IDĘ NA WESELE POTRZEBUJĘ TOTALNEJ POMOCY :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-13, 08:56   #1
sarimatha
Rozeznanie

GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha

IDĘ NA WESELE POTRZEBUJĘ TOTALNEJ POMOCY :P

hej moje piękności
znowu wróciłam na stare wizażowe śmieci po długiej nieobecnosci i widzę że mam sporo zaległosći mam pytanie dotyczące makijażu i stroju na wesele. Idę jako osoba towarzysząca do rodziny mojego chłopaka i chciałabym wygladać jak należy w szafie znalazłam jedynie białą sukienkę która jest prześliczna satynowa z pistacjowymi delikatnymi wyszywanymi gałązkami, ale w bieli nie wypada isć na czyjś ślub a gałązki są mało widoczne z daleka, druga opcja to sukienka czarna ze stanem przy ciele , wykończeniem koronkowym a dół to klasyczna bombka do kolan, mimo że ją lubię to ona chyba też raczej nie pasuje na wieczór bo to krój koktajlowy więc zwracam się do was z prośbą o podsyłanie mi pomysłów, ostatni raz na weselu byłam 10 lat temu i nie chcę wygladać za poważnie na swój wiek czyli 18 lat :P (które skończe dzień przed weselem hehe) ale tez nie jak podlotek no i jeszcze propozycje fryzur, dodam ze włosy mam trochę za łopatki, nie chcę raczej koków itp. wolę końskie ogony albo rozpuszczone wlosy (raczej miękkie i puszyste niż wyprasowane) zastanawaiam się nad lokami (hihi moze afro sobie strzele )
Czekam też na propozycje makijażowe, wiem że makijaż powinien być wieczorowy ale z umiarem, zastanawiam się nad kolorystyką itd. jestem typową panią wiosną :brzoskwinowa cera, oczy niebiesko-zielone z granatową obwódką, włosy popielaty blad obecnie z rozjaśnionymi kosmykami od słońca nie dysponuję zdjęciem więc nie mogę podesłać
Na dole przedstawiam kilka moich propozycji moze z tego mi coś doradzicie?
dodam ze wesele jest 4 wrzesnia, więc pogoda moze być różna, proszę też o propozycje dodatków tj. szal, torebki, rajstopki i buciki - nosze rozmiar M (96-67-94) i mam 179 więc chyba sukienki które opinaja sylwetkę jak futerał odpadają :P
z góry dziękuję
sarimatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 09:31   #2
sarimatha
Rozeznanie

Re: IDĘ NA WESELE POTRZEBUJĘ TOTALNEJ POMOCY :P

nie wkleiły mi się propozycje grrr
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _smp_sklep_20040726114603_1090835163.jpg (8,6 KB, 799 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _smp_sklep_20040726114807_1090835287.jpg (35,9 KB, 763 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolekcje_obuwie_rylko_20031222144004_1072100404.jpg (21,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolekcje_obuwie_rylko_20031222144041_1072100441.jpg (22,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolekcje_obuwie_rylko_20031222144142_1072100502.jpg (23,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolekcje_obuwie_rylko_20040304142535_1078406735.jpg (22,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg but plis.jpg (9,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg but kokardka.jpg (10,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg but delikat.jpg (10,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolczyk kolor.jpg (4,9 KB, 756 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolczyk exotyk.jpg (6,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaż brzoskwinka.jpg (19,0 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaż duże oczy.jpg (8,2 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaż słoneczny.jpg (7,5 KB, 69 załadowań)
Stary 2004-08-13, 15:04   #3
sarimatha
Rozeznanie

halo jakiś maleńki odzew?
Stary 2004-08-16, 20:41   #4
sarimatha
Rozeznanie

Re: IDĘ NA WESELE POTRZEBUJĘ TOTALNEJ POMOCY :P wkleiłam zdjecie

wkleiłam zdjęcie może jednak ktoś się odezwie, cio?

było to zdjęcie właściwie nie planowane "z marszu" więc powiem tylko że włosy są takie jakie są naprawdę po tym jak wieczorem pójdę spać z mokra głową i rano je rozczeszę - tak sobie wiszą smętnie, był upalny dzień więc nie mam też grama makijażu więc myślę że łatwiej bedzie mi pomóc bo wszystkie niedostatki widac jak na dłoni , dziękuję upszejmie za każdą poradę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skanuj0038.jpg (72,0 KB, 175 załadowań)
Stary 2004-08-16, 21:15   #5
sarimatha
Rozeznanie

proszę mi pomóc buuuuu
Stary 2004-08-16, 21:37   #6
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Postawiłabym na dziewczęcy wdzięk- masz fajne dołeczki! Postaram się wkleić kilka zdjątek, ale muszę poszukać, bo właściwe "zbiory" zaginęły
Na początek włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AC.jpg (27,2 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg G.jpg (52,7 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg JM.jpg (20,6 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg KK.jpg (73,9 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg L.jpg (60,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LC.jpg (40,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MY.jpg (20,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S.jpg (65,1 KB, 40 załadowań)
Stary 2004-08-16, 21:58   #7
cynamonka
Raczkowanie

GG do cynamonka

Ah, ta pierwsza fryzurka wklejona przez Lazy_Morning jest przesliczna i na pewno wygladalabys w niej swietnie. Mysle, ze w tej pierwszej sukience, o ktorej piszesz wygladalabys zupelnie dobrze, musisz tylko dobrac dodatki, ktore sprawia, ze biel Twojej sukienki nie bedzie "nie na miejscu". Moglabys zalozyc jakas delikatna narzutke, szal. Jesli chodzi o makijaz na Twoim miejscu podkreslilabym oczy ( eyeliner i tzw. "kocie oko" :P plus ewentualnie srebrno-niebieski cien - jasniutki!) Hmm, co do tych dodatkow, to stawiam raczej na buciki w szpic niz te zaokraglone noski :P strasznie mi sie one nie podobaja,ale to subiektywna opinia :P Pozdrawiam!
cynamonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 21:59   #8
sarimatha
Rozeznanie

Lazy , dziękuję Ci ogromnie o takie fryzurki mi chodzi właśnie
dziękuję za komplement o dołeczkach dawno go nie słyszałam , ostatnio moja twarz wydaje mi się być płaska, na tym zdjeciu niezabardzo się sobie podobam a tu taki komplemencior
z niecierpliwoscią czekam aż wygrzebiesz zbiory jeśli miałabyś może dołączyłabyś propozycje makijaży i jakimi kosmetykami wykonać
i w ogóle dziękuje Ci bardzo
Stary 2004-08-16, 22:08   #9
sarimatha
Rozeznanie

śliczne toloki i te pierwsze i te które ma na głowie Kurkowa i ostatnie fale a'la Rita Heyworth w Gildzie
myślałam tez o regulacji łuków brwiowych, mam ciemne i w miarę zadbane(żel z oriflamu, od czasu do czasu przypruszę delikatnie brunatnym cieniem,przycinanie, wyskubywanie :/ ) ale myślę żeby dodać im odrobinkę charakteru, co do pantofelków to dziś widziałam ładne, niezbyt wysokie w szpic,ale nieduży
Cynamonko, może i z białą suknienką to nie byłby zły pomysł bo mogę narzucić jakiś ozdobny szal w kolorze pistacjowym i nie byłoby źle, ale jednak wolę się przejsc jeszcze w poszukiwaniu idealnej
Stary 2004-08-16, 22:13   #10
nenvena
Zadomowienie

No, mnie długo nie było więc mnie pewnie ominął ten watek- a niedawno byłam na weselu-kuzyna mojego chłopaka, mam 18 lat... Więc co conieco mogę poradzić
Strasznie jestes wysoka! Ja mam tylko 165 Ubrałam sukienke w kolorze popielatego, ciemnego rózu-wpadającą w sliwę, ale jasna, z jasnym różowym materiałem pod spodem. Sukienka była do kolan, nierówna i hmm, trudno opisac mi jak ona dokładnie jest uszyta- to taki trochę jakby szyfon, nie jest równa na dole, wygląda trochę jak płatki kwiatu, tak się układa, ale nie ma falbanek. U góry jest dekolt nieduży marszczony i cienkie ramiączka- tak ją opisuję, żebyś miała mniej więcej wyobrazenie. Ja się bałam, żeby ta sukienka nie była za bardzo-bo przeciez nie jestem z rodziny ani nic, a kupowałam ją na sylwestra. Okazało się że była idealna-orginalna, nie przesadzona w porównaniu z innymi ale nie czułam się jak szara mysz Miałam buty na obcasie 5cm- najlepszy do tańczenia, beżowe sandały na słupku, z kwiatkiem. Więc nic typoweo eleganckiego w moim stroju nie było. NIe miałam odpowiedniej torebki ani czasu na kupowanie nowej więc wygrzebałam maleńką srebrną i czułam się ok. Wesele było pod koniec czerwca, więc było raczej ciepło. Ty, masz miec we wrześniu więc oczywiście moje letnie ubranie średnio by sie nadawało. Jesli chodzi o czerń- mi tez wszyscy ją odradzali, ale myślę, że to trochę zalezy od tego, jakie to wesele (czy na wsi typowe, czy jakies trochę bardziej nowoczesne, ?) Siostra mojego chłopaka miała czarna spódnice w białe kwiaty z halka z szyfonu, do kolan z Simple i do tego czarny połyskujący top z bawełny. I klapki białe- te klapki to tak sobie, ale reszta była rewelacyjna. Więc czarny tez chyba można. Jak widać można i klasycznie i zupełnie nie, a jakoś wpuszćzą
Jesli chodzi o włosy, to masz zupełną racje- loki w stylu Aniołków Charliego, alebo fale-myślę, że ładnie Ci będzie w takiej jak na tym pierwszym portrecie, który zamieściłaś. Makijaż, to na pewno do stroju i fryzury- ja mialam odcienie zlotego i bezu-mocny mi jakoś nie podchodzi Zaraz coś przejrzę i ci prześlę.
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 22:18   #11
nenvena
Zadomowienie

Pisałaś coś o kucyku i afro
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg be.jpg (61,4 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image88.jpg (49,5 KB, 44 załadowań)
Stary 2004-08-16, 22:26   #12
nenvena
Zadomowienie

Ja nie wiem, czy Chcesz wybierac między swoimi ubraniami, czy szukac w sklepach, ale trochę inspiracji:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukknia.jpg (11,4 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 101936.jpg (10,1 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 110129.jpg (11,3 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 99366.jpg (8,4 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 65102.jpg (7,4 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 118567.jpg (8,9 KB, 129 załadowań)
Stary 2004-08-16, 22:28   #13
nenvena
Zadomowienie

Nie wiem, czemu ta 3 się tak garbi, może się nie mieściła w kadrze Jak już dowiesz się o sukience, to napisz i spróbuję podesłac makijaże
Stary 2004-08-16, 22:36   #14
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Buziak- kilka fotek
Moja kolejna radosna twórczość to ogólny sposób pacykowania oczu, jaki wg mnie byłby dla Ciebie korzystny.
W skrócie:
1. eye-liner lub ciemniejsza kredka na ok. 1/3 oka (przy zewnętrznym kąciku)- góra i delikatnie dół;
2. jasny cień na całą powiekę- od rzęs do brwi;
3. ciemniejszy cień- podążając za załamaniem powieki, nieco poziomo- jak na załączonej improwizacji
4. dobrze wytuszuj górne rzęsy, dolne delikatnie;
5. rozświetlacz pod brwiami.

Żeby "odpłaszczyć" buzię użyj delikatnego różu (lekko ukośnie, "modelując" kości policzkowe), najlepiej w odcieniu brzoskwiniowym, a powyżej- np. lekko migotliwego pudru rozświetlającego.

IMHO posują Ci kolorki wesołe, ale raczej delikatne. Dużo zależy od tego, jak się ubierzesz. Ale tak jak mówiłam- dziewczęcy wdzięk

uff... Zapomniałam o czymś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CH-kolorki.jpg (15,6 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg E.jpg (88,5 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pacykowanie-sposób.jpg (11,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg U.jpg (81,4 KB, 46 załadowań)
Stary 2004-08-17, 06:49   #15
sarimatha
Rozeznanie

ula napisał(a):
> Nie wiem, czemu ta 3 się tak garbi, może się nie mieściła w kadrze Jak już dowiesz się o sukience, to napisz i spróbuję podesłac makijaże

hłe hłe hłe może się garbii krzywi nogi ale sukieneczka śliczna
5 też ładna ale chyba za długa :P ale zastanawiam się nad pudrowym różem, lazurowym, i cielistym odcieniem złota ( skromny krój ale jaki kolor!!! ) zrobię więc tak, kupię sukienkę zrobię fotkę i wam prześlę
dziękuję za wszyściutkie propozycje a ta śliweczka musiała być naprawdę orginalna
dziś rano , jak się tylko obudziłam miałam wizję pomyślałam sobie że mogłoby być chłodno a ja na wierzch założyłabym lekki płaszczyk, mam z takiej ładnej tkaniny skórka słonia czy jakoś tak, jest bardzo mięciutki, delikatnie połyskuje i ma kolor głębookiej śliwki , jest troszkę za kolanka , do tego wpiąć w klepę czerwony szyfonowy kwiat i już mogę isć na casting do Chicago 2
Stary 2004-08-17, 08:43   #16
Sam
Zadomowienie

Ja też bym postawiła na dziewczęcość
Moim zdaniem nawet ta biała sukienka z gałązkami byłaby ok - a do tego np. zielony (w dość soczystym kolorku np. groszkowy) szal

Makijaż bardzo delikatny i świetlisty, na głowie loki - mozesz wpiąć we włosy jakis kwiat

Powinnas drobinke wyregulowac brwi - bo maja prosty kształ i są dosc szerokie przez co twarz wyglada nieco ciężej. Mozesz spróbować za pomocą odpowiednich kosmetyków do brwi uczesać je i wymodelować Koniecznie wymodeluj buzie jakims lekkim kolorkiem brązu - cos zblizonego do naturalnej opalenizny - a na policzki nałóż róż (w kolorku takim by pasował do kreacji i Twojego typu urody).

pozdrawiam i udanej zabawy

pzdr
sam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z1936480G.jpg (20,0 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nk2.jpg (29,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bhc1385.jpg (111,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bhc1332.jpg (100,7 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bhc0713.jpg (106,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (33,4 KB, 30 załadowań)
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 09:43   #17
MonisiaPP
Raczkowanie

GG do MonisiaPP

Witam Drogie Dziewczyny,
jak juz mowilmy o weselu to i sie podepne... ide na wesele rowniez jako towarzyszaca do rodziny narzeczonego , o godzinie 15 jest slub, wieczorem kolo 18:00 za miastem w bardzo eleganckim palacu wesele, poradzcie mi, dodam ze nie ma czasu na przebranie, czy wypada wystapic w bordowo- czarnej kreacji zakiet + spodnica o godzinie 15:00? Wesele jest w polowie wrzesnia. Bordo zakietu mieni sie az w czarny kolor wiec jest bardzo ciemny!! Prosze piszcie! z gory dzieki! i buziaki
MonisiaPP jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 09:52   #18
Ela
Zakorzenienie

Ja problemu nie widzę, na mini wesele w styxczniku kupilam sobie czarny garnirur jak znajde zdjecie to wstawie.
AA pod marynarka mialam gorset z cienkiego miekiego materialu i zeby zatuszowac golizne, mialam naszyjnik bordowy, szeroki.
Stary 2004-08-17, 10:16   #19
sarimatha
Rozeznanie

jam stara wyjadaczka kosmetykowa, ale jakoś w lato odechciewa mi się blizszych kontaktów z kolorówką, jednak bez nałozenia korektora pod oczy, odrobiny fluidu rozświetlajacego vipery na policzki i różu rimmela odcień santa rosa czyli taki brzoskwiniowo-różany nieczęsto wychodzę
z tymi brwiami chciałabym rzeczywiście cos zrobić hmmm nie orientujecie się ile moze kosztowac regulacja brwi u kosmetyczki? boję się też ze pani w takim salonie zrobi mi je przeraźliwie cienkie takie jak mają niektóre frytki i inne po solariach z odrostami
Stary 2004-08-17, 10:32   #20
sarimatha
Rozeznanie

Elu garnitur to odważny pomysł , musiałaś pięknie wygladać ,z klasą bardzo ciekawa jestem efektu jak będziesz miała zdjecie tej kreacji to prosze o wklejenie
hmmm myślę jednak że zdecyduję się na sukieneczkę w kolorze pastelowym , dziś zrobiłam przymiarkę białej i zonk jestem po kwietniowej diecie kopenhaskiej i troszkę schudłam, okazało się że sukienka musiałaby być o rozmiar mniejsze zebym jakos wyglądała, bo odstaje mi pokaźnie biust, plecy i talia źle sie układa a właściwie odstaje
Sam te fryzury są fantastyczne aż się boję poprosić w zakładzie o coś takiego
Monisiu mam ten sam problem popołudniu ślub, wieczorem wesele ehhh ale myślę że nie Ty jedna będziesz w takiej kreacji w kościele, nie wydaje mi się żeby kobiety były aż tak rozrzutne żeby kombinować dwa różne warianty , chociaż jeśli jesteś na miejscu i masz mozliwosć to mozesz spróbować wcisnąć się w jakiś kostiumik a potem szybko przebrać się w strój wieczorowy
Stary 2004-08-17, 11:07   #21
MonisiaPP
Raczkowanie

GG do MonisiaPP

Kochana gdybym to ja miala dwa odpowiednie wdzianka! na razie nic oprocz bordo zakietu nie wykombinowalam! slub jest nie w kosciele a w urzedzie... mam nadzieje ze jakos pojdzie! nie jestem bliską rodziną wiec nie specjalnie chce sie rzucac w oczy! nie chce wygladac jakbym sie wybierala na studniowke!!! PZDR
MonisiaPP jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 17:22   #22
maja55
Zakorzenienie

Sarimatho, regulacja brwi u kosmetyczki nie jest szczególnie droga, kosztuje około 12 zł. Jeżeli wcześniej nie regulowałaś brwi to radziłabym wybrać się właśnie do kosmetyczki, żeby były one profesjonalnie i równo "wyskubane". Myślę, że żadna kosmetyczka nie zrobiłaby z ciebie "wyskubanej frytki po solarium"
Mam nadzieję, że kiedy będziesz już gotowa(skompletujesz cały strój, wybierzesz fryzurę i makijaż) to załączysz na wizażu swoje zdjęcie bo czekam z niecierpliwością na tę przemianę
Stary 2004-08-21, 20:15   #23
Ela
Zakorzenienie

znalazłam zdjęcia, dodam ze nie zdązylam sie umalować i troche koslawo mi paznokcie wyszły, z mokrymi wychodziłam z domu...
Jak sie okazało, nie tylko ja mialam cieny garnitur na tym weselu. Nie żałuje zreszta wyboru bo zdazyłam juz ten garnitur przywdziać i mysle ze zrobie to jeszcze nie raz. A mam równiez w szafie kreacje szyte/kupowane na wesela, sylwestry i nigdy więcej swiatła dziennego (ani nocnego) nie ujrzały.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg weseln1.jpg (10,3 KB, 139 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg weselne.jpg (18,3 KB, 185 załadowań)
Stary 2004-08-21, 22:05   #24
Martiq:)
Zadomowienie

sarimatho podłączam się do watku bo tez mam 18 lat i tez nieługo wybieram sie na wesele!!!!!! więc mam osobistą prosbe do wszystkich GDZIE W WARSZAWIE MOGE DOSTAĆ FAJNĄ SUKIENKE NA WESELE???????????????? pozdrawiam i zycze ci , sarimatho, milej zabawy na weselu
Stary 2005-06-29, 15:05   #25
grażynka2
Przyczajenie

Dot.: IDĘ NA WESELE POTRZEBUJĘ TOTALNEJ POMOCY :P

a moze sukienka ze studniowki... skoro skonczylas 18 lat, pewnie masz gdzies taka

ja wlasnie zamierzam taka wlozyc w ta sobote na wesele, jest czarna, z lekka falą koło szyi, bez rękawków, w posrebrzane drobinki, ścięta pod kątem do kolan.
Sliczna
jak bede miec zdjecie z wesela, wkleje
a zaraz ide do fryzjera, ie mam pojecia co zrobic jako fryzure...
chyba na trwała sie polece
oto moje zdjecie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1072.JPG (42,5 KB, 78 załadowań)
grażynka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 15:13   #26
Karlotta
Raczkowanie

GG do Karlotta

Najpierw fryzurki
Karlotta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 15:15   #27
Karlotta
Raczkowanie

GG do Karlotta

ta sukienka we wczesniejeszej wiadomosci to mie sie tam przypadkowo zawieruszyla
Stary 2005-06-29, 15:21   #28
Karlotta
Raczkowanie

GG do Karlotta

i jeszcze sukienki
Stary 2005-06-29, 15:35   #29
mskladaczek
Zakorzenienie

Dziewczyny Drogie!
Patrzcie czasem na daty postow
Sarimatha prosila o rade 13 sierpnia 2004! Wesele, na ktore sie wybierala zapewne juz sie rok temu odbylo.
mskladaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 16:31   #30
Karlotta
Raczkowanie

GG do Karlotta

hehe masz racje a my tu zamieszczamy fotki hehe
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości