Depilacja miejsc łonowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-12-10, 16:57   #1
Merki_12
Przyczajenie

Depilacja miejsc łonowych

Witam
Piszę, ponieważ może udzielicie mi dobrych rad.
Mam niby mały problem, który niestety sprawia dość spory ból.
Konkretnie chodzi mi o depilacje miejsc łonowych. Zawsze się tam depilowałam całkowicie. Zarówno maszynką, jak i woskiem ( wosk u profesjonalnej kosmetyczki, nie bawiłam sie tym sama ).
Teraz golę sie maszynką. Od ok. 3 miesiecy strasznie wrastają mi się włosy. Kończy się to okropnymi, bolącymi krostami i zaczerwieniami. Juz nie mogę tego znieść. Nie mam pojecia co mam robić. Zawsze nawilżałam te miejsca odpowiednimi balsamami. Moze macie jakies rady/sposoby ?
Od dłuższego czasu myślę o stałej depilacji laserem. Robiła to juz któras z Was?
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Merki_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 18:01   #2
ina_nova
Raczkowanie

Dot.: Depilacja miejsc łonowych

robiłam laserem na maszynie LightSheer, to ważna informacja bo czasem gabinety reklamują wykonywanie przez siebie epilacji laserem a okazuje się że jest to IPL czyli światło. Moje doświadczenia? Boli jak cholera, byłam na 6 zabiegach w odstępach ok 7-tygodniowych. Efekty super, zostało mi dosłownie 5 włosków, które golę maszynką. Nie mam podrażnień, skóra jest gładka, jasna, idealna Osobiście polecam się przemęczyć w imię idealnie gładkiej skóry na lata.
ina_nova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 09:58   #3
Kamea2000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Spróbuj stosować kremy do depilacji, ja po nich nigdy nie miałam żadnych podrażnień.
A jak musisz już maszynką to zawsze stosuj nowe nożyki, rób to podczas ciepłego prysznicu i z pianką do golenia lub odżywką do włosów zamiast pianki, kiedyś przeczytałam o takim patencie i sama spróbowałam. Po depilacji posmaruj się kremem lub balsamem.
Choć w sytuacji gdy masz już takie podrażnienia mimo wszystko dałabym odpocząć skórze od maszynki i przynajmniej przez najbliższy czas przerzucić się na krem do depilacji.
Kamea2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 16:09   #4
Merki_12
Przyczajenie

Kremy do depilacji juz kiedyś próbowałam i nie jestem z nich zadowolona :/
Zawsze golę sie pod prysznicem , nowiutką maszynką, ale to nic nie zmieni, ze odrastające włosy strasznie sie wrastaja. To tak jakby one nie rosły w pionie, tylko w poziomie...
Juz bardzo długo myślałam o tym laserze.
Ma ktoś jakieś sprawdzone miejsce we Wrocławiu ?

ina_nova, gdzie robiłąs te zabiegi i ile kosztował mniej wiecej jeden ?
Merki_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 23:11   #5
babsik
Przyczajenie

Oprócz świeżej maszynki dobrze jest jeszcze odkazić depilowane miejsca- ja np. przelewam jakiś płyn na bazie alkoholu (np płyn Vitana Acne) do buteleczki z atomizerem i psikam (stosuję takze na nogi). Potem nawilżam, np kremem Pilarix (krem mocznikowy, polecany na wrastajace włoski). Obejrzyj np tp: http://youtu.be/Yk2RteGOtrw
babsik jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości