Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-06-14, 21:31   #2431
gusia52cc
Raczkowanie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Oj farbuje tzn rozjasniam dokladnie pasemka tylko odrost dwa razy do roku gora trzy jasny blond to moj kolor i nie wyovrazam siebie w innym kolorze
Dopisze ze tylko gore skalpu
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-06-14, 21:34   #2432
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Oj farbuje tzn rozjasniam dokladnie pasemka tylko odrost dwa razy do roku gora trzy jasny blond to moj kolor i nie wyovrazam siebie w innym kolorze
Ok, wiemy, czego używasz - a w jaki sposób? Ile trzymasz, w jakich warunkach etc.?
kascysko jest offline  
Stary 2015-06-14, 22:01   #2433
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Ok, wiemy, czego używasz - a w jaki sposób? Ile trzymasz, w jakich warunkach etc.?

to tak
dam przyklad :nakladam olej na suche wlosy pozniej po paru godz zmocze je i naloze maske np. ziaja kakao + kallos omega po pol godz pod folia i recznikiem zmywam szamponem obecnie naturia pokrzywa wczesniej alterra granat i po odsaczeniu wody nakladam odzywke alterry granat + odzywka kakao ziaji i po 10min zmywam po wysuszeniu daje serum green pharmacy lub biowax a + e
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-06-15, 09:38   #2434
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
to tak
dam przyklad :nakladam olej na suche wlosy pozniej po paru godz zmocze je i naloze maske np. ziaja kakao + kallos omega po pol godz pod folia i recznikiem zmywam szamponem obecnie naturia pokrzywa wczesniej alterra granat i po odsaczeniu wody nakladam odzywke alterry granat + odzywka kakao ziaji i po 10min zmywam po wysuszeniu daje serum green pharmacy lub biowax a + e
Odstaw na pewien czas folię i ręcznik. Z dużym prawdopodobieństwem zwiększyłaś sobie mobilność łusek, stąd puch (domniemana suchość) od połowy długości, czyli na fragmencie pamiętającym najwięcej pasemek
kascysko jest offline  
Stary 2015-06-15, 09:49   #2435
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:
Odstaw na pewien czas folię i ręcznik. Z dużym prawdopodobieństwem zwiększyłaś sobie mobilność łusek, stąd puch (domniemana suchość) od połowy długości, czyli na fragmencie pamiętającym najwięcej pasemek

Dobrze ale.maske trzymac te 20 -30 minut tak??
Jeszcze mam pytanko czy jak naloze olej to mozna przesiadywac na sloncu ??
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-06-15, 10:57   #2436
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze ale.maske trzymac te 20 -30 minut tak??
Jeszcze mam pytanko czy jak naloze olej to mozna przesiadywac na sloncu ??
Sprawdź i obserwuj, może i czasu trzymania Twoje włosy nie tolerują.

Przeciwwskazań nie ma, ale samo słońce zdrowe dla włosów nie jest
kascysko jest offline  
Stary 2015-06-15, 12:20   #2437
gusia52cc
Raczkowanie

Cytat:
Sprawdź i obserwuj, może i czasu trzymania Twoje włosy nie tolerują.

Przeciwwskazań nie ma, ale samo słońce zdrowe dla włosów nie jest

Dobrze bede obserwowac dziekuje za pomoc
gusia52cc jest offline  
Stary 2015-06-15, 16:56   #2438
Leukotea
Rozeznanie

Wczoraj z powodu braku czasu umyłam tylko włosy szamponem ziołowym z Barwy i nałożyłam na końcówki olejek z Loreala. Dzisiaj włosy na szczęście wyglądają całkiem nieźle.

Szczęśliwa
Leukotea jest offline  
Stary 2015-06-15, 17:17   #2439
sandrek
Zakorzenienie

A ja zastanawiam się nad keratynowym prostowaniem w salonie.

Smerfetka696969, to dostałam od konsultantki Remington, do której napisałam na wizażu prywatną wiadomość.

Cytat:
Suszarka D5220 jest bardzo polecana przez klientki do użytku domowego. Przycisku zimnego powietrza nie trzeba trzymać, wystarczy przełączyć na zimne powietrze (bądź tryb turbo). Jeżeli zależy Pani na profesjonalnej suszarce to polecam model AC9096 Remingtona. To najsilniejsza suszarka jakiej używałam, a przyciski są tak samo skonstruowane jak w modelu D5220. Ostatnio w media markcie przecenili ją na 129zł.
Czujesz się skuszona? Który model wybierasz?
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 44
Książki 2017: 2

Edytowane przez sandrek
Czas edycji: 2015-06-16 o 13:55
sandrek jest offline  
Stary 2015-06-15, 21:03   #2440
Heru19
Rozeznanie

może mnie któraś kręconowłosa oświeci a mianowicie, po umyciu i wyschnięciu loki są super błyszczące sypkie miękkie, na noc splatam je w luuuźny warkocz żeby nie stracić skrętu, jednak na drugi dzień mimo, że nadal są błyszczące to są również już bardziej sztywne zbijają się w strączki i się plączą, szczotkowanie odpada zupełnie, nie wiem jak utrzymać stan jaki osiągam po umyciu. Wina pogody? co jest nie tak?
Heru19 jest offline  
Stary 2015-06-15, 22:09   #2441
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Heru19 Pokaż wiadomość
może mnie któraś kręconowłosa oświeci a mianowicie, po umyciu i wyschnięciu loki są super błyszczące sypkie miękkie, na noc splatam je w luuuźny warkocz żeby nie stracić skrętu, jednak na drugi dzień mimo, że nadal są błyszczące to są również już bardziej sztywne zbijają się w strączki i się plączą, szczotkowanie odpada zupełnie, nie wiem jak utrzymać stan jaki osiągam po umyciu. Wina pogody? co jest nie tak?
Moje z kolei są ładniejsze drugiego dnia, fajne fale po dobieranym warkoczu a jakbyś spała w rozpuszczonych? tylko przerzuconych przez poduszkę?

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Ja wśród olejów nie znalazłam swojego pewniaka Teraz planuję wypróbować oliwę z oliwek

Smerfetko, kiedyś zastanawiałaś się czy istnieje czarna henna-poczytaj tą recenzję, może to kolor akurat w Twój gust

Jak narzekacie na nadmiary Kallosów to chętnie przyjmę
Ja też chyba jeszcze nie mam pewniaka olejowego lniany mi służy ale powoli się kończy i zastanawiam się czy kupić krokoszowy czy z awokado
Stary 2015-06-16, 14:01   #2442
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A ja zastanawiam się nad keratynowym prostowaniem w salonie.

Smerfetka696969, to dostałam od konsultantki Remington, do której napisałam na wizażu prywatną wiadomość.

Czujesz się skuszona? Który model wybierasz?
Dziękuję o to dobrze, że trzymać nie trzeba! Czuję się skuszona ale jeśli druga na takie same guziki jak tamta i ma większą moc to bardziej na tą drugą ale musiałabym trzymać obie w dłoni i zobaczyć, która mi lepiej leży

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest teraz online  
Stary 2015-06-16, 14:05   #2443
Leukotea
Rozeznanie

Dziewczyny, który polecacie szampon do włosów bez SLS oprócz Babydream z Rossmanna?

Szczęśliwa
Leukotea jest offline  
Stary 2015-06-16, 14:06   #2444
incognito6
Raczkowanie

Hmmm.. moj pierwszy post zostal olany, tak konkretnie, ale pal licho z tym... metoda prob i bledow doszlam do tego, ze glinka jednak moim wlosom nie sluzy

Przetestowalam tez olej z makadamii i zadowolona nie jestem, takie jakies niemrawe te wlosy sie zrobily. Nastepnym razem sprobuje oliwe z oliwek... wczesniej nie chcialam, bo przeciez jest taka banalna

Cytat:
ale samo słońce zdrowe dla włosów nie jest
Dlaczego nie?

talia 75 -> 72 -> 71 -> 70 -> 65

Zapuszczam
18.06.2015 - 22 cm
18.08.2015 - 25 cm
incognito6 jest offline  
Stary 2015-06-16, 14:28   #2445
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dziękuję o to dobrze, że trzymać nie trzeba! Czuję się skuszona ale jeśli druga na takie same guziki jak tamta i ma większą moc to bardziej na tą drugą ale musiałabym trzymać obie w dłoni i zobaczyć, która mi lepiej leży
Jest teraz darmowa dostawa na agito, jest D5220 i jest AC9096. Porównałam je i nie widać za dużych różnic, jednak AC9096 jest uznawana za bardziej profesjonalną. D5220 jest przeceniona na 75,90zł, a AC9096 kosztuje 139zł. Sama nie wiem którą wybrać. Jak myślisz?
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-06-16, 16:58   #2446
Heru19
Rozeznanie

no właśnie ja się raczej wiercę jak śpię i to się kiepsko sprawdza dlatego pytałam bo już mi pomysłu brakuje, wychodziłoby myć codziennie a to przegięcie

Edytowane przez Heru19
Czas edycji: 2015-06-16 o 17:06
Heru19 jest offline  
Stary 2015-06-16, 17:31   #2447
201701191223
Konto usunięte

czym czeszecie włosy? szukam szczotki , ale nie tt , bo mnie na nią nie stać. zależy mi bardziej na masażu głowy i żeby nie niszczyła włosów, moje włosy są półdługie , ale nie plączą się.
201701191223 jest offline  
Stary 2015-06-16, 17:39   #2448
Heru19
Rozeznanie

podobno z naturalnego włosia są dobre albo drewniane bo się włosy nie elektryzują, ja dostałam w prezencie podróbkę TT ale była w porządku ewentualnie grzebień ale wtedy z masażem będzie ciężko
Heru19 jest offline  
Stary 2015-06-16, 17:58   #2449
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Heru19 Pokaż wiadomość
podobno z naturalnego włosia są dobre albo drewniane bo się włosy nie elektryzują, ja dostałam w prezencie podróbkę TT ale była w porządku ewentualnie grzebień ale wtedy z masażem będzie ciężko
Ja mam drewnianą szczotkę i nie zapobiega do końca elektryzowaniu. Według mnie to kwestia odpowiedniej pielęgnacji, w szczególności nawilżenia oraz opatulenia włosa emolientami, dobra szczotka to tylko wsparcie
Taką mam szczotkę konkretnie i jestem z niej zadowolona-rozczesuje moje gęste włosy(które są normalnej grubości), nie niszczy ich, a do tego przyjemnie się nią masuje skórę głowy-dobrze się nią dociera do skalpu, a mam zazwyczaj z tym problem-mam naprawdę sporo włosów

Edytowane przez 201612060923
Czas edycji: 2015-06-16 o 18:00
201612060923 jest offline  
Stary 2015-06-16, 18:04   #2450
Heru19
Rozeznanie

ja nie pamiętam kiedy mi się włosy elektryzowały więc pewnie masz rację, że dużo da pielęgnacja tak zasłyszałam, że pomaga a ile w tym prawdy to nie mam pojęcia i tak trzeba eksperymentować bo każdemu pasuje co innego
Heru19 jest offline  
Stary 2015-06-16, 18:12   #2451
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez incognito6 Pokaż wiadomość
Hmmm.. moj pierwszy post zostal olany, tak konkretnie, ale pal licho z tym... metoda prob i bledow doszlam do tego, ze glinka jednak moim wlosom nie sluzy

Przetestowalam tez olej z makadamii i zadowolona nie jestem, takie jakies niemrawe te wlosy sie zrobily. Nastepnym razem sprobuje oliwe z oliwek... wczesniej nie chcialam, bo przeciez jest taka banalna

Dlaczego nie?
Ja się na glinkach nie znam dlatego się nie wypowiadam

a co do słońca to z takich samych powodów jak jest szkodliwe dla skóry

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
czym czeszecie włosy? szukam szczotki , ale nie tt , bo mnie na nią nie stać. zależy mi bardziej na masażu głowy i żeby nie niszczyła włosów, moje włosy są półdługie , ale nie plączą się.
Ja widziałam tt w internecie już za 30 zł
Stary 2015-06-16, 18:29   #2452
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez incognito6 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie?
Temperatura I w niektórych przypadkach efekty kolorystyczne.
Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
Niczym To poszukaj drewnianej szczotki może?
Cytat:
Napisane przez FleurDeCerisier Pokaż wiadomość
a co do słońca to z takich samych powodów jak jest szkodliwe dla skóry
Nie zgadzam się W skórze pod wpływem słońca może dojść do zmian w DNA komórek (bo skóra jest żywą tkanką), jeśli chodzi o włos nie ma tak dużych problemów (bo włos na długości jest martwy). Jeśli chodzi o włosy główną rolę gra temperatura.
kascysko jest offline  
Stary 2015-06-16, 18:30   #2453
Cherry_Muffin
nibyżona

witam sie
mozna dolaczyc?

denko: 11/45
zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Cherry_Muffin jest offline  
Stary 2015-06-16, 18:31   #2454
tikkirimali
Raczkowanie

Ja mam TT z Poundland i spisuje sie swietnie!

Dziewczyny, nakladacie olejki na wlosy uprzednio oplukane woda czy bezposrednio nakladacie olejki na wlosy? Slyszalam, ze nalezy je najpierw splukac woda by wymyc kurz i zanieczyszczenia.
tikkirimali jest offline  
Stary 2015-06-16, 18:34   #2455
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tikkirimali Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nakladacie olejki na wlosy uprzednio oplukane woda czy bezposrednio nakladacie olejki na wlosy? Slyszalam, ze nalezy je najpierw splukac woda by wymyc kurz i zanieczyszczenia.
Nie jest to potrzebne, nakładaj tak, jak Ci to odpowiada. Większość zanieczyszczeń rozpuszcza się w tłuszczach, więc nie stanowią bariery dla ich działania
kascysko jest offline  
Stary 2015-06-16, 18:38   #2456
tikkirimali
Raczkowanie

Kascysko, dzieki.
Kupilam ostatnio odzywke z Herbal Essence taka z miodem i serdecznie ja polecam. Wlosy sa nie do poznania!
tikkirimali jest offline  
Stary 2015-06-16, 18:50   #2457
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
witam sie
mozna dolaczyc?
Heeej, zapraszamy. : >

Kto mnie zechce uratować? Chyba przyszedł kolejny kryzys włosowy...Staram się spać w włosach suchych i związanych w koka albo chociaż w związanych grubą gumką, kiedy nie mam czasu ich umyć wcześniej niż idę spać, tylko bezpośrednio przed. W każdej sytuacji są powyginane, sterczą, nie układają się. Na początku myślałam, że to kuracja z olejem arganowym z Marionu mi nie podpasowała i wysusza, odstawiłam. Potem zaczęłam używać oleju z orzechów laskowych - spowodował suszę, próbowałam dawać na końcówki, ale jest to samo, próbowałam z Kallosem Cherry, ale włosy nadal mają się tak samo. Nawilżałam, emolientowałam no i nic. Potem je oczyściłam, było odrobinkę lepiej. Odstawiłam humektanty, zaczęłam stosować emolienty, ale dalej nic. Wczoraj nałożyłam razem z Kallosem kolagen z elastyną (6-7 kropli), nic lepiej.

Są takie suche.. Niby błyszczące, ale się nie układają. Sterczą na boki, końcówki nie są zdyscyplinowane. Puszą się okropnie, w deszczową pogodę, gdy jest wilgotno to już w ogóle strasznie. No i jestem w kropce. Jak je chciałabym ułożyć w fale, wydobywać skręt to się nic nie utrzymuje. Jak chce na prosto, też nie. Jak kok ślimak na noc - dalej nieład. Sama już nie wiem, co mogę jeszcze wymyślić, żeby wyglądały przyzwoicie. Myślałam nad keratynowym prostowaniem, no ale to nie jest sposób na stałe. Wyglądają jakbym je niszczyła, nie dbała i w ogóle. :/
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-06-16, 19:01   #2458
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Heeej, zapraszamy. : >

Kto mnie zechce uratować? Chyba przyszedł kolejny kryzys włosowy...Staram się spać w włosach suchych i związanych w koka albo chociaż w związanych grubą gumką, kiedy nie mam czasu ich umyć wcześniej niż idę spać, tylko bezpośrednio przed. W każdej sytuacji są powyginane, sterczą, nie układają się. Na początku myślałam, że to kuracja z olejem arganowym z Marionu mi nie podpasowała i wysusza, odstawiłam. Potem zaczęłam używać oleju z orzechów laskowych - spowodował suszę, próbowałam dawać na końcówki, ale jest to samo, próbowałam z Kallosem Cherry, ale włosy nadal mają się tak samo. Nawilżałam, emolientowałam no i nic. Potem je oczyściłam, było odrobinkę lepiej. Odstawiłam humektanty, zaczęłam stosować emolienty, ale dalej nic. Wczoraj nałożyłam razem z Kallosem kolagen z elastyną (6-7 kropli), nic lepiej.

Są takie suche.. Niby błyszczące, ale się nie układają. Sterczą na boki, końcówki nie są zdyscyplinowane. Puszą się okropnie, w deszczową pogodę, gdy jest wilgotno to już w ogóle strasznie. No i jestem w kropce. Jak je chciałabym ułożyć w fale, wydobywać skręt to się nic nie utrzymuje. Jak chce na prosto, też nie. Jak kok ślimak na noc - dalej nieład. Sama już nie wiem, co mogę jeszcze wymyślić, żeby wyglądały przyzwoicie. Myślałam nad keratynowym prostowaniem, no ale to nie jest sposób na stałe. Wyglądają jakbym je niszczyła, nie dbała i w ogóle. :/
W jaki sposób używasz olei i masek/odżywek?
kascysko jest offline  
Stary 2015-06-16, 19:09   #2459
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Temperatura I w niektórych przypadkach efekty kolorystyczne.
Mi od słońca włosy strasznie płowieją i jaśnieją. Gdyby słońce przyciemniało włosy, a rozjaśniało skórę to bym je kochała A tak to z przerażeniem myślę o lecie-po ostatnim wróciłam do szkoły i sporo koleżanek się mnie pytało czy rozjaśniałam, a jak na historii nauczycielka strzeliła z pytaniem czy się zafarbowałam na blond, bo jakieś mam jaśniejsze te włosy, to już w ogóle mnie szlag trafił

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
witam sie
mozna dolaczyc?
No ba

Cytat:
Napisane przez tikkirimali Pokaż wiadomość
Ja na suche Kiedyś nakładałam na włosy spryskane zwykłą przegotowaną wodą, ale jakoś nie widziałam różnicy, więc dałam sobie spokój
201612060923 jest offline  
Stary 2015-06-16, 19:18   #2460
Cherry_Muffin
nibyżona

to pozwolę się przywitać fotkami włosów
ale niedługo je trochę skróce, bo chce się pozbyć tak dużego cieniowania i zobaczyć jak się zachowają ścięte na prosto
ostatnie zdjęcie pokazuje z czego zaczynałam w lipcu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7148 - Copy.JPG (154,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7155 - Copy.JPG (106,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7153 - Copy.JPG (151,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg user1165361_pic183260_1409408335.jpg (29,1 KB, 9 załadowań)

denko: 11/45
zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Cherry_Muffin jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości