Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-02-01, 13:14   #301
bitterheart
Zadomowienie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Gusia, cofinj się w wątku o 1-2 strony, przeczytaj co zrobiłam wczoraj z moimi dosyć przeproteinowanymi włosami. Dziś mam piękną, gładką taflę również na końcach. Swoją drogą jeśli chcesz bardzo ratować końce, spróbuj nakładać na nie żel/mgiełkę z siemienia lnianego. Będą wyglądać lepiej, ale to tylko doraźne środki, na dłuższą metę i tak nie pomoże, trzeba będzie ściąć włosy.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

wlasnie czytam chyba musze bardziej zainteresowac i poczytac o tym wszystkim siemie lniane hmm w aptece to kupic gotowac i przdcedzic czy wziasc lyzke tego tak jakby grysiku i pomoeszac z reszta ?? A kokos to taki zwykly czy olej kupic ?? A olej lop gdzie moge znalesc?? Przepraszam za tyle pytan !

Ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić biovax maska argan, makadamia, kokos oraz odżywkę z ziaji masło kakaowe wygładzającą. Mi na początku też bardzo pomagał balsam Mrs Potters z arniką i wit. H włosy są bardzo gładkie po nim i świetnie się rozczesują.

bede musiala to zakupiv wszystko bo przerazaja mnie te moje lamiace sie wlosy [/QUOTE]

Łopianowy w naturze, nie wiem czy w rossmanie jest. Siemię nawet w spożywczaku jest, tylko nie mielone. Nie zapomnij o rypaczu, bo w końcu mimo pielęgnacji włosy się zbuntują

Edytowane przez bitterheart
Czas edycji: 2015-02-01 o 13:16
bitterheart jest offline  
Stary 2015-02-01, 13:47   #302
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam pomarańczową odżywkę w sprayu Mariona, według mnie jest to tańszy zamiennik psikaczy Gliss Kura

Miałam tą pomarańczową i chyba faktycznie kupię ponownie Zapach miała o wiele lepszy niż wszystkie Gliss kury razem wzięte
Stary 2015-02-01, 14:13   #303
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez bitterheart Pokaż wiadomość
Z natur vital bym uważała, podobno aloes zawiera jakąś małą ilość protein. Ja swojego używałam namiętnie i na początku służył świetnie moim włosom, ale w połowie opakowania zaczęły się dziać dziwne rzeczy z kudełkami :/
Czytam teraz skład i protein nie widzę. Może to aloes? Słyszałam, że niektórym nie służy, bo puszy.
Ja uwielbiałam dodawać do niego miodu i mąki ziemniaczanej, nawilżenie+mega objętość. Teraz czekam na promocję, bo cena regularna jest ponad moje możliwości

Cytat:
Ja również nie wkleiłam zdjęcia, ale pozwolę sobie to nadrobić. Tak wyglądają moje włosy po wczorajszych manewrach.
Ale gładzizny

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Miałam tą pomarańczową i chyba faktycznie kupię ponownie Zapach miała o wiele lepszy niż wszystkie Gliss kury razem wzięte
Pudrowo-brzoskwiniowy i taki słodki
Bardzo ułatwia rozczesywanie i nieco przyklepuje te sterczące włosy na długości
201612060923 jest offline  
Stary 2015-02-01, 14:27   #304
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
bede musiala to zakupiv wszystko bo przerazaja mnie te moje lamiace sie wlosy
Łopianowy w naturze, nie wiem czy w rossmanie jest. Siemię nawet w spożywczaku jest, tylko nie mielone. Nie zapomnij o rypaczu, bo w końcu mimo pielęgnacji włosy się zbuntują [/QUOTE]
Z Pottersem z arniką bym uważała bo jako jedyny ma Denat w składzie kup inną wersje i myj nimi włosy od czasu do czasu.
Cytat:
Czytam teraz skład i protein nie widzę. Może to aloes? Słyszałam, że niektórym nie służy, bo puszy.
Ja uwielbiałam dodawać do niego miodu i mąki ziemniaczanej, nawilżenie+mega objętość. Teraz czekam na promocję, bo cena regularna jest ponad moje możliwości

Ale gładzizny

Też lubię ten spray zapach

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-02-01, 14:46   #305
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Chodzi o lopianowy szampon? Bo w biedrze wszedl do stalej oferty ten z herbal care.

Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline  
Stary 2015-02-01, 15:59   #306
bitterheart
Zadomowienie

Cytat:

Ale gładzizny

No właśnie chodziło mi o aloes. Na wątku włosy na diecie bezproteinowej wyczytałam, że aloes ma w sobie jakąś śladową ilość protein.

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Łopianowy w naturze, nie wiem czy w rossmanie jest. Siemię nawet w spożywczaku jest, tylko nie mielone. Nie zapomnij o rypaczu, bo w końcu mimo pielęgnacji włosy się zbuntują
Z Pottersem z arniką bym uważała bo jako jedyny ma Denat w składzie kup inną wersje i myj nimi włosy od czasu do czasu.

Też lubię ten spray zapach [/QUOTE]

Zapomniałam o tym denacie :/ mi krzywdy nie zrobił, dlatego go poleciłam, a używałam go namiętnie. Jedynie jak zapomniano mi się o rypaniu raz na jakiś czas, to włosy były okropnie obciążone.
Stary 2015-02-01, 16:22   #307
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie chodziło mi o aloes. Na wątku włosy na diecie bezproteinowej wyczytałam, że aloes ma w sobie jakąś śladową ilość protein.

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Też lubię ten spray zapach
Zapomniałam o tym denacie :/ mi krzywdy nie zrobił, dlatego go poleciłam, a używałam go namiętnie. Jedynie jak zapomniano mi się o rypaniu raz na jakiś czas, to włosy były okropnie obciążone.[/QUOTE]

Osobiście go nie miałam, ale mojej koleżance włosy wysuszył i czytałam na blogu też o tym dlatego go unikam może lepiej niech go nie kupuje po opisie Jej włosów, są inne wersje tych balsamów więc niech kupi inną lepiej

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-01, 16:22   #308
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Pytanie geniusza-przy OMO spłukujecie pierwsze O czy zostawiacie i myjecie szamponem włosy naodżywkowane?
Zależy, jak Twoim włosom bardziej odpowiada
Cytat:
Hej dziewczyny
Mam problen z wlosami.. rok temu mialan operacje wypadlo mi troche po narkozie i teraz bralam hormony i wydaje mi sie ze moze tez po nich a moze przez ta pore roku nie mam pojecia w kazdym razie moje wlosy sa ehhhh cienkie dlugie ale od glowy jest ich pelno choc tego nie widac wogole tylko w dotyku czuc dolacze zdjecie... o chodzi ze od jakiego czasu mi sie lamia w polowie i wypadaja a dbam o nie jak moge nawet spie w maskach .robie od czasu do czasu odzwki domowe z jajek itp daje szampon pozniej odzywke . myje wlosy co drugi dzien po umyciu sa fajne elastyczne ale jak wstane rano to od polowy glowy sztywne . Nie umiem ocenic porowatosci... a od niedawna spie w warkoczu i jak dzis wstalam to soe przerazilam koncowki ? Ah jak siano czy to mozliwe ze po olejku aragonowym bo dalam go na koniec tego warkocza po co mam je obcinac jak mi sie lamia ?? Co mam robic ??
Cytat:
No wlasnie zrobilabym to ale zapuszczan dwa laya i mi ich tak szkoda ze nawet od dwoch miesiecy ich nie rozpuszczam tylko spinam w kucka zeby ich nie niszczyc jeszcze w ciagu dnia

Oj zawijalam w kok zakladalam gumke do wlosow zeby sie nie rozwalil i spalam jak wyschla . Uzywan szamponu schwarzkopf essence ultime i☠odzywkinivea intense repair od dobtych 5 lat wczoraj dalam pierwszy raz nivea long repair maaaski☠☠z tej samej firmy co szmpon czasem gliss kur ultimate repair do wlosow zniszczonych a od niedawna eveline aragan kreatin , maska olej kokosowy z firmy oilmedica ... mam zamiar uzyc nowego szamponu wczoraj kupilam garnier olejek awokado i maslp karite ... duxo tego ale to wszystko na zmiane daje ...
Dieta bezproteinowa na minimum 3 tygodnie. Myślę, że to pomoże Ci wyeliminować je z włosowej diety:

KLIK!
kascysko jest offline  
Stary 2015-02-01, 19:12   #309
gusia52cc
Raczkowanie

Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc duzo sie tu dowiedzialam rzecxy o ktorych nie mialam pojecia np o tym ze uzywalam tylko kosmetykow z proteinami i ze sa inne jeszcze haha moze to smieszne ale tak jest tzn olejowanie mnie czeka i to zym chce tak?? A moze mi ktos powoedziec co to sa te wcierki ?? Jak to dziala i na czym to polega? :p
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-02-01, 19:35   #310
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Cytat:
Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc duzo sie tu dowiedzialam rzecxy o ktorych nie mialam pojecia np o tym ze uzywalam tylko kosmetykow z proteinami i ze sa inne jeszcze haha moze to smieszne ale tak jest tzn olejowanie mnie czeka i to zym chce tak?? A moze mi ktos powoedziec co to sa te wcierki ?? Jak to dziala i na czym to polega?
Mozesz zaczac zwyklym olejem do smazenia lub spozywczym albo oliwka babydream dla dzieci lub przyszlych mam. Lepszy dla mam albo hippem dla dzieci
Jak juz sie wkrecisz bardziej to mozesz kupowac zimnotloczone drozsze

Z moim A
Stary 2015-02-01, 19:56   #311
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Mozesz zaczac zwyklym olejem do smazenia lub spozywczym albo oliwka babydream dla dzieci lub przyszlych mam. Lepszy dla mam albo hippem dla dzieci
Jak juz sie wkrecisz bardziej to mozesz kupowac zimnotloczone drozsze
O swietnie to sobie zrobie takie cos raz w tygodniu na pare godzin przed myciem
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-02-01, 19:59   #312
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Cytat:
O swietnie to sobie zrobie takie cos raz w tygodniu na pare godzin przed myciem
Probuj jak najczesciej. Na mokro daje lepsze efekty.

Z moim A
Stary 2015-02-01, 21:01   #313
MalinowaMilka
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Moim włosom podobnie jak jednej z was (trochę poczytałam sobie) też nie pomaga bezpośredni kontakt z olejem.
Dolewam go do odżywki,masek albo robię płukankę
MalinowaMilka jest offline  
Stary 2015-02-01, 23:06   #314
bitterheart
Zadomowienie

Dziewczyny testowałyście maskę alterra granat i aloes ? Miałam ją zacząć, patrzę na skład a tam alkohol na drugim miejscu zaraz po wodzie :/
Stary 2015-02-01, 23:13   #315
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Ja ja mam i mi pasuje. Tylko ja zongluje kosmetykami wiec moim wlosom nic nie zrobila

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Ale nie denat tylko pewnie tluszczowy wiec dobry alkohol

Z moim A
Stary 2015-02-01, 23:17   #316
bitterheart
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Ja ja mam i mi pasuje. Tylko ja zongluje kosmetykami wiec moim wlosom nic nie zrobila

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Ale nie denat tylko pewnie tluszczowy wiec dobry alkohol
No właśnie ten zwykły alcohol jest na drugim miejscu nie cetearyl alcohol
Stary 2015-02-02, 07:27   #317
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Jezeli twoje wlosy nie sa w tragicznym stanie to mozesz jrj uzywac nie codziennie

Ja odzywke i maske uwielbiam i mi nie przesuszyla wlosow a i chyba polubily sie moje wlosy z kremowaniem kremem babydream

Z moim A
Stary 2015-02-02, 08:58   #318
gusia52cc
Raczkowanie

Dziewczynki dzis przychodzi moj czas mycia wlosow ( tj co dwa dni ) chce sie poradzic czy dobrze to zmienie naloze olej na godzinke pozniej po zmyciu woda naloze maske alterra z granatem po godzinie umyje garnierem ultra doux z okejkien awokado dwa razy i dan odzywke nivea long repair moze tak byc??
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-02-02, 09:24   #319
MalinowaMilka
BAN stały

Ja dzisiaj sprawdzam prawdziwy stan moich włosów, czyli myję bez odżywki

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Odcień blondu inny ale fryzura i stan włosów taki sam

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

http://damsko.pl/demot/0_0_0_269498335_middle.jpg
Stary 2015-02-02, 09:36   #320
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Gusia(nie mogę zacytować) nie musisz zmywać oleju woda bo po co? Nałóż od razu maskę reszta bez zmian.

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-02, 09:38   #321
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Gusia(nie mogę zacytować) nie musisz zmywać oleju woda bo po co? Nałóż od razu maskę reszta bez zmian.
Nie beda przetluszczone ?? w sensie ze po umyciu juz wlosow nie bede miala efekt przetluszczonych ??

Edytowane przez gusia52cc
Czas edycji: 2015-02-02 o 09:42
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-02-02, 10:01   #322
bitterheart
Zadomowienie

Ja bym najpierw umyła szamponem, a potem nakładała odżywkę. Mam jakieś wyimaginowane strachy, że szampon spierze wszystkie dobrodziejstwa, które wcześniej nałożyłam
Stary 2015-02-02, 10:51   #323
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Nie beda przetluszczone ?? w sensie ze po umyciu juz wlosow nie bede miala efekt przetluszczonych ??
Z tego co napisałaś potem i tak zmywasz to szamponem i nakładasz odżywkę nivea.Ja zawsze na olej lub pod olej kładę odżywkę no sam olej włosów nienawilza.Nie widzę potrzeby, żebyś nakładała olej zmywała,nałożyła maskę i umyła szamponem.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Ja bym najpierw umyła szamponem, a potem nakładała odżywkę. Mam jakieś wyimaginowane strachy, że szampon spierze wszystkie dobrodziejstwa, które wcześniej nałożyłam
Dlatego ja zmywam olej odzywja bądź szamponem tylko skalp
Ja w ogóle to zauważyłam, że moje włosy lubię silikony w jakiej kolwiek postaci.

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-02, 11:37   #324
MalinowaMilka
BAN stały

Cytat:
Ja tak samo
Stary 2015-02-02, 13:48   #325
moniaobcy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez megustastu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem kompletnie zielona jesli chodzi o plukanki do wlosow. Chce zbic cieply odcien (marzy mi sie chlodny braz ��), ale kompletnie nie wiem co jest bublem, a co warte uwagi. Dodam jeszcze, ze obecnie siedze w uk, wiec mam mocno ograniczony dostep do polskich marek. Ktoras cos wie? Czy jestem skazana na placz?
Czytałam ostanio na blogu Anwen poradę od czytelniczki - dodanie gencjany do odżywki w psiku. Nie mam pojęcia jak po angielsku może być gencjana, ale wujek google powinien znać odpowiedź. Pozdro!
moniaobcy jest offline  
Stary 2015-02-02, 13:50   #326
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Ja sie nie boje bo olej zabezpiecza i lagodzi mocniejsze szampony

Z moim A
Stary 2015-02-02, 13:57   #327
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Skończyła mi się odżywka w spray'u b/s Gliss kura... Po wypłacie muszę jechać do Firlita
Jakby co w rossmanie są teraz na promocji za 9.99 Zrobiłam zapas mojej ulubionej oil nutritive

Cytat:
Nie będą, rób śmiało tak jak Ci dziewczyny radzą

Jakby, któraś z Was nie wiedziała to TT są dostępne w rossmannie.
M4rt3czk4_92 jest offline  
Stary 2015-02-02, 14:12   #328
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Sa?
A cena?

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Pozniej zajde i zobacze

Z moim A
Stary 2015-02-02, 14:36   #329
gusia52cc
Raczkowanie

Wlasnie siedze w czepku z recznikiem z olejem i maska a wiecie moja znakoma strasznoe chwali http://www.tangle-teezer.pl/
oraz czytalam o prostownicach z keratyna wiecie cos na te tematy ??
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-02-02, 15:00   #330
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Ja jutro wieczorem pewnir sobie zrobie wlosowe spa

Z moim A
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości