Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-05-10, 16:32   #1771
Sachmet512
Raczkowanie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Z tą porowatością to ciężka sprawa jest... U mnie na przykład myślę, że mam dwie lub może nawet trzy jednocześnie. W najgorszym stanie jest "grzywka"- włosy przy twarzy- cienkie i mocno zniszczone, włosy z tyłu głowy są grube i mocne, poza tym mam około 15? (mniej więcej pewnie tyle będzie) cm włosów, które pamiętają już tylko te dobre czasy- nie były niszczone maściami, oliwami salicylowymi, leczniczymi szamponami bez nałożenia oleju ani odżywki ani chemicznym farbowaniem.
Sachmet512 jest offline  
Stary 2015-05-10, 16:47   #1772
201612060923
Konto usunięte

Jejku, jak mnie straszycie tym Facelle

Ja w końcu upichciłam żółtkową maseczkę i siedzę teraz w turbanie, ostatnio dodaję śmietany do tego i w końcu zabiło mi smrodek jajek, którego nie cierpię-teraz mieszanka pachnie pysznie śmietankowo

No i a propo porowatości-według mnie nie ma na to jednej recepty i kosmetyki należy dobierać w poparciu o własne doświadczenia oraz wrażenia po kosmetykach z danym składnikiem.
Bo np. taki olej kokosowy-tyle się służy, że puszy i jest tylko dla niskoporów, a czytam w internecie sporo zachwytów dziewczyn, które mają wyższą porowatość, a kokos im służy

Edytowane przez 201612060923
Czas edycji: 2015-05-10 o 16:50
201612060923 jest offline  
Stary 2015-05-10, 16:51   #1773
sreberko4
Wtajemniczenie

Cześć dziewczyny

Próbuję wyciągnąc pierwsze wnioski z mojej pielęgnacji i już chyba wiem czemu ostatnio mam jeden wielki oklap już wieczorem w dniu mycia włosów. Przyczyną jest chyba ten szampon:
http://allineedismyown.blogspot.com/...gadzajacy.html

Idąc dalej tym tokiem myślenia, pamiętam, że moim włosom nie służyła również odżywka Garnier A&K, i jakoś skojarzyłam, że oba kosmetyki mają w składzie oleje. Czy jest możliwe, że moje włosy nie lubią olejków? Po olejowaniu olejem jaśminowym też nie mam efektu, jakbym nic z nimi nie zrobiła. Nie znam się na składach, dlatego postanowiłam zapytać was.
Stary 2015-05-10, 16:57   #1774
Pjerniczek
Zadomowienie

Mnie też się zawsze wydawało, że to takie proste. Jak zniszczone, to wysokoporowate, jak zdrowe, to niskoporowate i już. A co z moimi, skoro nie farbuję, nigdy nie prostowałam, nie rozjaśniam, nie czeszę plastikiem, nie szarpię przy czesaniu, nie śpię w mokrych, nie suszę gorącym powietrzem, noszę bawełniane gumki bez metalu, podcinam regularnie, śpię w związanych, itd, itp.? Można by wiele czynników wymienić, a odpowiedź będzie brzmiała nie. Nie robię NIC, co by niszczyło moje włosy, a jednak są problematyczne, nie takie, jak być powinny, skoro ich nie niszczę. Miałam okazję oglądać je nawet pod mikroskopem, blask z nich bił. Nie mogę ich nazwać niskoporowatymi, bo zachowują się inaczej w zależności od partii włosów. Czytając blogi, nie mogłam ich dopasować ani do niskoporów, ani do wysokoporów. Dlatego byłam sfrustrowana, bo nawet jak włosy były takie, jak lubię, to nie wiedziałam, co się dzieje, że za chwilę już takie nie są. Teraz już wiem, że mam mieszaną porowatość i muszę ją wyrównać pielęgnacją. Tyle że niektórzy dochodzą do tego sami, a niektórzy, jak ja, potrzebują pomocy w określeniu pewnych rzeczy. Ostatnio, jeszcze przed określeniem porowatości, będąc u swojego fryzjera, zapytałam, czy może jednak mam zniszczone, skoro tak się puszą? Spojrzał na mnie jak na głupią i zapytał, czy na pewno widziałam w życiu naprawdę zniszczone włosy. Teraz czytam ze zrozumieniem składy i różnica jest ogromna. Pomyśleć, że kiedyś to była czarna magia

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-10, 16:58   #1775
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Próbuję wyciągnąc pierwsze wnioski z mojej pielęgnacji i już chyba wiem czemu ostatnio mam jeden wielki oklap już wieczorem w dniu mycia włosów. Przyczyną jest chyba ten szampon:

Idąc dalej tym tokiem myślenia, pamiętam, że moim włosom nie służyła również odżywka Garnier A&K, i jakoś skojarzyłam, że oba kosmetyki mają w składzie oleje. Czy jest możliwe, że moje włosy nie lubią olejków? Po olejowaniu olejem jaśminowym też nie mam efektu, jakbym nic z nimi nie zrobiła. Nie znam się na składach, dlatego postanowiłam zapytać was.
Garnier A&K ma w składzie także masło shea, które może puszyć Twoje włosy. A jeśli to nie wina tego masła, to oleju. Jednak nie jest tak, że nie będą służyć Ci wszystkie oleje, a określone - z przewagą omega 3, 6 albo 9.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-10, 17:02   #1776
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Ja nie lubię kremowych/perłowych szamponów. Dla mnie szampon musi być przejrzysty Może spróbuj włosy umyć zwykłym, ziołowym, mocnym szamponem i zobacz jak Twoje włosy zareagują
Ewentualnie myj włosy na zmianę-jednego dnia szamponem kremowym, drugiego przejrzystym i tak na zmianę. Kiedyś miałam(hohoho, kiedy to było) szampon kokosowy, fryzjerski, kremowy to myłam nim na zmianę ze zwykłym pokrzywowym i nie odnotowałam obciążenia

Żółta odżywka Garniera zawiera masło shea, które potrafi puszyć, moich akurat nie, ale na blogach nierzadko czytałam narzekania, że ta odżywka puszy. Zależnie od włosów-na jednych da efekt wow(ja ją bardzo lubię), na drugich da efekt puch. Odstaw ją, w zamian możesz przygarnąć np. odżywkę Garnier Ultra Doux z żurawiną i arganem, suche farbowańce mojej siostry bardzo ją lubią, więc może i na Twoich da efekty

Czas edycji: 2015-05-10 o 17:05
Stary 2015-05-10, 17:15   #1777
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Ja nie lubię kremowych/perłowych szamponów. Dla mnie szampon musi być przejrzysty Może spróbuj włosy umyć zwykłym, ziołowym, mocnym szamponem i zobacz jak Twoje włosy zareagują
Ewentualnie myj włosy na zmianę-jednego dnia szamponem kremowym, drugiego przejrzystym i tak na zmianę. Kiedyś miałam(hohoho, kiedy to było) szampon kokosowy, fryzjerski, kremowy to myłam nim na zmianę ze zwykłym pokrzywowym i nie odnotowałam obciążenia

Żółta odżywka Garniera zawiera masło shea, które potrafi puszyć, moich akurat nie, ale na blogach nierzadko czytałam narzekania, że ta odżywka puszy. Zależnie od włosów-na jednych da efekt wow(ja ją bardzo lubię), na drugich da efekt puch. Odstaw ją, w zamian możesz przygarnąć np. odżywkę Garnier Ultra Doux z żurawiną i arganem, suche farbowańce mojej siostry bardzo ją lubią, więc może i na Twoich da efekty
Ja chciałam kupić tę odżywkę Garniera, żeby zaemolientować włosie po nawilżeniu, ale coś na 99% mi świta, że kiedyś ją miałam i mi puszyła

Lubię ziołowe szampony, ale chyba nie dla mnie są. Przed testem na określenie porowatości musiałam włosy wysuszyć naturalnie, a że byłam w domu u TŻeta, to umyłam włosy czerwonym Radicalem, bo tylko to było. Co za szopa wyszła Przy twarzy wyschły po 30 minutach, z tyłu po dwóch godzinach, a przy skórze po pięciu.

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-10, 17:21   #1778
MalinowaMilka
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Mnie puszy ta odżywka ale jak trzymam ją dłużej niż 10 min to jest wszystko ok
MalinowaMilka jest offline  
Stary 2015-05-10, 18:21   #1779
sreberko4
Wtajemniczenie

Cytat:

Już ją dawno odstawiłam mnie nie puszyła, raczej włosy były jakby przeciążone, zwłaszcza tak od połowy
Stary 2015-05-10, 19:06   #1780
Sachmet512
Raczkowanie

Cytat:
Ja nie lubię kremowych/perłowych szamponów. Dla mnie szampon musi być przejrzysty
O to, to Też tak mam, najlepiej jeszcze jak jest żelowy Coś mi się zdaje, że chyba się polubimy z dziegciowym Green Pharmacy
Sachmet512 jest offline  
Stary 2015-05-10, 19:11   #1781
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
O to, to Też tak mam, najlepiej jeszcze jak jest żelowy Coś mi się zdaje, że chyba się polubimy z dziegciowym Green Pharmacy
Uwielbiam szampony Green Pharmacy, bosko pachną i świetnie myją

Po myciu płynem Facelle. Mamo, podczas spłukiwania moje włosy były dziwnie tępe, nałożyłam na to chyba tonę odżywki i teraz tak z nią siedzę na głowie, coraz bardziej boję się o wynik tego eksperymentu-takich włosów podczas mycia w życiu nie miałam
Stary 2015-05-10, 20:11   #1782
sandrek
Zakorzenienie

Ja raczej nie wrócę już do dziecięcych szamponów ani ziołowych. Przesuszają i plączą, tak jak Facelle. Facelle to już w ogóle koszmar, tak mi włosy leciały, że szok.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-10, 20:26   #1783
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ostatnio myślałam, żeby spróbować myć Kallosem :P Ale denkuję właśnie Joanne, a w kolejce czeka Mrs. Potters. Włosy dużo mniej się plączą przy myciu odżywką i mniej puszą, chyba :P

Ja nie patrzę na żadne ankiety ani nie sugeruję się porowatością jak wybieram kosmetyki Wszystko trzeba sprawdzić na swoich włosach. Moim zdaniem - zdrowe włosy = niska porowatość i analogicznie, im bardziej zniszczone tym wyższa porowatość. Warto poszukać na blogach osoby, która ma podobne włosy do Twoich, wtedy jest łatwiej.

Moje też po Facelle takie były i w dodatku zwiększone wypadanie. :/ A po Babydream strasznie splątane, przez co się strączkowały, z czasem wysuszyły (przez rumianek w składzie), obojętnie jaką wersję stosowałam efekt był ten sam. Może spróbuj szamponu Hipp albo ziołowego, albo mycie odżywką?

Na mnie też dobrze działa Mrs. Potters aloesowy, zarówno jako d/s, jak i do mycia. Teraz do niego wracam właśnie. Jest według mnie najlepszy z wszystkich wersji.

Kurczę, została mi resztka aloesowej maski NaturVital i myślałam, że kolejny kosmetyk zdenkuję i otworzę w końcu ten biovax, ale nic z tego. Krótsze włosy = mniejsze zużycie maski i w ten sposób mam naturvital na kolejne użycie.

Dzisiaj planuje: NaturVital na godzinkę (zaraz idę zmyć), na to Kallos Omega + olej sezamowy Wellness&Beauty, potem mycie odżywką i na koniec balsam gp z olejem arganowym i granatem. Końcówki zabezpieczę marionem, rozczesze grzebieniem i suche w koka na noc. ;d
Kallos fajnie myją jak dla mnie lepiej niż Pottersy.

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-05-10, 20:29   #1784
201612060923
Konto usunięte

Może sobie Facelle zbytnio zakwasiłyście włosy używając go dzień w dzień? Ja mam zamiar stosować go naprzemiennie z ziołowym rypaczem, aby zachować równowagę pH włosów
Stary 2015-05-10, 20:51   #1785
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Kallos fajnie myją jak dla mnie lepiej niż Pottersy.
A którego używasz do mycia? Bananowego?
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-10, 21:02   #1786
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
A którego używasz do mycia? Bananowego?
Tak

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-10, 21:11   #1787
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Tak
A jakich jeszcze próbowałaś i jak Ci się sprawdzają? Trochę szkoda mi dawać ich do mycia, bo fajnie działają jako maski i do wzbogacania byłyby idealne.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-10, 21:17   #1788
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
A jakich jeszcze próbowałaś i jak Ci się sprawdzają? Trochę szkoda mi dawać ich do mycia, bo fajnie działają jako maski i do wzbogacania byłyby idealne.
Do mycia tylko banana wcześniej balsamy Potters najpierw ten z melisa on był spoko domywal,nie przesuszal itp,potem kupiłam tego z kolagenem też nie był zły aż kupiłam i mam do teraz z keratyną i puszy mi włosy nieważne w jakim zestawie itp X razy już go chciałam użyć do mycia i tak puszył wiec oddałam mamie.

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-10, 22:33   #1789
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Do mycia tylko banana wcześniej balsamy Potters najpierw ten z melisa on był spoko domywal,nie przesuszal itp,potem kupiłam tego z kolagenem też nie był zły aż kupiłam i mam do teraz z keratyną i puszy mi włosy nieważne w jakim zestawie itp X razy już go chciałam użyć do mycia i tak puszył wiec oddałam mamie.
A poza myciem?

Spróbuj aloesowego, o ile Twoje włosy lubią aloes. Dla mnie jest najlepszy.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-11, 07:06   #1790
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
A poza myciem?

Spróbuj aloesowego, o ile Twoje włosy lubią aloes. Dla mnie jest najlepszy.
Poza myciem daje czasem banana ale Pottersy nigdy-sa za lekkie
Raczej lubią bo po masce Biovax do wypadania fajne były, ale tylko ją daje jak jest pogoda ze slonkiem

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-11, 09:03   #1791
MN86
Przyczajenie

Dziewczyny, przepraszam, jeśli pytanie już gdzieś się kiedyś pojawiło, ale nie mogę znaleźć, a męczy mnie to już od dawna i muszę się upewnić, czy dobrze myślę
Powiedzcie mi, jak to się dzieje, że odchylanie łusek włosów podczas olejowania (turban termalny, ogrzewanie turbanu suszarką) jest dobre, a suszenie gorącym nawiewem złe? Chodzi o to, że w pierwszym przypadku rozchylamy je powoli i delikatnie, a przy suszeniu szybko i gwałtownie?
Stary 2015-05-11, 10:34   #1792
Annulka21
Zakorzenienie

W końcu udało mi się naolejować włosy
Stary 2015-05-11, 15:06   #1793
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MN86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, jeśli pytanie już gdzieś się kiedyś pojawiło, ale nie mogę znaleźć, a męczy mnie to już od dawna i muszę się upewnić, czy dobrze myślę
Powiedzcie mi, jak to się dzieje, że odchylanie łusek włosów podczas olejowania (turban termalny, ogrzewanie turbanu suszarką) jest dobre, a suszenie gorącym nawiewem złe? Chodzi o to, że w pierwszym przypadku rozchylamy je powoli i delikatnie, a przy suszeniu szybko i gwałtownie?
Mnie się wydaje, że kiedy w czasie olejowania pod wpływem ciepła rozchylają się łuski, oleje lepiej wnikają w strukturę włosa i mogą wykorzystać w pełni ich właściwości. A z suszeniem gwałtownie wyparowuje woda i włos traci swoją elastyczność, staje się bezbronny i podatny na uszkodzenia. Ale to tylko moje domysły, może ktoś z lepszą wiedzą się wypowie

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-11, 15:16   #1794
201612060923
Konto usunięte

Podczas bezpośredniego suszenia mokrych włosów wysoką temperaturą woda ze środka wyparowuje i wtedy niszczy się struktura włosa.

Mimo tępych włosów bezpośrednio po umyciu Facelle dzisiaj są bardzo miłe i jakby bardziej...mięsiste?
Dzisiaj pokrzywowa Joanna, jutro Facelle i mam zamiar teraz myć metodą kubeczkową

Czas edycji: 2015-05-11 o 15:17
Stary 2015-05-11, 16:00   #1795
gusia52cc
Raczkowanie

Dziewczynki czy ktoras miala robiione jakies zabiegi na wlosy w salonach fryzjerskich??
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-05-11, 16:20   #1796
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Podczas bezpośredniego suszenia mokrych włosów wysoką temperaturą woda ze środka wyparowuje i wtedy niszczy się struktura włosa.

Mimo tępych włosów bezpośrednio po umyciu Facelle dzisiaj są bardzo miłe i jakby bardziej...mięsiste?
Dzisiaj pokrzywowa Joanna, jutro Facelle i mam zamiar teraz myć metodą kubeczkową
Ja na początku myłam metodą kubeczkową, ale teraz nalewam porcję odżywki na dłoń, wmasowuje w skalp, po pewnym czasie polewam włosy przy nasadzie i na długości wodą, znowu masuję i po chwili zmywam całość. Jest to wiele wygodniejsze.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-11, 16:22   #1797
gosielax
Raczkowanie

O dziewczyny a mylyscie balsamem na kwatowym propolisie babuszki agafii? Bo mam i jako odzywka to porazka i tak sobie mysle ze moze tak sprobuje
gosielax jest offline  
Stary 2015-05-11, 18:41   #1798
FleurDeCerisier
Raczkowanie

hmm ja też powinnam wrócić do tych łagodnych szamponów ale w sumie nie wiem czy aż tak mi dobrze służyły, włosy i tak przestały mi się mocno przetłuszczać (pewnie dzięki olejom) a tak niewydajne były, że kupowałam jeden na tydzień. Może dziś zwinę trochę nivea baby i umyję mam dziś na głowie mieszankę z oleju z pestek winogron, oleju lnianego, rycynowego, kuracji arganowej isana i tej maski z ziaji (dobrze że takie małe opakowanie kupiłam bo jeszcze raz użyję i ją zdenkuję, nie lubię takich wodnistych masek)
Stary 2015-05-11, 19:27   #1799
Magdalena___
Zakorzenienie

Hej dziewczyny, to mój debiut w tej części wizażu
Mam pytanie odnośnie kosmetyków YUNSEY, czy ktoś wie czy i gdzie można je dostać w PL detalicznie, na użytek prywatny? Nic nie mogę znaleźć, na all też brak

http://www.yunseypolska.pl/produkty/...-odzywczy.html - dokładnie chodzi mi o ten szampon, miałam 30ml i był rewelacyjny.
Magdalena___ jest offline  
Stary 2015-05-11, 22:33   #1800
Pjerniczek
Zadomowienie

Jaram się - wszystko wskazuje na to, że znalazłam pierwszy olej, który służy moim średnioporowatym włosom - lniany Dzisiaj wypadło mi niespodziewane wyjście z domu, umyłam tylko grzywkę, bo i tak zamierzałam założyć czapkę z daszkiem Po jednorazowym umyciu kolagenowym szamponem z Bingo, nałożyłam na dwie minuty Lorysa czekoladowego i zostawiłam grzywę do samodzielnego wyschnięcia, nie spodziewając się niczego ciekawego. A tu proszę, włosy mięciutkie, błyszczące i gładkie, wywinęły się tylko minimalnie, od zauszników okularów. Nie pomyślałabym, że bez jonizacji wyjdzie takie cudeńko

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości