Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-12-21, 09:30   #1
cookie
Raczkowanie

GG do cookie

Enzymatyczny peeling skóry głowy w domu?

Witajcie
Nurtuje mnie pewna kwestia dotycząca peelingu enzymatycznego skóry głowy. Wiem, że taki peeling można wykonać w gabinecie trychologicznym specjalnymi kosmetykami - ich ceny też są dość, hmm - 'specjalne'. Zastanawiam się czy można wykonać taki peeling produktami przeznaczonymi np. do wrażliwej skóry twarzy? Konkretnie mam na myśli peeling od Ziaji, Ulga - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=46671 . Używam go do swojej suchej cery, działa delikatnie, no i brwi mi nie rozpuścił :P
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie? Lub na podstawie składu mógłby wstępnie ocenić czy to ma sens?

cookie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 10:17   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Enzymatyczny peeling skóry głowy w domu?

Myślę, że możesz spróbować z tą ziają, aczkolwiek, skóra głowy jest zupełnie inna niż twarzy i peeling może w ogóle nie zadziałać. Ja sobie dodaję do porcyjki żelu do mycia twarzy 3 krople kwasu mlekowego 80% i mam super żel złuszczający, którym wystarczy, że pomasuje dłużej twarz i wszystkie suche skórki znikają, a kwas mlekowy tez jest często dodawany do szamponów, ponieważ przyspiesza wzrost włosów i nawilża skórę głowy, z tym że w zwykłym szamponie jest go zbyt mało aby miał działanie złuszczające
Stary 2014-12-22, 07:49   #3
MassieDran
Zakorzenienie

Ja używam na skalp roztwór octu jabłkowego z wodą w proporcji 1:1 na 15 minut przed myciem włosów (częstotliwość wg potrzeb) i działa właśnie jak peeling enzymatyczny Polecam bo mnie samej pomógł uporać się z problemami dot. skóry głowy

MassieDran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:26   #4
cookie
Raczkowanie

GG do cookie

Dziękuję za odpowiedzi!

@Korah - raczkuję w temacie kwasów, ale może to jest właśnie to, i może powinnam wrażliwą skórę głowy w ten sposób ugryźć.

@MassieDran - a na jaki problem skórny taka mieszanka może pomóc? Mnie niemal po wszystkim skalp swędzi

Stary 2014-12-22, 08:29   #5
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość
@MassieDran - a na jaki problem skórny taka mieszanka może pomóc? Mnie niemal po wszystkim skalp swędzi
Mam przetłuszczającą się skórę głowy którą czasem ciężko domyć pomimo szamponów z SLS, a ocet jabłkowy pięknie mi skalp oczyszcza Oprócz tego czasem swędziała mnie głowa a teraz nie mam takiego problemu, no i odkąd stosuję ocet jabłkowy wypada mi zdecydowanie mniej włosów

MassieDran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 16:53   #6
cookie
Raczkowanie

GG do cookie

Dzięki za odp.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie domowego peelingu enzymatycznego skóry głowy?

Stary 2017-03-29, 15:08   #7
rybeczka34
Uroda przede wszystkim

Ja jestem zwolenniczką używania jednak gotowych produktów niż domowych sposobów. Ten od ziaji nie próbowałam, ale jego cena zachęca żeby dać mu jakąś szansę. Póki co używam czegoś innego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...porzeczki.html ale to z racji tego, że ma naturalny skład i jest polecany przez trychologów. W miarę łatwo aplikuje się na głowę i co najważniejsze, pomógł mi się pozbyć łupieżu, z którym walczyłam innymi "specyfikami".
rybeczka34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 10:58   #8
nevershoutnever
Raczkowanie

Myślę, że zdecydowanie lepiej wyjdziesz na przygotowaniu peelingu w domu - wspomniany ocet jabłkowy lub jakiś kwas.
Niedawno szukałam gotowego produktu trychologicznego, napisałam do kilku firm O'Rising i temu podobne, bo składów oczywiście nigdzie nie ma.
Byłam w szoku, co jest w tych peelingach do skóry głowy kosztujących krocie. To często woda z olejkiem miętowym, użyjesz, czujesz świeżość na skórze i tyle, w składzie nie ma nawet nic złuszczającego. Ewentualnie w niektórych było ciut mocznika (do kupienia za parę złotych w sklepie z półproduktami).
nevershoutnever jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 16:27   #9
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Myślę, że zdecydowanie lepiej wyjdziesz na przygotowaniu peelingu w domu - wspomniany ocet jabłkowy lub jakiś kwas.
Niedawno szukałam gotowego produktu trychologicznego, napisałam do kilku firm O'Rising i temu podobne, bo składów oczywiście nigdzie nie ma.
Byłam w szoku, co jest w tych peelingach do skóry głowy kosztujących krocie. To często woda z olejkiem miętowym, użyjesz, czujesz świeżość na skórze i tyle, w składzie nie ma nawet nic złuszczającego. Ewentualnie w niektórych było ciut mocznika (do kupienia za parę złotych w sklepie z półproduktami).
Nie tyle woda z olejkiem miętowym, co z olejkami eterycznymi, a te akurat mają zdolność rozpuszczania sebum, więc nie jest to całkiem takie nic. Ale fakt, że ceny w porównaniu ze składami są wzięte z sufitu, bo żadne to magiczne mikstury nie są.

Byłam dwa razy na peelingu u trychologa i fakt, że był skuteczny, bazował także na torfie. Rozmawiałam potem z kascysko na wątku o zapuszczaniu i ona potwierdziła moje przypuszczenie, że za skuteczność tych peelingów odpowiada po prostu mocne oczyszczanie mechaniczne, tarcie + właśnie ten okład z kosmetyku użytego do peelingu. Po samym zabiegu skóra i cała głowa bolała mnie przez kilka godzin, bo trycholog użył naprawdę sporo siły. Zalecił mi także, żebym podczas mycia w domu też mocno uciskała skórę głowy, a nawet lekko drapała.

Poza preparatami trychologocznymi są też przecież o wiele tańsze produkty apteczne, które też zawierają składniki rozpuszczające sebum, np emulsja Squamax, żel z mocznikiem Cerkoderm czy olejek Salicylol. Żadne nie kosztuje więcej niż 15 złotych, a są skuteczne.

Przed bawieniem się w samorobne peelingi kwasowe na skórę głowy przestrzegam. Trudno jest wyważyć stężenie, skóry owłosionej tyczą się inne zasady niż nieowłosionej i wiele produktów i peelingów do użycia na twarz czy plecy nie nadaje się na głowę. Sama zrobiłam taki błąd, zdesperowana łojotokiem używałam przez jakiś czas płynu na trądzik z 10% BHA, przez co dorobiłam się dużego podrażnienia i paskudnego łupieżu.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 13:43   #10
rybeczka34
Uroda przede wszystkim

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
.
Widzisz, w tym właśnie rzecz, że jak jakaś firma nie publikuje składów to prawdopodobnie ma coś do ukrycia. Dlatego moim zdaniem lepiej jest znaleźć firmę, która nie boi się pokazywać co jest w składzie ich kosmetyków.

A co do stosowania peelingów mechanicznych lub enzymatycznych to jestem zdecydowanie za enzymatycznymi, zwłaszcza jak przeczytałam artykuł o wadach i zaletach tychże peelingów.
rybeczka34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 10:22   #11
MalaArielka
Wtajemniczenie

Wątpię żeby peeling enzymatyczny był dobry do skóry głowy, myślę, że jest za delikatny. Ja czasem dodaję trochę cukru do szamponu i to trochę oczyszcza skórę.
MalaArielka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 13:22   #12
adziakf
Raczkowanie

cukier połaczony z szamponem to bardzo dobra opcja jesli chcemy uzyskac lekki peeling
adziakf jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
enzymatyczny, peeling, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości