Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-12, 09:28   #1231
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Małgo, to ja wrzucę jeszcze kilka filmików, ale uprzedzam, że nie są one tak do końca związane z tematem, tylko temat, że tak powiem się w nich przewija, a filmiki są i tak godne uwagi. To jest to co ja osobiście myślę na temat przemysłu farmaceutycznego, wszelkich uczelni i profesorów. Nie obrażam oczywiście Twojej siostry, ale niech nie myśli, że skoro ma papier, to jest wszystko wiedząca i nieomylna i że jej żródła wiedzy są wiarygodne bardziej od innych. Polecam, żeby przysłowiowo wyszła na ulicę, to zdecydowanie zmądrzeje jeszcze bardziej ( tak rodzą się ludzie legendy pokroju Alberta Einsteina) .Ja też miałam takiego pana od historii, który na wykładach mówił jedną datę, a jak przychodziło do egzaminów, to książki te daty weryfikowały po swojemu, mam tez znajomą kosmetolożkę z dyplomem, po studiach i kursach, która nie wie nic na temat kwasów, bo w szkole tego nie przerabiała, oprócz tego, że dzielą się na AHA i BHA

Poza tym owszem, jeden kosmetyk jeszcze nikomu nie zaszkodził, ale substancje syntetyczne jak wiemy tez mają ograniczenia i nie wolno ich dodawać do kosmetyków powyżej jakiejś tam ilości, bo wtedy działanie rakotwórcze czy inne już jest naukowo udowodnione i temu siostra nie może zaprzeczać. Niestety, te wszystkie wielkie głowy nagle nabierają wody w usta, gdy przychodzi im odeprzeć zarzuty, ze nie o jeden kosmetyk chodzi, ale wszystkie, z jakimi się stykamy codziennie przez cale życie.

https://www.youtube.com/watch?v=1hVOdaeET8E
https://www.youtube.com/results?sear...yczny+korupcja
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-02-12 o 09:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 12:41   #1232
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ale jej argument, według którego nie ma badań dowodzących szkodliwości jest równie dobry jak Twój mówiący o tym, że nie badań dowodzących jej braku... po prostu są to obszary niezbadane. A skoro nie ma badań w tej dziedzinie to pozostają argumenty nienaukowe - faktyczne działanie i obserwacje społeczne.
na pewno w usa były publikowane wyniki badań na króliczkach.... nie sądzę, by na ludziach ktoś takie badania prowadził. a przynajmniej chyba nie u nas.
nie mogę teraz za bardzo szukać, ale będę pamiętać.
powiem więcej: fakt, że ona nie znalazła takich badań wcale nie znaczy, że one nie istnieją

ale nie w tym rzecz; już całkowicie pomijając kwestie mojej siostry i nasze odwieczne przekomarzania się na temat chemii
jeżeli ja w wielu miejscach w necie czytam, że glikole są substancjami o udowodnionym działaniu rakotwórczym to sama, nawet już dla własnej ciekawości, chciałabym wiedzieć, czy tak rzeczywiście jest, czy są gdzieś te dowody, zanim dalej będę powtarzać to jako pewną informację.

Tymczasem moja siostra (której nie mam powodów nie ufać) mówi mi: ale ja przejrzałam dostępne dane na ten temat i nic takiego nie znalazłam

więc zwracam się do Was, czy może coś macie

Korah dzięki za linki
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2015-02-12 o 12:44
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 13:22   #1233
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Małgosiu dr. Henryk Różański publikował listy składników szkodliwych. Pisze, że prowadzi badania eksperymentalne (TU link do info opublikowanych w necie, TU blog z linkami do publikacji). Może siostra się dokopie do tych badań?
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-02-12 o 13:23
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 14:04   #1234
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Małgosiu dr. Henryk Różański publikował listy składników szkodliwych. Pisze, że prowadzi badania eksperymentalne (TU link do info opublikowanych w necie, TU blog z linkami do publikacji). Może siostra się dokopie do tych badań?

dziękuję

ponieważ ostatnio jakoś sporo kupowałam w necie cały czas nachodzą mnie listonosze i kurierzy
ku memu wielkiemu zdziwieniu kolagen NTC dotarł w pudle większym niż buty mego syna (Nike w rozmiarze 44
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 15:18   #1235
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Do dziewczyn za granicą:

W Pat&Rub do końca lutego dostawa gratis na terenie Unii Europejskiej przy zakupach powyżej 400 zł ( zawsze możecie się spiknąć, jeśli mieszkacie w tym samym kraju).

Do tego już dziś od północy przez kolejne 24h 13 produktów z oferty będzie tańszych o 40%.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 16:16   #1236
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Żel od green people był w użyciu 3 razy. O 2 za dużo, tak mnie podrażnił, ze wyglądam jakbym sie wymalowała burakiem, do tego cała skóra mnie swędzi
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 16:40   #1237
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Do dziewczyn za granicą:

W Pat&Rub do końca lutego dostawa gratis na terenie Unii Europejskiej przy zakupach powyżej 400 zł ( zawsze możecie się spiknąć, jeśli mieszkacie w tym samym kraju).

Do tego już dziś od północy przez kolejne 24h 13 produktów z oferty będzie tańszych o 40%
.
moje masło jest w promocji oj...znowu będę klikać
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 17:48   #1238
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Promolciu a masz jakas dodatkowa znizke?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:58   #1239
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

sylwiusaka byłam dzisiaj w tym sklepie na Witosa bo potrzebna jest mi henna. Niestety na allegro nie ma jeszcze henny Baq, a dłużej nie mogę już czekać bo wyglądam z odrostami okropnie. Była tylko z Eld. Nigdy jej nie używałam ale wzięłam jedno opakowanie koloru Chna czyli tej najbardziej naturalnej bez domieszki różnych substancji. Potrzebuję tylko niewielką ilość do mieszania z cassią. Kupiłam też kurkumę i koszyczek rumianku. Za wiele nie pooglądałam. Nie miałam czasu bo jechałam na zakupy spożywcze z mężem. Ale już mi się podoba ten sklep i na pewno jeszcze tam wrócę
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 21:22   #1240
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

nazbierało mi się tych zakupów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150211_122032.jpg (95,8 KB, 76 załadowań)
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 21:35   #1241
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
moje masło jest w promocji oj...znowu będę klikać
Klikaj ile wlezie
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
nazbierało mi się tych zakupów
Trzy pytania:
Jak się spisuje Eryzinc Alphanova
Co to jest to małe różowe Weledy i jeśli to jest serum to,czy już używałaś
Pisałaś kiedyś, że dorwałaś to nowe serum Phenome, jak wrażenia
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 21:53   #1242
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

QUOTE=promolcia;50222669]nazbierało mi się tych zakupów [/QUOTE]
Mam ten krem w różowym pudełeczku (z TK Maxx-a on ?), ale jeszcze nie używałam- a Ty? http://181.224.158.159/~thewellr/ind...ot3g3340gd57m0
A to duże opakowanie Aubrey pod spodem to mydło w kremie Jak ta seria pachnie?
A ta mała buteleczka z zakrętką jak do lakieru/odżywki d/p to co to

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-02-12 o 22:19
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 22:39   #1243
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
nazbierało mi się tych zakupów
Ile wspaniałości
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 06:36   #1244
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

http://www.matique.pl/pl/aubrey-natu...iala_2244.html

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Promolciu a masz jakas dodatkowa znizke?
Tak, mam dodatkowe 20, pisz pw jak cos potrzebujesz
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Klikaj ile wlezie


Trzy pytania:
Jak się spisuje Eryzinc Alphanova
Co to jest to małe różowe Weledy i jeśli to jest serum to,czy już używałaś
Pisałaś kiedyś, że dorwałaś to nowe serum Phenome, jak wrażenia
Eryzinc czeka w kolejce bo konczymy jeszcze pata
Rozowa weleda to olejek migdalowy z jakims wyciagiem
Serum jablkowe phenome uzylam kiedys w pospiechu i zapamietalam tylko tyle ze lepiej pasowal mi krem z tej serii bo mial ta swietna konsystencje, a serum tez kremowe tylko takie ze standardowo ciagnacym sie po twarzy emulgatorem, krem byl z tych od razu wchlaniajacych sie i to mi sie w nim podobalo
[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;50223216]QUOTE=promolcia;50222669]nazbierało mi się tych zakupów [/QUOTE]
Mam ten krem w różowym pudełeczku (z TK Maxx-a on ?), ale jeszcze nie używałam- a Ty? http://181.224.158.159/~thewellr/ind...ot3g3340gd57m0
A to duże opakowanie Aubrey pod spodem to mydło w kremie Jak ta seria pachnie?
A ta mała buteleczka z zakrętką jak do lakieru/odżywki d/p to co to [/QUOTE]
Tak, podlinkowany przez Ciebie krem do twarzy mam z tkm, nie uzywalam jeszcze, zostawilam na lato bo ma tlenek cynku i chyba jako dodatkowe spf sie nada, no i bez trojglickow jest wiec fajnie sie zapowiada
To duze opakowanie aubrey to mydlo, uzylam na razie dwa razy i nie polubilam bo daje wrazenia zapachowe jakby sie czlowiek myl szarym mydlem - no nie zachwyca mnie to niestety, mydlo ma konsystencje stala ale miekka, latwo daje sie wygrzebac paluchem, nie wiem czy nie wysusza bo sie ciagle kremuje po kapieli, na twarzy musialabym potestowac, link sie wkleil na gorze posta
Ta mala zolta buteleczka to mieszanka olejow na skorki wokol paznokci, pieknie pachnie, nie uzywam regularnie wiec nie wiem czy dziala, tez z tkm

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2015-02-13 o 06:46
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 07:21   #1245
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
nazbierało mi się tych zakupów
nosz kurcze
bajerancka gromadka
płyn do higieny intymnej argital znasz? bo widzę, że od razu 2 sztuki ja mam - świetny.
uoga
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-02-13 o 07:22
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 12:28   #1246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Eryzinc czeka w kolejce bo konczymy jeszcze pata
Rozowa weleda to olejek migdalowy z jakims wyciagiem
Serum jablkowe phenome uzylam kiedys w pospiechu i zapamietalam tylko tyle ze lepiej pasowal mi krem z tej serii bo mial ta swietna konsystencje, a serum tez kremowe tylko takie ze standardowo ciagnacym sie po twarzy emulgatorem, krem byl z tych od razu wchlaniajacych sie i to mi sie w nim podobalo
Dzięki Daj znać o Eyzincu, a jak się Wam sprawdził krem ochronny dla dzieci Bioturm


Dziewczyny, postanowiłam się dziś wymalować próbkami 100% pure i niestety wściekłam się, bo musiałam wszystko zmywać tuż przed wyjściem z domu, prawie się spóźniłam przez to na spotkanie. wszystko w biegu, a w dodatku jestem przeziębiona i pewnie się totalnie doprawiłam

Podkład tragedia, miałam chyba tę gęstszą wersję w buteleczce pękatej. Cerę mam obecnie w dobrym stanie, nawet nałożyłam primer 100% pure. Podkład wydał mi się lekko tłustawy, ale wchłonął się do matu i wtedy się zaczęło, zostały na wierzchu koszmarne smugi, odcinał się od skóry, im dłuzej próbowałam je wyrównywać, tym było gorzej, wykończenie przy tym matowo-pudrowe, zero krycia, w dodatku kolor "krem" dla mnie jest pomarańczowy, a niby on jest najjaśniejszy. Nawet nie nałożyłam już korektora, ale wypróbuję go jeszcze. Podkładowi mówię nie, niestety.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 12:33   #1247
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
sylwiusaka byłam dzisiaj w tym sklepie na Witosa bo potrzebna jest mi henna. Niestety na allegro nie ma jeszcze henny Baq, a dłużej nie mogę już czekać bo wyglądam z odrostami okropnie. Była tylko z Eld. Nigdy jej nie używałam ale wzięłam jedno opakowanie koloru Chna czyli tej najbardziej naturalnej bez domieszki różnych substancji. Potrzebuję tylko niewielką ilość do mieszania z cassią. Kupiłam też kurkumę i koszyczek rumianku. Za wiele nie pooglądałam. Nie miałam czasu bo jechałam na zakupy spożywcze z mężem. Ale już mi się podoba ten sklep i na pewno jeszcze tam wrócę
Sklep jest pierwsza klasa. Następnym razem spójrz też na wyprzedażową półkę, tam stoją kosmteyki z dobiegającą końca datą ważności (po prawej stronie, przy samym wyjściu).
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 12:56   #1248
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki Daj znać o Eyzincu, a jak się Wam sprawdził krem ochronny dla dzieci Bioturm


Dziewczyny, postanowiłam się dziś wymalować próbkami 100% pure i niestety wściekłam się, bo musiałam wszystko zmywać tuż przed wyjściem z domu, prawie się spóźniłam przez to na spotkanie. wszystko w biegu, a w dodatku jestem przeziębiona i pewnie się totalnie doprawiłam

Podkład tragedia, miałam chyba tę gęstszą wersję w buteleczce pękatej. Cerę mam obecnie w dobrym stanie, nawet nałożyłam primer 100% pure. Podkład wydał mi się lekko tłustawy, ale wchłonął się do matu i wtedy się zaczęło, zostały na wierzchu koszmarne smugi, odcinał się od skóry, im dłuzej próbowałam je wyrównywać, tym było gorzej, wykończenie przy tym matowo-pudrowe, zero krycia, w dodatku kolor "krem" dla mnie jest pomarańczowy, a niby on jest najjaśniejszy. Nawet nie nałożyłam już korektora, ale wypróbuję go jeszcze. Podkładowi mówię nie, niestety.
Ten dla skóry tłustej właśnie dobrze kryje. Używam jako korektora, jednak jako podkład się nie nadaje. Efekt pudernicy masakryczny. Krem tonujacy nawet najasniejszy jest za ciemny (a nie jestem takim bladziochem) ale najlepiej wygląda na twarzy i trzyma się najdluzej. Tylko ten kolor.... myślę że właśnie tej wersji użyłaś.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 13:18   #1249
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Ten dla skóry tłustej właśnie dobrze kryje. Używam jako korektora, jednak jako podkład się nie nadaje. Efekt pudernicy masakryczny. Krem tonujacy nawet najasniejszy jest za ciemny (a nie jestem takim bladziochem) ale najlepiej wygląda na twarzy i trzyma się najdluzej. Tylko ten kolor.... myślę że właśnie tej wersji użyłaś.
Najjaśniejszy korektor to jest idealny odcień dla mnie, a tez nie jestem bardzo jasna, jasna, ale nie porcelanowa. Natomiast podkład jest ciemniejszy od korektora o jakieś minimum 2 tony. Możliwe, że nie zaobserwowałam żadnego krycia przez te koszmarne smugi, które zrobił. Niestety, gdyby chociaż dało się w nim wyjść z domu, ale to wykluczone w moim przypadku, dla mnie porażka

Tatoonko, który to dokładnie podkład, co mi wysłałaś, bardzo proszę o link


.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 13:21   #1250
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Wrzucam wcześniejsze zakupy:
- odżywka nabłyszczająca 100% pure - dostałam ją w ramach reklamacji i niczym nie różni się od poprzedniej, przez butelkę widać, że to ta sama, rzadka konsystencja. Nie ma sensu reklamować kolejny raz, bo wygląda na to, że ta seria w dużych opakowaniach taka po prostu jest . Ale może coś im napiszę "do słuchu".
- serum pod oczy Devita.

I obecne:
- krem do golenia Logona
- tonik I+M z papają i grejpfrutem
- Cattier szampony (do tłustych i z łupieżem)
- mydło Speick
- deo dla tż Farfalla
- krem do rąk na zimę Bioturm - robi cuda z suchą skórą i nie jest tłusty
- próbki: z Weledy: krem różany na noc - do stosowania pod oczy, serum z granatem, krem migdałowy, lotion do oczyszczania twarzy; serum Primavera, płatki pod oczy AMB.
- mydła aloesowe i różane.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02055.jpg (68,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02063.jpg (112,3 KB, 44 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 13:33   #1251
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

koło mnie w tkmax zatrzęsienie szamponów i odżywek Faith in Nature; ale z tego, co kojarzę nie specjalne są, prawda?

cieszą mnie Wasze zakupy
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2015-02-13 o 13:45
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 13:37   #1252
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Wrzucam wcześniejsze zakupy:
- odżywka nabłyszczająca 100% pure - dostałam ją w ramach reklamacji i niczym nie różni się od poprzedniej, przez butelkę widać, że to ta sama, rzadka konsystencja. Nie ma sensu reklamować kolejny raz, bo wygląda na to, że ta seria w dużych opakowaniach taka po prostu jest . Ale może coś im napiszę "do słuchu".
- serum pod oczy Devita.

I obecne:
- krem do golenia Logona
- tonik I+M z papają i grejpfrutem
- Cattier szampony (do tłustych i z łupieżem)
- mydło Speick
- deo dla tż Farfalla
- krem do rąk na zimę Bioturm - robi cuda z suchą skórą i nie jest tłusty
- próbki: z Weledy: krem różany na noc - do stosowania pod oczy, serum z granatem, krem migdałowy, lotion do oczyszczania twarzy; serum Primavera, płatki pod oczy AMB.
- mydła aloesowe i różane.

daj proszę znac jak krem do rąk bioturm, bo miałam na niego ochotę
z odzywką siara..... napisz - a niech ślą jeszcze raz!!!!!

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
koło mnie w tkmax zatrzęsienie szamponów i odżywek Faith in Nature; ale z tego, co kojarzę nie specjalne są, prawda?
nie są złe. miałam szampon, całkiem fajny. miałam tez jakies odlewki odzywek, ale nie pamietam....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 14:01   #1253
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy korektor to jest idealny odcień dla mnie, a tez nie jestem bardzo jasna, jasna, ale nie porcelanowa. Natomiast podkład jest ciemniejszy od korektora o jakieś minimum 2 tony. Możliwe, że nie zaobserwowałam żadnego krycia przez te koszmarne smugi, które zrobił. Niestety, gdyby chociaż dało się w nim wyjść z domu, ale to wykluczone w moim przypadku, dla mnie porażka

Tatoonko, który to dokładnie podkład, co mi wysłałaś, bardzo proszę o link


.

to te: http://plantsforbeauty.pl/kremowy-po...pure-p-17.html
kiedy go kupowałam tylko ta wersja była dostępna.
ja ostatnio też go nie używam, mam jeszcze pól butelki, ale na razie nic się z nim nie dzieje (przepisowe 6 miesięcy minęło w listopadzie )

pytałaś wcześniej o peeling sibu- użyłam go dwa razy i jest moc - konkretny zdzierak.
nie mogę go na razie używać bo zaczęłam kurację atre. za to krem do rąk lawendowy organic surge http://bemybio.pl/organic-surge-orga...owa-laka-75-ml jest świetny, wart ceny regularnej.

piękne zakupy dziewczyny

ja właśnie przed chwilą kliknęłam hennę lass na iwosie bo jest darmowa wysyłka od 80 zł
poza tym NIC nie potrzebuję
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 14:55   #1254
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Hej,
Nie dość, że nie mam czasu tu zaglądać, to nie mam też czasu na stosowanie wielu kosmetyków. Ale podobno brak czasu jest cechą charakterystyczną początkujących matek
Używam więc niewielu rzeczy, ale za to w wielu zastosowaniach:
1) krem ochronny na mróz Pat&Rub - smarujemy się obie, bo codziennie chodzimy na spacery
2) olej kokosowy - dla mnie ma mnóstwo zastosowań - balsam do ciała, krem do stóp, balsam ujędrniający, krem do rąk, a dla mojej córeczki to balsam do ust
3) masło shea - stosuję jako krem pod oczy, balsam do ust, krem do rąk, a dla maleństwa krem natłuszczający do pupy pod pieluszkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4547.jpg (132,3 KB, 34 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 14:59   #1255
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Wrzucam wcześniejsze zakupy:
- odżywka nabłyszczająca 100% pure - dostałam ją w ramach reklamacji i niczym nie różni się od poprzedniej, przez butelkę widać, że to ta sama, rzadka konsystencja. Nie ma sensu reklamować kolejny raz, bo wygląda na to, że ta seria w dużych opakowaniach taka po prostu jest . Ale może coś im napiszę "do słuchu".
- serum pod oczy Devita.

I obecne:
- krem do golenia Logona
- tonik I+M z papają i grejpfrutem
- Cattier szampony (do tłustych i z łupieżem)
- mydło Speick
- deo dla tż Farfalla
- krem do rąk na zimę Bioturm - robi cuda z suchą skórą i nie jest tłusty
- próbki: z Weledy: krem różany na noc - do stosowania pod oczy, serum z granatem, krem migdałowy, lotion do oczyszczania twarzy; serum Primavera, płatki pod oczy AMB.
- mydła aloesowe i różane.


Krem Bioturm będę mieć na uwadze w takim razie

Dziwne z tą odżywką Czyżby potwierdzało się, że jest tak, jak niektórzy uważają, że na zachętę próbki robione są po prostu "lepsze"

Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
to te: http://plantsforbeauty.pl/kremowy-po...pure-p-17.html
kiedy go kupowałam tylko ta wersja była dostępna.
ja ostatnio też go nie używam, mam jeszcze pól butelki, ale na razie nic się z nim nie dzieje (przepisowe 6 miesięcy minęło w listopadzie )

pytałaś wcześniej o peeling sibu- użyłam go dwa razy i jest moc - konkretny zdzierak.
nie mogę go na razie używać bo zaczęłam kurację atre. za to krem do rąk lawendowy organic surge http://bemybio.pl/organic-surge-orga...owa-laka-75-ml jest świetny, wart ceny regularnej.

ja właśnie przed chwilą kliknęłam hennę lass na iwosie bo jest darmowa wysyłka od 80 zł
poza tym NIC nie potrzebuję
Na stronie pisze, żeby przy cerze suchej nałożyć pod niego porządny, tłusty krem, no dziwi mnie takie podejście, bo ja mam tłustą, ale wiadomo, że po umyciu jest ona odtłuszczona, a ciężkich kremów nie lubię. Sprobuję jeszcze z czymś treściwszym, ale mnie to wcale nie zadowala

Zdzierak, że potrafi nieźle zedrzeć, ale jak się go położy i zostawi na minutkę i dopiero przemasuje, to jest super efekt, mega gładkość



---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Hej,
Nie dość, że nie mam czasu tu zaglądać, to nie mam też czasu na stosowanie wielu kosmetyków. Ale podobno brak czasu jest cechą charakterystyczną początkujących matek
Używam więc niewielu rzeczy, ale za to w wielu zastosowaniach:
1) krem ochronny na mróz Pat&Rub - smarujemy się obie, bo codziennie chodzimy na spacery
2) olej kokosowy - dla mnie ma mnóstwo zastosowań - balsam do ciała, krem do stóp, balsam ujędrniający, krem do rąk, a dla mojej córeczki to balsam do ust
3) masło shea - stosuję jako krem pod oczy, balsam do ust, krem do rąk, a dla maleństwa krem natłuszczający do pupy pod pieluszkę
No witamy mamusię
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 15:05   #1256
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
to te: http://plantsforbeauty.pl/kremowy-po...pure-p-17.html
kiedy go kupowałam tylko ta wersja była dostępna.
ja ostatnio też go nie używam, mam jeszcze pól butelki, ale na razie nic się z nim nie dzieje (przepisowe 6 miesięcy minęło w listopadzie )
zauważyłaś może że z czasem (od otwarcia) kolor ciemniej?

Dziwna sprawa z tymi podkladami. Sprawdziłam nawilżający, matujący i krem tonujacy na ręce. Wszystkie mają ten sam odcień. Jednak po rozsmarowaniu, nawilżający i matujący są wciąż jasne a krem tonujacy jest ciemniejszy o te 2 tony.
EDIT: podeszlam do okna i jednak tonujacy sam nie ciemniej bo poprostu jest ciemniejszy. Możliwa jest pomyłka w sklepie? W sensie że źle podpisany tester?

Edytowane przez niewyspanaliliana
Czas edycji: 2015-02-13 o 15:08
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 15:37   #1257
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Hej,
Nie dość, że nie mam czasu tu zaglądać, to nie mam też czasu na stosowanie wielu kosmetyków. Ale podobno brak czasu jest cechą charakterystyczną początkujących matek
Używam więc niewielu rzeczy, ale za to w wielu zastosowaniach:
1) krem ochronny na mróz Pat&Rub - smarujemy się obie, bo codziennie chodzimy na spacery
2) olej kokosowy - dla mnie ma mnóstwo zastosowań - balsam do ciała, krem do stóp, balsam ujędrniający, krem do rąk, a dla mojej córeczki to balsam do ust
3) masło shea - stosuję jako krem pod oczy, balsam do ust, krem do rąk, a dla maleństwa krem natłuszczający do pupy pod pieluszkę
Gratuluje coreczki

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nosz kurcze
bajerancka gromadka
płyn do higieny intymnej argital znasz? bo widzę, że od razu 2 sztuki ja mam - świetny.
uoga
Znam i bardzo lubie, to moj hicior do intymnej
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki Daj znać o Eyzincu, a jak się Wam sprawdził krem ochronny dla dzieci Bioturm


Dziewczyny, postanowiłam się dziś wymalować próbkami 100% pure i niestety wściekłam się, bo musiałam wszystko zmywać tuż przed wyjściem z domu, prawie się spóźniłam przez to na spotkanie. wszystko w biegu, a w dodatku jestem przeziębiona i pewnie się totalnie doprawiłam

Podkład tragedia, miałam chyba tę gęstszą wersję w buteleczce pękatej. Cerę mam obecnie w dobrym stanie, nawet nałożyłam primer 100% pure. Podkład wydał mi się lekko tłustawy, ale wchłonął się do matu i wtedy się zaczęło, zostały na wierzchu koszmarne smugi, odcinał się od skóry, im dłuzej próbowałam je wyrównywać, tym było gorzej, wykończenie przy tym matowo-pudrowe, zero krycia, w dodatku kolor "krem" dla mnie jest pomarańczowy, a niby on jest najjaśniejszy. Nawet nie nałożyłam już korektora, ale wypróbuję go jeszcze. Podkładowi mówię nie, niestety.
Kremu bioturm jeszcze wogole nie uzywalismy, niczym nie smaruje malego buziola bo nie ma u nas mrozow
Ja niestety tez nie potrafilam nalozyc tego podkladu tak, zeby dobrze wygladal...z living nature tez mialam problem...nie wiem czy to brak moich umiejetnosci czy te podklady zwyczajnie sa nie dla mnie
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 15:38   #1258
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Dziwne z tą odżywką Czyżby potwierdzało się, że jest tak, jak niektórzy uważają, że na zachętę próbki robione są po prostu "lepsze"

No witamy mamusię
Korah promolcia

Kiedyś słyszałam, że testery perfum są bardziej intensywne i bardziej trwałe niż perfumy do sprzedaży. Ale żeby rasować kosmetyki ekologiczne?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2015-02-13 o 15:39
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 17:50   #1259
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Kremu bioturm jeszcze wogole nie uzywalismy, niczym nie smaruje malego buziola bo nie ma u nas mrozow
Ja niestety tez nie potrafilam nalozyc tego podkladu tak, zeby dobrze wygladal...z living nature tez mialam problem...nie wiem czy to brak moich umiejetnosci czy te podklady zwyczajnie sa nie dla mnie
Bo mniej znaczy więcej

Wątpię, że to z braku umiejętności. Obydwie mamy już doświadczenie w malowaniu się i z podkładami różniastymi też, podkład nie wpadł w ręce laików makijażowych. Po prostu kolejny nienadający się do mojej cery naturalny podkład, tyle, że ten nie kosztuje ani 20, ani 50 zł, lecz 120.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Korah promolcia

Kiedyś słyszałam, że testery perfum są bardziej intensywne i bardziej trwałe niż perfumy do sprzedaży. Ale żeby rasować kosmetyki ekologiczne?
Wszystkiego dobrego

Też mnie takie słuchy dochodzą i jest też taka znana dość mascara Benefitu Real coś tam, która sławę swą zawdzięcza miniaturkom 2 ml, jakie można często dostać w gratisie w brytyjskich czasopismach. I podobno one są fenomenalne, potem ludzie kupują pełnowymiarowe opakowanie i tusz okazuje się zupełnie inny, gorszy
No, ale żeby w naturalnej marce takie coś miało miejsce, to się pierwszy raz zdarza, trzeba będzie po prostu od teraz uważać.


Zaczęłam myc twarz miodem wielokwiatowym, bomba dziewczyny


.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-02-13 o 17:51
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 18:02   #1260
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

daj proszę znac jak krem do rąk bioturm, bo miałam na niego ochotę
z odzywką siara..... napisz - a niech ślą jeszcze raz!!!!![COLOR="Silver"]
.
Dzięki . Krem fajny, to drugie opakowanie, mam bardzo suchą skórę dłoni i naprawdę daje radę.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Krem Bioturm będę mieć na uwadze w takim razie

Dziwne z tą odżywką Czyżby potwierdzało się, że jest tak, jak niektórzy uważają, że na zachętę próbki robione są po prostu "lepsze"



Na stronie pisze, żeby przy cerze suchej nałożyć pod niego porządny, tłusty krem, no dziwi mnie takie podejście, bo ja mam tłustą, ale wiadomo, że po umyciu jest ona odtłuszczona, a ciężkich kremów nie lubię. Sprobuję jeszcze z czymś treściwszym, ale mnie to wcale nie zadowala


Poprzednią odżywkę miałam w dużym opakowaniu (236ml), po jakimś czasie zrobili też w większym (384ml), skusiłam się bo wychodziła trochę taniej, a tu taki klops .

Od kilku miesięcy też mam problemy z tym podkładem, mimo że stosuję się do zaleceń ze strony, to i tak podkład nie zawsze dobrze wygląda .
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.