Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-05-15, 13:51   #1861
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
No kuszą kuszą
Smerfetko tak mnie ciekawi (jak nie chcesz to oczywiście zignoruj pytanie ) na jakie usta zbierasz?
Stary 2015-05-15, 13:53   #1862
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
Smerfetko tak mnie ciekawi (jak nie chcesz to oczywiście zignoruj pytanie ) na jakie usta zbierasz?
Na szaro!
Chcę troszkę powiększyć tak delikatnie nie efekt kaczki ha ale niestety wciąż inne wydatki -_-

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-05-15, 15:44   #1863
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Na szaro!
Chcę troszkę powiększyć tak delikatnie nie efekt kaczki ha ale niestety wciąż inne wydatki -_-
Aaa to trzymam kciuki żebyś szybko uzbierała

Oj dziewczyny olej lniany to cudo chyba nie przestanę się nim zachwycać
Stary 2015-05-15, 16:05   #1864
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:

A mi przypadl go gustu olej slonecznikowy nie wiem czy to jego zasluga ale wczoraj jednak na olej nalozylam odzywke garniera i zmylam szamponem a potem maska zoajo kakao no i moje wlosy po jakoms czasie po wususzeniu nie byly ani spuszone ani suche jal to zawsze bylo i na drugi dzien nie bylo szopy bardziej elastyczniejsze ale jeden minus ze troszke co jakis czas sie plataly co nigdy nie mialam z tym prpblemu

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

MassieDran widze ze pojesz olej lniany wlasnie tez bym cos dodala na wzmocnienie wlosow a na co dokladnie on wplywa?? Bo co chce na internecie sie dowiedziec to pisza o dobrym trawieniu haha a ze olej arganowy na elastyczmosc i kondycje wlosa nie znam soe jeszcze
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-05-15, 16:18   #1865
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
[/COLOR]MassieDran widze ze pojesz olej lniany wlasnie tez bym cos dodala na wzmocnienie wlosow a na co dokladnie on wplywa?? Bo co chce na internecie sie dowiedziec to pisza o dobrym trawieniu haha a ze olej arganowy na elastyczmosc i kondycje wlosa nie znam soe jeszcze
Ja olej lniany piję z kilku powodów, po pierwsze dlatego, że podobno reguluje gospodarkę hormonalną, wpływa na pms i bóle podczas okresu, po drugie ma odpowiedni stosunek omega 3 do omega 6 (przewaga omega 3), a omega 3 większości z nas brakuje, po trzecie poprawia konducję skóry i cery, nawilża od środka, no i po czwarte włosy - mają rosnąć zdrowsze, szybciej i mniej wypadać Piję go dopiero 2 tygodnie, więc póki co nie widzę efektów, ale dam mu przynajmnije 3-4 miesiące i wtedy zobaczę Kiedyś piłam siemię lniane zalewane wodą i efekty po 1-2 miesiącach były świetne, więc liczę, że po oleju też się takich doczekam, a może nawet lepszych

MassieDran jest teraz online  
Stary 2015-05-15, 16:57   #1866
Ethlinn21
Przyczajenie

Dziewczyny! Myślę, że to dobre miejsce, bo jestem - powiedzmy - mocno początkująca

Wczoraj podcięłam włosy i wyglądają dość zdrowo (było 3/4 długości pleców, teraz najdłuższe sięgają 1/2). Postanowiłam, że po roku zaniedbania coś od życia im się należy i chciałabym je zabezpieczyć przed ponownym zniszczeniem końców, które jest moją kompletną zmorą.
Moje pytanie: co polecacie?

Słyszałam, że olejowanie na noc i mycie potem rano przynosi świetne efekty - dzisiaj przyszedł olej kokosowy, (nieoczyszczony, tłoczony na zimno). Łączyć go z czymś?
Słyszałam, że oleju rycynowego nie kładzie się też bezpośrednio na włosy, to prawda?
Co do odżywek, kupiłam ostatnio olejek orientalny z Mariona, ma może któraś z Was?
Do mycia mam szampon z YR bez silikonu, czeszę Tangle Teezerem.
Bardzo chciałabym utrzymać je w dobrej kondycji podcinając co ok. trzy miesiące. Możecie coś doradzić?
Ethlinn21 jest offline  
Stary 2015-05-15, 17:04   #1867
201612060923
Konto usunięte

Przede wszystkim-zabezpieczanie końcówek silikonowym serum! Najlepsze jest do tego serum Green Pharmacy, a ostatnio także nieźle się spisuje u mnie zielony olejek orientalny Mariona.
Mogę Ci też polecić odżywkę Nivea Long Repair-ma bardzo dobry wpływ na końcówki

Oleju rycynowego na włosy solo nie polecam nakładać, ponieważ może wysuszać, co ja mówię-stosowany solo wysusza.
Najlepszy jest do olejowania skalpu-efekty-mocniejsze, grubsze włosy, mniejsze wypadanie i wysyp bejbików, no i włosy szybciej rosną Można go też dodawać do maski/odżywki
201612060923 jest offline  
Stary 2015-05-15, 17:07   #1868
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Ja olej lniany piję z kilku powodów, po pierwsze dlatego, że podobno reguluje gospodarkę hormonalną, wpływa na pms i bóle podczas okresu, po drugie ma odpowiedni stosunek omega 3 do omega 6 (przewaga omega 3), a omega 3 większości z nas brakuje, po trzecie poprawia konducję skóry i cery, nawilża od środka, no i po czwarte włosy - mają rosnąć zdrowsze, szybciej i mniej wypadać Piję go dopiero 2 tygodnie, więc póki co nie widzę efektów, ale dam mu przynajmnije 3-4 miesiące i wtedy zobaczę Kiedyś piłam siemię lniane zalewane wodą i efekty po 1-2 miesiącach były świetne, więc liczę, że po oleju też się takich doczekam, a może nawet lepszych
Ja właśnie chcę kupić olej lniany i jak się nie sprawdzi to może będę pić. Taki ze sklepu zimnotłoczony może być? Ile tego pijesz? I jaki jest w smaku :p
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-15, 17:12   #1869
Ethlinn21
Przyczajenie

Abisans - dzięki!
A Mythic Oil (odżywka)? Któraś z Was stosowała? Faktycznie jest tak dobry jak mówią, czy przereklamowany?
Ethlinn21 jest offline  
Stary 2015-05-15, 17:23   #1870
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ja właśnie chcę kupić olej lniany i jak się nie sprawdzi to może będę pić. Taki ze sklepu zimnotłoczony może być? Ile tego pijesz? I jaki jest w smaku :p
Tylko i wyłącznie zimnotłoczony Świeżutki pięknie pachnie lnem, ale z kazdym dniem traci na delikatności w smaku i zapachu. Mimo to jest fajny. Ja stosuję porcję jedna łyżka dziennie

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-15, 17:26   #1871
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Tylko i wyłącznie zimnotłoczony Świeżutki pięknie pachnie lnem, ale z kazdym dniem traci na delikatności w smaku i zapachu. Mimo to jest fajny. Ja stosuję porcję jedna łyżka dziennie
A inne oleje stosowałaś? Ja ostatnio myślałam o oleju z nasion wiesiołka w kapsułkach, te z firmy GAL.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-15, 17:56   #1872
201701191223
Konto usunięte

jutro dzień dla włosów, olejowanie, spróbuję babydream i maska garnier
201701191223 jest offline  
Stary 2015-05-15, 18:11   #1873
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
A inne oleje stosowałaś? Ja ostatnio myślałam o oleju z nasion wiesiołka w kapsułkach, te z firmy GAL.
Do picia jak na razie tylko lniany, a do wlosow kiedyś oliwę i kokosa, ale puszyły. Teraz tylko len, ale o tym wiesiołku Gal też słyszałam i kusi

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-15, 20:30   #1874
AsiulaEm
Raczkowanie

Lokalizacja: Bardzo Dolny Śląsk...prawie granica niemiecka za oknem...

Mi też po oleju kokosowym puszą się strasznie, bardzo fajne są olejki do masażu Alterry z Rossmana , właśnie używam teraz do włosów Mandel & Papaya,super

Edytowane przez AsiulaEm
Czas edycji: 2015-05-15 o 20:32
AsiulaEm jest offline  
Stary 2015-05-15, 21:00   #1875
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:

Nie dziękuję :P

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Fuu właśnie mi.przypomniałas, że czeka mnie łyżka do wypicia xd okropne to jak dla mnie

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-15, 21:05   #1876
AsiulaEm
Raczkowanie

Muszę przemóc się do picia drożdży, bo podobno dają efekty, ale myśl o tym działa na mnie odpychająco...Drożdżowe racuchy wręcz przeciwnie
AsiulaEm jest offline  
Stary 2015-05-15, 21:38   #1877
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AsiulaEm Pokaż wiadomość
Muszę przemóc się do picia drożdży, bo podobno dają efekty, ale myśl o tym działa na mnie odpychająco...Drożdżowe racuchy wręcz przeciwnie
Piłam... Wytrzymałam tydzień, to zdecydowanie nie dla mnie. Wolę herbatki, albo ewentualnie oleje spróbuję. Łyżka i po krzyku. ;-)
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-15, 21:44   #1878
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Piłam... Wytrzymałam tydzień, to zdecydowanie nie dla mnie. Wolę herbatki, albo ewentualnie oleje spróbuję. Łyżka i po krzyku. ;-)
Też piłam i mnie na wymioty brało pi oleju lnianym też ale da się przeżyć.

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-15, 22:08   #1879
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
A do czego można ten smak porównać?
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-15, 22:10   #1880
AsiulaEm
Raczkowanie

Cytat:
Olej lniany? A jaką ilość wypijasz dziennie? Na włosy stosowałam żel lniany, ale len i kokos niesamowicie puszą mi włosy, nie mogę ich doprowadzić do ładu, dla moich włosów chyba tylko emolienty....
AsiulaEm jest offline  
Stary 2015-05-15, 22:18   #1881
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Olej lniany? A jaką ilość wypijasz dziennie? Na włosy stosowałam żel lniany, ale len i kokos niesamowicie puszą mi włosy, nie mogę ich doprowadzić do ładu, dla moich włosów chyba tylko emolienty....
Oleje to emolienty. A żel lniany to humektant, więc jeśli zastosowałaś go, gdy była duża wilgoć lub bardzo sucho to nic dziwnego, że Ci spuszyło włosy.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-15, 22:31   #1882
AsiulaEm
Raczkowanie

Cytat:
Oleje to emolienty. A żel lniany to humektant, więc jeśli zastosowałaś go, gdy była duża wilgoć lub bardzo sucho to nic dziwnego, że Ci spuszyło włosy.
Teraz już to wiem, oleje nakładam codziennie na noc, bo rano myję wlosy...i tak od dwóch miesięcy, wiem już, że kokosowy zupełnie odpada, używam Alterry, BDFM, i ostatnio musztardowy, te wszystkie są ok, włosy mam wysokoporowate, więc humektatnty w odstawkę na dłuższą metę a tak bym chciała jakoś to wszystko zrownoważyć, emolienty, humektanty i proteiny, ale jeszcze nie mam takiej wiedzy i wprawy w pielęgnacji.

AsiulaEm jest offline  
Stary 2015-05-15, 23:02   #1883
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Teraz już to wiem, oleje nakładam codziennie na noc, bo rano myję wlosy...i tak od dwóch miesięcy, wiem już, że kokosowy zupełnie odpada, używam Alterry, BDFM, i ostatnio musztardowy, te wszystkie są ok, włosy mam wysokoporowate, więc humektatnty w odstawkę na dłuższą metę a tak bym chciała jakoś to wszystko zrownoważyć, emolienty, humektanty i proteiny, ale jeszcze nie mam takiej wiedzy i wprawy w pielęgnacji.

Wysokoporowate będą raczej lubiły proteiny. Na początku włosomaniactwa mogłam co mycie używać Kallosa Latte i dobrze się sprawdzał, nie było nawet przeproteinowania. Spróbuj zastosować humektanty pod emolienty. Czyli np. maska nawilżająca, a na to olej, który Ci się sprawdza. Ale dopasuj to do pogody, bo może i taka kombinacja w bardzo suche dni będzie puszyć. Po myciu nie dawaj już nic nawilżającego, tylko np. serum do końcówek. Wysokoporowate mogą też nie lubić trzymania tak długo oleju. Może lepiej będzie działał położony na godzinkę przed myciem?
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-16, 05:42   #1884
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
A do czego można ten smak porównać?
Hmm do oleju :P nie wiem jak to wytłumaczyć musisz sama spróbować, ale olej jak to olej :P

Cytat:
Łyżka jedna raz dziennie wieczorem rano na czczo bolał mnie brzuch.

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-16, 12:35   #1885
Pjerniczek
Zadomowienie

Powiem o swoich obserwacjach, mam do czynienia z dwoma lnianymi - małym z Biedronki i dużym, aptecznym. O dziwo, ten apteczny okazał się starszy i mimo przyjemnego zapachu, w smaku za przyjemny nie jest - lniany pod wpływem utleniania zdobywa goryczkę. Różnicę zauważyłam po kupnie biedronkowego - świeższa partia, od razu zauważyłam, że zapach jest inny - typowo lniany, jak przy gotowaniu ziaren. W smaku neutralny, czuć len. Jeden i drugi, jak to olej, bardzo mdły, woda do popicia to absolutny mus Teraz smak się zmienił, oba mają już goryczkę, a w zapachu czuć rybią nutkę. Ale bez porównania do tranu, także spokojnie, jak coś
Tak więc po smaku i zapachu będziecie wiedzieć, czy jest świeży, czy już długo stał w sklepie/aptece. Na początku jest super, po otwarciu zaczynają się już wrażenia

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-16, 13:39   #1886
AsiulaEm
Raczkowanie

Cytat:
Wysokoporowate będą raczej lubiły proteiny. Na początku włosomaniactwa mogłam co mycie używać Kallosa Latte i dobrze się sprawdzał, nie było nawet przeproteinowania. Spróbuj zastosować humektanty pod emolienty. Czyli np. maska nawilżająca, a na to olej, który Ci się sprawdza. Ale dopasuj to do pogody, bo może i taka kombinacja w bardzo suche dni będzie puszyć. Po myciu nie dawaj już nic nawilżającego, tylko np. serum do końcówek. Wysokoporowate mogą też nie lubić trzymania tak długo oleju. Może lepiej będzie działał położony na godzinkę przed myciem?
Spróbuję z tym olejem na godzinę przed myciem, tak jak mówisz i zobaczę jak to będzie wyglądało
Z Kallosa kupiłam maskę Omega i ta mi służy, ale np. Natur Vital Maska z alloesem już nie, puch, puch puch...Na końcówki kładę jedwab Green Pfarmacy, chciałam zupełnie zrezygnować z silikonów, ale niestety, na tym etapie moje końcówki nie poradzą sobie bez nich
Ze zdziwieniem za to odkryłam, że moje włosy po zupełnym odstawieniu codziennego używania suszarki i okrągłej szczotki, są falowane i to mocno, ale zauważyłam to dopiero jak pozwalam im naturalnie schnąć, do tej pory od kiedy pamiętam, bez suszarki nie było dnia a włosy myję codziennie od lat
AsiulaEm jest offline  
Stary 2015-05-16, 13:53   #1887
Paulina L
Raczkowanie

Hej. Czy mogę używać balsamu do włosów farbowanych, jeśli takich nie posiadam i nigdy nie posiadałam? Dokładniej chodzi mi o balsam Mrs. Potters ginkgo biloba i keratyna, kupiłam go przez przypadek, chciałam wersję z aloesem. Czym się różnią kosmetyki do włosów farbowanych od tych do niefarbowanych, czy używanie tego balsamu może mi jakoś zaszkodzić?
Dorzucam skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Ginkgo Biloba Extract, Rosa Carina Extract, Propylene Glycol, Hydrolyzed Keratin, Benzophenone-3, Parfum, Isopropyl Alcohol, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid
Paulina L jest offline  
Stary 2015-05-16, 14:09   #1888
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Piję jedną łyżkę stołową dziennie, byle nie na pusty żoładek

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Do picia jak na razie tylko lniany, a do wlosow kiedyś oliwę i kokosa, ale puszyły. Teraz tylko len, ale o tym wiesiołku Gal też słyszałam i kusi
Ja też mam ochotę spróbować wiesiołka i jeszcze olej z pestek dyni

Cytat:
Fuu właśnie mi.przypomniałas, że czeka mnie łyżka do wypicia xd okropne to jak dla mnie

No ja muszę go od razu popijać bo byłoby kiepsko Też muszę łyknąć po obiedzie

Cytat:
Ja piłam w tamtym roku przez 3 m-ce drożdże (1/2 kostki dziennie) bez żadnych dodatków - na początku koszmar, ale idzie się przyzwyczaić do tego smaku

MassieDran jest teraz online  
Stary 2015-05-16, 14:14   #1889
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Spróbuję z tym olejem na godzinę przed myciem, tak jak mówisz i zobaczę jak to będzie wyglądało
Z Kallosa kupiłam maskę Omega i ta mi służy, ale np. Natur Vital Maska z alloesem już nie, puch, puch puch...Na końcówki kładę jedwab Green Pfarmacy, chciałam zupełnie zrezygnować z silikonów, ale niestety, na tym etapie moje końcówki nie poradzą sobie bez nich
Ze zdziwieniem za to odkryłam, że moje włosy po zupełnym odstawieniu codziennego używania suszarki i okrągłej szczotki, są falowane i to mocno, ale zauważyłam to dopiero jak pozwalam im naturalnie schnąć, do tej pory od kiedy pamiętam, bez suszarki nie było dnia a włosy myję codziennie od lat
Czyli widocznie nie służy Ci aloes. Spróbuj zrobić żel lniany, jest z nim trochę roboty, ale to najnaturalniejszy produkt nawilżający. Na końcówki najlepiej używać czegoś silikonowego, czasem nie warto zupełnie odstawiać silikonów. Niektóre włosy potrafią się bardziej niszczyć na kuracji bezsilikonowej, bo np. zimą naturalne produkty stanowią za małą ochronę przed niską temperaturą. Ale teraz, gdy mamy wiosnę (bardziej lub mniej) nie jest tak źle jeśli chodzi o warunki atmosferyczne.

Dopóki nie odstawisz prostownic, lokówek, suszarki (gdy suszysz gorącym powietrzem) i wszelkiego rodzaju urządzeń, które działają wysoką temperaturę na włosy - możesz zapomnieć o całkowitej odbudowie włosa. Bo nadal będziesz je niszczyć, a naturalne kosmetyki będą zbyt słabe, żeby uchronić przed zniszczeniami.

Cytat:
Napisane przez Paulina L Pokaż wiadomość
Hej. Czy mogę używać balsamu do włosów farbowanych, jeśli takich nie posiadam i nigdy nie posiadałam? Dokładniej chodzi mi o balsam Mrs. Potters ginkgo biloba i keratyna, kupiłam go przez przypadek, chciałam wersję z aloesem. Czym się różnią kosmetyki do włosów farbowanych od tych do niefarbowanych, czy używanie tego balsamu może mi jakoś zaszkodzić?
Dorzucam skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Ginkgo Biloba Extract, Rosa Carina Extract, Propylene Glycol, Hydrolyzed Keratin, Benzophenone-3, Parfum, Isopropyl Alcohol, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid
Możesz. Nie zaszkodzi Ci w żaden sposób, o ile tolerujesz wszystkie rzeczy, które są w składzie. Masz tutaj np. hydrolizowaną keratynę, jeśli Twoje włosy jej nie tolerują - balsam nie zadziała dobrze, ale nie jest to wina tego, że jest do włosów farbowanych. Producent może napisać co chce. Często w reklamach się słyszy, że "odbudowa zniszczonych włosów w zaledwie tydzień stosowania maski XXX" - a przecież wiemy, że to nie jest prawdą. Gdyby to była prawda, to nas by tu nie było, m.in.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-16, 14:22   #1890
Paulina L
Raczkowanie

Dzięki! Wolałam się upewnić
Paulina L jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości