Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-24, 15:16   #1
Annique
Raczkowanie

Wink Urlop okolicznościowy

Hej dziewczyny!
Jesteście mądre, więc zakładam, że podsuniecie mi jakiś pomysł Potrzebuje rady. W następny poniedziałek przyjeżdza na tydzień do Polski mój TŻ, którego nie widziałam od miesiąca. Zaplanowalismy wspólny romantyczny weekend (piątek, sobota, niedziela), bo w inne dni niestety musze pracować . Bilety juz kupione, a tu niespodzianka w pracy: nie dość, że pracuje w piątek, to jeszcze w sobote odrabiam 31 pażdziernika . Jak to mówią: "Bóg nie jest złośliwy, ale wyrafinowany "
Nie lubie sie migać od pracy, ale następny raz zobaczymy się dopiero za miesiąc (ze względu na jego i moja pracę), a w pracy obejdą się spokojnie w następny weekend beze mnie, więc musze cosik madręgo wykompinować jako argument do wzięcia urlopu okolicznościowego (chyba "romantyczny weekend" nie przejdzie ).
Zdarzyło Wam się kiedys coś podobnego? Jakie powody urlopów okolicznościowych podawałyscie?
Pomóżcie, bo będę musiała wyjść na spacer w letniej sukience i się specjalnie przeziębić , by spędzić z nim trochę więcej czasu sam na sam.
Annique jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 16:00   #2
Bridget
Zakorzenienie

Dot.: Urlop okolicznościowy

A jakiego rodzaju jest Twoja praca?? Nie możesz tak po prostu wziąć urlopu, bez pisania dlaczego?

Bridget jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 16:03   #3
Justy
Zakorzenienie

przysługuje ci kilka dni tzw."urlopu na żądanie", którego pracodawca nie może odmówić (szczególnie, że "w pracy obejdą się spokojnie w następny weekend beze mnie")- szczegóły w kodeksie pracy. pytanie tylko, czy po urlopie będziesz miała do czego wracać.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 16:05   #4
Bridget
Zakorzenienie

Skoro jak sama piszesz, poradzą sobie bez Ciebie w pracy to może po prostu powiedz, że masz pewne plany i chciałabyś wolne. Jesli masz jeszcze kilka dni urlopu wypoczynkowego, jeśli nie to może byc gorzej..Urlopy okolicznościowe to ślub, pogrzeb i takie tam, najlepiej jeszcze mieć na to papier. Jeśli pracujesz w firmie, któa trzyma się zasad, papierków to cięzko będzie coś załatwic. Może masz szefa, który Cie zrozumie? No nie wiem...Napisz coś więcej o tej pracy...

Bridget jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 16:33   #5
morwa74
Rozeznanie

urlop okolicznościowy należy się:na pogrzeb,ślub i jest płatny ty chyba cosik pomyliłaś masz możliwość wzięcia urlopu na żądanie przysługują ci takie 4 dni w ciągu roku wykorzystaj to miłegoWEEKENDU
Stary 2005-10-24, 16:36   #6
Annique
Raczkowanie

Właśnie w tym pies pogrzebany, że pracuje jako nauczycielka i nie przysługuje mi urlop wypoczynkowy (ze względu na ferie zimowe i letnie), aż sprawdziłam w przepisach. Mogę wziąść tylko oklicznościowy lub zdrowotny. Chyba, że czegoś nie doczytałam? Fajnie byłoby
Szefa (dyra) mamy super i myśle, że darowałby mi te 2 godziny zajęć w piątek i 2 w sobotę, ale nie chce nadużywać jego dobroci.
Kurcze, jaki niefortunny zbieg okoliczności z tym odrabianiem!
Stary 2005-10-24, 20:29   #7
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Annique
pracuje jako nauczycielka i nie przysługuje mi urlop wypoczynkowy (ze względu na ferie zimowe i letnie), aż sprawdziłam w przepisach. Mogę wziąść tylko oklicznościowy lub zdrowotny. Chyba, że czegoś nie doczytałam?
każdemu przysługują 4 dni "urlopu na żądanie". szczególne przepisy "branżowe" typu "karta nauczyciela" (czy jakoś tak) nie mogą być dla pracownika mniej korzystne niz zapisy kodeksu pracy. a "urlop na żądanie" jest właśnie w kodeksie.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:55   #8
Annique
Raczkowanie

Talking Dot.: Urlop okolicznościowy

Cytat:
Napisane przez Justy
każdemu przysługują 4 dni "urlopu na żądanie". szczególne przepisy "branżowe" typu "karta nauczyciela" (czy jakoś tak) nie mogą być dla pracownika mniej korzystne niz zapisy kodeksu pracy. a "urlop na żądanie" jest właśnie w kodeksie.
To fajnie! Dziękuje za informację!
Wogle dzięki za rady, dziewczyny!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości