Problemy ze skora ust :((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-31, 16:33   #1
Anecik15
Raczkowanie

Problemy ze skora ust :(((

Na ustach w ciagu dnia pojawia mi sie cos bialego... przypuszczam ze to skora sie walkuje i potem tak to wyglada, na dodatek jest klejace, zauwazylam ze pod wplywem stresu to sie czesciej pojawia. Nie uzywam blyszczykow ani pomadek bo to powoduje ze usta wygladaja jeszcze gorzej.....
Stary 2005-10-31, 18:49   #2
aniielica
Zakorzenienie

Dot.: Problemy ze skora ust :(((

A nie przygryzasz warg?? Może przez to skóra ulega uszkodzeniu i zaczyna się łuszczyć, przez co sie wałkuje.
aniielica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 20:07   #3
Anecik15
Raczkowanie

Nie raczej nie przygryzam, tylko jak sie denerwuje to zaciskam i oblizuje..... ale duzo osob sie stresuje i nikomu nic takiego sie nie robi.... dodam ze jesli nie ide do szkoly (a takm sie najczesciej stresuje) to nic mi biaego nie wyskakuje........ Ktos mi cos poradzi????
Stary 2005-10-31, 22:46   #4
Aneta???
Zakorzenienie

GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???

Proponuje dobra bezbarwna szminke nawilzajaca i natluszczajaca.Ja smaruje usta nia doslownie co chwile w ciagu dnia.
Aneta??? jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 23:17   #5
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

A ja też mam taki problem, że na dolnej wardze przy wewnętrznej granicy wargi pojawia mi się taka biała kreska, nasila się to zwłaszcza, gdy pomaluję usta, po jakiejś godzinie od pomalowania np. błyszczykiem, najgorzej było przy JT Lancome. Kiedyś oblizywałam często usta i tego nie miałam, teraz usta maluję i powstrzymuję się od oblizywania, wtedy po ok. godzinie na błyszczyku mam białą kreskę. Staram się ścierać podkład i puder z ust, bo to wzmaga białe krechy, po prostu szminka/błyszczyk schodzi i wychodzi na wierzch puder. Jeśli ktoś ma pomysł, jak temu zaradzić, byłabym wdzięczna, bo sama chciałam założyć taki wątek. Usta mam z reguły przesuszone, ale każdy balsam zbija mi się w taką białą warstwę, miód nie działa.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 13:00   #6
Ametrin
Raczkowanie

Aneta, sprubuj smarowac usta miodem, najlepiej wieczorem, nie zlizuj miodu przez kilka minut ( wiem pokusa jest wielka i naturalny odruch tez ) , zaopatrz sie tez w naturalna pomadke bezbarwna do ust Lavera ( do kupienia przez internet, nie wiem czy sa dostapne juz w polskich sklepach).
podobno calowanie to naturalny peeling
Ametrin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 13:51   #7
Kajol
Zadomowienie

Ja też miałam kiedyś podobny problem i okazało się, że był on spowodowany pastą do zębów: ściągałam takie białe niteczki, skórki nie tylko z ust ale i z języka i wewnętrznej strony policzków. Wszystko minęło gdy agresywną pastę z granulkami jakąś superwybielającą zmieniłam na łagodniejszą.
Kajol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 14:14   #8
bro
Raczkowanie

a ja proponuję zrobić peeling ust, a potem jeszcze wyszczotkować wargi szczoteczką do zębów i dopiero pomalować
Stary 2005-11-01, 22:30   #9
Aammaa
Przyczajenie

Ja proponuję stosowanie balsamu do ust Tisane. Też miałam kiedyś podobny problem i reguralne stosowanie tego balsamu pomogło.
Aammaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 23:29   #10
Marigold19
Zakorzenienie

Ja też tak miałam w podstawówce. Wiele moich koleżanek zresztą też. Tu chyba nie chodzi o stres tylko o samo wychodzenie na powietrze. To może być też brak witaminy B (łykaj sobie, może pomoże- szybko zobaczysz, czy są efekty). I żadnych kleistych pomadek i błyszczyków. Jak coś to lekko "sucha" pomadka do ust (odradzam jednak Nivee).

Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 10:44   #11
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Tylko, że ja stale jem witaminy B, zajad ow nie mam, to nie to, a suche pomadki mi usta wysuszają na wiór. Może rzeczywiście chodzi o to, że się wychodzi na powietrze.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 11:23   #12
Marigold19
Zakorzenienie

Pisałam to w sensie, że nie brak witaminy wpływa nie tylko na tworzenie się zajadów. Ja właśnie w podstawówce miałam takie problemy z ustami i mniej- więcej wtedy miałam ogromne niedobory witamin z grupy B. Żaden ze mnie lekarz- tak sobie dywaguje i dziele się tym, co mi pomogło. Też tak kiedyś miałam, że suchce pomadki działały na moje usta strasznie, ale musisz sobie po prostu znaleźć taką "lekko suchą"- dlatego odpadają Nivea i wszelakie tłustawe paskudztwa. Nie mam pomysłów jakie Ci doradzić- teraz używam tłustawych, bo z w/w problemu "wyrosłam". Poszukaj w KWC (bebe bodajże ma dobre opinie, one chyba są takie suchawe) i często smaruj taką pomadką usta. I na noc coś tłustawego

Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości