Odpadające Tipsy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-21, 14:11   #301
Madzzzia92
Rozeznanie

Dot.: Odpadające Tipsy

Cytat:
Napisane przez bumek Pokaż wiadomość
Ja mam podobnieee tylko ze gdy tips odpadnie widze ze zel byl miekki i trzyma sie max 3 dnii utwardzam w lampie z dobre 4 min , na poczatku myslalam ze zele sa jednym slowem do d u p y ale kupilam nowe i tak samo ;/ i juz nie wiem co jest nie tak

A jak z żarówkami w lampie? Tzn. kiedy je wymieniałaś? Może po prostu już za słabo utwardzają żel - mnie się tak zdarzało, gdy miałam słabe żarówki.
Madzzzia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 16:46   #302
agnesss25
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tiara Pokaż wiadomość
no i pierwsze pytanie... masz kurs?
przestałybyscie juz z tym ciaglym pytaniem czy masz kurs?a jesli ktos nie ma to nie udzielicie odpowiedzi?z tego wychodzi ze osoby bez kursu nie maja prawa o nic pytac na tym forum?a chyba o to nie chodzi prawda?a dziewczyna nie pyta sie jak krok po kroku zakladac tipsy..
wiec po co wciaz o to pytac?
agnesss25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 16:51   #303
byliczka
Zakorzenienie

po to że jakby miała kurs to by nie pytała
Stary 2009-05-23, 17:03   #304
agnesss25
Zadomowienie

a czy na twoim zdniem na kursie wszystkiego naucza od a do z?nawet po najlepszym kursie jak zaczniesz robic pazurki zdarza sie ze cos ci nie wychodzi i nie wiesz dlaczego wiec po to jest forum zeby pytac a nie przechwalac sie kto jakie ma kursy.to jest moje zdanie.
Stary 2009-05-23, 17:44   #305
Albertyna
Zakorzenienie

Po dobrym kursie w razie potrzeby można sie zwrócic z problemem do szkolącej Cię instruktorki
Stary 2009-05-23, 17:54   #306
byliczka
Zakorzenienie

Ja się nie przechwalam. Pochwalić do ja mogę jedynie moją instruktorkę, bo nauczyła mnie bardzo dużo.
I dokładnie tak jak Albertyna prawi: masz problem? jak jesteś po kursie, telefon do instruktora i zaraz Ci przypomni czy była o tym mowa czy nie, a jeśli nie było to dobry instruktor zapewne uzupełni Twoją wiedzę.
Stary 2009-05-23, 23:41   #307
agnesss25
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ja się nie przechwalam. Pochwalić do ja mogę jedynie moją instruktorkę, bo nauczyła mnie bardzo dużo.
I dokładnie tak jak Albertyna prawi: masz problem? jak jesteś po kursie, telefon do instruktora i zaraz Ci przypomni czy była o tym mowa czy nie, a jeśli nie było to dobry instruktor zapewne uzupełni Twoją wiedzę.

nie chodzilo mi o ciebie ze sie przechwalasz lecz ogolnie mowie,oczywiscie pierwsze pytania powinno sie kierowac do instruktora ..no ale w takim razie po co jest to forum?tego nie rozumiem, skoro nie powinno sie zadawac takich pytan tylko odrazu dzwonic do instruktora
Stary 2009-05-23, 23:49   #308
byliczka
Zakorzenienie

Ja forum głównie używam do czerpania pomysłów na zdobienia i wymieniania się doświadczeniami w sprawie produktów i urządzeń. Nie poszukuje tutaj informacji nt. czegoś co mi nie wychodzi...
Stary 2009-05-24, 13:43   #309
Ania_G
Raczkowanie

Forum jest do pomagania sobie nawzajem, ale z całą pewnością nie kursem krok po kroku on-line. W większości wypadków przecież dziewczyny starają się pomóc, ale czasami niewiedza aż razi po oczach i widać, że coś tu nie tak Na prawdę ciężko mi uwierzyć, że na najgorszym szkoleniu ktoś tego nie powiedział. Zresztą gdyby się było po kursie, to pytanie o szkolenie nie powinno zaskakiwać.
Wszyscy bardzo chętnie pomagamy, ale nikt nie chce uczyć nikogo przez internet podstaw, bo od tego są szkolenia.

Jest poza tym tyle targów, warsztatów i spotkań, gdzie instruktorzy starają się pomóc - może warto też o tego typu imprezach pomyśleć.

Co do tipsów Sylwunia 1987
Kiepski tips może być mało elastyczny i po prostu źle się dopasowywać na kształtu paznokcie. Przez to mogą być podatne na odklejenie nawet przy najmniejszych uderzeniach.
Dobrej jakości tipsy dopasujesz z łatwością do każdego kształtu paznokci.
Niezależnie jednak jakie masz tipsy, to kluczowe jest odpowiednie zbudowanie kształtu paznokcia.
Dokładnie w jakim miejscu łamią się paznokcie (chyba, że nie doczytałam)? Wcześniej odklejają się od naturalnej płytki i potem łamią?
Możesz zrobić dość prosty test. Po zrobieniu pazurka delikatnie z wyczuciem spróbuj go ponaginać z każdej strony. Jeśli cokolwiek się poddaje (nagina się pod twoim naciskiem), to znaczy ze paznokieć nie ma poprawnej budowy, albo masz źle utwardzony żel (kiepskie żarówki albo kiepski materiał).
Ania_G jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 07:13   #310
Sylwunia 1987
Raczkowanie

Pracuje na zelach ibd, lampa ma nowe żaróweczki, po zrobieniu paznokci nic się nie nagina w żadną ze stron.
Żel jest dobrze utwardzony, tipsy dobieram dokładnie ksztaltem i wielkością do paznokcia, gdy nie pasuje to przed przyklejeniem go, opilowuję.
Odpada w niejscu gdzie przykleja się tips, znaczy caly tips odpada, a żel poniżej niego się trzyma bardzo mocno, nawet po odłamaniu się tipsa żel który pozostał nie podchdzi powietrzem.

Krzywą c też mam ładnie wyprofilowaną.
Nie wiem czemu tak się dzieje a moja instruktorka przepadła:/
Stary 2009-05-25, 11:22   #311
byliczka
Zakorzenienie

A po jakim czasie odpada?
Może klej jest do niczego?
Stary 2009-05-25, 19:31   #312
Misia1981
BAN stały

Hej dziewczyny ja tez dzisiaj miała taki problem. W sobote robiłam paznokietki pewnej dziewczynie a ona dzisiaj do mnie dzwoni ze cos jej kciuk odpadł. Troche to dziwne bo mam żele z IBD, stosowałam primer, tipsy mam bardzo elastyczne. Powietrzem nie podeszły, bo resztę obejrzałam tez. tylko kciuk odpadł a żel został na naturalnej płytce. Nie wiem bo jak pytała dziewczyne co się stało ze odpadł to powiedziała ze nie wie. Wogóle ciężka klientka bo jak nie wyciągała rak z lampy to znowu w włosach cos robiła buuu. A na dodatek jak przyszła na poprawke to jak sie okazało to cos chyba dłubała przy paznokciach bo jak sie pytałam czemu takie sa matowe skoro się ładnie błyszczały to ona na to ze je sobie zmatowiła i pomalowała lakierem. Co o tym sądzicie?

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Normalnie przedtem dziewczyny miały tipsy nawet po 5 tygodni i to dośc długie i trzymały, kolezanka ma tez tłusta płytkę i już też mówiła że robila sobie tipsy i jej słabo trzymały ale te co u mnie robiła to juz ma 3 tydzień i sie trzymaja. Ale ta dziewczyna to nie wiem ale miała tak tłustą płytke jakby oliwka nasmarowana. Ale podejrzewam juz ze to chyba jej wina bo zapowietrzen nie było, krzywa C oki, żele dobrej firmy, płytka zmatowiona, nawet primer dałam.
Misia1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 19:34   #313
byliczka
Zakorzenienie

Misiu przyuważyła bym sobie zawodniczke. Sporo razy już mi się zdarzyło że przysza klienta że jej SAMO ODPADŁO a jak zaczęłam robić wywiad to się dowiedziałam że albo sobie sama podważyła, albo zaczęła majstrować i jej nie wyszło to zerwała..
Stary 2009-05-25, 19:49   #314
Misia1981
BAN stały

No tak jak dzwoniła że jej odpadło to pytam ja ''ale co sie stało, co zrobiłas ze odpadło'' no to ona 'ze nic nie robiła, ze nie wie czemu odpadło. Jak w końcu przeprowadziłam z nia wywiad to powiedziała ze w szafke przywaliła czy trzasnęła. Mało tego zmatowiła sobie nie wiem po co wszystkie paznokcie i musiałam jej na nowo robic sun blocerem bo przedtem miał i nie mogłam tego tak zostawic. Po prostu jakas wybitna klientka. A jak sie zapytałam dlaczego zmatowiła bo sie ładnie błyszczały to ona żeby je pomalowac lakierem bezbawnym. No masakra dziewczyny.
Misia1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 22:39   #315
Tholie
Raczkowanie

ja zauważyłam że jak sie bardzo staram i za czesto jakiś bąbelek powietrza traktuje jako swój błąd to ludzie to wykorzystują i teraz kasuje wszystkich jak leci i każdy szanuje paznokcie bo to jego pieniądze....i nagle wszystko się trzyma
Tholie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:55   #316
Weronika1010
Raczkowanie

GG do Weronika1010

Tholie, święta prawda
Weronika1010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:42   #317
Ania_G
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sylwunia 1987 Pokaż wiadomość
Pracuje na zelach ibd, lampa ma nowe żaróweczki, po zrobieniu paznokci nic się nie nagina w żadną ze stron.
Żel jest dobrze utwardzony, tipsy dobieram dokładnie ksztaltem i wielkością do paznokcia, gdy nie pasuje to przed przyklejeniem go, opilowuję.
Odpada w niejscu gdzie przykleja się tips, znaczy caly tips odpada, a żel poniżej niego się trzyma bardzo mocno, nawet po odłamaniu się tipsa żel który pozostał nie podchdzi powietrzem.

Krzywą c też mam ładnie wyprofilowaną.
Nie wiem czemu tak się dzieje a moja instruktorka przepadła:/
Moim zdaniem, albo masz mimo wszystko kiepskie np. niemarkowe żarówki (polecam Philips albo Sylvania). Ale najbardziej podejrzewam, że paznokcie były za słabe (źle zbudowane). To nie tipsy budują paznokcie, tylko żel, więc nawet jak są kiepskie tipsy, to mógł po psru pęknąć lub źle się przyklejać, ale nie odpaść w całości razem z żelem.
Może po prostu starałaś się zrobić je delikatniejsze (cieńsze) niż zawsze?
Chociaż przyznam, że nie mam dużego doświadczenia z tipsami kiepskiej jakości Może faktycznie tak się dzieje, jak za sztywne, czy coś
Ania_G jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 15:22   #318
nikole14
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Tholie Pokaż wiadomość
ja zauważyłam że jak sie bardzo staram i za czesto jakiś bąbelek powietrza traktuje jako swój błąd to ludzie to wykorzystują i teraz kasuje wszystkich jak leci i każdy szanuje paznokcie bo to jego pieniądze....i nagle wszystko się trzyma

dokladnie im wiecej sie starasz i idziesz na reke klientce to tym bardziej na tym tracisz;/ a jak kasujesz to nagle wszystko sie trzyma i jest fajnie

ja kiedys na poczatku tez tak mialam, moj blad natomiast polegal na tym ze nie wiem co mi sie powalilo w tej glowie i najpierw matowilam pozniej odtluszczalam i na to jeszcze primer stosowalm a kiedy sylechl to naklejalam tipsa...przeciez primer naklada sie dopiero po opracowanym i odtluszczonym tipsie przed smmym zelem:P

moze postaraj sie poczekac az odtluszczacz calkowicie wyparuje z plytki zanim przykleisz itpsa?
nikole14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 15:53   #319
Epka
Przyczajenie

Żel odpada

Witam posiadam w domu nowy zestaw do paznokci żelowych, żele NeoNails, dopiero zaczynam prace z żelami i to tylko na własny użytek, jednak mam pewien problem, gdyż 2do 3 dni po nałożeniu żelu zaczynaja mi odpadać na końcu płytki. Robię na naturalnych paznokciach gdyż chciałam żeby były mocniejsze. odpryskują tak jak zwykły lakier po pomalowaniu. Jaka może być tego przyczyna, czy to mogą być naturalne uwarunkowania paznokcia, że żel się na nich nie trzyma?

Proszę o pomoc!
Epka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:02   #320
Helka 20
Raczkowanie

Dot.: Żel odpada

Po pierwsze ta firma nie jest zbyt dobra. Po drugie wydaje mi się, że możesz mieć słabo zmatowioną płytkę, źle odtłuszczoną lub skłaniam się bardziej do tego, że nałożoną masz zbyt cienką warstwę żelu który gnie się i w tym miejscu odpryskuje.
Helka 20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:09   #321
Quicksand
Raczkowanie

Skoro odpryskuje jak lakier tzn, że nałożyłaś warstwę żelu taką jak lakier! Żelem nie "maluje" się płytki, tylko buduje paznokieć - musi być nieco grubszy. Takie są efekty nieumiejętnego nakładania żelu i kupowania dziadowskich produktów.
Quicksand jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:46   #322
Veela1
Raczkowanie

"Nie jest zbyt dobra" to kolosalne niedomówienie. Ta firma to typowe gie, na którym nie ma siły zrobić paznokci poprawnie. Poza tym do paznokci naturalnych stosuje się inne żele, silikonowe.
Veela1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 17:06   #323
frauhelga
Ordnung muss sein!

po trzecie istnieje cos takiego jak WYSZUKIWARKA
Stary 2009-07-25, 22:16   #324
Epka
Przyczajenie

Dzięki za odpowiedź. W takim razie czy możecie mi polecić dobrą firmę ŻELI?
Stary 2009-07-25, 22:23   #325
Veela1
Raczkowanie

Z tańszych? Z tych, które ja próbowałam dobre i bardzo niedrogie były RaNails. Słyszałam też, że żele od Dobrej Rady są fajne.
Z droższych mój numer 1 to IBD <3, Sun Flower lubię mniej, chociaż też jest ok...

I przedewszystkim - kochana, nie zrobisz sobie ładnych paznokci bez kursu!

Jak myślicie, dotrze?
Chciaż ja nie lepsza, wszyscy mi mówili, że rzęs nie przedłuże sobie sama, nie ma siły. Nie uwierzyłam i sporóbowałam. Teraz mam łyse rzęsowe placki, bo posklejałam klejem kilka rzęs, a że trzyma jak ch... oroba, to rozdzielając rzęsiątka wyszły ;( ;( ;(
Epka, tak sobie zrobisz sobie z pazurkami, nie warto.

Edytowane przez Veela1
Czas edycji: 2009-07-25 o 22:26
Stary 2009-07-25, 23:55   #326
MiciaKicia
Zakorzenienie

Powodem odpryskiwania może być też to, że nie zabezpieczyłaś dobrze wolnego brzegu. A może kup sobie specjalne silikonowe żele? Są bardziej elastyczne.. Do naturalków jak znalazł

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 00:21   #327
anick88
Wtajemniczenie

ho ho! zelowanie naturalnych paznokci jest trudniejsze i nawet dziewczyny po kursie z poczatku placza, ze im nie wychodzi
a ty bez kursu, na produktach neo chcesz osiagnac sukces?? no to powodzeeniaa
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 14:53   #328
Epka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anick88 Pokaż wiadomość
ho ho! zelowanie naturalnych paznokci jest trudniejsze i nawet dziewczyny po kursie z poczatku placza, ze im nie wychodzi
a ty bez kursu, na produktach neo chcesz osiagnac sukces?? no to powodzeeniaa

Cieszę się że na forum jest tyle ekspertek. Ja zadałam proste pytanie i dziękuję za odpowiedź jednak uważam że nie ma konieczności negowania wszystkiego i bycia sarkastycznym.
Jeśli ma mi nie wyjść robienie sobie paznokci z powodu braku wiedzy to pewnie tak będzie, nie napisałam że zamierzam zostać manikiurzystką prawda? Jestem plastykiem z wykształcenia więc może jakaś szansa jednak jest...
Nie miałam pojęcia o jakości tych żeli i serdecznie dziekuję za podpowiedź które są lepsze, postaram się takie nabyć, zwłaszcza do naturalnej płytki.

Naprawdę polecam więcej luzu i wyrozumiałości

pozdrawiam serdecznie
Stary 2009-07-26, 15:13   #329
Veela1
Raczkowanie

Oczywiście, że nie ma konieczności, ale Kotek, nóż się w kieszeni otwiera, kiedy ktoś pisze, że używa NeoNails i zastanawia się, dlaczego mu nie wychodzi. Tym bardziej, że temat był wałkowany na forum setki razy. Można nawet bezwiednie zrobić się nie przyjemnym, szczególnie, jeśli ktoś milion razy poprawiał po takich neonailsowych i naildesignowych stylistkach i wie, ile czasu zajmuje ich zdjęcie . Bo przecież na takim gie nic nie położę, co z tego, że ja zrobię paznokcie IBD, skoro baza będzie taka o. Odpadną raz dwa.
To, że jesteś z wykształcenia plastykiem nie ma nic, absolutnie nic do rzeczy. To tak, jakby być murarzem i chcieć robić ludziom plomby w zębach. Jeżeli nie wiesz, co to jest i jak poprawnie zbudować krzywą C, tunel paznokcia, jak utwardzić stres, co to jest i jaką powinna mieć grubość linia włosa - nie ma nawet cienia szansy zrobić paznokcie poprawnie. Amen.

Edytowane przez Veela1
Czas edycji: 2009-07-26 o 15:17
Stary 2009-07-26, 22:20   #330
anick88
Wtajemniczenie

to nie sarkazm.
to realizm
zelowanie naturalnych paznokci jest trudniejsze
inaczej wykancza sie wolny brzeg
warstwy sa ciensze
a jednoczesnie trzeb zachowac wszystkie krzywe

jestem w 99,9% pewna, ze zelami neo i bez kursu nie jestes w stanie tego wykonac poprawnie, nawet gdybys byla z wyksztalcenia nie wiem... . fizykiem jadrowym, chemikiem czy wrodzonym geniuszem
plastyk... mozesz wykonac swietne zdobienie, bo pewnie ci pomyslow nie brakuje, ale na asp nie wykladaja budowy paznokcia etc
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
odlatujące tipsy

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości