Uczulenie na hybrydę - Strona 17 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-02-14, 20:52   #481
seniorita1_
Przyczajenie

Dot.: Uczulenie na hybryde

cześć dziewczyny
uczulenie dopadło niestety i mnie. jestem na 99%pewna, że uczula baza Semilaca, robiąc paznokcie, zalałam cały paznokieć, no i żeby uniknąć brzydkiego mani, usunęłam (nieutwardzoną jeszcze) bazę nasączonym cleanerem wacikiem. na drugi dzień pojawiły się na palcu pęcherzyki i pokrzywka, pozostałe palce były lekko opuchnięte,hybryd nie ściągałam, teraz po 4dniach pęcherzyki znikają powoli, ale na nadgarstku pojawiły się krosty. Planuję zmienić baze na inna firmę, bo trochę wkręciłam się w hybrydy mam około 35kolorów a większej połowy jeszcze nie zdążyłam użyć.
Dodatkowo skóra z kciuka zaczęła mi schodzić i od ponad tygodnia nie mogę tego zagoić. Czy jest tutaj może taka osoba, która poradziła sobie z pękającą skóra przy opuszkach? wygląda to bardzo nieestetycznie i boli niemiłosiernie;<
Póki co smaruje maścią hydrocortisonum no i dbam o prawidłowe nawilżenie rąk.
W załączniku zdjęcia pęcherzyków dzień po założeniu hybrydy -według tego co czytałam, czeka mnie teraz martwa skóra no i pewnie znowu ból! Zdjęcia kciuka nie będę umieszczać, bo wygląda okropnie.

za każdą radę, będę wdzięczna!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12443865_1130066923693065_1951304991_o.jpg (39,8 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12754922_1130066920359732_369582608_o.jpg (44,9 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12752141_1130066933693064_725511458_o.jpg (48,2 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12722322_1130067060359718_2012673009_o.jpg (31,5 KB, 60 załadowań)
seniorita1_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 09:11   #482
justyna_dt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez seniorita1_ Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
uczulenie dopadło niestety i mnie. jestem na 99%pewna, że uczula baza Semilaca, robiąc paznokcie, zalałam cały paznokieć, no i żeby uniknąć brzydkiego mani, usunęłam (nieutwardzoną jeszcze) bazę nasączonym cleanerem wacikiem. na drugi dzień pojawiły się na palcu pęcherzyki i pokrzywka, pozostałe palce były lekko opuchnięte,hybryd nie ściągałam, teraz po 4dniach pęcherzyki znikają powoli, ale na nadgarstku pojawiły się krosty. Planuję zmienić baze na inna firmę, bo trochę wkręciłam się w hybrydy mam około 35kolorów a większej połowy jeszcze nie zdążyłam użyć.
Dodatkowo skóra z kciuka zaczęła mi schodzić i od ponad tygodnia nie mogę tego zagoić. Czy jest tutaj może taka osoba, która poradziła sobie z pękającą skóra przy opuszkach? wygląda to bardzo nieestetycznie i boli niemiłosiernie;<
Póki co smaruje maścią hydrocortisonum no i dbam o prawidłowe nawilżenie rąk.
W załączniku zdjęcia pęcherzyków dzień po założeniu hybrydy -według tego co czytałam, czeka mnie teraz martwa skóra no i pewnie znowu ból! Zdjęcia kciuka nie będę umieszczać, bo wygląda okropnie.

za każdą radę, będę wdzięczna!
Smaruj Unige;em, szybciej się zagoi.

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 20:44   #483
Only4him
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez EkspertSemilac Pokaż wiadomość
Szanowna Pani, przykro mi słyszeć, że spotkała Panią taka sytuacja. Wszystkie nasze produkty posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa, potwierdzający bezpieczeństwo i niezmienność składu. Posiadamy również certyfikaty Dermastetu, a produkty rekomendowane są przez wiele osób. Na rynku nie istnieje jednak żaden produkt kosmetyczny, który dałby gwarancję niewystąpienia niepożądanej reakcji. Składy naszych produktów dostępne są w kartach i na opakowaniu produktów oraz na naszej stronie. Każda z naszych Klientek jest wyjątkowa, w związku z czym reakcja na substancje zawarte w naszych produktach jest kwestią indywidualną. Zależy w dużym stopniu od przygotowania płytki, higieny narzędzi, prawidłowej aplikacji produktu i jego utwardzenia oraz ewentualnych skłonności Klienta do uczuleń. Staramy się, by nasze produkty były coraz lepsze, dlatego w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem <mail>w celu dokładnego wyjaśnienia sytuacji. Każda opinia jest dla nas ważna.

W razie pytań - chętnie pomogę
<chcesz się reklamować- wykup reklamę!>
Przykre to, ze Wasza firma uparcie wmawia wszystkim, że posiadacie atesty, certyfikaty, itd... jednak wszystkie uczulone Panie, które chcą te certyfikaty zobaczyć tak naprawdę nigdy ich na oczy nie widziały. Najlepiej zwalić winę na kupującą, że źle wykonała manicure lub jest alergiczką i sprawa rozwiązana
Pisałam o tym wcześniej, ale się przypomnę: po pierwsze od dwóch lat cały czas mam hybrydy na paznokciach, nigdy u mnie reakcja alergiczna nie wystąpiła, co dla mnie jednoznaczne jest z tym, ze prawidłowo wykonuje swój manicure oraz, że lakiery których używam nie maja w składzie tej substancji, która znajduje się w Waszych produktach. Po drugie nigdy na nic w swoim życiu uczulona nie byłam, a tu nagle coś takiego i dziwnym trafem po zastosowaniu Waszych produktów. Rozumiem, że takie sytuacje się zdarzają, a ja tutaj nie piszę po to, żeby "zniesławić" Waszą firmę, ale po to, żebyście w końcu się zastanowili nad swoimi produktami i starali się je ulepszacz, dla zdrowia i bezpieczeństwa Waszych klientów. I nie jestem przekonana co do tego, że na opakowaniu jest wypisany pełny skład produktu
Stary 2016-02-17, 23:15   #484
redeyes
Zakorzenienie

Dziewczyny.. po dłuższym namyśle doszłam do wniosku, że to nie semilac uczula, a fakt, że 'niedokładnie' robimy paznokcie (np. czasem delikatnie, nieumyślnie zalewając skórki, albo nakładając zbyt grube warstwy hybryd) bądź niewystarczająco długo utwardzając pod lampą warstwy. Stosowałam semilaca, po ok roku mnie uczuliło, bo właściwie hybrydy nosiłam non stop.. Zmieniłam firmę na spn, zrobiłam sobie trzy razy mani pod rząd, no i za ostatnim razem kładłam syrenkę, a nadmiar omiatałam pędzelkiem, więc być może coś tam się przeniosło na skórę wokół i tym samym utwardziło. No i oczywiście po kilku dniach dostałam wysypki krostek na jednym, małym palcu (u mnie na szczęście tak to się tylko objawia). Wydaje mi się, a raczej jestem przekonana, że uczulenie może wystąpić wtedy, gdy baza bądź top miała bezpośredni kontakt ze skórą. Poza tym lepiej jest robić dłuższe przerwy pomiędzy mani..
Stary 2016-02-17, 23:22   #485
BasiaSmoter
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Poza tym lepiej jest robić dłuższe przerwy pomiędzy mani..
To jest racja. Czasami dobrze jest dać pazurkom odpocząć
Stary 2016-02-17, 23:24   #486
nrussell
Przyczajenie

Hej dziewczyny, ja jestem uczulona na semilac i gelish (slabsza reakcja)Teraz uzywam Cnd shellac i jest ok a mam juz 5 manicure za soba. Ciekawa jestem czy macie jakies doswiadczenia z Opi gel color? Jakies niemile doswiadczenia?
nrussell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 12:49   #487
akane90
Przyczajenie

Witam
Mam ten sam problem co Wy tzn. uczulenie a mianowiecie: swędzęnie, opuchlizna, schodząca skóra, pęcherzyki.
A i zżółkła mi płytka paznokcia. Używam hybryd z semilac, tifton i CZ, baze i top semilac. Uczulenie wystąpiło po jakims czasie robienia hybrydek. Przez pewien czas nie robiłam w ogóle hybryd, ale ostatnio nie wytrzymałam i zrobiłam. Pomalowałam paznokcie troszkę dalej niż zwykle aby nie dotknąć skorek i pęcherzyków nie było tylko troszkę swędziało użyłam koloru 006 Semilac. Być może uczula mnie baza i top Semilac. Teraz zamówiłam sobie top i baze Neonail, sprawdzę czy będzie tak samo. Na początek połącze Neonail+ Tifton a następnie Neonail+ Semilac. Zobaczymy czy uczulenie nadal będzie się powtarzało. Pozdrawiam hybrydoholiczki
akane90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 13:39   #488
czuszka82
Moderator z pazurem

a czy macie też uczulenie na żel? bo może wyjściem jest położenie żelu silikonowego (odmaczalny w acetonie) lub twardego (piłowanie) i dopiero na to hybrydę? ładne paznokcie sa super ale nie za cenę zdrowia.

Wątek odlewkowy: odlewamy hybrydy
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 14:45   #489
maarlin
Raczkowanie

Czuszko,jawłaśnie dlatego kupiłam żel DR,na razie ze 2 tygodnie muszę odczekać ,żeby mi się pazurki zagoiły a potem dam znać,co i jak.Może nie uczuli.

Niestety twardy mnie uczula.

Edytowane przez maarlin
Czas edycji: 2016-02-18 o 14:47
maarlin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 14:54   #490
czuszka82
Moderator z pazurem

daj znać z ciekawości. Kurcze nie wiedziałam ze twardy też tak uczula. A akryl lub tytanki?

Wątek odlewkowy: odlewamy hybrydy
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 15:11   #491
enn_
Zakorzenienie

Twardy uczula podobnie do hybryd, akryl uczula mniej, ale caly czas wystepuje kontakt z polimerami.
Stary 2016-02-18, 17:50   #492
justyna_dt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
daj znać z ciekawości. Kurcze nie wiedziałam ze twardy też tak uczula. A akryl lub tytanki?
Akryl uczula koszmarnie, jak ktoś ma na Semilac, to prawie pewne, że na akryl też, ja po robieniu w rękawiczkach akrylem nie mogłam doleczyć palców... na żel też kładłam hybrydę i, niestety, też uczulenie.
redyes, masz trochę racji, ale są hybrydy, które nie wywołuję reakcji po kontakcie ze skórą, w sensie wiadomo, sprawa indywidualna, ale ja jednak w 100% ufam testom skórnym (zaraz mnie tu objadą specjalistki, ale trochę dont kier, bo u mnie się sprawdza ) i jest kilka hybryd, które na skórze nie wywołały u mnie żadnej reakcji i też nie uczulają mnie na paznokciach.

Stary 2016-02-18, 20:43   #493
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Akryl uczula koszmarnie, jak ktoś ma na Semilac, to prawie pewne, że na akryl też, ja po robieniu w rękawiczkach akrylem nie mogłam doleczyć palców... na żel też kładłam hybrydę i, niestety, też uczulenie.
redyes, masz trochę racji, ale są hybrydy, które nie wywołuję reakcji po kontakcie ze skórą, w sensie wiadomo, sprawa indywidualna, ale ja jednak w 100% ufam testom skórnym (zaraz mnie tu objadą specjalistki, ale trochę dont kier, bo u mnie się sprawdza ) i jest kilka hybryd, które na skórze nie wywołały u mnie żadnej reakcji i też nie uczulają mnie na paznokciach.
które to hybrydy, które nie wywołują żadnych reakcji uczuleniowych na Twojej skórze?

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

zwariowałam.. przeglądam nowe kolory semilaca.. żadna inna firma nie posiada w swoim asortymencie takich pięknych odcieni
Stary 2016-02-19, 11:47   #494
Irrri
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny.. po dłuższym namyśle doszłam do wniosku, że to nie semilac uczula, a fakt, że 'niedokładnie' robimy paznokcie (np. czasem delikatnie, nieumyślnie zalewając skórki, albo nakładając zbyt grube warstwy hybryd) bądź niewystarczająco długo utwardzając pod lampą warstwy. Stosowałam semilaca, po ok roku mnie uczuliło, bo właściwie hybrydy nosiłam non stop.. Zmieniłam firmę na spn, zrobiłam sobie trzy razy mani pod rząd, no i za ostatnim razem kładłam syrenkę, a nadmiar omiatałam pędzelkiem, więc być może coś tam się przeniosło na skórę wokół i tym samym utwardziło. No i oczywiście po kilku dniach dostałam wysypki krostek na jednym, małym palcu (u mnie na szczęście tak to się tylko objawia). Wydaje mi się, a raczej jestem przekonana, że uczulenie może wystąpić wtedy, gdy baza bądź top miała bezpośredni kontakt ze skórą. Poza tym lepiej jest robić dłuższe przerwy pomiędzy mani..
Dokładnie tak samo myślę. I nie chodzi mi tutaj o dziewczyny, które mają doświadczemie i robią dobrze hybrydy i które nie są uczulone na wszystkie marki, a na wybrane (w tym słynny Semilac), ale jeśli rok czy dwa organizm ma kontakt z daną substancją to alergia kontaktowa naprawdę może się pojawić. I nie podważam nikogo umiejętności, tylko mówię że hybrydy to chemia i trzeba się liczyć, że reakcja MOŻE (nie musi) się pojawić. Datego trzeba do tematu podejść rozsądnie. Wiecie że są dziewczyny które nie kładą pod kolor bazy? Albo które robią hybrydy na uszkodzone paznokcie. nie wspomnę o bezlitosnym zalewaniu skórek. To jest dopiero masakra,którą same sobie robią.
Irrri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 00:07   #495
justyna_dt
Zakorzenienie

Cytat:
które to hybrydy, które nie wywołują żadnych reakcji uczuleniowych na Twojej skórze?

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

zwariowałam.. przeglądam nowe kolory semilaca.. żadna inna firma nie posiada w swoim asortymencie takich pięknych odcieni
Przeczytałam właśnie mój post, który zacytowałaś, rany, ale bełkot, przepraszam za to u mnie żadnej reakcji skóra ani pazury nie wywołał Cosmetics Zone i AR Style, Mistero Milano i próbowany 2 dni temu Gelique z Nails Company. Dodatkowo, co dla mnie jest przełomem, zrobiłam test NeoNail Extra Base - ryzyk-fizyk, bo od monofazy NeoNail zaczęło się moje najgorsze uczulenie. No i po Extra Base zero objawów uczulenia chwalą się, że zmienili formułę i wygląda na to, że to prawda

Stary 2016-02-27, 21:51   #496
amelarol
Przyczajenie

u mnie również pojawia się ten sam problem. Manciure hybrydowy robię od ponad roku i dopiero niedawno dostałam paskudnego uczulenia. KIlka godzin po wykonaniu manciure hybrydowego puchną i swędzą mnie okropnie palce, do tego pojawiają się małe pęcherze, a skóra pod opuszkami twardnieje. W kolejnej fazie skóra na palcach zaczyna mi schodzić, czasem nawet aż do krwi... Początkowo myślałam, że uczulenie pojawia się przez stosowanie acetonu, jednak po odstawieniu nic się nie zmieniło, chyba będzie to koniec mojej kariery z hybrydą
amelarol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:49   #497
eM_Ka_
Wtajemniczenie

skończ trollować. W wątku o regeneracji o dziwo pisałaś że 7 m-cy nie robisz hybryd i paznokcie w końcu jakoś wyglądają, w wątku o CZ piszesz głupoty że używasz Semilac który o dziwo ma pojemność 6 ml a teraz sie dowiaduje że jesteś jedną z tych co niestety uczulenia dostały. Rozdwojenie jaźni? coś czuje że to nie ostatnia wiadomość od Ciebie którą czytam
eM_Ka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 11:12   #498
minthema
Zakorzenienie

Dopadło i mnie chyba...
U mnie jest i tyle zawiła sytuacja, że jednocześnie leczyłam zanokcicę. Ale od początku.
W lipcu zaczęły mi się robić zmiany właśnie spowodowane zanokcicą. Pomijam fakt, że olałam temat i zaczęłam je leczyć dopiero w grudniu, moja głupota, myślałam, że "samo przejdzie". Jakoś we wrześniu zainteresowałam się tematem hybryd i zaczęłam używać lakierów z Cosmetics Zone (baza, kolor, top). Miałam problem z opuchniętymi i bardzo obolałymi wałami paznokciowymi, później ze stopniowym odchodzeniem płytki od palca a nawet wyciekiem ropnym. Wiedziałam jednak, że nie ma to związku z hybrydami bo zaczęło się zanim zaczęłam ich używać. Jakoś w listopadzie zaczęłam używać harda z Semilaca jednak nie wpłynęło to w jakikolwiek sposób na stan moich paznokci - był on całkowicie spowodowany nieleczeniem choroby. W grudniu poszłam do dermatologa, przepisała mi krem, wodę jodowaną i jakieś tabletki. Bardzo pomogło, opuchlizna zeszła, ból ustąpił, po ropie nie było śladu jednak podczas odsuwania skórek delikatnie mnie bolało i mimo braku opuchlizny w niewielkim stopniu miałam zaczerwienione wały paznokciowe. Dermatolog przepisała mi sterydową maść (bedicort g). Jakiś tydzień później kupiłam sobie pierwsze 2 kolory z Semilaca i zrobiłam nim manicure (baza i top niezmiennie z CZ, czasem zamiast bazy używam harda). Już w nocy obudziło mnie potworne swędzenie, zaczerwienienie, opuchlizna. W ogóle nie połączyłam faktów, przeczytałam ulotkę Bedicort G i była tam zamieszczona informacja, że może uczulać i wywoływać świąd. Byłam przekonana, że to ona mnie uczuliła więc pani dermatolog przepisała mi tabletki na świąd, właśnie na uczulenia (telfexo). Na jakiś tydzień odstawiłam maść, potem stwierdziłam, że skoro po tabletkach nic mnie nie swędzi to mogę jej używać wtedy kiedy biorę tabletki (już tyle czasu męczę się z tymi dłońmi, że chciałam jak najbardziej na nie działać a ponoć ta maść jest mocna i dobra). W tym czasie świąd ustąpił jednak skóra wokół i pod paznokciami zrobiła się sucha, twarda, w końcu się łuszczyła. Ciągle myślałam, że to skutki maści. Oczywiście w międzyczasie raz czy dwa razy wykonałam manicure Semilaciem. Kiedy tabletki się skończyły odstawiłam maść. Dzisiaj (a właściwie to dzisiaj w nocy) doznałam olśnienia - wczoraj zrobiłam manicure Semilaciem, maści nie używam a w nocy znowu obudziło mnie potworne swędzenie, zadrapałam się aż do krwi w jednym miejscu (wiem, nie powinnam ale nie dało się inaczej...). Palce mam mocno opuchnięte, nie mam takich pęcherzyków z wodą o jakich piszecie, bardziej to wygląda jak u jednej z wizażanek, która wstawiała tu zdjęcie http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1437998263 , tylko u mnie te krostki występują jakby pod opuchlizną, widać je pod odpowiednim kątem i światłem. Jestem załamana, że znowu czeka mnie etap łuszczenia skóry, walczę o ładny przyrost, długą płytkę a znowu mnie to cofnie i będę zaczynać od nowa
Dzisiaj będę wykonywać próbę uczuleniową na ręce, będę testować bazę, top, kolor z CZ oraz kolor i harda z Semilaca. Kolor na bank mnie uczula, mam nadzieję, że hard nie będzie bo lubiłam nim przedłużać i wzmacniać paznokcie a inna firma nie ma podobnego produktu na rynku (nie chcę używać żeli). No i mam nadzieję, że CZ mnie nie uczula, nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłych lakierów a na próby z droższymi hybrydami mnie nie stać Albo inaczej - szkoda mi jednak pieniędzy na lakiery za 70zł, Semilac to był dla mnie max. I tak mi szkoda Semilaca bo kolory ma piękne. No ale zdrowie i komfort najważniejsze.
Muszę się uporać z uczuleniem żeby wiedzieć czy wyleczyłam zanokcicę - ostatnio myślałam, że nadal się z nią zmagam a to okazało się być uczulenie...

W każdym razie - któraś z Was pisała, że maść bedicort g jej pomogła, o ironio, myślałam że to ona mnie uczula... Więc rozumiem, że mogę z powodzeniem jej używać na swędzące palce?
Muszę się jeszcze uzbroić w telfexo, jednak na świąd bardzo dobrze pomagało. Mam też betnovate C, tribiotic i maść z wit. A, przydadzą się?
Teraz jeszcze będę pewnie potrzebować coś na suchą i łuszczącą się skórę, co polecacie?
Do tego muszę mieć jeszcze na uwadze, że dermatolog zabroniła mi kontaktu z wodą więc jakiekolwiek moczenia odpadają..

No cóż... dobrze jest być jednak świadomym mimo wszystko

Edytowane przez minthema
Czas edycji: 2016-02-28 o 11:16
minthema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 14:14   #499
kundiwa
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny,

Niektóre z Was ta informacja może ucieszyć (lub nie), ale...Obalam Waszą teorię. Od roku używam lakierów hybrydowych 3w1 firmy NeoNails. NIGDY NIE UŻYWAŁAM SEMILLAC-a.
Przed Świętami po raz pierwszy dopadło mnie uczulenie. Kupiłam wtedy nowy, czerwony lakier. Myślałam, że coś jest nie tak z tym jednym kolorem, ale niestety nie. Wczoraj zrobiłam hybdyry w kolorze nude (które robiłam wcześniej "milion" razy, zawsze było ok...) - dziś rano obudziłam się z opuchniętymi, czerwonymi palcami i krostkami wokół skórek. Więc to nie konkretnie Semillac Was uczula.
Teorię żarówek wykluczam-ostatnio robiłam siostrze i kumpeli hybrydy na mojejlampie i było ok.
Dodam, że robiłam przerwy pomiędzy zabiegami.
Ale chyba wracamy do puktu wyjścia.
Mam jeszcze jedną teorię. Wczoraj przed nałożeniem lakieru odsuwałam i podcinalam skórki. Myślę, że lakier mógł dostać się do skóry poprzez rany. Sprawdzę to za kilka dni.

Wnioski:

Uczulenie pojawia się po kilku miesiącach.
Nie jest to wina Semillaca, tylko samych hybryd.
Żarówki są ok.
Co jest powodem? Nie mam pojęcia.

Być może lakier dostaje się nam za głęboko pod skórki? Niby maluję paznokcie naprawdę równo, zostawiam ok. 1 mm wolnej przestrzeni od skórek, ale jednak hybrya zawsze delikatnie płynie (nawet jeśli tego aż tak nie widać)...

Ale jestem załamana. Rano pierwsze co ściągałam lakier, teraz, po kilku godz. jest minimalnie lepiej...Ale pojawiają mi się (opórcz symptomów na palcach) czerwone plamy na całym ciele.. Idę pić wapno...

Co robić?! ;(
kundiwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 22:52   #500
minthema
Zakorzenienie

No niekoniecznie. Ja pół roku używałam CZ i nic się nie działo a po kolorze z Semi na drugi dzień mam palce jak serdelki, kaszkę i podskórne bąbelki na całych palcach, uczucie gorąca i swędzą tak, że płakać się chce.
Wiadomo, co osoba to reakcja, jeden może być uczulony na Semi, inny na SPN a jeszcze inny na każdą hybrydę. Więc nie ma co uogólniać

btw. Ja nie wycinam skórek, staram się nie zalewać ich, generalnie nie jestem alergikiem, nigdy nie miałam na nic uczulenia (a przynajmniej stwierdzonego, mam podejrzenia co do płatków owsianych ale generalnie to nic mnie nie rusza).

Stary 2016-02-29, 10:07   #501
violka_o
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
skończ trollować. W wątku o regeneracji o dziwo pisałaś że 7 m-cy nie robisz hybryd i paznokcie w końcu jakoś wyglądają, w wątku o CZ piszesz głupoty że używasz Semilac który o dziwo ma pojemność 6 ml a teraz sie dowiaduje że jesteś jedną z tych co niestety uczulenia dostały. Rozdwojenie jaźni? coś czuje że to nie ostatnia wiadomość od Ciebie którą czytam
I po co laska pisze, że jest uczulona. Nakręca tylko niepotrzenie dyskusję. Jaki tego cel?Ech....

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Dopadło i mnie chyba...
U mnie jest i tyle zawiła sytuacja, że jednocześnie leczyłam zanokcicę. Ale od początku.
W lipcu zaczęły mi się robić zmiany właśnie spowodowane zanokcicą. Pomijam fakt, że olałam temat i zaczęłam je leczyć dopiero w grudniu, moja głupota, myślałam, że "samo przejdzie". Jakoś we wrześniu zainteresowałam się tematem hybryd i zaczęłam używać lakierów z Cosmetics Zone (baza, kolor, top). Miałam problem z opuchniętymi i bardzo obolałymi wałami paznokciowymi, później ze stopniowym odchodzeniem płytki od palca a nawet wyciekiem ropnym. Wiedziałam jednak, że nie ma to związku z hybrydami bo zaczęło się zanim zaczęłam ich używać. Jakoś w listopadzie zaczęłam używać harda z Semilaca jednak nie wpłynęło to w jakikolwiek sposób na stan moich paznokci - był on całkowicie spowodowany nieleczeniem choroby. W grudniu poszłam do dermatologa, przepisała mi krem, wodę jodowaną i jakieś tabletki. Bardzo pomogło, opuchlizna zeszła, ból ustąpił, po ropie nie było śladu jednak podczas odsuwania skórek delikatnie mnie bolało i mimo braku opuchlizny w niewielkim stopniu miałam zaczerwienione wały paznokciowe. Dermatolog przepisała mi sterydową maść (bedicort g). Jakiś tydzień później kupiłam sobie pierwsze 2 kolory z Semilaca i zrobiłam nim manicure (baza i top niezmiennie z CZ, czasem zamiast bazy używam harda). Już w nocy obudziło mnie potworne swędzenie, zaczerwienienie, opuchlizna. W ogóle nie połączyłam faktów, przeczytałam ulotkę Bedicort G i była tam zamieszczona informacja, że może uczulać i wywoływać świąd. Byłam przekonana, że to ona mnie uczuliła więc pani dermatolog przepisała mi tabletki na świąd, właśnie na uczulenia (telfexo). Na jakiś tydzień odstawiłam maść, potem stwierdziłam, że skoro po tabletkach nic mnie nie swędzi to mogę jej używać wtedy kiedy biorę tabletki (już tyle czasu męczę się z tymi dłońmi, że chciałam jak najbardziej na nie działać a ponoć ta maść jest mocna i dobra). W tym czasie świąd ustąpił jednak skóra wokół i pod paznokciami zrobiła się sucha, twarda, w końcu się łuszczyła. Ciągle myślałam, że to skutki maści. Oczywiście w międzyczasie raz czy dwa razy wykonałam manicure Semilaciem. Kiedy tabletki się skończyły odstawiłam maść. Dzisiaj (a właściwie to dzisiaj w nocy) doznałam olśnienia - wczoraj zrobiłam manicure Semilaciem, maści nie używam a w nocy znowu obudziło mnie potworne swędzenie, zadrapałam się aż do krwi w jednym miejscu (wiem, nie powinnam ale nie dało się inaczej...). Palce mam mocno opuchnięte, nie mam takich pęcherzyków z wodą o jakich piszecie, bardziej to wygląda jak u jednej z wizażanek, która wstawiała tu zdjęcie http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1437998263 , tylko u mnie te krostki występują jakby pod opuchlizną, widać je pod odpowiednim kątem i światłem. Jestem załamana, że znowu czeka mnie etap łuszczenia skóry, walczę o ładny przyrost, długą płytkę a znowu mnie to cofnie i będę zaczynać od nowa
Dzisiaj będę wykonywać próbę uczuleniową na ręce, będę testować bazę, top, kolor z CZ oraz kolor i harda z Semilaca. Kolor na bank mnie uczula, mam nadzieję, że hard nie będzie bo lubiłam nim przedłużać i wzmacniać paznokcie a inna firma nie ma podobnego produktu na rynku (nie chcę używać żeli). No i mam nadzieję, że CZ mnie nie uczula, nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłych lakierów a na próby z droższymi hybrydami mnie nie stać Albo inaczej - szkoda mi jednak pieniędzy na lakiery za 70zł, Semilac to był dla mnie max. I tak mi szkoda Semilaca bo kolory ma piękne. No ale zdrowie i komfort najważniejsze.
Muszę się uporać z uczuleniem żeby wiedzieć czy wyleczyłam zanokcicę - ostatnio myślałam, że nadal się z nią zmagam a to okazało się być uczulenie...

W każdym razie - któraś z Was pisała, że maść bedicort g jej pomogła, o ironio, myślałam że to ona mnie uczula... Więc rozumiem, że mogę z powodzeniem jej używać na swędzące palce?
Muszę się jeszcze uzbroić w telfexo, jednak na świąd bardzo dobrze pomagało. Mam też betnovate C, tribiotic i maść z wit. A, przydadzą się?
Teraz jeszcze będę pewnie potrzebować coś na suchą i łuszczącą się skórę, co polecacie?
Do tego muszę mieć jeszcze na uwadze, że dermatolog zabroniła mi kontaktu z wodą więc jakiekolwiek moczenia odpadają..

No cóż... dobrze jest być jednak świadomym mimo wszystko
Harda nie stosuje się zamiast bazy. Pod harda i tak trzeba dać bazę...

Nie rób testów na ręce, na opakowani jest przecież napisane, że zabroniony jest kontakt substancji ze skórą.

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kundiwa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedną teorię. Wczoraj przed nałożeniem lakieru odsuwałam i podcinalam skórki. Myślę, że lakier mógł dostać się do skóry poprzez rany. Sprawdzę to za kilka dni.
Też jestem przekonana, że kontakt ze skórą może spowodować uczulenie. Tylko dziwi mnie, że laski chcą robić sobie testy na skórze przez co jeszcze pogarszają swój stan i jeszcze bardziej narażają skórę na kontakt z alergenem.
Stary 2016-02-29, 13:03   #502
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez violka_o Pokaż wiadomość
I po co laska pisze, że jest uczulona. Nakręca tylko niepotrzenie dyskusję. Jaki tego cel?Ech....

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Harda nie stosuje się zamiast bazy. Pod harda i tak trzeba dać bazę...

Nie rób testów na ręce, na opakowani jest przecież napisane, że zabroniony jest kontakt substancji ze skórą.

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Też jestem przekonana, że kontakt ze skórą może spowodować uczulenie. Tylko dziwi mnie, że laski chcą robić sobie testy na skórze przez co jeszcze pogarszają swój stan i jeszcze bardziej narażają skórę na kontakt z alergenem.

Bardzo dużo osób używa harda zamiast bazy kiedy nie przedłuża paznokcia

To w jaki sposób mam sprawdzić czy i które dokładnie produkty mnie uczulają? Bardziej boję się nakładać ich na paznokcie szczerze mówiąc niż na kawałek ręki..

Co do tego, że tylko kontakt ze skórą wywołuje uczulenie - robiąc maniucure na bank nie zalałam skórek a jednak uczulenie wychodzi. Myślę, że opary produktu również mają prawo uczulić. Przecież odzywały się tu dziewczyny, którym wyszło uczulenie robiąc komuś mani w rękawiczkach.

Stary 2016-02-29, 13:26   #503
Armara
Raczkowanie

minthema - sorry ale jeżeli nie stosujesz się do instrukcji użytkowania danego produktu (a na stronie semilaca wyraźnie pisze że najpierw baza), to nie dziw się że mogą wystąpić nieprzewidziane skutki uboczne typu uczulenie lub inne problemy z paznokciami. Poza tym stosowanie tak silnej chemii na pazury, w sytuacji gdy masz je chore też jest średnio trafionym pomysłem. Dodatkowo je osłabiasz, i dodatkowo zwiększasz ryzyko reakcji alergicznej.
Co do testów skórnych to mam mieszane uczucia, z jednej strony w końcu w ten sposób sprawdza się wszelkiego typu alergie, jednak z drugiej strony to jest preparat stosowany na płytkę paznokcia. On inaczej może się zachować na skórze, a inaczej na paznokciu, inny może też być stopień ewentualnej reakcji alergicznej. Jeżeli już chcesz sprawdzać to sprawdzaj to na jednym paznokciu tak jak normalnie robisz manicure. Tylko najpierw wylecz pazury ponieważ inaczej możesz się po prostu uczulić na wszystkie lakiery, a na tym chyba Ci nie zależy.
Armara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 13:49   #504
blond bunny
Zakorzenienie

Odnosnie uczulenia mimo stosowania rękawiczek.
Jeżeli pracujemy ostrożnie zadne uczulenie nie wyjdzie nam.
Uzywalam hybryd OPi jakieś 2 miesiące, a później 3 miesiące Semilaca. Po ostatnim razie, jakis miesiąc temu, wyszło mi 2 dni po zrobieniu uczulenie- spuchniete, czerwone, swedzace skórki wokół paznokci i parę bąbelków. Skorek nigdy nie wycinalam , tylko odsuwam. Mimo to, hybrydę ponosilam 3 tygodnie do zdjęcia, a uczulenie samoistnie minęło w ciągu półtora tygodnia, mniej więcej w czasie gdy pojawił się lekki milimetrowy odrost.
Obecnie od 2 tygodni maluje paznokcie zwykłym lakierem, odpoczywam od hybryd. Jednak ponieważ jestem manicurzystka mam dalej ciągły kontakt z Semilaciem, pracuje na nim codziennie. W rękawiczkach. I dopóki pilnuje się by pracować czysto, zero kontaktu mojej skory z produktem to nic mi nie jest. Jednego dnia czyscilam oblepione buteleczki- od razu uczulenie na palcach. Kilka dni i przeszło. W innym tygodniu dotknelam opuszkami palców gąbki nasaczonej hybryda, po cieniowaniu i juz swedzaca czerwona plama na dłoni.
Moim zdaniem i z moich doswiadczen- to kontakt produktu ze skora powoduje uczulenie. Nie opary, bo gdyby opary to juz nie moglabym pracować w zawodzie.
Czasem wystarczy taki drobiazg jak to, ze osoba uczulona zdejmuje po stylizacji rękawiczki i gola dłonią odlozy umazany produkt do szafki. Czasem tego nawet się nie zauważy, ze buteleczka leciutko sie lepila. Albo wyrzucenie wacikow z warstwa dyspersyjna ... Myślę, ze tak to działa, a póki co każdy kolejny dzień pracy mi to potwierdza.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:

To w jaki sposób mam sprawdzić czy i które dokładnie produkty mnie uczulają? Bardziej boję się nakładać ich na paznokcie szczerze mówiąc niż na kawałek ręki..

Co do tego, że tylko kontakt ze skórą wywołuje uczulenie - robiąc maniucure na bank nie zalałam skórek a jednak uczulenie wychodzi. Myślę, że opary produktu również mają prawo uczulić. Przecież odzywały się tu dziewczyny, którym wyszło uczulenie robiąc komuś mani w rękawiczkach.
A pomyslalas ze wystarczy, ze wycierajac cleanerem dyspersję po topie wcierasz uczulajacy produkt w skore wokół paznokcia? mając ranki wokół paznokci czy np. przepilowana, cienka płytkę to juz wystarczy by produkt drażnil i wywołał alergie bądź po prostu reakcje kontaktowa.

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
minthema - sorry ale jeżeli nie stosujesz się do instrukcji użytkowania danego produktu (a na stronie semilaca wyraźnie pisze że najpierw baza), to nie dziw się że mogą wystąpić nieprzewidziane skutki uboczne typu uczulenie lub inne problemy z paznokciami. Poza tym stosowanie tak silnej chemii na pazury, w sytuacji gdy masz je chore też jest średnio trafionym pomysłem. Dodatkowo je osłabiasz, i dodatkowo zwiększasz ryzyko reakcji alergicznej.
Co do testów skórnych to mam mieszane uczucia, z jednej strony w końcu w ten sposób sprawdza się wszelkiego typu alergie, jednak z drugiej strony to jest preparat stosowany na płytkę paznokcia. On inaczej może się zachować na skórze, a inaczej na paznokciu, inny może też być stopień ewentualnej reakcji alergicznej. Jeżeli już chcesz sprawdzać to sprawdzaj to na jednym paznokciu tak jak normalnie robisz manicure. Tylko najpierw wylecz pazury ponieważ inaczej możesz się po prostu uczulić na wszystkie lakiery, a na tym chyba Ci nie zależy.
Zgadzam się. Stosowanie na skórze jest totalnie głupie w sytuacji gdy producent sam tego zabrania. Po cos to robi. Produkt jest silnie drażniący i przeznaczony do stosowania na zdrowa płytkę paznokcia. Hybryda to nie jest zwykły lakier, trzeba sobie zdawać sprawę ze jest dużo przeciwwskazań do manicuru hybrydowego.
Stary 2016-02-29, 14:10   #505
justyna_dt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kundiwa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Niektóre z Was ta informacja może ucieszyć (lub nie), ale...Obalam Waszą teorię. Od roku używam lakierów hybrydowych 3w1 firmy NeoNails. NIGDY NIE UŻYWAŁAM SEMILLAC-a.
Przed Świętami po raz pierwszy dopadło mnie uczulenie. Kupiłam wtedy nowy, czerwony lakier. Myślałam, że coś jest nie tak z tym jednym kolorem, ale niestety nie. Wczoraj zrobiłam hybdyry w kolorze nude (które robiłam wcześniej "milion" razy, zawsze było ok...) - dziś rano obudziłam się z opuchniętymi, czerwonymi palcami i krostkami wokół skórek. Więc to nie konkretnie Semillac Was uczula.
Teorię żarówek wykluczam-ostatnio robiłam siostrze i kumpeli hybrydy na mojejlampie i było ok.
Dodam, że robiłam przerwy pomiędzy zabiegami.
Ale chyba wracamy do puktu wyjścia.

Wnioski:

Uczulenie pojawia się po kilku miesiącach.
Nie jest to wina Semillaca, tylko samych hybryd.
Żarówki są ok.
Co jest powodem? Nie mam pojęcia.

Być może lakier dostaje się nam za głęboko pod skórki? Niby maluję paznokcie naprawdę równo, zostawiam ok. 1 mm wolnej przestrzeni od skórek, ale jednak hybrya zawsze delikatnie płynie (nawet jeśli tego aż tak nie widać)...

Ale jestem załamana. Rano pierwsze co ściągałam lakier, teraz, po kilku godz. jest minimalnie lepiej...Ale pojawiają mi się (opórcz symptomów na palcach) czerwone plamy na całym ciele.. Idę pić wapno...

Co robić?! ;(
Teoria jak teoria, moje uczulenie też zaczęło się właśnie od NeoNail

Stary 2016-02-29, 22:02   #506
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Być może. Jednak wcześniej używając harda (nadal na płytkę bez bazy) z kolorami CZ to uczulenie nie wystąpiło.
Co do nakładania hybrydy na chore paznokcie - zasadniczo się zgadzam. Na początku nie widziałam przeszkód, potem o tym nie myślałam, a potem chciałam je hybrydą wzmocnić (mechanicznie, utwardzić) no i wyglądały paskudnie - więc i zakryć. To jest takie powierzchowne myślenie, zdaję sobie z tego sprawę ale męczenie się z palcami pół roku przysłoniło mi racjonalne myślenie. Chciałam hybrydy to miałam, tyle. Nie szkodziły mi początkowo, dopiero Semilac zrobił mi kuku.

Tak zrobię. Wyleczę uczulenie, zobaczę jak wyglądają paznokcie (podejrzewam, że zanokcicę mam wyleczoną bo obrzęk i zaczerwienienie jest spowodowane uczuleniem a ja od dobrego miesiąca nadal myślałam, że to ciągle to samo), zrobię chwilową przerwę od hybryd i będę testować różne zestawienia.
Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
A pomyslalas ze wystarczy, ze wycierajac cleanerem dyspersję po topie wcierasz uczulajacy produkt w skore wokół paznokcia? mając ranki wokół paznokci czy np. przepilowana, cienka płytkę to juz wystarczy by produkt drażnil i wywołał alergie bądź po prostu reakcje kontaktowa.
Top mnie nigdy nie uczulał Używam topu z CZ. Jestem na 98% pewna, że uczula mnie kolor z Semi.

Swoją drogą, z Twojej wypowiedzi wynika, że produkt raz może uczulić, raz nie. Ja wychodziłam z założenia, że jak raz mam reakcję alergiczną na dany produkt to będzie mnie uczulał zawsze. Dlatego miałam w planach pozbycie się kolorów z Semillaca. Mam rozumieć, że zależy to od wielu czynników (w tym stanu paznokcia np) i może być tak, że raz mnie uczuli dany produkt a raz nie?

Stary 2016-03-01, 08:07   #507
Armara
Raczkowanie

minthema - jeżeli coś Cię raz uczuliło to będzie Cię uczulać. Organizm raczej sam się nie odczuli. Oczywiście że to zależy od stanu paznokci. Paznokieć jest barierą ochronną pomiędzy żywą tkanką a lakierem. Im słabszy paznokieć tym ta bariera jest słabsza a co za tym idzie interakcja chemii zawartej w hybrydzie, z żywą tkanką będzie większa.
I chyba najważniejsze, uczula składnik lakierów, którego akurat widocznie w semilakach jest najwięcej, ale nie masz pojęcia jaki to składnik. Nikt tego nie wie. Więc nakładanie każdego lakieru hybrydowego, niezależnie jakiej firmy, będzie obarczone ryzykiem. Ponieważ dla Twojego organizmu ten składnik jest już toksyczny, układ odpornościowy już go zna i na niego reaguje. Im więcej tego składnika tym reakcja obronna organizmu silniejsza.
Stary 2016-03-01, 08:33   #508
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Być może. Jednak wcześniej używając harda (nadal na płytkę bez bazy) z kolorami CZ to uczulenie nie wystąpiło.
Co do nakładania hybrydy na chore paznokcie - zasadniczo się zgadzam. Na początku nie widziałam przeszkód, potem o tym nie myślałam, a potem chciałam je hybrydą wzmocnić (mechanicznie, utwardzić) no i wyglądały paskudnie - więc i zakryć. To jest takie powierzchowne myślenie, zdaję sobie z tego sprawę ale męczenie się z palcami pół roku przysłoniło mi racjonalne myślenie. Chciałam hybrydy to miałam, tyle. Nie szkodziły mi początkowo, dopiero Semilac zrobił mi kuku.

Tak zrobię. Wyleczę uczulenie, zobaczę jak wyglądają paznokcie (podejrzewam, że zanokcicę mam wyleczoną bo obrzęk i zaczerwienienie jest spowodowane uczuleniem a ja od dobrego miesiąca nadal myślałam, że to ciągle to samo), zrobię chwilową przerwę od hybryd i będę testować różne zestawienia.

Top mnie nigdy nie uczulał Używam topu z CZ. Jestem na 98% pewna, że uczula mnie kolor z Semi.

Swoją drogą, z Twojej wypowiedzi wynika, że produkt raz może uczulić, raz nie. Ja wychodziłam z założenia, że jak raz mam reakcję alergiczną na dany produkt to będzie mnie uczulał zawsze. Dlatego miałam w planach pozbycie się kolorów z Semillaca. Mam rozumieć, że zależy to od wielu czynników (w tym stanu paznokcia np) i może być tak, że raz mnie uczuli dany produkt a raz nie?
Tak uważam, sa czynniki sprzyjające uczuleniu i kiedy mina możemy uczulenia nie mieć. Przecież często uczulenia z wiekiem np mijają, wiele osób wyrasta z uczulen na sierść, kurz, pyłki itp. Tu zastanawia mnie na ile jest to faktycznie uczulenie, a na ile po prostu ostra reakcja kontaktowa na toksyczny skladnik chemiczny...
Cytat:
minthema - jeżeli coś Cię raz uczuliło to będzie Cię uczulać. Organizm raczej sam się nie odczuli. Oczywiście że to zależy od stanu paznokci. Paznokieć jest barierą ochronną pomiędzy żywą tkanką a lakierem. Im słabszy paznokieć tym ta bariera jest słabsza a co za tym idzie interakcja chemii zawartej w hybrydzie, z żywą tkanką będzie większa.
I chyba najważniejsze, uczula składnik lakierów, którego akurat widocznie w semilakach jest najwięcej, ale nie masz pojęcia jaki to składnik. Nikt tego nie wie. Więc nakładanie każdego lakieru hybrydowego, niezależnie jakiej firmy, będzie obarczone ryzykiem. Ponieważ dla Twojego organizmu ten składnik jest już toksyczny, układ odpornościowy już go zna i na niego reaguje. Im więcej tego składnika tym reakcja obronna organizmu silniejsza.
Z tym się nie zgodze, ale nie mam jeszcze dowodow, muszę namówić kilka osób na probe np. Nałożenia koloru semilaca na 2 warstwy żelu który mam pewność ze nie uczula. Z totalna czystością usługi, zero zalanych skórek, dotykania gołymi palcami produktów, a po stylizacji dokładne umycie mydłem dłoni by usunąć wszelkie resztki dyspersji...jak to przejdzie to dam znać. Wg mnie uczula produkt zalany na skórki i na osłabionych paznokciach, bo przenika.
Stary 2016-03-01, 08:51   #509
Armara
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
...
Z tym się nie zgodze, ale nie mam jeszcze dowodow, muszę namówić kilka osób na probe np. Nałożenia koloru semilaca na 2 warstwy żelu który mam pewność ze nie uczula. Z totalna czystością usługi, zero zalanych skórek, dotykania gołymi palcami produktów, a po stylizacji dokładne umycie mydłem dłoni by usunąć wszelkie resztki dyspersji...jak to przejdzie to dam znać. Wg mnie uczula produkt zalany na skórki i na osłabionych paznokciach, bo przenika.
Końcowy produkt, w tym wypadku lakier firmy semilac, składa się z x składników. Prawdopodobieństwo tego żeby wszystkie składniki jednocześnie, akurat w takim stężeniu jak występuje w semilakach, uczulało, jest praktycznie zerowe. Uczula składnik produktu, nie produkt. A że w semilakach jest danego składnika więcej niż w innych lakierach, cóż, firma ma pecha. Najlepszym przykładem tego jest fakt że dziewczyny mają też uczulenie na lakiery które nie mają w nazwie "semilac". Oczywiście czystość wykonania, i stan pazurów ma ogromne znaczenie. Ale to nie zmienia faktu że jeżeli ktoś raz zareagował na dany składnik, to jego system odpornościowy już go zna i będzie szybciej reagował nawet na małe stężenia danego składnika (np. w innych lakierach).
Stary 2016-03-01, 09:44   #510
violka_o
Raczkowanie

Cytat:

Używanie harda zamiast bazy niestety jest błędem.

Pyt. 2: U alergologa. Pod kontrolą specjalisty.

Nie piszę, że tylko kontakt ze skórą wywołuje uczulenie. Czynników może być więcej.Uczulenie to też sprawa indywidualna, więc najlepiej wybrać się od razu do lekarza.

Tagi
hybryda, lampa uv, paznokcie hybrydowe, semilac, uczulenie

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości