Co na przetłuszczającą się skórę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-09-15, 18:17   #1
papapapatka
Przyczajenie

Unhappy

Co na przetłuszczającą się skórę?

Mam strasznie przetłuszczającą się skórę. Też macie ten problem? Nie wiem jak to zwalczyć codziennie się pudruję, by to zakryć często też smaruję twarz kremem nivea, który ją natłuszcza, jednak nie daje to żadnych większych efektów. Może wy mi coś poradzicie?
papapapatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 18:54   #2
Vanliya
Raczkowanie

Dot.: Co na przetłuszczającą się skórę?

Polecam używać pod makijaż krem matujący np. Barwa Siarkowa Moc Krem Matujący. Do tego jakiś dobry puder np. Paese i gotowe Żadne z tych produktów nie wysusza. Radzę odstawić krem Nivea, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, to radzę kupić inny krem nalwilżający np. Ziaja krem oliwkowy. Użyć na noc i rano budzimy się z super cerą.

We live, as we dream – alone.
Vanliya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:51   #3
asiunia_28
Raczkowanie

sama napisałaś "który ją natłuszcza " no to masz natłuszczoną
asiunia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 22:33   #4
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vanliya Pokaż wiadomość
Polecam używać pod makijaż krem matujący np. Barwa Siarkowa Moc Krem Matujący. Do tego jakiś dobry puder np. Paese i gotowe Żadne z tych produktów nie wysusza. Radzę odstawić krem Nivea, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, to radzę kupić inny krem nalwilżający np. Ziaja krem oliwkowy. Użyć na noc i rano budzimy się z super cerą.
Ziaja oliwkowa zawiera parafinę, za to siarkowa moc jest bardzo fajnych i niedrogim produktem serdecznie polecam pod makijaż, na codzień produkt matujący może spotęgować produkcję sebum.

Autorko. Nie będziemy w stanie stwierdzić z całą pewnością co jest nie tak jeśli nie napiszesz trochę więcej o swojej pielęgnacji( toniki Żele makijaż, krem na noc??)
nie da się zakryć przetłuszczającej się skóry... Można ją trochę uspokoić.
Na początek polecam odstawić nivea i poszukać czegoś lekkiego. Nie wiemy dlaczego Twoja skóra się przetłuszcza ani jak wygląda więc całkiem na wstępie proponuje dokładnie to opisać.

Pozdrawiam Loyd

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-15 o 22:38
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 13:32   #5
Adelajda84
Wtajemniczenie

Krem nivea to zabójstwo dla mocno przetłuszczającej się skóry

Było 90 kg
Jest 59 kg /-31 kg
Adelajda84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 17:07   #6
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Polecam Ziaja Nuno mi strefa T strasznie się przetłuszczała, teraz też ale widzę że lekko mniej
Ja olejuję, peelinguję i kremuję twarz na noc i takim sposobem opanowałam to, inaczej grzywka po kilku godzinach była przetłuszczona i obsmarowana fluidem
Stary 2014-09-22, 19:03   #7
Newquay
Raczkowanie

Dziewczyny dołączę się do wątku. Mam 30 lat, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych skóra zaczęła mi się bardziej przetluszczac. Co z tym robić? Jakie kosmetyki polecacie? Oprócz tych polskich. Zawsze miałam cerę tradzikowa, ale dało się wytrzymać teraz mam serdecznie dość. Po pół godz od umycia twarzy juz mi się błyszczy i sporo na niej tego tłuszczyku. Nie używam żadnych podrow, make upowczy kremów bb. Zawsze używałam kremu do cery trądzikowej. Polecicie coś? 😃
Stary 2014-09-23, 00:34   #8
AlDzamal
Raczkowanie

Skóra może się przetłuszczać z różnych powodów. Nie zawsze też jest tak że cera tłusta to cera trądzikowa. Będąc nastolatką używałam kosmetyków do cery trądzikowej, które tylko potęgowały przetłuszczanie, pomogła mi dopiero całkowita zmiana pielęgnacji- przede wszystkim odstawienie agresywnych, wysuszających kosmetyków. Jeśli chodzi o kremy to oliwkowego czy nivea nie stosowałabym na przetłuszczającą się skórę.
AlDzamal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 01:13   #9
Newquay
Raczkowanie

Ja mam cerę tradzikowa, mam wrażenie, że trądzik nigdy nie minie. Co prawda teraz nie mogę narzekać, bo odpukać mam zaskorniki jedynie. Czasem jakaś dioda wyskoczy. Tez uważam, że Nivea nie jest odpowiedni do takiej cery jeśli mowa o tym granatowym, bo są z Nivea kremy przeznaczone do skóry mieszanej bądź tłustej. Ja się bardzo z nimi lubie, chciałabym jednak spróbować czegos innego.
Stary 2014-09-23, 06:46   #10
AlDzamal
Raczkowanie

Kiedyś używałam Nivea soft, jest bardzo lekki. Był kiedyś fajny matujący krem Perfecta, ale jego nowa wersja jakoś się u mnie nie sprawdziła i od jakiegoś czasu używam na dzień AA do cery mieszanej zmniejszający pory, nie jest to krem typowo matujący, ale skóra ładnie po nim wygląda, nakładam na niego jeszcze puder bambusowy i nic się nie świeci
AlDzamal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 13:11   #11
avava
Raczkowanie

krem nivea nie jest trafnym wyborem do cery tlustej.

100 przysiadów-> x 553
Mel B 10 min pośladki->776
Mel B 10 min brzuch->807
Mel B 15 cardio->670
Mel B 10 min nogi->750
Ewa Ch.(killer, skalpel)->515
Centrum Sportowca-27
razem : 4058 cel osiągnięty z 42 na 36/34
: )
avava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 14:27   #12
Suivi
Zadomowienie

Mi na świecącą się skórę pomogła oliwka hipp.

Suivi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 19:11   #13
Darde
BAN stały

może też być wina pudru, który zbytnio wysusza skórę a ona w efekcie produkuje jeszcze więcej sebum. polecam Ci zainwestowac w dobry puder z naturalnych składników, który również utrzymuje odpowiedni poziom nawilzenia. u mnie bardzo dobrze sprawdza się puder Smashbox Halo z serii nawilżającej. Ogolnie nie jest tani, ale np. ja sobie licytuje taniej na allegro [reklama] a naprawde warto

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2014-11-11 o 08:22 Powód: reklama
Darde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 18:40   #14
pumpalumpek
Przyczajenie

Ja osobiście stosuję całą serię kosmetyków z oriflame optimals do cery tłustej, a do tego podkład i puder matujący.
pumpalumpek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 10:31   #15
sunrise27
Raczkowanie

GG do sunrise27

Hej Ja też miałam ten problem... Przetłuszczająca się skóra plus wągry.
Zaczęłam stosować domowy tonik z olejkiem z drzewa herbacianego - ISTNE CUDO. A buzie smaruje olejkiem arganowym lub olejkiem busajna (nowość w mojej kosmetyczce...). I odkąd zaczęłam moją buzię natłuszczać ona przestała się przetłuszczać Nawet pod makijaż używam tego olejku busajna zamiast kremu. Oczywiście używam pudru transparentnego, ale tylko w strefie T i jest git )
Pozdrawiam
sunrise27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 11:42   #16
marjas1
Raczkowanie

Nadprodukcja sebum, to faktycznie uciążliwy problem, a niewłaściwa pielęgnacja, to kolejny krok w kierunku pogłębienia problemu.
Faktycznie krem nivea jest niedopuszczalny, należy wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą sprzyjać produkcji sebum.
Zaczęłabym od dokładnego oczyszczania skóry: płyn micelarny, żel do mycia twarzy, tonik plus krem odpowiednio do pory dnia.
Raz na trzy tygodnie dobrze byłoby wykonać złuszczanie kwasem salicylowym w gabinecie kosmetycznym. Kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, ponieważ kwas salicylowy ,, lubi" tłuszcz, to jest zalecany do skór mieszanych, tłustych i trądzikowych. Odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i reguluje ich pracę. Zabiegi w gabinetach są kosztowne ale niestety żadem peeling wykonany w domu nie przyniesie wymiernych rezultatów takich jak złuszczanie kwasami. Odpowiednia pielęgnacja musi polega na doborze takich kosmetyków, które będą dla skóry ultra lekkie, które nie będą obciążały i zatykały porów. Ciężko jest o takie kremy na rynku ale kilka jest np. Biotherm Aquasoure tylko cena jest dość wysoka albo dużo tańszy krem i nawet chyba lepszy od Biotherm, to Dermedic Tolerans Sensitive( do kupienia tylko w aptekach- jest naprawdę rewelacyjny). Ja nie używałabym żadnych kosmetyków, które matują tylko bardzo skupiłabym się na nawilżaniu bo gdy skóra jest np. odwodniona, to reakcja jak już wspominała wcześniej koleżanka w poście będzie taka, że zacznie wydzielać więcej sebum. Powodzenia
marjas1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 11:49   #17
ila1982
Przyczajenie

Przez lata również męczyłam się z bardzo tłustą cerą. Przeszłam nawet bardzo drogą kurację dermatologiczną, która działała tylko wtedy, gdy brałam lek,po zakończeniu kuracji wszystko wróciło, a ja byłam w plecy o 2tys. zł. Potem dalej szukałam sposobu, dużo czytałam, wertowałam internet i tam się dowiedziałam o olejowaniu twarzy. Początkowo podchodziłam do tego bardzo sceptycznie, no bo jak to kłaść olej na już istniejący tłuszcz, to jakaś paranoja. Ale nic bardziej mylnego. Kochana, mogę Ci z całym sercem polecić własnie olejowanie twarzy. Jakiż był mój szok, gdy już po PIERWSZYM wieczornym zabiegu, wstałam rano z normalną buzią, bez ociekania tłuszczem. Od tej pory, czyli od ok. m-ąca stosuję co wieczór olejowanie i będę tak robić chyba już do śmierci, bo widzę mnóstwo korzyści z tego wynikających.Jeżeli Ty czy któraś z czytelniczek chciałaby dowiedziec się więcej, jak olejuję twarz, czym itd to na końcu podam swój adres mailowy. Chciałabym się podzielić tym z każdym kto ma taki problem ze skórą jak ja przez prawie 20 lat, bo wiem jakie to utrapienie.
Oto mój e-mail
ila19821226@wp.pl
ila1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 11:58   #18
marjas1
Raczkowanie

Od jakiegoś czasu modne są olejki do twarzy, nawet jest podział do różnego rodzaju skóry. Bardziej chodzi o odpowiednie nawilżanie gdy go brak, co za tym idzie wyregulowanie pracy gruczołów łojowych.
Z kuracjmi dermatologicznymi różnie bywa, Izotretynoina działa na 80% leczonych, a Tetrysal, to już antybiotyk, po odstawieniu u 60% osób występują nawroty.Wymienione leki są stosowane w przypadku leczenia trądzikiem, a nic mi nie wiadomo o lekach tak drogich jak używałaś na przetłuszczanie się skóry. Jakiej to były leki?
Stary 2014-11-18, 12:01   #19
dryda
Rozeznanie

Ale czy olejki do twarzy to na pewno aby są na przetłuszczającą się skórę?
Bo na suchą to rozumiem - wtedy zwiększają jej nawilżanie, wygładzają itd,
ale jakie olejki wg Ciebie należy stosować na skórę przetłuszczającą się?
dryda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 13:40   #20
ila1982
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez marjas1 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu modne są olejki do twarzy, nawet jest podział do różnego rodzaju skóry. Bardziej chodzi o odpowiednie nawilżanie gdy go brak, co za tym idzie wyregulowanie pracy gruczołów łojowych.
Z kuracjmi dermatologicznymi różnie bywa, Izotretynoina działa na 80% leczonych, a Tetrysal, to już antybiotyk, po odstawieniu u 60% osób występują nawroty.Wymienione leki są stosowane w przypadku leczenia trądzikiem, a nic mi nie wiadomo o lekach tak drogich jak używałaś na przetłuszczanie się skóry. Jakiej to były leki?
Brałam lek AXOTRET przez pół roku i dopóki go brałam nie było kłopotu z zaskórnikami, trądzikiem i tłustą cerą czy włosami. A dwa tygodnie po zakonczeniu kuracji wszystko wróciło, tzn oprócz trądziku. Tylko czasem wyskoczy mi jakaś krostka, ale wcześniej nie miałam z nim większych problemów. Poszłam do dermatologa żeby pomógł mi na tłustą cerę i włosy, ale tylko straciłam pieniądze i nerwy.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Ale czy olejki do twarzy to na pewno aby są na przetłuszczającą się skórę?
Bo na suchą to rozumiem - wtedy zwiększają jej nawilżanie, wygładzają itd,
ale jakie olejki wg Ciebie należy stosować na skórę przetłuszczającą się?
Też myślałam, że to bez sensu kłaść tłuszcz na tłuszcz, ale to naprawdę działa. Kiedy stosujemy wysuszajace kosmetyki do cery tłustej, nasza skóra odbiera to jako znak, że jest za mało sebum (bo je skutecznie usuwami tymi kosmetykami) i próbuje nadrobić braki. W ten sposób powstaje błędne koło, bo im bardziej my usuwamy sebum (tłuszcz), tym więcej skóra musi go produkować dla zachowania równowagi.
To właśnie dlatego smarowanie twarzy olejami jest tak skuteczne w pielęgnacji tłustej cery. Uspokaja gruczoły odpowiedzialne za wydzielanie sebum, skóra już nie odczuwa przymusu nadrabiania jego braków, bo dostarczamy tłuszcz z olejów i równowaga jest zachowana.
Pojawia się pytanie: czy skóra jest po tym tak naprawdę czysta? Tak, jest czysta. Oleje skutecznie usuwają zanieczyszczenia i makijaż.
Jesli chodzi o to jakich olejów używam to na razie mam: rycynowy, lniany, z orzecha włoskiego, z pestek malin i arganowy. Będę zamawiać teraz jeszcze kilka: jojoba, konopny, z nasion truskawki, ze słodkich migdałów, olej tamanu, z róży rdzawej oraz olejki: herbaciany, cytrynowy, lawendowy i z geranium. Są to olejki i oleje do cery tłustej, które jej nie obciążą. Nadają sie też do innych typów cery jak i do całego ciała, ale mnie przy wyborze zależało na tym by były lekkie i do mojej cery. Jest ich tak dużo, ponieważ chcę wypróbować każdy. Póki co używam tych kilku z pierwszej listy do mieszanki do oczyszczania twarzy, a malinowego i arganowego używam na przemian zamiast kremu na noc.
Stary 2014-11-18, 21:43   #21
Mortianna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ila1982 Pokaż wiadomość
Brałam lek AXOTRET przez pół roku i dopóki go brałam nie było kłopotu z zaskórnikami, trądzikiem i tłustą cerą czy włosami. A dwa tygodnie po zakonczeniu kuracji wszystko wróciło, tzn oprócz trądziku. Tylko czasem wyskoczy mi jakaś krostka, ale wcześniej nie miałam z nim większych problemów. Poszłam do dermatologa żeby pomógł mi na tłustą cerę i włosy, ale tylko straciłam pieniądze i nerwy.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Też myślałam, że to bez sensu kłaść tłuszcz na tłuszcz, ale to naprawdę działa. Kiedy stosujemy wysuszajace kosmetyki do cery tłustej, nasza skóra odbiera to jako znak, że jest za mało sebum (bo je skutecznie usuwami tymi kosmetykami) i próbuje nadrobić braki. W ten sposób powstaje błędne koło, bo im bardziej my usuwamy sebum (tłuszcz), tym więcej skóra musi go produkować dla zachowania równowagi.
To właśnie dlatego smarowanie twarzy olejami jest tak skuteczne w pielęgnacji tłustej cery. Uspokaja gruczoły odpowiedzialne za wydzielanie sebum, skóra już nie odczuwa przymusu nadrabiania jego braków, bo dostarczamy tłuszcz z olejów i równowaga jest zachowana.
Pojawia się pytanie: czy skóra jest po tym tak naprawdę czysta? Tak, jest czysta. Oleje skutecznie usuwają zanieczyszczenia i makijaż.
Jesli chodzi o to jakich olejów używam to na razie mam: rycynowy, lniany, z orzecha włoskiego, z pestek malin i arganowy. Będę zamawiać teraz jeszcze kilka: jojoba, konopny, z nasion truskawki, ze słodkich migdałów, olej tamanu, z róży rdzawej oraz olejki: herbaciany, cytrynowy, lawendowy i z geranium. Są to olejki i oleje do cery tłustej, które jej nie obciążą. Nadają sie też do innych typów cery jak i do całego ciała, ale mnie przy wyborze zależało na tym by były lekkie i do mojej cery. Jest ich tak dużo, ponieważ chcę wypróbować każdy. Póki co używam tych kilku z pierwszej listy do mieszanki do oczyszczania twarzy, a malinowego i arganowego używam na przemian zamiast kremu na noc.

Odnośnie pierwszej części wypowiedzi. Zgadzam się w 100%.
Odnośnie drugiego akapitu, myślę że jeżeli budżet na to pozwoli to każda z nas powinna podjąć taki test na swojej cerze, bo może się okazać, że na przyszłość wyjdzie nas to taniej i zdrowiej niż kosmetyki z górnej półki.
Mortianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 22:05   #22
ila1982
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Mortianna Pokaż wiadomość
Odnośnie pierwszej części wypowiedzi. Zgadzam się w 100%.
Odnośnie drugiego akapitu, myślę że jeżeli budżet na to pozwoli to każda z nas powinna podjąć taki test na swojej cerze, bo może się okazać, że na przyszłość wyjdzie nas to taniej i zdrowiej niż kosmetyki z górnej półki.
Nie trzeba kupować Bóg wie ilu butelek olejów, wystarczy olej rycynowy+ dwa oleje odpowiednie do naszej cery. Ja zamawiam dużą ilość, z racji tego, że mieszkam za granicą, a będę akurat w Polsce, to je sobie tam odbiorę. Często nie bywam w kraju, stąd taka ilość olejów.
Gdy zaczynałam przygodę z olejowaniem, nie wydałam ani grosza, tylko skorzystałam z tego co mam w domu. Miałam olej rycynowy, olej lniany i z orzechów włoskich. I w zasadzie do tej pory z nich korzystam, zmieniłam tylko początkowe proporcje, gdyż olej rycynowy zbyt wysuszał mi skórę. Musiałam dolać trochę więcej oleju z orzecha, który jest bardzo lekki, nie obciąża skóry. Podstawowym olejem do oczyszczania twarzy jest OLEJ RYCYNOWY, a to jakie oleje i ile dodacie do niego zależy już tylko od Was Na początek, kiedy nie jesteśmy pewne czy polubimy olejowanie, proponuję kupić najmniejszą buteleczkę oleju rycynowego (w aptece koszt.ok. 2zł) i olej z pestek winogron, który dobrze się wchłania. A nawet jeśli Wam nie podpasuje, to możecie zużyć go do przygotowywania potraw w kuchni
Stary 2014-11-19, 13:32   #23
ila1982
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Ja mam cerę tradzikowa, mam wrażenie, że trądzik nigdy nie minie. Co prawda teraz nie mogę narzekać, bo odpukać mam zaskorniki jedynie. Czasem jakaś dioda wyskoczy. Tez uważam, że Nivea nie jest odpowiedni do takiej cery jeśli mowa o tym granatowym, bo są z Nivea kremy przeznaczone do skóry mieszanej bądź tłustej. Ja się bardzo z nimi lubie, chciałabym jednak spróbować czegos innego.
Mnie zaskórniki zaczęły dosłownie same wychodzić na powierzchnię skóry, odkąd zaczęłam przygodę z olejowaniem. Usuwam je po prostu wycierając szorstką stroną ręcznika papierowego Ostatnio zauważyłam, że nawet moje rozszerzone pory zaczęły się zmniejszać
Stary 2014-11-19, 20:08   #24
trzpioot
Przyczajenie

Ja mam cerę mieszaną ze skłonnościami i do przetłuszczenia, i do przesuszenia. To prawdziwa udręka, bo właściwie niewiadomo jakich kosmetyków używać. Jakiś czas temu zakupiłam podkład REVLON do cery tłustej i mieszanej i muszę przyznać, że w moim przypadku sprawdza się idealnie jeśli chodzi o krycie i matowanie. Co do kremu to polecam krem TOŁPA krem matujący i korygujący na dzień, bardzo dobrze i długotrwale matuje moją skórę, świetnie nadaje się pod makijaż. Dla lepszego efektu możesz kupić jeszcze krem z tej samej serii, tylko, że na noc, jednak cena jest dość wysoka bo ok 30 zł za tubkę, chodź wydaje mi się, że krem jest warty swojej ceny
trzpioot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 22:37   #25
ila1982
Przyczajenie

Pozwólcie, że znów wtrącę swoje trzy grosze Również używałam kremu Tołpa, o którym pisze trzpioot, lecz kompletnie się nie sprawdził, gdyż bardzo kiepsko nawilżał. Pomimo mojej tłustej cery, skóra po nim była nieprzyjemnie ściągnięta, przez co musiałam nakladać na nią jeszcze inny krem. Aż w końcu go wyrzuciłam.

Z kolei podkład Revlonu dla mnie również jest super, świetnie kryje. Trzeba tylko uważać z ilością, by uniknąć efektu maski. Nie wiem czy dobrze matuje, ponieważ zaczęłam go używać po rozpoczęciu olejowania twarzy, a teraz mi się skóra już tak nie przetłuszcza, więc nie będę się na ten temat wypowiadać. Jednakże kiedy szukałam najlepszego podkładu do tłustej cery, to ten wg opinii w internecie ten był najlepszy. Jego dokładna nazwa: Revlon Colorstay Softflex 24Hrs - Podkład do cery tłustej i mieszanej. Ja swój kupiłam w sklepie ekobieca.pl za 27zł, więc niezbyt drogo.
Może okaże się pomocna ta informacja, że dla mnie osobiście najlepiej sprawdzał się krem z Biodermy Sebium Global. W aptekach stacjonarnych jest dość drogi (ok.60zł), ale w aptekach internetowych kosztuje niecałe 40zł. Jest bardzo wydajny i lekki. To chyba jedyny krem, który z przyjemnością stosowałam kiedy tak strasznie przetłuszczała mi się skóra. Nie powiem, by mi ją jakoś specjalnie matowił, bo na to nic mi aż do teraz nie pomagało, ale przynajmniej nie miałam po nim uczucia ciężkości na twarzy.

Edytowane przez ila1982
Czas edycji: 2014-11-19 o 22:41
Stary 2015-03-31, 13:56   #26
marjas1
Raczkowanie

REVLON jest podkładem na bazie silikonów i do cery z tendencją do przetłuszczania może i nie zaszkodzi ale na pewno nie jest wskazany do do cery problematycznej bo silikony zatykają ujścia gruczołów łojowych, a to przyczynia się do zwiększania niedoskonałości...tak to jest książkowo ale wiadomo, że każda cera jest inna...
Odpowiedz

Tagi
przetłuszczająca się, skóra

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości