Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-02-06, 21:26   #1141
susabee
Wtajemniczenie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Niestety nie znalazłam tego artykułu, który czytałam, ale podaje dwa dość przydatne linki.

Witaminka C i jej formy:

http://www.biochemiaurody.fora.pl/do...miny-c,23.html

http://beautifulwithbrains.com/2009/...care-products/
Dzięki
Stary 2015-02-06, 21:30   #1142
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
skoro nie patrzysz juz na podklad zeby byl naturalny, a masz takie wymagania, to testowalas moze to?

http://www.yves-rocher.pl/podklad_wy...rozswietlajacy

polecam przetestowac moze ci sie spodoba
Kojarzę, że kupowała ten podkład, albo może to była jakaś baza z YR i chwaliła ale niech może sama się wypowie. mam na niego ochotę, tylko muszę skórę do całkowitego porządku doprowadzić, bo mam kilka przebarwień i zaskórników.
Stary 2015-02-06, 23:15   #1143
Charlotta11
Rozeznanie

Ja też szukam podkładu, najlepiej naturalnego bo lubię nakładac podkład na gołą twarz albo z kremem tylko. Ale z tego co piszecie wszystkie odcienie wpadają w żółc a ja jestem neutralna bardziej.

Miałam próbkę podkładu 100% Pure ale nie wiem, mam mieszane uczucia. Raz wyglądał dobrze, raz okropnie. Za tę cenę nie kupię.

I jeszcze mam pytanie za 100 punktów. Szukam czegoś na przebarwienia, rozszerzone pory i zaskórniki. Do tego ma nawilżac i nie zapychac. Raczej w formie serum/olejku/żelu bo kremy mnie zapychają ostatnio. Ładny zapach będzie dodatkowym atutem.
Stary 2015-02-07, 09:32   #1144
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

cieszę się
ja strasznie lubię ten primer!
nakładam krem, primer, podkład - cudo
dozgonna wdzięczność

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
czyli ci cos silikonowego na wierzch dla optycznego, chwilowego efektu potrzebne?
Dokładnie

Cytat:
no nie wiem, sama tam czujesz, z czym ci dobrze bo w sumie na co komu efekty dlugoterminowe, jak chce wygladac TU i TERAZ
odwieczny, wręcz filozoficzny problem wizazu, nie? prędzej czy później się pojawia na każdym wątku

cóż, ja zawsze byłam zwolenniczką jakiegoś w miarę racjonalnego wypośrodkowania, nie popadania w przesadę w żadną stronę... ale też zwróćmy uwagę na kluczowe określenie: efekty długoterminowe
coś innego to oznacza, kiedy ma się 20-30 lat, myślę, że wtedy warto mieć na względzie to, co będzie się z nami działo w jakiejś tam, bliżej nieokreślonej przyszłości i w tym kontekście uszczknąć nieco ze swej bieżącej piękności a konto zachowania jej jak najdłużej... ale jak już człowiek zbliża się do pięćdziesiątki, to ta przyszłość staje się coraz bardziej niepewna a i pula piękności, z której można coś uszczknąć się zmniejsza

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
skoro nie patrzysz juz na podklad zeby byl naturalny, a masz takie wymagania, to testowalas moze to?

http://www.yves-rocher.pl/podklad_wy...rozswietlajacy

polecam przetestowac moze ci sie spodoba
potestuję przy okazji, dzięki

Cytat:
zmieszaj minerały z kremem
a kremy tonujące madary znasz? na pewno dają tylko lekkie wyrównanie kolorytu i rozświetlenie
miałam, miałam, nie sprawdził się... a jeśli chodzi o minerały, to przygotujcie się: dla mega suchej, dojrzałej skóry nie nadają się pod żadną postacią o prostu po jakiejś godzinie od nałożenia (czy to filtr czy podkład) paskudnie osadzają się w zmarszczkach, nawet tych jeszcze normalnie niewidocznych bardzo podkreślają wiek wyostrzają rysy - a w sumie w makijażu w tym wieku chodzi o efekt kompletnie przeciwny

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kojarzę, że kupowała ten podkład, albo może to była jakaś baza z YR i chwaliła ale niech może sama się wypowie. mam na niego ochotę, tylko muszę skórę do całkowitego porządku doprowadzić, bo mam kilka przebarwień i zaskórników.
podkładu nie znam, ale ta baza rzeczywiście jest fajna

mhm0808 jest offline  
Stary 2015-02-07, 10:37   #1145
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Ja też szukam podkładu, najlepiej naturalnego bo lubię nakładac podkład na gołą twarz albo z kremem tylko. Ale z tego co piszecie wszystkie odcienie wpadają w żółc a ja jestem neutralna bardziej.

Miałam próbkę podkładu 100% Pure ale nie wiem, mam mieszane uczucia. Raz wyglądał dobrze, raz okropnie. Za tę cenę nie kupię.

I jeszcze mam pytanie za 100 punktów. Szukam czegoś na przebarwienia, rozszerzone pory i zaskórniki. Do tego ma nawilżac i nie zapychac. Raczej w formie serum/olejku/żelu bo kremy mnie zapychają ostatnio. Ładny zapach będzie dodatkowym atutem.
ja mam wręcz odwrotne obserwacje większość to neutrale i wpadające w róż może dlatego, że ja szukałam żółci to znajdowałam same róże
znasz laverę? wielu osobom odpowiada mi też odpowiadał w sensie technicznym, ale kolory całkiem nie moje.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dozgonna wdzięczność

Dokładnie

odwieczny, wręcz filozoficzny problem wizazu, nie? prędzej czy później się pojawia na każdym wątku

cóż, ja zawsze byłam zwolenniczką jakiegoś w miarę racjonalnego wypośrodkowania, nie popadania w przesadę w żadną stronę... ale też zwróćmy uwagę na kluczowe określenie: efekty długoterminowe
coś innego to oznacza, kiedy ma się 20-30 lat, myślę, że wtedy warto mieć na względzie to, co będzie się z nami działo w jakiejś tam, bliżej nieokreślonej przyszłości i w tym kontekście uszczknąć nieco ze swej bieżącej piękności a konto zachowania jej jak najdłużej... ale jak już człowiek zbliża się do pięćdziesiątki, to ta przyszłość staje się coraz bardziej niepewna a i pula piękności, z której można coś uszczknąć się zmniejsza

miałam, miałam, nie sprawdził się... a jeśli chodzi o minerały, to przygotujcie się: dla mega suchej, dojrzałej skóry nie nadają się pod żadną postacią o prostu po jakiejś godzinie od nałożenia (czy to filtr czy podkład) paskudnie osadzają się w zmarszczkach, nawet tych jeszcze normalnie niewidocznych bardzo podkreślają wiek wyostrzają rysy - a w sumie w makijażu w tym wieku chodzi o efekt kompletnie przeciwny
weź przestań, bo jeszcze uwierzę, że masz zmarszczki....
parę razy Cię widziałam przez dłuższy czas, więc miałam okazję się przyjrzeć - a wzrok, dzięki soczewkom , mam świetny!
więc mi tu nie ściemniać - jak się jest tuż po trzydziestce to trzeba się z tym pogodzić a nie czarować otoczenie
no fakt, minerały strasznie wysuszają... ja się na razie zasuszam
Stary 2015-02-07, 11:17   #1146
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

weź przestań, bo jeszcze uwierzę, że masz zmarszczki....
parę razy Cię widziałam przez dłuższy czas, więc miałam okazję się przyjrzeć - a wzrok, dzięki soczewkom , mam świetny!
więc mi tu nie ściemniać - jak się jest tuż po trzydziestce to trzeba się z tym pogodzić a nie czarować otoczenie
no fakt, minerały strasznie wysuszają... ja się na razie zasuszam
no właśnie o tym mówię - że jakbym tak położyła minerałki na mą wypielęgnowaną, ponadczterdziestoletnią twarz, to zaraz kilka zmarszczek by się pojawiło, znikąd, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

mhm0808 jest offline  
Stary 2015-02-07, 11:28   #1147
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie

no ja rozumiem... ale i tak nie wierze, ze jest z toba zle bo takie wnioski moga sie nasunac po przeczytaniu twojego posta

ogolnie wychodzi na to, ze jakis taki rozswietlajacy (oczywiscie delikatnie, a nie tak brokatowo ) i silikonowy podklad bylby chyba faktycznie najlepszym wyjsciem. mimo wszystko dalej bede twierdzic, ze naturalny, tonujacy krem by ci wystarczyl, zebys wygladala bosko

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

a co do mineralow, to akurat tez zdanie mam takie se... zeby cokolwiek robily, musialam ich sporo nalozyc, a jak nalozylam sporo, to bardzo szybko robilo mi sie ciasto na twarzy (no doslownie, jakby smalec z maka wyrobic, bleee) i potem zbieralo sie w jakichs zagieciach, ktorych w sumie wczesniej nie mialam...
teraz mineralki to tylko jako taki finish po kremie tonujacym u mnie zdaje egzamin w miare po ludzku...
cloche jest offline  
Stary 2015-02-07, 12:47   #1148
mlodziudka85
Zadomowienie

Pour L'amour
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1011700.jpg (155,4 KB, 37 załadowań)
mlodziudka85 jest offline  
Stary 2015-02-07, 12:50   #1149
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Pour L'amour

ja też się pochwalę swoimi
Dzięki Beeets - kolejny raz dzięki Tobie mam kosmetyczne cuda kochana jesteś!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_1941.jpg (147,8 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 102_1970.jpg (161,2 KB, 28 załadowań)
Stary 2015-02-07, 13:08   #1150
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Cytat:
Pour L'amour
uuu a cóż to za śliczności

Cytat:
no ja rozumiem... ale i tak nie wierze, ze jest z toba zle bo takie wnioski moga sie nasunac po przeczytaniu twojego posta
ależ - uchowaj Boże wcale nie twierdzę, że jest ze mną źle
jest bardzo nieźle
ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej

no ogólnie najlepiej wyglądam z gołą twarzą
nałożenie filtra (mineralnego) już trochę psuje mój look, zwłaszcza po 1-2 h od nałożenia, bo mi się co nieco zbiera i obciąża...
dlatego właśnie potrzebuję jakiegoś powierzchniowego wygładzacza, na te 4-6 h dziennie, potem się zmywam.
To i tak lepsze, niż rezygnacja z filtrów mineralnych na rzecz chemicznych, prawdaż?

mhm0808 jest offline  
Stary 2015-02-07, 13:20   #1151
mlodziudka85
Zadomowienie

Cytat:

Poszalałaś .
Mam nadzieję, że je mąż zaakceptuje, bo to głównie dla niego.

Beets nas ładnie kusi
mlodziudka85 jest offline  
Stary 2015-02-07, 13:49   #1152
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Jest dostępny w sklepie damabio.
Dzięki za podanie sklepu. Nie znam go, a dużo ciekawych kosmetyków mają.

Cytat:
a minerały?
Mam różne wersje minerałów z Pixie oraz Everyday Minerals. Średnio jestem zadowolona. Nawet te dobrze kryjące słabo się u mnie trzymają, nie wyglądają na twarzy naturalnie i po jakimś czasie już się mocno świece.
201610111032 jest offline  
Stary 2015-02-07, 14:07   #1153
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
podkładu nie znam, ale ta baza rzeczywiście jest fajna
A to coś tam kojarzyłam jednak

Cytat:
no właśnie o tym mówię - że jakbym tak położyła minerałki na mą wypielęgnowaną, ponadczterdziestoletnią twarz, to zaraz kilka zmarszczek by się pojawiło, znikąd, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Ja miałam zawsze tak, że dążyłam w makijażu do efektu matu, lubiłam podkłady matujące i taki pudrowy efekt mi nie przeszkadzał, wręcz dawał świadomość, że makijaż dłużej się utrzyma. Tak było do ok. 30-tki, a teraz Ło Bożestrasznie taki makijaż postarza Miło by było znaleźć coś takiego wtapiającego się w skórę, nie podkreślającego przy tym niedoskonałości, wygładzającego fakturę skóry, ale jednocześnie rozświetlającego. Podobno mgiełka do twarzy Odylique fajnie się nadaje, likwiduje widoczność pudru, ale póki co opinię zasłyszałam jedną.

Cytat:
Pour L'amour

Beeets, nie wiem, czy czytałaś moją opinię o próbkach od Ciebie, bo nie odpisałaś Ale kontynuuję, że mleczko do ciała Phytorelax bardzo mile mnie zaskoczyło, fantastycznie wygładza skórę, dobrze nawilża, jest lekkie i dobrze się wchłania. Mocno pachnie kokosem, podoba mi się to wygładzenie skóry Świetne też jest mydełko Beekman, które wzięłam na pierwszy ogień. Zapach wanilii w nim jest przecudny. Uwielbiam mydła robione metodą na gorąco, bardzo fajnie się pienią, tak kremowo
Stary 2015-02-07, 14:34   #1154
201610111032
Konto usunięte

Ja bardzo lubię kremy BB i CC. Teraz używam Dr.Brandt CC Mat i na to odrobina pudru transparentnego Lavera. Wiem, że Dr.Brandt nie jest marką naturalna ale jak nic innego nie znajdę to zostanę przy nim, choćby nie wiem co bo nie ukrywam bardzo mi odpowiada. Nie chcę zmieniać na siłę. A tego podkładu Avril trochę się obawiam ze względu na żółty odcień. Mam włosy złoto-rudawe i boję się trochę, że będę śmiesznie wyglądać. Na szczęście nie kosztuje majątek więc przy najbliżej okazji na pewno kupię i wypróbuję.

Cytat:

Cytat:
Pour L'amour
Nie znam tych mydełek ale wyglądają bosko Nie mogłabym ich mieć aż tyle mimo iż je uwielbiam i wolę bardziej niż żele pod prysznic. Niestety strasznie wolno mi się zużywają. Bałabym się przeterminowania i zepsucia. Raczej nie robię zapasów. Mam kilka i staram się kupować na bieżąco.

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2015-02-07 o 14:12
Stary 2015-02-07, 14:57   #1155
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Dzięki za podanie sklepu. Nie znam go, a dużo ciekawych kosmetyków mają.

Mam różne wersje minerałów z Pixie oraz Everyday Minerals. Średnio jestem zadowolona. Nawet te dobrze kryjące słabo się u mnie trzymają, nie wyglądają na twarzy naturalnie i po jakimś czasie już się mocno świece.
Daj znać, jeśli na coś się skusisz, ja nie kupowałam chyba jeszcze nigdy w tym sklepie, ale kojarzę, że dość długo już prosperuje, bo gdy zaczynałam przygodę z naturalsami, to on już istniał ,jakieś 5-6 lat temu

Mam to samo z minerałami.
Stary 2015-02-07, 15:33   #1156
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
ależ - uchowaj Boże wcale nie twierdzę, że jest ze mną źle
jest bardzo nieźle
ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej

no ogólnie najlepiej wyglądam z gołą twarzą
nałożenie filtra (mineralnego) już trochę psuje mój look, zwłaszcza po 1-2 h od nałożenia, bo mi się co nieco zbiera i obciąża...
dlatego właśnie potrzebuję jakiegoś powierzchniowego wygładzacza, na te 4-6 h dziennie, potem się zmywam.
To i tak lepsze, niż rezygnacja z filtrów mineralnych na rzecz chemicznych, prawdaż?
wydaje mi sie, ze tak mineralny filtr tworzy niezla bariere, nie ma co. ale wlasnie ja sie zastanawiam, tak u mnie... poki uzywalam filtrow, to nie bylo ze mna dobrze. wlasnie filtry, niewaze jakie, chyba mi obciazaly skore... postanowilam, ze skoro sie nie kwasze jakos specjalnie, nie laze po dworze duzo, to wystarczy mi filtr zawarty w codziennym makijazu (wlasnie kremy tonujace czy z domieszka podkladu + puder). czy wystarczy - okaze sie za 15-20 lat pewnie ale poki co jest mi lzej, lepiej, ladniej i przyjemniej
Cytat:
Ja bardzo lubię kremy BB i CC. Teraz używam Dr.Brandt CC Mat i na to odrobina pudru transparentnego Lavera. Wiem, że Dr.Brandt nie jest marką naturalna ale jak nic innego nie znajdę to zostanę przy nim, choćby nie wiem co bo nie ukrywam bardzo mi odpowiada. Nie chcę zmieniać na siłę. A tego podkładu Avril trochę się obawiam ze względu na żółty odcień. Mam włosy złoto-rudawe i boję się trochę, że będę śmiesznie wyglądać. Na szczęście nie kosztuje majątek więc przy najbliżej okazji na pewno kupię i wypróbuję.
ale z naturalek to calkiem dobrze teraz to wszystko wyglada... kremow bb i cc pod dostatkiem! jeszcze jakis czas temu bylo ciezko, a teraz chyba kazda firma ma cos w swojej ofercie
cloche jest offline  
Stary 2015-02-07, 16:03   #1157
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Daj znać, jeśli na coś się skusisz, ja nie kupowałam chyba jeszcze nigdy w tym sklepie, ale kojarzę, że dość długo już prosperuje, bo gdy zaczynałam przygodę z naturalsami, to on już istniał ,jakieś 5-6 lat temu

Mam to samo z minerałami.
Oj nie prędko coś kupię bo mam sporo kosmetyków. Jak już to dopiero w marcu. Na pewno skuszę się na produkty z damabio

Cytat:
ale z naturalek to calkiem dobrze teraz to wszystko wyglada... kremow bb i cc pod dostatkiem! jeszcze jakis czas temu bylo ciezko, a teraz chyba kazda firma ma cos w swojej ofercie
Przeglądałam przed chwilą ofertę kremów BB i CC ze sklepu który mieści się w moim mieście. Jest tego sporo. Z kilku robią też próbki więc może coś wypróbuje. Tylko nie wszystkie na raz bo znowu mi dziadostwa zeschną
Stary 2015-02-07, 16:40   #1158
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Obmacałam wszystko i jestem pod wrażeniem, mydełka pachną obłędnie, położyłam je na półce w pokoju i jak potem weszłam, to zaatakował mnie przepiękny zapach, taki miszmasz wszystkich trzech, ciepły waniliowy, ale z nutą kolońsko-cytrusowo-miętową, który unosi się w całym pomieszczeniu, normalnie relaks jak nie wiem co

Wypróbowałam mydełko w płynie Druide i również moje dłonie cudnie pachną, a skóra jest milutka w dotyku. Kojarzę, że to Twój hicior do twarzy, obawiam się, że u mnie może za słabo oczyszczać pory, ale jak nie wypróbuję, to sobie nie daruję

Nie mogę się też doczekać peelingu sibu i toniku LN niebawem testy W toniku trochę czuć ten specyficzny zapach manuki, ale jest bardzo delikatny, przemieszany i nie wywierca nosa, zupełnie normalny, w maseczce to zupełnie inna bajka, uderza na wejściu strasznym smrodem.

A masło do ciała organic surge jest mega gęste, wygląda jak kreda

Wszystko niesamowicie zachęca A ten miód pyszny, już przetestowany na kolację, kochana jesteś
super, że ci pasuje

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:

Beeets, nie wiem, czy czytałaś moją opinię o próbkach od Ciebie, bo nie odpisałaś Ale kontynuuję, że mleczko do ciała Phytorelax bardzo mile mnie zaskoczyło, fantastycznie wygładza skórę, dobrze nawilża, jest lekkie i dobrze się wchłania. Mocno pachnie kokosem, podoba mi się to wygładzenie skóry Świetne też jest mydełko Beekman, które wzięłam na pierwszy ogień. Zapach wanilii w nim jest przecudny. Uwielbiam mydła robione metodą na gorąco, bardzo fajnie się pienią, tak kremowo
super.
mleczko phytorelax kosztowało tylko 24,99 zł za 500 ml

beekman wymiata, kocham tą markę

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:

Beets nas ładnie kusi
do Anuli mi daleko

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-02-07, 17:37   #1159
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Beeets, a to czytałaś
Cytat:
Zużyłam całą próbkę peelingu Sibu i potwierdzam, co pisała Beeets, jest super , buzia jest po nim wybitnie gładka i w dotyku i z wyglądu, poprawia zdecydowanie fakturę skóry, dobrze oczyszcza, ma ostre drobinki, jak dla mnie, ale nie piecze, nie szczypie, nie zapycha. Jeden z najlepszych peelingów, jakie miałam przyjemność używać Gdyby nie to, że skłaniam się teraz ku enzymatycznym, to zdecydowanie zapolowałabym na niego.

Tatoonko używałaś go już?

Mydełko w płynie Druide jednak do mojej tłustej cery działa za słabo, właściwie, to wcale nie oczyszcza, ale do rąk jest fantastyczne

Tonik Living Nature jest bardzo przyjemny, leciutki, pięknie się wchłania, żadnej klejącej warstwy nie zostawia, także wygładza cerę, ale samodzielnie położony nie wiem czy by się u każdego sprawdził, bo u mnie nawilża tylko 5 minut, a potem skóra woła pić, ale za to wygładzenie zostaje

Kontynuując odczucia co do kremu LN napinającego pod oczy, to uważam, że jest to naprawde dobry krem, rzeczywiście napina, po kilku użyciach skóra jest wyraźnie wypoczęta, podnosi powieki. Nie jest to typowy efekt mrowienia, którego niektórzy nie lubią. Krem wydaje się niepozorny, ale po jakimś czasie są obiecane efekty i to widoczne. Jestem zadowolona, chociaż nawilżenie mogłoby być lepsze, bo dla mnie jest wystarczające, ale dla bardziej wymagających to nie wiem.
Stary 2015-02-07, 18:34   #1160
sylwiusaka
Rozeznanie

Cytat:
Czy jest tu jakaś wizażanka która ma mega przetłuszczającą się cerę? Jakie byście naturalne podkłady poleciły?

Też mam podkład Living Nature kupiony na Minejo i bardzo zadowolona jestem z niego. Szkoda, że temat podkładów nie wyszedł wcześniej, bo mogłabym dać Ci próbkę w Gorzowie.

Przedstawiam moje ostatnie zdobycze:
- BU: olejek myjący, tonik mleczny AHA, piling enzymatyczny, żel hial, czarne mydło;
- Mydlarnia u Franciszka: szampon z brzozą i miętą, mydło różane;
- Minejo: balsam, podkłady LN, deo Bioturm, serum LN, krem/fluid Verima, Regina Apis;
- olej z dzikiej róży i migdałowy, micel sylveco, Capitavit wcierka do włosów, mydła Sahara Cactus, krem Sylveco i Alva, preparat na skórki, mydło z bursztynem;
- dojechały też zakupy ze sklepu Biovea, zamówienie składałam jakoś pod koniec grudnia, a jeszcze czekam na serum pod oczy Devita: cleansery Andalou i My Chelle.
sylwiusaka jest offline  
Stary 2015-02-07, 18:42   #1161
sylwiusaka
Rozeznanie

I zdjęcia .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02037.jpg (83,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02039.jpg (114,5 KB, 38 załadowań)
sylwiusaka jest offline  
Stary 2015-02-07, 18:50   #1162
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
I zdjęcia .
fajności
Stary 2015-02-07, 18:52   #1163
sylwiusaka
Rozeznanie

Sorki za bałagan, ale wstawianie zdjęć dzisiaj mi nie wychodzi.

I dwa zdjęcia za nic nie chcą się załadować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02049.jpg (58,6 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2015-02-07 o 18:56
sylwiusaka jest offline  
Stary 2015-02-07, 19:09   #1164
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Beeets, a to czytałaś

dziś obmacałam wszystkie testery nowej polskiej marki naturalnej Efa Soil i te kremy ma boski
http://www.efasoil.pl/efasoil-krem-p...y-60ml-p1.html
http://www.efasoil.pl/efasoil-krem-z...a-60ml-p2.html

kosztują niecałe 25 zł za 60 ml

i mam w Kr markę Herbfarmacy
ceny jak na iwos, a teraz jeszcze taniej o 20%
wszystko obmacałam

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-02-07, 19:39   #1165
sylwiusaka
Rozeznanie

Udało się
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02033.jpg (100,8 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02046.jpg (134,3 KB, 54 załadowań)
sylwiusaka jest offline  
Stary 2015-02-07, 20:30   #1166
susabee
Wtajemniczenie

Ale się obkupiłaś
Ciekawa jestem wrażeń, zwłaszcza w temacie tej odżywki do paznokci- jaki ma skład i co robi?
Stary 2015-02-07, 21:12   #1167
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
super.
mleczko phytorelax kosztowało tylko 24,99 zł za 500 ml

beekman wymiata, kocham tą markę
Za taką cenę naprawdę warto, zapach mleczka przeniósł się na pościel i dalej go czuję. A wygładzenie jest zdecydowanie ponadprzeciętne.

Mydełko nie zostaje w tyle, bo też długo czuć zapach. Jakże miła odmiana po przygodzie z maseczką LN

A tak btw, mam teraz katar i zatkany noc, spałam z tą maseczką na twarzy całą noc. Rano buzia mega nawilżona, gładka, zaleczone jakieś powyciskane wypryski, zapachu podczas kataru nie czuć. Okazało się, że to nie ona mnie wtedy uczuliła, a jednak to była wina tej przeklętej Reginy.

Cytat:
Przedstawiam moje ostatnie zdobycze:
- BU: olejek myjący, tonik mleczny AHA, piling enzymatyczny, żel hial, czarne mydło;
- Mydlarnia u Franciszka: szampon z brzozą i miętą, mydło różane;
- Minejo: balsam, podkłady LN, deo Bioturm, serum LN, krem/fluid Verima, Regina Apis;
- olej z dzikiej róży i migdałowy, micel sylveco, Capitavit wcierka do włosów, mydła Sahara Cactus, krem Sylveco i Alva, preparat na skórki, mydło z bursztynem;
- dojechały też zakupy ze sklepu Biovea, zamówienie składałam jakoś pod koniec grudnia, a jeszcze czekam na serum pod oczy Devita: cleansery Andalou i My Chelle.
Cytat:
Udało się
Najbardziej mnie ciekawi Twoje zdanie o olejku myjącym, peelingu enzymatycznym, toniku mlecznym, czarnym mydle, płynie Sylveco A obok tych mydełek w mydlarni u F nie sposób przejść obojętnie, zwłaszcza tych dwustronnych
Stary 2015-02-07, 22:39   #1168
la songerie
Rozeznanie

Cytat:

dziś obmacałam wszystkie testery nowej polskiej marki naturalnej Efa Soil i te kremy ma boski

wszystko obmacałam
A gdzie te kremiki mozna dostac bo moze poprosilabym rodzine o zakup.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Dziewczyny pochodzilam ze swoim podkladem z Raw Skin Ceuticals juz kilka dni do poznego wieczora i jestem zachwycona! Buzia przetluszcza mi sie niewiarygodnie od jakis dwoch lat i naprawde ciezko mi bylo cokolwiek utrzymac na twarzy do wieczora. Ulubione mineraly zaczely sie brzydko warzyc, Burjouis Healthy Mix Serum ktory wygladal swietnie, scieral sie poprostu. Azjatyckie kremy BB ktore testowalam tez srednio przypadly mi do gustu. Ten podklad choc pisze ze to krem BB, kryje pieknie, szybko zasycha i trzyma sie dlugo. Choc skora mi sie swiecila po dwoch godzinach to odcisnelam bibulka i podklad wygladal wspaniale! Nic sie nie zwazylo i nic nie starlo. Jestem zachwycona poki co!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2015-02-07 o 22:40
la songerie jest offline  
Stary 2015-02-08, 00:11   #1169
sylwiusaka
Rozeznanie

Cytat:
fajności
Dzięki

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
Ale się obkupiłaś
Ciekawa jestem wrażeń, zwłaszcza w temacie tej odżywki do paznokci- jaki ma skład i co robi?
Skład i opis jest tutaj http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p49269-Agd...paznokci_10_ml (to link z dozu). Mam wielką nadzieję, że pomoże na te moje wiecznie zadzierające się skórki. Odżywka nie jest tłusta, szybko wysycha, zmiękcza skórę- póki co tyle widzę po pierwszym użyciu .

Cytat:

Najbardziej mnie ciekawi Twoje zdanie o olejku myjącym, peelingu enzymatycznym, toniku mlecznym, czarnym mydle, płynie Sylveco A obok tych mydełek w mydlarni u F nie sposób przejść obojętnie, zwłaszcza tych dwustronnych
Po olejku, do drugiego mycia konieczne jest u mnie użycie innego oczyszczacza, na początku próbowałam używać tylko olejku do pierwszego i drugiego mycia, ale co chwila coś mi wyskakiwało. Mimo tego bardzo podoba mi się taka forma mycia - szczególnie z masażem twarzy.
Micel Sylveco fajny, świetnie zmywa makijaż, kupiłam dzięki próbce od Ciebie .
Śliczne są.

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2015-02-08 o 21:45
sylwiusaka jest offline  
Stary 2015-02-08, 10:46   #1170
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

wszystko obmacałam
herbfarmacy
uwielbiam!
bierz balsam piękności

Tagi
kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne, pielęgnacja naturalna, zbiory kosmetyczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości