Pielęgnacja paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-09-08, 18:25   #1
Normotonia
Raczkowanie

Pielęgnacja paznokci

moze to dziwne, ale nie lubię zajmować się paznokciami. Nie mam z nimi problemu, są mocne, zdrowe. Tylko, ze ja jedynie co z nimi robię to obcinam. Pomalowane je miałam 3 razy w życiu, piłowałam raz. Nie znam się za tym i nie miałam raczej takiej potrzeby. Czasem myślę, żeby nadać im inny kształt, żeby były ładniejsze. Co myślicie o nich? Wyglądają na niezadbane/nieciekawe/ dziwne?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie3181.jpg (72,4 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie3182.jpg (57,7 KB, 65 załadowań)
Normotonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 07:47   #2
haneczka28
BAN stały

Dot.: Pielęgnacja paznokci

1. Po każdym myciu nakładaj krem lub lotion do rąk, gdyż mydło bardzo wysusza skórę i paznokcie stają się kruche i podatne na łamanie i rozdwajanie.

2. Wcieranie olejku ze słodkich migdałów z odrobiną soli w paznokcie i skórki wzmocni słabe łamliwe paznokcie, a także odżywki suchy, pękający naskórek.

3. Bardzo delikatnie obchodź się ze skórkami gdyż ochraniają one miejsce wzrostu paznokcia. Nidy ich nie odrywaj ani nie przycinaj.

4. Porzuć zwyczaj obgryzania, prowadzący do uszkodzeń paznokcia i skórek, a także zniekształcania kształtu i nierównego wzrostu paznokcia. Pamiętaj że obgryzanie paznokcia sprzyja wprowadzania do paznokcia szkodliwych mikroorganizmów co prowadzi do stanów zapalnych a nawet zwiększa ryzyko zapalenia grypy lub innej infekcji.

5. Pobudzaj paznokcie do szybkiego wzrostu. Kiedy tylko masz wolną chwilę, masuj podstawę paznokcia. Pisanie na klawiaturze, gra na pianinie i wszelkie inne czynności wymagają ciągłego poruszania palcami co zwiększając ukrwienie palców.

6. O ile nie masz bardzo długich paznokci, nie skracaj ich nożyczkami, gdyż mogą się pozaginać lub rozwarstwiać.Zamiast nożyczek używaj raczej pilnika, by nadać im odpowiedni kształt. Piłowanie pilnikiem ułożonym prostopadle do paznokcia może spowodować rozwarstwienia jego końca, dlatego trzymaj pilniczek pod kontem 45 stopni do wolnego brzegu paznokcia.

7. Po zmyciu lakieru odczekaj kilka minut, zanim zaczniesz opiłowywać paznokcie, by skrócić je lub nadać im odpowiedni kształt. paznokcie łatwiej rozwarstwiają się, kiedy nie są suche.

8. Jak najrzadziej używaj zmywacza do paznokci, zwłaszcza z acetonem gdyż większość z nich bardzo wysusza paznokcie. Specjaliści zalecają stosowanie zmywaczy nie częściej niż raz w tygodniu. Nakładaj jak najmniej specyfiku i staraj się omijać skórki i okolice paznokcia.

9. Nigdy nie zdrapuj lakieru ani nie używaj metalowych narzędzi do odsuwania skórek gdyż możesz zniszczyć warstwę ochronną paznokcia. Zdzieranie popękanego lakieru również może być bardzo szkodliwe dla paznokcia.

10. Odżywki do paznokci są łatwe w użyciu, a przynoszą ogromną korzyść dla urody, gdyż odżywiają skórki jak również skórę wokół paznokcia, dostarczając witamin, tłuszczu i białka. Paznokieć będzie dzięki temu rósł długi, mocny i zdrowy.

11. Aby twoje paznokcie były zadbane, co 7-14 dni wykonuj pełen manikiur, a lakier nakładaj tak często jak to jest potrzebne.

12. Preparat nawierzchniowy możesz nakładać nawet codziennie, by chronić końcówki paznokci.

13. Najszybszym sposobem słabych, miękkich paznokci jest nakładanie raz lub dwa razy w tygodniu utwardzacza. Nie tylko osłoni on wrażliwe paznokcie, ale jeszcze nada im piękny połysk.

14. Kupienie podkładu to dobra inwestycja. Choć został pomyślany głównie po to by lakier dłużej się utrzymywał, zapobiega dodatkowo zabarwieniu paznokcia kolorem kosmetyku, zwłaszcza jeśli jest on intensywny. Jeśli już to się stanie spróbuj włożyć czubki palców na 15 sekund w połówkę cytryny. Kwas zawarty w soku cytrynowym działa jak wybielacz. Zawsze potem staranie opłucz ręce, by kwas cytrynowy nadmiernie ich nie wysuszył!

15. Lakier stanowi również dobrą warstwę ochronną. Malując paznokcie zwłaszcza lakierem w ciemnym kolorze, nakładaj raczej dwie lub trzy warstwy zamiast jednej grubej. Nie pokrywaj paznokcia do samego końca: ładniej i szybciej będzie zastosować z każdego paznokcia paseczek niepomalowany. Paznokcie wydają się wtedy smuklejsze. Pierwszą smugę lakieru nałóż pośrodku paznokcia następnie dwoma pociągnięciami pomaluj boki.
haneczka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 15:51   #3
madimad
Przyczajenie

Są czyste i krótkie. Nie wyglądają dziwnie, ale myślę, że można je uczynić bardziej kobiecymi. Polecam paznokcie modelować pilnikiem, a nie obcinać! W aptece można dostać fajne szklane pilniki.
Dobrym pomysłem będzie też wizyta raz na jakiś czas u kosmetyczki na manicure. Może to pomoże Ci zmienić nieco kształt paznokcia.
Dodatkowo kremy, kremi i jeszcze raz oliwki do skórek. Sama teraz walczę z przesuszonymi skórkami wokół paznokci. Okres grzewczy, który się rozpoczął działa niestety negatywnie nei tylko na skórę i włosy, ale w moim przypadku też na paznokcie.
Pazurki można pomalować lakierem bezbarwnym, będą wyglądać "zdrowiej" i atrakcyjniej.

Zapomniałąbym o najważniejszej kwestii - rękawiczki do prac domowych.
Pozdrawiam!
Stary 2014-11-26, 09:01   #4
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madimad Pokaż wiadomość
Są czyste i krótkie. Nie wyglądają dziwnie, ale myślę, że można je uczynić bardziej kobiecymi. Polecam paznokcie modelować pilnikiem, a nie obcinać! W aptece można dostać fajne szklane pilniki.
Obcinam paznokcie nozyczkami (do paznokci rzecz jasna). Nigdy mi sie z tego powodu nie rozwarstwialy ani nie wyginaly. Musze paznokcie obciac raz na tydzien, 10 dni, bo nie cierpie miec za dlugich. Spilowowanie pilnikiem z dlugosci zabraloby chyba z godzine, a na to nie mam czasu, I jeszcze gdybym miala je pilowac w jedna strone to juz w ogole. Obcinam, opilowywuje I spokoj.
Lubie je pielegnowac, dbac o skorki, ale malowac juz nie za bardzo. Nie mam ani jednego lakieru I jakos mi tego nie brakuje.
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 16:45   #5
kajankas
BAN stały

Przede wszystkim używam odżywki od paznokci i głównie to mi zapewnia święty spokój. Paznokcie wyglądają ładnie, zdrowo, estetycznie, trzymają się, nie widać na nich żadnych śladów zniszczeń. Przemiana po prostu diametralna.
kajankas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 08:41   #6
AneczkaRak
Raczkowanie

Ja też przede wszystkim używam odzywki wzmcniającej do paznokci. I nie narzekam na ich wygląd
AneczkaRak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 08:46   #7
electrode
Raczkowanie

Jakich odżywek używacie na przykład?
electrode jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 09:22   #8
czuszka82
Moderator z pazurem

tuta masz wątek o odżywkach:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=269438
Stary 2014-12-03, 19:36   #9
lewikaj84
Przyczajenie

W moim przypadku najlepiej działa "zwyczajny" olejek arganowy - wcieram go na noc i zakładam bawełniane rękawiczki - rano dłonie i paznokcie wyglądają o wiele lepiej
lewikaj84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:21   #10
Normotonia
Raczkowanie

hehe opiłowałam sobie paznokcie, na następny dzień tak mi przeszkadzały, że je obciełam - nie mam siły z nimi:P Też stosuję olejek arganowy, ale na same paznokcie.
Normotonia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kształt paznokcia, malowanie paznokci, paznokcie, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości