Jaką ja mam w końcu cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-01, 12:29   #1
Paulina_1990
Przyczajenie

GG do Paulina_1990

Jaką ja mam w końcu cerę?

Proszę o poradę. Mam 15 lat, wchodzę w okres dojrzewania i jak wiadomo, skóra też wchodzi Nie potrafię się jednak zorientować, jaki mam typ cery. Opiszę jej cechy:
Na pozór wydaje się mieszana, bo na policzkach jest trochę sucha, ale świeci się nie tylko strefa T, ale i policzki! Nie mam pryszczy typowych w ogóle (szczęściara!), ale czasem na czole mam małe krostki jakby od spody, bo są w kolorze skóry.Na stan pryszczy itp. więc nie narzekam, wręcz jestem szczęśliwa.
To jaki to typ cery? Mieszana, tłusta, a może normalna z tendencją do połysku? Pytam, bo nie mam żadnego patentu na matowienie skóry - każdy krem robi to zdecydowanie za krótko i wysusza skórę, więc może po prostu powinnam używać kremów do innej cery niż mieszanej, jak do tej pory? Jestem w kropce, proszę o pomoc.
Paulina_1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 15:44   #2
jagoda622
Raczkowanie

Dot.: Jaką ja mam w końcu cerę?

dołanczam się do pytanka też mam taką cere najbardziej świeci się na nosie brodzie czole a troche mniej na policzkach
jagoda622 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 10:08   #3
agnieszka_mirek
Raczkowanie

Dot.: Jaką ja mam w końcu cerę?

Naprawde ciezko jest stawiac diagnoze bez obejrzenia pacjenta. Z Twojego opisu wnioskuje, ze masz cere mieszana. Przy tego typu cerze, policzki moga sie przetluszczac w srodkowej partii, natomiast same boki policzkow moga byc suche.
Napewno nie masz cery normalnej, ktora jest zupelnie zdrowa i napewno sie nie swieci. Skoro boki policzkow sa suche nie mozemy tez mowic o cerze tlustej.

Jezeli Twoja cera bardzo sie przetluszcza i wymaga kremu matujacego to stosuj go jedynie na dzien, bo jak sama sie przekonalas nadmierne uzywanie kremu matujacego przesusza skore. Na noc uzywaj kremu nawilzajacego. Ewentualnie krem matujacy i nawilzajacy stosuj na zmiane. Mozesz tez posmarowac twarz lekkim kremem nawilzajacym (cienka warstwe), odczekac chwile i nalozyc rowniez niewielka ilosc kremu matujacego- idealnie byloby gdyby kremy byly z tej samej firmy.

Jezeli Twoja skora jest przesuszona stosuj maseczki ziolowe. Maseczki z glinek rownie swietnie dzialaja - dostepne sa w aptekach lub drogeriach.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości