Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-04-16, 05:48   #1531
gusia52cc
Raczkowanie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Dla włosów nie

Wlasnie o to mi chodzilo to dobrze ze nie ma znaczenia gdzie.kupuje olej
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-04-16, 10:04   #1532
gusia52cc
Raczkowanie

Eh wyczytalm dzis ze ta vatika z czarnuszka moze przyciemnic wlosy jasnemu blondu :/ uzywala ktoras z Was tego?

Edytowane przez gusia52cc
Czas edycji: 2015-04-16 o 10:05
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-04-16, 14:37   #1533
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam.pytanko czy kest roznica miedzy olejami ktore kupuje w sklepie spozywczym a tymi co mozna kupic np na stoisku kosmetycznym ??
Dla mnie nie ma Dzisiaj kupiłam w Biedronce olej lniany dla włosów, a jak tylko przybędzie troszkę pieniędzy to dokupię sezamowy oraz oliwę z oliwek, poza tym obiło mi się o oczy w gazetce Kauflandu, że mają tam olej z pestek winogron i arachidowy
Mnie zastanawia czy taki olej słonecznikowy, ten tani w plastikowych butelkach jest dobry dla włosów, jak myślicie? Zaczynam właśnie kolekcjonować oleje do włosów, do tej pory był rzepakowy, Babydream i Oliwier, wszystkie dobrze się spisują, ale chcę większej rozmaitości i dogodzenia moim włosom
201612060923 jest offline  
Stary 2015-04-16, 14:46   #1534
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Eh wyczytalm dzis ze ta vatika z czarnuszka moze przyciemnic wlosy jasnemu blondu :/ uzywala ktoras z Was tego?
O jak przyciemnia to mnie to ciekawi

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Dla mnie nie ma Dzisiaj kupiłam w Biedronce olej lniany dla włosów, a jak tylko przybędzie troszkę pieniędzy to dokupię sezamowy oraz oliwę z oliwek, poza tym obiło mi się o oczy w gazetce Kauflandu, że mają tam olej z pestek winogron i arachidowy
Mnie zastanawia czy taki olej słonecznikowy, ten tani w plastikowych butelkach jest dobry dla włosów, jak myślicie? Zaczynam właśnie kolekcjonować oleje do włosów, do tej pory był rzepakowy, Babydream i Oliwier, wszystkie dobrze się spisują, ale chcę większej rozmaitości i dogodzenia moim włosom
Ja musze kupić oliwę z oliwek z winogronowy pewnie w Biedrze.

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-04-16, 15:41   #1535
gusia52cc
Raczkowanie

Jestem dzis w miescie patrze i oczom nie wierze zrobili stoisko z kosmetykami z sylveco i bani agafii heje kupilam sobie z tego agafii maske na syberyjskich ziolach nie wiem czy to trafny zakup z reszty to musze dopiero poczytac co kupic ktore sie sprawdza

ja dzis kupilam olej z orzechow laskowych mam nadzieje ze sie przyjmie jak migdalowy

Czas edycji: 2015-04-16 o 17:24
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-04-16, 18:19   #1536
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Umyłam w końcu włosy po tym nieszczęsnym żelu. Nie miałam wcześniej na to czasu i przez 2 dni chodziłam w koczku, który przypominał gniazdo os, a po rozpuszczeniu wyglądałam, jakbym właśnie rozplątała dredy.
Wyszorowałam włosy, aż skrzypią, i teraz sobie siedzę z kakaową Ziają

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline  
Stary 2015-04-16, 18:49   #1537
Annulka21
Zakorzenienie

Ja planuję kupić olej kokosowy Tylko nie wiem czy najpierw nie zdenkować lnianego
Annulka21 jest offline  
Stary 2015-04-16, 20:01   #1538
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Umyłam w końcu włosy po tym nieszczęsnym żelu. Nie miałam wcześniej na to czasu i przez 2 dni chodziłam w koczku, który przypominał gniazdo os, a po rozpuszczeniu wyglądałam, jakbym właśnie rozplątała dredy.
Wyszorowałam włosy, aż skrzypią, i teraz sobie siedzę z kakaową Ziają

Daj znac co z nimi
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-04-16, 20:16   #1539
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Cytat:
Daj znac co z nimi
Rozczesałam TT, wysuszyłam suszarką, włosy gładkie, milutkie, końcówki powywijane, tak, że wygląda, jakby było ich 4 razy więcej

lubię czytać 88/52

creatives jest offline  
Stary 2015-04-16, 23:50   #1540
bitterheart
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Neurode Pokaż wiadomość
Kurde! Wiecie co? Już dawno się napalałam na tą maskę NaturVital, ale nigdzie jej nie ma oprócz Natury, a u mnie ten sklep zlikwidowali i do następnego mam bardzo daleko, ale że byłam ostatnio w mieście gdzie jest Natura to poszłam i kupiłam to cacko (przy okazji jeszcze serum silikonowe Marion). I to chyba moje zakupy włosowe życia!
Serum fajnie wygładza i nabłyszcza, no normalnie nie spodziewałam się takiego efektu, a maska? Cuuuuudo !!
Takich nawilżonych kłaków nie miałam dawno i skręt mi maska podbiła, a i skalp jaki zadowolony, normalnie aż nie wierzę, a byłam sceptycznie nastawiona, bo jak sobie dodawałam aloesu do masek to tak średnio. Warto tę maskę wypróbować, oj warto, choć trochę sobie kosztuje, ale dla takich efektów to będę hurtowo zamawiać!
To się rozpisałam, ale emocje są

A i zdjęciami się pochwalę.
Pierwsze bez lampy, a drugie z lampą.
U mnie ta maska na początku tak samo czyniła cuda, ale jak ubyło większe pół pojemnika włosy zaczęły na nią protestować :/
Stary 2015-04-17, 06:09   #1541
201604140952
Konto usunięte

.

Edytowane przez 201604140952
Czas edycji: 2016-04-13 o 22:16
201604140952 jest offline  
Stary 2015-04-17, 08:49   #1542
MalinowaMilka
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Sweet_nuka Pokaż wiadomość
Mam włosy srednioporowate, sredniej grubości, moje włosy kochają ten olejek

Jak odkryłas? Co się z nimi zaczęło dziać? Pytam bo nie wiem, czy moje przypadkiem nie mają dość olejowania, choc nawet jeszcze miesiąc nie olejuję
Sorka, że tak późno odpisuję : Po prostu zaczęły być nieświeże po kilku h od mycia, za bardzo przyklepane i bez życia, teraz raz w tygodniu daję im same dobroci a przez resztę dni używam rypacza + dove i argan oil na same końcówki.
MalinowaMilka jest offline  
Stary 2015-04-17, 11:23   #1543
Annulka21
Zakorzenienie

Umyłam właśnie włosy szamponem Biovax do włosów blond. Jestem nieco rozczarowana... Gęsty, słabo się pieni Oby ta dwufazowa odżywka była lepsza. Za to maska jest najlepsza
Annulka21 jest offline  
Stary 2015-04-17, 14:19   #1544
gusia52cc
Raczkowanie

O Matuniu teraz mam problen zaczne od poczatku nalizylam olej z orzechow laskowych (pierwszy raz )i trzymalam okolo 3 godz nastepnie nalozylam maske natuvital aloes i dolozylam tylko na palcach na konce ziaja kakao zmylam szamponem.alttera granat i nalozylam odzywke nivea long repair pomieszana z timotei drogocenne olejki bo nie chcialam uzywac duzo protein no i zmylam susze a tu sie nie da ich wysuszyc tluste a zarazem sztywne ale miekkie i widac ze nawilzone hehe wiec teraz wzielam umylam jeszcze raz szamponem alterra ale czuje w rekach ze dalej cos nie tak wiec dalam szampon oczyszczajacy i po zmyciu odrobine nivea LR i czekam , nie wiem co to bedzie boje sie ich suszyc co to bylo ?? Czy to moglo byc przez olej ??

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Oki i sa fajne teraz i wlasnie nie wiem co to bylo przesadzilam z czyms ??

tu zdjecie po wszystkim bez flesza innego nie dam rady zrobic bo nie ma kto :p trzeba sobie radzic z samowyzwalaczem :p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11169018_898400036885070_1148660449_n.jpg (53,1 KB, 23 załadowań)

Czas edycji: 2015-04-17 o 14:33
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-04-17, 15:49   #1545
Neurode
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bitterheart Pokaż wiadomość
U mnie ta maska na początku tak samo czyniła cuda, ale jak ubyło większe pół pojemnika włosy zaczęły na nią protestować :/
Może za często jej używalaś i po prostu przenawilżyłaś włosy? U mnie się świetnie sprawdza, bo przez zimę starałam się unikać humektantów i jechałam tylko na emolientach więc musialam zainwestować coś mocno nawilzającego i to była dobra inwestycja. Jak sobie zbilansuję tą maskę z proteinami i olajami powinno być git. Poza tym moje wlosy bardzo potrzebują nawilżania :P
Neurode jest offline  
Stary 2015-04-17, 15:57   #1546
bitterheart
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Neurode Pokaż wiadomość
Może za często jej używalaś i po prostu przenawilżyłaś włosy? U mnie się świetnie sprawdza, bo przez zimę starałam się unikać humektantów i jechałam tylko na emolientach więc musialam zainwestować coś mocno nawilzającego i to była dobra inwestycja. Jak sobie zbilansuję tą maskę z proteinami i olajami powinno być git. Poza tym moje wlosy bardzo potrzebują nawilżania
Nie używałam jej jakoś namiętnie, ale pewnie masz rację
Stary 2015-04-17, 16:12   #1547
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Cytat:
O Matuniu teraz mam problen zaczne od poczatku nalizylam olej z orzechow laskowych (pierwszy raz )i trzymalam okolo 3 godz nastepnie nalozylam maske natuvital aloes i dolozylam tylko na palcach na konce ziaja kakao zmylam szamponem.alttera granat i nalozylam odzywke nivea long repair pomieszana z timotei drogocenne olejki bo nie chcialam uzywac duzo protein no i zmylam susze a tu sie nie da ich wysuszyc tluste a zarazem sztywne ale miekkie i widac ze nawilzone hehe wiec teraz wzielam umylam jeszcze raz szamponem alterra ale czuje w rekach ze dalej cos nie tak wiec dalam szampon oczyszczajacy i po zmyciu odrobine nivea LR i czekam , nie wiem co to bedzie boje sie ich suszyc co to bylo ?? Czy to moglo byc przez olej ??

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Oki i sa fajne teraz i wlasnie nie wiem co to bylo przesadzilam z czyms ??

tu zdjecie po wszystkim bez flesza innego nie dam rady zrobic bo nie ma kto trzeba sobie radzic z samowyzwalaczem
Za duzo tego wszystkiego moze nalozylas.

Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline  
Stary 2015-04-17, 18:44   #1548
Klaudia929
Raczkowanie

Gdzie dziewczyny kupujecie olej kokosowy? Allegro, sklepy bio, czy sklepy spożywcze? ( czysty, nierafinowany)

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline  
Stary 2015-04-17, 19:40   #1549
gusia52cc
Raczkowanie

Czekoladowe_Serce bo wlasnie prpblem juz mialam w zmywaniu oleju z maska wiec raczej to ktores z nich jest winowajcą
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-04-18, 14:45   #1550
MARZENA1106
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
Gdzie dziewczyny kupujecie olej kokosowy? Allegro, sklepy bio, czy sklepy spożywcze? ( czysty, nierafinowany)
Ja staram się kupować przede wszystkim na allegro. Kiedyś kupiłam w sklepie stacjonarnym, niby bio, ale miał jakąś dziwną konsystencję i zapach. Potem już tylko na allegro i wszystko ok. Może miałam pecha, że na jakieś dziwactwo trafiłam
MARZENA1106 jest offline  
Stary 2015-04-18, 16:41   #1551
Klaudia929
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MARZENA1106 Pokaż wiadomość
Ja staram się kupować przede wszystkim na allegro. Kiedyś kupiłam w sklepie stacjonarnym, niby bio, ale miał jakąś dziwną konsystencję i zapach. Potem już tylko na allegro i wszystko ok. Może miałam pecha, że na jakieś dziwactwo trafiłam
A jeśli chodzi o cenę, to taniej wychodzi na allegro?

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline  
Stary 2015-04-18, 19:00   #1552
Jakkuri
Przyczajenie

Poradźcie no dziewczyny.
Ostatnio naczytałam się sporo dobrych opinii o odżywkach bez spłukiwania Joanna Naturia, tak więc, jako że nie miałam żadnej odżywki b/s, stwierdziłam że taką sobie nabędę. Po długich, bezowocnych poszukiwaniach w końcu się na nią natknęłam (przynajmniej tak myślałam) i oczywiście od razu kupiłam. Tymczasem w domu czytam... "Po kilku minutach spłucz wodą". Wszędzie czytałam tylko o wersjach b/s, więc nawet nie myślałam, że może być wersja d/s. Pogrzebałam w necie i rzeczywiście, są dwie wersje, jedna z małym, słabo widocznym napisem "bez spłukiwania", druga bez. Jednak porównałam składy i tak naprawdę różnią się tylko jednym składnikiem - wersja b/s ma tuż przed perfumami citric acid, a d/s zamiast niego triethanolamine.
Tak więc pytania: Czy to jakaś duża różnica? Można tej d/s używać jako b/s?
Dodam, że moje włosy ciężko dociążyć, co dopiero obciążyć, więc o to się nie martwię.
Jakkuri jest offline  
Stary 2015-04-18, 20:28   #1553
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Jakkuri Pokaż wiadomość
Poradźcie no dziewczyny.
Ostatnio naczytałam się sporo dobrych opinii o odżywkach bez spłukiwania Joanna Naturia, tak więc, jako że nie miałam żadnej odżywki b/s, stwierdziłam że taką sobie nabędę. Po długich, bezowocnych poszukiwaniach w końcu się na nią natknęłam (przynajmniej tak myślałam) i oczywiście od razu kupiłam. Tymczasem w domu czytam... "Po kilku minutach spłucz wodą". Wszędzie czytałam tylko o wersjach b/s, więc nawet nie myślałam, że może być wersja d/s. Pogrzebałam w necie i rzeczywiście, są dwie wersje, jedna z małym, słabo widocznym napisem "bez spłukiwania", druga bez. Jednak porównałam składy i tak naprawdę różnią się tylko jednym składnikiem - wersja b/s ma tuż przed perfumami citric acid, a d/s zamiast niego triethanolamine.
Dodam, że moje włosy ciężko dociążyć, co dopiero obciążyć, więc o to się nie martwię.
Jak i tak już ją masz to spróbuj najwyżej trzeba będzie umyć włosy ja czasem nakładam na końce odżywkę do spłukiwania i jest ok

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
Ja kupuję oleje w internecie ale nie na allegro, tyle razy kupiłam jakieś badziewia że się zniechęciłam, najczęściej kupuję w aptekach internetowych i sklepach typu lawendowa szafa
FleurDeCerisier jest offline  
Stary 2015-04-18, 20:30   #1554
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Czekoladowe_Serce bo wlasnie prpblem juz mialam w zmywaniu oleju z maska wiec raczej to ktores z nich jest winowajcą
A ja bym obstawiała timotei bo słyszałam od koleżanek że ona często obciąża włosy
Stary 2015-04-18, 20:42   #1555
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie

Trzeba żonglować odżywkami i maskami np: Jak jednego dnia używał tej to przy nastepnym myciu innej, ja myślałam że mi elseve pomarańczowy obciąży włosy i się miło przekonałam, że nie

Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline  
Stary 2015-04-18, 20:48   #1556
mycha9393
Zakorzenienie

U mnie ostatnio najlepiej działa połącznie szamponu alterra z kallosem silk. Do tego odrobina serum na końcówki z montibello.

Dziewczyny jakie kallosy polecicie osobie, której silk się sprawdza?
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta

Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline  
Stary 2015-04-18, 21:21   #1557
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio najlepiej działa połącznie szamponu alterra z kallosem silk. Do tego odrobina serum na końcówki z montibello.

Dziewczyny jakie kallosy polecicie osobie, której silk się sprawdza?
Ja miałam silk a teraz mam color, miałam też małą keratin. Wszystkie się sprawdziły następna będzie omega albo algi
Stary 2015-04-19, 13:18   #1558
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jakkuri Pokaż wiadomość
Poradźcie no dziewczyny.

A szukałaś w Lewiatanie? U mnie są
Annulka21 jest offline  
Stary 2015-04-19, 20:49   #1559
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Już pomijając moje nieudane tworzenie fal - dzisiaj po umyciu i całym rytuale jak zwykle postanowiłam z włosami nic nie robić, nie czesać, nie tykać, niech schną jak chcą. I znowu wyszłam na tym ze spuszonym niewiadomoczym. Wyglądam jak jakiś smętny wypłosz

lubię czytać 88/52

creatives jest offline  
Stary 2015-04-20, 20:09   #1560
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Już pomijając moje nieudane tworzenie fal - dzisiaj po umyciu i całym rytuale jak zwykle postanowiłam z włosami nic nie robić, nie czesać, nie tykać, niech schną jak chcą. I znowu wyszłam na tym ze spuszonym niewiadomoczym. Wyglądam jak jakiś smętny wypłosz
Ciekawe co im się stało, może brakuje dociążenia jakąś mocniejszą odżywką
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości