Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-07-06, 19:38   #2941
Darjeeling
Raczkowanie

Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
Darjeeling - przeproteinowanie można "leczyć" bardzo długi, długi czas, zwłaszcza jak zrobiło się to mega mocno. dlatego ja bym nadal stosowała to i unikała protein.
Dzięki wielkie
Nie wiem, czy aż tak drastycznie je tymi proteinami traktowałam. Używałam jakiś czas maski Biovax Latte, potem tego szamponu Sylveco i nie wiem, czy to kwestia nadmiaru tych protein, czy też moje włosy ich po prostu nie lubią.
Martwię się tylko, czy odzyskam dawną porowatość, bo lubiłam swoje niskopory. Były wymagające, ale nie trzeba było dużo, by wyglądały dobrze.

Zastanawiam się też, czy nie powinnam ich bardziej nawilżać, ale nie chcę przesadzić w drugą stronę :/
Darjeeling jest offline  
Stary 2015-07-06, 20:14   #2942
201612060923
Konto usunięte

Zaszalałam dzisiaj i nałożyłam po myciu na pół godzinki taki miks:
-żółtko,
-kilka kropel oliwki Babydream,
-łyżeczka skrobi,
-kilka kropel soku z cytryny,
-porcja maski Milii,
-porcja balsamu z granatem Green Pharmacy,

Po spłukaniu jeszcze nałożyłam na dwie minutki balsam GP, bo ostatnio sięgając po proteiny, raz na 1,5 tygodnia, mam stracha, że je przeproteinuję. Zwłaszcza, że dzisiaj w taki gorąc zrobiły się nieco szorstkie.
Czekam na ochłodzenie, bo moje włosy i skalp upałów nie lubią.
Te pierwsze stają się nieco suche, szorstkawe oraz puszą się z lekka na wierzchu, zaś to drugie się poci po prostu.

A przed myciem naolejowałam na kilka godzin olejkiem z kokosem Lotonu-pięknie pachnie, za każdym razem gdy ruszyłam głową, to czułam śliczny, kokosowo-ciasteczkowy zapach.

Co nie zmienia faktu, że ja głupia, będę miała juro włosy śmierdzące żółtkiem(bo ja zazwyczaj najpierw robię, potem myślę ) i to na pewno spodoba się ludziom którzy będę jutro się ze mną cisnąć w ciasnej poczekalni u okulisty.
201612060923 jest offline  
Stary 2015-07-06, 20:34   #2943
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
A przed myciem naolejowałam na kilka godzin olejkiem z kokosem Lotonu-pięknie pachnie, za każdym razem gdy ruszyłam głową, to czułam śliczny, kokosowo-ciasteczkowy zapach.

Co nie zmienia faktu, że ja głupia, będę miała juro włosy śmierdzące żółtkiem(bo ja zazwyczaj najpierw robię, potem myślę ) i to na pewno spodoba się ludziom którzy będę jutro się ze mną cisnąć w ciasnej poczekalni u okulisty.
Mocno walczyłam dziś w Naturze, żeby nie wziąć tego Lotonu kokosowego i maski aloesowej NaturVital... Kurde, olejów mam w domu aż za dużo, muszę denkować I aloesowego Biovaxa mam jeszcze pół słoika + dwie saszetki Ale promocja i serce pęka... Co robić?

Wzięłam za to serum Mariona, z jojobą

Ech, mam okropne włosy po Kallosie Omega. Schną sobie teraz naturalnie, podsuszyłam je tylko 5 minut z jonizacją, ale są okropne. Z każdym użyciem Omegi coraz gorzej, a tu 1/4 słoja dopiero

77 58 50

Edytowane przez Pjerniczek
Czas edycji: 2015-07-06 o 20:35
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-07-06, 22:51   #2944
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Mocno walczyłam dziś w Naturze, żeby nie wziąć tego Lotonu kokosowego i maski aloesowej NaturVital... Kurde, olejów mam w domu aż za dużo, muszę denkować I aloesowego Biovaxa mam jeszcze pół słoika + dwie saszetki Ale promocja i serce pęka... Co robić?

Wzięłam za to serum Mariona, z jojobą

Ech, mam okropne włosy po Kallosie Omega. Schną sobie teraz naturalnie, podsuszyłam je tylko 5 minut z jonizacją, ale są okropne. Z każdym użyciem Omegi coraz gorzej, a tu 1/4 słoja dopiero
Hahahha. Ja też walczyłam ze sobą, żeby nie wziąć NaturVital aloesowej. Skuszę się chyba najpierw na Biovaxa do włosów blond... Chociaż sama już nie wiem. Nawilżaczy mi trzeba. Może znowu zacznę gotować siemię lniane. :p
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 44
Książki 2017: 2
sandrek jest offline  
Stary 2015-07-06, 23:04   #2945
Pjerniczek
Zadomowienie

Włosy doschły, wcześniej niepotrzebnie spanikowałam. Nie są złe, polubiły się z serum Mariona

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-07-07, 00:08   #2946
_Fanaberia_
Raczkowanie

Cytat:
Wow, no to zmiana naprawdę konkretna Fajnie, że udana

Dziwne, że w Łodzi nie ma, choćby w Manufakturze zrobić powinni... Strasznie lubię to miasto. Mam nadzieję, że uda mi się w te wakacje pojechać do mojego kumpla z Widzewa
No to jesteś jednym z wyjątków, bo co rusz słyszę jaka to Łódź brzydka, itd. I to jeszcze Łodzianie to mówią. Ja tak nie uważam, miasto zawsze mi się podobało. Nawet zniszczone, miało jakąś taką duszę. I te wszystkie śliczne kamienice. Prawda, sporo jest zaniedbanych, ale powoli 'władza miastowa' zaczyna się budzić i coś z tym robić.

Cytat:
ok, przygotowalam na wyjazd kosmetyki do wlosow
wcierki nie wezme, bo na miejscu mam zamiar kupic i przetestowac to: http://www.rossmannversand.de/produk...energizer.aspx
No z wyglądu to ta buteleczka wygląda co najmniej tajemniczo W życiu bym nie powiedziała, że to wcierka.

Cytat:

To to to to? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=70554

Trochę perfumy na włosy i jakoś przejdzie.

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

A w ogóle to pomyślałam sobie kiedyś, że mogliby zrobić taką 'akcję' w aptekach albo drogeriach pt. "Sprawdź swoją porowatość" i stałyby sobie konsultantki z mikroskopami i by każdemu chętnemu sprawdzały O ile by to ułatwiło sprawę włosomaniaczkom Bo chyba nie trzeba mieć doktoratu żeby sprawdzić porowatość pod mikroskopem? Choć pewnie się mylę? Tylko też kto by taką akcję zasponsorował...
No, ale pomarzyć można

Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline  
Stary 2015-07-07, 06:40   #2947
zielonymigotek
Zakorzenienie

Ja znów zapomniałam zabrać mikroskop od rodziców. Może kiedyś sobie zerknę jakie moje włosy są, jak będę pamiętać. Na razie biegnę po zakupy na rynek, póki nie ma takiego upału jeszcze.

27.08.2016r - włosy naturalne do ramionek efekt osiągnięty

moje blogi
https://naturenaturelka.wordpress.com/
od 24.11.2014 r. - uczę się języka angielskiego sama, mój blog https://jezykowepoczatki.wordpress.com/
zielonymigotek jest offline  
Stary 2015-07-07, 07:13   #2948
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Hahahha. Ja też walczyłam ze sobą, żeby nie wziąć NaturVital aloesowej. Skuszę się chyba najpierw na Biovaxa do włosów blond... Chociaż sama już nie wiem. Nawilżaczy mi trzeba. Może znowu zacznę gotować siemię lniane. :p
Ja bym tą maskę na waszym miejscu wzięła, bo ona jest rzadko na promocji, a pomyślcie sobie-lepiej zapłacić 16 zł czy 23 zł?

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
To to to to? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=70554

A w ogóle to pomyślałam sobie kiedyś, że mogliby zrobić taką 'akcję' w aptekach albo drogeriach pt. "Sprawdź swoją porowatość" i stałyby sobie konsultantki z mikroskopami i by każdemu chętnemu sprawdzały O ile by to ułatwiło sprawę włosomaniaczkom Bo chyba nie trzeba mieć doktoratu żeby sprawdzić porowatość pod mikroskopem? Choć pewnie się mylę? Tylko też kto by taką akcję zasponsorował...
No, ale pomarzyć można
Tak, ten. Z założenia poszłam do Natury po lakiery, olejek Green Pharmacy oraz płyn do higieny intymnej, ale nie mogłam, nie mogłam się powstrzymać, siła wyższa kazała mi to zrobić, bo promocja, bo lubię wszelakie olejki. Ale nie żałuję.

Ja bym chciała zbadać swoje włosy pod mikroskopem-niby mam niskoporowate według testu, ale chciałabym wiedzieć jak wyglądają w znacznym zbliżeniu. Poza tym dzięki mikroskopowi bym się dowiedziała jaką grubość mają moje włosy.

Po wczorajszych ekscesach moje włosy są w dobrym stanie-nawilżone, gładkie, ale też sypkie i błyszczące. Bez śladów przeproteinowania.
Stary 2015-07-07, 07:31   #2949
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Ja bym tą maskę na waszym miejscu wzięła, bo ona jest rzadko na promocji, a pomyślcie sobie-lepiej zapłacić 16 zł czy 23 zł?

Tak, ten. Z założenia poszłam do Natury po lakiery, olejek Green Pharmacy oraz płyn do higieny intymnej, ale nie mogłam, nie mogłam się powstrzymać, siła wyższa kazała mi to zrobić, bo promocja, bo lubię wszelakie olejki. Ale nie żałuję.

Ja bym chciała zbadać swoje włosy pod mikroskopem-niby mam niskoporowate według testu, ale chciałabym wiedzieć jak wyglądają w znacznym zbliżeniu. Poza tym dzięki mikroskopowi bym się dowiedziała jaką grubość mają moje włosy.

Po wczorajszych ekscesach moje włosy są w dobrym stanie-nawilżone, gładkie, ale też sypkie i błyszczące. Bez śladów przeproteinowania.
Weź nie kuś :p A do kiedy ta promocja, ktoś wie?
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-07-07, 08:13   #2950
Cherry_Muffin
nibyżona

ja kontroluje promocje i ta maska NaturVital jest co jakies 3-4 miesiące dość cyklicznie wraca, dlatego ja nadal jej nie kupiłam

denko: 11/45
zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Cherry_Muffin jest offline  
Stary 2015-07-07, 08:31   #2951
Annulka21
Zakorzenienie

Mam dwa dni wolnego I nie wiem czy nałożyć naftę czy olej kokosowy czy Isanę kakaową Za to myślę czy by nie wrócić do wcierek... Zawsze brakowało mi systematyczności ale może tym razem by się udało. W końcu o drożdżach pamiętam
Stary 2015-07-07, 08:33   #2952
Cherry_Muffin
nibyżona

haha widzę, że za dużo wolnego i nie wiesz co ze sobą zrobić?

sporo o tej Isanie kakaowej czytałam

ja polecam wcierki, baaaardzo je lubię a jak mam je w sprayu to już idealnie bo pstryk pstryk, masu masu i juz

zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Stary 2015-07-07, 08:59   #2953
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
haha widzę, że za dużo wolnego i nie wiesz co ze sobą zrobić?

sporo o tej Isanie kakaowej czytałam

ja polecam wcierki, baaaardzo je lubię a jak mam je w sprayu to już idealnie bo pstryk pstryk, masu masu i juz

Dokładnie Na razie się siostrzenicą zajmuję jak siostra wróci z pracy to coś pokombinuję. Może do tego czasu już będę wiedziała co nałożyć
Wcierki mi przedłużały świeżość włosów. Na lato będą jak znalazł
Stary 2015-07-07, 10:32   #2954
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie

Po kallosowej czekoladce mam obciążone, spuszone i postrączkowane włosy
M4rt3czk4_92 jest offline  
Stary 2015-07-07, 12:36   #2955
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
No właśnie doszłam wieczorem do wniosku, że jednak dzisiaj ją kupię Bo kolejna promocja będzie dopiero za dłuższy czas, a ja akurat zdążę zużyć Biovaxy

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
No to jesteś jednym z wyjątków, bo co rusz słyszę jaka to Łódź brzydka, itd. I to jeszcze Łodzianie to mówią. Ja tak nie uważam, miasto zawsze mi się podobało. Nawet zniszczone, miało jakąś taką duszę. I te wszystkie śliczne kamienice. Prawda, sporo jest zaniedbanych, ale powoli 'władza miastowa' zaczyna się budzić i coś z tym robić.

No, ale pomarzyć można
Ja Łódź uwielbiam, zawsze w niej odpoczywam od zgiełku Warszawy. Nie uważam za brzydką, każde miasto jest inne, a Łódź po prostu została zaniedbana i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej i odzyska swój blask. A do kamienic mam ogromną słabość W ogóle chciałabym mieszkać w kamienicy, a przyszło mi żyć w bloku Jednym z moich marzeń jest mieć mieszkanie w Łodzi, żeby czasem móc sobie odpocząć

Ja też nieraz fantazjowałam o takiej akcji mikroskopowej
Swojego najlepszego, obecnego fryzjera poznałam właśnie w podobnej sytuacji - w salonie trwała akcja sprawdzana włosów i skóry głowy. I widziałam swoje włosiska w dużym powiększeniu... Śmiesznie to wyglądało Ale to nie był ten najmocniejszy mikroskop, który pokazuje łuski, niestety.

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-07-07, 13:20   #2956
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie doszłam wieczorem do wniosku, że jednak dzisiaj ją kupię Bo kolejna promocja będzie dopiero za dłuższy czas, a ja akurat zdążę zużyć Biovaxy

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Ja Łódź uwielbiam, zawsze w niej odpoczywam od zgiełku Warszawy. Nie uważam za brzydką, każde miasto jest inne, a Łódź po prostu została zaniedbana i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej i odzyska swój blask. A do kamienic mam ogromną słabość W ogóle chciałabym mieszkać w kamienicy, a przyszło mi żyć w bloku Jednym z moich marzeń jest mieć mieszkanie w Łodzi, żeby czasem móc sobie odpocząć

Ja też nieraz fantazjowałam o takiej akcji mikroskopowej
Swojego najlepszego, obecnego fryzjera poznałam właśnie w podobnej sytuacji - w salonie trwała akcja sprawdzana włosów i skóry głowy. I widziałam swoje włosiska w dużym powiększeniu... Śmiesznie to wyglądało Ale to nie był ten najmocniejszy mikroskop, który pokazuje łuski, niestety.
Tak kusicie, że dzisiaj idę kupić.
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-07-07, 14:53   #2957
201612060923
Konto usunięte

Eh, od tego gorącego i suchego powietrza włosy zaczęły mi się puszyć, związałam je i zapomniałam ich rozpuścić u fotografa, na zdjęciach wyszłam żenująco, pewnie rozpuszczone włosy by podratowały sytuację.

Kupujcie, kupujcie, a jak nie spisze się u Was to możecie podrzucić mi.
Stary 2015-07-07, 15:42   #2958
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Eh, od tego gorącego i suchego powietrza włosy zaczęły mi się puszyć, związałam je i zapomniałam ich rozpuścić u fotografa, na zdjęciach wyszłam żenująco, pewnie rozpuszczone włosy by podratowały sytuację.

Kupujcie, kupujcie, a jak nie spisze się u Was to możecie podrzucić mi.
A do kiedy ta promocja jest? Bo dzisiaj nie zdążę kupić :p
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-07-07, 15:58   #2959
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A do kiedy ta promocja jest? Bo dzisiaj nie zdążę kupić :p
Jutro jeszcze trwa, od 9 lipca będzie nowa

Kupiłam w Auchan krem do włosów suchych

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-07-07, 16:05   #2960
sandrek
Zakorzenienie

Kuuuurde może dziś zdążę...
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-07-07, 16:36   #2961
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Kupiłam w Auchan krem do włosów suchych

Czyżby ten?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0543.jpg (40,8 KB, 18 załadowań)
Stary 2015-07-07, 16:42   #2962
sandrek
Zakorzenienie

15 minut szybciej i miałabym naturvital w domu już
* * * 2017 * * *
sandrek jest offline  
Stary 2015-07-07, 16:49   #2963
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Czyżby ten?
Właśnie ten przystojniak

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-07-07, 16:53   #2964
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie ten przystojniak

Haha Ja też właśnie kupiłam (ten przystojniak ze zdjęcia jest mój ) ale nie bardzo wiem jak go używać. Nie znam francuskiego
Stary 2015-07-07, 17:33   #2965
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Haha Ja też właśnie kupiłam (ten przystojniak ze zdjęcia jest mój ) ale nie bardzo wiem jak go używać. Nie znam francuskiego
Zapewne jest do spłukiwania, ale muszę przysiąść ze słownikiem i poczytać W necie za bardzo o nim nic nie ma :/

77 58 50
Pjerniczek jest offline  
Stary 2015-07-07, 19:37   #2966
Darjeeling
Raczkowanie

Cytat:
No, ale pomarzyć można
U mnie w drogerii na osiedlu były takie badania Co ciekawe - drogeria sieciowa, jedna z Marysieniek. Niestety nie mogłam się na nich zjawić, a szkoda, bo bardzo chciałam. Pozostaje mi czekać na kolejną taką okazję.

Też jestem z Łodzi i kocham swoje miasto. Nie uważam je za najpiękniejsze (o wiele bardziej podoba mi się Toruń, Kazimierz czy Sandomierz), ale za bardzo ładne i, niestety, zaniedbane. Cieszę się, że teraz zmienia się na lepsze, bo jest tego warte Tyle tu cudownych kawiarni, knajpek, księgarni, parków i zabytków, że mam całą listę miejsc do zobaczenia.
Darjeeling jest offline  
Stary 2015-07-07, 19:57   #2967
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:
Zapewne jest do spłukiwania, ale muszę przysiąść ze słownikiem i poczytać W necie za bardzo o nim nic nie ma :/

Też myślałam, że internet mnie poratuje a tu zonk Chyba wypróbuję ten krem jako d/s i b/s
Stary 2015-07-07, 20:01   #2968
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Zastanawiam sie nad jakas mocna silikonowa odzywka na te upaly. Co polecacie? Dove sie nada?

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline  
Stary 2015-07-07, 20:26   #2969
FleurDeCerisier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad jakas mocna silikonowa odzywka na te upaly. Co polecacie? Dove sie nada?
Nada się i jeszcze nivea ma silikony ale zdziwiłam się, że fructis którego kupiłam ich nie ma a szkoda bo moje włosy na długości bez silikonów to masakra
Stary 2015-07-07, 20:29   #2970
Cherry_Muffin
nibyżona

i po farbowaniu wyszło chyba trochę ciemniej, ale są jeszcze mokre, zresztą kolor najlepiej mi wygląda jakoś po trzecim umyciu

ciągle się zastanawiam czy spakowałam odpowiednie odlewki kosmetyków
trudno jak co kupię coś dodatkowo w DMie

zapuszczam:
33 - 52 - 55cm

Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości