Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-05-22, 16:51   #2011
sandrek
Zakorzenienie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
A Ty czego używasz do laminowania?
Robiłam raz laminowanie i więcej nie zrobię. Sklejone, suche, matowe włosy. Widocznie moim włosom to nie służy. Nawet proteiny tak średnio lubią (chociaż jestem w fazie testów).
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-22, 16:53   #2012
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Czytałam dziś miesięcznik Rossmanna i dostrzegłam, że wkrótce na półkach zagości nowa Alterra, tym razem specjalnie do włosów - bio oleje arganowy, morelowy i sezamowy
Olejek czy odżywka?

Mnie ten szampon Isany ciekawi, nigdy nie stosowałam mocznika w pielęgnacji włosów

Siedzę z maską żółtkową na włosach, jakoś to spięłam wysoko na głowie, mam szyję, uszy oraz czoło w brązowych smugach(kakao) i wszyscy się na mnie dziwnie gapią

Kallos Banana(patrząc na skład) nadaje się do laminowania żelatyną Ja do swojego dodaję kremu kakaowego Isany oraz odżywki Garnier Awokado i Masło Karite. Dawno nie laminowałam włosów, za tydzień może sobie zrobię

Edytowane przez 201612060923
Czas edycji: 2015-05-22 o 16:54
201612060923 jest offline  
Stary 2015-05-22, 16:56   #2013
Leukotea
Rozeznanie

To może ktoś inny się wypowie, czego używa do laminowania oprócz żelatyny?

Szczęśliwa
Leukotea jest offline  
Stary 2015-05-22, 16:58   #2014
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
To może ktoś inny się wypowie, czego używa do laminowania oprócz żelatyny?
Ktoś inni może Ci powiedzieć, co używa do laminowania, ale to i tak Ci nic nie da. Nie wiemy, co lubią Twoje włosy, więc jeśli nawet ktoś Ci powie "super efekt mam po masce xxx", Ty użyjesz i powiesz "ale dno". Spróbuj dodać tej, którą aktualnie Twoje włosy lubią.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-22, 17:00   #2015
Leukotea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ktoś inni może Ci powiedzieć, co używa do laminowania, ale to i tak Ci nic nie da. Nie wiemy, co lubią Twoje włosy, więc jeśli nawet ktoś Ci powie "super efekt mam po masce xxx", Ty użyjesz i powiesz "ale dno". Spróbuj dodać tej, którą aktualnie Twoje włosy lubią.
Dziękuję za podpowiedź

Dziewczyny, a czy któraś z Was ma turban termiczny? Macie jakiś godny polecenia sklep internetowy, żeby kosmetyki do włosów miały korzystne ceny?

Szczęśliwa

Edytowane przez Leukotea
Czas edycji: 2015-05-22 o 18:00
Leukotea jest offline  
Stary 2015-05-22, 17:54   #2016
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Olejek czy odżywka?

Mnie ten szampon Isany ciekawi, nigdy nie stosowałam mocznika w pielęgnacji włosów

Siedzę z maską żółtkową na włosach, jakoś to spięłam wysoko na głowie, mam szyję, uszy oraz czoło w brązowych smugach(kakao) i wszyscy się na mnie dziwnie gapią

Kallos Banana(patrząc na skład) nadaje się do laminowania żelatyną Ja do swojego dodaję kremu kakaowego Isany oraz odżywki Garnier Awokado i Masło Karite. Dawno nie laminowałam włosów, za tydzień może sobie zrobię

Ja raz umyłam, żelem pod prysznic z mocznikiem ale efekt żaden

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2015-05-22, 18:07   #2017
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja raz umyłam, żelem pod prysznic z mocznikiem ale efekt żaden
Ja z tej serii Isany lubię balsam do ciała, przyjemnie nawilża - tak, jak krem do rąk. Ale krem do rąk zastosowany do kremowania włosów to już kompletna porażka ;d
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-22, 19:20   #2018
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Olejek czy odżywka?

Olejek, a właściwie, jak to u Alterry - mieszanka, tych, które wymieniłam w poprzednim poście Bez silikonów.

Jak wspomniałam wcześniej, u mnie Isana mocznikowa była mistrzostwem świata. Ale przedobrzyłam. Ciekawa jestem, czy po tych dwóch miesiącach przerwy znów mnie zachwyci

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-22, 19:21   #2019
gusia52cc
Raczkowanie

dziewczyyynki <3 tak dla relaksu !!!

https://www.youtube.com/watch?v=Yr-D...NZwErQ6FOXmLPY
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-05-22, 19:22   #2020
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość

Skubana. Mnie takie cuda chyba w życiu nie wyjdą

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-22, 19:27   #2021
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Mi też nie. Ja sama nie potrafię sobie żadnej fryzury zrobić, nawet dobierańca czy innego warkocza. :/ Ale ta fryzura od 4:23 dość łatwa sie wydaje ;d

Pjerniczek - odchodząc od tematu, jak wygląda Twoje bezcukrowe życie? Pytam oczywiście o tę akcje od 16 maja ;d

Edytowane przez sandrek
Czas edycji: 2015-05-22 o 19:33
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-22, 19:30   #2022
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:

Ale wlosow ma mnooostwoo ja mam przez 1/4 jej hahaha prpbowalam.to pierwsze zrobic alee bez skutku haha
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-05-22, 19:35   #2023
201612060923
Konto usunięte

Cytat:

Jakie ona ma cudne włosiska To jest najlepszy dowód na to, że włosy mogą być piękne nawet wtedy gdy nie są przesadnie długie. Te włosy pod względem gęstości i formy to mój włosowy ideał

A ja nigdy żadnego fryza sama nie zrobię. Nawet głupi warkocz w moim wykonaniu wygląda nędznie, dlatego też zawsze noszę rozpuszczone. Bo po prostu nie umiem zrobić z nich żadnej fryzury
Stary 2015-05-22, 19:51   #2024
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:

mi się ta pierwsza fryzura strasznie podoba, jak wyschną to spróbuję zrobić w ogóle ta kobieta ma piękne ombre

u mnie dziś skromnie, nie miałam czasu więc umyłam włosy szamponem wygładzającym i wprasowałam nivea long repair
Stary 2015-05-22, 21:22   #2025
AsiulaEm
Raczkowanie

Lokalizacja: Bardzo Dolny Śląsk...prawie granica niemiecka za oknem...

Wreszcie w domu...Ufff ciężki dzień...Ale po pracy wstąpiłam do zielarskiego....Szok, czego oni tam nie mają
Kupiłam skrzyp i pokrzywę ale zioło, nie ekspresówkę i do tego kozieradkę....Rzeczywiści e zapach Maggi...zaparzyłam, mam już toto na głowie....i pachnę rosołem ...Ja totalna stuprocentowa wegetarianka od lat, zalatuję rosołkiem...ale czego nie robi się dla tych włosów...sama siebie nie poznaję
AsiulaEm jest offline  
Stary 2015-05-22, 21:24   #2026
sandrek
Zakorzenienie

Kozieradka też na mnie nie działa. Liczę na skrzypokrzywę jednak
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-23, 07:46   #2027
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Ja z tej serii Isany lubię balsam do ciała, przyjemnie nawilża - tak, jak krem do rąk. Ale krem do rąk zastosowany do kremowania włosów to już kompletna porażka ;d
Też lubię balsam ale częściej stosuje ten 5% 10 używam na noc na krostki na nogach które mam od dziecka.

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-23, 10:06   #2028
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Czym może grozić codzienne mycie szamponem z mocznikiem (mam tu na myśli rossmanowską Isanę)?
Niczym, jeśli mocne detergenty Ci odpowiadają.

Chociaż muszę przyznać, że jak uwielbiam mocne szampony, tak po Isanie Med swędzi mnie skóra głowy
kascysko jest offline  
Stary 2015-05-23, 13:44   #2029
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Też lubię balsam ale częściej stosuje ten 5% 10 używam na noc na krostki na nogach które mam od dziecka.
Fajnie nawilża, ale też się klei dosyć. :P Nigdy nie lubiłam smarować się balsamem dlatego. Ale jak widzę, że mam strasznie suche nogi to się ratuję jak mogę. : D właśnie wczoraj go zdenkowałam, teraz wykończę Pilarix.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-23, 14:06   #2030
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Mi też nie. Ja sama nie potrafię sobie żadnej fryzury zrobić, nawet dobierańca czy innego warkocza. :/ Ale ta fryzura od 4:23 dość łatwa sie wydaje ;d

Pjerniczek - odchodząc od tematu, jak wygląda Twoje bezcukrowe życie? Pytam oczywiście o tę akcje od 16 maja ;d
Mam tak samo, niestety. O dziwo, jeszcze jakoś wyjdzie mi warkocz, kiedy staram się zapleść 'na czuja', ale już przed lustrem to jakaś masakra, nie umiem skoordynować rąk Ale ogólnie nie noszę samodzielnie zrobionych, wymyślnych fryzur. Jak coś, to proszę mamę, a ona to uwielbia, bo tęskni za codziennym pleceniem warkoczy i kłosów, kiedy chodziłam do szkoły

Moje bezcukrowe życie jest dość ciężkie, bo uwielbiam cukier xD
Herbaty nie słodzę od szóstej klasy podstawówki, a teraz postanowiłam do tego dodać ogólną abstynencję, czyli nie jeść słodyczy, nie pić słodkich napojów itd. Czasem jest naprawdę ciężko, ale najtrudniejszy jest początek, potem nawet zapominam o słodkim i nawet nie mam pokusy Słodzików nie używam, nie znoszę smaku i nie czuję potrzeby.

Byłam na zakupach w Auchan, ale że to było przed nocnym maratonem w kinie, to za długo nie wybierałam Wzięłam szampon piwny Barwa, skusił mnie po pierwszym powąchaniu - czułam najprawdziwsze piwo. Wąchałam go sobie potem w przerwie maratonu i dzisiaj w domu - nie czuję w ogóle tego piwa, jakby cały aromat uleciał przy tym pierwszym otwarciu Mam nadzieję, że będę z niego zadowolona

Widziałam też ten szampon wrzosowo-miętowy - kusił, ale trochę się boję, czy nie wysuszy mi za mocno włosów, są bardzo wrażliwe pod tym względem.

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-05-23, 15:00   #2031
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Mam tak samo, niestety. O dziwo, jeszcze jakoś wyjdzie mi warkocz, kiedy staram się zapleść 'na czuja', ale już przed lustrem to jakaś masakra, nie umiem skoordynować rąk Ale ogólnie nie noszę samodzielnie zrobionych, wymyślnych fryzur. Jak coś, to proszę mamę, a ona to uwielbia, bo tęskni za codziennym pleceniem warkoczy i kłosów, kiedy chodziłam do szkoły

Moje bezcukrowe życie jest dość ciężkie, bo uwielbiam cukier xD
Herbaty nie słodzę od szóstej klasy podstawówki, a teraz postanowiłam do tego dodać ogólną abstynencję, czyli nie jeść słodyczy, nie pić słodkich napojów itd. Czasem jest naprawdę ciężko, ale najtrudniejszy jest początek, potem nawet zapominam o słodkim i nawet nie mam pokusy Słodzików nie używam, nie znoszę smaku i nie czuję potrzeby.

Byłam na zakupach w Auchan, ale że to było przed nocnym maratonem w kinie, to za długo nie wybierałam Wzięłam szampon piwny Barwa, skusił mnie po pierwszym powąchaniu - czułam najprawdziwsze piwo. Wąchałam go sobie potem w przerwie maratonu i dzisiaj w domu - nie czuję w ogóle tego piwa, jakby cały aromat uleciał przy tym pierwszym otwarciu Mam nadzieję, że będę z niego zadowolona

Widziałam też ten szampon wrzosowo-miętowy - kusił, ale trochę się boję, czy nie wysuszy mi za mocno włosów, są bardzo wrażliwe pod tym względem.
Ja od 9 kwietnia nie jem słodyczy, piję tylko wodę albo herbatę (słodzę miodem), a kawę w czasie sesji Do tego jem sporo orzechów, no i dzisiaj będę robić batoniki musli, bez cukru, z żurawinką, otrębami, miodem, rodzynkami i takimi tam. Już się nie mogę doczekać, ale nauka wzywa :/

Mi ten barwy dobrze się spisywał. Teraz chwyciłam jakiś "Bliżej natury" - skład ma jeszcze prostszy niż ten chmielowy z Barwy.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-23, 15:01   #2032
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Fajnie nawilża, ale też się klei dosyć. :P Nigdy nie lubiłam smarować się balsamem dlatego. Ale jak widzę, że mam strasznie suche nogi to się ratuję jak mogę. : D właśnie wczoraj go zdenkowałam, teraz wykończę Pilarix.
Jak ten Pilarix?

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-23, 17:30   #2033
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Jak ten Pilarix?
Nie jestem za bardzo systematyczna teraz, ale wcześniej liczyłam na złagodzenie podrażnień, ujarzmienie rogowacenia - słabo sobie radzi. Jest poprawa, ale minimalna.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-23, 17:51   #2034
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Nie jestem za bardzo systematyczna teraz, ale wcześniej liczyłam na złagodzenie podrażnień, ujarzmienie rogowacenia - słabo sobie radzi. Jest poprawa, ale minimalna.
Hmm isana lepsza? ja mam rogowacenie od lat wiadomo w lecie mniejsze bo ciepło,odkryte nogi itp.

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-23, 18:19   #2035
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Hmm isana lepsza? ja mam rogowacenie od lat wiadomo w lecie mniejsze bo ciepło,odkryte nogi itp.
Isana fajnie nawilża, wydaje mi się, że lepiej nawet niż Pilarix. Ale postaram się teraz go używać systematycznie i zobaczę, jak tam efekty. Z rogowaceniem nie da się wygrać, to leży już w genach i tyle. Można złagodzić, ale nigdy nie ustąpi całkiem.
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-23, 19:02   #2036
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Isana fajnie nawilża, wydaje mi się, że lepiej nawet niż Pilarix. Ale postaram się teraz go używać systematycznie i zobaczę, jak tam efekty. Z rogowaceniem nie da się wygrać, to leży już w genach i tyle. Można złagodzić, ale nigdy nie ustąpi całkiem.
Wiem wiem hmm może na noc sobie dam Isanę 10 ale z dodatkiem innego balsamu bądź olejku bo jest kleisty i lepki ale dobrze robi skórze
Hm testuj testuj potem proszę o krótka opinie

Nie używamy cukru
Stary 2015-05-23, 19:12   #2037
gusia52cc
Raczkowanie

A ja kupilam kalosa omega bo tak go chwalicie algi noe przeszlo ani banana zobaczymy jak dzis da rade nowy
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-05-23, 19:41   #2038
sandrek
Zakorzenienie

Omega zasługuje na kupno nawet ze względu na zapach. Ja jestem zakochana w nim Podwyższył poprzeczkę, ciekawe, czy Cherry albo Blueberry go pobije ;d
sandrek jest offline  
Stary 2015-05-23, 20:06   #2039
201612060923
Konto usunięte

A ja nie mam dostępu do masek Kallosów Przez internet nie umiem kupować Kupiłabym tą zachwalaną Omegę oraz Aloe i Cherry(bo lubię wiśnie).

Ja dałam dzisiaj przed myciem olejowanie skalpu rycyną i długości lnianym na cztery godziny, potem mycie wrzosową Joanną-dwukrotnie, metodą kubeczkową. Na umyte i nieco osuszone ręcznikiem włosy nałożyłam odżywkę Garnier Awokado i Masło Karite wymieszaną z kilkoma kroplami oliwki Babydream-ostatnio moje włosy chłoną wszystko co emolientowe, za niemal każdym razem karmię je po myciu maską/odżywką z dodatkiem oliwki. Polecacie może odżywkę Garnier Fructis Oleo Repair? Szukam czegoś mocno emolientowego i nęci mnie ta odżywka.
Zabepieczenie-zielony olejek orientalny Marion, tak mnie seria zaintrygowała, że kupiłam już żółty i będzie następny, potem mam zamiar kupić czerwony i różowy

Ja nie słodzę od kilku lat, nawet kawy. Jejku, tak w ogóle to ja dawno nie piłam czarnej herbaty, zawsze wolę zwykłą wodę(najlepiej gasi pragnienie i nie może być gazowana, nie znoszę gazowanej wody) albo zieloną.
Ogólnie nie przepadam za słodyczami, ale miodu albo drożdżówki nie umiem sobie odmówić Jednak ogólnie staram się ograniczać to co niezdrowe, wszystko z umiarem. Nie znoszę tłuszczów i tłustych rzeczy, od dawna np.nie smaruję kanapek masłem
Stary 2015-05-23, 20:20   #2040
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
A ja nie mam dostępu do masek Kallosów Przez internet nie umiem kupować Kupiłabym tą zachwalaną Omegę oraz Aloe i Cherry(bo lubię wiśnie).

Ja dałam dzisiaj przed myciem olejowanie skalpu rycyną i długości lnianym na cztery godziny, potem mycie wrzosową Joanną-dwukrotnie, metodą kubeczkową. Na umyte i nieco osuszone ręcznikiem włosy nałożyłam odżywkę Garnier Awokado i Masło Karite wymieszaną z kilkoma kroplami oliwki Babydream-ostatnio moje włosy chłoną wszystko co emolientowe, za niemal każdym razem karmię je po myciu maską/odżywką z dodatkiem oliwki. Polecacie może odżywkę Garnier Fructis Oleo Repair? Szukam czegoś mocno emolientowego i nęci mnie ta odżywka.
Zabepieczenie-zielony olejek orientalny Marion, tak mnie seria zaintrygowała, że kupiłam już żółty i będzie następny, potem mam zamiar kupić czerwony i różowy

Ja nie słodzę od kilku lat, nawet kawy. Jejku, tak w ogóle to ja dawno nie piłam czarnej herbaty, zawsze wolę zwykłą wodę(najlepiej gasi pragnienie i nie może być gazowana, nie znoszę gazowanej wody) albo zieloną.
Ogólnie nie przepadam za słodyczami, ale miodu albo drożdżówki nie umiem sobie odmówić Jednak ogólnie staram się ograniczać to co niezdrowe, wszystko z umiarem. Nie znoszę tłuszczów i tłustych rzeczy, od dawna np.nie smaruję kanapek masłem
Zakupy przez net to świetna sprawa, sama kiedyś nie umiałam, a teraz nie wyobrażam sobie, jak mogłam się tym stresować Jak coś, to chętnie powiem co i jak. Mogę też podlinkować zaufany sklep na Allegro - wszystkie maski Kallos, a gumki Invisibooble na sztuki

Ja chyba dzisiaj wypróbuję pierwszy raz metodę kubeczkową

Chciałabym nie przepadać za słodyczami. Kocham cukier i miód
Po tłustych rzeczach zaczyna mnie szybko mdlić

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości