Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III! - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-09-17, 22:58   #3961
caramel macchiato
Zadomowienie

Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

8. Ziaja, maseczka kojąca z glinką różową, saszetka
9. Mixa, płyn micelarny przeciw przesuszaniu, 400ml
10. Essence, long lasting, kredka do oczu, 02 Hot Chocolate
11. Caterine, płatki kosmetyczne do demakijażu, duże, 40 szt
12. Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, maska do włosów drożdżowa na pobudzenie wzrostu, 300ml

Na wykończeniu mam kilka rzeczy, więc jest o co powalczyć, aby zakończyć ten miesiąc z satysfakcjonującym wynikiem.

Wrzesień jest dla mnie bardzo stresującym czasem. W ferworze nauki, nadgodzin w pracy oraz zbliżającej się ważnej rozmowie kwalifikacyjnej jestem tak zmęczona, rozdrażniona i podirytowana, że używanie kosmetyków to dla mnie czasami ... męka.

Jednakże egzamin zaliczony pozytywnie, jutro będę mieć za sobą rozmowę kwalifikacyjną, więc odetchnę z ulgą i wyciągnę jakieś nowe mazidło z szuflady.

Jestem kierowcą.
caramel macchiato jest offline  
Stary 2015-09-18, 09:22   #3962
Jastinkaa
Zadomowienie

Kolejne denka
- Bielenda Uszlachetniony olejek arganowy + sebu control complex
- YR Odżywczy żel pod prysznic z olejkiem arganowym

Jastinkaa jest offline  
Stary 2015-09-18, 12:56   #3963
Cuddly
Zakorzenienie

16. Macademia oil extract hair treatment
17. Revlon custom eyes tusz do rzęs
18. Bronzer lord&berry mini
19. Carex complete mydło w płynie
20. Lancome gel eclat clarifying cleanser pearly foam

73/2017

Cuddly jest offline  
Stary 2015-09-18, 13:47   #3964
Iwoka
Zakorzenienie

4. Lovely, błyszczyk w pędzelku Water Effect, 2 ml Wycofany jakieś 3 lata temu...

Mój blog kosmetyczno-kulinarny

Instagram
Iwoka jest offline  
Stary 2015-09-18, 14:08   #3965
Silloe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
4. Lovely, błyszczyk w pędzelku Water Effect, 2 ml Wycofany jakieś 3 lata temu...
Ale za to jaka pojemność
Silloe jest offline  
Stary 2015-09-18, 14:17   #3966
Iwoka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Ale za to jaka pojemność
No właśnie malutka Powinnam się z nim o wiele szybciej uporać, ale tak to jest jak się ma fazę na jakiś produkt i kupowało kiedyś tonę błyszczyków Dzisiaj rano się nim maluję i coś mi nie chciało lecieć. Patrzę na zakrętkę która ostatnio była różowa od produktu, a dzisiaj czyściutka. Zużyte całkowicie

Instagram
Iwoka jest offline  
Stary 2015-09-18, 15:36   #3967
GOśka T.
Zakorzenienie

c d..
3. Avon,Celebre edt-sama nie wiem,niby łądny delikatny zapach,niby mi się podobał,całkiem długo się utrzymywał na mojej skórze,ale coś mnie drażniło w nim...Na początku był ekstra ale z czasem mnie denerwował,używałam od maja z przerwami ,aż w końcu wziełam się i wykończyla go.

4.Catrice,puder matujący w kompakcie nr 025 sand beige-podobał mi się, ma fajne satynowe wykończenie,dobrze się rozprowadzał.jestem na tak,pomimo ,że na zbyt długo nie matowił(ale to też po częsci moja cera taka jest,ze co bym nie nałożyła to bede sie świecić po 2 godzinach od użycia

5. płatki kosmetyczne carea

ja to staram sie już nic nie kupować dopóki nie wykończę chociaz 1-2 rzeczy danego typu<np. tuszu,czy cienia,nie wspominając o pielęgnacji tylko weź i weź jak w pracy jedna koleżanka w Avonie druga w Oriflame ,a jeszcze trzecia zaczeła przywozić żele i balsamy BBW
jeszcze troche i mi miejsca zabraknie i sie wyniose z szafkami komodami do przedpokoju

Edytowane przez GOśka T.
Czas edycji: 2015-09-18 o 15:43
GOśka T. jest offline  
Stary 2015-09-18, 16:24   #3968
201607111050
Konto usunięte

Czwarta sztuka. Glinka różowa.
201607111050 jest offline  
Stary 2015-09-19, 07:49   #3969
Higurashi
Czarna owca

14. Biosilk, jedwab do włosów
15. AllePaznokcie, lakier do paznokci
Higurashi jest offline  
Stary 2015-09-19, 11:52   #3970
czternastka
Rozeznanie

Jagodowe pielęgnujące mydło Agafii w płynie do rąk i ciała 17 syberyjskich ziół 500 ml
czternastka jest offline  
Stary 2015-09-19, 12:13   #3971
201701191223
Konto usunięte

krem do rąk isana
201701191223 jest offline  
Stary 2015-09-19, 13:38   #3972
SceneQueene
Zakorzenienie

Mus nawilżający Pantene

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2015-09-19, 22:56   #3973
edyta508
Zakorzenienie

GG do edyta508

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Mus nawilżający Pantene

Co to?
edyta508 jest offline  
Stary 2015-09-20, 01:37   #3974
MissChievousTess
Zakorzenienie

Poleciały do denka waciki Lilibe
Stary 2015-09-20, 07:58   #3975
kofi81
Zakorzenienie

8. mydło w płynie Palmolive (wersja z mleczkiem oliwkowym) 500ml
9. pasta do zębów Colgate Total Original
kofi81 jest offline  
Stary 2015-09-20, 10:29   #3976
Higurashi
Czarna owca

16. Bebe, pomadka słoneczna
17. Avon, mgiełka zapachowa kwiat jabłoni
18. 4 Pory Roku, olejek do paznokci w pisaku

Kilka produktów mam jeszcze na wykończeniu, więc nie tracę nadziei i liczę na to, że coś jeszcze wpadnie mimo braku czasu, jaki ostatnio mnie dopadł
Higurashi jest offline  
Stary 2015-09-20, 10:44   #3977
201610111032
Konto usunięte

Mam wrażenie, że niektóre z was siedzą w tym wątku tylko po to by pochwalić się ile kosmetyków zużyły, a tak naprawdę sama idea projektu denko nie ma zupełnie znaczenia. Następuję też u niektórych marudzenie jak mało to kosmetyków zużyły w miesiącu. Chyba nie o to w tym chodzi. Nie powinna liczyć się ilość ale sama chęć zużywania i zmiejszenia ilość nagromadzonych kosmetyków. A później jeszcze widzę w innym wątku chwalenie się mega zakupami kosmetycznymi i tak w kółko. Wiec jaki to ma sens ?
201610111032 jest offline  
Stary 2015-09-20, 11:49   #3978
Higurashi
Czarna owca

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że niektóre z was siedzą w tym wątku tylko po to by pochwalić się ile kosmetyków zużyły, a tak naprawdę sama idea projektu denko nie ma zupełnie znaczenia. Następuję też u niektórych marudzenie jak mało to kosmetyków zużyły w miesiącu. Chyba nie o to w tym chodzi. Nie powinna liczyć się ilość ale sama chęć zużywania i zmiejszenia ilość nagromadzonych kosmetyków. A później jeszcze widzę w innym wątku chwalenie się mega zakupami kosmetycznymi i tak w kółko. Wiec jaki to ma sens ?
Mnie denko pomaga w założeniu 'więcej zużywania, niż kupowania', więc liczenie uważam za raczej uzasadnione
Higurashi jest offline  
Stary 2015-09-20, 11:52   #3979
xxxescapismxxx
Pani Pech

U mnie ogromne postepy. Z kosmetykow ktore mialam poczatkowo w lazience zostala mi 1/5 ktorych uzywam praktycznie codziennie.

Jestem zadowolona

A Wczoraj zuzylam baze 5 ml z estee lauder - bez szalu, nie za ta cene.
xxxescapismxxx jest offline  
Stary 2015-09-20, 12:09   #3980
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez caramel macchiato Pokaż wiadomość

Wrzesień jest dla mnie bardzo stresującym czasem. W ferworze nauki, nadgodzin w pracy oraz zbliżającej się ważnej rozmowie kwalifikacyjnej jestem tak zmęczona, rozdrażniona i podirytowana, że używanie kosmetyków to dla mnie czasami ... męka.
Doskonale Cię rozumiem. Po długiej przerwie we wrześniu udało mi się wreszcie pójść do pracy. Nie ukrywam, że codzienne wstawanie o 6 trochę jest męczące. Wieczorami mam zajęcia z angielskiego. Rozpoczęłam remont domu więc planowanie, bieganie, szukanie co by tu kupić doprowadza mnie do szału, bo nic mi się nie podoba. Także w tygodniu padam na twarz. Jedynie w weekend mogę sobie pozwolić na jakieś maseczki, peeling czy dłuższą kąpiel.
Stary 2015-09-20, 12:53   #3981
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Doskonale Cię rozumiem. Po długiej przerwie we wrześniu udało mi się wreszcie pójść do pracy. Nie ukrywam, że codzienne wstawanie o 6 trochę jest męczące. Wieczorami mam zajęcia z angielskiego. Rozpoczęłam remont domu więc planowanie, bieganie, szukanie co by tu kupić doprowadza mnie do szału, bo nic mi się nie podoba. Także w tygodniu padam na twarz. Jedynie w weekend mogę sobie pozwolić na jakieś maseczki, peeling czy dłuższą kąpiel.
Mi praca, 21 miesięczne dziecko, dzialka i dom na głowie (maz 4 miesiące miał nogę w gipsie) w niczym nie przeszkadza i tak rzadko chodze po drogeriach, stawiam na internetowe zakupy, z resztą to co w drogeriach przestaje mnie ciekawić). we wrześniu dodatkowo staram się pilnować i aż dziw że z Pszczelej Dolinki zamówiłam tylko muffinkę wiśniową

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 845 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online  
Stary 2015-09-20, 13:03   #3982
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mi praca, 21 miesięczne dziecko, dzialka i dom na głowie (maz 4 miesiące miał nogę w gipsie) w niczym nie przeszkadza i tak rzadko chodze po drogeriach, stawiam na internetowe zakupy, z resztą to co w drogeriach przestaje mnie ciekawić). we wrześniu dodatkowo staram się pilnować i aż dziw że z Pszczelej Dolinki zamówiłam tylko muffinkę wiśniową
Ja kosmetyków stacjonarnie praktycznie nie kupuję. Czasami w Rossmannie coś Alterra bądź w aptece jakiś krem z kwasami. Też stawiam na zakupy internetowe. Jako fanka naturalnych kosmetyków mam większy wybór i częste promocje. Do drogerii chodzę głównie po waciki, papier toaletowy, jakieś środki czystości czy suplementy diety.
Stary 2015-09-20, 13:40   #3983
Iwoka
Zakorzenienie

Cytat:
Wszystko zależy jak na to patrzeć. Sama nie mogę pochwalić się wielką ilością denek, bo przeważnie nie przekraczam 10 sztuk, ale za to mogę pochwalić się tym że od trzech miesięcy nie kupiłam żadnego niepotrzebnego kosmetyku

Instagram
Iwoka jest offline  
Stary 2015-09-20, 16:54   #3984
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Co to?
Świetnie mi działa na włosy już po myciu. Fajnie nawilża.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2015-09-20, 18:08   #3985
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Ja kupuję coraz mniej i jest to spore osiągnięcie. W tym miesiącu poczynione zakupy są bardzo podstawowe, jedyne co kupuję na zapas, to płyny do kąpieli, ale zużywam je tak szybko, że nie martwię się nadstanem.
Ten miesiąc to również zakupy na prezenty świąteczne, więc dla siebie mam bardzo mało funduszy.

Wczoraj i dziś z rana, zużyłam żel pod prysznic Balea - w zamian wyciągnęłam mydło pod prysznic Ziaja Sopot SPA (uwielbiam ten zapach), a szampon Dove zastąpiłam Mrs. Potters.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2015-09-20, 18:25   #3986
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiem jak dla innych, dla mnie denko jest czymś co służy samoobserwacji moich zachowań (podobnie jak wątek zakupowy) i co zwiększa/umożliwia mi samorefleksję
Wyliczanie i denek i nowych nabytków nie ma dla mnie znaczenia jako "chwalenie się", ale jako świadome rozliczanie się samej ze sobą. Nie chcę nie kupować niczego, ale zachować umiar i rozsądek. Chcę mieć poczucie kontroli i być na bieżąco z tym co, jak, dlaczego i w jakich ilościach konsumuję.Mam słabość do kosmetyków a nie np. ubrań, torebek czy butów, więc jeśli chodzi o samokontrolę to akurat kosmetykom powinnam się baczniej przyglądać niż innym kategoriom dóbr materialnych, które nabywam.
I denko to nie jest dla mnie jakiś wyścig czy konkurs typu "kto da więcej" tylko próba urealnienia nawyków konsumenckich w odniesieniu do moich rzeczywistych potrzeb i tempa zużywania różnych kosmetyków.
Idea denka to dla mnie przede wszystkim- zużyj kilka kosmetyków, najlepiej conamniej 10 zanim polecisz po 1 nowy. I staram się tego trzymać. Nie zawsze wyjdzie idealnie to 10 minimum, ale dla mnie to wyznacza pewne ramy rozsądnego postępowania.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Ja kupuję coraz mniej i jest to spore osiągnięcie. W tym miesiącu poczynione zakupy są bardzo podstawowe, jedyne co kupuję na zapas, to płyny do kąpieli, ale zużywam je tak szybko, że nie martwię się nadstanem.
Ten miesiąc to również zakupy na prezenty świąteczne, więc dla siebie mam bardzo mało funduszy.

Wczoraj i dziś z rana, zużyłam żel pod prysznic Balea - w zamian wyciągnęłam mydło pod prysznic Ziaja Sopot SPA (uwielbiam ten zapach), a szampon Dove zastąpiłam Mrs. Potters.
U mnie teraz podobnie. Rany, już zakupy świąteczne? No w sumie już czas robić takie zapasy. Dzięki też zacznę o tym powoli myśleć.
Zajęta jestem a faktycznie święta już zbliżają się wielkimi krokami...
Możliwe, że coś z jak to określasz "nadstanu" odłożę a konto prezentów świątecznych.
Na nadmiar funduszy na własne kosmetyczne zachcianki też nie mogę w tym miesiącu narzekać bo zamiast na zachcianki wydam na koszty uzyskania dyplomu
Stary 2015-09-20, 20:03   #3987
caramel macchiato
Zadomowienie

A ja bardzo bym chciała żeby w naszym wątku było więcej postów takich "od siebie", czyli różnych spostrzeżeń, refleksji, opinii. Często wchodzę tutaj i widzę tylko same cyferki i nazwy kosmetyków.

Miło by było poczytać coś dodatkowego oprócz samych nazw. Chociażby jakieś mini recenzje, czy wasze sposoby na radzenie sobie z nadmiarem produktów, plany na przyszłe dni odnośnie zużywania itp.

Po prostu coś więcej aniżeli
1. Żel pod prysznic X
2. Odżywka Y
3. Szampon Z

Oczywiście nie chcę generalizować, bo są wizażanki, których posty czytam z ogromną przyjemnością. Myślę, że można by sprawić aby nasz wątek był bardziej atrakcyjny i nie był właśnie odbierany jako chwalenie się liczbą zużytych kosmetyków i narzekanie na kiepskie zużycia.

Jestem kierowcą.
caramel macchiato jest offline  
Stary 2015-09-20, 20:07   #3988
Higurashi
Czarna owca

Co do mini recenzji, to ja używam głównie aplikacji i nie chce mi się wszystkiego z osobna opisywać ale jak ktoś zapyta o konkretny kosmetyk, to chętnie się dzielę opinią. Poza tym czasem sobie tu rozmawiamy (był nawet temat kolorowych, ozdobnych torebek na denka ) i nikt nie ma pretensji za jakieś offtopy, więc jeśli chcesz się czymś podzielić, to droga wolna zapewne ktoś podchwyci temat i tak sobie będziemy pisać. O
Higurashi jest offline  
Stary 2015-09-20, 20:31   #3989
ktsw
Zakorzenienie

A wiecie ze podobno sklepy zaczęły juz odczuwać modę na minimalizm i denkowanie jest lekka panika na rynku. Sama widzę po sobie jak robię zakupy i ile razy sie zastanowię zanim kupie cos nowego
ktsw jest offline  
Stary 2015-09-20, 20:48   #3990
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
A wiecie ze podobno sklepy zaczęły juz odczuwać modę na minimalizm i denkowanie jest lekka panika na rynku. Sama widzę po sobie jak robię zakupy i ile razy sie zastanowię zanim kupie cos nowego
A skąd masz takie informacje?

Moda modą, ale nie wszyscy za nią podążają (np. ja) i biznes kosmetyczny zawsze będzie dobrze prosperował. I nie widzę też sensu patrzenia przez swój pryzmat.

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 845 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości