Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-30, 14:35   #1
eugeniusz
Raczkowanie

USG żołądek

Czy USG wykryje wrzody żołądka? CO właściwie pozwala wykryc USG? Od kilku miesiecy mam problemy z jak przypuszczam zoladkiem. Na poczatku myslalm , ze to cos z watrobą , ale próby wątrobowe są ok. Moze wiecie co mi dolega ? Objawy są nastepujące:
*ból po jedzeniu (z lewej strony pod zebrami),
*wzdęcia,
*uczucie takiego jakby głodu nawet po obfitym posiłku,
*czasami palenie, pieczenie.
Objawy nie wystepuja non stop . CZasami mam spokoj , ake to powraca. Objawy nasilają sie po jedzeniu .
eugeniusz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 14:51   #2
metaxa
Zakorzenienie

Dot.: USG żołądek

USG o ile mi się wydaje nie wykrywa wrzodów zołądka. Trzeba przeprowadzić badanie gastroskopii, która polega na wprowadzeniu "rurki" do żołądka.Myślę że najlepiej bedzie jak się przejdziesz do lekarza
Stary 2005-10-30, 14:55   #3
zabciam
Zadomowienie

GG do zabciam

tak wrzody wykrywane sa tylko przy pomocy gastroskopii, a narzaie polecam pic siemie lniane mielone rozpuszczone w mleku, lub wodzie jakies 2-3 razy dziennie. I powrotu do zdrowia zycze,

http://www.wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!

http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:25   #4
Qbalka...
Raczkowanie

Znam ten ból,zwłaszcz teraz jesienią wrzodziki dają w kość. Jak zaczyna mnie boleć to zaraz biorę Ranigast i jest spokój na chwilę. Byłam u lekarza i powiedział, że to nic nie da ,trzeba rozpocząć kurację antybiotykiem, aby zabić te cholerne bekterie helikobakter pyroli.
Qbalka... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:47   #5
eugeniusz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Qbalka...
Znam ten ból,zwłaszcz teraz jesienią wrzodziki dają w kość. Jak zaczyna mnie boleć to zaraz biorę Ranigast i jest spokój na chwilę. Byłam u lekarza i powiedział, że to nic nie da ,trzeba rozpocząć kurację antybiotykiem, aby zabić te cholerne bekterie helikobakter pyroli.
Mogłabys mi opisać jaki ci towarzyszy ból? I czy trwa on non stop przy np tylko po jedzeniu ? Bo ja nie jestem pewna , ze to wrzody , a do lekarza narazie nie moge isc z pewnych powodow ;/
Stary 2005-10-30, 17:12   #6
Beauty1984
Zakorzenienie

GG do Beauty1984

Z opisu wygląda mi to na wrzody. Ale co ja tu mogę diagnozować.... Ani nie jestem lekarzem ani nie przeprowadziłam żadnego badania.
Niestety usg nic tu nie wykryje. Gastroskopia tak.
Poza tym są testy w aptekach przy których pobiera się krew - one wykrywają chorobę wrzodową.
Ale to i tak nic nie pomoże więc najlepiej odrazu przejść się do lekarza.
Stary 2005-10-30, 17:41   #7
bunny-pie
Zakorzenienie

Mama byla akurat we wtorek na gastroskopi (ze wzgledu na niski poziom zelaza) i byla zachwycona, mówila ze badania ginekologiczne sa gorsze. Mama dostala zastrzyk uspokajajacy, przez którego lekko przysnela na 15min. Radze do zastrzyka, bo znajomy, który nie mnial nic na uspokojenie, tak sie bal gastroskopi, ze ze strachu mu sie zoladek tak gdzies skórczyl, ze lekarz nie mógl mu wlozyc tej rórki z kamera.
Mama miala czesto po kawie kwasy, lub jak cos zlego zjadla, brala czesto tabletki bez recepty, troche pomagaly, nieraz nic nie polepszylo stanu wiec wymiotowywala.
Nie musisz miec wrzodów, mozesz miec tylko kwasy albo syndrom reflux (TZ ma ten syndrom). Mamie nic nie wykryli, ostanie tygodnie nic nie miala z zoladkiem bo sobie troche podleczyla bialym serkiem (na wakacjach jadla zawsze na sniadanie i od tego momentu nic nie miala, a wogule to tez gdzies czytala, ze powinno sie pic duzo mleka i jesc serek bialy, mleko obowiaskowo 1,5% tluszczu, wiecej tylko szkodzi zoladkowi i nic tlustego)

USG nic nie wykryje, pozatym przy gastroskopi sprawdza tez dwónastnice

Tinker
Stary 2005-10-31, 08:47   #8
Qbalka...
Raczkowanie

Ból ppojawia się po jedzeniu, takie ssanie, jakbym nie jadła przez tydzień. Oznacza to ponoć wrzody na żołądku, a jeśli pojawi się wieczorem to znaczy, że są na dwunastnicy.Ale muszę cię pociszyć, że wizyta u lekarza cię nie minie.
Qbalka... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 09:06   #9
eugeniusz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Qbalka...
Ból ppojawia się po jedzeniu, takie ssanie, jakbym nie jadła przez tydzień. Oznacza to ponoć wrzody na żołądku, a jeśli pojawi się wieczorem to znaczy, że są na dwunastnicy.Ale muszę cię pociszyć, że wizyta u lekarza cię nie minie.
Najwyzej bede zyc z wrzodami . Do lekarza nie moge , bo jestem jeszce niepełnoletnia ,a mama mysli , ze symuluje (eh , dluga historia) . I co ja mam zrobić ?
Stary 2005-10-31, 09:44   #10
bunny-pie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eugeniusz
Najwyzej bede zyc z wrzodami . Do lekarza nie moge , bo jestem jeszce niepełnoletnia ,a mama mysli , ze symuluje (eh , dluga historia) . I co ja mam zrobić ?

O kurde, moze zrozumi jak zaczniesz wymiotowywac krwia (bo tak bedzie jak bedziesz za dlugo czekala)? Te kwasy moga Ci calkowicie zepsuc zoladek, wygrysc scianke ( ) i potem czapa, bedziesz latala po operacjach! Musisz na powaznie porozmawiac z mama, ona nie moze tego lekcewazyc Jedyne co oprócz tabletek (koniecznie takie, które NIE pozbywaja sie kwasów calkowicie, tylko takie które ich produkcje lekko zmniejszaja) mozesz zrobic, to pic mleko, jak poczujesz ból. Ono pomaga

Powodzenia, Tinker
Stary 2005-10-31, 10:15   #11
eugeniusz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
O kurde, moze zrozumi jak zaczniesz wymiotowywac krwia (bo tak bedzie jak bedziesz za dlugo czekala)? Te kwasy moga Ci calkowicie zepsuc zoladek, wygrysc scianke ( ) i potem czapa, bedziesz latala po operacjach! Musisz na powaznie porozmawiac z mama, ona nie moze tego lekcewazyc Jedyne co oprócz tabletek (koniecznie takie, które NIE pozbywaja sie kwasów calkowicie, tylko takie które ich produkcje lekko zmniejszaja) mozesz zrobic, to pic mleko, jak poczujesz ból. Ono pomaga

Powodzenia, Tinker

Ale ja nie wymiotuje , nawet mnie nie mdli. Własciwie nie wiem czy to wrzody skad moge wiedziec? Moze to zapalenie zoladka etc ? ;( nie wiem co robic , musze jesc wszytsko co mi rodzice karza , a mysla , ze symuluje . NIe wyrobie ;(
Stary 2005-10-31, 10:46   #12
bunny-pie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eugeniusz
Ale ja nie wymiotuje , nawet mnie nie mdli. ;(
No ale za jakis czas bedziesz

Cytat:
Własciwie nie wiem czy to wrzody skad moge wiedziec? Moze to zapalenie zoladka etc ? ;( nie wiem co robic , musze jesc wszytsko co mi rodzice karza , a mysla , ze symuluje . NIe wyrobie
No dlatego musisz do tego lekarza, a co jak zrobia Ci sie jakies polipy?
Piszesz ze obiawy nie sa non stop. Wiec to jest dobrze. Ból po jedzeniu mozesz miec dlatego, ze jesz nie odpowiednie potrawy, które powoduja kwasy.

Takie klócie pod zebrami z lewej tez kiedys mialam, w okresie dojzewania (ale nie wiem czy to cos ma z tym wspólnego), raz na ruski rok jeszcze dostaje, jak jem w pospiechu lub jak jem gdy chodze/sie ruszam.

Sprawdzilam w ksiedze medycznej, i tam pisze, ze jak masz bóle po PRAWEJ stronie zoladka, to jest to woreczek zólciowy. A Ty tego nie masz.
Powiedz, czy masz krew w kale(kalu )?
Powiedz, czy jak masz ból to on sie pogarsza przy zchylaniu/przechylaniu do przodu?

Pytam, bo mam taka ksiazke z pytaniami i tabelami.

Tinker
Stary 2005-10-31, 10:59   #13
eugeniusz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
No ale za jakis czas bedziesz

No dlatego musisz do tego lekarza, a co jak zrobia Ci sie jakies polipy?
Piszesz ze obiawy nie sa non stop. Wiec to jest dobrze. Ból po jedzeniu mozesz miec dlatego, ze jesz nie odpowiednie potrawy, które powoduja kwasy.

Takie klócie pod zebrami z lewej tez kiedys mialam, w okresie dojzewania (ale nie wiem czy to cos ma z tym wspólnego), raz na ruski rok jeszcze dostaje, jak jem w pospiechu lub jak jem gdy chodze/sie ruszam.

Sprawdzilam w ksiedze medycznej, i tam pisze, ze jak masz bóle po PRAWEJ stronie zoladka, to jest to woreczek zólciowy. A Ty tego nie masz.
Powiedz, czy masz krew w kale(kalu )?
Powiedz, czy jak masz ból to on sie pogarsza przy zchylaniu/przechylaniu do przodu?

Pytam, bo mam taka ksiazke z pytaniami i tabelami.

Tinker
Krwi w kale nie mam . Boli mnie właściwie tylko czasami po jedzeniu z lewej strony pod zebrami , a jak zjem np cos smazonego to czuje takie palenie/uczucie glodu dziwne. I właściwie non sto czuje lekki dyskomfort w nadbrzuszu , na zebrach(?) .
Stary 2005-10-31, 11:07   #14
bunny-pie
Zakorzenienie

A pogarsza sie jak sie pochylasz do przodu?
Sa te bóle klujace?
Zauwazylas, ze np po coli lub innych gazowanych napojach Ci sie pogarsza?
Stary 2005-10-31, 11:14   #15
eugeniusz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
A pogarsza sie jak sie pochylasz do przodu?
Sa te bóle klujace?
Zauwazylas, ze np po coli lub innych gazowanych napojach Ci sie pogarsza?
Bol jest taki trudny do oreslenie wlasciwie nie kluje tylko tak jakby sciska. Hmmm nie pije takich napoji na codzien , wiec nie wiem ,ale raczej nie .
Stary 2005-10-31, 11:33   #16
mskladaczek
Zakorzenienie

bunny, przyczyn bolu po prawej stronie zoladka moze byc tysiace.
eugeniusz nie da sie zdiagnozowac choroby wirtualnie.
medycyna nie jest taka prosta
do diagnozy potrzebny jest dokladny wywiad, badanie przedmiotowe i szeroko pojeta diagnostyka ( laboratoryjna i 'obrazowa'), a do tego odpowiednia wiedza LEKARZA.
nie ma co dumac, tylko zrob wszystko, zeby udac sie do lekarza sepcjalisty.
schorzenia gastroenterologiczne to nie przelewki, niestety....
mskladaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 11:38   #17
bunny-pie
Zakorzenienie

Oki, wiec z tych testów wynika ze masz Gastritis, zaczelam czytac o tym, i wyglada na to ze maja racje.
Czesto powoduje kawa, herbata, soki, alkohol i nikotyna Gatritis. Bardzo czesto tez stres. Nie jest az tak zle, nie martw sie. Musisz unikac tluste i ostro przyprawione jedzenie, nie pij za duzo kawy lub czarnej herbaty. Musisz sie odstresowac, nie przejmuj sie, stres wywoluje kwasy, one powoduje nieżyt żołądka,i wlasnie wynika ze to masz.

Pozrawiam, Tinker

Ano, podkreslym, ze nie musze miec wogule racji, diagnoza moze byc calkiem inna, nie jestem lekarzem, tylko napisalam co w ksiazce pisze. Moge sie mylic!

Edytowane przez bunny-pie
Czas edycji: 2005-10-31 o 11:46 Powód: Bo cos chcialam podkreslic
bunny-pie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 11:44   #18
bunny-pie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mskladaczek
bunny, przyczyn bolu po prawej stronie zoladka moze byc tysiace.
eugeniusz nie da sie zdiagnozowac choroby wirtualnie.
medycyna nie jest taka prosta
do diagnozy potrzebny jest dokladny wywiad, badanie przedmiotowe i szeroko pojeta diagnostyka ( laboratoryjna i 'obrazowa'), a do tego odpowiednia wiedza LEKARZA.
nie ma co dumac, tylko zrob wszystko, zeby udac sie do lekarza sepcjalisty.
schorzenia gastroenterologiczne to nie przelewki, niestety....
Wiem wiem, ze moze byc pelno przyczyn. Ja tylko pisze, co mówia ksiazki, na 100% nie jestem pewna, tak samo jak ta ksiazka nie jest pewna, tylko pisze w niej, ze prosze skonsultowac sie z lekarzem. Ja wogule nie musze miec racji, mówie tylko nie martw sie i idz do doktora, tylko on moze pomóc. My tylko mozemy przypuszczac, ale nie na 100%. To podkreslam

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości