Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III! - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-06-18, 14:29   #2851
Iwoka
Zakorzenienie

Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez dkny94 Pokaż wiadomość
a jak stoicie z zapasami? ja wlasciwie najwieksze mam w odzywkach do wlosow, a reszte w sumie kupuje na biezaco
Część z nad to raczej leży Największe zapasy mam oczywiście z kategorii żeli. Potem szampony, odżywki i balsamy. Mam też sporo pomadek ochronnych. O kolorówce lepiej się nie wypowiadać Tuszy to chyba z 10 nieotwartych mam...

Mój blog kosmetyczno-kulinarny

Instagram
Iwoka jest offline  
Stary 2015-06-18, 14:38   #2852
kofi81
Zakorzenienie

16. Płyn do płukania jamy ustnej Dentalux

Wersja Mint. Kupuję systematycznie ten lidlowski płyn. To już moje "ente" opakowanie. Wolę jednak wersję Sensitive. Ta typowo miętowa jest dla mnie zbyt mocna/ostra w smaku.

17. Krem pod oczy Cinique

Wersja All About Eyes Rich. Całkiem przyzwoity krem. Gesty, treściwy, wydajny. Świetnie nawilża - to wszystko. Żanej innej poprawy nie zauważyłam - zasinienia i zmarszczki jak były tak są
Za taką kwotę liczyłam na lepsze efekty.
kofi81 jest offline  
Stary 2015-06-18, 19:02   #2853
meszugga
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anna_Konda Pokaż wiadomość
No nieźle, nieźle... Tylko u mnie jakaś posucha
nie tylko u Ciebie, ja na razie mam 4 produkty zużyte.. sesja w kwestii denkowania mi nie sprzyja... ale liczę, że jeszcze wpadną ze 3-4 pustaki

Cytat:
a jak stoicie z zapasami? ja wlasciwie najwieksze mam w odzywkach do wlosow, a reszte w sumie kupuje na biezaco
eee.. to ty już na pięknej prostej jesteś
ja walczę z szamponami, odżywkami, produktami kąpielowymi i balsamami.. i choć tych dwóch ostatnich już od bardzo długiego czasu nie kupuje, to zawsze mi ich przybywa, a to ktoś mi sprezentuje, a tu jakiś podeślą do testów... i choć to miłe, to nigdy się nie chcą skończyć

czerwcowe pustaki:
1. vichy, antyperspirant w kulce (50ml)
2. biosilk, jedwab do włosów (15ml)
3. YR, jeżynowy żel pod prysznic (50ml)
4. Estee Lauder, Revitalizing Supreme, krem pod oczy (5ml)

a i oddałam mamie z YR cure solutions anti-fatigue krem do twarzy, mimo że świetnie nawilżał to nieco mnie zapychał i nie mogłam go stosować codziennie (na noc), a używając go co 2-3 dzień, nie dałabym rady go zużyć w 6 m-c (tu dzież jeszcze jakieś 4 )

Edytowane przez meszugga
Czas edycji: 2015-06-18 o 19:04
meszugga jest offline  
Stary 2015-06-18, 19:27   #2854
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Ja tonę w zapasach. Tylko antyperspirant i peeling do ciała nabywam w miarę na bieżąco. Nawet demakijażu mam malutki zapas. Perfumami i żelami pod prysznic jestem wręcz zawalona.
Z zapasów odżywek do włosów już się w miarę odgruzowałam, ale 2 lata temu miałam ostrą fazę włosomaniactwa i jeszcze mi 2 odżywki z tamtego czasu zostały.
Stary 2015-06-18, 19:33   #2855
Cuddly
Zakorzenienie

Ja najbardziej ograniczam sie z nowa kolorówką. Choć dla mnie i tak kolorówka jest fo używania a nie zużywania to jednak piec razy pomyśle zanim kupie bo tyle tego.

Z pielęgnacja juz mniej, tzn pozwalam sobie na wiecej zapasów zwłaszcza z polski bo tu nie wszystko mam dostępne ale daty da długie i tak mi to nie przeszkadza. W sumie to i tak nie jest zle, ograniczyć musze szampony bo mam ich masę, balsamy i kremy do rak i tego typu rzeczy.

73/2017

Cuddly jest offline  
Stary 2015-06-18, 20:14   #2856
_plinka
Rozeznanie

Cytat:
Oj ja lubię mieć zapasy, choć staram się kosmetyki jednego rodzaju mieć otwarte po jednym, góra dwa. Niestety mam też zwyczaj, że jak coś mi nie pasuje, to zostawiam na "kiedyś skończę", dlatego walczę np. z niesprawdzonymi odżywkami do włosów, używając ich jako pianki do golenia nóg - idealna gładkość! Muszę skończyć też niesprawdzone dezodoranty. Mam zapas tuszów do rzęs chyba na dwa lata ;p Walczę też ze zużywaniem pomadek ochronnych do ust, ale ich faktycznie używam dużo.
Ja ogólnie długo używam kosmetyków różnego typu, dlatego gromadzą mi się zapasy Np. tusz do rzęs wystarcza mi na co najmniej pół roku, gdy innym na 3 miesiące. Tak samo z podkładem. O cieniach nie wspominając, w życiu nie skończę...
Ale teraz już bardzo mało kupuję, więc kiedyś się odgrzebię z tego wszystkiego.
_plinka jest offline  
Stary 2015-06-18, 20:35   #2857
AnulaQa
Zakorzenienie

U mnie standardzik. Najwięcej mam żeli i myjadeł co ciała. Silną grupę tworzą mazidła. Mleczka, balsamy, masła, olejki- razem ponad 10 sztuk. W krótkim czasie dorobiłam się masy miniatur wszelakiej maści. Wszędzie ich pełno, a rzadko się za nie zabieram. Nie sposób nie wspomnieć o maseczkach do twarzy. Tych saszetkowych jest co raz mniej, a te pełnowymiarowy zdaje się, że się nie kończą. Jednocześnie, nie narzekam, bo masek używam często i naprzemiennie, ale... rozsądek mi mówi, że jednak przesadziłam z ilością. Ostatnią dosyć silną grupą są kremy, sera i emulsje do twarzy.
A kolorówka? Do przeżycia. Od kiedy zmieniłam nastawienie i uświadomiłam sobie, że jest do używania a nie zużywania, czuję się o wiele lepiej. Nie mam już takiego napięcia, aby zużyć lakier czy cień do końca. Ważne, że sięgam, używam i korzystam. I tak jak zupy nie muszę wciskać w siebie na siłę, tylko odstawiam kiedy mam dość, tak i z kolorówką. Ale muszę przyznać, że zapasów w tej dziedzinie dużych nie mam. Ascetyczne minimalne też nie są, ale akurat.
AnulaQa jest offline  
Stary 2015-06-18, 20:50   #2858
Hosenka*
Moderator KWC

Ja mam przeogromne zapasy, szczególnie żeli (choć miałam roczną przerwę w kupowaniu i tak ich dużo z dużo) i mydeł

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 846 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2015-06-18, 21:24   #2859
Higurashi
Czarna owca

Ja poleciałam z odżywkami do włosów, balsamami do ust, korektorami i podkładami, ale zużyję w terminie Gorzej lakiery, ale kupiłam rozcienczalnik, więc zgęstnienie ulubionych kolorów mi niestraszne! Mgiełek do ciała mam 7, ale latem zużywam duże ilości więc do jesieni pewnie mało co w tej kategorii zostanie. Ogólnie jest nieźle mało kupuję.
Higurashi jest offline  
Stary 2015-06-18, 23:21   #2860
Efkakam
Rozeznanie

Cześć Nie pisałam tu chyba ze 3 miechy, ale denkuję sobie po cichu W marcu i kwietniu nie miałam do tego głowy, ale w czerwcu nadrabiam zaległości i jak tak pomyślę to mam już tylko:
2 odżywki do włosów
2 żele pod prysznic
2 balsamy co ciała
Całkiem ładnie zeszłam z tych zapasów, ale męczę jeszcze oleje (ok. 4) i mam ze 3 szampony. Kolorówka to sprawa nie do wykończenia i muszę się z tym pogodzić, ale w sumie też nie mam jej tak dużo (2 tusze, 2 róże, 3 palety cieni, a reszta po jednej sztuce) najgorzej z lakierami. Moja denkowa misja powoli dobiega końca
Dużo mi to denkowanie dało:
- powrót do olejowania włosów i poprawa ich kondycji
- gładka i odżywiona skóra, bo codziennie wcieram balsamy XD
- brak przeterminowanych kosmetyków i niepotrzebnych zapasów
- zaoszczędzona kasa, bo dzięki temu wątkowi i kilku innym blogom zaczęłam oduczać się ślepego konsumpcjonizmu

Na dniach wrzucę fotkę moich czerwcowych pustaków
Efkakam jest offline  
Stary 2015-06-19, 08:02   #2861
201607111050
Konto usunięte

Moje zapasy są... spore Ale zauważyłam, że odrobinę mniej kupuję a i zużywam sporo więc jestem na całkiem dobrej drodze żeby (kiedyś) wyjść na prostą
201607111050 jest offline  
Stary 2015-06-19, 08:25   #2862
Anna_Konda
Always on the run

Cytat:
Zapasy u mnie rosną z każdym miesiącem. Staram się jak najmniej kupować ale nieraz coś dostanę albo wygram... I się zbiera. Co miesiąc obiecuję sobie, że będę sumiennie zużywać to co mam a i tak nie wychodzę nawet na zero z zakupami. Po prostu za mało u mnie systematyki w pielęgnacji, nie chce mi się, nie mam czasu i energii. Do tego nałóg kupowania i chomikowania. Ale wczoraj miałam urodziny, zaczelam nowy rok życia i zamierzam wprowadzić zmiany. Tym razem naprawdę.

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Część z nad to raczej leży Największe zapasy mam oczywiście z kategorii żeli. Potem szampony, odżywki i balsamy. Mam też sporo pomadek ochronnych. O kolorówce lepiej się nie wypowiadać Tuszy to chyba z 10 nieotwartych mam...
Iwoka, witam w klubie... Tusze i podkłady, odżywki do włosów i lakiery do paznokci to moja zmora.

smartshopping
Anna_Konda jest offline  
Stary 2015-06-19, 08:37   #2863
yankosia
Raczkowanie

Cytat:
Zapasy u mnie rosną z każdym miesiącem. Staram się jak najmniej kupować ale nieraz coś dostanę albo wygram... I się zbiera. Co miesiąc obiecuję sobie, że będę sumiennie zużywać to co mam a i tak nie wychodzę nawet na zero z zakupami. Po prostu za mało u mnie systematyki w pielęgnacji, nie chce mi się, nie mam czasu i energii. Do tego nałóg kupowania i chomikowania. Ale wczoraj miałam urodziny, zaczelam nowy rok życia i zamierzam wprowadzić zmiany. Tym razem naprawdę.
Wszystkiego dobrego urodzinowo
U mnie zapasy stopniały. Wszystko co mam mieści się w 1 szafce w łazience. Kiedyś byly to dwie szafki i szuflada, plus poupychane kosmetyki w trzeciej szafce. Najwiecej miałam produktów do włosów. Szamponów, odżywek, masek, olejków, do tego stylizacja. Potem nagromadziłam kolorówkę. Po ostatnich promocjach mam zapasowy tusz do rzęs, micel i żel do mycia twarzy. Liczba produktów w użyciu mnie nie przeraża. Systematycznie denkuje
yankosia jest offline  
Stary 2015-06-19, 09:14   #2864
fioleciasto
Zakorzenienie

zużyłam żel do golenia isana for men - zużywam je na okrągło jeden za drugim

2017 : 22
fioleciasto jest offline  
Stary 2015-06-19, 10:19   #2865
Luksa
Zakorzenienie

GG do Luksa

A ja zamawiam mniej w avonie! dużoooooo mniej
Luksa jest offline  
Stary 2015-06-19, 11:36   #2866
AnulaQa
Zakorzenienie

Kobitki.
Tak Was czytam i czytam i widzę, że idziecie do przodu. Warto "denkować".

Ania Konda- najserdeczniejsze!

Do kosza poleciało (w zasadzie to poleci , po zrobieniu fotki ):
Joanna, peeling myjąco-wygładzający, Pomarańcza, 100ml- drobno zdzierający, ale na lato fajny. Przyjemnie orzeźwiający zapach, delikatne złuszczanie. Sprawdza się po goleniu. Przyznam, że wszystkie wersje mają takie same działanie, różnią się jedynie zapachami.
Isana, żel do ciała Grejpfrut- tworzył idealną parę z peelingiem Joanny. Przyjemny, cytrusowy zapach, niska cena, delikatne mycie. Całkiem spoko. Idealny po podróży, łagodził skutki choroby lokomocyjnej, odświeżał.
Perfecta, maseczka nawilżająca z sokiem aloesowym, 8ml- poszła na dwa razy. Dobrze na mnie działa aloes. Trzymam ją 10- 15 minut, a potem delikatnie ściągam lekko wilgotną chusteczką.
AnulaQa jest offline  
Stary 2015-06-19, 12:57   #2867
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
U mnie tak to się przedstawia: 7 żeli pod prysznic, 7 szamponów i 13 mydeł w kostce (z czego 3 dopiero na dniach przylecą) Resztę mam raczej max po 2 sztuki z każdego. Co innego kolorówka. Tutaj staram się jakoś nie szaleć bo nie maluję się codziennie. Także raczej kupuję dopiero gdy coś zużyję.
201610111032 jest offline  
Stary 2015-06-19, 13:29   #2868
201701191223
Konto usunięte

ja zuzywam na bieżąco , nie mam zapasów, ktore musiałabym zuzywać. Wiec tylko kibicuje Wam w zużywaniu.
201701191223 jest offline  
Stary 2015-06-19, 14:14   #2869
Iwoka
Zakorzenienie

Cytat:
Iwoka, witam w klubie... Tusze i podkłady, odżywki do włosów i lakiery do paznokci to moja zmora.
Podkładów też mam duuużo... Praktycznie wszystkie dostałam do przetestowania i nie są w moim kolorze, więc rzadko stosuję
Za to na dniach powinnam mieć denko błyszczyka

Instagram
Iwoka jest offline  
Stary 2015-06-19, 14:22   #2870
Silloe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Podkładów też mam duuużo... Praktycznie wszystkie dostałam do przetestowania i nie są w moim kolorze, więc rzadko stosuję
Za to na dniach powinnam mieć denko błyszczyka
To po co je trzymasz nie lepiej dać komuś komu będą pasować ?
Silloe jest offline  
Stary 2015-06-19, 14:32   #2871
Iwoka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
To po co je trzymasz nie lepiej dać komuś komu będą pasować ?
Niektóre już rozdałam, inaczej byłoby ich jeszcze więcej. Te które zostawiłam dają mi jako taki efekt, więc je mieszam albo rozjaśniam nieco kremem żeby kolor był lepiej dopasowany.

Instagram
Iwoka jest offline  
Stary 2015-06-19, 15:08   #2872
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
U mnie tak to się przedstawia: 7 żeli pod prysznic, 7 szamponów i 13 mydeł w kostce (z czego 3 dopiero na dniach przylecą) Resztę mam raczej max po 2 sztuki z każdego. Co innego kolorówka. Tutaj staram się jakoś nie szaleć bo nie maluję się codziennie. Także raczej kupuję dopiero gdy coś zużyję.
Wolę nie myślec, ile mam mydeł A czekam jeszcze na 8 z iHerb

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 846 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2015-06-19, 16:16   #2873
mamaAmelka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Wolę nie myślec, ile mam mydeł A czekam jeszcze na 8 z iHerb
A jakie mydełka od nich polecasz? Ja mam "tylko" trzy sztuki w zapasie
Kilka razy zamawiałam z iHerb, ale to głównie pędzle
Stary 2015-06-19, 18:09   #2874
MissChievousTess
Zakorzenienie

Uprzątnęłam lakiery. Dużych buteleczek mam 30. No i do tego mini lakiery YR, ale na te nie narzekam bo każda taka buteleczka to na 4 malowania max.
Ile macie palet cieni? Bo kurcze mam w tej chwili 5 i zastanawiam się czy nie za dużo.
Rozważam czy nie puścić w świat 2 palet MUA - Undress Me Too i Iconic 1.
Sama już nie wiem czy się ich pozbyć czy je zostawić.
Kuszą mnie 2 pudry brązujące z limitek, ale może kupię dopiero pod koniec wakacji.
No i myślę czy warto kupić 2 pędzle za 60 zł czy może lepiej zestaw 7 pędzli za 130 zł?
Stary 2015-06-19, 20:57   #2875
caramel macchiato
Zadomowienie

Cytat:
Ja już większości zapasów się pozbyłam, kiedyś było tego o wiele więcej.
- kremy do twarzy- 2
- żel pod prysznic - 1
- pomadki do ust - 3
- żele do mycia twarzy - 2
- krem z filtrem - 1
- balsamy do ciała - 2
- olejki do ciała- 2
- olejki do włosów - 2
- tusz do rzęs - 1
- podkład - 1
caramel macchiato jest offline  
Stary 2015-06-19, 21:14   #2876
201607111050
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez caramel macchiato Pokaż wiadomość
Ja już większości zapasów się pozbyłam, kiedyś było tego o wiele więcej.
- kremy do twarzy- 2
- żel pod prysznic - 1
- pomadki do ust - 3
- żele do mycia twarzy - 2
- krem z filtrem - 1
- balsamy do ciała - 2
- olejki do ciała- 2
- olejki do włosów - 2
- tusz do rzęs - 1
- podkład - 1
Ale skromnie! Dla mnie to stanowczo za mało () ale dążę mniej więcej na zapasów +/- 5 sztuk z każdej kategorii. Nie wiem kiedy to nastąpi bo własnie dostałam pudło kosmetyków Lirene
201607111050 jest offline  
Stary 2015-06-19, 22:57   #2877
Anna_Konda
Always on the run

Yankosia, AnulaQa - dzięki za życzenia
Moje denka stoją w miejscu a postanowienie urodzinowe jakby szlag trafił - jakiś czas temu zgłosiłam się do wizazowego testu Priorix (szampon + tabletki) ale nie dostałam się. Za to dziś od nich otrzymalam nagrodę pocieszenia - szampon. Wiec znowu przybył mi jeszcze jeden kosmetyk!

Denkuje teraz zawzięcie tusz do rzęs i chyba już od miesiąca nie chce się skończyć skubaniec...

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Ale skromnie! Dla mnie to stanowczo za mało () ale dążę mniej więcej na zapasów +/- 5 sztuk z każdej kategorii. Nie wiem kiedy to nastąpi bo własnie dostałam pudło kosmetyków Lirene
Pudło Lirene? Zazdro!

smartshopping
Anna_Konda jest offline  
Stary 2015-06-19, 23:31   #2878
Karola 87
Raczkowanie

Anna_Konda, wszystkiego najlepszego

Dziewczyny brawa za denka

Ja poszalałam na kosmetycznych zakupach Powinnam mieć zakaz wstępu do drogerii zakaz oglądania katalogów itp
I tylko część zakupów była niezbędna Za to mam kolejne denka:
- żel do mycia twarzy liśćie manuka ziaja 200 ml
- peeling do twarzy z aloesem oriflame 50 ml
Karola 87 jest offline  
Stary 2015-06-19, 23:51   #2879
motylek_8259
Raczkowanie

Dziewczyny brawa za denka

U mnie kolejne denka:
5. Lovely, Spectacular Me, Volume Mascara, Maskara pogrubiająco-wydłużająca z gumową szczoteczką;
6. Oceania, Aromatic, Żel pod prysznic - baza cytrynowa;
7. Soraya, Mleczko do ciała sceniczne, silnie ujedrniajace anti-ageing 30+

Jesli chodzi o zapasy, które obecnie mam i których się pozbywam:
- kremy do rąk - 3( w tym 1 na wykończeniu);
- balsamy/odzywki do włosów - 5;
- kremy do twarzy - 4 (w tym 1 na wykonczeniu);
- żel do mycia twarzy - 2 (1 na wykonczeniu);
- pomadki ochronne/balsamy do ust - 4;
- balsamy/mleczka do ciała - 4;
- szampony do włosów - 3;
- antyperspirant - 2(1 juz sie konczy);
- tonik do twarzy - 2;
- płyn micelarny - 2;
- zel pod prysznic - 2.
- buteleczek perfum/wod mam 5 (2 juz sie koncza)

Z kolorówki:
- cienie do powiek - 8paletek( w tym jedna paletka poczwórnych cieni jest na wykonczeniu całkowitym, na dniach denko bedzie wkoncu);
- korektor pod oczy - 2(jeden sie konczy);
- puder w kamieniu - 3(1 cały, 2 na wykonczeniu. 1 na dniach zuzyje juz do konca);
- podkłady - 5(1 juz sie konczy, na dniach denko);
- błyszczyki do ust - 5(2 sie kończą, mozliwe ze 1 z nich zuzyje do konca czerwca);
- pomadki do ust - 3;
- tusz do rzes - 3;
- eyelinery-2;
- lakiery do paznokci - 18.

Reszta kosmetyków po 1 sztuce. Uzbierało sie tego i dlatego nic nie kupuje juz, dopiero jak sie skonczy. mialam tego wiecej, ale sporo przy spisie kosmetykow poszlo do kosza ze wzgledu na termin waznosci.
motylek_8259 jest offline  
Stary 2015-06-20, 11:35   #2880
SceneQueene
Zakorzenienie

Odżywka Yves Rocher repair

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości