Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-09-14, 11:53   #4111
Kucias
Zadomowienie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez biedroneczka05 Pokaż wiadomość
A jaki olej uzylas?
Lniany, lecz średnio mi to wyszło, cała procedura była dla mnie bardzo nieprzyjemna (olejowanie na mokro) i dość szybko go spłukałam.
Nie są to niewiadomo jakie wiele fale, wręcz tycie, niewielkie, ale przy moich prostych włosach jest to dość dziwne . Może łatwiej się odkształcaja, czy coś i po spaniu tak zostało. (normalnie włosy prostuja mi się od razu po zdjęciu np calonocnego warkocza)

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Ps nie miałam tej nocy warkocza, taki przykład
Stary 2015-09-14, 11:54   #4112
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Ja bym pewnie z moimi wlosami mogla zrobic wszystko, z tym, ze mam dwie lewe rece. Nawet prostego warkocza z tylu glowy nie zrobie, bo... nic nie widze
Ja tak samo

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Lniany, lecz średnio mi to wyszło, cała procedura była dla mnie bardzo nieprzyjemna (olejowanie na mokro) i dość szybko go spłukałam.
Nie są to niewiadomo jakie wiele fale, wręcz tycie, niewielkie, ale przy moich prostych włosach jest to dość dziwne . Może łatwiej się odkształcaja, czy coś i po spaniu tak zostało. (normalnie włosy prostuja mi się od razu po zdjęciu np calonocnego warkocza)

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Ps nie miałam tej nocy warkocza, taki przykład
Nie lubię olejować na mokro.
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 44
Książki 2017: 2
sandrek jest offline  
Stary 2015-09-14, 11:57   #4113
biedroneczka05
Raczkowanie

No tak jak masz proste wlosy,ale zawsze cos innego Ja tez wyprobowalam lnianu i podpasowal mi. Ja z natury wlosy mam w sumie takie fale,bo loki to nie sa. I uparcie je kilka dobrych lat prostowalam. A dzis rozpoczelam 2 tydzien odwyku od prostownicy 😀

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Tylko musze grzywke nia meczyc,po nieudanej wizycie u fryzjera,dopoki nie odrosnie mi troszke,bo w tej chwili jest okolo 1 cm przed brwi i fatalnie to wyglada
biedroneczka05 jest offline  
Stary 2015-09-14, 11:59   #4114
Kucias
Zadomowienie

Cytat:
No tak jak masz proste wlosy,ale zawsze cos innego Ja tez wyprobowalam lnianu i podpasowal mi. Ja z natury wlosy mam w sumie takie fale,bo loki to nie sa. I uparcie je kilka dobrych lat prostowalam. A dzis rozpoczelam 2 tydzien odwyku od prostownicy 😀
To fajnie, włosy na pewno się odwdzięczą .

właśnie myślałam, że to olejowanie na mokro będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, ale to było niemiłe uczucie . I nie wiedziałam czy te włosy juz są naolejowane czy jeszcze nie? Nie chciałam przesadzić, a przez wilgoć nie czułam go na włosach
Spróbuję na sucho
Stary 2015-09-14, 12:01   #4115
biedroneczka05
Raczkowanie

Ja lnianym olejowalam dwa razy raz na mokro raz na sucho. I miim chyba bardziej na mokro odpowiada
Stary 2015-09-14, 12:06   #4116
werek serek
no witam

Hej dziewczyny, mogłybyście polecić mi jakąś odżywkę bez spłukiwania ułatwiającą rozczesywanie, coś typu Gliss Kur, tylko najlepiej coś o w miarę naturalnym składzie? Może coś rosyjskiego? Jest coś takiego?
werek serek jest offline  
Stary 2015-09-14, 12:10   #4117
biedroneczka05
Raczkowanie

Ja uzywalam kiedys z dove spray utwiajacy rozczesywanie, co do skladu juz nie pamietam bo bylo to dosc dawno. Ale moge powiedziec ze pomagala naprawde ,bo tez mialam duzy problem.
Stary 2015-09-14, 12:11   #4118
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Tylko musze grzywke nia meczyc,po nieudanej wizycie u fryzjera,dopoki nie odrosnie mi troszke,bo w tej chwili jest okolo 1 cm przed brwi i fatalnie to wyglada
Też kiedyś prostowałam, ale przejrzałam na oczy. Jednak nie mogę zapanować nad falami, dlatego będę robić keratynowe prostowanie. Życzę wytrwałości.

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
To fajnie, włosy na pewno się odwdzięczą .

właśnie myślałam, że to olejowanie na mokro będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, ale to było niemiłe uczucie . I nie wiedziałam czy te włosy juz są naolejowane czy jeszcze nie? Nie chciałam przesadzić, a przez wilgoć nie czułam go na włosach
Spróbuję na sucho
Mam tak samo. Nakładam ten olej i nie widzę, czy jest już nałożony
czy jeszcze nie.

Cytat:
Napisane przez werek serek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mogłybyście polecić mi jakąś odżywkę bez spłukiwania ułatwiającą rozczesywanie, coś typu Gliss Kur, tylko najlepiej coś o w miarę naturalnym składzie? Może coś rosyjskiego? Jest coś takiego?
A próbowałaś którejś Joanny albo Ziaji?
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-09-14, 12:14   #4119
biedroneczka05
Raczkowanie

O to bedziesz sie cieszyc gladkimi wloskami. Ja narazie pozostane przy moich blisko nieokreslonej fryzurze.Choc. mam nadzieje ze jak beda dluzsze beda sie lepiej ukladac 😃
Stary 2015-09-14, 12:20   #4120
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
O to bedziesz sie cieszyc gladkimi wloskami. Ja narazie pozostane przy moich blisko nieokreslonej fryzurze.Choc. mam nadzieje ze jak beda dluzsze beda sie lepiej ukladac 😃
Ostatnio nałożyłam tylko Kallosa Color na kilka minut i nie mogłam uwierzyć, że to moje włosy. W dodatku po wysuszeniu suszarką włosy są o wiele lepsze. Przy skalpie włosy są gładkie, błyszczące i dociążone. Końcówki wiecznie marudzą. Muszę olejować co mycie to będzie dobrze.

A tak poza tym. Zbliża się jesień, zima... szaliki i czapki - macie patent na to, żeby włosy nie plątały się od spodu?
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-09-14, 12:23   #4121
biedroneczka05
Raczkowanie

Ja niestety zadnego patentu nie znam
Stary 2015-09-14, 12:27   #4122
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Ja niestety zadnego patentu nie znam
Mi się plątały i przez to końcówki bardzo niszczyły. Tylko jak mialam kucyka to było w miarę dobrze, ale wolę chodzić w rozpuszczonych. Ktoś kiedyś pisał o tym, żeby robić warkocza pod spodem, ale i tak włosy się ocierają.
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-09-14, 13:39   #4123
Pjerniczek
Zadomowienie

Nareszcie, więcej malutkich Kallosów! Będę mogła bez strachu testować, a nie jak do tej pory Koniec z litrowymi baniakami Dawno nie byłam w Hebe, ciekawe, czy już są. Na pierwszy ogień pójdzie Multivitamin

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-09-14, 13:43   #4124
Cherry_Muffin
nibyżona

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Nareszcie, więcej malutkich Kallosów! Będę mogła bez strachu testować, a nie jak do tej pory Koniec z litrowymi baniakami Dawno nie byłam w Hebe, ciekawe, czy już są. Na pierwszy ogień pójdzie Multivitamin
hm, ciekawe. w sumie chciałam zakończyć próbowanie, ale może jak wykończę swoje zapasy to się na Multi skuszę.

denko: 11/45
zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Cherry_Muffin jest offline  
Stary 2015-09-14, 13:50   #4125
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Ja uzywalam kiedys z dove spray utwiajacy rozczesywanie, co do skladu juz nie pamietam bo bylo to dosc dawno. Ale moge powiedziec ze pomagala naprawde ,bo tez mialam duzy problem.
Psikacz Dove ma typowy skład dla odżywek w sprayu-silikony, kondycjonery, ale za to nie ma protein(o ile dobrze pamiętam), więc może być dobrym zamiennikiem dla sprayów Gliss Kurra gdzie namiętnie pchają keratynę.
Ja z psikadeł uwielbiam pomarańczową odżywkę w sprayu firmy Marion do włosów zniszczonych, a teraz mam zamiar kupić i przetestować spray z olejkiem arganowym tej firmy.

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A tak poza tym. Zbliża się jesień, zima... szaliki i czapki - macie patent na to, żeby włosy nie plątały się od spodu?
Ja swoje chowam pod kurtkę albo robię luźny koczek wysoko.

Ostatnio moje włosy są tak przyjemnie sypkie i uniesione, a ja nie wiem dlaczego. Od niedawna piję pokrzywę, może to ma coś do tego?
201612060923 jest offline  
Stary 2015-09-14, 13:53   #4126
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Psikacz Dove ma typowy skład dla odżywek w sprayu-silikony, kondycjonery, ale za to nie ma protein(o ile dobrze pamiętam), więc może być dobrym zamiennikiem dla sprayów Gliss Kurra gdzie namiętnie pchają keratynę.
Ja z psikadeł uwielbiam pomarańczową odżywkę w sprayu firmy Marion do włosów zniszczonych, a teraz mam zamiar kupić i przetestować spray z olejkiem arganowym tej firmy.

Ja swoje chowam pod kurtkę albo robię luźny koczek wysoko.

Ostatnio moje włosy są tak przyjemnie sypkie i uniesione, a ja nie wiem dlaczego. Od niedawna piję pokrzywę, może to ma coś do tego?
Chyba będę musiała je spinać właśnie w takiego koka albo wysokiego kucyka ale dosyć luźnego.
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-09-14, 16:16   #4127
Tasia001
Raczkowanie

Ja muszę kupić coś proteinowego, bo zrobiłam przegląd i nic z proteinami nie mam.

Co polecacie?
Stary 2015-09-14, 16:37   #4128
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tasia001 Pokaż wiadomość
Ja muszę kupić coś proteinowego, bo zrobiłam przegląd i nic z proteinami nie mam.

Co polecacie?
Maska Ziaja intensywne wygładzanie
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-09-14, 17:11   #4129
Arcymisiek
Raczkowanie

Zgłaszam się na wątku czy coś..

Cytat:
Malutkie Kallosy to faktycznie świetna sprawa, można wiele przetestować bez konieczności trzymania tych wiader w domu
Raz jedyny w życiu miałam litrowego Kallosa, z proteinami jedwabiu, to częściej go używałam jako krem do golenia niżeli na włosy..
Arcymisiek jest offline  
Stary 2015-09-14, 17:54   #4130
201612060923
Konto usunięte

Cytat:

Co polecacie?
Odżywkę Nivea Long Repair, domowe laminowanie żelatyną(to z mojej strony), a mnie samą ciekawi bardzo czarna odżywka do spłukiwania Gliss Kurr.

Cytat:
Napisane przez Arcymisiek Pokaż wiadomość
Wpisowe zdjęcie włosów można prosić?
Stary 2015-09-14, 18:36   #4131
Arcymisiek
Raczkowanie

Cytat:
Wpisowe zdjęcie włosów można prosić?
A więc jest to tutejszy zwyczaj? Nigdy nie robiłam zdjęć swoim włosom ale chętnie je dla Was wykonam w najbliższym czasie, w naturalnym świetle. Chociaż wątpię, abym miała się czym chwalić tak naprawdę Włosy mam strasznie problematyczne, wrażliwe na słońce. Tydzień temu je skróciłam o 10cm, bo po tych upałach były nie do uratowania

Ktoś pytał o proteinowy specyfik Może odżywka Biały Jeleń z kozim mlekiem się sprawdzi? Zawiera zarówno keratynę jak i proteiny pszeniczne
Arcymisiek jest offline  
Stary 2015-09-14, 19:09   #4132
Tasia001
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Maska Ziaja intensywne wygładzanie
Cytat:
Odżywkę Nivea Long Repair, domowe laminowanie żelatyną(to z mojej strony), a mnie samą ciekawi bardzo czarna odżywka do spłukiwania Gliss Kurr.
Cytat:

Ktoś pytał o proteinowy specyfik Może odżywka Biały Jeleń z kozim mlekiem się sprawdzi? Zawiera zarówno keratynę jak i proteiny pszeniczne
dzięki za propozycje. Jutro może uda się wybrać na małe zakupy. A miałam denkować...
Stary 2015-09-14, 19:16   #4133
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:

Malutkie Kallosy to faktycznie świetna sprawa, można wiele przetestować bez konieczności trzymania tych wiader w domu
Raz jedyny w życiu miałam litrowego Kallosa, z proteinami jedwabiu, to częściej go używałam jako krem do golenia niżeli na włosy..

Szkoda, że nie zrobili tego wcześniej, nie musiałabym się bujać z wielką Omegą (nadal mam prawie całe opakowanie) i Algae, które u mnie sprawdziły się fatalnie. Serio, tak się zraziłam do Kallosów, że nie wiem, czy bym się na jakikolwiek jeszcze zdecydowała. Ale dzisiaj mnie coś podkusiło i weszłam na ich stronę. A tu takie wieści Cieszę się bardzo, bo lubię te maluchy - mam słoiczek po keratynowej wersji (koszmar, brrr), jeszcze w tej ślicznej, turkusowej odsłonie Trzymam tam Lorysa czekoladowego Także jak się co nie sprawdzi, to szybko się zużyje i poręczny słoiczek zostanie na sprawdzone maski/odżywki.

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-09-14, 19:18   #4134
Cherry_Muffin
nibyżona

mi też kallosy się nie zbyt sprawdzają, ale jakoś tak sobie uwidziałam, że Multi by mogło

zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Stary 2015-09-14, 19:56   #4135
Arcymisiek
Raczkowanie

Cytat:
dzięki za propozycje. Jutro może uda się wybrać na małe zakupy. A miałam denkować...
Zawsze to tak wygląda..

Cytat:
Czarną odżywkę Gliss Kurr miałam w zamierzchłych czasach, kiedy o włosomaniactwie nie miałam zielonego pojęcia, czyli gdzieś okolice gimnazjum Moja opinia niewiele teraz da z wiadomych względów, no i oczywiście skład mógł ulec zmianie. Jednakże pamiętam cholendernie intensywny zapach tej odżywki i bardzo mocne wygładzenie, jakie zapewniała Może wciąż działa na podobnej zasadzie.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
mi też kallosy się nie zbyt sprawdzają, ale jakoś tak sobie uwidziałam, że Multi by mogło
Ja już kilka tych Kallosów przetestowałam. Kreatynową, latte, waniliową, arganową i z proteinami jedwabiu. Wniosek? Wszystkie działają u mnie niemal identycznie.. Od kiedy w Biedronce pojawiły się saszetki z maseczkami L'Biotica to sięgam po nie znacznie częściej niż po Kallosy.

Chociaż skoro jest jeszcze tyle tych Kallosów, których moje włosy jeszcze nie widziały, to chyba w niedalekiej przyszłości rozpocznę testy..
Arcymisiek jest offline  
Stary 2015-09-14, 19:58   #4136
Cherry_Muffin
nibyżona

ja tam Biowaxy bardzo lubię

zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Stary 2015-09-14, 20:03   #4137
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Oj, zawsze tak jest-ma się denkować, a tu promocja, jakaś okazja i tyle z denka.

Cytat:
Szkoda, że nie zrobili tego wcześniej, nie musiałabym się bujać z wielką Omegą (nadal mam prawie całe opakowanie) i Algae, które u mnie sprawdziły się fatalnie. Serio, tak się zraziłam do Kallosów, że nie wiem, czy bym się na jakikolwiek jeszcze zdecydowała. Ale dzisiaj mnie coś podkusiło i weszłam na ich stronę. A tu takie wieści Cieszę się bardzo, bo lubię te maluchy - mam słoiczek po keratynowej wersji (koszmar, brrr), jeszcze w tej ślicznej, turkusowej odsłonie Trzymam tam Lorysa czekoladowego Także jak się co nie sprawdzi, to szybko się zużyje i poręczny słoiczek zostanie na sprawdzone maski/odżywki.
A próbowałaś robić miksy na bazie Omegi? Mieszać z jakimiś składnikami, które twoje włosy lubią? Ja połowę litrowego słoja Milii zużyłam jako bazę do mieszanek właśnie-a to pod laminowanie, a to ze skrobią, a to z naftą, a to z żółtkiem i sporo słoja poszło.

Cytat:
Czarną odżywkę Gliss Kurr miałam w zamierzchłych czasach, kiedy o włosomaniactwie nie miałam zielonego pojęcia, czyli gdzieś okolice gimnazjum Moja opinia niewiele teraz da z wiadomych względów, no i oczywiście skład mógł ulec zmianie. Jednakże pamiętam cholendernie intensywny zapach tej odżywki i bardzo mocne wygładzenie, jakie zapewniała Może wciąż działa na podobnej zasadzie.
Właśnie mnie strasznie nęci zapach, bo ja lubię ciężkie aromaty w perfumach, żelach pod prysznic, a i ciężko pachnącą odżywką nie pogardzę, ale dla mnie najważniejsze jest działanie-potrzebuję czegoś proteinowego i dosyć ciężkiego, bo chłodne dni idą i ta nowa odżywka Isany jest dla moich włosów za lekka(ale latem na pewno chętnie do niej wrócę, bo to interesująca lekka proteinówka, Tasia, dopisz do swojej listy odżywkę Isany pielęgnującą aż po same końce(biało-zielone opakowanie)) i mnie kusi Gliss Kurr. Niedługo się skończy moja ukochana Long Repair i chciałabym potestować coś nowego w kwestii produktów proteinowych do włosów.

Uwaga, zrobiłam coś szokującego! Umyłam włosy perłowym szamponem Fructisa(wersja Fresh)(po myciu odżywka Welli od ucha w dół wmasowywana przez dwie minuty).
Nie wiem co będzie jutro(bo ja ostatnio myłam włosy kremowym, perłowym szamponem dwa lata temu(kokosowy szampon Leo, ale mam pamięć, szkoda, że nazw łacińskich ziółek na ziołolecznictwo tak nie pamiętam), a potem tylko proste, przejrzyste szampony ziołowe), ale tyle piany i ten zapach-raz na jakiś czas chyba można tak sobie poszaleć, no nie?
Stary 2015-09-14, 20:31   #4138
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
ja tam Biowaxy bardzo lubię
Ja też

Cytat:
Oj, zawsze tak jest-ma się denkować, a tu promocja, jakaś okazja i tyle z denka.

A próbowałaś robić miksy na bazie Omegi? Mieszać z jakimiś składnikami, które twoje włosy lubią? Ja połowę litrowego słoja Milii zużyłam jako bazę do mieszanek właśnie-a to pod laminowanie, a to ze skrobią, a to z naftą, a to z żółtkiem i sporo słoja poszło.

Właśnie mnie strasznie nęci zapach, bo ja lubię ciężkie aromaty w perfumach, żelach pod prysznic, a i ciężko pachnącą odżywką nie pogardzę, ale dla mnie najważniejsze jest działanie-potrzebuję czegoś proteinowego i dosyć ciężkiego, bo chłodne dni idą i ta nowa odżywka Isany jest dla moich włosów za lekka(ale latem na pewno chętnie do niej wrócę, bo to interesująca lekka proteinówka, Tasia, dopisz do swojej listy odżywkę Isany pielęgnującą aż po same końce(biało-zielone opakowanie)) i mnie kusi Gliss Kurr. Niedługo się skończy moja ukochana Long Repair i chciałabym potestować coś nowego w kwestii produktów proteinowych do włosów.

Uwaga, zrobiłam coś szokującego! Umyłam włosy perłowym szamponem Fructisa(wersja Fresh)(po myciu odżywka Welli od ucha w dół wmasowywana przez dwie minuty).
Nie wiem co będzie jutro(bo ja ostatnio myłam włosy kremowym, perłowym szamponem dwa lata temu(kokosowy szampon Leo, ale mam pamięć, szkoda, że nazw łacińskich ziółek na ziołolecznictwo tak nie pamiętam), a potem tylko proste, przejrzyste szampony ziołowe), ale tyle piany i ten zapach-raz na jakiś czas chyba można tak sobie poszaleć, no nie?
Ja Omegę łączyłam z olejem i działała cudnie.
Mnie w GlissKur wkurza ta keratyna. Jak prostowałam włosy to fajnie działały te mgiełki przed prostowaniem. teraz po to nie sięgam.
O co chodzi w perłowy i przezroczystych szamponach? Bo ktoś kiedyś mówił, że w zależności od tego mają różne właściwości.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Mam ostatnio jakieś goodhairdaysy
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-09-14, 20:34   #4139
Annulka21
Zakorzenienie

Hej Powolutku znoszę do mieszkania Tż-ta moje kosmetyki. Z przykrością stwierdzam, że wszystkie się nie zmieszczą
Stary 2015-09-14, 20:50   #4140
Arcymisiek
Raczkowanie

Cytat:
Myślę, że na włosach taki jednorazowy "zabieg" w postaci aplikacji kremowego szamponu, nie zrobi większego wrażenia Chyba że Twoje włosy są wrażliwe na takie sprawy

Ziołolecznictwo? A cóż Ty studiujesz, jeśli wolno zapytać oczywiście ?
Arcymisiek jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości