Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-05-12, 07:37   #1801
MN86
Przyczajenie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Dzięki za odpowiedzi, upewniłam się

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Dziewczynki czy ktoras miala robiione jakies zabiegi na wlosy w salonach fryzjerskich??
Ja miałam keratynowe prostowanie
Stary 2015-05-12, 10:57   #1802
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Jaram się - wszystko wskazuje na to, że znalazłam pierwszy olej, który służy moim średnioporowatym włosom - lniany Dzisiaj wypadło mi niespodziewane wyjście z domu, umyłam tylko grzywkę, bo i tak zamierzałam założyć czapkę z daszkiem Po jednorazowym umyciu kolagenowym szamponem z Bingo, nałożyłam na dwie minuty Lorysa czekoladowego i zostawiłam grzywę do samodzielnego wyschnięcia, nie spodziewając się niczego ciekawego. A tu proszę, włosy mięciutkie, błyszczące i gładkie, wywinęły się tylko minimalnie, od zauszników okularów. Nie pomyślałabym, że bez jonizacji wyjdzie takie cudeńko
Też mam średnioporowate, ale jakoś omijam ten lniany. Spróbuję Kallosa Color (trochę wezmę od mamy :p), a jak będzie mi służył to kupię całą butlę. Widziałam w jakiejś ulotce za 12,99zł i był też olej z ostropestu.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-12, 11:00   #1803
201612060923
Konto usunięte

Butelka 250 ml oleju lnianego(bardzo dobrego dla moich włosów, paznokci i cery) w Biedronce kosztuje 10 zł, bardzo go polecam
201612060923 jest offline  
Stary 2015-05-12, 11:38   #1804
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Butelka 250 ml oleju lnianego(bardzo dobrego dla moich włosów, paznokci i cery) w Biedronce kosztuje 10 zł, bardzo go polecam
A w Netto 250ml za 13zł ;d i z ostropestu też.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-12, 12:00   #1805
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Musze kupić bo pije właśnie olej lniany

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-05-12, 14:40   #1806
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Musze kupić bo pije właśnie olej lniany
Lniany z Biedronki jest genialny, jak bym wcześniej go wypróbowała, to nie kupiłabym dużego w aptece za 25 zł Mniejsza pojemność jest lepsza, bo szybciej zużyjemy i olej nie zdąży zjełczeć.

Smerfetko, jaki masz typ włosów?

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-12, 14:44   #1807
201612060923
Konto usunięte

Ja mam właśnie wyścig z czasem, ponieważ mój ma termin do czerwca
Stary 2015-05-12, 17:58   #1808
igus95
Przyczajenie

Hej ! Dołączam do Was jeśli mnie przyjmiecie

Załączam moje włosiska, są po rozjaśnianiu (ombre u fryzjera) i farbowaniu kilka razy na czarno i spraniu koloru, a następnie malowaniu jedynie odrostów, ale i tak uważam, ze są w miarę okej. Walczę nadal !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00326.jpg (92,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00278.jpg (94,8 KB, 29 załadowań)
igus95 jest offline  
Stary 2015-05-12, 18:16   #1809
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez igus95 Pokaż wiadomość

Załączam moje włosiska, są po rozjaśnianiu (ombre u fryzjera) i farbowaniu kilka razy na czarno i spraniu koloru, a następnie malowaniu jedynie odrostów, ale i tak uważam, ze są w miarę okej. Walczę nadal !
Piękna dziewczyna i piękne włosy.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-12, 18:33   #1810
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Lniany z Biedronki jest genialny, jak bym wcześniej go wypróbowała, to nie kupiłabym dużego w aptece za 25 zł Mniejsza pojemność jest lepsza, bo szybciej zużyjemy i olej nie zdąży zjełczeć.

Smerfetko, jaki masz typ włosów?
I od czwartku w promocji będzie olej winogronowy lniany do picia kupię drugi na włosy.
Hmm raczej suche troszkę zniszczone,farbowane na heban końcówki rok temu podcinalam: Oooo ale zrobię ostre cięcie jak znajdę czas i zrobię Keratynowe prostowanie po raz drugi.

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-05-12, 19:54   #1811
Sweet_nuka
Wtajemniczenie

GG do Sweet_nuka

Cytat:

ładnie błyszczą
Sweet_nuka jest offline  
Stary 2015-05-12, 20:04   #1812
201612060923
Konto usunięte

Cytat:

Masz bardzo ładne włosy(te falki są śliczne i urocze, zazdroszczę Ci ich) oraz twarz

Ja na wizażu chyba nigdy bym swojej twarzy nie pokazała
Stary 2015-05-13, 11:03   #1813
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:

Śliczne włosy I Ty też śliczna Czym pielęgnujesz włoski?

MassieDran jest offline  
Stary 2015-05-13, 13:35   #1814
igus95
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez sandrek
Piękna dziewczyna i piękne włosy.
Cytat:
Napisane przez Sweet_nuka
ładnie błyszczą
Cytat:
Napisane przez Abisans
Masz bardzo ładne włosy(te falki są śliczne i urocze, zazdroszczę Ci ich) oraz twarz

Ja na wizażu chyba nigdy bym swojej twarzy nie pokazała
Cytat:
Napisane przez MassieDran
Śliczne włosy I Ty też śliczna Czym pielęgnujesz włoski?
dziękuję dziewczyny
ostatnio miałam spory problem z przetłuszczaniem u nasady (dosłownie po jakiś 2-3 godz od mycia, włosy wyglądały jakby były nie myte przez kilka dni ) ale teraz zmieniłam szampon i jest duuża poprawa Obecnie myję włosy szamponem Jantar do włosów zniszczonych i suchych z wyciągiem z bursztynu. Moje włosy go pokochały i od razu przestały się buntować i przetłuszczać
Staram się dwa razy w tygodniu nakładać na długość (od szyi po końcówki) olej łopianowy z Green Pharmacy i trzymam go do 4 godz (jeśli trzymam dłużej to włosy się przesuszają), czasami zamiast niego nakładam oliwkę babydream (na 1,5 godz z tych samych powodów co łopianowy).
Moje włoski lubią minimalizm, więc nie eksperymentuję z nimi za bardzo. Odżywki, których używam obecnie to : Garnier Ultra Doux (najwspanialsza ), Nivea Long Repair, Isana żółta.
Maski: Bingo Spa kuracja z olejkiem arganowym, alterra granat i aloes
Na końcówki nakładam serum silikonowe z Mariona (kuracja z olejkiem arganowym, 7 efektów) - świetnie się sprawdza, nie pamiętam kiedy miałam rozdwojone końcówki.

To by było na tyle, zamierzam jeszcze zacząć używać wcierki na przyśpieszenie porostu i zaopatrzyć się w płukankę octową z malin Yves Rocher a no i jeszcze w biovaxa, ale jeszcze nie zdecydowałam którego, może polecicie ?

Edytowane przez igus95
Czas edycji: 2015-05-13 o 13:37
igus95 jest offline  
Stary 2015-05-13, 13:47   #1815
MassieDran
Zakorzenienie

U mnie np. najlepiej sprawdzał się Biovax Latte, ale możesz kupić sobie wszystkie w saszetkach i spróbować który Ci podejdzie

MassieDran jest offline  
Stary 2015-05-13, 13:51   #1816
201612060923
Konto usunięte

Ja polecam Biovaxa do włosów ciemnych

Problemy z klapnięciem i przetłuszczaniem-skąd ja to znam?
Ostatnio moja mama stwierdziła, że wyglądam jakbym włosów w ogóle nie myła. A myję codziennie, tylko, że mam błyszczące niskopory, do tego mam odrost znacznie ciemniejszy od reszty włosów(dzisiaj to zauważyłam w lustrze szkolnej toalety, serio, mam odrosty, jak po farbie...tylko ja nigdy nie farbowałam), chyba po rycynie i ten ciemny odrost potęguje wyglądu płaskich, obciążonych włosów.
Stary 2015-05-13, 15:27   #1817
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
dziękuję dziewczyny
ostatnio miałam spory problem z przetłuszczaniem u nasady (dosłownie po jakiś 2-3 godz od mycia, włosy wyglądały jakby były nie myte przez kilka dni ) ale teraz zmieniłam szampon i jest duuża poprawa Obecnie myję włosy szamponem Jantar do włosów zniszczonych i suchych z wyciągiem z bursztynu. Moje włosy go pokochały i od razu przestały się buntować i przetłuszczać
Staram się dwa razy w tygodniu nakładać na długość (od szyi po końcówki) olej łopianowy z Green Pharmacy i trzymam go do 4 godz (jeśli trzymam dłużej to włosy się przesuszają), czasami zamiast niego nakładam oliwkę babydream (na 1,5 godz z tych samych powodów co łopianowy).
Moje włoski lubią minimalizm, więc nie eksperymentuję z nimi za bardzo. Odżywki, których używam obecnie to : Garnier Ultra Doux (najwspanialsza ), Nivea Long Repair, Isana żółta.
Maski: Bingo Spa kuracja z olejkiem arganowym, alterra granat i aloes
Na końcówki nakładam serum silikonowe z Mariona (kuracja z olejkiem arganowym, 7 efektów) - świetnie się sprawdza, nie pamiętam kiedy miałam rozdwojone końcówki.

To by było na tyle, zamierzam jeszcze zacząć używać wcierki na przyśpieszenie porostu i zaopatrzyć się w płukankę octową z malin Yves Rocher a no i jeszcze w biovaxa, ale jeszcze nie zdecydowałam którego, może polecicie ?
Spróbuj sobie najpierw w saszetkach, 20ml za 1,99zł w Biedronce. One mają podobne składy, poszczególne wersje tylko się czymś różnią. Mi za czasów wyższej porowatości sprawdził się do włosów ciemnych, teraz użyłam z saszetki złotej wersji z trzema olejami - fajnie miękkie, czeka na mnie do włosów suchych i zniszczonych i ze skłonnością do wypadania.

Cytat:
Ja polecam Biovaxa do włosów ciemnych

Problemy z klapnięciem i przetłuszczaniem-skąd ja to znam?
Ostatnio moja mama stwierdziła, że wyglądam jakbym włosów w ogóle nie myła. A myję codziennie, tylko, że mam błyszczące niskopory, do tego mam odrost znacznie ciemniejszy od reszty włosów(dzisiaj to zauważyłam w lustrze szkolnej toalety, serio, mam odrosty, jak po farbie...tylko ja nigdy nie farbowałam), chyba po rycynie i ten ciemny odrost potęguje wyglądu płaskich, obciążonych włosów.
Mam podobnie. A to wszystko przez słońce, w moim przypadku. Latem robią mi się refleksy na głowie, jak je zepnę w kucyk to po bokach mam takie pasemka. Czasem końcówki mam jaśniejsze, a przy skórze ciemne. Śmiesznie to wygląda, a też włosów nie farbuję.

Dziewczyny, którego Kallosa brać? Kończy mi się Omega, ze względu na zapach kupiłabym kolejnego, ale chcę testować. Wyłącznie te emolientowe, póki co. Cherry wezmę na bank. Ale jak będę zamawiać to drugiego od razu. Jak myślicie - Blueberry czy Banana? Wydaje mi się, że Blueberry bardziej dociąży niż Banana, ale nie jestem pewna oleju awokado
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-13, 15:42   #1818
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Naolejowałam włosy pierwszy raz od jakiegoś miesiąca

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline  
Stary 2015-05-13, 16:19   #1819
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Spróbuj sobie najpierw w saszetkach, 20ml za 1,99zł w Biedronce. One mają podobne składy, poszczególne wersje tylko się czymś różnią. Mi za czasów wyższej porowatości sprawdził się do włosów ciemnych, teraz użyłam z saszetki złotej wersji z trzema olejami - fajnie miękkie, czeka na mnie do włosów suchych i zniszczonych i ze skłonnością do wypadania.

Dziewczyny, którego Kallosa brać? Kończy mi się Omega, ze względu na zapach kupiłabym kolejnego, ale chcę testować. Wyłącznie te emolientowe, póki co. Cherry wezmę na bank. Ale jak będę zamawiać to drugiego od razu. Jak myślicie - Blueberry czy Banana? Wydaje mi się, że Blueberry bardziej dociąży niż Banana, ale nie jestem pewna oleju awokado
Ja za czasów pozbywania się zniszczeń po wieloletnim rozjaśnianiu byłam zadowolona z Biovaxu jedwabno-keratynowego, a teraz jest odwrotnie, mam po nim obrzydliwe włosy. W zeszłym miesiącu testowałam saszetkę Biovaxa z olejami, kolejna makabra. Za to wersja aloesowa u mnie sprawdza się genialnie. Moje włosy dość szybko się przetłuszczają, a końce są suche. Po tym Biovaxie są nawilżone, miękkie, a rano budzę się z całkiem świeżymi włosami u nasady, a nie przyklapem, jak zazwyczaj

Ja jutro będę testować Omegę, to mój pierwszy świadomy zakup, jeśli chodzi o Kallosy Keratin i Algae są nie dla mnie. Myślałam o Banana, ale ma w składzie oliwę z oliwek, więc się obawiam. Blueberry kusi, przez awokado Ja bym brała

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-13, 16:29   #1820
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Ja za czasów pozbywania się zniszczeń po wieloletnim rozjaśnianiu byłam zadowolona z Biovaxu jedwabno-keratynowego, a teraz jest odwrotnie, mam po nim obrzydliwe włosy. W zeszłym miesiącu testowałam saszetkę Biovaxa z olejami, kolejna makabra. Za to wersja aloesowa u mnie sprawdza się genialnie. Moje włosy dość szybko się przetłuszczają, a końce są suche. Po tym Biovaxie są nawilżone, miękkie, a rano budzę się z całkiem świeżymi włosami u nasady, a nie przyklapem, jak zazwyczaj

Ja jutro będę testować Omegę, to mój pierwszy świadomy zakup, jeśli chodzi o Kallosy Keratin i Algae są nie dla mnie. Myślałam o Banana, ale ma w składzie oliwę z oliwek, więc się obawiam. Blueberry kusi, przez awokado Ja bym brała
Moje włosy po trzech olejach z Biovaxa były niby mięciutkie podczas schnięcia, ale już po nocy lekko napuszone, delikatnie sztywne - pewnie przez olej arganowy. Puch to nie była wina gliceryny, bo dodałam sporo oleju. :p

Kallos Omega ma przefantastyczny zapach. <3 Keratin się u mnie zupełnie nie sprawdza, a Latte była dobra za czasów wysokiej porowatości, mogłam jej używać co mycie, a przeproteinowania nie widziałam. Zawsze były po niej gładkie i lśniące.

Cherry myślę, że się sprawdzi, na 90% jestem pewna, ale mam dylemat między Banana a Blueberry : D
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-13, 16:51   #1821
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Kallos Omega ma przefantastyczny zapach. <3 Keratin się u mnie zupełnie nie sprawdza, a Latte była dobra za czasów wysokiej porowatości, mogłam jej używać co mycie, a przeproteinowania nie widziałam. Zawsze były po niej gładkie i lśniące.

Cherry myślę, że się sprawdzi, na 90% jestem pewna, ale mam dylemat między Banana a Blueberry : D
Dokładnie, jest cudowny Odkąd ją kupiłam, codziennie wącham
Bardzo mi przypomina perfumy Amor Amor Cacharela

Ja chcę kupić wersję Milk. Ostatecznie się przekonam, czy jestem na bakier z proteinami mlecznymi Wie ktoś, czy pachnie inaczej od wersji Latte?

No, cokolwiek wybierzesz, pisz potem, jak wrażenia

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-13, 16:56   #1822
igus95
Przyczajenie

oo nawet nie wiedziałam, że są biovaxy w saszetkach, super

Zakupiłam sobie następny olejek łopianowy ze skrzypem polnym, bo wcześniej miałam z czerwoną papryką. Dam znać jak się sprawdził jak tylko użyję
igus95 jest offline  
Stary 2015-05-13, 16:59   #1823
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:

Ja chcę kupić wersję Milk. Ostatecznie się przekonam, czy jestem na bakier z proteinami mlecznymi Wie ktoś, czy pachnie inaczej od wersji Latte?

Oczywiście, że dam znać. : D
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-13, 17:56   #1824
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:

Piękne włosy, takie błyszczące i pofalowane

A to moje dziś po myciu rypaczem, potem maska ziaji z olejem lnianym i kuracją isany arganową, potem umyłam je wygładzającym yves rocher i tym z malwą, potem odżywka nivea intense repair a przy skalpie umyłam jeszcze odrobiną yves rocher nadającym objętość. Są tak jedwabiste w dotyku że nie mogę przestać ich macać olej lniany wyraźnie służy moim włosom wyschły naturalnie i ładnie się ułożyły w fale
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20150513_18_50_26_Pro.jpg (113,4 KB, 19 załadowań)
Stary 2015-05-13, 19:58   #1825
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Piękne włosy, takie błyszczące i pofalowane

A to moje dziś po myciu rypaczem, potem maska ziaji z olejem lnianym i kuracją isany arganową, potem umyłam je wygładzającym yves rocher i tym z malwą, potem odżywka nivea intense repair a przy skalpie umyłam jeszcze odrobiną yves rocher nadającym objętość. Są tak jedwabiste w dotyku że nie mogę przestać ich macać olej lniany wyraźnie służy moim włosom wyschły naturalnie i ładnie się ułożyły w fale
Wyglądają na trochę przesuszone, ale bardzo mi się podobają, takie plażowe fale - super

Cytat:

Dla mnie Omega pachnie ciasteczkami Swoją drogą najlepiej sprawdza się u mnie właśnie Omega i Milk. Milk pachnie chyba tak samo jak Latte (co prawda Latte miałam już dawno temu, ale wg mnie to ten sam, albo przynajmniej baaardzo podobny zapach ) Natomiast kompletnie nie sprawdziły się u mnie Keratin, Banana i Algae. Po Keratin i Algae miałam przzusz, a po Bana włosy były fruwające, zero dociążenia.

Ja nadal zmagam się z podrażnieniem po szamponie BabyDream Co prawda dziś jest już w miare ok, skóra głowy normalna, ale włosów przy myciu wypadło więcej Od wczoraj wcieram kozieradkę, bo ładnie łagodzi podrażnienia u mnie i odstawiłam na jej rzecz ampułki z Bioxsine. Wrócę do nich za pare dni, jak sytuacja ze skalpem się unormuje. Szczerze to już nie wiem czego używać do mycia włosów, ale ekseprymenty nie wychodzą mi na dobre Skalp lubi SLS, a włosy na długości wolą łagodne myjadła, bo SLS je przesusza... Buuu Dziś myłam żelem pod prysznic z BDFM - włosy są po nim fajne, takie dociążone, w składzie rumianku brak, więc nie wróżę sobie kolejnego podrażnienia

MassieDran jest offline  
Stary 2015-05-13, 20:31   #1826
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Dla mnie Omega pachnie ciasteczkami Swoją drogą najlepiej sprawdza się u mnie właśnie Omega i Milk. Milk pachnie chyba tak samo jak Latte (co prawda Latte miałam już dawno temu, ale wg mnie to ten sam, albo przynajmniej baaardzo podobny zapach ) Natomiast kompletnie nie sprawdziły się u mnie Keratin, Banana i Algae. Po Keratin i Algae miałam przzusz, a po Bana włosy były fruwające, zero dociążenia.

Ja nadal zmagam się z podrażnieniem po szamponie BabyDream Co prawda dziś jest już w miare ok, skóra głowy normalna, ale włosów przy myciu wypadło więcej Od wczoraj wcieram kozieradkę, bo ładnie łagodzi podrażnienia u mnie i odstawiłam na jej rzecz ampułki z Bioxsine. Wrócę do nich za pare dni, jak sytuacja ze skalpem się unormuje. Szczerze to już nie wiem czego używać do mycia włosów, ale ekseprymenty nie wychodzą mi na dobre Skalp lubi SLS, a włosy na długości wolą łagodne myjadła, bo SLS je przesusza... Buuu Dziś myłam żelem pod prysznic z BDFM - włosy są po nim fajne, takie dociążone, w składzie rumianku brak, więc nie wróżę sobie kolejnego podrażnienia
Wow, jakbym czytała o swoich włosach Dodało mi to otuchy, oby się te Kallosy u mnie sprawdziły

Moje włosy nie lubią bardzo Babydream, co prawda nie miałam podrażnienia, ale za to tępe w dotyku, gumowate siano

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-13, 20:39   #1827
gusia52cc
Raczkowanie

Oj ja tez po algea mialam tak samo sucheee i po bananowym tez byly dziwne mam teraz dwa te sloiki i stoja i nie mam co z nimi zrobic :/ dlatego wstrzymalam sie z kupnem blueberry
A dzis zakupilam szampon Green Pharmacy z olejem arganowym i granatem no zobaczymy jak sie sprawdzi a i chwalona odzywke GlissKur oil nutritive

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

A wlasnie powiedzcie mi czy ma znaczenie kolejnosc podawania na wlosy protein humektantow czy emolientow?? Np czy zle robie dajac najpier emolienty zmywam szamponem nakladam proteiny/humektanty??
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-05-13, 21:07   #1828
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Wyglądają na trochę przesuszone, ale bardzo mi się podobają, takie plażowe fale - super

Bo są wysuszone farbowaniem ale w dotyku zupełnie inne niż może się wydawać na zdjęciu no popatrz a niby taki łagodny szampon a Ciebie podrażnił, jednak dobrze jest robić te próby uczuleniowe przed zastosowaniem. Mnie nie podrażnił ale włosy po nim masakryczne i nie do rozczesania. Może spróbuj tych rosyjskich bez sls albo yves rocher?
Stary 2015-05-13, 21:23   #1829
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Oj ja tez po algea mialam tak samo sucheee i po bananowym tez byly dziwne mam teraz dwa te sloiki i stoja i nie mam co z nimi zrobic :/ dlatego wstrzymalam sie z kupnem blueberry
A dzis zakupilam szampon Green Pharmacy z olejem arganowym i granatem no zobaczymy jak sie sprawdzi a i chwalona odzywke GlissKur oil nutritive

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

A wlasnie powiedzcie mi czy ma znaczenie kolejnosc podawania na wlosy protein humektantow czy emolientow?? Np czy zle robie dajac najpier emolienty zmywam szamponem nakladam proteiny/humektanty??
Jeśli Green Pharmacy Ci się nie sprawdzi w normalnej formie to spróbuj go rozwodnić z wodą i nałożyć na włosy.

Najlepiej stosować taką kolejność: humektanty > proteiny > emolienty. Np. moje włosy nie tolerują protein, więc stosuję maskę nawilżającą i na to olej (emolient), potem zmywam i zabezpieczam włosy serum, a zwłaszcza końcówki. Stosowanie emolientów na koniec rytuału zapobiega puchowi, czyli włosy nie oddają nawilżenia na zewnątrz tylko je zatrzymują.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-13, 21:36   #1830
MalinowaMilka
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny czy jeśli silikonami zabezpieczam tylko długość włosów to wystarczy czy skalp też trzeba zabezpieczać?
MalinowaMilka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości