Liczę na waszą pomoc Drogie Wizażanki:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-27, 12:11   #1
ona1982
Zadomowienie

Liczę na waszą pomoc Drogie Wizażanki:)

Od jakiegoś czasu już sama nie wiem jaki typ kolorystyczny prezentuję. Wcześniej obstawiałam zimę, ale ostatnio coraz więcej ciepłych kolorów najwyraźniej mi pasuje i mam dylemat. Może też, któraś z was będzie miała jakieś sugestie dotyczące fryzury, może jakaś zmiana grzywki.Włosy mam w naturalnym kolorze, nigdy nie farbowane, długie. Trochę falują się. Liczę na życzliwą pomoc. Dodaję zdjęcia, tak aby przedstawiały mnie w różnej kolorystyce.

Odpowiedzi na pytania dot. typu kolorystycznego:

1.Jak się opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły-złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opala, się szybko, na brązowo-oliwkowy kolor. Powiedziałabym, że latem jest to nawet intensywny brąz.

2.Kolor oczu-ciemne, jasne...czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty ,a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy niebieskozielone. Plamki złocistozielone.
3.Piegi-jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi mam latem, gdy zaczynam opalać się, wychodzić na słońce. Są ciepłobrązowe.

4.Cera-jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy ,oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Ciężko mi określić odcień i kolor skóry. Latem ciemnobrązowa,oliwkowa, zimą blednę i to mocno, czasem bywam aż kredowobiała.

5.naturalny kolor włosów-ciemny ,jasny. Jaki odcień? czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
ciemny brąz z ciepłymi refleksami.
6.kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny ,różowy czy ciepły-nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasny koralowy.

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoja urodę?

Dobrze czuję się w barwach intensywnych, w mocnym różu, fiolecie, ostatnio pomarańczowym, w czerni, bieli, podobno najlepiej w czerwieni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WKUCYKU1.JPG (108,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja z czerwonymi ustami.jpg (112,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sasetka10ps.jpg (94,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg JA2.JPG (101,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Razem....jpg (102,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg anka.jpg (57,0 KB, 32 załadowań)

Anna

Dostęp do netu ograniczony(zmiana miejsca zamieszkania- w końcu)

Edytowane przez ona1982
Czas edycji: 2005-10-27 o 13:41
ona1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 12:21   #2
ona1982
Zadomowienie

Dot.: Liczę na waszą pomoc Drogie Wizażanki:)

Dodaję jeszcze zdjęcia oczu, żeby widać było dokładnie ich barwę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OCZY.JPG (54,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy zielone.JPG (61,7 KB, 11 załadowań)

Anna

Stary 2005-10-27, 12:44   #3
Sam
Zadomowienie

Wink Dot.: Liczę na waszą pomoc Drogie Wizażanki:)

Po przeczytaniu Twojego opisu i obejrzeniu fotek twarzy śmiem twierdzić, że jesteś jesienią - tyle że kolorek włosów masz zrobiony raczej na zimowy;-)
Poza tym zamieściłas zdjęcia z makijażem co może zniekształcić ocene. Jednak kolor cery, złotawe piegi, złote plamki na tęczówce kierują Cię w stronę Jesieni.

Podsyłam opis typu jesiennego i paletkę:

Barwy jesieni to kolory jesiennych liści. Każdy typ kolorystyczny, z wyjątkiem jesiennego, ginie przytłumiony owymi jesiennymi barwami.

Cera jesieni ma złocisty odcień, który może być kolorem całej skóry lub piegów na bardzo jasnym tle prawie przezroczystej karnacji. Możemy spotkać jesień o cerze koloru brzoskwiniowego lub kości słoniowej, podobnie jak u wiosny. Od wiosny odróżnia ją brak rumieńców i mocniejsze nasycenie koloru włosów (jaskrawo rudy lub w kolorze złocistego lub rudego brązu). Twarz jesieni może być tak blada, że bez makijażu wygląda chorobliwie. Jesień powinna chronić się przed słońcem, bo ulega łatwo oparzeniu. Jeśli zyska trochę opalenizny, będzie to złoty beż. Oczy jesieni są wyraziste, mają kolor zielony, żółtobursztynowy, brązowy, zielonobrązowy. Na tęczówce dostrzegamy złote plamki. Czasami jesień ma turkusowe oczy (zielononiebieskie). Włosy jesieni najczęściej są rude, od marchewki do ciemnych miedzianych. Czasami są to włosy ciemnoblond ze złotym połyskiem. Lato może podszyć się pod jesień, jeżeli końcówkom popielatych włosów słońce lub trwała ondulacja nadadzą żółty odcień. Włosy niektórych jesieni, spotykamy takie w Irlandii, można porównać do gryczanego miodu. Są prawie czarne, z czerwonymi refleksami.

Idealnym kolorem jesieni jest brąz - jasny beż, khaki, złocisty rudy, musztardowy aż po ciemny brąz, który jest czernią jesieni. Wśród brązów powinna pani jesień wybierać takie dodatki, jak buty, paski, torby. Biel powinna być kremowa, nigdy zimna, tzw. kredowa. Jesień świetnie wygląda w ciepłych zieleniach, od groszkowej, przez oliwkową, do butelkowej, a także zielono-granatowym. Czerwienie jesieni są w odcieniach rdzawych, morelowych, pomidorowych i ceglastych. Gdyby porównać palety barw wiosny i jesieni, to pierwsza kojarzy się z jasnym słońcem, a druga ze starym złotem.

Jesienie mogą przyciemniać swoją bladą karnację podkładem i różem. Dla nich zarezerwowane są złociste brązy cieni do powiek oraz ciepłe, głębokie zielenie i pomarańcze. Jesień może zapożyczać od wiosny niektóre bardziej żywe kolory, z wyjątkiem niebieskiego. Rzęsy maluje na brązowo lub brunatno. Wargi zaś szminką w łososiowym, brązowym, miedzianoczerwonym kolorze.
Włosy jesieni mają naturalny atrakcyjny kolor. Można podkreślić ich odcień szamponem, pianką koloryzującą lub balayage'em w różnych odcieniach czerwieni. Rude osoby wcześnie siwieją. Z powodzeniem tuszują to barwniki ziołowe.

Pani jesień wygląda elegancko w "pamiątkach z wakacji" - koralach z muszli, drewna, bursztynu. Zwykła skórzana bransoletka czy miedziany pierścionek na jej ręku prezentują się szykownie. Bardziej kosztowne ozdoby powinny być wykonane ze złota, a ozdobione koralem, nefrytem lub agatem w ciepłym odcieniu.

Pani jesień ubrana w czarny, elegancki kostium z kolią brylantową na szyi będzie ciągle wyglądała jak kopciuszek. W stroju o odpowiedniej tonacji brązu, ozdobionym biżuterią z bursztynu, rozkwitnie. Tajemnicą kolorystyki jest fakt, że kolor nic nie kosztuje, a może z kopciuszka uczynić księżniczkę.

Jeżeli masz zdjęcia bez makijażu i w jakimś stroju z palety jesiennej prześlij prosze;-)
pozdrawiam
sam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif jesien2.gif (16,9 KB, 10 załadowań)
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 12:53   #4
ona1982
Zadomowienie

Sam, dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź.Ale mam kilka" ale". Kolor włosów nie jest zrobiony, to mój naturalny odcien i jak pisałam nigdy ich nie farbowałam. Poza tym piszesz, że jesień może zyskiwać trochę opalenizny, ale ogólnie powinna uważać ze słońcem. Ja latem potrafię opalić się bardzo mocno, wtedy znajomi mówią, że wyglądam jak typ Włoszki czy Hiszpanki. I ta paleta kolorów jesieni- na sobie nie cierpię brązów, własnie w nich wyglądam jak chora, czuję się tak jakby mnie gasiły.

Zaraz poszukam innych zdjęć. Ale wszystkie są z makijażem, mocniejszym lub delikatniejszym.

Anna

Stary 2005-10-27, 13:06   #5
ona1982
Zadomowienie

Daję zdjęcie w ciepłej kolorystyce. W innych strojach z palety jesieni nie mam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 40600043.JPG (66,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 40600002.JPG (69,9 KB, 25 załadowań)

Anna

Stary 2005-10-27, 18:16   #6
ona1982
Zadomowienie

Chyba nikt mi nie pomoże....hmm...

Anna

Stary 2005-10-27, 18:41   #7
Madz!uHa
Zadomowienie

GG do Madz!uHa

Ja stawiam na Jesień i na Zimę- ale głowy nie daję Mam jakies paletki, może dam i dla Zimy i dla Jesieni i sama dobierzesz

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:44   #8
ona1982
Zadomowienie

Paletki dla jesieni mi jakoś nie bardzo podobają się, a dla zimy jak najbardziej

Anna

Stary 2005-10-27, 18:44   #9
Madz!uHa
Zadomowienie

GG do Madz!uHa

Kolorki Jesieni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jesień3.jpg (87,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jesień 1.JPG (11,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jesień 2.jpg (16,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosyjesień.jpg (36,5 KB, 5 załadowań)

just take it and fly...
Stary 2005-10-27, 18:47   #10
Madz!uHa
Zadomowienie

GG do Madz!uHa

I lodowata Zima
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zima4.gif (16,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zima5.jpg (85,7 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zima3.jpg (14,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosyzima.jpg (96,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zima1.jpg (9,8 KB, 1 załadowań)

just take it and fly...
Stary 2005-10-27, 18:49   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

z opisu faktycznie wychodzi typ ciepły ale patrząc na Ciebie od dłuższego czasu kojarzysz mi się z Zimą właśnie

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:49   #12
Madz!uHa
Zadomowienie

GG do Madz!uHa

Cytat:
Napisane przez ona1982
Paletki dla jesieni mi jakoś nie bardzo podobają się, a dla zimy jak najbardziej
To możliwe, że jesteś Zimą A powiedz czy ładniej wyglądasz w srebrze czy w złocie? W pomarańczu czy w różu?

just take it and fly...
Stary 2005-10-28, 10:20   #13
Sam
Zadomowienie

Jezeli to Twój naturalny kolor włosków (u mnie na monitorze prawie czarny) to istnieje szansa że jesteś Zimą. Z opisu jednak wychodzi typ Jesienny.
Piszesz ze źle Ci w brązach - a jaki odcień brązu zakładałaś...? bo może był on zbyt chłodny, a powienien być bardziej kasztanowy....?
Według Twojego opisu ładnie Ci w czerni i czerwieni co wskazywało by na Zime;-)
Twoja cera wydaje się mieć ciepły odcień.

Ale dałaś nam problem do rozwiązania))) hmmmm
Najlepiej byłoby w taki mwypoadku typ ocenić "na żywo";-)

pzdr
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:04   #14
ona1982
Zadomowienie

Dziewczyny w tej kwestii sama dla siebie jestem problemem do rozwiązania.Madz!uha( ale masz trudny nick) o niebo bardziej wolę srebro, złoto podoba mi się tylko przejściowo, np. latem. gdy jestem opalona i wtedy ładnie wygląda na skórze albo gdy nakładam kolorystycznie ciepłe rzeczy. Pomarańcz czy róż...wydaje mi się, że intensywny róż, taki nawet krzykliwy pasuje mi, albo soczysty, malinowy.Koleżanki twierdzą, że dobrze w nim wyglądam. Z pomarańczem wcześniej w ogole nie eksperymentowałam. Tego lata odkryłam ten kolor i o dziwo wyglądam w nim chyba dobrze, jakby bardziej świeżo.
Aga-ja też myślałam, że jestem zimą, często właśnie korzystałam z palety typowo zimowej, zarówno jesli chodzi o strój jak i o makijaż. Byłam wyrazista. Teraz skłaniam się bardziej ku ciepłym zestawom, już sama nie wiem.Kobieta zmienną jest. A na czym polega typ mieszany,lato-zima?
Sam-nie mam kruczoczarnych włosów.Są mocno brazowe, z daleka prawie czarneale ze zdecydowanie ciepłymi refleksami od słońca. Żadne brązy mi nie odpowiadają, ani te cieplejsze abi chłodniejsze. Chyba nic mnie nie przekona do tego typu zestawień,bo czuję się w nich mdło.Tak jakby zamiast podkreślać mnie tłumiły, jakbym kolorystycznie rozmywała się i niknęła. Bursztynów też nie trawię Cera jeszcze jakby ma ciepły odcień, ale im dalej lata to jakby ta poświata znika.A ja nie mogę się doczekać kiedy będę biała

Anna

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości