Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-02-24, 11:02   #781
gusia52cc
Raczkowanie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Oh a ja wlasnie wrocilam z gor ! Ach dobrze tak odpoczac od wszystkiego zero stresu a przeciez to tez wplywa na wlosy aaa jaaa dzis dalam maske ziaji ceramid do tego olej i maslo kakaowe wlosy sa bardzo fajneee ! na koncu balsam green pharmacy aloes i w sumie zadowolona jestem
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-02-25, 16:40   #782
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Oh a ja wlasnie wrocilam z gor ! Ach dobrze tak odpoczac od wszystkiego zero stresu a przeciez to tez wplywa na wlosy aaa jaaa dzis dalam maske ziaji ceramid do tego olej i maslo kakaowe wlosy sa bardzo fajneee ! na koncu balsam green pharmacy aloes i w sumie zadowolona jestem
Też wróciłam z gór

Końcówki na tym ucierpiały, cały tydzień na nartach, codziennie wiązałam warkocza a końcówki dostawały obficie oleju, ale oczywiście po co je chować pod kurtkę

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline  
Stary 2015-02-25, 20:40   #783
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Przeoczyłam coś czy nie chwaliłaś się zdjęciem?
Kiedyś pokazywałam Wam zdjęcie, na którym miałam ombre i później kolejne już całe zafarbione pod mój naturalny :P teraz moje naturalki mam już do ramion i tylko odświeżałam kolor od ramion w dół, nadal pod kolor naturalny
M4rt3czk4_92 jest offline  
Stary 2015-02-25, 20:52   #784
201612060923
Konto usunięte

A ja dzisiaj pomyślałam, że chcę oddać włosy dla fundacji Rak'n'Roll
I tak chcę skrócić włosy latem i pomyślałam, że mogę połączyć to z czymś pożytecznym
201612060923 jest offline  
Stary 2015-02-25, 21:29   #785
Sachmet512
Raczkowanie

Super pomysł
Sachmet512 jest offline  
Stary 2015-02-26, 06:52   #786
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj pomyślałam, że chcę oddać włosy dla fundacji Rak'n'Roll
I tak chcę skrócić włosy latem i pomyślałam, że mogę połączyć to z czymś pożytecznym
Też nad tym myślę Szkoda, że mój warkocz obcięty po komunii został wyrzucony jakiś czas temu
Stary 2015-02-26, 10:32   #787
moniaobcy
Raczkowanie

Polecam oddać! Razem z mamą zapuszczamy, żeby znowu dać swoje warkocze.
moniaobcy jest offline  
Stary 2015-02-26, 13:36   #788
201612060923
Konto usunięte

Monia, to Ty już oddawałaś?

Ej, ale na serio-to ma sens. Zapuszczam włosy, aby je oddać

Rycynowanie mi służy na razie
Stary 2015-02-27, 07:18   #789
moniaobcy
Raczkowanie

Oddałam we wrześniu 2012. W lipcu 2013 miałam ślub i się wszyscy pukali w głowę ale wiecie jak to jest - potrzebowałam natychmiastowej zmiany i tak musiałam podciąć włosy, a oleje indyjskie już odkryłam, więc wiedziałam jak o nie dbać o ogarnąć przyrost. Moja mama oddała po mnie, w listopadzie chyba.
Polecam bardzo i zachęcam! Zwłaszcza włosomaniaczki, które wiedzą jak dbać o włosy, ich gęstość, długość, jakość. Żeby więcej osób cieszyło się tymi włosami

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

A tak wracając do tego co robiłam w włosami - odkopałam w szafce żel isany urea, który kupiłam z myślą o myciu włosów. Zapomniałam jaki jest delikatny i przyjemny dla skóry głowy <3 później wzięłam kallosa keratynowego (powrót do protein!!!) i wprasowałam we włosy (jak to Anwen u siebie opisała).
Efekt? Niesamowicie miękkie włosy, gładkie i takie och i ach. Lejące się i w ogóle super.
Wczoraj już się tak nie bawiłam, bo za późno się zebrałam do tego wszystkiego, ale będę to wprasowywanie testować na innych odżywkach i maskach
moniaobcy jest offline  
Stary 2015-02-27, 08:45   #790
Sachmet512
Raczkowanie

Zazdroszczę, ja po tym żelu mam suchy i swędzący skalp Ale za to włosy są super: leciutkie, pełne objętości, miękkie i odbite od nasady
Sachmet512 jest offline  
Stary 2015-02-27, 11:46   #791
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniaobcy Pokaż wiadomość
Oddałam we wrześniu 2012. W lipcu 2013 miałam ślub i się wszyscy pukali w głowę ale wiecie jak to jest - potrzebowałam natychmiastowej zmiany i tak musiałam podciąć włosy, a oleje indyjskie już odkryłam, więc wiedziałam jak o nie dbać o ogarnąć przyrost. Moja mama oddała po mnie, w listopadzie chyba.
Polecam bardzo i zachęcam! Zwłaszcza włosomaniaczki, które wiedzą jak dbać o włosy, ich gęstość, długość, jakość. Żeby więcej osób cieszyło się tymi włosami

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

A tak wracając do tego co robiłam w włosami - odkopałam w szafce żel isany urea, który kupiłam z myślą o myciu włosów. Zapomniałam jaki jest delikatny i przyjemny dla skóry głowy <3 później wzięłam kallosa keratynowego (powrót do protein!!!) i wprasowałam we włosy (jak to Anwen u siebie opisała).
Efekt? Niesamowicie miękkie włosy, gładkie i takie och i ach. Lejące się i w ogóle super.
Wczoraj już się tak nie bawiłam, bo za późno się zebrałam do tego wszystkiego, ale będę to wprasowywanie testować na innych odżywkach i maskach
Czyli jak to wprasować?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, ja po tym żelu mam suchy i swędzący skalp Ale za to włosy są super: leciutkie, pełne objętości, miękkie i odbite od nasady
Nigdy nie miałam chce kupić płyn do kąpieli babydream mama.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

U mnie dziś krem isana z figi

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-02-27, 18:30   #792
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Czyli jak to wprasować?

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Nigdy nie miałam chce kupić płyn do kąpieli babydream mama.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

U mnie dziś krem isana z figi
Chyba najlepiej jak zajrzysz na bloga, anwen to bardzo fajnie opisała chodzi o takie wcieranie maski we włosy

u mnie dzis olejek odbudowujący yves rocher
FleurDeCerisier jest offline  
Stary 2015-02-27, 18:48   #793
Blondyna66
Zadomowienie

Jednak dawno mnie tu nie było, skoro już czwarta część, a więc witam ponownie

U mnie dziś na włosach również gości olejek z Yves Rocher, po myciu lniany glutek
Stary 2015-02-27, 19:50   #794
201612060923
Konto usunięte

Jej, ja tak zawsze nakładam odżywki/maski, myślałam, że tak się to robi, a tu się okazuje, że nie To jak Wy nakładacie maski/odżywki jak nie w ten sposób wprasowywania?

Upichciłam maskę, mocno nawilżająco-emolientową(odżywka Isany Intensywna Pielęgnacja, kakao, miód, mąka ziemniaczana, krem kakaowy Isany i trochę odżywki Creme Voeding Hegrona), bo jutro będę laminować, więc trzeba nieco zaasekurować A, i jeszcze dzisiaj będzie płukanka kawowo-herbaciana. Różnicy w kolorze po niej nie widzę, ale kofeina wzmacnia moje włosy

Ostatnio moje włosy są w naprawdę świetnym stanie, jak nigdy dotąd
Stary 2015-02-27, 21:07   #795
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Jej, ja tak zawsze nakładam odżywki/maski, myślałam, że tak się to robi, a tu się okazuje, że nie To jak Wy nakładacie maski/odżywki jak nie w ten sposób wprasowywania?

Upichciłam maskę, mocno nawilżająco-emolientową(odżywka Isany Intensywna Pielęgnacja, kakao, miód, mąka ziemniaczana, krem kakaowy Isany i trochę odżywki Creme Voeding Hegrona), bo jutro będę laminować, więc trzeba nieco zaasekurować A, i jeszcze dzisiaj będzie płukanka kawowo-herbaciana. Różnicy w kolorze po niej nie widzę, ale kofeina wzmacnia moje włosy

No trochę wprasowuję ale nie przez kilka minut może z 30 sekund ja też chyba znowu zalaminuję moje włosiska, po ostatnim efekt był fajny ale utrzymał sie tylko do mycia po myciu już nie było nic widac
Stary 2015-02-28, 00:10   #796
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej jak zajrzysz na bloga, anwen to bardzo fajnie opisała chodzi o takie wcieranie maski we włosy

u mnie dzis olejek odbudowujący yves rocher
Tak już widziałam o co chodzi i robiłam tak w sumie czasem ale z parę sekund, następnym razem z 5 min tak zrobię
Jak tam po olejku?

Cytat:

Zapisze sobie maskę :P aczkolwiek podobne produkty.
Ja robiłam tak ale parę sekund i bezinteresownie.
Jak robisz płukankę z kawy? Pluczesz potem to wodą? Polewasz tez głowę?

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-28, 08:49   #797
201612060923
Konto usunięte

Ja płuczę tym głowę, a także staram się trochę wetrzeć w skalp, nie spłukuję potem wodą(uwaga, bo mokre włosy po tej płukance brudzą ręczniki, a nawet bluzki jak opadają na plecy, a potem moją drewnianą szczotkę przy czesaniu)
Stary 2015-02-28, 12:01   #798
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Tak już widziałam o co chodzi i robiłam tak w sumie czasem ale z parę sekund, następnym razem z 5 min tak zrobię
Jak tam po olejku?

Zapisze sobie maskę :P aczkolwiek podobne produkty.
Ja robiłam tak ale parę sekund i bezinteresownie.
Jak robisz płukankę z kawy? Pluczesz potem to wodą? Polewasz tez głowę?
Włosy bardzo miękkie, ładnie się układają i błyszczą jak nigdy, do tego pięknie pachnie ten olejek po olejku był szampon odbudowujący i odżywka z tej samej serii, szampon trochę plątał mi włosy dlatego odżywka w moim przypadku jest konieczna
Stary 2015-02-28, 12:57   #799
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Ja płuczę tym głowę, a także staram się trochę wetrzeć w skalp, nie spłukuję potem wodą(uwaga, bo mokre włosy po tej płukance brudzą ręczniki, a nawet bluzki jak opadają na plecy, a potem moją drewnianą szczotkę przy czesaniu)
Okej zapiszę dzięki
Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Włosy bardzo miękkie, ładnie się układają i błyszczą jak nigdy, do tego pięknie pachnie ten olejek po olejku był szampon odbudowujący i odżywka z tej samej serii, szampon trochę plątał mi włosy dlatego odżywka w moim przypadku jest konieczna
Miałam ten olejek, ale gdzieś go podziałam:brzyd al:

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-28, 14:00   #800
MalinowaMilka
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Ja tez proteiny potrafia miazge zrobic z wlosow

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

W sumie ten garnier co najwyzej moze spuszyc wlosy

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Albo obciazyc.
Wiem, że stary post ale dodam od siebie, że kiedyś używałam tej odżywki jako codziennej i nic takiego się nie stało co opisujecie, to jest zwykła, silikonowa odżywka, dociążająca i natychmiastowo poprawiająca wygląd ale żadnych, trwałych lepszych zmian, nie powoduje.
MalinowaMilka jest offline  
Stary 2015-02-28, 14:12   #801
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Zalezy kto ma jakie wlosy. Delikatne cienke ze slaba objetoscia moga byc po protenowej odzywce na codzien bardziej zniszczone niz wlosy inne.

Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline  
Stary 2015-02-28, 19:30   #802
Blondyna66
Zadomowienie

Wczorajsze włosy Jakość niestety telefonowa ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1425151817663.jpg (38,7 KB, 26 załadowań)
Stary 2015-02-28, 19:54   #803
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Blondyna66 Pokaż wiadomość
Piękne włosy, widać, że zdrowe oraz zadbane, kolor prześliczny

Ja laminowanie zrobiłam. Opanowałam sztukę rozrabiania laminatu, aby był przyjemny w nakładaniu oraz nie glucił się
Stary 2015-02-28, 19:54   #804
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:

Jakie już długie Wyglądają na strasznie ciemne
Stary 2015-02-28, 21:04   #805
Blondyna66
Zadomowienie

Cytat:
Piękne włosy, widać, że zdrowe oraz zadbane, kolor prześliczny

Ja laminowanie zrobiłam. Opanowałam sztukę rozrabiania laminatu, aby był przyjemny w nakładaniu oraz nie glucił się
Dzięki
Miło, że widać iż pielęgnacja nie idzie na marne

Ja laminowałam tylko raz i wtedy papka glutowata mi wyszła Muszę ten zabieg powtorzyć. Zdradź patent na idealny laminat

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Jakie już długie Wyglądają na strasznie ciemne
Urosły fakt, dawno takich nie miałam, jakieś 5 lat będzie Końce niestety do ścięcia, z 5 cm
Wydają się takie ciemne Sztuczne światło i z daleka robione zdjęcie, ale co prawda zimą zawsze mam ciemniejsze (ech te rozjaśniające słońce ) Muszę zrobić zdjęcie za dnia, wtedy jeszcze inaczej kolor wygląda

Edytowane przez Blondyna66
Czas edycji: 2015-02-28 o 21:59
Blondyna66 jest offline  
Stary 2015-02-28, 21:17   #806
201612060923
Konto usunięte

Mi też na początku gluty wychodziły, pamiętam jak na początku mojej przygody z laminowaniem przy czesaniu przed snem jeszcze wydłubywałam żelatynę Typowe proporcje z internetu nie są dla mnie-wszystko się gluci i tyle. Ja mam swoją zmodyfikowaną wersję laminowania-biorę szklaneczkę literatkę, taką małą(chyba 100 ml ona ma), sypię łyżkę żelatyny, zalewam gorącą wodą do mniej więcej 2/3 wysokości szklaneczki, rozpuszczam dokładnie żelatynę, potem jeszcze dosypuję łyżeczkę mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiam(patent na kremową, wygodną konsystencję), a potem jeszcze porcja kremu kakaowego Isany i porcja odżywki-aktualnie Hegron Creme Voeding, dobre są też Garnier Ultra Doux

Ja mam nadzieję, że dzięki regularnemu rycynowaniu skalpu moje włosy odrosną ciemniejsze, ponieważ na długości są wypłowiałe, moje włosy szybko jaśnieją od słońca czego serdecznie nie znoszę Przez kilkanaście lat życia przeszłam z niemal czarnych włosów poprzez różne brązy, kasztan, aż do wypłowiałego jasnego brązu(gdzieniegdzie już nawet ciemny blond). Bez żadnej farby

Edytowane przez 201612060923
Czas edycji: 2015-02-28 o 21:20
Stary 2015-02-28, 21:26   #807
Blondyna66
Zadomowienie

Cytat:
Mi też na początku gluty wychodziły, pamiętam jak na początku mojej przygody z laminowaniem przy czesaniu przed snem jeszcze wydłubywałam żelatynę Typowe proporcje z internetu nie są dla mnie-wszystko się gluci i tyle. Ja mam swoją zmodyfikowaną wersję laminowania-biorę szklaneczkę literatkę, taką małą(chyba 100 ml ona ma), sypię łyżkę żelatyny, zalewam gorącą wodą do mniej więcej 2/3 wysokości szklaneczki, rozpuszczam dokładnie żelatynę, potem jeszcze dosypuję łyżeczkę mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiam(patent na kremową, wygodną konsystencję), a potem jeszcze porcja kremu kakaowego Isany i porcja odżywki-aktualnie Hegron Creme Voeding, dobre są też Garnier Ultra Doux

Ja mam nadzieję, że dzięki regularnemu rycynowaniu skalpu moje włosy odrosną ciemniejsze, ponieważ na długości są wypłowiałe, moje włosy szybko jaśnieją od słońca czego serdecznie nie znoszę Przez kilkanaście lat życia przeszłam z niemal czarnych włosów poprzez różne brązy, kasztan, aż do wypłowiałego jasnego brązu(gdzieniegdzie już nawet ciemny blond). Bez żadnej farby
O to skorzystam z przepisu Wszystkie składniki posiadam, prócz Hegrona, ale polecasz GAiK, więc skład kompletny Laminowanie dobrze wspominam

Ja właśnie unikam na włosach rycyny jak ognia, chociaż gdzieś czytałam, że ona tak naprawdę nie przyciemnia Mimo wszystko nie zaryzykuję i chętnie przyjmę szybkość naturalnego rozjaśniania się włosów
Stary 2015-03-01, 06:40   #808
gusia52cc
Raczkowanie

Dziewczynki czy ktoras powie mi jak zrobic ten zel lniany ?? sprawdzony sposob ?? bo mam zamiar kupic wszyscy chwala a musze te wlosy jakos ratowac
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-03-01, 08:24   #809
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
O to skorzystam z przepisu Wszystkie składniki posiadam, prócz Hegrona, ale polecasz GAiK, więc skład kompletny Laminowanie dobrze wspominam

Ja właśnie unikam na włosach rycyny jak ognia, chociaż gdzieś czytałam, że ona tak naprawdę nie przyciemnia Mimo wszystko nie zaryzykuję i chętnie przyjmę szybkość naturalnego rozjaśniania się włosów
A ja znowu przyjmę szybsze ciemnienie włosków :P

Nie używamy cukru
Stary 2015-03-01, 11:33   #810
Blondyna66
Zadomowienie

Cytat:
A ja znowu przyjmę szybsze ciemnienie włosków :P
Czas wdrożyć może jakieś płukanki, ale mi brakuje systematyczności
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości