Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-07-01, 17:09   #3361
beeets
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

promocje na Kivvi
http://www.bliskonatury.pl/pl/producer/Kivvi/134

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-07-01, 17:15   #3362
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A tu Cię może zdziwię, bo foto to zobaczyłam dużo później Na jakąś fotkę z postów się natknęłam i mi się spodobała pani ze zdjęcia, tak jak i jej styl. Podobny do mego, może dlatego Tyle, że ja noszę teraz grzywkę.

Nie omieszkam pytać! O już mi odpisałaś na blogu Mamy dużo tych samych kosmetyków, też uwielbiam Santaverde, Alverde i JMO Bare
Ja wtedy byłam u fryzjera i ścięłam grzywkę, i już żałuję
Santaverde bezzapachowe to jedne z nielicznych kosmetyków, które tolerowałam w ciąży. A jak już odzyskałam normalny węch, to wróciłam do cudownie pachnących Pat&Rub

Cytat:
Napisane przez belcanto Pokaż wiadomość
Dzięki Czasu na nude nie ma

Ja w drugiej i trzeciej ciąży już nie odzyskałam ładnej cery. Oczywiście 2342341 diagnoz lekarzy, ostatni pomysł dermatolożki to retinoidy (odpada!!!). Zaczęłam poważnie drążyć temat i myślę, że do całkowitej poprawy konieczna będzie dieta oczyszczająca, całkowita zmiana nawyków żywienia całej rodziny plus zmiana kosmetyków na naturalne (ZERO CHEMII). Na razie używam zestaw: mydło aleppo, szampon babci Agafii i NTC i widzę dużą poprawę. Szukam jeszcze odpowiedniego antyperspirantu.

Edit:
Może się komuś przyda, ja przeryłam te strony.
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak...zdrowej-skory/
http://wylecz-tradzik.blogspot.com/
http://paleosmak.pl/dieta-paleo/na/tradzik/
Ja mam nawet książki o trądziku… W jednej wyczytałam, że naprawdę można mieć trądzik przez całe życie, na pewno do emerytury. Taka uroda tłustej cery, ale za to zmarszczek mniej

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2015-07-01, 17:29   #3363
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez belcanto Pokaż wiadomość
Zgadzam się, ale trzeba podkreślić, że nie w nadmiarze i nie każde jest zdrowe. Zwłaszcza wieprzowina, może nie przez przypadek jest niekoszerna To samo dotyczy mleka, "krowie mleko dla cielaków"

Ciekawie pisze o zdrowej diecie (prostej i zróżnicowanej) w swoich książkach dr. Myłek http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...KEND/200517527

Ze względu na 3 alergików w domu przeryłam tony tego typu literatury.
Także mam alergika w domu i z wiekiem okazało się, że sama staję się alergiczką i to coraz większą, ale myślę po prostu, że we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i przede wszystkim wystrzegać się tego typu artykułów, np tego, co podlinkowała Losek, negujących wszystko, a wręcz ukrywających pewne fakty i zaklinających rzeczywistość. Bo potem takiej biednej nic nie wiedzącej młodej matce się wydaje, że wszystko szkodzi i że jej dziecko niczego nie może jeść, oprócz nasion chia i wszystkich najdroższych superfoods, bo do tego się sprowadzają takie wpisy, to jest ukryta propaganda, reklama po prostu, albo jej skutki.

Co do wieprzowiny, dla osób, które nie uprawiają kulturystyki jest to normalne mięso, tyle że o niepełnowartościowym białku, choć być może za mało wiem w tym temacie.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Przewracanie w głowie, czy nie. Trzeba jeść, co nam służy. Nie ulegać pokusom.
Co do mięsa to hodowlane mięso jest paskudne, dlatego właśnie skończyłam z drobiem, a wieprzowinę to jeszcze mam w miarę ok , tu gdzie mieszkam tzn. od rolnika .
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
To nie muszą być posiłki bogate w tłuszcz, wystarczy, że np. zjem do posiłku z odrobiną oleju?

Ja nawet jako nie-weganka uważałam, że mięso nie jest człowiekowi niezbędne. Bo nie jest. Człowiek jest wszystkożerny, tak, jednak nie oznacza to, że musi jeść wszystko i jak nie będzie jadł to nie przeżyje. Oznacza to, że może zjeść większość produktów i się nie potruje, że je strawi, a nie (za przeproszeniem) wysra w całości bez przyswojenia

Czyli uważasz, że jak ktoś kroi warzywa to "ma za dużo" i mu się w tyłku poprzewracało?
Tak wystarczy, że jest odrobina tłuszczu w posiłku

Nie musi, ale wtedy musi bacznie przestrzegać diety wegańskiej, a nierzadko sięgać po suplementy wit B, które, co niedawno się dowiedziałam nie zastepują i tak wit. zawartej w mięsie.

W każdym razie chciałam was tylko przestrzec, że nie wszystko musi być takie, jak Wam ktoś pisze.

Przykładowo taki kolagen, ten nanotropo, niezhydrolizowany, natywny morski może i jest lepszy, ale czy to znaczy, że bydlęcy jest zły? Nie, tylko firma produkująca ten pierwszy celowo rozpowiada brednie i do tego wmawia kłamstwa, że tyle musisz zapłacić, bo metody pozyskiwania są kosztowne, bzdura.

Moje kosmetyczne HITY I KITY 2017 roku

Lista nietolerowanych składników w kosmetykach naturalnych
Klik
Jak przyjmować witaminę C? Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-01 o 17:33
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 17:54   #3364
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie musi, ale wtedy musi bacznie przestrzegać diety wegańskiej, a nierzadko sięgać po suplementy wit B, które, co niedawno się dowiedziałam nie zastepują i tak wit. zawartej w mięsie.

W każdym razie chciałam was tylko przestrzec, że nie wszystko musi być takie, jak Wam ktoś pisze.

Przykładowo taki kolagen, ten nanotropo, niezhydrolizowany, natywny morski może i jest lepszy, ale czy to znaczy, że bydlęcy jest zły? Nie, tylko firma produkująca ten pierwszy celowo rozpowiada brednie i do tego wmawia kłamstwa, że tyle musisz zapłacić, bo metody pozyskiwania są kosztowne, bzdura.
Weganin musi sięgać tylko po suplement wit. B12, której nie ma w roślinach przez wyjałowienie ziemi. Kiedyś tą witaminę pozyskiwało się poprzez jedzenie nieumytych czy niedokładnie umytych warzyw, owoców. Teraz ziemia nie jest bogata w bakterie, które produkują tą witaminę. Ba, zwierzęta w taki sam sposób pozyskują tą witaminę (jedząc trawę z ziemi bogatej w bakterie) i stąd mamy też niedobory u osób jedzących mięso.

Ja o tym doskonale wiem, dlatego nie łykam jak pelikan wszystkiego o naturalnych sposobach leczenie, itd., bo ktoś na forum napisał

Tak, bydlęcy jest zły - dla wegan, wegetarian i przykładowego Sweet Piggy - ponieważ dla czyjejś próżności musiało umrzeć zwierzę. Żeby ktoś mógł sobie z zachwytem nakładać na twarz coś, co pochodzi z uboju zwierząt. Taka jest kwestia, nie sądziłam, że kogoś to może tak boleć...
Stary 2015-07-01, 18:16   #3365
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Weganin musi sięgać tylko po suplement wit. B12, której nie ma w roślinach przez wyjałowienie ziemi. Kiedyś tą witaminę pozyskiwało się poprzez jedzenie nieumytych czy niedokładnie umytych warzyw, owoców. Teraz ziemia nie jest bogata w bakterie, które produkują tą witaminę. Ba, zwierzęta w taki sam sposób pozyskują tą witaminę (jedząc trawę z ziemi bogatej w bakterie) i stąd mamy też niedobory u osób jedzących mięso.

Ja o tym doskonale wiem, dlatego nie łykam jak pelikan wszystkiego o naturalnych sposobach leczenie, itd., bo ktoś na forum napisał

Tak, bydlęcy jest zły - dla wegan, wegetarian i przykładowego Sweet Piggy - ponieważ dla czyjejś próżności musiało umrzeć zwierzę. Żeby ktoś mógł sobie z zachwytem nakładać na twarz coś, co pochodzi z uboju zwierząt. Taka jest kwestia, nie sądziłam, że kogoś to może tak boleć...
Dowiedziałam się, że kolagen firmy Bingo jest pozyskiwany bez wpływu na proces uboju, a pobierany po prostu z chrząstek i ścięgien cielęcych, które są odpadem lub przerabia się je na karmę dla zwierząt, więc nic nie jest tu dla próżności, ani zabawy robione, ubój także, no chyba, że ktoś je mięso, ale połowę wyrzuca, albo nim pluje, więc rozumiem, że może się to nie mieści w głowie weganinowi, ale niech nie wmawia innym ( to robi autorka wpisu z linku), że kolagen zwierzęcy jest zły, gdy wręcz jest zdrowy i zalecany. Nawet znana aktorka, G. Szapołowska w jednym wywiadzie stwierdziła, że nie potrzebuje botoksu, ani wypełniaczy z kolagenu, bo kolagen dostarcza organizmowi na co dzień pod postacią galarety wołowej i chrząstek i temu, prócz w miarę dobrych genów zawdzięcza promienny wygląd.

Klik
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 18:28   #3366
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Dowiedziałam się, że kolagen firmy Bingo jest pozyskiwany bez wpływu na proces uboju, a pobierany po prostu z chrząstek i ścięgien cielęcych, które są odpadem lub przerabia się je na karmę dla zwierząt, więc nic nie jest tu dla próżności, ani zabawy robione, ubój także, no chyba, że ktoś je mięso, ale połowę wyrzuca, albo nim pluje, więc rozumiem, że może się to nie mieści w głowie weganinowi, ale niech nie wmawia innym ( to robi autorka wpisu z linku), że kolagen zwierzęcy jest zły, gdy wręcz jest zdrowy i zalecany. Nawet znana aktorka, G. Szapołowska w jednym wywiadzie stwierdziła, że nie potrzebuje botoksu, ani wypełniaczy z kolagenu, bo kolagen dostarcza organizmowi na co dzień pod postacią galarety wołowej i chrząstek i temu, prócz w miarę dobrych genów zawdzięcza promienny wygląd.
Są odpadem poubojowym. Także są odpadem z czegoś, czego nie tolerujemy. "Krowa już została zabita" nie jest dla mnie argumentem.
W swoim poście dokładnie i jasno napisałam, że kolagen jest zły dla wegetarian i wegan, bo pochodzi z martwego zwierzęcia. A Ty wyciągasz jako kontrargument, że przecież jest dobry dla osób, które nie są wege, no serio?
W tekście także zwracają uwagę na to, że to po prostu produkt nieetyczny i nadal nie mogę się nadziwić, że to komuś - poza firmami produkującymi kosmetyki z kolagenem - tak przeszkadza.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

I tak, jest to próżność, bo chodzi tutaj tylko o "śliczną buźkę bez zmarszczek". A jeśli dba się także o inne stworzenia, to nie ta buzia jest najwyższą wartością. Bo traktujesz krowę jak równą sobie i jej śmierć ma większe znaczenie niż gładka skóra po 50-tce. Także nie wiem co tak boli w tym, że ktoś może nie chcieć zabijać, serio
Stary 2015-07-01, 18:38   #3367
natkaa
Zadomowienie

A jak rybę się morduje to już nikogo nie obchodzi? Ryba to nie zwierzę, bo ryba to nie mięso. Wiem.. ;-)

Chodzi zwyczajnie o podejście społeczne. Zabita krowa - dużo protestów, bo bardziej krwawe "widowisko", zabijanie ryb, mniej spektakularne.

Tak na marginesie nie jadam cielęciny, bo jest dla mnie okropna w smaku. Słodka niczym mięso ludzkie. Zbiera mi się na wymioty.
Stary 2015-07-01, 18:40   #3368
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Są odpadem poubojowym. Także są odpadem z czegoś, czego nie tolerujemy. "Krowa już została zabita" nie jest dla mnie argumentem.
W swoim poście dokładnie i jasno napisałam, że kolagen jest zły dla wegetarian i wegan, bo pochodzi z martwego zwierzęcia. A Ty wyciągasz jako kontrargument, że przecież jest dobry dla osób, które nie są wege, no serio?
W tekście także zwracają uwagę na to, że to po prostu produkt nieetyczny i nadal nie mogę się nadziwić, że to komuś - poza firmami produkującymi kosmetyki z kolagenem - tak przeszkadza.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

I tak, jest to próżność, bo chodzi tutaj tylko o "śliczną buźkę bez zmarszczek". A jeśli dba się także o inne stworzenia, to nie ta buzia jest najwyższą wartością. Bo traktujesz krowę jak równą sobie i jej śmierć ma większe znaczenie niż gładka skóra po 50-tce. Także nie wiem co tak boli w tym, że ktoś może nie chcieć zabijać, serio
Proszę, nie bierz mnie na litość, że nie chcesz zabijać. Nie to mnie boli, że nie chcesz, ja to rozumiem, a właściwie nic mnie to nie obchodzi, bardziej boli to, jak weganie chcą straszyć, że coś jest nieetyczne, może będę się smażyć w piekle, bo jem mięso? Tak jak pisałam, nie wysnuwam kontrargumentu przeciwko Tobie, a przeciwko tamtemu wpisowi. Nie nie stawiam gładkiej skóry jako priorytetu, natomiast spożywanie kolagenu uważam za rzecz zdrową, a jego wpływ na cerę za pozytywny skutek uboczny, tak samo jak spożywanie wit. C. I nie widzę nic zdrożnego w stosowaniu kolagenu na skórę, skoro w celu jego pozyskania nie zabito zwierzęcia, a wręcz zapobieżono marnotrawstwu, bo zabijanie krowy w celu spożycia jest nieetyczne dla Ciebie, nie dla mnie i miliardów ludzi.

Myślę, że temat jest mocno kontrowersyjny, ale to dlatego, że coraz częściej ludzi tworzący jakieś organizacje pro- wegańskie próbują terroryzować zjadaczy mięsa tego rodzaju wypowiedziami.

Klik
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 18:51   #3369
beeets
Zakorzenienie

Na paczkę z Australii drogą morską czekałam tylko 12 dni
Teraz czekam na paczkę z Kanady, wygrana w konkursie

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-07-01, 18:53   #3370
losek78
Zakorzenienie

Cytat:
To nie muszą być posiłki bogate w tłuszcz, wystarczy, że np. zjem do posiłku z odrobiną oleju?

Ja nawet jako nie-weganka uważałam, że mięso nie jest człowiekowi niezbędne. Bo nie jest. Człowiek jest wszystkożerny, tak, jednak nie oznacza to, że musi jeść wszystko i jak nie będzie jadł to nie przeżyje. Oznacza to, że może zjeść większość produktów i się nie potruje, że je strawi, a nie (za przeproszeniem) wysra w całości bez przyswojenia

Czyli uważasz, że jak ktoś kroi warzywa to "ma za dużo" i mu się w tyłku poprzewracało?
Podobnie moi teściowie uważają, że mi się coś dzieje, w sensie jestem psychiczna, bo nie jem chleba ze sklepu, margaryny . Zapraszają mnie na obiad, ale nie myślą, że ja nie jem makaronu, ziemniaków, kotletów na oleju kujawskim, rosołu z wegetą , w ich odbiorze to ja jestem dziwna. Ale gdyby była odrobina zrozumienia, to ugotowaliby mi ryż, ale niestety jak ktoś tak całe życie jada, nie toleruje innych zwyczajów. Ja jestem bardzo otwarta na zwyczaje innych ludzi, szanuje to , że ktoś sobie tak jada, jego sprawa. Ale w sumie, jak widzę, jak matka pakuje w dziecko co się da, w stylu, no chcesz ciasteczko
A dziecko choruje, nie przyjrzy się diecie, tylko chodzi od lekarza do lekarza specjalisty, a każdy specjalista tylko leczy jedno schorzenie. Szkoda że ludzie nie patrzą nadal na człowieka jak na całość, że wszystko się od podstaw zaczyna, od diety. Czy jestem nawiedzona, jak tak myślę? chyba nie.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja wtedy byłam u fryzjera i ścięłam grzywkę, i już żałuję
Santaverde bezzapachowe to jedne z nielicznych kosmetyków, które tolerowałam w ciąży. A jak już odzyskałam normalny węch, to wróciłam do cudownie pachnących Pat&Rub

Ja mam nawet książki o trądziku… W jednej wyczytałam, że naprawdę można mieć trądzik przez całe życie, na pewno do emerytury. Taka uroda tłustej cery, ale za to zmarszczek mniej
Tak, tylko później to może przejść w trądzik różowaty, tak jak u mojej mamy .

Cytat:
Także mam alergika w domu i z wiekiem okazało się, że sama staję się alergiczką i to coraz większą, ale myślę po prostu, że we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i przede wszystkim wystrzegać się tego typu artykułów, np tego, co podlinkowała Losek, negujących wszystko, a wręcz ukrywających pewne fakty i zaklinających rzeczywistość. Bo potem takiej biednej nic nie wiedzącej młodej matce się wydaje, że wszystko szkodzi i że jej dziecko niczego nie może jeść, oprócz nasion chia i wszystkich najdroższych superfoods, bo do tego się sprowadzają takie wpisy, to jest ukryta propaganda, reklama po prostu, albo jej skutki.

Co do wieprzowiny, dla osób, które nie uprawiają kulturystyki jest to normalne mięso, tyle że o niepełnowartościowym białku, choć być może za mało wiem w tym temacie.

Tak wystarczy, że jest odrobina tłuszczu w posiłku

Tak właśnie niedawno, przeczytałam czym jest superfoods i dlaczego się nie propaguje kapusty, bo to też superoods ale nie opłacalne do sprzedaży, jakiś czas temu sama byłam bardzo zafascynowana tą egzotyką.
O tych suplementach wit. B ciekawe, bo właśnie mam zamawiać i teraz się zastanawiam , czy warto, skoro teraz taki wybór , bo jest sezon na warzywa. A może wystarczy kiszonki jeść i się wytworzy ta wit?

Brałam kolagen z ryb, brzuch mnie bolał od tego, odbijało mi się.
O właśnie też miałam kupić omega 3 z ryb, że niby jakiś lepszy, z terenów nie skażonych i cena przykładowo zwykły tran 15 zł a ten super pozyskiwany 150 zł , ale ciekawe, czy by mi się odbijało po tym?

Fakt, Zięba poleca kolagen z żelatyny, salcesonu i parówki. Ja chyba mu wierze.

Cytat:

Rośliny też podobno mają uczucia, co nie będziemy ich ranić?

Cytat:
No właśnie, od wewnątrz najlepiej dostarczać kolagen, też jestem za tym. U mnie kwestia kolagenu to mój kręgosłup, stawy, bez tego to mogę się stać kaleką, gdy jestem przyparta do muru to niestety nie mogę mieć uczuć dla zwierząt, przykro mi. Jedyne co mi sie nie podoba, to masowy chów zwierząt w złych warunkach. Unia nam to wprowadziła, za to ich nienawidzę . Kiedyś sobie rolnik chował 10 świnek w stajence, na pokrzywie i resztach , one były szczęśliwe , mięso było zdrowe, a teraz co ? i stąd na człowieka plaga chorób, przyroda się mści.
losek78 jest offline  
Stary 2015-07-01, 19:09   #3371
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A jak rybę się morduje to już nikogo nie obchodzi? Ryba to nie zwierzę, bo ryba to nie mięso. Wiem.. ;-)

Chodzi zwyczajnie o podejście społeczne. Zabita krowa - dużo protestów, bo bardziej krwawe "widowisko", zabijanie ryb, mniej spektakularne.

Tak na marginesie nie jadam cielęciny, bo jest dla mnie okropna w smaku. Słodka niczym mięso ludzkie. Zbiera mi się na wymioty.
Mnie to obchodzi, bo ryba to odczuwające ból zwierzę. Do tego połów ryb szkodzi innym stworzeniom morskim, które przypadkiem wpadają w sieci.Także kogoś obchodzi

Cytat:
Proszę, nie bierz mnie na litość, że nie chcesz zabijać. Nie to mnie boli, że nie chcesz, ja to rozumiem, a właściwie nic mnie to nie obchodzi, bardziej boli to, jak weganie chcą straszyć, że coś jest nieetyczne, może będę się smażyć w piekle, bo jem mięso? Tak jak pisałam, nie wysnuwam kontrargumentu przeciwko Tobie, a przeciwko tamtemu wpisowi. Nie nie stawiam gładkiej skóry jako priorytetu, natomiast spożywanie kolagenu uważam za rzecz zdrową, a jego wpływ na cerę za pozytywny skutek uboczny, tak samo jak spożywanie wit. C. I nie widzę nic zdrożnego w stosowaniu kolagenu na skórę, skoro w celu jego pozyskania nie zabito zwierzęcia, a wręcz zapobieżono marnotrawstwu, bo zabijanie krowy w celu spożycia jest nieetyczne dla Ciebie, nie dla mnie i miliardów ludzi.

Myślę, że temat jest mocno kontrowersyjny, ale to dlatego, że coraz częściej ludzi tworzący jakieś organizacje pro- wegańskie próbują terroryzować zjadaczy mięsa tego rodzaju wypowiedziami.
I nadal nie rozumiesz, że post był wystosowany przez wegan. Do tego dla wegan. Tak, w praktyce dla wegan, bo napisał to WEGAŃSKI sklep z kosmetykami. Burzysz się, bo tego nie rozumiesz.

Widzę, że dla Ciebie to rzecz nienormalna, ale weganie nie będą zwolennikami hodowli, uboju i nie będą propagować w mediach jedzenia mięsa. Będą albo to olewać, albo nakłaniać innych do zmiany nastawienia. Widzę, że Tobie się to nie podoba, ale trzeba ludziom pokazywać jak wygląda chów przemysłowy, mówić, że zwierzęta też odczuwają ból, strach, itp. Chociaż nie jest to w smak tym osobom jedzącym mięso, które są emapatyczne czy wrażliwe. Przypadkiem uznają, że chcą jednak zmienić dietę i od razu się zaczyna, że wegeterror się szerzy, bo zwierzęta to są do zabijania.
W większości nasi znajomi to zjadacze mięsa. Mamy normalne kontakty, nawet czasem o tym rozmawiamy. Nie jadą po nas, my po nich też nie. Niektórzy zminimalizowali też ilość mięsa w diecie. Takie to straszne?

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Losek, rośliny nie mają uczuć, a reagują na bodźce. To są dwie różne rzeczy i typowy argument osób jedzących mięso, którym chyba chcą podkreślić, że wyrządzają krzywdę wszystkim

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Dlatego ja nie rozmawiam z nikim (poza znajomymi) o mojej diecie, bo po odpowiedzi na pytanie zaczyna się agresja. Bo ludzi tak to boli, że czegoś nie jem, że mogę czegoś nie jeść, a oni jedzą i już sobie roją, że trzeba zacząć warczeć. Co jest kompletnie bezsensowne. Po co pytają czemu nie jem mięsa?
Stary 2015-07-01, 19:17   #3372
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Na paczkę z Australii drogą morską czekałam tylko 12 dni
Teraz czekam na paczkę z Kanady, wygrana w konkursie
Kochaniutka, możesz nieco przybliżyć metody, jakimi zdobywasz kosmetyki ze wszystkich możliwych zakątków świata? Jak to jest z kosztami przesyłek, kontaktujesz się jakoś z przedstawicielami firm? Pytam, jeśli to nie tajemnica oczywiście A konkursu gratuluję
Koniecznie się pochwal nabytkami, co to za marki?

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Podobnie moi teściowie uważają, że mi się coś dzieje, w sensie jestem psychiczna, bo nie jem chleba ze sklepu, margaryny . Zapraszają mnie na obiad, ale nie myślą, że ja nie jem makaronu, ziemniaków, kotletów na oleju kujawskim, rosołu z wegetą , w ich odbiorze to ja jestem dziwna. Ale gdyby była odrobina zrozumienia, to ugotowaliby mi ryż, ale niestety jak ktoś tak całe życie jada, nie toleruje innych zwyczajów. Ja jestem bardzo otwarta na zwyczaje innych ludzi, szanuje to , że ktoś sobie tak jada, jego sprawa. Ale w sumie, jak widzę, jak matka pakuje w dziecko co się da, w stylu, no chcesz ciasteczko
A dziecko choruje, nie przyjrzy się diecie, tylko chodzi od lekarza do lekarza specjalisty, a każdy specjalista tylko leczy jedno schorzenie. Szkoda że ludzie nie patrzą nadal na człowieka jak na całość, że wszystko się od podstaw zaczyna, od diety. Czy jestem nawiedzona, jak tak myślę? chyba nie.

Tak właśnie niedawno, przeczytałam czym jest superfoods i dlaczego się nie propaguje kapusty, bo to też superoods ale nie opłacalne do sprzedaży, jakiś czas temu sama byłam bardzo zafascynowana tą egzotyką.
O tych suplementach wit. B ciekawe, bo właśnie mam zamawiać i teraz się zastanawiam , czy warto, skoro teraz taki wybór , bo jest sezon na warzywa. A może wystarczy kiszonki jeść i się wytworzy ta wit?

Brałam kolagen z ryb, brzuch mnie bolał od tego, odbijało mi się.
O właśnie też miałam kupić omega 3 z ryb, że niby jakiś lepszy, z terenów nie skażonych i cena przykładowo zwykły tran 15 zł a ten super pozyskiwany 150 zł , ale ciekawe, czy by mi się odbijało po tym?

Fakt, Zięba poleca kolagen z żelatyny, salcesonu i parówki. Ja chyba mu wierze.

Rośliny też podobno mają uczucia, co nie będziemy ich ranić?

No właśnie, od wewnątrz najlepiej dostarczać kolagen, też jestem za tym. U mnie kwestia kolagenu to mój kręgosłup, stawy, bez tego to mogę się stać kaleką, gdy jestem przyparta do muru to niestety nie mogę mieć uczuć dla zwierząt, przykro mi. Jedyne co mi sie nie podoba, to masowy chów zwierząt w złych warunkach. Unia nam to wprowadziła, za to ich nienawidzę . Kiedyś sobie rolnik chował 10 świnek w stajence, na pokrzywie i resztach , one były szczęśliwe , mięso było zdrowe, a teraz co ? i stąd na człowieka plaga chorób, przyroda się mści.
Losku, myślę, że po prostu paradoksy gonią paradoksy. Ktoś nie je mięsa, bo to nieetyczne i jeszcze atakuje innych, że może nie mają serca, skoro nie traktują krowy na równi z człowiekiem, ale zamawia witaminy z drugiego końca świata nie patrząc, ile ton paliwa zużyto i ile wydostało się do środowiska czy to morskiego czy powietrznego spalin w celu spedycji jego paczki i ile zwierząt ginie w bezpośrednim kontakcie czy to z toksycznymi odpadami czy maszyną, nie mówiąc już o ciężkiej pracy ludzi. Ale to tylko jeden z przykładów, nie chciałabym, aby uznano, że atakuję Kretkę, bo jest wiele osób, które tak postępują, tylko może należy się zastanowić, czy można kogoś potępiać, skoro samemu nie jest się w porządku Każdy niech żyje zgodnie z własnym światopoglądem i nie narzuca go nikomu, tak będzie najlepiej.

Zgadzam się o tym superfoods to czysta prawda

Co do tranu, moja znajoma podawała dziecku, ale bardzo źle się czuło, były biegunki, wymioty. Lekarz stwierdził, że mu to jest niepotrzebne, jeśli je ryby (a ryby uwielbia), do tego dobry olej z kwasami omega.

Znajomy brał kolagen, bo po wyleczonym urazie ścięgien i stawu kolanowego dalej czuł ucisk i dyskomfort w nodze i pomogło.

Jeszcze co do uboju, to uważam, że zwierzę nie może cierpieć podczas tego procesu i też nie należy zabijać dla próżności, czyli np jak to ma miejsce w hodowlach norek, ale jeśli komuś ma to przełużyć życie, a futro tego nie zrobi.

Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-01 o 19:20
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 19:30   #3373
Kretka666
Zakorzenienie

Korah, weganizm nie mówi o kompletnym wyizolowaniu cierpienia zwierząt, bo jedynym wyjściem przy tym jest samobójstwo. Mówi o MINIMALIZOWANIU tego cierpienia. Także jeśli nie zamawiasz nic spoza swojego regionu, nie kupujesz w sklepach marketach, nie zamawiasz nic przez neta, itd. - robisz bardzo dobrą rzecz. Jednak widzę tutaj, również typową, rzecz. Zrzucanie odpowiedzialności. Widać to wszędzie, jak ktoś wspomaga np. kocie fundacje od razu ma na koncie masę zarzutów, że nie pomaga głodnym dzieciom z Afryce. Za to osoby zarzucające zwykle gówno robią...

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

I podkreślę - nikt nie narzuca nikomu światopoglądu. Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że Ty narzucasz mi swój światopogląd. Czemu? Bo napisałaś coś, co nie zgadza się z moim. I Ty tak właśnie wszystko odbierasz, ktoś napisał, że to niefajne, że z krowy robi się kolagen - Ty się denerwujesz, bo jak to można tak pisać, powinni albo chwalić, albo się zamknąć...
Stary 2015-07-01, 19:56   #3374
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Kochaniutka, możesz nieco przybliżyć metody, jakimi zdobywasz kosmetyki ze wszystkich możliwych zakątków świata? Jak to jest z kosztami przesyłek, kontaktujesz się jakoś z przedstawicielami firm? Pytam, jeśli to nie tajemnica oczywiście A konkursu gratuluję
Koniecznie się pochwal nabytkami, co to za marki?
Kontaktuję się bezpośrednio z przedstawicielami marki i dogaduję szczegóły. Jeśli jest bardzo drogo z przesyłką, to rezygnuję. Ale częściej się dogaduję i firmy idą na rękę
Jedynie prawdziwe schody trafiły mi się z polskimi opornymi firmami, gdzie robią łaskę i raz zostałam konkretnie oszukana

Wygrałam krem do twarzy i balsam do ciała z kozim mlekiem od https://goatmilkskincare.com/.

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-07-01, 20:09   #3375
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Kontaktuję się bezpośrednio z przedstawicielami marki i dogaduję szczegóły. Jeśli jest bardzo drogo z przesyłką, to rezygnuję. Ale częściej się dogaduję i firmy idą na rękę
Jedynie prawdziwe schody trafiły mi się z polskimi opornymi firmami, gdzie robią łaskę i raz zostałam konkretnie oszukana

Wygrałam krem do twarzy i balsam do ciała z kozim mlekiem od https://goatmilkskincare.com/.
Super

Z tym oszustwem, to chyba mi pisałaś, no z takim podejściem daleko nie zajadą

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Korah, weganizm nie mówi o kompletnym wyizolowaniu cierpienia zwierząt, bo jedynym wyjściem przy tym jest samobójstwo. Mówi o MINIMALIZOWANIU tego cierpienia. Także jeśli nie zamawiasz nic spoza swojego regionu, nie kupujesz w sklepach marketach, nie zamawiasz nic przez neta, itd. - robisz bardzo dobrą rzecz. Jednak widzę tutaj, również typową, rzecz. Zrzucanie odpowiedzialności. Widać to wszędzie, jak ktoś wspomaga np. kocie fundacje od razu ma na koncie masę zarzutów, że nie pomaga głodnym dzieciom z Afryce. Za to osoby zarzucające zwykle gówno robią...

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

I podkreślę - nikt nie narzuca nikomu światopoglądu. Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że Ty narzucasz mi swój światopogląd. Czemu? Bo napisałaś coś, co nie zgadza się z moim. I Ty tak właśnie wszystko odbierasz, ktoś napisał, że to niefajne, że z krowy robi się kolagen - Ty się denerwujesz, bo jak to można tak pisać, powinni albo chwalić, albo się zamknąć...
No tu już jakieś usprawiedliwianie się wyczytuję

Najlepiej zakończmy tę dyskusję.

Klik
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 21:13   #3376
natkaa
Zadomowienie

Co ludzi, tyle poglądów. Nie ma co drążyć tematu, bo wchodzimy na grząski, bardziej ideologiczny grunt. A każdy w życiu kieruje się innymi przesłankami.

Dodam, że ja nie znam osobiście stu procentowych wegan, to znaczy takich, którzy stosują weganizm nie tylko w kuchni, czy toaletce, ale też stu procentowo w innych aspektach życia. Za to znam takich, co psioczą na mięso i ubój, a chodzą w skórach, odzieży wełnianej, czy mają kosmetyki z dodatkami zwierzęcymi.

Jaki dobry kolagen do łykania polecacie? Mój mąż miał swego czasu Colafit, bo ktoś mu polecił, ale jakoś bez rewelacji.
Stary 2015-07-01, 21:24   #3377
Koshatka
Zakorzenienie

Hosenko, czytałam że dostałaś naturalnie z pudełka. Zadowolona jestes?

Dostałam iherb i nie naliczyli mi cła. Niestety póki co nie mam jak zrobić zdjęć bo kręci mi się pod nogami bardzo ciekawskie i gadatliwe dziecko.
Stary 2015-07-01, 21:29   #3378
Kretka666
Zakorzenienie

Tacy weganie się też zdarzają, są i tacy, którzy tylko jedzą roślinnie, bo robią to z powodów zdrowotnych, nie etycznych. Chociaż chodzenie w skórze rozumiem, bo nie każdy jest weganinem czy wegetarianinem od urodzenia i jak ma już coś skórzanego to gorszym wyjściem byłoby wyrzucić. W końcu nie jesteśmy wege żeby się "pokazać" (taka osoba by wywaliła buty, bo "ktoś ją jeszcze w nich zobaczy i pomyśli sobie, że je mięso, obosze") a minimalizować wyzysk. Sama nic takiego nie mam, bo nawet jedząc mięso nie chodziłam w skórach czy wełnach, ale rozumiem taki wybór. Jest pragmatyczny.
Stary 2015-07-01, 21:44   #3379
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Dostałam iherb i nie naliczyli mi cła. Niestety póki co nie mam jak zrobić zdjęć bo kręci mi się pod nogami bardzo ciekawskie i gadatliwe dziecko.
Zamknij się w łazience

Cytat:
Tacy weganie się też zdarzają, są i tacy, którzy tylko jedzą roślinnie, bo robią to z powodów zdrowotnych, nie etycznych. Chociaż chodzenie w skórze rozumiem, bo nie każdy jest weganinem czy wegetarianinem od urodzenia i jak ma już coś skórzanego to gorszym wyjściem byłoby wyrzucić. W końcu nie jesteśmy wege żeby się "pokazać" (taka osoba by wywaliła buty, bo "ktoś ją jeszcze w nich zobaczy i pomyśli sobie, że je mięso, obosze") a minimalizować wyzysk. Sama nic takiego nie mam, bo nawet jedząc mięso nie chodziłam w skórach czy wełnach, ale rozumiem taki wybór. Jest pragmatyczny.
Ja np nie mogę nosić butów ze sztucznej skóry czy gumy, bo zaraz mam poodparzane stopy, a chciałabym, bo są tanie i ładne.

Klik
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 21:51   #3380
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Ja np nie mogę nosić butów ze sztucznej skóry czy gumy, bo zaraz mam poodparzane stopy, a chciałabym, bo są tanie i ładne.
Niestety i tak bywa. Na szczęście moje stopy przyjmują plastikowe buty z radością I nie rozlatują się po sezonie. Kupiłam sobie rok temu japonki na mini koturnach z korka, chodziłam całe lato i są cały czas w bardzo dobrym stanie. Kosztowały 29 zł w Deichmannie
Stary 2015-07-01, 21:53   #3381
Koshatka
Zakorzenienie

Cytat:
Zamknij się w łazience
Jeszcze musiałabym tam przenieść cichaczem to co kupiłam. Nieźle musiałam "tajniaczyć" żeby w ogóle zajrzeć do pudełka.
Stary 2015-07-01, 21:59   #3382
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Hosenko, czytałam że dostałaś naturalnie z pudełka. Zadowolona jestes?

A czemu dziecko jeszcze nie śpi?
Pokazuj!!!

Dostałam Zadowolona jestem Choć pasta do zębów w boksie kosmetycznym niezbyt do mnie przemawia

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Jeszcze musiałabym tam przenieść cichaczem to co kupiłam. Nieźle musiałam "tajniaczyć" żeby w ogóle zajrzeć do pudełka.
Pewnie o dziecko chodziło

U mnie zamknięcie w łazience oznaczałoby kompletną katastrofę - syn lubi sobie kran od wanny odkręcić (koło wanny mamy taki schodek, pod którym schowana jest rura i on na niego wychodzi i odkręcić kran to żadne problem) i tak się leje woda i leje a on się cieszy

Pralkę też uwielbia - musi być wyłączona z prądu bo już nie raz by urządził wielkie pranie np. butelki z sokiem

zdjęcia z maja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0942.JPG (306,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0941.JPG (298,5 KB, 35 załadowań)

07.01 - Kosmetyczne podsumowanie grudnia - co nowego? cz. 1

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2015-07-01 o 22:04
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
31.12 - nowe aukcje, sprawdź i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 966 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2015-07-01, 22:03   #3383
Koshatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
A czemu dziecko jeszcze nie śpi?
Pokazuj!!!

Dostałam Zadowolona jestem Choć pasta do zębów w boksie kosmetycznym niezbyt do mnie przemawia[COLOR="Silver"]
Bo to takie większe dziecko. 9 lat.
Spróbuję jutro zrobić.

Do mnie nie przemawia Go Cranberry. Zużyłam "żel" do higieny intymnej (dno i metr mułu) i używam żelu do mycia twarzy (bez szału).
Stary 2015-07-01, 22:06   #3384
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Niestety i tak bywa. Na szczęście moje stopy przyjmują plastikowe buty z radością I nie rozlatują się po sezonie. Kupiłam sobie rok temu japonki na mini koturnach z korka, chodziłam całe lato i są cały czas w bardzo dobrym stanie. Kosztowały 29 zł w Deichmannie
Mam też na korku klapki, ale wyściełane skórką i z wierzchu cholewka dość skromna, ale ze skóry. Bardzo wygodne, a teraz są po 19,99 zł fajne klapki płaskie na korku w Biedrze, chciałam złote, ale niestety (dla mnie) cholewka, tzn ten paseczek z przodu jest sztuczny, chociaż w środku wyściółka na tym korku była z naturalnej skóry, ale co mi po tym, że za 2 dychy, jak mi z wierzchu odparzą stopy

Cytat:
Ja to dopiero akrobacje muszę wyczyniać, gdy coś przychodzi przesyłką na prezent np ur. czy mikołajkowy dla mojego młodego i chcę to ukryć przed tym konkretnym dniem

Klik
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 22:07   #3385
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Bo to takie większe dziecko. 9 lat.
Spróbuję jutro zrobić.

Do mnie nie przemawia Go Cranberry. Zużyłam "żel" do higieny intymnej (dno i metr mułu) i używam żelu do mycia twarzy (bez szału).
Krem do rąk mają fajny

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Ta reklama pokazywana jest pod 46 966 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2015-07-01, 22:09   #3386
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
U mnie zamknięcie w łazience oznaczałoby kompletną katastrofę - syn lubi sobie kran od wanny odkręcić (koło wanny mamy taki schodek, pod którym schowana jest rura i on na niego wychodzi i odkręcić kran to żadne problem) i tak się leje woda i leje a on się cieszy

Pralkę też uwielbia - musi być wyłączona z prądu bo już nie raz by urządził wielkie pranie np. butelki z sokiem

zdjęcia z maja
Jaki kochany urwis

Klik
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 22:15   #3387
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Jaki kochany urwis

W sobotę skończył 1,5 roku i jest tak ciekawy wszystkiego, że głowa mała. Już się boje co to będzie jak się rozgada na całego

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2015-07-01, 22:23   #3388
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

W sobotę skończył 1,5 roku i jest tak ciekawy wszystkiego, że głowa mała. Już się boje co to będzie jak się rozgada na całego
Mój to już niedługo skończy 8 lat. A w wieku Twojego też był ciekawski, musiałam uważać z małymi przedmiotami, bo połknął śrubki (mamy na pamiątkę rentgen). Zaczął mówić jak miał 26 miesiący i szybko zatęskniłam za ciszą A martwiłam się, że coś nie mówi, bo jego rówieśnicy niektórzy już mówili od np 15 miesiąca, ale jednego dnia jak zaczął, tak do dzisiaj mu się buzia nie zamyka ani na chwilę Wyściskaj malucha od wizażowych ciotek, chłopaki w tym wieku są rozbrajający

Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-01 o 22:25
Korah jest offline  
Stary 2015-07-01, 23:38   #3389
havana
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
wiesz co.... ja żadnego chyba kosmetyku uoga uoga nie trzymałam w lodówce nie dość, że żadnemu nic nie było to kilka z nich zdarzyło mi się używać kilka miesięcy po terminie
ale to oczywiście żadna gwarancja
Skoro tak to nie będę siać paniki Dziękuję
havana jest offline  
Stary 2015-07-02, 08:44   #3390
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Skoro tak to nie będę siać paniki Dziękuję
ale zachowaj czujność

Tagi
kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne, pielęgnacja naturalna, zbiory kosmetyczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości