Mary Kay - kosmetyki i kolorówka - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-10, 20:38   #271
Mantisa
Raczkowanie

Dot.: Mary Kay

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
KNK - jesli wyznacznikiem ma byc tylko cena to kosmetyki MK w detalu wcale nie są takie tanie - porównujesz kolorówkę - to proszę : kompakt 5 cieni w kesetce z pędzelkami kosztuje ok 250 zł, puder w kasetce z pędzelkiem ponad 150żł - o ile mniej od tych w Douglasie? A mikrodermabrazja 199 zł ile sie różni od tych Borgese? podstawowy zestaw do pielęgnacji twarzy -niby przeciwzmarszczkowy - 367zł - czy ta cena bardziej podchodzi pod kosmetyki premium czy selektywne ?
Trochę dyskusyjne.
W każdym bądż razie dla bardzo wielu osób będą to zawsze kosmetyki selektywne, chociaż ja mając do wyboru kompakt MK czy Diora bądż Guerlain czy Kanebo - raczej wybiore te ostatnie. Natomiast co do pielęgnacji - to w MK również gustuję.
babulenka - KNK ma racje
Selektywnosc wiaze sie z cena tylko i wylacznie - i to cena taka jak w EL, Dior, Helena Rubinstain etc
mowie to jako konsultantka MK
Stary 2010-02-16, 11:23   #272
viva25
Przyczajenie

Co tu tak cicho....?
sylwia78 i jak Ci idzie praca w MK?nadal jesteś pełna optymizmu? Kilientki sa?
Ja byłam w sobote na szkoleniu w Kielcach i powiem wam,że mało głowa mi nie pękła tyle nowych rzeczy się dowiedzialam!!!
W nocy normalnie spać nie mogłam bo cały czas sobie próbowałam przypomnieć o czym mówiły dziewczyny,żeby jak najwiecej informacji mi się utrwaliło...ufff dużo tego wszystkiego trzeba sie nauczyć
Ale damy radę!!!(mam nadz.)
No i oprócz tego czekam na kosmetyki bo coś dojść nie mogą...ale spodziewam się ich dzisiaj,a najpóźniej jutro i zaczynam się rozkecać w biznesie
Tak bym chciał,żeby mi się udało....to takie moje ciche życzenie
viva25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 13:36   #273
olamazda
Raczkowanie

ehhh a mnie tak wysypało na całej twarzy po Cudownym Zestawie TIME WISE do skory suchej,że szkoda gadac.Jestem załamana.
olamazda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 23:17   #274
sylwia78
Raczkowanie

viva25 pomału leci, mam drugą osobę do współpracy
6j.b na miesiąc to pikuś
he he ja też spać nie mogłam z wrażenia po spotkaniu z dyrektorką

Jak się czegoś bardzo chce i się pracuje mimo, że nie zawsze jest "różowo" to się udaje.
Jestem pewna, że spełnisz swoje marzenia z Mary Kay
Czego Tobie i sobie życzę

olamazada uzywałas całej serii włącznie z serum na dzień i/lub na noc? Serum na dzień w przypadku bardzo wrażliwej skóry może podrażniać, bo mnóstwo "aktywnych" składników w nim.
Pytanie nr 2 czy mieszałaś kosmetyki MK z innymi?
Chodzi mi o to, że jak mamy cos do pielęgnacji np. z Garnier to wwszystko musi być z Garnier i żel do mycia i krem.
Każda firma ma inną "mieszaninę" i niektóre produkty mogą wchodzić ze sobą w reakcję wkońcu mamy trochę chemi w kosmetykach
To tak jakby w samochodzie każde koło było od czego innego, jedno z roweru, drugie z traktora, trzecie z wózka, a czwarte z samochodu.
Taki samochód nie ma szans dobrze jechać, o ile zdoła ruszyć albo się zaraz rozwali. Podobnie z kosmetykami jak seria pielęgnacyjna to koniecznie z jednej firmy.

Napisz proszę bom bardzo ciekawa.
A tak wogóle to co masz na myśli pisząc OBSYPAŁO?
Alergia? Czy Cię zapchało i wyszło coś typu "ala trądzik"?

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-02-16 o 23:23 Powód: dopisek
sylwia78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 10:01   #275
viva25
Przyczajenie

sylwia78 to bardzo się cieszę,że tak dobrze Ci idzie.Dla mnie narazie to jest nie do pomyslenia sprzedać za 6jb. ....Może dlatego,że jeszcze nie zaczęłam
Ale was jest dwie,to tez na pewno dużo daje.Zastanawia mnie jakie masz klientki?czy sa raczej dobrze nastawione,czy duzo jest takich co nie chcą wogóle gadac z toba przez telefon i czy na spotkaniach bardzo się "czepiają?
Wiesz,przede mną jeszcze wszystko więc trochę się denerwuję tego"pierwszego razu"

Co do uczuleniaolamazada to wiem,że takie rzeczy się zdarzają.Jesli uczulił Cię kosmetyk to oczywiście możesz go wymienić,albo zwrócić i nie ma z tym problemu.To jest właśnie dobre w Mary Kay,że sa zwroty i wymiany.Ja nie znam się jeszcze na tym za bardzo,ale na szkoleniu dziewczyny mówiły,ze jesli ktos ma bardzo wrażliwą skórę to dają Formuły.Najlepiej zapytaj konsultantki od,której kupiłaś kosmetyki co ona Ci radzi.
Stary 2010-02-17, 12:20   #276
natka1970
Przyczajenie

Dziewczyny proszę o radę. Chciałam kupić podkład mary kay średnio kryjący, ale mam kłopot z kolorem. Nie jestem blada, nie opalam się wcale z maxfactora lp miałam 109 natural bronze i może być. Chciałabym kolor nie żółty i nie różowy, ale wpadający w beż. Myślałam o nr 300, ale nie wiem czy nie jest za jasny. Nie znam żadnej konsultantki i nie ma mi kto doradzić
natka1970 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 12:51   #277
olamazda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość

olamazada uzywałas całej serii włącznie z serum na dzień i/lub na noc? Serum na dzień w przypadku bardzo wrażliwej skóry może podrażniać, bo mnóstwo "aktywnych" składników w nim.
Pytanie nr 2 czy mieszałaś kosmetyki MK z innymi?
Chodzi mi o to, że jak mamy cos do pielęgnacji np. z Garnier to wwszystko musi być z Garnier i żel do mycia i krem.
Każda firma ma inną "mieszaninę" i niektóre produkty mogą wchodzić ze sobą w reakcję wkońcu mamy trochę chemi w kosmetykach
To tak jakby w samochodzie każde koło było od czego innego, jedno z roweru, drugie z traktora, trzecie z wózka, a czwarte z samochodu.
Taki samochód nie ma szans dobrze jechać, o ile zdoła ruszyć albo się zaraz rozwali. Podobnie z kosmetykami jak seria pielęgnacyjna to koniecznie z jednej firmy.

Napisz proszę bom bardzo ciekawa.
A tak wogóle to co masz na myśli pisząc OBSYPAŁO?
Alergia? Czy Cię zapchało i wyszło coś typu "ala trądzik"?
Od półtora miesiąca uzywam tylko i wyłącznie kosmetyków MK.Posiadam produkty do pielegnacji oraz kosmetyki kolorowe.Jestem konsultantka,ktora niestety doświadczyła przykrego zjawiska na twarzy.
Początkowo zauważyłam pojawiające sie w dużej ilosci zaskórniki w okolicach nosa i brody.Obecnie całe policzki mam wysypane różowymi krostkami ,guzami .Nigdy w życiu nie miałam probemów skórnych.obecnie czekam na wizyte u dermatologa.Nie wierze ,ze nagle dostałam trądzik różowaty ,bo tak to wyglada....

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

JESTEM normalnie w szoku.
Zadzwoniłam do Warszawy zapytac jak wyglada sprawa z reklamacja produktów- tzn.STUPROCENTOWA SATYSFAKCJA.Okazuje sie ,ze zwrócic( aby oddali 90% ceny) można tylko i wyłącznie produkty nieużywane( hmmm ciekawe tylko jak wtedy mozna sprawdzic czy cos kogos nie uczuli :/ ) ,ale niestety po takim incydencie przestaje sie byc konsultantka!!!Jest to troche dziwne i moim zdaniem jest to oszustwo.Przeciez moze byc tak ,ze ktos nagle zrezygnuje i nie jest to nasza wina i my bojąc sie ,ze stracimy status konsultantki nie zwracamy produktow i w tym momencie tracimy kase,bo zostajemy z tymi produktami .W takim razie firma nie powinna oszukiwac klientow ,ze istnieje gwarancja zwrotów!
Albo firma może mi wymienic kosmetyki na inne.Tylko na jakie ?skoro juz mnie uczuliły?co w takim razie pomoze mi wymiana ich na inne?
eh normalnie kpina,żeby tak drogie kosmetyki ,ktore wywołują reakcje uczuleniowe nie mogły byc oddane.Myślałam,ze skoro firma obiecuje to dotrzymuje słowa.
Stary 2010-02-17, 17:23   #278
sylwia78
Raczkowanie

olamazda moze to tylko te serum na dzień, na opakowaniu jest informacja, że nie wszyscy mogą go stosowac i nalezy odstwić w przypadku pojawienia sie krostek.

Jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe jest jeszcze możliwość wysypu jak sie zaczyna stosować produkty mineralne. Jakaś kosmetyczka tutaj na forum o tym pisała, że czasem pojawia się zjawisko "oczyszczania" skóry.

olamazada a czy napewno masz skórę suchą/normalną?
Bo ta seria owszem jest niekomedogenna ale tylko dla tego typu skóry.
Jak masz cerę mieszaną/tłustą a stosujesz tą serie to zapychasz sobie pory z tego względu , ze seria zawiera a dokładnie emulsja Cetearyl Alkohol i Ceteareht-20, który moze zapychać jak ma się skórę mieszaną/tłustą.

Linia bezpieczna to Velocity - nie zapycha porów. I Formuły ponoć delikatne - ja bym na to wymieniła.

Jak bedziesz szła do dermatologa weź ze soba tą serię i przeanalizuj z lekarzem składy INCI, żebyś wiedziała czego się wystrzegać w przyszłości w składnikach.

Na moje oko zapchałas sobie pory i masz cerę mieszaną, skoro zmiany zaczeły się pojawiac w paśmie T ( nos, broda ). Źle dobrana linia pielęgnacyjna.
Udaj się do dermatologa i wszystko się wyjaśni i daj znać.

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-02-17 o 17:31 Powód: dopisek
Stary 2010-02-18, 09:34   #279
olamazda
Raczkowanie

W moim przypadku zapchane pory w strefie T to jeszcze nic strasznego.Oprócz tego na całych policzkach pojawilo sie pełno ropnych krostek.
Byłam wczoraj na konsultacji u dermatologa.Stwierdziła,z e mam zapalenie skóry,trądzik pospolity o niewielkim nasileniuPrzepisała mi maśc na noc- ZINDACLIN,kazała myc buźkę żelem Bioderma Sebium i przemywac ja płynem równiez z Biodermy.Ogólnie jestem zniesmaczona,poniewaz moja skóra na chwile obecna jest mega sciagnieta a bardzo tego nie lubie.
Co do produktow MK nie miałam jak porozmawiac z lekarka,poniewaz była lekko roztrzepana,w ogóle mnie nie słuchała i jakos tak potraktowała mnie na "odpierdziel".

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
olamazada a czy napewno masz skórę suchą/normalną?
Bo ta seria owszem jest niekomedogenna ale tylko dla tego typu skóry.
Jak masz cerę mieszaną/tłustą a stosujesz tą serie to zapychasz sobie pory z tego względu , ze seria zawiera a dokładnie emulsja Cetearyl Alkohol i Ceteareht-20, który moze zapychać jak ma się skórę mieszaną/tłustą.

Na moje oko zapchałas sobie pory i masz cerę mieszaną, skoro zmiany zaczeły się pojawiac w paśmie T ( nos, broda ). Źle dobrana linia pielęgnacyjna.
no wiesz Sylvia kosmetyki dobierała mi Pani Dyrektor ,która przeciez idealnie powinna sie na tym znac.... przeciez ucza ich tego na szkoleniach...kilka lat używałam kosmetyków Oriflame,ktore sa tańsze i nigdy nie miałam takich przykrosci a teraz wydałam full kasy i taka porażka!
Rozmawiałam jeszcze wczoraj z Moja Dyrektorka.Chyba wogole mnie nie słuchała ,bo poleciła mi tylko Nocny Krem Zmiękczający ,aby nalożyc na skóre( dopiero miała bym zapchane pory po takiej wazelinie) po czym na oniec zapytała czy złoże jeszcze w lutym zamówionko kurde....
Stary 2010-02-18, 13:23   #280
viva25
Przyczajenie

olamazda nie zazdroszczę Ci,że tak ci powychodziło tych syfków... nic fajnego...i szkoda,że akurat po kosmetykach MK,ale wiesz ja akurat jestem tego zdania,że to nie dlatego,że sa złe tylko akurat tobie jakieś składniki kremu nie spasowały i dlatego masz kłopot.Dużo kobiet używa tych kosmetyków i szkoda,że padło na Ciebie.Co tu mówić,kosmetyki sa dobre tylko może nie dla wszystkich,zresztą mogło się tak zdarzyć z dowolnym innym kremem.
Kosmetyk-kosmetykiem bo to nie jego wina ,że jest uczula,ale ta Twoja dyrektorka to faktycznie jakaś kobieta nieteges...Ja np.to bym się przejęła i próbowała jakoś dowiedzieć się w sytuacji,może doradzić na zmianę na inny krem,albo pomóc złożyć reklamację a tu taki zonk...ale ludzie są różni...niestety. ..
życzę aby buzka wracała do formy

A ja nadal czekam na przesyłke z kosmetykami....Dosta łam sms,że dzis mają byc.narazie ani widu,ani słychu...
Stary 2010-02-18, 14:29   #281
olamazda
Raczkowanie

Najbardziej boli fakt ,ze nie można ich poprostu zwrocic,bo logiczne jest ,ze teraz kosmetyki za ponad 600zł beda lezec i wygladac.

W każej innej firmie,która zajmuje sie sprzedaża bezpośrednią można oddac produkt,kiedys oddawałam nawet jakis lakier ,ktory kosztował 8,90!Nikt nie widział problemu a tutaj takie jaja.
Nie wiem co teraz zrobic.... czy odesłac im te produkty na wymiane( tylko potrzebna faktura ,a ona juz dawno porwana i w smieciach) czy dac sobie juz spokój.Nie moge zrozumiec tego faktu ,ze nie mozna tych produktów poprostu oddac ,to takie nieetyczne. Szkoda ,bo byłam mega nakrecona i wierzyłam tym kosmetykom....
Stary 2010-02-18, 14:45   #282
olamazda
Raczkowanie

dzieki
Stary 2010-02-18, 21:14   #283
viva25
Przyczajenie

Dostałam kosmetyki Doszły wreszcie...ale warto bylo czekać bo kurier ,który je dostarczył był...mmmmmmmmmmm...FAJNY
No i czytałam tak po troszku z każdej gazetki,która tam dostałam i trafiłam na wzmiankę,że faktycznie 100% satysfakcji,ale dla klientki nie konsultantki,bo:klientka oddaje kosmetyk a konsultantka może jej wymienić na inny,albo oddać kasę(no chyba,że jej nie odda...)zalezy co woli,ale juz konsultantka oddając do firmy krem nie dostaje 100% kasy tylko chyba tam pisało 90%.Tak dokładnie to nie doczytałam...pisało też cos ,że można im odsprzedać,ale pewnie tez nie oddadzą za całość tylko pewną część...:/
No niestety,często tak jest,że na poczatku jest wszystko ładnie pieknie,a później kazuje się,że jednak nie tak do końca...Ale mnie pociesza fakt,że to nie tylko tu takie czasy
a ja jutro dzwonię do mojej kuzynki,pani dyrektor,i umawiam się żeby mnie wzięła ze soba na jakieś spotkanie
I czas zacząć....

Edytowane przez viva25
Czas edycji: 2010-02-18 o 21:17
Stary 2010-02-19, 08:59   #284
olamazda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez viva25 Pokaż wiadomość
\ faktycznie 100% satysfakcji,ale dla klientki nie konsultantki,bo:klientka oddaje kosmetyk a konsultantka może jej wymienić na inny,albo oddać kasę(no chyba,że jej nie odda...)zalezy co woli,ale juz konsultantka oddając do firmy krem nie dostaje 100% kasy tylko chyba tam pisało 90%.Tak dokładnie to nie doczytałam...pisało też cos ,że można im odsprzedać,ale pewnie tez nie oddadzą za całość tylko pewną część...:/
jeżeli zdecydujemy sie na oddanie kosmetyków do MK ,aby oddali nam 90%ceny automatycznie tracimy status konsultantki i juz nigdy nie mozna sie ponownie zapisac.To kompletna bzdura.Moim zdaniem jest to oszustwo i wykorzystanie,bo w tym momencie firma liczy na czysty zysk i nie obchodzi ich czy te kosmetyki faktycznie trafiaja do klientów czy (w razie reklamacji)powiekszaja domowy zapas konsultantki.To moim zdaniem niesprawiedliwe i NIEETYCZNE a to podobno motto firmy MK- TRAKTUJ INNYCH TAK JAK SAMA CHCIAŁABYS BYC TRAKTOWANA....
Poza tym z tego co wiem ,fakt ,ze w firmie Mary Kay nie ma tak naprawde zwrotów jest często zatajany przed nowymi konsultantkami i wszystko wydaje sie takie piękne i zgodne ze ZŁOTYMI ZASADAMI.No mi normalnie śmiac sie chce

Edytowane przez olamazda
Czas edycji: 2010-02-19 o 09:03 Powód: dopisek
Stary 2010-02-19, 14:26   #285
sylwia78
Raczkowanie

olamazda przykro mi, że cie obsypało i ze trafiłas na olewającego lekarza. Teraz to warto szukać dermatologa i kosmetologa 2w1 żeby pogadac o kosmetykach, składach itp.
Ja po doświadczeniu z Oriflame nie ufam dyrektorką , liderka itd w sprawach pielegnacji itd, ufam sobie i swojej wiedzy. W takich firmach są osoby, które pogłebiaja wiedzę na temat pielęgnacji i kosmetyków, bo chcą po pierwsze nie szkodzić klientkom i zależy im, aby miały dobrze dobrane produkty, inne liczą tylko na kasę, mają za przeproszeniem w dupie podstawową wiedzę kosmetyczną i wciskają nie odpowiednie linie pielegnacyjne ludziom i zapychają pory albo podrażniają skórę z powodu złego doboru pielegnacyjnego.

Ja to obserwowałam w oriflame i wiem, że to z pewnością bedzie miało i miejsce w Mary Kay, Avon, Fm we wszystkich takich firmach ...
bo zawsze jak w każdym zawodzie znajdą się osoby niekompetentne itp. Jedna konsultantka z MK też zakwalifikowała moją cerę do suchej bo zobaczyła parę "łusek" a mój dermotyp cery to skóra tłusta na powierzchni sucha ... tak tak jest taka odmiana tłustej cery. Wszedzie się świecę a miedzy brwiami np. się łuszczę masakrycznie i "małymi plackami" na policzkach. Bo zbyt szybko rogowacieje mi naskórek i peeling musze robić 2xw tygodniu, bo wygladam jak tłusta świecąca się ryba z łuskami gdzieniegdzie na twarzy

Dopóki nie dotarła druga paczka z linią do cery tłustej, przez kilka dni uzywałam tej serii do skóry suchej, bo była w starterze i wyskoczyło mi parę krostek, bo nie odpowiednia linia dla mojej skóry.
Teraz uzywam lini do cery tłustej i nic nie wychodzi, a tamte diody schodzą

Tak, więc na własnej skórze wiem, że źle dobrana linia pielegnacyjna nic dobrego nie przynosi.

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-02-19 o 14:30 Powód: dopisek
Stary 2010-02-19, 19:35   #286
babulenka
Rozeznanie

Witam.
Olamazda, bardzo ci współczuję, powiedz po jakim czasie używania zauważyłaś problemy ze skórą? Przyznaję, ze jestem w szoku.
Nie daj się wrobic w smarowanie prawie czystą wazeliną, którą jest krem zmiekczający- zablokujesz sie jeszcze bardziej - a swoją droga co za debilstwo, aby sugerowac taki cięzki krem do wrażliwej i chorej cery?
Ja też tego czerwonego sensibio do mycia kiedys w problemach używałam, teraz jest lepszy dla mnie żel micelarny Rosaliac / uspokaja stany zapalne/- i świetnie leczy Cicalfate, ma tez w składzie cynk, krem nie powoduje pieczenia.

Jeżeli jestes pewna że to od tych kosmetyków to radzę ci zrobic zwrot za 90% - bo nie bedziesz już na tyle pewna co do ich wartości, aby je kiedykolwiek innym sprzedawać, chyba że wiesz na pewno, iż jakis konkretny asortyment z łatwością rozsprzedaż bez zachęcania /np allegro/ - to wymien na inny towar.
babulenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 08:02   #287
olamazda
Raczkowanie

No właśnie bardzo intensywnie myśle nad zrobieniem zwrotów z oddaniem 90%gotówki,ale to nie bedzie takie łatwe.... jak dzwoniłam do Wawy to usłyszałam ,ze musze byc opakowania itp .Ciekawe kto trzyma pudełeczka po kosmetykach...eh szkoda słow
Stary 2010-02-20, 21:27   #288
Paula-S
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Paula cos mi sie wydaje że ostro sobie pojechałaś po tych kosmetykach. Nie smiem wątpić że możecie byc uczulone na jakis składnik, ale żeby tyle osób na raz??? W życiu w to nie uwierzę. Skoro nie wyszło ci w tym biznesie to nie musisz od razu wszystkich psów wieszać na kremach i zniechęcać inne osoby. To nieetyczne.
Nie napisałam, że wszystkich uczuliło, tylko, że nikt nie był zadowolony. Uczuliło część osób. Czytaj uważniej.
Jeśli chodzi o ten "biznes", to zostałam konsultantką głównie by kupować taniej, a wszystkie kosmetyki dałam w prezencie, czyli DARMO. Czytaj uważniej.
Ostrzeganie innych przed tym badziewiem jest jak najbardziej ETYCZNE. Wciskanie tego innym i mydlenie oczu wyszkolonymi przez MK kłamstwami dla tych 40% od każdej sprzedaży - to dopiero jest NIEETYCZNE. Pozdrawiam .

Edytowane przez Paula-S
Czas edycji: 2010-02-20 o 21:48
Paula-S jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:24   #289
sylwia78
Raczkowanie

Cytat:
Ostrzeganie innych przed tym badziewiem jest jak najbardziej ETYCZNE. Wciskanie tego innym i mydlenie oczu wyszkolonymi przez MK kłamstwami dla tych 40% od każdej sprzedaży - to dopiero jest NIEETYCZNE. Pozdrawiam .
PaulaS teraz to na prawdę pokazałas jak jest anty Mary Kay i Twoje kłamstwa są nieetyczne. Poczytaj składy INCI, wejdź na stronę FDA poczytaj o co chodzi z dopuszczaniem kosmetyków do sprzedaży przez tą organizację, przemyśl, a potem się znów odezwij. NIektóre kosmetyki Mary Kay są sklasyfikowane przez FDA jako produkty lecznicze sprzedawane bez recepty.
Więc daruj sobie jak to napisalaś NIEETYCZNE obsmarowywanie wszystkich produktów Mary Kay.
Nie pasowało Ci ok - szanuję to.
Usunełaś się z MK - fantastycznie, jesteś ok wobec swoich przekonań.
Nie zajmujesz się tym - więc daj pracować spokojnie innym.

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-02-21 o 20:26
Stary 2010-02-22, 16:53   #290
Mantisa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olamazda Pokaż wiadomość
jeżeli zdecydujemy sie na oddanie kosmetyków do MK ,aby oddali nam 90%ceny automatycznie tracimy status konsultantki i juz nigdy nie mozna sie ponownie zapisac.To kompletna bzdura.Moim zdaniem jest to oszustwo i wykorzystanie,bo w tym momencie firma liczy na czysty zysk i nie obchodzi ich czy te kosmetyki faktycznie trafiaja do klientów czy (w razie reklamacji)powiekszaja domowy zapas konsultantki.To moim zdaniem niesprawiedliwe i NIEETYCZNE a to podobno motto firmy MK- TRAKTUJ INNYCH TAK JAK SAMA CHCIAŁABYS BYC TRAKTOWANA....
Poza tym z tego co wiem ,fakt ,ze w firmie Mary Kay nie ma tak naprawde zwrotów jest często zatajany przed nowymi konsultantkami i wszystko wydaje sie takie piękne i zgodne ze ZŁOTYMI ZASADAMI.No mi normalnie śmiac sie chce
Olamazada niestety przez zlosc i rozzalenie pomieszalas kilka sporaw zwiazanych z zasadą 100% satysfakcji oraz oddawaniem kosmetyków za odzyskaniem 90% kwoty zakupu ... nie mowiac juz o zarzucanie firmie nieetycznego postępowania i wysmiewaniu zlotch zasad. Nie wiem czy sama z siebei tak to pomieszalaś na "niedoczoną" osobę dzwoniac do centrali ( w co watpie poniewaz ja jestem zawsze rzetlnie i przystepnie informowana) ale chcialabym to wyjasnic nie tylko Tobie ale i inym kolezankom i Klientkom ktore czytają ten watek.

Zasada 100% satysfakcji mowi o tym, że klientka ma prawo do wymiany produktu na inny w tej samej wartości (ew zwrocie pieniędzy) przy zalozeniu, że nie upłynał rok od daty zakupu oraz kosmetyk nie został zuzyty w wiecej niz w polowie. W relacji Konsultantka - MK wyglada to tak ze składasz reklamacje i oddajesz kosmetyk - dostajesz nowy taki sam lub inny w tej samej cenie.

Moim zdaniem bardzo dobre warunki - jesli ktos sie uczuli lub rozmysli to bardzo watpie by nastapilo to pozniej niz po tygodniu dwoch od daty zakupu. Skóra reaguje natychmiast na zle dla niej skladniki, a przeceiz zadan z nas nei rozmysla sie jak zuzyje polowe czy wiecej jakiegokolwiek kosmetyku, kazda z nas juz po kilkakrotnym nalozeniu czuje ze jej nie pasuje cos. Jest to uczciwe - niezadowolona klientka dostaje inny kosmetyk, a Tobie firma zwraca ten ktory spowodowal uczulenei / niezadowolenie i oddałaś do reklamacji. Nawet jesli klientka nei chce innego kosmetyku ale kase, to jej oddajesz ale i tak dostajesz nowy produkt (w zamian za relamowany)

Czyli ani Konsultantka ani Klientka nie tracicie! "Traci" firma Mary Kay bo na magazynie zostaje je juz naduzyty kosmetyk ktory zwrocilas. Moim zdaniem jest to bardzo etyczne

Natomiast Jesli domagasz się zwrotu 90% ceny za zwrot kosmetyków to rzeczywiscie wiaze sie to z utrata statusu Konsultantki. Firmy tu nie interesuje powód Twojej decyzji - czy cie uczulilo, czy rezygnujesz z biznesu. Jesli domagasz się zwrotu pieniędzy Zwracane kosmetyki musza byc nieuzywane i nie upłynał rok od daty zakupu. Takie sa zasady funkcjonowania firmy i sa one jawne, Konsultantki sa o tym informowane przy podpisaniu umowy o współprace!

Nie moge sie absolutnie zgodzic z Twoim twierdzeneim ze firma cos zataja i oszukuje Konsultantki oraz ze nei stosuje złotych zasad które promuje. Bardzo jest mi przykro ze, sie uczulilas, i rozumeim ze jestes rozzalona ale prosze nie pisz nieprawdy i nie obrzucaj firmy nieuzasadnionymi oskarżeniami.

jesli cos przed toba zatajono, Twoja Dyrektor blednie cie poinformowala to jest to pech :-( W kazdej firmie zdazaja sie niekopetentne osoby. Natmias warto zawsze samemu sie dobrze poinformowac zani podejmie sie wspoprace zeby potem nie miotac takich oskazen )

Zycze wyleczenia! I sprawdzenia czy to rzeczywiscie MK tak cie uzadzila... bo przznaje ze brzmi to nieprawdopodobnie by spowodowaly trdzik i to po tak dlugim uzywaniu.
Stary 2010-02-22, 22:00   #291
sylwia78
Raczkowanie

Mantisa
Fajnie, że to wyjasniłaś tak prosto i przejrzyście, bo jako nowa osoba czytając poprzednie wypowiedzi, az miałam ochotę skontaktować się z MK by to sprawdzić. POtem poczytałam w broszurze na ten temat, teraz twoja wypowiedź to potwierdziła i wiem, że MK jest ok pod tym względem. I ja się cieszę, ze współpracuję z MK
Dla mnie większośc kosmetyków ma przyjazne składy INCI.
Ostatnio odkryłam maseczkę Formuła3 i normalnie jestem w szoku!
Ta maseczka to cudo, po jednym uzyciu widać było pierwsze efekty oczyszczenia porów, dodatkowo pozbyłam się "łusek" z twarzy i ta delikatnośc skóry ... ahhhhhhh

Ps. Jestem wrażliwcem totalnym i nic mnie narazie nie podrazniło z MK wręcz MK sprzyja mojej skórze
Stary 2010-02-22, 22:30   #292
Mantisa
Raczkowanie

A prosze bardzo Sylwia

Wyjasnilam bo wiem jak flustrujace jest jak czlowiek sie czuje zawiedziony, oszukany czy zły ale tez nie lubie jak na fali takich uczuc rzuca sie bezpodstawne oskarzenia

Ciesze sie z tego co piszesz - widze ze jestes oblatana w tych INCI dla mnie to troszke magia ale rozumiem ze chodzi o skady chemiczne kosmetykow i o to ze nasze na tle innych bardzo dobrze wypadaja. Acz mam kolezanke - totalna zwolenniczke eko i natura - i ona jak zwykle "rece zalamala" nad sladami, ale w sumie nie jest to reprezentatywna ososba bo dla niej wszystko to chemia :P oprocz papierosow hahahah

ooo widze ze Ty i twoj wrazliwec to bedzie wskazowka dla jedej moje kumpeli ktora tez starasznie miauczy ze wrazliwiec i to z naczynkowa buzia na razie wziela tylko krem przedluzajacy nawilzenie ale i tak mowi ze buzia juz lepiej sie czuje ) A czy Formula3 nie jest do tlustej cery?? ( nie chce mi sie zagladac do ksiazki wiec moze cos pokrecilam:P)

BTW powiedz prosze jak sibie radzisz z umawianiem spotkan bo ja mam wrazenei ze wale glowa w mor chwilami - z 5 babakami umawiam sie na spotkanie chyba od miesiaca i ciagle cos im nie pasi, ciagle prosza o tel za kilka dni.... i juz nie wiem czy mnei zbywaja czy taki zbieg okolicznosci pewnie to pierwsze bo tez sa zupelnei inne przypadki ze powiem slowo ze jestem z MK i mam sprzedaz bez sptkania wlasciwie
Stary 2010-02-23, 13:12   #293
olamazda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mantisa Pokaż wiadomość

Zasada 100% satysfakcji mowi o tym, że klientka ma prawo do wymiany produktu na inny w tej samej wartości (ew zwrocie pieniędzy) przy zalozeniu, że nie upłynał rok od daty zakupu oraz kosmetyk nie został zuzyty w wiecej niz w polowie. W relacji Konsultantka - MK wyglada to tak ze składasz reklamacje i oddajesz kosmetyk - dostajesz nowy taki sam lub inny w tej samej cenie.
Proponuje aby koleżanka sama zadzwoniła na centralę i popytała o zasay jakie panuja przy reklamacjach lub zwrotach produktów MK a nie madrzyła sie na forum.Kosmetyki mają byc nowe,nieużywane,w orginalnych pudełkach.Jest to bardzo smieszne poniewaz ja akurat nie naleze do kolekcjonera produktów ,aby stały na półkach i nie zbieram opakowan,aby teraz im to wszystko ladnie odesłac,jak mozna nie uzywac kosmetyków i stwierdzic ze one cos komus zrobiły/no firma ma takie a nie inne założenia.
A kolezanka niech sie broni jak moze widocznie ma dobra z tego kase.Ja mam zrąbaną twarz i mam powody oddac produkty.

A jezeli dla ciebie używanie kosmetyku przez niecały miesiac to długo to wybacz.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Mantisa
Fajnie, że to wyjasniłaś tak prosto i przejrzyście, bo jako nowa osoba czytając poprzednie wypowiedzi, az miałam ochotę skontaktować się z MK by to sprawdzić. POtem poczytałam w broszurze na ten temat, teraz twoja wypowiedź to potwierdziła i wiem, że MK jest ok pod tym względem. I ja się cieszę, ze współpracuję z MK
również odsyłam do korespondencji z MK.Mi równiez podobały sie informacje z broszury ,ale kiedy musze stawic z tym czoło wygląda to troszke inaczej.

a o to czesc wiadomosci jakas dzis otrzymałam od firmy:
Szanowna Pani Aleksandro,

Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy (...),,
8.(...)Niezależna
Konsultantka Kosmetyczna może zwrócić nowe i nie używane Produkty Określone w Sekcji
1 i w Sekcji 2 nabyte przez Niezależną Konsultantkę Kosmetyczną w ciągu roku przed ich
zwrotem do Spółki.
Spółka odkupi takie produkty za cenę stanowiącą 90% oryginalnych
kosztów netto poniesionych przez Niezależną Konsultantkę Kosmetyczną. Niezależna Konsultantka
Kosmetyczna jest zobowiązana ponieść koszty wysyłki zwracanych produktów, oraz
załączyć do przesyłki wypełniony 'Formularz Wniosku o Odkupienie Produktów'. Koszty Spół-
ki poniesione na wszelkie nagrody lub premie produktowe przyznane Niezależnej Konsultantce
Kosmetycznej w związku z oryginalnym zakupem zostaną potrącone, gdyż produkty zostają
zwrócone i w związku z tym nie ma uzasadnienia podstawa przyznania nagród i premii od
sprzedaży. Ponadto, z ceny zakupu zostaną potrącone wszelkie kwoty zadłużenia Niezależnej
Konsultantki Kosmetycznej wobec Spółki. Niezależne Konsultantki Kosmetyczne, które zwracają
produkty Spółce nie kwalifikują się do ponownego nawiązania ze Spółką stosunków jako
Niezależna Konsultantka Kosmetyczną.

Edytowane przez olamazda
Czas edycji: 2010-02-23 o 13:16 Powód: dopisek
Stary 2010-02-23, 14:01   #294
Mantisa
Raczkowanie

Olamazda,

nie madrze sie tylko dziele swoja wiedza. Jesli cie to boli to juz wyrazalam swoj zal. Nie napadaj wiec na mnie, wytykajac mi ze zarabiam kase. Sama bedac Konsutlatka zarabiasz kase wiec nie miotaj prosze nieadekwatnych argumentów. Bronie zasad funkcjonowania firmy bo one sa jasne i jawne. Nikt nikogo nie oszukuje. Cytujesz umowe, ktora podpisalas wiec wiedzalas co robisz. Pech chcial ze Cie cos uczulilo (choc dalej nie mamy 100% pewnosci ze Twoj tradzik jest skutkiem stosowania MK, sama napisalas ze nawet nie zapytalas lekarza o to) i teraz swoja zlosc wyladowujesz na firmie i forum. Nie jestem zaskoczona - tak dziala nasza psychika - chcemy komus dowalic bo nas spotkalo cos niedobrego, chcemy swoj zal wylac wiec takie forum jest idealne. Ok, Twoje prawo tak jak ja mam prawo bronic uczciwosci firmy, z ktora sie zwiazalam.

Oczywiscie ze dzwonilam do Centrum po przeczytaniu Twojego postu i potwierdzialm co juz wiem. Proponuje bys sie uspokoila i zadzwonila jescze raz, jest tam bardzo mily czlowiek ktory tłumaczy wszystko jak dziecku Nie sposób nei zrozumiec Propouje to bo dalej konsekwentnie wprowadzasz w bład nas wszystkie odnoszac sie do Zasady 100% satysfakcji i sugerujac ze przy niej "Kosmetyki mają byc nowe, nieużywane,w oryginalnych pudełkach" TO NIEPRAWDA! Reklamujac wg. zasady 100% gwarancji oddajesz kosmetyk uzywany i rozpakowany i absolutnie nie jest potrzebny kartonik. Bo kto by go trzymal skoro rozpakowal kosmetyk i uzywa

Oczywiste jest ze jesli chcesz oddac kosmetyki za zwrotem 90% kwoty to musisz oddać kosmetyki nieuzywane, zapakowane itd. i to jest sytuacja z punktu 8 Umowy, która cytujesz.

Myśle, ze na tym skoncze dywagacje na ten temat bo doprawdy prosciej nie da sie tego wytlumaczyc oraz jestem przekonana ze troche wody w wisle uplynie zanim opanujesz swoja wscieklość, a tam gdzie zlosc i rozczarowanie trudno o merytoryczna rozmowe.

Raz jeszcze zycze szybkiego wyleczenia buzi
Pomijam w dyskusji fakt, ze mnie uczulil krem pod oczy, wiec go odstawilam / wymienilam i uzywam innego. Bo tutaj nie chodzi o to ze zawsze sie moze zdarzyc ze jakis kosmetyk nas uczuli, nie wazne jakiej firmy. Takie rzeczy sie zdarzają codziennie milionom kobiet. Chodzi o to by nie byc jednostronnym i nie rzucac fałszywych oskarżeń.
Stary 2010-02-23, 14:55   #295
sylwia78
Raczkowanie

Mantisa zgadza się Formula3 to do tłustej cery.
Ja mam duży problem z pielęgnacja. Cera tłusta na powierzchni sucha, dodatkowo wrazliwa i pękają naczynka. Wszystko co mozliwe to to mam Używam Time Wise do cery tłustej i ta maseczkę Formuła 3, bo pięknie oczyszcza i złuszcza i nie podrażnia!

Propo dyskusji.
W każdej firmie może się znaleźc produkt, który nam nie pasuje.
Ja tak miałam w Oriflame, jedna seria Aloe Vera niby do skóry wrazliwej mnie uczulała! Swojego czasu używałam płynów do higieny intymnej AA i np. jednen zapachowy mnie uczulił a inne nie uczulały. Po prostu w tej jednej serii jakiś składnik mi nie pasował i tyle. KUpiłam inny tez z AA bezzapachowy i było ok.

I tez się liczę z tym, że przy moich problemach ze skórą tez mogę trafić na cos z MK co mi nie spasuje i wtedy próbuję czego innego z MK, bo tak już jest. Każdy produkt ma inny skład INCI. W jednym jest czegos więcej w innym mniej, jedne zawieraja takie ekstakty roslinne drugie jeszcze inne.

Mi się wydaje cały czas, że seria źle dobrana i to nie alergia w przypadku olamazada. Ja bym wymieniła na serie do cery tłustej i mieszanej i wzięła ten punktowy kosmetyk na tradzik, na jakies stronie zagranicznej znalazłam info, że ta seria jest lecznicza, bynajmniej FDA wydało taką opinię. Sama chce sobie wziąźć ten produkt do smarowania punktowego moich diod, które zawsze wracają w okolicach miesiączki Więc przetestuję i się podzielę opinią
Stary 2010-02-23, 15:12   #296
Mantisa
Raczkowanie

Sylwia,

no ja mam wlasnie tłusta + naczynka. Lata cale szukalam wlasciwego podkladu i nic :-( Zanim dojechalam do pracy sie swieciłam - 2 godziny od nalozenia tzw. podkladow matujacych, kremow matujacych itd. Masakra. O lecie nie wspomne bo jeszcze pocę sie na buzi wiec latem to w ogole nie uzywam podkladu, pudru tez bo wsjo spywa...

I teraz stosujac pielegnacje Time Wise i podklad jestem zachwycona Wreszcie mi sie twarz nie swieci Cielawa jestem jak bedzie sie latem zachowywal podklad ale biorac pod uwage fak jak ladnei sie wtapia w skóre bedzie ok, zobaczymy
Stary 2010-02-23, 15:13   #297
Paula-S
Raczkowanie

Cytat:
PaulaS teraz to na prawdę pokazałas jak jest anty Mary Kay i Twoje kłamstwa są nieetyczne. Poczytaj składy INCI, wejdź na stronę FDA poczytaj o co chodzi z dopuszczaniem kosmetyków do sprzedaży przez tą organizację, przemyśl, a potem się znów odezwij. NIektóre kosmetyki Mary Kay są sklasyfikowane przez FDA jako produkty lecznicze sprzedawane bez recepty.
Więc daruj sobie jak to napisalaś NIEETYCZNE obsmarowywanie wszystkich produktów Mary Kay.
Nie pasowało Ci ok - szanuję to.
Usunełaś się z MK - fantastycznie, jesteś ok wobec swoich przekonań.
Nie zajmujesz się tym - więc daj pracować spokojnie innym.
Nic napisane przeze mnie nie było kłamstwem. Najwyraźniej wg Ciebie to forum jest po to, by wychwalać MK. Sorry, ale każdy ma prawo opisać swoje doświadczenia z firmą, kosmetykami i ich działaniem. W głębokim poważaniu mam to, co firma pisze o swoich produktach, bo jest to w większości stek bzdur, który ma zachęcić klienta (co dotyczy oczywiście nie tylko MK). Dlatego ważne jest dla mnie to, jak kosmetyki działają w rzeczywistości, i to właśnie napisałam. Oczywiście każdy ma swoje zdanie. Ja oparłam wypowiedź na doświadczeniu swoim i znajomych. Ale jak widzę, niektórzy, cokolwiek bym nie napisała, jeśli będzie to negatywne, będą walczyć zajedle o przeforsowanie własnego zdania. Szczególnie, że wypowiadają się tu głównie konsultantki (czyt. osoby, które chcą na MK zarobić).
To, że jestem, jak napisałaś, anty MK (co nie dokońca jest prawdą) wynika tylko z doświadcznia i będę o tym pisać, bo osoby zainteresowane mają prawo wiedzieć, że kosmetyki nie są tak wspaniałe, jak przedstawiają je Ci, którzy na nich zarabiają. Mam prawo podzielić się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Gdyby były pozytywne, też bym to zrobiła.
A Ty pracuj sobie i zarabiaj jak najwięcej, czego Ci życzę, ale to jest forum dyskusyjne, a nie punkt sprzedaży Mary Kay, chyba jasne ?
Paula-S jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 15:21   #298
Mantisa
Raczkowanie

Sylwia78 i PaulaS

Dziewczyny dajcie juz spokoj tym przepychankom Od dluzszego czasu wyglada na to ze obie probujecie udowodnic kto ma racje a racja jak zwykle lezy po srodku
Stary 2010-02-23, 16:15   #299
sylwia78
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mantisa Pokaż wiadomość
Sylwia,

no ja mam wlasnie tłusta + naczynka. Lata cale szukalam wlasciwego podkladu i nic :-( Zanim dojechalam do pracy sie swieciłam - 2 godziny od nalozenia tzw. podkladow matujacych, kremow matujacych itd. Masakra. O lecie nie wspomne bo jeszcze pocę sie na buzi wiec latem to w ogole nie uzywam podkladu, pudru tez bo wsjo spywa...

I teraz stosujac pielegnacje Time Wise i podklad jestem zachwycona Wreszcie mi sie twarz nie swieci Cielawa jestem jak bedzie sie latem zachowywal podklad ale biorac pod uwage fak jak ladnei sie wtapia w skóre bedzie ok, zobaczymy
Czas pokaże
Ja też jestem zadowolona. Cieszy mnie dodatkowo, ze podkłady są podzielone na typy kolorystyczne tj. z pigmentem zółtym ( "0" ) do Wiosny i Jesieni i z pigmentem rózowym ("4") dla Lata i Zimy Czegos takiego nie spotkałam w innych firmach, trzeba było najpierw szukac tonacji zółtej lub rózowej, potem odcień ehhhhhh
a tu od razu dobieramy i tonację i odcień REWELACJA!
Ja uzywam podkładu sredniokryjacego 204 z pigmentem rózowym bo jestem Pani Zima kolor idealny - fantastycznie wtapia się w kolor skóry, po prostu mój kolor skóry No i nie zapycha porów BOMBA!
Stary 2010-02-24, 19:13   #300
olamazda
Raczkowanie

Exclamation Dot.: Mary Kay

Cytuje umowe,bo taki cytat dostałam od CK w odpowiedzi na moje pismo.
Z tego co sama piszesz aby dokonac zwrotu nalezy przeslac do nich produkty nowe,nieuzywane itp.( chociaz szybciej pisalas ,ze moga byc zużyte w kilku %) ,dlatego tez dziele sie tutaj moim smutkiem ,poniewaz produktow uzywalam( inaczej pewnie by mnie nie uczuliły)i zwrotu dokonac nie moge,zostaje w domu z bezużytecznymi kosmetykami za full kasy.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości