Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-02-04, 21:14   #1081
weraa66
Zadomowienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Miałam oszczędzać ale dziś luby kazał mi zaczekać na siebie w sklepie z naturalnymi kosmetykami ( bo obok i zebym nie zmarzła) i wyszłam z żelem do mycia twarzy LULU&BOO Opakowania wszystkie śliczne tak że nawet składu nie przeczytałam
Błagam, powiedz, że dorwałaś w Warszawie ich kosmetyki

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline  
Stary 2015-02-04, 21:28   #1082
la songerie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A czego używasz, żeby powstała mąka
Ja mam ten problem, że i tak już ograniczyłam gluten do 2 kanapek dziennie pełnoziarnistych, ale efektów nie widzę, raz w tygodniu jem jakiś makaron, poza tym w ogóle żadnego innego glutenu.
Make robie blendujac kasze jaglana w moim wypasnym blenderze. Tyle ze to musi byc dobry blender zeby sid nie spalil.

Moze gluten akurat tobie tak bardzo nie szkodzi. Warto byc ciut cierpliwym tez z tym. Jesli sie cos robi polgebkiem go czesto brak efektow. Warto sie poswiecic i sprobowac tak zupelnie odstawic 100% na miesiac przynajmniej.
Stary 2015-02-04, 22:23   #1083
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z toba w pelnej rozciaglosci, ze mleko i gluten psuja nasza cere. Ja pokupowalam sobie rozne maki bezglutenowe i eksperymentuje. Narazie przypadla mi do gustu jaglana ktora sama ukrecilam i gryczana z ktorej pieklam juz ciasto.

Ja czasem tez mieszam w proporcjach 1:1:1 podklad, krem albo baze i roswietlacz w plynie. Wtedy kiedy mam gorsze dni i jestem zmeczona. Ladnie to wyglada i pozwala wykonczyc zalegajace zapasy nielubianych produktow.
z jaglanki rozne rzeczy robilam, ale gotowanej w calosci... musze sprobowac przemielic i zobaczyc, czy weganskie gofry z tego wyjda dla mlodego glownie...
ja nie mam rozswietlacza, ale akurat podklad LN jest rozswietlajacy, wiec takie 2w1
Cytat:
A czego używasz, żeby powstała mąka
Ja mam ten problem, że i tak już ograniczyłam gluten do 2 kanapek dziennie pełnoziarnistych, ale efektów nie widzę, raz w tygodniu jem jakiś makaron, poza tym w ogóle żadnego innego glutenu.
mnie sie wydaje, ze akurat na cere to bardziej szkodza produkty mleczne... i rezygnacja z mleka tu nie starczy. po prostu wszystko skreslamy na pare tygodni, nawet maslo. da sie zyc zrobilam to dla syna, teraz juz odstawilam go i mimo to do produktow mlecznych nie wracam
cloche jest offline  
Stary 2015-02-04, 23:16   #1084
niewyspanaliliana
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Błagam, powiedz, że dorwałaś w Warszawie ich kosmetyki
Taaak! wlicza 32!
niewyspanaliliana jest offline  
Stary 2015-02-04, 23:21   #1085
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Make robie blendujac kasze jaglana w moim wypasnym blenderze. Tyle ze to musi byc dobry blender zeby sid nie spalil.

Moze gluten akurat tobie tak bardzo nie szkodzi. Warto byc ciut cierpliwym tez z tym. Jesli sie cos robi polgebkiem go czesto brak efektow. Warto sie poswiecic i sprobowac tak zupelnie odstawic 100% na miesiac przynajmniej.
No właśnie mi się jeden kiedyś spalił przy mieleniu migdałów Drugi się nie spala, ale i mąki nie zrobi, tylko taką papę ziarnistą. Jeśli to nie problem to prosiłabym o podlinkowanie Twojego blendera, ew. podobnego, który takie cuda robi jak mąka

Dzięki za rady

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje, ze akurat na cere to bardziej szkodza produkty mleczne... i rezygnacja z mleka tu nie starczy. po prostu wszystko skreslamy na pare tygodni, nawet maslo. da sie zyc zrobilam to dla syna, teraz juz odstawilam go i mimo to do produktow mlecznych nie wracam
Masło odstawiłam, ale to akurat z racji, że się odchudzam. Nie mogę też zrezygnować zbytnio z nabiału typu kefiry, twaróg, mam je wpisane w dietę, chociaż nie są to duże ilości, ale mam mniej węgli, a więcej nabiału i ryb, mięso jem bardzo rzadko. Czekam aż minie sezon zimowy i się nowalijki pojawią w sklepach, jednak u mnie duże znaczenie ma klimat i warzywa, owoce w diecie. Wtedy też jest czym w sensownej cenie zastąpić przetwory mleczne. To co obecnie jest w sklepach na dziale warzywnym kompletnie nie ma smaku, małe ilości wchodzą, ale tyle ile powinno, to już mi przez gardło nie chce przejść, a domowymi kiszonkami i marynatami już mi się odbija Z drugiej strony jak patrzę wstecz i jak wprowadzałam warzywa w masowych ilościach, to mi się cera od razu poprawiała, a nie przestałam jeść nabiału i glutenu.
Stary 2015-02-04, 23:25   #1086
Charlotta11
Rozeznanie

Cytat:
To z pata jest naturalne, Caudalie ma brzydki skład. Obawiam się jednakże, że z przebarwieniami i grudkami nie wiele uczynią. Moga zapobiegać, ale nie leczyć.
Naprawdę? Czytałam recenzje tego serum z Caudalie i dziewczyny tam się zachwycają świetnym składem. Chyba, że powtarzają tylko to co gdzieś usłyszały samemu nie mając pojęcia o składach...

Przyszedł do mnie krem rozjaśniający na dzień z tej serii Caudalie i rozczarowanie - oczekiwałam większego nawilżenia. W ogóle żaden naturalny krem się u mnie nie sprawdził w tej kwestii, wszystkie oblepiają jakby skórę, która robi się dodatkowo ściągnięta. A wcale nie mam suchej cery tylko mieszaną.
Stary 2015-02-04, 23:33   #1087
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Naprawdę? Czytałam recenzje tego serum z Caudalie i dziewczyny tam się zachwycają świetnym składem. Chyba, że powtarzają tylko to co gdzieś usłyszały samemu nie mając pojęcia o składach...

Przyszedł do mnie krem rozjaśniający na dzień z tej serii Caudalie i rozczarowanie - oczekiwałam większego nawilżenia. W ogóle żaden naturalny krem się u mnie nie sprawdził w tej kwestii, wszystkie oblepiają jakby skórę, która robi się dodatkowo ściągnięta. A wcale nie mam suchej cery tylko mieszaną.
Caudalie nie jest naturalną marką, naturalny skład to ma tylko ich woda winogronowa chyba.

Przyjrzałam się dokładnie temu serum i nie mogę potwierdzić tego, że skład jest dobry, a już na pewno, że jest naturalny, co drugi składnik praktycznie to tanie rozpuszczalniki pozyskiwane z ropy naftowej, drażniące chemikalia i konserwanty, na czerwono zaznaczam te substancje:

Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin*, Squalane*, Tocopheryl Acetate*, Ceteareth-20*, Palmitoyl Grapevine Shoot Extract*, Glyceryl Stearate Se*, Parfum (Fragrance), Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sodium Phytate*. *Plant Origin

Ten krem, który kupiłaś prawdopodobnie także ma same śmieci, dla pewności wrzuć skład
Stary 2015-02-04, 23:58   #1088
Charlotta11
Rozeznanie

No to jestem zła, że się dałam nabrac i kupiłam bubel. Całe szczęście, ze w okazyjnej cenie.
Oto skład:
Caudalie Vinoperfect Broad Spectrum SPF15 Day Perfecting Cream
ngredients:
Actifs / Active Ingredients :Aqua (Water), Glycerin*, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate (Octisalate), Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Cetearyl Alcohol*, Isoamyl Laurate*, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Avobenzone), Pentaerythrityl Tetrastearate*, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Silica, Butylene Glycol*, Peg-20 Stearate*, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter*, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ci 77019 (Mica), Parfum (Fragrance), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil*, Tocopheryl Acetate*, Bisabolol*, Polyacrylate Crosspolymer-6, Palmitoyl Grapevine Shoot Extract*, Caprylyl Glycol, Citric Acid*, Potassium Sorbate, Tocopherol*, Sodium Benzoate, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide*, Alumina, Enantia Chlorantha Bark Extract*, Carbomer/Papain Crosspolymer*, Rhus Semialata Extract*, Sodium Phytate*, Ci 77491 (Iron Oxides), Hyaluronic Acid, 1,2-Hexanediol, Bht, Algin*, Oleanolic Acid*, Limonene, Geraniol, Linalool*Origine Végétale - Plant Origin.
Stary 2015-02-05, 00:09   #1089
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
No to jestem zła, że się dałam nabrac i kupiłam bubel. Całe szczęście, ze w okazyjnej cenie.
Oto skład:
Caudalie Vinoperfect Broad Spectrum SPF15 Day Perfecting Cream
ngredients:
Actifs / Active Ingredients :Aqua (Water), Glycerin*, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate (Octisalate), Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Cetearyl Alcohol*, Isoamyl Laurate*, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Avobenzone), Pentaerythrityl Tetrastearate*, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Silica, Butylene Glycol*, Peg-20 Stearate*, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter*, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ci 77019 (Mica), Parfum (Fragrance), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil*, Tocopheryl Acetate*, Bisabolol*, Polyacrylate Crosspolymer-6, Palmitoyl Grapevine Shoot Extract*, Caprylyl Glycol, Citric Acid*, Potassium Sorbate, Tocopherol*, Sodium Benzoate, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide*, Alumina, Enantia Chlorantha Bark Extract*, Carbomer/Papain Crosspolymer*, Rhus Semialata Extract*, Sodium Phytate*, Ci 77491 (Iron Oxides), Hyaluronic Acid, 1,2-Hexanediol, Bht, Algin*, Oleanolic Acid*, Limonene, Geraniol, Linalool*Origine Végétale - Plant Origin.

Pierwsze składniki, to filtry chemiczne, czasem niestety konieczne, gdy skóra wykazuje nietolerancję na naturalne filtry mineralne, więc aż tak się nie czepiam, ale całościowo sama widzisz, jak razi po oczach.
Stary 2015-02-05, 00:11   #1090
la songerie
Rozeznanie

Cytat:
No właśnie mi się jeden kiedyś spalił przy mieleniu migdałów Drugi się nie spala, ale i mąki nie zrobi, tylko taką papę ziarnistą. Jeśli to nie problem to prosiłabym o podlinkowanie Twojego blendera, ew. podobnego, który takie cuda robi jak mąka

Dzięki za rady

Masło odstawiłam, ale to akurat z racji, że się odchudzam. Nie mogę też zrezygnować zbytnio z nabiału typu kefiry, twaróg, mam je wpisane w dietę, chociaż nie są to duże ilości, ale mam mniej węgli, a więcej nabiału i ryb, mięso jem bardzo rzadko. Czekam aż minie sezon zimowy i się nowalijki pojawią w sklepach, jednak u mnie duże znaczenie ma klimat i warzywa, owoce w diecie. Wtedy też jest czym w sensownej cenie zastąpić przetwory mleczne. To co obecnie jest w sklepach na dziale warzywnym kompletnie nie ma smaku, małe ilości wchodzą, ale tyle ile powinno, to już mi przez gardło nie chce przejść, a domowymi kiszonkami i marynatami już mi się odbija Z drugiej strony jak patrzę wstecz i jak wprowadzałam warzywa w masowych ilościach, to mi się cera od razu poprawiała, a nie przestałam jeść nabiału i glutenu.
Koktajle sa wlasnie swietne kiedy owoce nie smakuja zima dokladnie tak jak powinny. Ja zawsze mam w zamrazarce albo polskie drylowane wisnie albo owoce lesne wiec mieszam to z tym co mam swiezego i dosladzam daktylami.
Kupilam ten blender po dlugich namyslach i poki co nie zaluje. Niby 5 lat gwarancji. Zobaczymy

http://www.froothie.co.uk/the-optimu...a-blender.html Kupilam go w promocji za 285 bodajze wiec duzo taniej wyszlo. Vitamix dla porownania to koszt okolo 600 elzbiet. Nie wiem jak to z nim bedzie bo to stosunkowo nowy na rynku produkt. Poki co daje rade. Zalezalo mi wlasnie na blendowaniu mrozonych owocow czy warzyw (szpinak w kostkach )

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2015-02-05 o 00:13
la songerie jest offline  
Stary 2015-02-05, 00:26   #1091
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Koktajle sa wlasnie swietne kiedy owoce nie smakuja zima dokladnie tak jak powinny. Ja zawsze mam w zamrazarce albo polskie drylowane wisnie albo owoce lesne wiec mieszam to z tym co mam swiezego i dosladzam daktylami.
Kupilam ten blender po dlugich namyslach i poki co nie zaluje. Niby 5 lat gwarancji. Zobaczymy

http://www.froothie.co.uk/the-optimu...a-blender.html Kupilam go w promocji za 285 bodajze wiec duzo taniej wyszlo. Vitamix dla porownania to koszt okolo 600 elzbiet. Nie wiem jak to z nim bedzie bo to stosunkowo nowy na rynku produkt. Poki co daje rade. Zalezalo mi wlasnie na blendowaniu mrozonych owocow czy warzyw (szpinak w kostkach )
2200 Wat, no nie dziwię się, to musi być niezły żniwiarz z niego. mój ręczny ma 600

Dzięki, rozejrzę się za takimi

Dzisiaj robiłam koktajl z bananów, gruszek (teraz akurat gruszki są najsmaczniejsze te małe chropowate), cynamonu, imbiru i mrożonych jagód, tyle, ze ich nie blendowałam, a lekko rozmrożone wrzuciłam. Pychotka
Stary 2015-02-05, 05:14   #1092
weraa66
Zadomowienie

Cytat:
Mi na przykład (czyli bierzemy pod uwagę cerę 17latki, której hormony i skóra buzują ) gluten chyba niewiele szkodził, jeśli chodzi o cerę. Jeśli o organizm, to ten pszeniczny. Robiłam testy na nietolerancję pokarmową, wyszedł m.in calutki nabiał, drożdze, pszenica. Wcześniej i tak jadłam tylko ewentualnie chleb razowy, i to też nie codziennie, za to pochłaniałam sporo jogurtów.

Cytat:
I właśnie u mnie okazało się, że nawet te 'dobre' mleczne produkty, fermentowane, szkodą. Tyle mówi się, że jogurt naturalny świetny dla cery, organizmu, kefir cud miód, a tu...
PS. jeszcze wrócę do tej foreo. Doczytałam na ich stronie, że nie można używać kosmetyków 'opartych' na silikonach, a nie mających je w skladzie...w takim razie, jeśli w żelu fitomed ten silikon jest dopiero w środku, to się chyba nic nie stanie...

---------- Dopisano o 05:14 ---------- Poprzedni post napisano o 05:14 ----------

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Taaak! wlicza 32!
Lecęęę!

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline  
Stary 2015-02-05, 06:47   #1093
macka
Zadomowienie

Cytat:

Pierwsze składniki, to filtry chemiczne, czasem niestety konieczne, gdy skóra wykazuje nietolerancję na naturalne filtry mineralne, więc aż tak się nie czepiam, ale całościowo sama widzisz, jak razi po oczach.
A z ciekawości - poniższe 2 składniki, co myślicie i jak je traktujecie?
Sodium Benzoate,
Alumina,
macka jest offline  
Stary 2015-02-05, 08:31   #1094
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
na ich stronie masz większy wybór i promocje
http://www.czystemydlo.pl/

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

wiesz, w promocji są raptem chyba 3 mydła i nie są to okazje roku
ja zdecydowanie wolę robić zakupy w sklepach oferujących większą rozpiętość asortymentową i mydło kupię i parę innych rzeczy a przesyłka jedna.
co nie zmienia faktu, że te mydła wyjątkowo mi działają na wyobraźnię! i kuszą strasznie!
Stary 2015-02-05, 09:03   #1095
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
A z ciekawości - poniższe 2 składniki, co myślicie i jak je traktujecie?
Sodium Benzoate,
Alumina,
Alumina to także filtr, pochodzenia naturalnego, nie jest glinem, a jego związkiem. Uznana za nieszkodliwą, występuje naturalnie w minerałach, glinkach.

Benzoesan sodu dopuszczony jako konserwant przez instytucje certyfikujące w ograniczonym stężeniu. Występuje też naturalnie w żywności pochodzenia roślinnego. Stosowany w nadmiarze działa drażniąco, wyczytałam też, że reagując np z wit C może przekształcać się w rakotwórczy benzen. Może podrażniać skórę wrażliwą.
Stary 2015-02-05, 10:59   #1096
cloche
Zakorzenienie

LO marko dziewczyny... wpadłam tylko tak na sekundę do drogerii jednej w mieście żeby zobaczyć co tam z ich naturalnym asortymentem i... przepadam. .. zamiast sekundy spędziłam tam godzinę wszystko nożna pomacac i juz nie starczalo mi skóry do testowania. A ślina aż do ziemi... melvita, john, santaverde, börlind, pełno firm których w ogóle nie znam! No i standardy tez są oczywiście. Pomagała chyba wszystkie szminki burts bees i przynajmniej połowę chcę! Tylko kiedy ja to zużyję. .. weźcie mi przemowcie do rozsądku! I nie wiem czy się skusić na jakiś nowy BB czy cc krem... wszystkie fajne ale wiadomo ze na twarzy inaczej. Kusi mnie wszystko oj kusi...
cloche jest offline  
Stary 2015-02-05, 12:57   #1097
201608040942
Konto usunięte

a to co za drogeria, ze taka bogata w nature? U mnie niestety drogerie nie takie bogate, jedynie Reformhaus i inne Bio sklepy.

Ja ostatnio sobie kupilam nowa maskre od Börlind i owszem tez ladnie definiuje jak moja poprzednia maskara od niej, ale mam wrazenie ze przy lzawiacym oku tez bardzo sie bedzie rozpuszczac. Mialam do wyboru albo sante albo börlind, a ze z sante mialam ich volumen maskare ktora byla strasznie sucha i nie szlo ja bez klusek naniesc na rzesy to balam sie wziasc inna wersje i padlo ze znow z Börlind wyporbuje. Mimo ze pielegnacja naturalna nie jest, to raczej dobre dermokosmetyki w strone natury jak Dadosen, ale z kolorowki, to juz niektore produkty maja idealne sklady i nawet certyfikaty. Postanowilam dac jej znow szanse.

ale zeby nie bylo, chcesz zeby ci przemowic do rozsadku, to ja ci przemawiam hihihih
201608040942 jest offline  
Stary 2015-02-05, 13:53   #1098
201610111032
Konto usunięte

Czy jest tu jakaś wizażanka która ma mega przetłuszczającą się cerę? Jakie byście naturalne podkłady poleciły?
201610111032 jest offline  
Stary 2015-02-05, 15:23   #1099
promolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
U mnie też witamina C, a przerobiłam już wiele preparatów, nie robi nic szczególnego; serum Nu Fountain, samorobione, JMO, 100% Pure, a teraz olejowe ECO. z TK Maxx- nie dają widocznych efektów; natomiast ten tonik jakby leciutko rozjaśnił przebarwienia Żel Argital mnie nie wysuszył;- może dlatego, że nie stosowałam go cały czas jako jedynego produktu do mycia, ale też i nie zdziałał nic w temacie przebarwień, jeśli o to Ci teraz szczególnie chodzi A preparat z ecospa ciekawy- nie widziałam go tam wcześniej; zapisałam i będzie czekał na wypróbowanie, dzięki
no to sie juz poprawiłam i tonik zamówiłam
u mnie serum z wit c z amazona bardzo się sprawdzało
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Ta forma wit. C w 100% pure nie ma właściwości rozjaśniających. Jest to typowy antyoksydant.
a gdzie można się doedukować w tej kwestii?

Cloche nie wzbraniaj się - szalej
promolcia jest offline  
Stary 2015-02-05, 15:54   #1100
cloche
Zakorzenienie

Moni, toś mi przemówiła. .. takie cuda to w Müller Drogerie na Hauptbahnhof. Mogliby mnie tam zamknąć na tydzień.
Z masakra sanfte miałam to samo... juz tez sie nie skuszę, chyba że ktoś mnie przekona

Promolcia ty diable ty! :p

Midzona. Ja mam mega tłuszcz na twarzy. I czego bym nie próbowała, zawsze wracam do living nature
cloche jest offline  
Stary 2015-02-05, 16:26   #1101
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
LO marko dziewczyny... wpadłam tylko tak na sekundę do drogerii jednej w mieście żeby zobaczyć co tam z ich naturalnym asortymentem i... przepadam. .. zamiast sekundy spędziłam tam godzinę wszystko nożna pomacac i juz nie starczalo mi skóry do testowania. A ślina aż do ziemi... melvita, john, santaverde, börlind, pełno firm których w ogóle nie znam! No i standardy tez są oczywiście. Pomagała chyba wszystkie szminki burts bees i przynajmniej połowę chcę! Tylko kiedy ja to zużyję. .. weźcie mi przemowcie do rozsądku! I nie wiem czy się skusić na jakiś nowy BB czy cc krem... wszystkie fajne ale wiadomo ze na twarzy inaczej. Kusi mnie wszystko oj kusi...
Kochana- tutaj prędzej dostaniesz zachętę i rozgrzeszenie, a nie bana na zakupy ; a po drugie- ja zazwyczaj w takich sytuacjach zostawiam zdrowy rozsądek za drzwiami, bo mi tylko przeszkadza w zakupach , a po trzecie- jak następnym razem tam zajrzysz, to pstryknij, proszę, parę fotek- może poszukamy tego rozsądku gdzieś między półkami , ale założę się, że nikt tam o nim nawet nie słyszał, a co dopiero go widział...

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
no to sie juz poprawiłam i tonik zamówiłam
u mnie serum z wit c z amazona bardzo się sprawdzało

a gdzie można się doedukować w tej kwestii?

Cloche nie wzbraniaj się - szalej
Spróbuję jeszcze kiedyś tego samorobionego, ale już bez entuzjazmu- chyba mam pancerne przebarwienia

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2015-02-05 o 16:56
susabee jest offline  
Stary 2015-02-05, 16:34   #1102
cloche
Zakorzenienie

Susabee, no kusi mnie w drodze powrotnej znowu tam zajrzeć na parę sekund...
Ale tak sobie myślę na co się ewentualnie skusić. Już sama nie wiem... nic nie potrzebuje przeciez!
cloche jest offline  
Stary 2015-02-05, 16:51   #1103
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Susabee, no kusi mnie w drodze powrotnej znowu tam zajrzeć na parę sekund...
Ale tak sobie myślę na co się ewentualnie skusić. Już sama nie wiem... nic nie potrzebuje przeciez!
Na Twoim miejscu to nie mogłabym się już doczekać - ja w takiej sytuacji rzucam się na pielęgnację specjalną typu serum jakieś lub maseczka, albo coś ekstra do makijażu; a jak nic ciekawego nie wybiorę, to coś do stylizacji włosów na pewno samo wpadnie mi w ręce; no ostatecznie mógłby być jakiś lakier do paznokci

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2015-02-05 o 16:58
susabee jest offline  
Stary 2015-02-05, 17:09   #1104
Charlotta11
Rozeznanie

A co myślicie o tym:
"Organiczny Krem BB- pomiędzy pielęgnacją i makijażem

Krem BB SO BIO ETIC to nawilżający podkład z naturalnym kryciem i wygładzającą teksturą.

Jego formuła 5 w 1 daje wszystkie korzyści zmierzające do uzyskania perfekcyjnej cery:

1. Z łatwością aplikowany, wyrównuje koloryt cery
2. Nawilża skórę dzięki zawartości olei z jojoba, mimoza i słonecznika
3. Oczyszcza skórę - pożegnaj się z wypryskami i zaczerwieniami!
4. Olejek z granatu działa przeciwzmarszczkowo
5. Mineralny filtr na poziomie SPF 10, chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV

Używając organicznego kremu BB SO BiO uzyskujesz cerę gładką, rozświetloną, chronioną i bez skazy za pomocą tylko jednego muśnięcia! Testowany dermatologicznie!

Stosowanie
Rozgrzać niewielką ilość kremu BB w dłoniach, następnie nałożyć na czoło, nos, brodę, kości policzkowe i rozprowadzić na zewnątrz. Jeśli w niektórych obszarach potrzebne jest dodatkowe krycie, polecamy użycie korektora SO BiO.

Odcień: Jasny beż

Skład
Anthemis Nobilis Flower Water*, Aqua (Water), Dicaprylyl Ether, Dicaprylyl Carbonate, Coco-Caprylate/Caprate, Cocoglycerides, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Hydrogenated Castor Oil, Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Wax/Polyglyceryl-3 Esters, Lauroyl Lysine, Zinc Oxide, Magnesium Sulfate, Sodium Chloride, Trihydroxystearin, Sodium Levulinate, Iris Germanica Root*, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder*, Parfum (Fragrance), Punica Granatum Seed Oil*, Aluminum Hydroxide, Sodium Benzoate, Bisabolol, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Undecylenate, Glycerin, Silica, Sodium Lauroyl Glutamate, Phytosphingosine, Lactic Acid, Lysine, Magnesium Chloride, Geraniol, Tocopherol, Citronellol, Rosmarinus Officinalis(Rosemary) Extract*. MAY CONTAIN: CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), MICA, CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES).
* z rolnictwa ekologicznego
99% skłądników jest pochodzenia naturalnego
37% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego"
Stary 2015-02-05, 17:23   #1105
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu to nie mogłabym się już doczekać - ja w takiej sytuacji rzucam się na pielęgnację specjalną typu serum jakieś lub maseczka, albo coś ekstra do makijażu; a jak nic ciekawego nie wybiorę, to coś do stylizacji włosów na pewno samo wpadnie mi w ręce; no ostatecznie mógłby być jakiś lakier do paznokci
Juz tam jadę poszukam czegoś extra do twarzy bo się starzeje powoli... a wyjdę pewnie z kolejną szminka
cloche jest offline  
Stary 2015-02-05, 18:02   #1106
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
A co myślicie o tym:
"Organiczny Krem BB- pomiędzy pielęgnacją i makijażem

Krem BB SO BIO ETIC to nawilżający podkład z naturalnym kryciem i wygładzającą teksturą.

Jego formuła 5 w 1 daje wszystkie korzyści zmierzające do uzyskania perfekcyjnej cery:

1. Z łatwością aplikowany, wyrównuje koloryt cery
2. Nawilża skórę dzięki zawartości olei z jojoba, mimoza i słonecznika
3. Oczyszcza skórę - pożegnaj się z wypryskami i zaczerwieniami!
4. Olejek z granatu działa przeciwzmarszczkowo
5. Mineralny filtr na poziomie SPF 10, chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV

Używając organicznego kremu BB SO BiO uzyskujesz cerę gładką, rozświetloną, chronioną i bez skazy za pomocą tylko jednego muśnięcia! Testowany dermatologicznie!

Stosowanie
Rozgrzać niewielką ilość kremu BB w dłoniach, następnie nałożyć na czoło, nos, brodę, kości policzkowe i rozprowadzić na zewnątrz. Jeśli w niektórych obszarach potrzebne jest dodatkowe krycie, polecamy użycie korektora SO BiO.

Odcień: Jasny beż

Skład
Anthemis Nobilis Flower Water*, Aqua (Water), Dicaprylyl Ether, Dicaprylyl Carbonate, Coco-Caprylate/Caprate, Cocoglycerides, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Hydrogenated Castor Oil, Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Wax/Polyglyceryl-3 Esters, Lauroyl Lysine, Zinc Oxide, Magnesium Sulfate, Sodium Chloride, Trihydroxystearin, Sodium Levulinate, Iris Germanica Root*, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder*, Parfum (Fragrance), Punica Granatum Seed Oil*, Aluminum Hydroxide, Sodium Benzoate, Bisabolol, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Undecylenate, Glycerin, Silica, Sodium Lauroyl Glutamate, Phytosphingosine, Lactic Acid, Lysine, Magnesium Chloride, Geraniol, Tocopherol, Citronellol, Rosmarinus Officinalis(Rosemary) Extract*. MAY CONTAIN: CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), MICA, CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES).
* z rolnictwa ekologicznego
99% skłądników jest pochodzenia naturalnego
37% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego"
Ten jasny beż zdecydowanie wpada w żółty kolor, więc jeśli jesteś w tonacji neutralnej lub lekko różowej, to ta żółć będzie się wybijać
A tak poza tym to jest to produkt doskonały- nie zapycha tłuściochów, nie wysusza sucharów; słyszałam wręcz opinię, że daje twarz jak z photoshopa

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Juz tam jadę poszukam czegoś extra do twarzy bo się starzeje powoli... a wyjdę pewnie z kolejną szminka
Czekamy w napięciu na efekty łowów
Stary 2015-02-05, 18:54   #1107
cloche
Zakorzenienie

Test...

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Ooo, nagle działa. Już 2 razy pisałam. Doopa, nic nie kupiłam, bo się nie mogłam zdecydować

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

A co do kremu BB so bio to jeśli to ten co ja mam to nie mogę polecić. Tapetę straszną robi i suche skórki podkreśla, o których istnieniu nawet nie wiedziałam. .
cloche jest offline  
Stary 2015-02-05, 19:05   #1108
201610111032
Konto usunięte

Wrzucam obiecane zdjęcie moich nowości kosmetycznych

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kosmetyki.jpg (112,7 KB, 37 załadowań)
Stary 2015-02-05, 19:08   #1109
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Test...

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Ooo, nagle działa. Już 2 razy pisałam. Doopa, nic nie kupiłam, bo się nie mogłam zdecydować

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

A co do kremu BB so bio to jeśli to ten co ja mam to nie mogę polecić. Tapetę straszną robi i suche skórki podkreśla, o których istnieniu nawet nie wiedziałam. .
Aż taki wybór był czy nic Cię specjalnie nie urzekło?

Masz na myśli konkretnie ten http://www.matique.pl/pl/so-bio-orga...-w-1_1228.html , bo jakoś się ich ostatnio namnożyło?
Muszę się jeszcze upewnić, ale osoba, której go oddałam była nim zachwycona (a wiem skądinąd, że regularnie stosuje terapie złuszczające, więc suche skórki ma na porządku dziennym ); ja natomiast żałuję, że są tylko 2 kolory i żaden mi nie pasi...

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2015-02-05 o 19:15
susabee jest offline  
Stary 2015-02-05, 19:12   #1110
201610111032
Konto usunięte

Cytat:

Midzona. Ja mam mega tłuszcz na twarzy. I czego bym nie próbowała, zawsze wracam do living nature
A można gdzieś nabyć próbki tego podkładu? Nie chcę kupować w ciemno.
Zamknij wątek

Tagi
kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne, pielęgnacja naturalna, zbiory kosmetyczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości