Uczulenie na hybrydę - Strona 25 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-07-04, 10:25   #721
kiciulec
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Uczulenie na hybryde

Też mam uczulenie na semilac. Ale nie jestem pewna czy to podrażnienie czy uczulenie. Nie jestem pewna dlatego, że jeśli robię hybrydy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i unikam kontaktu ze skórą to jest wszystko ok. Kilka dni temu robiłąm siostrze paznokcie, uważałam żeby nie mieć kontaktu z lakierami i było ok. Wczoraj robiłam sobie i tak samo jest wszystko w porządku. Najgorzej to dotknąć warstwy dyspersyjnej, dlatego każdy paznokieć przemywam nowym wacikiem i już. Może po prostu mam szczęście,że w moim przypadku to wystarczy.
kiciulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 10:50   #722
maarlin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Też mam uczulenie na semilac. Ale nie jestem pewna czy to podrażnienie czy uczulenie. Nie jestem pewna dlatego, że jeśli robię hybrydy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i unikam kontaktu ze skórą to jest wszystko ok. Kilka dni temu robiłąm siostrze paznokcie, uważałam żeby nie mieć kontaktu z lakierami i było ok. Wczoraj robiłam sobie i tak samo jest wszystko w porządku. Najgorzej to dotknąć warstwy dyspersyjnej, dlatego każdy paznokieć przemywam nowym wacikiem i już. Może po prostu mam szczęście,że w moim przypadku to wystarczy.
Mam tak samo,od kiedy bardzo starannie przestrzegam higieny pracy niestraszne mi nawet lekkie zalanie skórki.Skórek też nie wycinam,tylko frezuję,potem po zrobieniu pazurków myję dokładnie ręce i dopiero kładę oliwkę.U mnie wystarczy.
maarlin jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 11:33   #723
justyna_dt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Też tak próbowałam kiedyś, też przemywałam właśnie każdy paznokieć nowym wacikiem i starałam się "zdejmować" warstwę dyspresyjną, a nie rozmazywać i bez wycinania skórek itd. Niestety, uczulenia dostałam i tak... (w tym wypadku Neonail).

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 22:03   #724
gonia92
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PannaKinga Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ubolewam, ale również lakiery Semilaca zaczęły mnie uczulać po kilku miesiącach używania... Objawy takie same jak Wasze. Ale mimo wszystko nie mam pewności czy to lakiery, top, baza czy może aceton lub cleaner. Mianowicie zrobiłam wczoraj mojej siostrze hybrydy też Semilaca. Nie miałam rękawiczek i specjalnie jakoś nie uważałam podczas nakładania i przemywania paznokci cleanerem. Dzisiaj rano wyskoczyło znowu uczulenie. Z lakierem styczności na pewno nie miałam więc to musi być cleaner! Jest to możliwe? 0.O
Czym ewentualnie zastąpić cleaner? Spirytus?
a jak u Ciebie objawia się uczulenie? wyskakują Ci też nad paznokciem na skórze takie wypukłe "bąbelki"? Odstawiłam hybrydę już jakiś czas temu, bo strasznie poniszczyła mi skórę wokół paznokci i nie wiem co robić.
gonia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 13:35   #725
audreyhorn
Przyczajenie

Wszystko wskazuje na to, że i ja jestem uczuleniowym pechowcem.
Od stycznia sama robiłam sobie hybrydy. Baza i top Semilac, lakiery różnie, ale ostatnio przeważnie Indigo.
I właśnie po ostatnich hybrydach kilka dni temu najpierw nad paznokciem na małym palcu, później również na dużym pojawiły się takie małe bąbelki z płynem surowiczym. W pierwszej kolejności zmyłam hybrydy i po 2 dniach problem ustąpił, uczulenie poza tymi dwoma palcami się nie rozniosło.
Z tego co czytam, to u niektórych z Was objaw był podobny. I teraz zastanawiam się co dalej. Pazury bez hybryd wyglądają fatalnie, więc myślę, czy nie spróbować zrobić testu alergicznego. Na skórze w 3 różnych miejscach zrobiłabym kropkę topu, lakieru i bazy żeby wyodrębnić ustrojstwo, które mnie uczuliło.
Czy ma to sens?
Stary 2016-07-07, 13:54   #726
lila_lila
Raczkowanie

audreyhorn pod żadnym pozorem nie rób samodzielnie testów na skórze. Takie rzeczy robi się tylko u alergologa. Nie bez powodu producenci hybryd ostrzegają, ze nie sa to preparaty do stosowania na skórę. Na ręce może Cię podrażnić wszystko i wywołać jeszcze większą reakcję. Czy jest sens tak ryzykować? Nie sądzę.
Stary 2016-07-07, 13:56   #727
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez audreyhorn Pokaż wiadomość
Wszystko wskazuje na to, że i ja jestem uczuleniowym pechowcem.
Od stycznia sama robiłam sobie hybrydy. Baza i top Semilac, lakiery różnie, ale ostatnio przeważnie Indigo.
I właśnie po ostatnich hybrydach kilka dni temu najpierw nad paznokciem na małym palcu, później również na dużym pojawiły się takie małe bąbelki z płynem surowiczym. W pierwszej kolejności zmyłam hybrydy i po 2 dniach problem ustąpił, uczulenie poza tymi dwoma palcami się nie rozniosło.
Z tego co czytam, to u niektórych z Was objaw był podobny. I teraz zastanawiam się co dalej. Pazury bez hybryd wyglądają fatalnie, więc myślę, czy nie spróbować zrobić testu alergicznego. Na skórze w 3 różnych miejscach zrobiłabym kropkę topu, lakieru i bazy żeby wyodrębnić ustrojstwo, które mnie uczuliło.
Czy ma to sens?
Absolutnie nie rób 'próby uczuleniowej' na skórze! Bo sobie bardziej zaszkodzisz niż pomożesz. Tak na prawdę to i po bazie i po topie i po kolorze zostałoby ci zaczerwienienie na skórze, później mogłoby to się roznieść jeszcze bardziej, serio chcesz próbować?

burtonistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 14:41   #728
audreyhorn
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lila_lila Pokaż wiadomość
audreyhorn pod żadnym pozorem nie rób samodzielnie testów na skórze. Takie rzeczy robi się tylko u alergologa. Nie bez powodu producenci hybryd ostrzegają, ze nie sa to preparaty do stosowania na skórę. Na ręce może Cię podrażnić wszystko i wywołać jeszcze większą reakcję. Czy jest sens tak ryzykować? Nie sądzę.

Dzięki za radę. W takim razie daruję sobie samodzielne testy. Jakaś blogerka robiła taki test, stąd i mnie natchnęło.
Stary 2016-07-07, 19:24   #729
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez audreyhorn Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. W takim razie daruję sobie samodzielne testy. Jakaś blogerka robiła taki test, stąd i mnie natchnęło.
Nie rób tego. Też właśnie zobaczyłam i nie pomyślałam i już dobry 1,5miesiąca mam czerwone plamy na ręce. głupota.
Teraz planuję wybrać się do arelgologa, tylko muszę znaleźć chwile czasu na to...
Stary 2016-07-08, 14:52   #730
pseudofeministka
Zakorzenienie

Mam pytanie do Dziewczyn uczulonych na hybryde - moze ktoras z Was ma na zbyciu z NN Blue Tide? Moglabym wymienic na lakier z Indigo (more Love ) i mam kilka z Cosmetics Zone - "potencjalnie" nie uczulajace. Jezeli tak to prosze o priv

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 16:03   #731
Blondynka93
Raczkowanie

Georgina, ja też byłam tak głupia, że zrobiłam ten durny test, od prawie dwóch tygodni mam na ręku czerwony placek, który czasami nadal swędzi, do tego przypadkowo maznęłam tą ręką z lakierami część nad łokciem, nie wiem nawet jak, i tam mam kolejne okropne placki. Piłaś wapno? Ja dopiero zaczynam, ale zwlekam z tym, bo bardzo mi nie smakuje... Mam też pytanie, pewnie głupie - czy Ty albo inne "testujące" dziewczyny nie zauważyłyście u siebie zaburzeń rytmu serca? Ja mam co prawda małą wadę, ale nigdy nie miałam tylu "przeskoków", co ostatnio. Czytałam, że jakieś zaburzenia pracy serca mogą występować przy alergii, ale tam opisywano taką typową, np. katar sienny albo alergie pokarmowe. Martwi mnie to :/ Z drugiej strony, te "przeskoki" zaczęły się dopiero jakieś 8 dni po teście...
Blondynka93 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 18:37   #732
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Georgina, ja też byłam tak głupia, że zrobiłam ten durny test, od prawie dwóch tygodni mam na ręku czerwony placek, który czasami nadal swędzi, do tego przypadkowo maznęłam tą ręką z lakierami część nad łokciem, nie wiem nawet jak, i tam mam kolejne okropne placki. Piłaś wapno? Ja dopiero zaczynam, ale zwlekam z tym, bo bardzo mi nie smakuje... Mam też pytanie, pewnie głupie - czy Ty albo inne "testujące" dziewczyny nie zauważyłyście u siebie zaburzeń rytmu serca? Ja mam co prawda małą wadę, ale nigdy nie miałam tylu "przeskoków", co ostatnio. Czytałam, że jakieś zaburzenia pracy serca mogą występować przy alergii, ale tam opisywano taką typową, np. katar sienny albo alergie pokarmowe. Martwi mnie to :/ Z drugiej strony, te "przeskoki" zaczęły się dopiero jakieś 8 dni po teście...
Ja miałam takie czerwone swędzące plamy dobry miesiąc, teraz są mniej widoczne ale jednak są, już nie swędzą. Piłam wapno jakieś na alergię 2x dziennie, brałam jakieś tabletki na alergię bez recepty i smarowałam to maścią, teraz nie pamiętam nazwy, zaczynała się od hydro...cośtam, dostępna bez recepty.
Żadnych zaburzeń nie miałam u siebie, wydaje mi się, że u mnie to uczulenie i tak łagodnie ogólnie przechodziło, bo owszem bomble wokół paznokcia miałam, i skórę na opuszkach twardą jak na piętach, która mi schodziła, nic mnie nie bolało. Ze dwa palce delikatnie mnie swędziały przez moment, ale nie wiem czy już sobie sama tego nie wkręcałam bo je ciągle oglądałam. Najgorsze było to co sobie na ręce wymalowałam jako test no ale głupota.
Stary 2016-07-09, 10:47   #733
PannaKinga
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez gonia92 Pokaż wiadomość
a jak u Ciebie objawia się uczulenie? wyskakują Ci też nad paznokciem na skórze takie wypukłe "bąbelki"? Odstawiłam hybrydę już jakiś czas temu, bo strasznie poniszczyła mi skórę wokół paznokci i nie wiem co robić.
krostki z ciemnym środkiem a na koniec łuszcząca sie skóra wokół paznokci, ale nie na wszystkich. To miało miejsce jakieś 3,4 tygodnie temu. Odczekałam aż się zagoi wszystko ładnie i zrobiłam kolejne podejście, ale bez używania cleanera, bazy i topu z semilaca. Do przemywania użyłam bezacetonowego zmywacza do paznokci a top i baze z semilaca zastąpiłam bazą i topem (2w1) z Mollon Pro i UDAŁO się. Widocznie uczula mnie albo baza i top albo cleaner, ale już nie bede sprawdzać co konkretnie
Co do kolorów zostałam przy semilacach
PannaKinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 09:26   #734
monika1304
Raczkowanie

Hej dziewczyny Tez zmagałam się z uczuleniem i też moja kosmetyczka zrobiła mi ostatni raz w lutym test na wewnętrznej stronie ręki - nie polecam.
Tylko teraz mam pytanie odnośnie żeli, jutro chcę iść sprawdzić i zrobić czy też mnie uczulą,ponieważ we wrześniu mam ślub i jednak jakoś nalezało by te pazury ogarnać. I tu pytanie czy te z Was, które uczulała hybryda, uczula też żel ?

17. 01. 2015r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 09:41   #735
czuszka82
Moderator z pazurem

Zel i akryl tez mogą uczulac. Swoją drogą dziwna kosmetyczka ze robiła test na skórze. ..

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Wątek odlewkowy: odlewamy hybrydy
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 09:54   #736
monika1304
Raczkowanie

Wiem,że mogą, tylko w jakim stopniu uczulają...

17. 01. 2015r.

17. 09. 2016r.
Stary 2016-07-26, 16:33   #737
siatex123
Przyczajenie

Cześć dziewczyny.
Tydzień temu zrobiłam sobie pierwszy raz hybrydę (Semilac). Nie mam żadnego z typowych objawów uczulenia, nic mnie nie swędzi, nie mam krostek, pęcherzy, ani zaczerwienień. Jedynie od czasu do czasu pobolewa mnie lekko jeden paznokieć, właściwie tak bardziej ćmi, niż boli (jeśli wiecie o co chodzi). Nie pamiętam, żebym się nim gdzieś uderzyła, płytki nie piłowałam, tylko zmatowiłam bloczkiem. Czy któraś z Was coś takiego miała? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.
siatex123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 10:30   #738
lila_lila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Tez zmagałam się z uczuleniem i też moja kosmetyczka zrobiła mi ostatni raz w lutym test na wewnętrznej stronie ręki - nie polecam.
Co to za stylista, że wykonuje takie testy?!

siatex123 nie widzę tu powodu do paniki, ale jeśli rzeczywiście odczuwasz dyskomfort, to zdejmij hybrydę.
Stary 2016-07-27, 10:52   #739
lilimaer
Raczkowanie

u mnie pojawiło sie mur beton po semilac.
Od września stosowałam neoNail i było wszystko ok, nawet, gdy zacięłam się w skórkę itd. Natomiast pierwsze, bardzo słabe i "subtelne" objawy uczulenia wyszły mi kilka miesięcy później, po użyciu semi Biscuit. Później dołożyłam do tego harda i za każdym razem, gdy stosowałam zestaw hard+ reszta z nn dostawałam lekkiego uczulenia - pojawiało się na 3 palcach i po dwóch/trzech dniach znikało. Dopiero po pół roku od pierwszego użycia Semilac (nie miałam z niego innych kolorków oprócz biscuit) pojawił się armageddon. Co ciekawe, pierwszy raz przy VioletCream - jeszcze nie było tak duże, 3 tygodnie później wymalowałam sobie paznokcie Sleeping Beauty (nie wiem jakie to ma znaczenie, to były dwa zupełnie nowe kolory kupione w maju) i miałam wszystkie okropne objawy jakie tu opisałyście.
Paznokcie i skóra wokół nich goiły się miesiąc czasu.
Miałam wyjazd i postanowiłam zaryzykować i ponownie nałożyć hybryde, tym razem tylko nn i niestety uczulenie uderzyło ponownie. Dodatkowo swędziały mnie też palce u stóp. Tam czułam tylko swędzenie, na szczęście nie puchły ani nie pękały, ale to chyba świadectwo że uczulenie dopadło mnie "w całości" a nie tylko moich 3 paluszków.

Stosowałam hydrokoryzon na swędzenie, którego nie mogłam opanować, ale juz popękane skórki musiały goić się same. Co najgorsze, pracuję w salonie i mycie dłoni po i przed każdą klientką, rękawiczki.... to ciężkie warunki dla podrażnionej skóry.
Używam też olejku z drzewka herbacianego - wlewam po kropelce wieczorem i rano od 3 dni (słyszałam gdzieś, że pomaga na onycholizę, która zrobiła mi się po tych cudownych hybrydach) i faktycznie pomaga na te obrzydliwe zasuszone skórki pod paznokciami.
Od miesiąca przyjmuję tez leki antyhistaminowe - mam alergię na pyłki, więc może być to odpowiedzialne za niezbyt ostre objawy po ostatnim stosowaniu NN.

Mam wrażenie, że teraz uczula mnie niestety też mój ulubiony NN od którego zaczęłam swoja przygodę z hybrydami.
Głupie może pytanie, ale czy Indigo tez uczula? Albo Kabos? Przejrzałam wątek, bez obaw dziewczyny głównie oskarżają Semilaca w sumie nie dziwię się, bo całe mnóstwo osób go używało ale i mi uczulenie prawdopodobnie zaczęło się od momentu skorzystania z ich lakieru...
To jak z tymi indigo?

Edytowane przez lilimaer
Czas edycji: 2016-07-27 o 11:06
lilimaer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 11:45   #740
netkaa00
Wtajemniczenie

Czy uczulenie może też występować po wewnętrznej stronie dłoni a nie na palcach?
netkaa00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 12:23   #741
lila_lila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
Od września stosowałam neoNail i było wszystko ok, nawet, gdy zacięłam się w skórkę itd.
Niestety oto co udało mi się znaleźć o składzie NN:
Polyurethane Acrylate Oligomerzwiązek najczęściej powodujący nadwrażliwość, wszystkie akrylany w tym także akrylany uretanowe działają drazniaco na skórę i oczy, przenikają przez rękawiczki lateksowe więc i przez paznokieć doskonale penetruja. Chemia w czystej postaci :-/
Hydroxycylohexyl Phenyl Ketone - substancja oznaczona zwrotem wysokiego ryzyka tzw. "Zwroty H", z indeksem 3, czyli zagrożenie dla zdrowia, H315 i H319- działanie drazniace na skórę i oczy.

Niestety nie ma idealnie ekologicznych, hipoalergicznych hybryd. Jeśli miałaś jakieś objawy, to nie powinnaś kolejny raz robić pazurków

Indigo też ma w składzie akrylany, które są mocno uczulające.

mam nadzieję, że pomogłam
Stary 2016-07-27, 13:00   #742
monika1304
Raczkowanie

A coś więcej o żelach ?

17. 01. 2015r.

17. 09. 2016r.
Stary 2016-07-27, 17:47   #743
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Od września stosowałam neoNail i było wszystko ok, nawet, gdy zacięłam się w skórkę itd. Natomiast pierwsze, bardzo słabe i "subtelne" objawy uczulenia wyszły mi kilka miesięcy później, po użyciu semi Biscuit. Później dołożyłam do tego harda i za każdym razem, gdy stosowałam zestaw hard+ reszta z nn dostawałam lekkiego uczulenia - pojawiało się na 3 palcach i po dwóch/trzech dniach znikało. Dopiero po pół roku od pierwszego użycia Semilac (nie miałam z niego innych kolorków oprócz biscuit) pojawił się armageddon. Co ciekawe, pierwszy raz przy VioletCream - jeszcze nie było tak duże, 3 tygodnie później wymalowałam sobie paznokcie Sleeping Beauty (nie wiem jakie to ma znaczenie, to były dwa zupełnie nowe kolory kupione w maju) i miałam wszystkie okropne objawy jakie tu opisałyście.
Paznokcie i skóra wokół nich goiły się miesiąc czasu.
Miałam wyjazd i postanowiłam zaryzykować i ponownie nałożyć hybryde, tym razem tylko nn i niestety uczulenie uderzyło ponownie. Dodatkowo swędziały mnie też palce u stóp. Tam czułam tylko swędzenie, na szczęście nie puchły ani nie pękały, ale to chyba świadectwo że uczulenie dopadło mnie "w całości" a nie tylko moich 3 paluszków.

Stosowałam hydrokoryzon na swędzenie, którego nie mogłam opanować, ale juz popękane skórki musiały goić się same. Co najgorsze, pracuję w salonie i mycie dłoni po i przed każdą klientką, rękawiczki.... to ciężkie warunki dla podrażnionej skóry.
Używam też olejku z drzewka herbacianego - wlewam po kropelce wieczorem i rano od 3 dni (słyszałam gdzieś, że pomaga na onycholizę, która zrobiła mi się po tych cudownych hybrydach) i faktycznie pomaga na te obrzydliwe zasuszone skórki pod paznokciami.
Od miesiąca przyjmuję tez leki antyhistaminowe - mam alergię na pyłki, więc może być to odpowiedzialne za niezbyt ostre objawy po ostatnim stosowaniu NN.

Mam wrażenie, że teraz uczula mnie niestety też mój ulubiony NN od którego zaczęłam swoja przygodę z hybrydami.
Głupie może pytanie, ale czy Indigo tez uczula? Albo Kabos? Przejrzałam wątek, bez obaw dziewczyny głównie oskarżają Semilaca w sumie nie dziwię się, bo całe mnóstwo osób go używało ale i mi uczulenie prawdopodobnie zaczęło się od momentu skorzystania z ich lakieru...
To jak z tymi indigo?
Indigo tez może uczulić.
U mnie wygląda to tak:
Uczulenie wyskakuje przy semilac, chiodo, neo nail, mistero milano.

Indigo od niedzieli i zero objawów uczulenia.
Będę jeszcze sprawdzać shellac w najbliższym czasie i może gelish ale to za jakis czas.

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Czy uczulenie może też występować po wewnętrznej stronie dłoni a nie na palcach?
Może. Moga być nawet dusznosci i inne dziwne rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2016-07-27, 22:24   #744
lilimaer
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lila_lila Pokaż wiadomość
Niestety oto co udało mi się znaleźć o składzie NN:
Polyurethane Acrylate Oligomerzwiązek najczęściej powodujący nadwrażliwość, wszystkie akrylany w tym także akrylany uretanowe działają drazniaco na skórę i oczy, przenikają przez rękawiczki lateksowe więc i przez paznokieć doskonale penetruja. Chemia w czystej postaci :-/
Hydroxycylohexyl Phenyl Ketone - substancja oznaczona zwrotem wysokiego ryzyka tzw. "Zwroty H", z indeksem 3, czyli zagrożenie dla zdrowia, H315 i H319- działanie drazniace na skórę i oczy.

Niestety nie ma idealnie ekologicznych, hipoalergicznych hybryd. Jeśli miałaś jakieś objawy, to nie powinnaś kolejny raz robić pazurków

Indigo też ma w składzie akrylany, które są mocno uczulające.

mam nadzieję, że pomogłam
Pomogłaś, dziękuję.
Wiem, że ponowne nakładanie hybryd nie było najmądrzejszym pomysłem, ale trochę w swojej ignorancji wierzyłam, że skoro reakcja nie była tak gwałtowna i agresywna, to z pewnością po raz kolejny też w miarę szybko się jej pozbędę.
Zrobiłam sobie teścik kropkowy moich hybryd i w miejscach, gdzie były produkty semilac na skórze pojawiło sie zaczerwienienie i swędzenie, tam gdzie były kropki produktów NN nic się nie działo.Kurcze, szkoda mi trochę kasy na shel*** ale i zdrowia na resztę ;-/
lilimaer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 07:32   #745
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Pomogłaś, dziękuję.
Wiem, że ponowne nakładanie hybryd nie było najmądrzejszym pomysłem, ale trochę w swojej ignorancji wierzyłam, że skoro reakcja nie była tak gwałtowna i agresywna, to z pewnością po raz kolejny też w miarę szybko się jej pozbędę.
Zrobiłam sobie teścik kropkowy moich hybryd i w miejscach, gdzie były produkty semilac na skórze pojawiło sie zaczerwienienie i swędzenie, tam gdzie były kropki produktów NN nic się nie działo.Kurcze, szkoda mi trochę kasy na shel*** ale i zdrowia na resztę ;-/
Nie rób takich testów, ja dobre 2 miesiące nie mogłam skóry na ręce doprowadzić do normy po takiej zabawie z testami. Do tej pory jeszcze czasem wychodzą mi plamy. Nie rób więcej takich testów, szkoda zdrowia.
Stary 2016-07-28, 22:19   #746
adri_
BAN stały

ciesze sie, ze mnie ominelo hybrydowe uczulenie. obecnie maluje pazurki em nailem. jak do tej pory- bez uczulen czy podraznien. chyba maja jakis inny przyjaźniejszy sklad niz semilac
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 11:51   #747
Blondynka93
Raczkowanie

Georgina_Kincaid, ja też zauważyłam, że raz te plamy na ręce są mniej widoczne, a raz bardziej i zastanawia mnie, od czego to zależy... Myślisz, że nie narobiłyśmy sobie większych szkód dla zdrowia niż tylko ta wysypka? Wiem, panikuję, ale przeraża mnie to.

Zaczęłam używać Shellaców i uczulenia brak (przynajmniej na razie). Wolę już wydać te kilkadziesiąt złotych za buteleczkę niż ryzykować zdrowie.
Blondynka93 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 16:21   #748
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Georgina_Kincaid, ja też zauważyłam, że raz te plamy na ręce są mniej widoczne, a raz bardziej i zastanawia mnie, od czego to zależy... Myślisz, że nie narobiłyśmy sobie większych szkód dla zdrowia niż tylko ta wysypka? Wiem, panikuję, ale przeraża mnie to.

Zaczęłam używać Shellaców i uczulenia brak (przynajmniej na razie). Wolę już wydać te kilkadziesiąt złotych za buteleczkę niż ryzykować zdrowie.
Myślę, że obojętne dla zdrowia to nie bylo, no ale za głupotę się placi. Mi na ręce plamy sie robią jak wyskakuje mi uczulenie na jakąś hybryde. Ostatnio sprawdzałam chiodo i od razu bomble na palcach i plamy na ręce więc szybko zajęłam, ale jeszcze kilka dni czułam skutki.
Teraz mam indigo od niedzieli i zero oznak uczulenia.
Dzisiaj zamówiłam shellac baze, kolor, top i będę sprawdzać. Jeszcze w weekend chce jeden lakier sprawdzic, Gelaq.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2016-08-02, 22:04   #749
agagry
Przyczajenie

hej
też niestety dołączyłam do grona uczuleniowców.Mam uczulenie na 2 palcach u prawej ręki.Uczulenie już zaczyna się goić a ja zastanawiam się czy mogę spróbować pomalować paznokcie (na próbę) samą bazą u lewej ręki.Mam bardzo miękkie paznokcie i o wszystko nimi zaczepiam,już są tak krótkie że aż wstyd .Jak myślicie czy jak nie mam objawów na lewej ręce to mogę spróbować bazy indigo na niej.
agagry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:31   #750
aniuta26
Zadomowienie

Hej dziewczyny,niestety ja również dostałam uczulenia na hybrydy, robiłam może ze cztery razy je na bazie&top Makear + hard rose+ lakier semilac,trzy razy taki duet sprawdzał się oki ale postanowiłam tym razem spróbować na hardzie milk i base&top semilaca +lakier semilac i dopiero po takim duecie dostałam uczulenia nie aż takiego mocnego jak niektóre przypadki typu bąble czy zdrętwiałe zaczerwienione palce.
Hybrydy zrobiłam w zeszły poniedziałek a we wtorek pojechałam na urlop,z początku wszystko było oki ale troszkę po ok trzech dniach zaczęły mnie lekko swędzieć palce,pojawił się taki biały nalot pod paznokciami przy opuszkach a potem po naciśnięciu na paznokieć wypływał płyn no i delikatne gdzie nie gdzie czarne kropeczki na opuszkach -nie wiem jak mogła wyglądać skóra pod paznokciem i co się z nią mogło dziać bo miałam cały czas hybrydę ale ogólnie bólu nie czułam,po powrocie wczoraj zdjęłam hybrydę no i trochę cofnęła mi się płytka,pod palcami jest zrogowaciały naskórek,paznokcie były suche ale zaczęłam od razu wsmarowywać w nie ja i pod paznokcie sudocrem i d pantenol i widzę że płytka już nie jest taka sucha.
I teraz sama nie wiem podejrzewam o uczulenie głównie base&top i może nowego hard milca,ale też znowu użyłam między hybrydami odżywki pierwszy raz eweline sos i tak mnie po samym nałożeniu zaczęły palce piec i boleć że myślałam,że zwariuję po paru minutach zmyłam ją no i w nocy wzięłam się za hybrydy,może użycie odżywki między hybrydami spowodowało podrażnienie i tym samym wywołało alergię-sama już nie wiem

I teraz moje kolejne pytanie z racji tego że sporo już kasy zainwestowałam w lakiery semilac w przeciągu miesiąca dorobiłam się 16 sztuk i szkoda było by wszystko wyrzucić tym bardziej że niektórych nawet nie zdążyłam jeszcze ani razu użyć więc jeśli np zamiast hardu i bazy&topu semilaca użyłabym innej firmy a lakier tylko ich to może bym uniknęła tej alergi,paznokieć nie miał by kontaktu z semilaciem no bo płytka była by zabezpieczona bazą i hardem innej firmy

Co o tym myślicie dziewczyny?

Wymiana zapachowa:http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post67791001
aniuta26 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
hybryda, lampa uv, paznokcie hybrydowe, semilac, uczulenie

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości