Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-28, 11:10   #1
Seagirl
Zadomowienie

wysypka u niemowlaka

Hej, mam pytanie. Moja miesięczna bratanica od tygodnia ma wysypkę na buzi, lekarz polecił młodej mamie odstawienie produktów mlecznych, swoje ubrania pierze w delikatnym proszku, bo podejrzewaliśmy podrażnienie od ubrania. Ale dzisiaj podobno jest jeszcze gorzej bo wysypka zaczęła pojawiac się na ciele. Lekarz nie wie co to jest, stwierdził że to musi przejść.
Ja się zastanawiam, czy mała nie będzie miała skazy białkowej. Czy wiecie moze skad się bierze ta wysypka?
Seagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:30   #2
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba
Dot.: wysypka u niemowlaka

Prawie wszystkie dzieci jak mają około miesiąca dostają wysypkę i prawie wszystkie mamy wtedy panikują
Moją córcię też wysypało jak miała miesiąc, przeszło po ok 2 tygodniach. Też myślałam że to skaza białkowa czy inna cholera ale poczytałam forum noworodkowe i okazało się, że to bardzo częste zjawisko.
Nie mówię, żeby to lekceważyć ale raczej nie ma powodów do paniki.
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:37   #3
Momo
Zakorzenienie

Mój mały miał wysypkę na buzi od proszku.Może wystarczy zmienić proszek.

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:56   #4
Seagirl
Zadomowienie

No właśnie bratowa zmieniła proszek do prania i swoje ubrania pierze w specjalnym jak i ciuszki dziecka. Ale moze wogóle trzeba zmienić ten proszek?
Spróbujemy. I mam nadzieję, że to przejdzie.
Stary 2005-10-28, 11:58   #5
Seagirl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rzabba
Prawie wszystkie dzieci jak mają około miesiąca dostają wysypkę i prawie wszystkie mamy wtedy panikują
Moją córcię też wysypało jak miała miesiąc, przeszło po ok 2 tygodniach. Też myślałam że to skaza białkowa czy inna cholera ale poczytałam forum noworodkowe i okazało się, że to bardzo częste zjawisko.
Nie mówię, żeby to lekceważyć ale raczej nie ma powodów do paniki.
SAmo przeszło? Czy zmieniłaś coś i to spowodowało ustąpienie wysypki?
Stary 2005-10-28, 12:05   #6
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

odstawic najbardziej podejrzane produkty spozywcze i obserwowac.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 12:17   #7
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Cytat:
Napisane przez Seagirl
SAmo przeszło? Czy zmieniłaś coś i to spowodowało ustąpienie wysypki?
Samo przeszło, tylko pierwszy dzień nie jadłam nabiału.
Już przed porodem wszystkie nasze ciuszki i pościel zaczełam prac w proszku dla dzieci, więc zmieniać nie musiałam.
Jem jak jadłam czyli praktycznie wszystko (oprócz orzeszków ziemnych, serów pleśniowych i surowych jajek)

Wyeliminowanie wszelkich potencjalnych czynników drażniących nie zaszkodzi oczywiście.
Złagodzić wysypkę można kąpiąc dziecko w krochmalu lub w lekkim roztworze nadmanganianu potasu (lekko zaróżowić wodę - działa antybakteryjnie)
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 12:33   #8
Mariqa
Wtajemniczenie

A jaką postać ma ta wysypka? czy lekarz stwierdził, że to na pewno uczulenie? Czasemna ciele dziecka wystepuja drobne krostki jako efekt przegrzania, nie musza to byc objawy alergii.
Dla pewności trzeba ograniczyć ilośc kosmetyków do minimum / najlepiej kąpać tylko w płynie h-a, nie u żywając innych detergentów. Jesli wysypka zaognia sie lub rozprzestrzenia znaczy, że przyczyna nadal istnieje.Mama powinna na kilka dni dla celów testowych zrezygnować z nabiału, ciemnego pieczywa, kurczaka i mięs czerwonych /bezp. jest indyk i królik/, wiekszości owoców / może zjadła dżem truskawkowy?/, jeśli zmiany nie bedą się pogłebiać oznacza to, ze cos zapewne z pokarmu miało właściwości uczulające- wtedy zaczynamy stopniowo po jednym produkcie rozszerzać dietę mamy i bacznie obserwować reakcje dziecka.
Zmiany alergiczne sa o tyle paskudne, że niestety dłużej się goją, zatem tu oznaką poprawy będzie nie pogarszanie się już tej wysypki, a nastepnie powolne gojenie.
W ostrzejszych stanach lekarz alergolog przepisuje leki /maści sterydowe, choć uważam je za ostateczność/, do pielęgnacji dziecka np robione maści z wit E.
Stary 2005-10-28, 12:58   #9
Seagirl
Zadomowienie

Lekarz powiedział że to musi przejśc,nie wiem dokładnie, zalączam zdjęcie, na tym trochę widać.
Stary 2005-10-28, 14:28   #10
Mariqa
Wtajemniczenie

To mi wygląda na typową pokrzywkę wywołaną albo kontaktem z jakimś silnym detergentem / a np nie przytulał go ktoś w swetrze albo ubraniu pranym w dorosłym silnym proszku np Vizirze?/ albo alergię pokarmową /choć nie wydaje mi się, że to na mleko, raczej może konserwanty- słodzik? jedzenie z puszki? ketchup?/
Poczekajcie trochę, może do przyszłego tygodnia, jeśli nie będzie poprawy, to lepiej przejść sie do alergologa dzieciecego .
Stary 2005-10-29, 01:47   #11
agatha_c
Rozeznanie

GG do agatha_c

Zgadzam się z Mariqą ... proponuje odstawienie kosmetykówy, kąpanie w wodzie z krochmalem, co najwyzej natłuszczanie główki parafiną i coś do pupy, no i pranie ubranek np. w Jelpie. Takie uczulenia tez nie schodzą z dnia na dzień czasem potrzeba conajmniej miesiąca. U mojego dziecka miejsca w których wystepowała wysypka smarowała maścią Elidel (bez recepty i dośc droga ok 100zł) jest bardzo skuteczna ale radze skonsultować to z pediatrą.
agatha_c jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 22:18   #12
Seagirl
Zadomowienie

Dziękuję za porady
Stary 2006-02-05, 16:36   #13
Moni@
Zakorzenienie

czesc Seagirl pozwolilam sobie do ciebie napisac, bo przegladam forum w poszuiwaniu uczulen u niemowlaka..mam miesiecznego synka i wyskoczyla mu wysypka na buzi od 2 tyg i dzis zauwazylam ze ma ja na brzuszku..wyglada tak samo jak u twojego dzidziusia..prosze powiedz mi co to bylo, czy samo zeszlo, czy to wina proszku czy mleczka itd..jestem bardzo niespokojna i martwie sie, bo lekarka dala mi na to masc Alantan,ale nie schodzi..i nie wiem czy to mleko NAN H.A.1 mu szkodzi, czy ma skaze bialkowa, czy herbatka HIPP koperkowa, czy proszek Lovela jest zły?czy tez moj proszek mu szkodzi?
Moni@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 17:28   #14
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rzabba
Mojego też wysypało ok. miesiąca i też samo przeszło Podobno to kwestia hormonów, które dziecko dostaje w mleku. U mnie dodatkowo pomogło odstawienie oliwki i tłustych kremów - Nivei na każdą pogodę, Linomagu - i używanie wyłącznie kremu nawilzającego Bambino.
Przez jakiś czas kąpaliśmy Małego w krochmalu - 2 łyżki mąki ziemniaczanej rozrobić w 6 łyżkach zimnej wody i wlać do gotującego się litra wody. Nierozcienczone słuzy do mycia buzi, a wlane do wanienki do kąpieli - świetnie robi na skórę niemowlaka

A skaza białkowa i inne uczulenia wcale nie są takie częste, za to nader chętnie diagnozowana "na wszelki wypadek" przez niedouczonych pediatrów. Jeśli nadal będziecie miały watpliwosci, pokażcie dziecko dermatologowi , nie pediatrze

PS. Miał identyczną wysypkę jak na zdjęciu Seagirl

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
mikroREKLAMA
Smaczny?...
No pewnie :-D

Ta reklama pokazywana jest pod 5 837 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
BabciaWeatherwax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 21:14   #15
marcelina73
Wtajemniczenie

Wysypka nie jest typowym objawem skazy białkowej - w przypadku takiej alergii policzki są jakby zaczerwienione, błyszczące, bywa, że z czasem łuszczące.
Mój mały też miał podobną do opisywanej wysypkę, miał wtedy ok 2 miesiące - wyłącznie na buzi. Lekarz stwierdził, że są to nadkarzone bakteriami potówki, przepisał jakąś maść bardzo łagodną, ale nazwy nie pamiętam, kazał odstawić wszelkie kosmetyki do twarzy - tylko ta maść i woda. Po ok, 3 dniach wysypka znikła. A też wokół słyszałam, że to skaza białkowa.
marcelina73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 07:24   #16
Luba
Zakorzenienie

Na podstawie zdjecia nie mozna powiedziec co to za wysypka, tez mam wrazenie, ze moga to byc potowki, ale radze isc z dzieckiem do alergologa- pediatry. Ale odstawienie na jakis czas kosmetykow i zmiana jedzenia przez mame z pewnoscia nie zaszkodza, tak jak kapiele w krochmalu, polecam.
Luba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 08:17   #17
Moni@
Zakorzenienie

dziekuje za pomoc pozdrawiam
Moni@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 13:36   #18
elwira1601
Przyczajenie

GG do elwira1601
Question Dot.: wysypka u niemowlaka

WITAM. MAM MIESIECZNE DZIECKO I MA WYSYPKE NA POLICZKACH I KLATCE PIERSIOWEJ ORAZ WE WŁOSKACH. KOMPIE JĄ W KROCHMALU I TROCHE POMAGA, ALE ZA PARE DNI YNOEU JO ZSYPUJE. NIE MAM POJECIA OD CZEGO. SKÓRA NA POLICZKACH JEST SZORSTKA JAK SĄ TE KROSTKI. MAJA GDZIE NIEGDZIE BIAŁE CZÓBKI. MOŻE WIECIE COS NA TEN TEMAT
elwira1601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 15:47   #19
elwira1601
Przyczajenie

GG do elwira1601
Smile Dot.: wysypka u niemowlaka

HEJ MAM PYTANIE CZY PO UGOTOWANIU KROCHMALU MOŻNA TA GESYM KROCHMALEM SMAROWAC TWARZ TAK JAK NAPISAŁA KOLEŻANKA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Foto-0016.jpg (26,8 KB, 601 załadowań)

Edytowane przez elwira1601
Czas edycji: 2008-01-18 o 18:35
elwira1601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 17:39   #20
oliwia500
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez elwira1601 Pokaż wiadomość
WITAM. MAM MIESIECZNE DZIECKO I MA WYSYPKE NA POLICZKACH I KLATCE PIERSIOWEJ ORAZ WE WŁOSKACH. KOMPIE JĄ W KROCHMALU I TROCHE POMAGA, ALE ZA PARE DNI YNOEU JO ZSYPUJE. NIE MAM POJECIA OD CZEGO. SKÓRA NA POLICZKACH JEST SZORSTKA JAK SĄ TE KROSTKI. MAJA GDZIE NIEGDZIE BIAŁE CZÓBKI. MOŻE WIECIE COS NA TEN TEMAT

Cześć mamy też ten sam problem
oliwia500 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 16:45   #21
makarena27
Raczkowanie

Mój synek miał wysypkę ( lekarz to nazwał trądzikiem niemowlęcym) Buzię pudrowałam mu mąką ziemniaczaną i kąpałam w nadmanganianie potasu. Już prawie przeszło, jeszcze tylko troszeczkę jest parchaty.
makarena27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 13:13   #22
PAULASEBA
Przyczajenie

witam.mój synek też dostał wysypki na buzi i główce.na noc posmarowałam mu buzie sudokremem i jest lepiej ale ma sucha skórę i jest chropowata to posmarowałam mu buzie wazelina dla dzieci bezbarwna.zobaczymy czy mu pomoże ale dla pewności odwiedzę z nim pediatrę.i mam wielka nadzieje że to nie alergia na nabiał bo przed alergia piłam mleko i biały ser i nic mu sie nie pojawiało.
PAULASEBA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:10   #23
gosik79
Zakorzenienie

Wysypka na buzi to nie alergia tak jak pisała któraś z dziewczyn.

Moja córka po urodzeniu w wieku około miesiąca dostała owej wysypki biorącej się z nadmiaru hormonów w organizmie, to absolutnie normalne. Przeszło samo po ok 3-4 tygodniach.

Oprócz tego jest alergiczką (białko mleka krowiego) co ujawniło się po kilku miesiącach. Alergia objawia się "lakierowanymi policzkami" - nie pryszczami - i suchymi, zaczerwienionymi miejscami na skórze rąk, nóg i plecach.

Pierwsze słyszę o smarowaniu buzi Sudocremem, nie wydaje mi się żeby był to sposób godny polecenia.
gosik79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:20   #24
snsn
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez elwira1601 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamy. Moja dwumiesieczna corka dostala dokladnie takiej samej wysypki. Male krostki na twarzy i calej glowce (rowniez we wlosach), ktore powoli rozprzestrzeniaja sie na cale cialko (teraz na brzuszek). Pediatra powiedzial ze to uczulenie na cos co zjadlam. I ze mam uwazac na to co jem Prosze napiszcie czy u was rzeczywiscie wysypka zniknela sama? Jak sobie z nia poradzilyscie???
snsn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:17   #25
moniagabi
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez snsn Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamy. Moja dwumiesieczna corka dostala dokladnie takiej samej wysypki. Male krostki na twarzy i calej glowce (rowniez we wlosach), ktore powoli rozprzestrzeniaja sie na cale cialko (teraz na brzuszek). Pediatra powiedzial ze to uczulenie na cos co zjadlam. I ze mam uwazac na to co jem Prosze napiszcie czy u was rzeczywiscie wysypka zniknela sama? Jak sobie z nia poradzilyscie???
hej mam identyczny problem dzisiaj ide z corka do lekarza odpisze jak wroce
moniagabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 18:52   #26
annamm
Przyczajenie

Wtam mamusie.Mam podobny problem,ale dziecko ma skończone 5 miesięcy.Małego kąpie w płynie"Oilatum"jest drogi około 50zł.Dzisiaj byłam u pediatry i zapisała maść na wysypke która pojawiła się pod bródką i w okolicach ust ,maść nazywa się "Triderm",oraz zapisała kropelki "Zyrtec"mam nadzieje ,że pomogą.odstawiam witamine C,a małemu niech wyrastają ząbki,strasznie się ślini,a ślina też może powodować taką wysypke.nie nadążam wycierać małemu ,musiałabym mieć z 50 śliników i suszyć na okrągło.Pozdrawiam
annamm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 19:47   #27
jarek1975
Przyczajenie

witam panie mam ten sam problem co chyba wszystkie mamusie tutaj :/ krotko mowiac ...Vanessa ma 25 dni od 10 dni ma uczulenie na buzi ( zalacze zdiecie ) i pojawilo sie na szyjce i brzuszku dzisiaj mala byla myta w mydle w plynie Jonshona odstawilem je trzy dni temu i myje w zwyklym Bambino po kapieli smaruje zwykla Oliwka Bambino dzis nasmarowalem ja kremem F18 moze cos zmieni .ciuszki malej od poczatku sa prane osobno i proszku dla niemowlakow jest karmoina sztucznym mlekiem ktore tez zmienilem trzy dni temu w akcie desperacji:/ Czy ktos moze mi cos poradzic ??? mam dosc sluchania " to Skaza Bialkowa" i musze znalesc przyczyne bede wdzieczny za wszelkie informacje
jarek1975 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 22:04   #28
winia85
Przyczajenie

Moja mala ma dokladnie to samo co coreczka jarka (zaczelo sie od policzkow poprzez glowke, czolko a konczac na dekoldzie) - bylabym wdzieczna za pomoc

pozdrawiam
winia85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 10:10   #29
MonikaPogrzeba
Zakorzenienie

Dziewczyny moj maly ma juz 3,5 roku, i bylo u niego tak samo jak u was. Ok miesiaca dostal takich krostek na buzi ktore potem pojawily sie tez na ciele. Najpierw lekarka powiedziala ze to normalne bo maly juz niedostaje moich hormonow ktore dpstawal w ciazy i tak skora reaguje. Krosti byly suche. Nie przechodzilo o przy kolejnym badaniu lekarka powiedziala ze ma sucha skore i musze ja natluszczac,. Cos mnie tknelo ze to moze AZS. W internecie wyszaukalam, ze stopia nie zawsze pokazuje sie w zgieciach lokci czy kolan. U malych dzieci w lekki stadium wlasnie pojawia sie an twarzy i ciele, a takze we wloskach. te zmieny we wlosach czesto mylone sa z ciemienucha. Moja znajoma tez probowlaa mi wmowic ze moje dziecko ma ciemieniuche, a ja smarowalam go spoecjalna mascia od lekarki na bazie cynku i dlatego te zmiany wygladaly na taka skorupke.
Buzie i cialko smarowalam kreme na bazie macznika , bodajrze 1,5 - 3 %. Mialam pare roznych, bo nie kazda skutkowala. zaczelo sie od Linola, ale ona mimo ze dobrze natluszczalka nie likwodowala swiadu, dopiero inana pomogla. W miedzy czasie znalazlam balsam z olejem z wiesiolka, ta roslika jest bardzo dobra na atopie i mojemu dziecku pomaga. Jest to balsam Trixera od Avene. Wczesniej kapalam dziecko w olejkach do kapieli z apteki,a le ze sa drogie to zmioenialm na zwykla oliwke dodana do kapieli, lepiej natluszcza.
Jesli i u waszych dzieci te krosti sa suche i dziecko sie drapie az do krwi, to moze byc to atopowe zapalenie skory. Jesli sie nie drapie, to moze to byc typowa wysapka jakie dzieci dostaja po urodzeniu i samo przejdzie.
Ja mialam na tykle dobrze ze mimo iz karmilam piersia to jaldam wszystko. Wysypka sie nie pogarszala po tym jak zjadlam orzechy czy truskwaki albo cytrusy i moje dziecko teraz je te poroduky i porblemy mu sie nie pogarszaja, wiec wnioskuje ze atopia nie ma nic wspolnego z uczuleniem, u niego sa to poprostu geny. Skora pogarsza mu sie w zimie, kiedy jest suche powietrze w domu, wtedy natluszczamy obficie.
Jesli u waszych dzieci wysypka jest sucha i skora sie luszczy a dziecko drapie to moze byc atopia i trzeba skore dziecka natluszczac, bo inaczej taki malec bardzo cierpi.
MonikaPogrzeba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 14:19   #30
Slim_777
Raczkowanie

podbijam temat, mały konczy jutro miesiac i ma te same krostki help

Slim_777 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości