zwyczajnie każdy ma inne granice i może się nie spodziewać, że akurat ta kwestia, o której w jego otoczeniu mówi się otwarcie, będzie dla kogoś sferą bardzo prywatną. Ale jak ktoś mimo stanowczej odmowy drąży dalej, to już naprawdę musi być dziwna osoba.

Aha, i nie zgadzam się co do tego, że przyjaciołom trzeba mówić wszystko, albo że jak się zaczęło temat to trzeba skończyć - nie uważam, żeby ktoś kto mówi "chciałbym, ale nie mogę iść na basen/tańczyć/jeść ciasta, bo choruję", był automatycznie zobligowany do opowiadania całej gawiedzi na co jest chory, od kiedy się leczy i jakie ma objawy. Albo że ktoś, kto się pochwalił że coś kupił, ma obowiązek opowiadać ile zapłacił, i czy na raty, czy gotówką, czy za kredyt, czy za pożyczone. Trzeba wiedzieć kiedy skończyć, po prostu.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:28   #29
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Aha, i nie zgadzam się co do tego, że przyjaciołom trzeba mówić wszystko, albo że jak się zaczęło temat to trzeba skończyć - nie uważam, żeby ktoś kto mówi "chciałbym, ale nie mogę iść na basen/tańczyć/jeść ciasta, bo choruję", był automatycznie zobligowany do opowiadania całej gawiedzi na co jest chory, od kiedy się leczy i jakie ma objawy. Albo że ktoś, kto się pochwalił że coś kupił, ma obowiązek opowiadać ile zapłacił, i czy na raty, czy gotówką, czy za kredyt, czy za pożyczone. Trzeba wiedzieć kiedy skończyć, po prostu.
Nie trzeba mówić wszystkiego, ale oburzanie się, że przyjaciel pyta? Z założenia z przyjacielem można pogadać o wszystkim, więc również trzeba umieć powiedzieć - to dla mnie niewygodny temat i nie chcę o tym gadać.
Tu się zgodze, ale jeżeli ktoś truje, że przez chorobę nie może normalnie żyć, bo czuje się tak fatalnie i dzieje się i to i to, a w ogóle to rzygam codziennie to może powiedzieć o co chodzi, bo jak nie chce to na cholerę zdradza inne szczegóły?
Jest różnica między pytaniem o to czy płaciłeś gotówką czy na raty i pytaniem o cenę. Ja na przykład jak znajoma się pochwaliła że kupuje auto pytałam za ile - na szczęście się nie oburzyła tylko powiedziała - dzięki czemu mam już w głowie za ile mniej więcej takie auta można kupić, potem pewnie będę pytać - o zgrozo - jak się sprawuje albo o meble, ciuchy - pyta się często po to, żeby dowiedzieć się czy np warto coś kupić czy nie etc etc. Nie umiałabym chyba żyć pośród ludzi, których o nic nie można zapytać bo zaraz święte oburzenie najlepiej zamiast linków do all wysyłać printscreeny z zamazaną ceną
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:32   #30
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Pytania (zbyt) intymne

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
zgadzam się z tym nie wiem, po co robić tajemnicę z takich rzeczy.
to chyba nie jest jakaś intymna sprawa
To ja jestem mega wścibska bo się pytam zawsze o cenę pojazdu/mieszkania nie dlatego by innym zaglądać do portfela, ale by się zorientować, jakie są w ogóle okazje możliwe do złapania bym np. sama planując zakup się nie nacięła.
Serio jak mi ktoś powie dajmy na to, że kupił auto używane za 40 tysi to mnie nie obchodzi skąd on tę kasę wytrzasnął- czy zarobił/wygrał w lotka/dostał w spadku, ale obchodzi mnie, że ten konkretny model to kosztuje tyle i tyle i że np. dla mnie to za drogo, więc muszę celować w inny segment.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-04 10:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.