Od kiedy krem na zimę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-30, 10:48   #1
Sovilo
Zakorzenienie

Od kiedy krem na zimę?

Wczoraj byłam na spacerze, zmarzłam na kość i tak się zastanawiam, czy mogę już stosować typowy krem na zimę? Szczypały mnie policzki i nos, czu.łam takie mrowienie...(zastanawiam się czy kiedy byłam mała nie odmroziłam sobie lekko buzi i teraz skutki). Zdrugiej strony w normalne dni jestem na dworzu rano kiedy idę na zajęcia(ok. godziny na dworzu) i kiedy wracam(też ok. godziny) Czy w takim wypadku krem dobrze się sprawdzi na buzi? W dużej mierze będę przecież w pomieszczeniach gdzie jest temperatura pokojowa. Zawsze myślałam, ze takie kremy stosuje się kiedy wychodzimy na dwór na kilka godzin w okresie zimowym...
Sovilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 11:11   #2
Sylwiasta
Zadomowienie

Dot.: Od kiedy krem na zimę?

Kremy na zime sa po prostu tlustsze i ciezsze. Taka konsystencja i odpowiednie skladniki (np ceramidy) maja za zadanie ograniczyc parowanie wody z naskorka, ochronic naczynka i generalnie nasza buzie przed zmianami temperatury (wejscie do ogrzewanego pomieszczenia gdy na zewnatrz -10).
Mozesz przykryc jeszcze buzie podkladem (chyba zaczne stosowac na zime!) a krem o "grubszej" konsystencji stosowac juz od teraz - akurat jestem w Lublinie i tu jest straaaasznie zimno!!!
Znajdz tylko taki, ktory Cie nie bedzie zapychal.
Dr Maria Noszczyk w "Wysokich Obcasach" podawala kiedys taki sposob - na sprawdzenie czy krem, ktory stosujemy, nadaje sie na zime (ale raczej nie chodzi o lekka emulsje...) - nalezy go na noc wstawic do lodowki. Jesli zamarzl, no to raczej nie wychodzic w nim na dwor (albo na pole, jak mowia w Galicji ) bo zawarta w nim woda tez zamarznie nam na buzi.
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 11:15   #3
fitneskaa
Raczkowanie

podbijam temat!!
ale iod siebie dodam ze wydaje mi sie ze ta pora jest odpowiednia, w koncu kremy na zime maja nas chronic przed wiatrem, mrozem i sloncem!!!
dodatkowo prosze wizazanki o opinie jakie kremy na zime sa najlepsze czy uwazacie ze bloker la roche posay anthelios xl 60 sprawdza sie na zime??? czy jego tlustosc chroni przez zimnem , wiatrem itp? ja mam sucha cere, naczynkowa i baaaardzo wrazliwa (po kuracji sterydami :/ ) takze co polecacie? ) pozdrawiam
fitneskaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 11:21   #4
Sylwiasta
Zadomowienie

Jezeli ten Antek to Fluide - to raczej nie, za lekki moim zdaniem. Ale jesli to dermo-Pediatriks, mozesz probowac, chociaz ostatnio i on mnie wysuszyl do spolki ze skrobia.
Dokonalam wolty i teraz zakupilam spf 50+ Avene, emulsja ale to dosc tlusty krem, ma duzo gliceryny i brak alkoholu. Antek D-P (koncowka) poczeka na wiosne a w miedzy czasie bedzie kilka opakowan Avene

Na noc w zimie ratuje sie Hydraphase Legere LRP, podoba mi sie tez krem pigwowy (Quince Day Creme) Dr Hauschki - chociaz im wiecej kosmetykow tej firmy stosuje, tym mam bardziej mieszane uczucia. Za to pieron, wydajny jest ogromnie.
Stary 2005-10-30, 13:08   #5
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
zawarta w nim woda tez zamarznie nam na buzi.
Basia pisze, że woda w kremie nie zamarznie na twarzy, gdy wyjdziemy na dwór, gdyż odparowuje ze skóry w ciągu 15 min. od nałożenia, i że tłuste kremy przecież też zawierają wodę:
http://www.wizaz.pl/basia_kremy_nawilz_zima2002.php

a tu jej poradnik dot. pielęgnacji cery zimą:
http://www.wizaz.pl/basia_cera_w_zimie.php

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 13:41   #6
Camomile
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Na noc w zimie ratuje sie Hydraphase Legere LRP, podoba mi sie tez krem pigwowy (Quince Day Creme) Dr Hauschki - chociaz im wiecej kosmetykow tej firmy stosuje, tym mam bardziej mieszane uczucia. Za to pieron, wydajny jest ogromnie.
Sylwiasta, czemu masz mieszane uczucia?
Zaciekawiłam się, bo właśnie nosiłam się z zamiarem kupna kilku kosmetyków Hauschki, m.in. kremu z pigwy...
Camomile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 15:37   #7
Sylwiasta
Zadomowienie

Odnosnie zamarzania na buzi wody w kremie - fakt troche namieszalam, bo to nie jest tak, ze nam sie ta wilgoc z kremu zetnie na buzi w warstwe lodu - dzieki Juscie79 za interwencje i pokierowanie do wlasciwych linkow!
Ciekawe, ze Basia poleca w artykule o kremach na zime Dermalibour A-Dermy - mam go cala tube, uzywam nieczesto, moze zuzyje pod filtr w wyjatkowo mrozne dni.

Co do Hauschki, to mam juz kilka kosmetykow dluzszy czas i po poczatkowej fali entuzjazmu, musialam edytowac pare recenzji. Bo skoro pierze tak samo, to po co przeplacac (Maselko Karite L'Occitane zamiast balsamu do powiek Hauschka) ? Chyba nie bede wojujaca ekolozka i nie zamienie niektorych specyfikow (wit c) na zielnik Hauszkowy.
Krem z pigwy jest ok i planuje zakup jesli wreszcie dotre do dna Hydraphase Legere LRP.
Stary 2005-10-30, 16:48   #8
skapula
Raczkowanie

[QUOTE=Sylwiasta]Ciekawe, ze Basia poleca w artykule o kremach na zime Dermalibour A-Dermy - mam go cala tube, uzywam nieczesto, moze zuzyje pod filtr w wyjatkowo mrozne dni.

Sylwiasta, a nie powoduje u Ciebie wyprysków ten krem? Ja mam jakies opory, zeby stsosować go na całą twarz, chociaz ostatnio mam bardzo przesuszona cerę (po Acne-Dermie i retinoidach), nie moge poradzić sobie z łuszczeniem.
skapula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 22:45   #9
Sylwiasta
Zadomowienie

Hm, powiedzialabym nawet, ze jesli cos mi wyskoczy - to wlasnie Dermalibourem to traktuje (zwlaszcza jesli siedzi pod skora) - ale na cala buzie jeszcze nie probowalam.
Stary 2005-10-31, 08:41   #10
Sovilo
Zakorzenienie

A jakich kremów na zimę zazwyczaj używacie? Takich, które nie powodują zatykania? Mam też pytanie, bo na tym sie nie znam:taki krem po prostu chroni przed zimnem czy zawsze dodawane są do jego składu filtry czy to tylko zalezy od producenta?
Sovilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 09:27   #11
naila
Zakorzenienie

Cool Dot.: Od kiedy krem na zimę?

Jeśli czujesz już taką potrzebę, aby bardziej chronić cerę, to stosuj kremy na zimę. Może Twoja skóra już by chciała być pod kołderką? Ja stosowałam poprzedniej zimy Lipo Sensilium z Erisu, seria Pharmaceris A. Nie zatyka, jest gęsty, ale doskonale się wchłania, likwiduje swędzenie i nawilża. Bez zapachu. Bardzo dobry krem. (~25,-) ja zimą zawsze dodatkowo daję na twarz podkład. Mam wrażenie, że wtedy lepiej się chronię

Sylwiasta, zmartwiłaś mnie tym kremem z filtrami, bo chciałam sobie kupić właśnie jakiś na zimę. Zastanawiałam się nad Biodermą Photoderm Max Fluide... a Ty mówisz, że może być tego rodzaju kremik za lekki To ja już się pogubiłam w tych filtrach ...
A gdybym go nakładała na Physiogela, a potem podkład ..? Tylko nie wiem, czy bym się wyrobiła do pracy z tyloma warstwami
naila jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości