Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-03-04, 21:11   #1441
blackdaisy
Rozeznanie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A ja muszę powiedzieć, ze po wypróbowaniu mydeł, miodów, ekozeli, pianek i peelingów, olejków i glinek to jednak żel fitomed do wrażliwej jest moim numerem jeden, chyba napisze o nim wiersz za każdym razem gdy mnie dopadał gorszy okres skórny wystarczyło wrócić do fitomedu by wszystko wróciło do normy.
PS. Co myślicie o kolorowce Annabelle? Mam zamiar kupić podkład matujący i zbieram opinie
tak , ja tez bardzo lubie zele do mycia twarzy z Fitomedu. Tylko szkoda, ze w Lodzi tak strasznie ciezko je dostac...

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
Co możecie polecić a co odradzacie z Sylveco?
Szczególnie interesują mnie żel do mycia ciała, żel do mycia twarzy, krem pod oczy.
Uzywam obecnie zel rumiankowy, a w kolejce czeka juz tyminakowy
Krem pod oczy dopiero zaczelam uzywac wiec zdania jeszcze nie mam. Na pewno mnie nie uczulil i wydaje sie byc fajny. Chcialam czegos pod makijaz co szybko by sie wchlanialo z rana i pod tym wzgledem jest ok.
Poza tym kupilam mlodszej siostrze lekka wersje i ta ciezsza kremu rokitnikowego i jest bardzo zadowolona.
Mam tez pomadke peelingujaca i peeling z korundem wiec wychodzi na to, ze jestem dosc duza fanka Sylveco
blackdaisy jest offline  
Stary 2015-03-05, 00:03   #1442
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
Co możecie polecić a co odradzacie z Sylveco?
Szczególnie interesują mnie żel do mycia ciała, żel do mycia twarzy, krem pod oczy.
Krem do twarzy brzozowo-nagietkowy z betuliną jest fajny do suchej cery
Krem pod oczy jest lekki, nadaje się pod makijaż.

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2015-03-05 o 00:05
Sicilia jest offline  
Stary 2015-03-05, 10:15   #1443
Arrasando
Rozeznanie

hey, daaawno mnie nie było
nadal średnio radzę sobie z moją cerą... mam wrażenie że głęboko skóra jest nawilżona, ale wierzch nie. Przetestowałam różne kombinacje... moja skóra nie akceptuje kremów jedynie konopny z uoga i lawendowy z lila mai, ale stosowane nie codziennie. Różne kombinacje z ha też odpadają. Zauważyłam, że jedynie dobrze sprawował sie żel aloesowy z santaverde (niestety troche sie lepił) i tu moje pytanie. Wiecie coś na temat chrząstnicy w kosmetykach? Słyszałam, że w żywności jest szkodliwa- działanie rakotwórcze itp jak ma się to w kosmetykach? Ten żel właśnie ja zawiera.
Polecacie coś takiego żelowego nawilżającego? Ah zapomniałam, super mam nawilżoną cerę po toniku PHA z biochemiurody, ale można go używać maksymalnie co drugi dzień a ja rano już potzrebuje nawilżenia, używam go na noc co drugą noc.
Będę wdzięczna za wszystkie rady, szczególnie co sądzicie na temat chrząstnicy -mchu irlandzkiego (karagenian), rozmyślam czy nie zamówić ponownie tego żelu, sprawował sie bardzo dobrze, ale obawiam się tego mchu
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2015-03-05 o 19:55
Arrasando jest offline  
Stary 2015-03-05, 19:43   #1444
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wrzucam moje nowości kosmetyczne. Czekam jeszcze tylko na paczkę z DamaBio. Na zdjęciu jest także syrop ziołowo-witaminowy, a jedno mydełko nie jest dla mnie. Wiem, że szampon Barwa do naturalnych nie należy ale lubię mieć w swoich zbiorach taki zdzierak z sls. Zawsze go używam przed farbowaniem włosów henną. Zaskoczyły mnie kosmetyki Bjobij bo w każdym pudełku była próbka. W szamponie jest krem pod oczy, a w płynie do higieny intymnej szampon. Nigdy ich wcześniej nie używałam.
poszalałaś klask i:
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
anula ,nie ma takiej mozliwosci ze ja nie wiem czy musze oproznic czy nie. Znam swoje cialo jak nigdy wczesniej, wiem ze drugi i trzeci dzien musze oproznic. reszte moge miec kubeczek przez 12h. to po pierwsze
Po drugie, jak wody nie ma, to wystarczy przetrzec kubeczek papierem. zawartosc wylewa sie do wc i to co pozostanie na scianach mozna wytrzec papierem, ewentualnie mozna na kubeczek nasikac i w ten sposob go wyplukac
Uzywam kubeczka juz dosc dlugo i nie widze problemow, wrecz przeciwnie.
tak samo bylam wczesniej zrazona, pare lat temu, tez sobie wiele rzeczy nie wyobrazalam, ba nawet nalezalym do tych osob co sie wlasnej krwi brzydza. tak, tak i tak mi sie porobilo w moim dotychczasowym zyciu, az przyszedl moment opamietania. Dlaczego ja sie mam brzydzic wlasnego ciala? Krwawienie miesieczne to normalna rzecz. Skoro paluchy sobie wkladamy zeby wlozyc tampona , to i moge je wkladac zeby wlozyc kubeczek. Nigdy nie widzialam ile ja tak naprawe trace krwi, wiedzialam tylko ze tampony musze za czesto zmieniac( a uzywalam Ultra PLus), pozniej jak uzywalam juz tylko podpasek, bylo lepiej, ale i tak nie mialam tej swiadomosci co teraz. teraz wiem ile w ktory dzien krwi trace i /czy musze kubeczek oproznic w trakcie dnia / po ilu godzinach, czy tez nie musze Dla mnie takie argumenty, to juz nie argumenty, a 5 lat temu tez wymyslalam cuda niewidy i bylam na nie.
na pewno dopóki się samemu nie spróbuje to człowiek nie wie jak to jest naprawdę
najważniejsze, że Tobie pasuje i że jesteś zadowolona!
Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Monika nie wiem, jak dla innych, ale dla mnie mozliwosc nasikania na kubeczek nie jest zadnym argumentem Alesam kubeczek zamierzam kupic, na szczescie w biurze mam swietna lazienke
hahahaaa a mnie ten fragment mocno zainteresował chociaż nie wiem czy wprowadziłabym tą teorię w życie
Stary 2015-03-05, 22:01   #1445
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
hey, daaawno mnie nie było

Polecacie coś takiego żelowego nawilżającego?
Po wycofaniu mojego hitu żelowego nawilżającego z rossmanna również poszukuję i dziś otworzyłam próbkę serum Lavery liftingującego My age i po nałożeniu zachwyt Jak mnie nie wywali w przeciągu 2 dni, to chyba kupię, dawno nic mnie tak nie zauroczyło, bardzo wodniste, przezroczyste, ale pięknie nawilżyło i wygładziło, nie klei się. Wiem że ktoś już tu kiedyś je polecał, szkoda trochę, że mala pojemność i dość duża cena.
http://organeo.pl/product-pol-2484-L...FeHKtAodoW0AUw

A tonik pha od dawna za mną chodzi, ale łażę taka niezdecydowana, bo mam sporo chciejstw, a jeszcze muszę migdała w proszku wykończyć.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-05 o 22:46
Korah jest offline  
Stary 2015-03-06, 01:16   #1446
la songerie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a czemu w pracy sobie nie poradzisz? ja pare lat temu jak rozmyslalam taka mozliwosc, to bylam bardzo na nie nastawiona, bo bylam niedoinformowana. a sprawa jest prosta, myjesz rece tak jak i przy tamponach. jak nie masz jak wczesniej umyc rak, to zdezynfekowac je plynem/sprajem. Ja sobie kupilam lawendowy spraj DR. Bronners i latem jak jechalismy do PL skorzystalam z niego na tanksteli. KUbeczek jak oproznisz do toalety mozesz wytrzec papierem, ale ja lubie miec mokry przy wkladaniu spowrotem( mozna uzyc gleitgelu ale dla mnie to zbedne skoro wystarczy ze kubeczek jest mokry i juz mam ulatwione wkladanie, wiec nie kupowalam takich cudow. jak ktos w momentach intemynych uzywa takich rzeczy, to i do kubeczka moze mu sie przydac. mnie woda wystarczy), wiec flaszeczke 30ml z woda masz przy sobie i przelewasz kubeczek. Jesli toaleta jest zamknieta i masz dostep do kranu, robisz to pod kranem i ci dodatkowy sprzet nie potrzebny. W razie czego mozna ten nasiusiac na kubeczek. Mocz dziala dezynfekujaco i zaleca sie taka procedure, wiec jest kilka mozliwosci jak wyczyscic kubeczek. Potem zwijasz go w taka technika jaka ci najwygodniejsza i siedzac na toalecie albo stojac i jedna noga na toalecie, albo stoisz w rozkroku i wkladasz kubeczek spowrotem. jak komu wygodniej taka pozycje przyjmuje. Kubeczek mozna nawet na lezaco wkladac, ale wiadomo w publicznej toalecie, gdzie miejsca malo nie bedziesz sie przeciez klasc. ja w domu sie nie klade, bo mi jednak tak nie wygodnie. Teraz w marcu albo w kwietniu bedzie rok jak uzywam kubeczka i nie chce wracac do klasycznych metod. Poki moje narzady sa zdrowe i nie ma przeszkod zeby uzywac kubeczek, to z niego nie zrezygnuje.
Kubeczeknie musisz tak czesto wyporzniac jak zmieniasz tampony. Przy tampomach mozesz nabawic sie TSS, przy kubeczku nie, a przynjamniej jeszcze nie ma doniesien ze jednak to jest mozliwe. Ile lat istenia tampony, a ile kubeczek? To samo mow za siebie , plus dla kubeczka Kubeczek mozesz miec do 12h w srodku, a tampony nie. Kubeczek mozesz uzywac jak masz przedplamienia, albo wiesz ze to juz ten dzien i bedziesz caly dzien poza domem i na wszelki wypadek juz go uzyjesz i cie niespodzianka na miescie nie spotka. Przy tamponach jednak sie nie da, ciezko wsunac tampon do pochwy jak nie ma krwawienia. tampony wysuszaja sluzowke, dlatego zaleca sie ich uzywanie jak sie ma konkretne krwawienie, kubeczek tego nie robi. Zbiera wszelka wydzielina. nie wysuszajac pochwy. Dla mnie kubeczek ma same plusy, a nie minusy jak to myslalam pare lat temu.
Wejdz sobie na stronke danej marki i poczytaj co pisza. U niemieckiej MeLuna jest swietnie wszystko opisane, ale i Lunette i inne marki tez maja ladne opisy. na YT dziewczyny opowiadaja o kubeczkach. jak sie czlek uswiadomi co i jak, to nagle te minusy jak wczesniej mial, okazuja sie ze to zadne minusy, na wszystko jest jakies wygodne rozwiazanie I jak sie zdecydujesz i bedziesz w tej czesci kobiet, ktore na poczatku nie beda umialy zalozyk kubeczka tak zeby nie przeciekal, to sie nie zrazaj. do 3 miesiaczek moze trwac nauka zakladania. U mnie tak bylo, niestety nie umialam odrazu zalozyc tak zeby bylo idealnie, a przy trzeciej miesiaczce, nagle jakos sie naumialam. jak mi cos przecieklo, to nie byla to taka ilosc, ze w razie czego byla by niespodzianka na spodniach. Oj nie, mala plamka, wystarczy wtedy wkladka dla pewnosci, albo i nic, taka plamka spiera sie bez problemu w pralce. Przy kubeczku mam zupelnie inne poczucie wlasnego ciala, a myslalam ze wczesniej bylam ekspertka jesli chodzi o moje cialo i higiene w te dni. Dopiero teraz widze, jaki laik wczesniej bylam
Potwierdzam. Mam i uzywam juz 3 albo 4 lata. Nie pamietam dokladnie. Korzystam z publicznych toalet nacodzien (szpitale glownie). Ani razu nie nabawilam sie infekcji. Nie wyobrazamnsobie juz przy moich obfitych miesiaczkach korzystac z tamponow. Ja to i tak musze dobezpieczac sie podpaska bo w tym miesiacu mialam wiecej niz zazwyczaj. No niestety na to juz nic nie poradze, taka moja uroda. Bardzo sie ciesze ze odkrylam kubeczek. Ja te pare lat temu kupilam Lunette w kolorze zielonym bo czytalam ze bezbarwne lubia odrobine zmieniac kolor wiec zdecydowalam sie na kolorowy. Absolutnie nie zaluje i nie ma zupelnie potrzeby kupowac drugiego kubeczka jak na poczatku sadzilam. Polecam! Dzieki ze o tym napisalas. Moze to ktoras dziewczyne zacheci.

---------- Dopisano o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 01:46 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bo umywalki i dostep do kranow jest w osobnym, przechodnim pomieszczeniu. znaczy sa drzwi do lazienki, tam sa umywalki, nastepne drzwi i pare kibelkow oddzielonych niepelnymi sciankami i drzwiami. bez porzadnego wyplukania nie wsadze takiego kubeczka z powrotem, no nie ma szans i tez nie zamierzam chodzic do lazienki z tubka "poslizgu" w rece tam jest niezly ruch, duze biuro, nie widze tego...
Ja najczesciej korzystam z toalety dla niepelnosprawnych z kranem w srodku

---------- Dopisano o 02:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:54 ----------

Korah fajnie ze wypoczelas. Swietnie dla odmiany powdychac swieze powietrze.

Przyznam sie bez bicia ze znow ponioslo mnie do tego tkMaxxa i peklo 40 elzbiet... Wyszlam ze spodnica oraz:
- mydlo Plantlife arganowe do twarzy
- Organic Surge hot cloth cleanser (ma konsystencje i kolor mleczka bardziej niz samego oleju bo aloes jest pierwszy po olejach. Juz testowalam i jestem zadowolona)
- prawie litrowa butla szamponu Therapie grapefruit z pompka (wielbie odzywke arganowa z tej firmy. Jest to bez zdwoch zdan najlepsza odzywka jakiej uzywalam z naturalek. Jedyny minus to fakt ze produkuja te rzeczy w Chinach dla francuskiej firmy)
Stary 2015-03-06, 09:11   #1447
pozzzziomka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 15

Z noga juz troche lepiej, to bylam sobie w R. i kupilam 2 rzeczy Alterry - mydelko lawendowe cudne z lawenda z Prowansji i dezodorant chyba w kulce z melisa, szalwia
I szampon rumiankowy bio z YR
Choc nie znam sie jeszcze tak na skladach by stwierdzic, ze wszystko jest jak nalezy
I deo w kulce z lawenda z Prowansji
Bardzo lubie zapach lawendy
I jestem bliska zakupu pewnej upatrzonej pomadki z Bare Minerals
Mam tez troche probek pudrow mineralnych, podkladu Lili Loo i innego ich rozu
Cos jeszcze mam z nowych naturalnych, ale nie pamietam
Ma ktos wyprobowane fajne pomadki naturalne Chodzi mi glownie o maty?
Stary 2015-03-06, 10:20   #1448
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Potwierdzam. Mam i uzywam juz 3 albo 4 lata. Nie pamietam dokladnie. Korzystam z publicznych toalet nacodzien (szpitale glownie). Ani razu nie nabawilam sie infekcji. Nie wyobrazamnsobie juz przy moich obfitych miesiaczkach korzystac z tamponow. Ja to i tak musze dobezpieczac sie podpaska bo w tym miesiacu mialam wiecej niz zazwyczaj. No niestety na to juz nic nie poradze, taka moja uroda. Bardzo sie ciesze ze odkrylam kubeczek. Ja te pare lat temu kupilam Lunette w kolorze zielonym bo czytalam ze bezbarwne lubia odrobine zmieniac kolor wiec zdecydowalam sie na kolorowy. Absolutnie nie zaluje i nie ma zupelnie potrzeby kupowac drugiego kubeczka jak na poczatku sadzilam. Polecam! Dzieki ze o tym napisalas. Moze to ktoras dziewczyne zacheci.

---------- Dopisano o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 01:46 ----------

Ja najczesciej korzystam z toalety dla niepelnosprawnych z kranem w srodku

NO ja kupilam drugi bo ciagle mialam w ten obity fdzien lekki przeciek. Podpaska mi nie potrzeba, ale wklade uzywam. podpaske uzywalam na poczatku jak jeszcze nie umialam dobrze zylozyc i mi mocniej przeciekalo, przynajmniej polowa ladowala poza kubeczkiem. Wtedy jak sobie poczytalam na niemieckich blogach co dziewczyny pisza, to sie okazalo ze niektore tez tak mialy jak ja i dopiero z inna marka maja spokoj i nie ma przecieku. bylam bardzo ciekawa , aze natrafila sie okazj, kubeczek byl w przecenie( nadal jest) i ja mialam kupon znizkowy to sobie kupilam ten drugi. MeLune mam w kolorze niebieskim, ale jak ja pierwszy raz uzylam i przy oproznianiu kubeczka zobaczylam jak to wyglada( borodowa krew przeswitujaca przez ten niebieski kolor, co dalo taki sinawy odcien ) zalowalam ze jednak nie wzielam innego koloru a te druga marka jest w klasycznych bezbrawno-bialym odcieniu jak wieszosc innych firm i musze powiedziec, ze wyglada to zupelnie inaczej. jednak, jak pierwszy raz sie troche rozczarowalam, to szybko sobie przemowilam do rozsadku, to tylko kolor i tak tego nikt poza mna nie widzi Ale kubeczki jednak sa inne. Gora jest tak samo twarda jak u MeLuna( mam classic), ale spodek kubeczka u OrganiCup jest cienszy i bardziej wiotki. Bylam pewna ze tego w zyciu nie zaloze poprawie, bo sie gnie na wszystkie strony, a jak wlasnie na spod lapalam jak juz go w srodku mialam i przekrecalam zeby sie dobrze rozwinal. Jednak szybko wypracowalam sobie metode jak ja mam nim operowac, zeby dobrze umiesicic i to wlasnie przy nim doznalam eureki i najobfitszy dzien okazal sie calkiem szczelny. Co przez 5-6 m-cy z MeLuna nie mialo miejsca, zawsze jakas plamke mialam, przy OrganiCup sie zdarzylo, ale w wiekszosci bylo czysto. ja wogole juz przy zakladaniu czuje, ze cos mi to nie poszlo jak trzeba i moze byc przeciek i sie nie myle( czasami z lenistwa nie wyciagam go i nie wkladam ponownie i zawsze sie okazuje ze mialam racje, zdarza sie to juz zadko). za kazdym razem jestem zdziwiona jak mozna poznac swoje cialo. przeciez znalam je i wczesniej. nic z tych rzeczy to co znalam wczesniej ,nawet nie bylo polowa tego, co wiem o swoim ciele teraz , a i mniejsza produkcja smieci( bo jednak tez sie czasami wspomaga jak i ty) jest dla mnie bardzo na plus, tego chcialam. mam nadzieje ze kiedys bedzie tak ze calkiem bede mogla zrezygnowac, a jesli juz to naprawde uzyje tych moich dwoch wielorazowych podpasek. Choc na dobra sprawe moglam bym je juz uzyc w ten dzien, tylko pewnie przydala by sie jeszcze jedna albo dwie dodatkowe sztuki
201608040942 jest offline  
Stary 2015-03-06, 11:09   #1449
beeets
Zakorzenienie

Mydełka florame bardzo mi się podobają. Obwąchałam wczoraj wszystkie i do kompletu do neroli dobralam migdał. Pachnie cudnie. I jeszcze była nizka na dzień kobiet.z pewnością jeszcze kupie inne zapachy.

A miał ktoś mydło w kostce john master organic? Warte ceny 40 zl?

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-03-06, 12:36   #1450
pozzzziomka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Mydełka florame bardzo mi się podobają. Obwąchałam wczoraj wszystkie i do kompletu do neroli dobralam migdał. Pachnie cudnie. I jeszcze była nizka na dzień kobiet.z pewnością jeszcze kupie inne zapachy.

A ktore mydelka jeszcze wachalas poza neroli i migdalem?
Stary 2015-03-06, 13:43   #1451
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Ja miałam pomarańcza-żeńszeń złuszczające - bardzo fajne do ciała
Kostka jest zwarta, nie rozłazi się i nie topi, jak niektóre mydła roślinne.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2015-03-06, 13:45   #1452
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
A ktore mydelka jeszcze wachalas poza neroli i migdalem?
Lawenda, paczula, róża, geranium, werbena, pomarańcz z cynamonem.

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-03-06, 15:08   #1453
pozzzziomka
Zakorzenienie

Cytat:
Lawenda, paczula, róża, geranium, werbena, pomarańcz z cynamonem.
To bym kilka wziela, a gdzie one sa? Bo ja cos nie w temacie
Stary 2015-03-06, 16:09   #1454
staff112
Raczkowanie

Tak wlasnie uzywam mydla john maters organic .bardzo sobie chwale

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Nawet do miejsc intymnych i nic zlego sie nie dzieje.
staff112 jest offline  
Stary 2015-03-06, 16:40   #1455
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

ja miałam dwa razy to z lawendą i geranium; nie wiem, dlaczego nikt nie poprawił mu od początku opisu... nie ma w nim róży, wbrew nazwie tylko geranium, którego nazwa łacińska brzmi rose geranium
ale fajne było mimo braku róży

znacie jakieś mydła naturalne nie szczypiące w oczy? w kostce lub w płynie...

mhm0808 jest offline  
Stary 2015-03-06, 17:17   #1456
natkaa
Zadomowienie

Cytat:

Ja miałam wszystkie wersje. Najbardziej mi przypadła do gustu ta z lawendą i geranium. Pięknie nawilżało, jak na mydło i pieniło sie bardzo miękko, aksamitnie. Mój faworyt
Stary 2015-03-06, 17:55   #1457
Arrasando
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Po wycofaniu mojego hitu żelowego nawilżającego z rossmanna również poszukuję i dziś otworzyłam próbkę serum Lavery liftingującego My age i po nałożeniu zachwyt Jak mnie nie wywali w przeciągu 2 dni, to chyba kupię, dawno nic mnie tak nie zauroczyło, bardzo wodniste, przezroczyste, ale pięknie nawilżyło i wygładziło, nie klei się. Wiem że ktoś już tu kiedyś je polecał, szkoda trochę, że mala pojemność i dość duża cena.
http://organeo.pl/product-pol-2484-L...FeHKtAodoW0AUw

A tonik pha od dawna za mną chodzi, ale łażę taka niezdecydowana, bo mam sporo chciejstw, a jeszcze muszę migdała w proszku wykończyć.
zapisze na liście

Tonik z pha jest bardzo fajny tylko mam niezłego buraka po nim przez jakieś 10 min
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2015-03-06 o 17:56
Arrasando jest offline  
Stary 2015-03-06, 18:39   #1458
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
znacie jakieś mydła naturalne nie szczypiące w oczy? w kostce lub w płynie...
http://www.bioaroma.com.pl/product-p...00-natury.html
Tzn jeśli chcesz nim myć oczy, to nie wiem, ale jak myłam nim buzię i mi spłynął niechcący to nic nie szczypało i w ogóle to mydło nie ma smaku mydła.

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Tonik z pha jest bardzo fajny tylko mam niezłego buraka po nim przez jakieś 10 min
a to dobrze wróży, bo u mnie mało co daje taki efekt, a chciałabym czasem poczuć, że produkt naprawdę działa
Stary 2015-03-06, 19:42   #1459
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
To bym kilka wziela, a gdzie one sa? Bo ja cos nie w temacie
Http://sklep.florame.com.pl

Ja mam je stacjonarnie w kr.

To kiedys sie skusze na john.

Mhm, florame mydlo geranium ma geranium w składzie.

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2015-03-06, 21:42   #1460
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
http://www.bioaroma.com.pl/product-p...00-natury.html
Tzn jeśli chcesz nim myć oczy, to nie wiem, ale jak myłam nim buzię i mi spłynął niechcący to nic nie szczypało i w ogóle to mydło nie ma smaku mydła.

kupiłam se takie urządzenie (sumienie nie pozwala mi nazwać tego szczotką do mycia twarzy i mnie korci podglądać (w lustrze) jak nim macham se po gębie... więc oczy otwieram i mi spływa

Cytat:
Mhm, florame mydlo geranium ma geranium w składzie.
no ba, ale ja właśnie chciałam różę a ten JMO nazywa się: mydło z lawendą,różą i geranium... a ma tylko lawendę i geranium w składzie, róża tylko w nazwie geranium jest, ktoś źle przetłumaczył

mhm0808 jest offline  
Stary 2015-03-07, 10:16   #1461
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
krem pod oczy jest nicnierobiący, lubię balsam do mycia włosów - ładnie je zmiękcza

miałam ten podkład - jest tani i dobry, dobrze kryje i wyjątkowo mogę sobie dopasować odcień

zużyłam próbkę podkładu nawilżającego 100% pure
http://plantsforbeauty.pl/nawilzajac...ure-p-266.html
jest to raczej leciutki krem tonujący dający minimalne krycie, bajkowo się rozprowadza - jak silikonowe podkłady, kolor creme jest bardzo jaśniutki - tak jak prasowany podkład http://plantsforbeauty.pl/puder-pras...pure-p-19.html, faktycznie nawilża - myślę, że mniej wymagające cery mogłyby go używać bez bazy kremowej, ogólnie bardzo fajny produkt
Ja wlasnie testuje wszystkie podklady 100% pure i jak na razie mi nie pasuja. Krycie zerowe. Nawet korektor jest przezroczysty. Nie jestem zachwycona. I probki jak na te platne : bardzo male
Stary 2015-03-07, 16:31   #1462
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:

Ja tego serum nie polecałam tylko wspomniałam, że ma przyzwoity skład, ale może się skuszę w końcu tylko, że mnie ciągnie do tych nowych Iwostinów peelingów na noc też.

To camu camu niby fajnie się zapowiada, ale to tylko 12 g czystej witaminy, nie wiem, czy warto.
No właśnie polecenie tego składu jako całkiem przyzwoitego, ciekawego i o niezłym potencjale działania oraz zachęta jeszcze innej osoby zaprawionej w bojach z takimi składami skusiło mnie na zakup i jak zauważyłam, to chyba nie tylko mnie, bo dorwałam go dopiero w trzecim Rossie, a tych innych z pozostałych serii było pod dostatkiem

A co stosowałaś jako naturalną suplementację wit. C, bo gdzieś czytałam, że jedna łyżeczka camu camu to 1180% dziennego zapotrzebowania organizmu (chyba tutaj http://mybeautyjoy.blogspot.com/2014...dopalacze.html)?

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2015-03-07 o 16:33
susabee jest offline  
Stary 2015-03-07, 16:32   #1463
weraa66
Zadomowienie

Ja dzis kupiłam podkład Annabelle (i muszę pochwalić firmę: dzis z okazji dnia kobiet powinnam dostać -10%, o czym dowiedziałam sie pózniej, wiec napisali mi, ze przy następnych zakupach mam możliwość wykorzystania rabatu 10% ) i nie wiem czy jestem taka zadowolona...ładnie kryje, choć nie mam raczej nic do zakrycia (dzięki kwasom ) ale podkreśla pory i po 4h sie trochę ciastoli

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline  
Stary 2015-03-07, 17:38   #1464
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

kupiłam se takie urządzenie (sumienie nie pozwala mi nazwać tego szczotką do mycia twarzy i mnie korci podglądać (w lustrze) jak nim macham se po gębie... więc oczy otwieram i mi spływa
Zdradzisz szczegóły, co to za wynalazek

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
No właśnie polecenie tego składu jako całkiem przyzwoitego, ciekawego i o niezłym potencjale działania oraz zachęta jeszcze innej osoby zaprawionej w bojach z takimi składami skusiło mnie na zakup i jak zauważyłam, to chyba nie tylko mnie, bo dorwałam go dopiero w trzecim Rossie, a tych innych z pozostałych serii było pod dostatkiem

A co stosowałaś jako naturalną suplementację wit. C, bo gdzieś czytałam, że jedna łyżeczka camu camu to 1180% dziennego zapotrzebowania organizmu (chyba tutaj http://mybeautyjoy.blogspot.com/2014...dopalacze.html)?
Stosowałam różne, teraz używam czystego kwasu L-askorbinowego. Tzn teraz zrobiłam sobie przerwę i na wiosnę od nowa zacznę. Oczywiście najlepsza jest naturalna forma, np acerola,nie syntetyczna, ale chcę wszystkiego popróbować.

Z całym szacunkiem, ale to niemożliwe, albo o czymś nie wiem Skoro 100 gramów zawiera 12% wit. C, to jak możliwe jest, aby jedna łyżeczka 5 gramów przekraczała dzienne zapotrzebowanie ponad tysiąckrotnie? Zalecona dzienna dawka to maks 100mg, ale
niektóre źródła podają, że w ogóle nie ma czegoś takiego jak ustalone zapotrzebowanie w wit C, a jedynie jest ono umowne na podstawie przeprowadzonych badań nad leczeniem szkorbutu i podane jedynie w bezpiecznych ilościach.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-07 o 17:39
Korah jest offline  
Stary 2015-03-07, 18:04   #1465
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Zdradzisz szczegóły, co to za wynalazek

Stosowałam różne, teraz używam czystego kwasu L-askorbinowego. Tzn teraz zrobiłam sobie przerwę i na wiosnę od nowa zacznę. Oczywiście najlepsza jest naturalna forma, np acerola,nie syntetyczna, ale chcę wszystkiego popróbować.

Z całym szacunkiem, ale to niemożliwe, albo o czymś nie wiem Skoro 100 gramów zawiera 12% wit. C, to jak możliwe jest, aby jedna łyżeczka 5 gramów przekraczała dzienne zapotrzebowanie ponad tysiąckrotnie? Zalecona dzienna dawka to maks 100mg, ale
niektóre źródła podają, że w ogóle nie ma czegoś takiego jak ustalone zapotrzebowanie w wit C, a jedynie jest ono umowne na podstawie przeprowadzonych badań nad leczeniem szkorbutu i podane jedynie w bezpiecznych ilościach.
Bezpieczna dawka to średnio 60mg- zależnie od wieku i masy ciała dzienne zapotrz. na wit c, więc teoretycznie wszystko się zgadza: 100g camu camu zawiera 12g wit. C, więc 5g zawiera jej 0,6g czyli 600mg; skoro 60mg to jest 100%, to 600mg wynosi 1000%
Kwestią dyskusji jest tylko, ile tak naprawdę jej potrzebujemy, bo skoro się nie kumuluje, to nie ma też sensu stosować dużych dawek, chyba, że działają ekstra np. na skórę, która po 25 r.ż przestaje syntezować kolagen i trzeba jej go dostarczyć lub sprowokować jego syntezę poprzez dostarczanie kluczowych substratów

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2015-03-07 o 18:27
susabee jest offline  
Stary 2015-03-07, 18:24   #1466
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Bezpieczna dawka to średnio 60g- zależnie od wieku i masy ciała- dzienne zapotrz. na wit c, więc teoretycznie wszystko się zgadza: 100g camu camu zawiera 12g wit. C, więc 5g zawiera jej 0,6g czyli 600mg; skoro 60mg to jest 100%, to 600mg wynosi 1000%
Kwestią dyskusji jest tylko, ile tak naprawdę jej potrzebujemy, bo skoro się nie kumuluje, to nie ma też sensu stosować dużych dawek, chyba, że działają ekstra np. na skórę, która po 25 r.ż przestaje syntezować kolagen i trzeba jej go dostarczyć lub sprowokować jego syntezę poprzez dostarczanie kluczowych substratów
Matma to jednak moja słaba strona

No właśnie, to jest kwestia do dyskusji, 60mg to może i jest wystarczające u w 100% zdrowej osoby, jednakże wystarczy byle drobnostka, np choroba skóry, drobny stan zapalny i organizmowi zwiększa się zapotrzebowanie ponoć wielokrotnie. Ja dochodzę do 1 grama na dobę, a przy przeziębieniu nawet 2 gramy, właśnie małymi dawkami, ale często, z każdym posiłkiem, co ok 2-3 godziny, ponieważ wit C jest bardzo szybko przetwarzana przez nasz organizm, ponoć już w ciągu 15 minut. Do tego stosuję ją w obecności tluszczu, żeby nie została "wysikana".
Stary 2015-03-07, 18:37   #1467
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Matma to jednak moja słaba strona

No właśnie, to jest kwestia do dyskusji, 60mg to może i jest wystarczające u w 100% zdrowej osoby, jednakże wystarczy byle drobnostka, np choroba skóry, drobny stan zapalny i organizmowi zwiększa się zapotrzebowanie ponoć wielokrotnie. Ja dochodzę do 1 grama na dobę, a przy przeziębieniu nawet 2 gramy, właśnie małymi dawkami, ale często, z każdym posiłkiem, co ok 2-3 godziny, ponieważ wit C jest bardzo szybko przetwarzana przez nasz organizm, ponoć już w ciągu 15 minut. Do tego stosuję ją w obecności tluszczu, żeby nie została "wysikana".
Myślę, ze powyżej 1g nie ma co przesadzać, bo można się nabawić kamieni nerkowych, ale te 600mg, czyli łyżeczka camu camu dziennie, to- umówmy się- nie stanowi jakiegoś zagrożenia, chyba że przewód pokarmowy się zbuntuje (zgaga i inne tego typu dolegliwości ); zastanawiam się tylko, czy nie zrobić z tego maseczki lub dodawać do samorobionych masek
Stary 2015-03-07, 18:44   #1468
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Myślę, ze powyżej 1g nie ma co przesadzać, bo można się nabawić kamieni nerkowych, ale te 600mg, czyli łyżeczka camu camu dziennie, to- umówmy się- nie stanowi jakiegoś zagrożenia, chyba że przewód pokarmowy się zbuntuje (zgaga i inne tego typu dolegliwości ); zastanawiam się tylko, czy nie zrobić z tego maseczki lub dodawać do samorobionych masek
Z tym, że 600 mg to jakby nic w moim przypadku, zero efektów, no może delikatne, jeśli chodzi o wpływ na cerę.
2 gramy to tylko przy przeziębieniu, kilka dni i zawsze podczas posiłku lub po, wtedy żadne zgagi mi nie dolegają. A zdarzyło mi się łyknąć na czczo, myślałam potem, że żołądka już nie mam Z racji właśnie obaw o nerki robię sobie przerwy, teraz brałam wit. C 2 miesiące, ale to dlatego, że miałam bardzo osłabioną odporność, dopiero jak przyjdzie wiosna i pora deszczowa, to będę się wzmacniać i przy pogorszeniu cery, ale już nie tak długie kuracje.

Spróbować byś musiała eksperymentalnie, osobiście nie słyszałam wcześniej o tej roślinie
Stary 2015-03-07, 19:09   #1469
weraa66
Zadomowienie

Myślicie, ze zmywanie minerałkow olejem to dobry pomysł?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline  
Stary 2015-03-08, 00:20   #1470
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Z tym, że 600 mg to jakby nic w moim przypadku, zero efektów, no może delikatne, jeśli chodzi o wpływ na cerę.
2 gramy to tylko przy przeziębieniu, kilka dni i zawsze podczas posiłku lub po, wtedy żadne zgagi mi nie dolegają. A zdarzyło mi się łyknąć na czczo, myślałam potem, że żołądka już nie mam Z racji właśnie obaw o nerki robię sobie przerwy, teraz brałam wit. C 2 miesiące, ale to dlatego, że miałam bardzo osłabioną odporność, dopiero jak przyjdzie wiosna i pora deszczowa, to będę się wzmacniać i przy pogorszeniu cery, ale już nie tak długie kuracje.

Spróbować byś musiała eksperymentalnie, osobiście nie słyszałam wcześniej o tej roślinie
Tutaj jest dużo ciekawych informacji http://botanicscience.blogspot.com/2...-amazonii.html

Tagi
kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne, pielęgnacja naturalna, zbiory kosmetyczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości