czy diametralna zmiana wyglądu jest możliwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-07-20, 19:38   #1
Selena
Przyczajenie

czy diametralna zmiana wyglądu jest możliwa?

Właśnie, jest? Czy sensowne jest zaplanować sobie, jak się pragnie wyglądać, co należy zrobić, żeby tak wyglądać i z uporem maniaka i nadzieją desperatki czekać na efekty? Czy taka mordercza konsekwencja w kreowaniu siebie ma happy end?
Czekam na posty od dziewczyn, które tego próbowały, dokonały albo tylko chcą. Jakie są Wasze ideały?
Selena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 20:22   #2
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6
Re: czy diametralna zmiana wyglądu jest możliwa?

Dlaczego się chcesz diametralnie zmienić?? Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane... nawet jak sie zmienia np kolor wlosow to jest sie ta sama kobieta tylko o innym kolorze wlosow.
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 21:01   #3
Joey
Zakorzenienie

Kiedyś wypisałam wszystko co chcę (i mogę!) w sobie zmienic. Wyszła długa lista :P Postanowiłam ze zrobie to co sobie zaplanowałam i będę odhaczać No i przyznam sie ze tak robie, choc mój entuzjazm juz dawno wygasł Na razie skupiam sie na tym, zeby schudnąć. No i tu osobisty sukces odniosłam: od 8 czerwca zmieniłam nawyki żywieniowe, jem zdrowo (bo np. jem chleb co niby niedopuszczalne na diecie), ale prawie w ogole nie jem tłuszczu ani cukru. No i posiłki o wiele mniejsze bo nauczyłam sie kilku metod i udaje mi sie najeść dwa razy mniejszą porcją Do tego biegałam (bo ostatnio jakoś nie chce mi sie :P) no i co najważniejsze: nie robie tego z uporem maniaczki, ważę sie np. co miesiąc nie codziennie. Napewno moje starania nie są "mordercze"... nie mysle o tym, kiedy wreszcie bede szczupła... bo wiem, ze będę. Raczej skupiam sie na tym zeby teraz sie dobrze czuć.. no i czuje sie dobrze jak żyję tym sposobem. Wiem, ze wolniutko zblizam sie do upragnionego celu, ale nie on jest najważniejszy. Bo tak naprawdę liczy sie to jak czuje sie przez cały proces "zmiany siebie" a nie to jak bede sie czuc pod koniec. Tak, praca nad sobą daje satysfakcje o ile ma sie cierpliwość i w ogole odpowiednie podejście Odkąd "zmienilam swoje zycie" prawie w ogole nie narzekam na to ze jestem gruba. Jestem taka nadal, ale juz tak mi to nie przeszkadza bo wiem ze cos robie zeby to zmienić. Przedtem rozpacz z tego powodu byla prawie codziennie. Także mysle ze warto
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 21:11   #4
Selena
Przyczajenie

Reniu: ja jestem zaniedbana, i to tak że nie wiem od czego zacząć...
Joey: gratuluję! podziwiam konsekwencję i nastawienie; pozdrawiam
Stary 2004-07-20, 22:50   #5
Rena
Zakorzenienie

Dbanie o siebie, to nie "diametralna zmiana" tylko zwykła kobieca rzecz. Na ile ważne dla kobiety - wystarczy zobaczyć liczbę stałych bywalczyń forum. Nie zalaczylas swojego zdjecia, wiec trudno dawac Ci konkretne rady typu "dobrze Ci bedzie w zielonych cieniach", ale takie ogólne to z pewnością znajdziesz jak poszperasz troche po archiwum. W dalszym ciągu nie wiem, czemu uważasz, że urodę się pielegnuję poprzez długą listę wyrzeczeń??
Stary 2004-07-21, 00:53   #6
nicnaserionic
Raczkowanie

ja takze kiedys myslalam o diametralnej zmianie, ale potem zrozumialam ze byc szczesliwa, ladna osoba nie oznacza bycia szczesliwa, ladna SOBA. ladne opakowanie nie daje 100% satysfakcji. kiedys podobnie jak Joey zrobilam liste, dla mnie priorytetem sa moje plecy, a konkretnie blizny jakie na nich mam. chodze do lekarzy, kupuje mascie kremy zele. jedyna szansa dla mnie na normalnosc (czyli zycie bez tego kompleksu) sa baaardzo drogie zabiegi. ale ja z uporem maniaczki bede dazyc do tego zeby wreszcie obudzic sie bez mysli: "jakim lekiem sie dzis samrujemy?? oo wcale sie nie poprawia, znow chodzimy w golfie". wszystko albo nic. moze moje nastawienie nie jest zdrowe, ale ja nie mam humoru bo to starsznie doluje jak nie mozna z domu wyjsc w upal, tylko trzeba czekac i sie kryc.
i zycze wytrwalosci, warto
nicnaserionic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 09:05   #7
Rena
Zakorzenienie

Selena napisał(a):
> Reniu: ja jestem zaniedbana, i to tak że nie wiem od czego zacząć...

Generalnie ciągle się czepiam, a wciąż jeszcze nie odpowiedziałam na Twoje pytanie diametralna zmiania jest jak najbardziej możliwa, i to w pewnych punktach niemalże z dnia na dzień (np makijaż, który całkowicie zmienia naszą twarz, czy zupełnie nowa fryzura, czy kompletnie inny strój). Tylko pytanie po co??

Jeżeli chodzi o zaniedbanie, to genaralnie warto zacząć od zwykłej pielegnacji i higieny. Jeśli chodzi o grubość czy szczupłość, to jednym podobają się bardzo szczupłe innym takie "z ciałkiem", to wszystko jest kwestią gustu. Jedni wolą duży biust, inni mały. Jedni wola blondynki, inni brunetki, a jeszcze inni rude, i są jeszcze tacy co są przeciwnikami jakichkolwiek zmian koloru. Jedni lubią elegancko ubrane kobiety (kostium, buty na szpilce), inni wolą jak chodzą w luźnych dżinsach i sportowych butach. To wszystko jest kwestia gustu i tak naprawde powinniśmy wybierać nasz wizerunek na podstawie tego co nam samym sie podoba, jest zdodne z naszym trybem zycia, dobrze się w tym czujemy etc.
Natomiast kwestia gustu już nie jest i zdecydowanie nikomu się nie podobaja następujące rzeczy:
1. Brudne, nieuczesane lub zniszczone włosy - trzeba je myć tak często jak tego wymagają, dobrze ostrzyc i modelowac, oraz używać odpowiednich odżywek
2. Zapach potu, wysuszona skóra, owłosione nogi i pachy - dezodorant, balsam, środki do depilacji
3. zniszczone ubranie, niedopasowane, za duże - trzeba zmienić na nowe, które dobrze na nas leży
4. problemowa skóra, np pryszcze, rozstępy, blizny i inne takie - w zależności jaki to problem i na ile poważny domowa walka z problemem lub kosmetyczka
5. Zniszczone dłonie i paznokcie - dobre kremy, odżywki ew.wizyta u manikiużystki
Stary 2004-07-21, 14:18   #8
Selena
Przyczajenie

Do Reni: bo ja mam wrażenie, że gdybym zaczęła o siebie dbać byłoby to jak z generalnym wysprzątaniem zapuszczonej kuchni, czy jakoś tak.
Nigdy nie byłam konsekwentna w dbaniu o siebie: zapalałam się do czegoś i wkrótce z byle powodu zniechęcałam. Całe lata pielęgnacja nie sprawiała mi przyjemności: nienawidziłam np. balsamować się, nie dlatego że nie lubię balsamów - uwielbiam- ale nie znosiłam smarować swojego ciała, którego nie potrafiłam zaakceptować. Teraz jest lepiej- nacieram się nawet systematycznie bez odruchów wymiotnych.
Gorzej z twarzą. Czasami tak nie znoszę siebie, swojego odbicia,że po prostu np. nie zmywam twarzy przed snem, albo nie nakładam żadnego kremu na dzień. Za karę,że jestem taka brzydka. Hm...
To mniej więcej tak wygląda...
Stary 2004-07-21, 14:32   #9
Rena
Zakorzenienie

Selena napisał(a):
> > Gorzej z twarzą. Czasami tak nie znoszę siebie, swojego odbicia,że po prostu np. nie zmywam twarzy przed snem, albo nie nakładam żadnego kremu na dzień. Za karę,że jestem taka brzydka.

Tak jak myślałam od samego początku już po pierwszym Twoim poście, że problem ma raczej podłoże psychologiczne niż rzeczywiście jesteś jakaś brzydka. Nie zdziwiłabym się, gdyby okazało się, że tak naprawdę jesteś całkiem ładną dziewczyną. Zresztę to chyba w tej chwili nie jest najważniejsze. Twój największy problem, to brak akceptacji swojego wyglądu. Przypuszczam co więcej, że nie jesteś jego główną twórczynią. Jest ktoś kto w Twoim otoczeniu ciągle Ci daje do zrozumienia (dosłownie lub sugestiami), że jesteś brzydka??
Stary 2004-07-21, 19:15   #10
margar3tka
Raczkowanie

GG do margar3tka

Hej
Mam wrazenie ze ten post jest kirowany po troszku do mnie Bo ponad rok temu wlasnie ja przeszlam taka diametralna zmiane I musze przyznac ze baaardzo sie oplacalo Bardzo schudlam dzieki temu wiem, ze schudniecie w moim przypadku jest mozliwe w co kiedys nie wierzylam... to nic ze znowu przytylam I znowu sie odchudzam, bo musze przyznac ze lubie takie dazenie do wymarzonego celu Oczywiscie fryzurka tez... zawsze nosilam krotkie wloski a przez rok zachodowalam z czego sie baaaardzo ciesze) I nadal nei scinam i oczwiscie make-up i w ogole... ale do tej zmiany przygotowywalam sie w sumie rok... zalezalo mi tez na ujedrnieniu cialka... naprawde warto
margar3tka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości