Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-08-18, 18:33   #3661
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
O, najwyraźniej skład podany na KWC jest błędny, bo to nim się kierowałam. Dziękuję za sprostowanie.

Na włosach to co lubią najbardziej, czyli kokosowy Loton na długość i rycyna na skalp. Potem mycie z peelingiem i maska Milii.

Siostra-Zobaczysz, kiedyś ci wszystkie włosy wylecą.
Ja-Ja już od roku olejuję.
S-Zobaczysz, kiedyś się obudzisz, a tam wszystkie włosy na poduszce.
Nie ma to jak rodzinne wsparcie w dbaniu o włosy.

Ja od oliwki Babydream zaczynałam swoją przygodę z olejowaniem i dzisiaj chętnie do niego wracam.
Moja mama z siostrą starszą to samo
Ja też :P
Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
Anulka masz bana

Ja sie ciagle zostawiam nad odzywka Geste i zachwycajace
Bierz ślicznie pachnie jeszcze jutro jest w promocji w R szampon też polecam.

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-08-18, 19:42   #3662
Kitty_91
Raczkowanie

Cześć Mam małe pytanko do bardziej doświadczonych. Uznałam, że nie warto zakładać osobnego wątku dlatego dopisuję się tutaj.
Na pielęgnacji włosów znam się średnio a nie mam pojęcia od czego zacząć dlatego chciałabym się poradzić. A mianowicie: mam cienkie i nisko porowate, ale dość gęste włosy ze skłonnością do zbijania w "dredy" i przesuszonych końców. Jedyna odżywka po której wyglądają w miarę przyzwoicie to syoss z keratyną. Próbowałam kiedyś olejowania ale zaniechałam po 2 razach kiedy to nie mogłam domyć włosów przez dwa dni... Obecnie, włosy na długości wyglądają nawet nie najgorzej, są lśniące ale denerwują mnie te nieszczęsne końce - są wiecznie napuszoną, fruwającą "watą" mimo, że spryskuję je po myciu jedwabiem. Tak więc, chciałabym się poradzić odnośnie tego co najlepiej stosować na końce żeby je dobrze dociążyć. Oleju się boję, podejrzewam że na cienkich i miękkich włosach mogą powstać strąki.
Pozdrawiam
Stary 2015-08-18, 19:59   #3663
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kitty_91 Pokaż wiadomość
Cześć Mam małe pytanko do bardziej doświadczonych. Uznałam, że nie warto zakładać osobnego wątku dlatego dopisuję się tutaj.
Na pielęgnacji włosów znam się średnio a nie mam pojęcia od czego zacząć dlatego chciałabym się poradzić. A mianowicie: mam cienkie i nisko porowate, ale dość gęste włosy ze skłonnością do zbijania w "dredy" i przesuszonych końców. Jedyna odżywka po której wyglądają w miarę przyzwoicie to syoss z keratyną. Próbowałam kiedyś olejowania ale zaniechałam po 2 razach kiedy to nie mogłam domyć włosów przez dwa dni... Obecnie, włosy na długości wyglądają nawet nie najgorzej, są lśniące ale denerwują mnie te nieszczęsne końce - są wiecznie napuszoną, fruwającą "watą" mimo, że spryskuję je po myciu jedwabiem. Tak więc, chciałabym się poradzić odnośnie tego co najlepiej stosować na końce żeby je dobrze dociążyć. Oleju się boję, podejrzewam że na cienkich i miękkich włosach mogą powstać strąki.
Pozdrawiam
Jakim jedwabiem? Może końcówki masz po prostu książkowo przeproteinowane?
kascysko jest offline  
Stary 2015-08-18, 20:39   #3664
Darjeeling
Raczkowanie

Ścięłam . I dodatkowo zafundowałam włosom zabieg kwasem hialuronowym, stąd zanik moich fal.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11911403_519135671576133_422691000_n.jpg (54,5 KB, 22 załadowań)
Darjeeling jest offline  
Stary 2015-08-18, 21:12   #3665
Kitty_91
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Jakim jedwabiem? Może końcówki masz po prostu książkowo przeproteinowane?
Marion, HydroSilk, bez spłukiwania

Myślę, że po prostu mam taki typ włosów. Zawsze miały tendencję do "fruwania" na końcach, przy czym u nasady gładko przylegają do głowy. Były takie jeszcze zanim zaczęłam na nie cokolwiek nakładać. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt, że niestety łatwiej się przez to rozdwajają końcówki

PS: dopiero zauważyłam. Mam całkiem podobne włosy do koleżanki wyżej

Edytowane przez Kitty_91
Czas edycji: 2015-08-18 o 21:14
Kitty_91 jest offline  
Stary 2015-08-18, 21:26   #3666
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Darjeeling Pokaż wiadomość
Ścięłam . I dodatkowo zafundowałam włosom zabieg kwasem hialuronowym, stąd zanik moich fal.
Lepiej, za jeszcze kilka centymetrów będzie pełna gęstość
Cytat:
Marion, HydroSilk, bez spłukiwania

Myślę, że po prostu mam taki typ włosów. Zawsze miały tendencję do "fruwania" na końcach, przy czym u nasady gładko przylegają do głowy. Były takie jeszcze zanim zaczęłam na nie cokolwiek nakładać. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt, że niestety łatwiej się przez to rozdwajają końcówki

PS: dopiero zauważyłam. Mam całkiem podobne włosy do koleżanki wyżej
No, przeproteinowane na grubości, skoro używasz tego do końcówek dość często. I rozdwajanie to też objaw przeproteinowania w wersji chronicznej
kascysko jest offline  
Stary 2015-08-19, 05:48   #3667
incognito6
Raczkowanie

Cytat:
A ja dzisiaj zebrałam skrzyp i powiesiłam w przewiewnym miejscu, aby się ususzył, tylko czy to ma sens, a jeśli tak, to jak potem taki susz traktować?
Tylko musisz byc 100% pewna, ze to skrzyp polny. Latwo go pomylic ze skrzypem blotnym, ktory jest trujacy.

Wiec moge stwierdzic ze olej arganowy moim wlosom nie sluzy. Sa matowe, przyklapniete, ble

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65

Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline  
Stary 2015-08-19, 07:34   #3668
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez incognito6 Pokaż wiadomość
Tylko musisz byc 100% pewna, ze to skrzyp polny. Latwo go pomylic ze skrzypem blotnym, ktory jest trujacy.

Wiec moge stwierdzic ze olej arganowy moim wlosom nie sluzy. Sa matowe, przyklapniete, ble

Ja ten skrzyp zrywałam z podmokłej łąki, więc lepiej wyrzucę.

Mi argan chyba też nie pasuje, bo kosmetyki z tym olejem mi jakoś nie służą, choć kusi mnie ta kuracja z olejkiem arganowym Isany.
Ale jestem na kosmetycznym minimalizmie i nie chcę znowu zapychać półek.
201612060923 jest offline  
Stary 2015-08-19, 07:45   #3669
Kitty_91
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
No, przeproteinowane na grubości, skoro używasz tego do końcówek dość często. I rozdwajanie to też objaw przeproteinowania w wersji chronicznej
Aha czyli rozumiem, że mam tymczasowo olać te specyfiki to co w takim razie?
Stary 2015-08-19, 07:47   #3670
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Aha czyli rozumiem, że mam tymczasowo olać te specyfiki to co w takim razie?
Po prostu wybieraj kosmetyki bez protein: KLIK!
kascysko jest offline  
Stary 2015-08-19, 07:50   #3671
Cherry_Muffin
nibyżona

henna juz u mnie jutro wieczorem chyba rozrobie, w piatek naloze bo weekend w domu

Wysłane z Valyrii.

denko: 11/45
zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Cherry_Muffin jest offline  
Stary 2015-08-19, 09:49   #3672
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:

Ja ten skrzyp zrywałam z podmokłej łąki, więc lepiej wyrzucę.

Mi argan chyba też nie pasuje, bo kosmetyki z tym olejem mi jakoś nie służą, choć kusi mnie ta kuracja z olejkiem arganowym Isany.
Ale jestem na kosmetycznym minimalizmie i nie chcę znowu zapychać półek.
Moje włosy też marudzą na olej arganowy. Kupiłam te kurację z Isany. Nałożyłam po myciu na kilka minut, jako maska, w różnych kombinacjach. I szału nie ma. Włosy dość sztywne i to by było na tyle :p dlatego ja już nic co z olejem arganowym nie kupuje. Chociaż mam serum z Marion i jestem w miarę zadowolona.
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 44
Książki 2017: 2
sandrek jest offline  
Stary 2015-08-19, 12:52   #3673
incognito6
Raczkowanie

Ja sie ciesze, ze kupilam sobie tylko 50 ml arganowego na probe. Juz na szczescie skonczylam

Teraz pozwole wlosom troche odpoczac od olejow i nastepny w kolejce bedzie olej z orzecha wloskiego.

Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline  
Stary 2015-08-19, 13:05   #3674
sandrek
Zakorzenienie

A ja właśnie dziś zużyję olej z pestek śliwki i nie będę miała już co nakładać na kolejny raz
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-08-19, 18:41   #3675
zielonymigotek
Zakorzenienie

Tak wyglądają moje włosy dziś i kilka miesięcy temu. Są już prawie do ramion, więc nie wiem czy to dobry wynik, jak dla mnie super. Kolor nie przypomina już ognistej marchewy, odrosty nie rzucają się w oczy. Różnica na zdjęciach to 3 miesiące. Chyba niedługo zafunduje im przycinanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerwiec- sierpien 19 08 15.jpg (61,8 KB, 20 załadowań)

27.08.2016r - włosy naturalne do ramionek efekt osiągnięty

moje blogi
https://naturenaturelka.wordpress.com/
od 24.11.2014 r. - uczę się języka angielskiego sama, mój blog https://jezykowepoczatki.wordpress.com/
zielonymigotek jest offline  
Stary 2015-08-19, 20:12   #3676
Darjeeling
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zielonymigotek Pokaż wiadomość
Tak wyglądają moje włosy dziś i kilka miesięcy temu. Są już prawie do ramion, więc nie wiem czy to dobry wynik, jak dla mnie super. Kolor nie przypomina już ognistej marchewy, odrosty nie rzucają się w oczy. Różnica na zdjęciach to 3 miesiące. Chyba niedługo zafunduje im przycinanie.
Zazdroszczę tempa wzrostu!
Darjeeling jest offline  
Stary 2015-08-20, 07:27   #3677
zielonymigotek
Zakorzenienie

Moim zdaniem bardzo wolno po tej pokrzywie, jakoś nie mogę się przekonać do drożdży. Teraz jakby przystopowały, albo mi się wydaje. Mam nadzieję że uda mi się wyhodować takie do łopatek za rok. Włosy zaczynały odwdzięczać mi się już po 2 miesiącach nie stylizowania, nie farbowania, więc warto czasem dać im trochę wytchnienia. Najlepsza jest jednak wcierka JANTAR na porost włosów, więc na pewno będę polować na różne promo tego specyfiku.

27.08.2016r - włosy naturalne do ramionek efekt osiągnięty

moje blogi
https://naturenaturelka.wordpress.com/
od 24.11.2014 r. - uczę się języka angielskiego sama, mój blog https://jezykowepoczatki.wordpress.com/

Edytowane przez zielonymigotek
Czas edycji: 2015-08-20 o 07:29
zielonymigotek jest offline  
Stary 2015-08-20, 08:25   #3678
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zielonymigotek Pokaż wiadomość

jak szybko rosną
Stary 2015-08-20, 08:26   #3679
Cherry_Muffin
nibyżona

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
jak szybko rosną
mi tez na poczatku tak lecialy, po 3 msc mialam +6cm

Wysłane z Valyrii.

denko: 11/45
zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Cherry_Muffin jest offline  
Stary 2015-08-20, 10:58   #3680
albonikt
Przyczajenie

Witajcie, juz od jakiegos czasu probuje zapanowac nad moimi wlosami i kiepsko mi to wychodzi. Tylko maska Love2mix z efektem laminowania radzila sobie z moimi wlosami i moglam bez prostowania wlosow wyjsc do ludzi,maske wycofali, zapas sie skonczyl zostalam z siabem na glowie. Zdesperowana zrobilam keratynowe prostowanie,uzywalam produktow z keratyna,i po dwoch miesiacach znow siano na glowie...
W koncu usiadlam,poczytalam u Anwen i wzielam sie za wlosy. Umylam trzykrotnie czarnym mydlem Agafii, wlosy byly przy myciu sztywne, skrzypialy wrecz, poplatane. Potem nalozylam maske z granatem i aloesem Alterry,i wlosy byly o niebo lepsze,proste w miare, bez puche, mile w dotyku i takkie lekkie, ze zrobilo ich sie od polowy dkugosc dwa razy wiecej. Maska jest fajna, ale potrzebuje dobrego dociazenia wlosow, bo mam bardzo bardzo duzo ich i sa cienkie, kazda fryzjerka dziwi sie ze jest ich az tak duzo,teraz sa dlugosci 2-3cm za brode. Myje wlosy co 5 dni, bo wolno sie przetluszczaja, od mycia wlosow dopiero po dwoch nocach mam fajne wlosy, odpowiednio dociazone na calej dlugosci. Co im potrzebne? Cos z olejami czy proteiny?
albonikt jest offline  
Stary 2015-08-20, 11:08   #3681
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez albonikt Pokaż wiadomość
Witajcie, juz od jakiegos czasu probuje zapanowac nad moimi wlosami i kiepsko mi to wychodzi. Tylko maska Love2mix z efektem laminowania radzila sobie z moimi wlosami i moglam bez prostowania wlosow wyjsc do ludzi,maske wycofali, zapas sie skonczyl zostalam z siabem na glowie. Zdesperowana zrobilam keratynowe prostowanie,uzywalam produktow z keratyna,i po dwoch miesiacach znow siano na glowie...
W koncu usiadlam,poczytalam u Anwen i wzielam sie za wlosy. Umylam trzykrotnie czarnym mydlem Agafii, wlosy byly przy myciu sztywne, skrzypialy wrecz, poplatane. Potem nalozylam maske z granatem i aloesem Alterry,i wlosy byly o niebo lepsze,proste w miare, bez puche, mile w dotyku i takkie lekkie, ze zrobilo ich sie od polowy dkugosc dwa razy wiecej. Maska jest fajna, ale potrzebuje dobrego dociazenia wlosow, bo mam bardzo bardzo duzo ich i sa cienkie, kazda fryzjerka dziwi sie ze jest ich az tak duzo,teraz sa dlugosci 2-3cm za brode. Myje wlosy co 5 dni, bo wolno sie przetluszczaja, od mycia wlosow dopiero po dwoch nocach mam fajne wlosy, odpowiednio dociazone na calej dlugosci. Co im potrzebne? Cos z olejami czy proteiny?
Po keratynowym prostowaniu używałaś produktów z keratyną i w ten sposób przeproteinowałaś włosy. Jak oczyścilas i nałożyłaś coś innego niż emolienty, włosy były w lepszej kondycji. Jak na moje efekt siana to efekt przeproteinowania.
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-08-20, 15:51   #3682
201612060923
Konto usunięte

Czy któraś z odżywek Syossa jest warta uwagi? W Rossmannie jest na nie promocja, a ja właśnie chcę kupić sobie jakąś większą butlę odżywki, bo nie zawsze mam czas latać po drogeriach i siedzę na kosmetycznym minimalizmie, który mi bardzo pasuje.
Aha, i żeby bez protein była.
Stary 2015-08-20, 16:08   #3683
Tasia001
Raczkowanie

Witam, czy można dołączyć?

Od miesiąca czytam o włosach i ich pielęgnacji (i zaczynam działać) po tym jak u fryzjera ścięłam tragicznie wyglądające końcówki (ok 10-12cm). W sumie nie ma co się dziwić, bo od 2 lat maska czy odżywka lądowała na nich sporadycznie. Teraz mam długość lekko za ramiona, kolor rudy (farbowany) i wysokoporowate włosy.

Niestety muszę farbować włosy, gdyż mam praktycznie całe skronie siwe mimo, że jestem przed 30-tką. Farbuję co 6-8tyg w zależności od potrzeby farbą bez amoniaku bo ten straszni mnie uczula.

Obecnie testuję co moje włosy lubią. Sprawdziłam olejowanie oliwą i niestety nie polubiły się. Ale za to Kallos Omega sprawdza się świetnie. Podobnie jak Wax Aloes z Pilomax.

a poza tym to tematem zainteresowała mnie Incognito na całkiem innym wątku
Tasia001 jest offline  
Stary 2015-08-20, 16:24   #3684
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tasia001 Pokaż wiadomość

Od miesiąca czytam o włosach i ich pielęgnacji (i zaczynam działać) po tym jak u fryzjera ścięłam tragicznie wyglądające końcówki (ok 10-12cm). W sumie nie ma co się dziwić, bo od 2 lat maska czy odżywka lądowała na nich sporadycznie. Teraz mam długość lekko za ramiona, kolor rudy (farbowany) i wysokoporowate włosy.

Niestety muszę farbować włosy, gdyż mam praktycznie całe skronie siwe mimo, że jestem przed 30-tką. Farbuję co 6-8tyg w zależności od potrzeby farbą bez amoniaku bo ten straszni mnie uczula.

Obecnie testuję co moje włosy lubią. Sprawdziłam olejowanie oliwą i niestety nie polubiły się. Ale za to Kallos Omega sprawdza się świetnie. Podobnie jak Wax Aloes z Pilomax.

Witamy Wkupne zdjęcie włosów można prosić?
Stary 2015-08-20, 17:38   #3685
Tasia001
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Witamy Wkupne zdjęcie włosów można prosić?
Można, ale jutro bo dziś już niewyjściowe
Tasia001 jest offline  
Stary 2015-08-20, 18:38   #3686
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Kupiłam dziś szampon i odżywkę balea z granatem i jagodami goji odżywka sprawdza się świetnie i mam nadzieję, że szampon będzie równie fajny na odrostach chyba spadła mi porowatość bo produkty z silikonami mocno obciążają u nasady, muszę teraz nakładać dwie odżywki- jedną z silikonami na rozjaśniane końce a na górę coś bez silikonów (obecnie albo balea albo yves rocher )
Stary 2015-08-21, 04:11   #3687
incognito6
Raczkowanie

Cytat:
Hehe, to wszystko juz sie wyjasnilo

Ja mam tez siwe wlosy, ale nie farbuje
Raczej bede czekac na orzechy wloskie... O ile w koncu zakupie drzewko

Jednak na rude wloski ponoc wywar z lupin cebuli jest dobry. Lekko koloryzuje i inne skladniki pomagaja pielegnowac wlosy.

A ja sie urzadzilam
Mam takie mydelko z olejkiem neem, ktora oonoc wspomaga porost wlosow, pielegnuje itd. Same zalety... A tu na moich wlosach kuku... Sa sztywne, matowe, takie klejace w dotyku
Dzis chyba pojdzie w ruch plyn do naczyn, zeby zmyc to wszystko

Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline  
Stary 2015-08-21, 07:19   #3688
201612060923
Konto usunięte

Cytat:

Witamy w krainie włosomaniactwa.

Przejrzałam odżywki Syossa na KWC i jednak się nie skuszę-oceny mają niskie. Więc nadal dylemat-potrzebuję dużej odżywki do włosów i waham się między Pantene a Wellą.
Stary 2015-08-21, 07:37   #3689
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Witamy w krainie włosomaniactwa.

Przejrzałam odżywki Syossa na KWC i jednak się nie skuszę-oceny mają niskie. Więc nadal dylemat-potrzebuję dużej odżywki do włosów i waham się między Pantene a Wellą.
Też je przeglądałam kiedyś i chyba wersje do włosów brązowych ktoś chwalił. Ale ogólnie wydaje mi się, że Syoss ma średniej jakości produkty.
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-08-21, 08:25   #3690
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie

GG do WeWlasnejOsobie

melduje się
włosowa dieta bezproteinowa idzie pełną parą, czy widzę efekty? wizualnie nie do końca (puszek mnie nie opuszcza) ale są jakieś takie inne, sypkie, mega błyszczące i takie delikatne
aktualnie używam : olej z pestek dyni, olejek YR, glutek lniany, maska kallos cherry, garnier fructis oleo repair, biovax do włosów suchych i zniszconych.
Oczywiście nie wszystko na raz, tylko mieszam, kombinuję, z nadzieją że kiedyś będę miała piękne nie puszące się włosy
a i póki co, muszę omijać wszystkie drogerie szerokim łukiem, i zużyć to co już wykupiłam a wszystko tak kusi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości