Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-07-09, 09:47   #721
PannaKinga
Przyczajenie

Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez gonia92 Pokaż wiadomość
a jak u Ciebie objawia się uczulenie? wyskakują Ci też nad paznokciem na skórze takie wypukłe "bąbelki"? Odstawiłam hybrydę już jakiś czas temu, bo strasznie poniszczyła mi skórę wokół paznokci i nie wiem co robić.
krostki z ciemnym środkiem a na koniec łuszcząca sie skóra wokół paznokci, ale nie na wszystkich. To miało miejsce jakieś 3,4 tygodnie temu. Odczekałam aż się zagoi wszystko ładnie i zrobiłam kolejne podejście, ale bez używania cleanera, bazy i topu z semilaca. Do przemywania użyłam bezacetonowego zmywacza do paznokci a top i baze z semilaca zastąpiłam bazą i topem (2w1) z Mollon Pro i UDAŁO się. Widocznie uczula mnie albo baza i top albo cleaner, ale już nie bede sprawdzać co konkretnie
Co do kolorów zostałam przy semilacach
PannaKinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 08:26   #722
monika1304
Raczkowanie

Hej dziewczyny Tez zmagałam się z uczuleniem i też moja kosmetyczka zrobiła mi ostatni raz w lutym test na wewnętrznej stronie ręki - nie polecam.
Tylko teraz mam pytanie odnośnie żeli, jutro chcę iść sprawdzić i zrobić czy też mnie uczulą,ponieważ we wrześniu mam ślub i jednak jakoś nalezało by te pazury ogarnać. I tu pytanie czy te z Was, które uczulała hybryda, uczula też żel ?

17. 01. 2015r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 08:41   #723
czuszka82
Moderator z pazurem

Zel i akryl tez mogą uczulac. Swoją drogą dziwna kosmetyczka ze robiła test na skórze. ..

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Stary 2016-07-26, 08:54   #724
monika1304
Raczkowanie

Wiem,że mogą, tylko w jakim stopniu uczulają...

17. 01. 2015r.

17. 09. 2016r.
Stary 2016-07-26, 15:33   #725
siatex123
Przyczajenie

Cześć dziewczyny.
Tydzień temu zrobiłam sobie pierwszy raz hybrydę (Semilac). Nie mam żadnego z typowych objawów uczulenia, nic mnie nie swędzi, nie mam krostek, pęcherzy, ani zaczerwienień. Jedynie od czasu do czasu pobolewa mnie lekko jeden paznokieć, właściwie tak bardziej ćmi, niż boli (jeśli wiecie o co chodzi). Nie pamiętam, żebym się nim gdzieś uderzyła, płytki nie piłowałam, tylko zmatowiłam bloczkiem. Czy któraś z Was coś takiego miała? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.
siatex123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 09:30   #726
lila_lila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Tez zmagałam się z uczuleniem i też moja kosmetyczka zrobiła mi ostatni raz w lutym test na wewnętrznej stronie ręki - nie polecam.
Co to za stylista, że wykonuje takie testy?!

siatex123 nie widzę tu powodu do paniki, ale jeśli rzeczywiście odczuwasz dyskomfort, to zdejmij hybrydę.
Stary 2016-07-27, 09:52   #727
lilimaer
Raczkowanie

u mnie pojawiło sie mur beton po semilac.
Od września stosowałam neoNail i było wszystko ok, nawet, gdy zacięłam się w skórkę itd. Natomiast pierwsze, bardzo słabe i "subtelne" objawy uczulenia wyszły mi kilka miesięcy później, po użyciu semi Biscuit. Później dołożyłam do tego harda i za każdym razem, gdy stosowałam zestaw hard+ reszta z nn dostawałam lekkiego uczulenia - pojawiało się na 3 palcach i po dwóch/trzech dniach znikało. Dopiero po pół roku od pierwszego użycia Semilac (nie miałam z niego innych kolorków oprócz biscuit) pojawił się armageddon. Co ciekawe, pierwszy raz przy VioletCream - jeszcze nie było tak duże, 3 tygodnie później wymalowałam sobie paznokcie Sleeping Beauty (nie wiem jakie to ma znaczenie, to były dwa zupełnie nowe kolory kupione w maju) i miałam wszystkie okropne objawy jakie tu opisałyście.
Paznokcie i skóra wokół nich goiły się miesiąc czasu.
Miałam wyjazd i postanowiłam zaryzykować i ponownie nałożyć hybryde, tym razem tylko nn i niestety uczulenie uderzyło ponownie. Dodatkowo swędziały mnie też palce u stóp. Tam czułam tylko swędzenie, na szczęście nie puchły ani nie pękały, ale to chyba świadectwo że uczulenie dopadło mnie "w całości" a nie tylko moich 3 paluszków.

Stosowałam hydrokoryzon na swędzenie, którego nie mogłam opanować, ale juz popękane skórki musiały goić się same. Co najgorsze, pracuję w salonie i mycie dłoni po i przed każdą klientką, rękawiczki.... to ciężkie warunki dla podrażnionej skóry.
Używam też olejku z drzewka herbacianego - wlewam po kropelce wieczorem i rano od 3 dni (słyszałam gdzieś, że pomaga na onycholizę, która zrobiła mi się po tych cudownych hybrydach) i faktycznie pomaga na te obrzydliwe zasuszone skórki pod paznokciami.
Od miesiąca przyjmuję tez leki antyhistaminowe - mam alergię na pyłki, więc może być to odpowiedzialne za niezbyt ostre objawy po ostatnim stosowaniu NN.

Mam wrażenie, że teraz uczula mnie niestety też mój ulubiony NN od którego zaczęłam swoja przygodę z hybrydami.
Głupie może pytanie, ale czy Indigo tez uczula? Albo Kabos? Przejrzałam wątek, bez obaw dziewczyny głównie oskarżają Semilaca w sumie nie dziwię się, bo całe mnóstwo osób go używało ale i mi uczulenie prawdopodobnie zaczęło się od momentu skorzystania z ich lakieru...
To jak z tymi indigo?

Edytowane przez lilimaer
Czas edycji: 2016-07-27 o 10:06
lilimaer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 10:45   #728
netkaa00
Zakorzenienie

Czy uczulenie może też występować po wewnętrznej stronie dłoni a nie na palcach?
Stary 2016-07-27, 11:23   #729
lila_lila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
Od września stosowałam neoNail i było wszystko ok, nawet, gdy zacięłam się w skórkę itd.
Niestety oto co udało mi się znaleźć o składzie NN:
Polyurethane Acrylate Oligomerzwiązek najczęściej powodujący nadwrażliwość, wszystkie akrylany w tym także akrylany uretanowe działają drazniaco na skórę i oczy, przenikają przez rękawiczki lateksowe więc i przez paznokieć doskonale penetruja. Chemia w czystej postaci :-/
Hydroxycylohexyl Phenyl Ketone - substancja oznaczona zwrotem wysokiego ryzyka tzw. "Zwroty H", z indeksem 3, czyli zagrożenie dla zdrowia, H315 i H319- działanie drazniace na skórę i oczy.

Niestety nie ma idealnie ekologicznych, hipoalergicznych hybryd. Jeśli miałaś jakieś objawy, to nie powinnaś kolejny raz robić pazurków

Indigo też ma w składzie akrylany, które są mocno uczulające.

mam nadzieję, że pomogłam
Stary 2016-07-27, 12:00   #730
monika1304
Raczkowanie

A coś więcej o żelach ?

17. 01. 2015r.

17. 09. 2016r.
Stary 2016-07-27, 16:47   #731
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Od września stosowałam neoNail i było wszystko ok, nawet, gdy zacięłam się w skórkę itd. Natomiast pierwsze, bardzo słabe i "subtelne" objawy uczulenia wyszły mi kilka miesięcy później, po użyciu semi Biscuit. Później dołożyłam do tego harda i za każdym razem, gdy stosowałam zestaw hard+ reszta z nn dostawałam lekkiego uczulenia - pojawiało się na 3 palcach i po dwóch/trzech dniach znikało. Dopiero po pół roku od pierwszego użycia Semilac (nie miałam z niego innych kolorków oprócz biscuit) pojawił się armageddon. Co ciekawe, pierwszy raz przy VioletCream - jeszcze nie było tak duże, 3 tygodnie później wymalowałam sobie paznokcie Sleeping Beauty (nie wiem jakie to ma znaczenie, to były dwa zupełnie nowe kolory kupione w maju) i miałam wszystkie okropne objawy jakie tu opisałyście.
Paznokcie i skóra wokół nich goiły się miesiąc czasu.
Miałam wyjazd i postanowiłam zaryzykować i ponownie nałożyć hybryde, tym razem tylko nn i niestety uczulenie uderzyło ponownie. Dodatkowo swędziały mnie też palce u stóp. Tam czułam tylko swędzenie, na szczęście nie puchły ani nie pękały, ale to chyba świadectwo że uczulenie dopadło mnie "w całości" a nie tylko moich 3 paluszków.

Stosowałam hydrokoryzon na swędzenie, którego nie mogłam opanować, ale juz popękane skórki musiały goić się same. Co najgorsze, pracuję w salonie i mycie dłoni po i przed każdą klientką, rękawiczki.... to ciężkie warunki dla podrażnionej skóry.
Używam też olejku z drzewka herbacianego - wlewam po kropelce wieczorem i rano od 3 dni (słyszałam gdzieś, że pomaga na onycholizę, która zrobiła mi się po tych cudownych hybrydach) i faktycznie pomaga na te obrzydliwe zasuszone skórki pod paznokciami.
Od miesiąca przyjmuję tez leki antyhistaminowe - mam alergię na pyłki, więc może być to odpowiedzialne za niezbyt ostre objawy po ostatnim stosowaniu NN.

Mam wrażenie, że teraz uczula mnie niestety też mój ulubiony NN od którego zaczęłam swoja przygodę z hybrydami.
Głupie może pytanie, ale czy Indigo tez uczula? Albo Kabos? Przejrzałam wątek, bez obaw dziewczyny głównie oskarżają Semilaca w sumie nie dziwię się, bo całe mnóstwo osób go używało ale i mi uczulenie prawdopodobnie zaczęło się od momentu skorzystania z ich lakieru...
To jak z tymi indigo?
Indigo tez może uczulić.
U mnie wygląda to tak:
Uczulenie wyskakuje przy semilac, chiodo, neo nail, mistero milano.

Indigo od niedzieli i zero objawów uczulenia.
Będę jeszcze sprawdzać shellac w najbliższym czasie i może gelish ale to za jakis czas.

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Czy uczulenie może też występować po wewnętrznej stronie dłoni a nie na palcach?
Może. Moga być nawet dusznosci i inne dziwne rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2016-07-27, 21:24   #732
lilimaer
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lila_lila Pokaż wiadomość
Niestety oto co udało mi się znaleźć o składzie NN:
Polyurethane Acrylate Oligomerzwiązek najczęściej powodujący nadwrażliwość, wszystkie akrylany w tym także akrylany uretanowe działają drazniaco na skórę i oczy, przenikają przez rękawiczki lateksowe więc i przez paznokieć doskonale penetruja. Chemia w czystej postaci :-/
Hydroxycylohexyl Phenyl Ketone - substancja oznaczona zwrotem wysokiego ryzyka tzw. "Zwroty H", z indeksem 3, czyli zagrożenie dla zdrowia, H315 i H319- działanie drazniace na skórę i oczy.

Niestety nie ma idealnie ekologicznych, hipoalergicznych hybryd. Jeśli miałaś jakieś objawy, to nie powinnaś kolejny raz robić pazurków

Indigo też ma w składzie akrylany, które są mocno uczulające.

mam nadzieję, że pomogłam
Pomogłaś, dziękuję.
Wiem, że ponowne nakładanie hybryd nie było najmądrzejszym pomysłem, ale trochę w swojej ignorancji wierzyłam, że skoro reakcja nie była tak gwałtowna i agresywna, to z pewnością po raz kolejny też w miarę szybko się jej pozbędę.
Zrobiłam sobie teścik kropkowy moich hybryd i w miejscach, gdzie były produkty semilac na skórze pojawiło sie zaczerwienienie i swędzenie, tam gdzie były kropki produktów NN nic się nie działo.Kurcze, szkoda mi trochę kasy na shel*** ale i zdrowia na resztę ;-/
lilimaer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 06:32   #733
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Pomogłaś, dziękuję.
Wiem, że ponowne nakładanie hybryd nie było najmądrzejszym pomysłem, ale trochę w swojej ignorancji wierzyłam, że skoro reakcja nie była tak gwałtowna i agresywna, to z pewnością po raz kolejny też w miarę szybko się jej pozbędę.
Zrobiłam sobie teścik kropkowy moich hybryd i w miejscach, gdzie były produkty semilac na skórze pojawiło sie zaczerwienienie i swędzenie, tam gdzie były kropki produktów NN nic się nie działo.Kurcze, szkoda mi trochę kasy na shel*** ale i zdrowia na resztę ;-/
Nie rób takich testów, ja dobre 2 miesiące nie mogłam skóry na ręce doprowadzić do normy po takiej zabawie z testami. Do tej pory jeszcze czasem wychodzą mi plamy. Nie rób więcej takich testów, szkoda zdrowia.
Stary 2016-07-28, 21:19   #734
adri_
BAN stały

ciesze sie, ze mnie ominelo hybrydowe uczulenie. obecnie maluje pazurki em nailem. jak do tej pory- bez uczulen czy podraznien. chyba maja jakis inny przyjaźniejszy sklad niz semilac
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 10:51   #735
Blondynka93
Raczkowanie

Georgina_Kincaid, ja też zauważyłam, że raz te plamy na ręce są mniej widoczne, a raz bardziej i zastanawia mnie, od czego to zależy... Myślisz, że nie narobiłyśmy sobie większych szkód dla zdrowia niż tylko ta wysypka? Wiem, panikuję, ale przeraża mnie to.

Zaczęłam używać Shellaców i uczulenia brak (przynajmniej na razie). Wolę już wydać te kilkadziesiąt złotych za buteleczkę niż ryzykować zdrowie.
Blondynka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 15:21   #736
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Georgina_Kincaid, ja też zauważyłam, że raz te plamy na ręce są mniej widoczne, a raz bardziej i zastanawia mnie, od czego to zależy... Myślisz, że nie narobiłyśmy sobie większych szkód dla zdrowia niż tylko ta wysypka? Wiem, panikuję, ale przeraża mnie to.

Zaczęłam używać Shellaców i uczulenia brak (przynajmniej na razie). Wolę już wydać te kilkadziesiąt złotych za buteleczkę niż ryzykować zdrowie.
Myślę, że obojętne dla zdrowia to nie bylo, no ale za głupotę się placi. Mi na ręce plamy sie robią jak wyskakuje mi uczulenie na jakąś hybryde. Ostatnio sprawdzałam chiodo i od razu bomble na palcach i plamy na ręce więc szybko zajęłam, ale jeszcze kilka dni czułam skutki.
Teraz mam indigo od niedzieli i zero oznak uczulenia.
Dzisiaj zamówiłam shellac baze, kolor, top i będę sprawdzać. Jeszcze w weekend chce jeden lakier sprawdzic, Gelaq.

Stary 2016-08-02, 21:04   #737
agagry
Przyczajenie

hej
też niestety dołączyłam do grona uczuleniowców.Mam uczulenie na 2 palcach u prawej ręki.Uczulenie już zaczyna się goić a ja zastanawiam się czy mogę spróbować pomalować paznokcie (na próbę) samą bazą u lewej ręki.Mam bardzo miękkie paznokcie i o wszystko nimi zaczepiam,już są tak krótkie że aż wstyd .Jak myślicie czy jak nie mam objawów na lewej ręce to mogę spróbować bazy indigo na niej.
agagry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 16:31   #738
aniuta26
Zadomowienie

Hej dziewczyny,niestety ja również dostałam uczulenia na hybrydy, robiłam może ze cztery razy je na bazie&top Makear + hard rose+ lakier semilac,trzy razy taki duet sprawdzał się oki ale postanowiłam tym razem spróbować na hardzie milk i base&top semilaca +lakier semilac i dopiero po takim duecie dostałam uczulenia nie aż takiego mocnego jak niektóre przypadki typu bąble czy zdrętwiałe zaczerwienione palce.
Hybrydy zrobiłam w zeszły poniedziałek a we wtorek pojechałam na urlop,z początku wszystko było oki ale troszkę po ok trzech dniach zaczęły mnie lekko swędzieć palce,pojawił się taki biały nalot pod paznokciami przy opuszkach a potem po naciśnięciu na paznokieć wypływał płyn no i delikatne gdzie nie gdzie czarne kropeczki na opuszkach -nie wiem jak mogła wyglądać skóra pod paznokciem i co się z nią mogło dziać bo miałam cały czas hybrydę ale ogólnie bólu nie czułam,po powrocie wczoraj zdjęłam hybrydę no i trochę cofnęła mi się płytka,pod palcami jest zrogowaciały naskórek,paznokcie były suche ale zaczęłam od razu wsmarowywać w nie ja i pod paznokcie sudocrem i d pantenol i widzę że płytka już nie jest taka sucha.
I teraz sama nie wiem podejrzewam o uczulenie głównie base&top i może nowego hard milca,ale też znowu użyłam między hybrydami odżywki pierwszy raz eweline sos i tak mnie po samym nałożeniu zaczęły palce piec i boleć że myślałam,że zwariuję po paru minutach zmyłam ją no i w nocy wzięłam się za hybrydy,może użycie odżywki między hybrydami spowodowało podrażnienie i tym samym wywołało alergię-sama już nie wiem

I teraz moje kolejne pytanie z racji tego że sporo już kasy zainwestowałam w lakiery semilac w przeciągu miesiąca dorobiłam się 16 sztuk i szkoda było by wszystko wyrzucić tym bardziej że niektórych nawet nie zdążyłam jeszcze ani razu użyć więc jeśli np zamiast hardu i bazy&topu semilaca użyłabym innej firmy a lakier tylko ich to może bym uniknęła tej alergi,paznokieć nie miał by kontaktu z semilaciem no bo płytka była by zabezpieczona bazą i hardem innej firmy

Co o tym myślicie dziewczyny?
Stary 2016-08-11, 07:10   #739
Blondynka93
Raczkowanie

aniuta26, dziewczyny już tutaj pisały, że chociaż teoretycznie tylko baza łączy się z płytką paznokcia, to jednak zarówno kolor, jak i top też mogą uczulać.

Zastanawiam się, czy w Twoim przypadku winna nie jest ta nieszczęsna odżywka Eveline... Szczególnie, że dostałaś uczulenia stosunkowo szybko (ja np. po 7-8 miesiącach, niektóre dziewczyny nawet po roku stosowania). Być może odżywka przyspieszyła reakcję, może uszkodziła płytkę i drażniące składniki lakieru łatwiej wniknęły do organizmu...? Ja stanowczo odradzam wszystkim malowanie Semilac'iem, podobnie zresztą z innymi tanimi firmami, zraziłam się do nich, ale jeśli bardzo Ci zależy, odczekaj z miesiąc i po całkowitym wygojeniu palców nałóż hybrydę ponownie (ale zaraz zmyj, jeśli tylko pojawią się objawy uczulenia!). Nie wycinaj przed tym skórek i uważaj, żeby nie maznąć ich lakierem. Ale i tak polecam zmienić firmę na bezpieczniejszą A Semilaci można sprzedać, ja sama zamierzam wystawić na odpowiedniej grupie na Fb :p
Stary 2016-08-11, 14:50   #740
Figarro
Zakorzenienie

aniuta26,
u mnie wyglądało to tak, że na pierwsze mani hybrydowe, wybrałam się do kosmetyczki, kolejne również, pracowała na semilacu, po którym nie wyszło mi uczulenie, więc zamówiłam sobie sprzęt z ali i kilka lakierów, myśląc, że skoro jako alergiczce, nie wyszło mi uczulenie na semilaca, o którym b.dużo słyszałam, to już jestem bezpieczna .... załamka przyszła po pierwszym samodzielnym mani
niestety, hybrydy musiałam ściągać po ok. 48h wyszła mi reakcja na twarzy i szyi zawód czułam tym większy, że miałam na paznokciach hybrydę z Orly ale postanowiłam zrobić test na skórze ....wiem, tą metodę dziewczyny tutaj odradzają, ale to było jedyne, co mi przyszło do głowy
i tak okazało się, że mam uczulenie na wszystkie posiadane blingi (wtedy uczuliła mnie baza i top) + lakier Nail z hebe (a co ciekawe, top już jest ok)
zostałam więc z dwoma lakietami: monasi i orly oraz: bazą pro z Chiodo i topami: Nail i Orly
No i na chwilę obecną wiem, że zamawiać będę z tych firm lakiery + chcę zamówić na próbę lakiery, które mają być pozbawione (ponoć) alergenów z firmy Makear, ale o nich jest mało opinii, więc się jeszcze nie wypowiem

przekichane z tymi alergiami
Przydatne wiadomości dotycząsce SM - dla chorych i ich rodzin. Warto zaglądnąć.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 844 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Figarro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 15:43   #741
aniuta26
Zadomowienie

Dziękuję za odpowiedz

Byłam dzisiaj u znajomej która ma stoisko z akcesoriami i produktami do paznokci i jak zobaczyła moje palce to powiedziała,że to raczej nie wina hybryd a właśnie tej nieszczęsnej odżywki,sama mówiła że załatwiła jeszcze gorzej swoje palce jak i paznokcie po odżywce Eweline tylko tą 8w1,też się jej sączyło z pod paznokci przy nacisku,opuszki były suche i popękane i do tego jej jeszcze płytka z czarniała tzn jakieś pręgi się jej porobiły no i cofnięcie płytki-kurczę sama już nie wiem

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Figgaro kochana ja właśnie przed użyciem basa&top semolaca używałam właśnie firmy Makear -u mnie w mieście jedna babeczka ma sklepik z lakierami hybrydowymi właśnie firmy Makear i chiodo,u niej zakupiłam pierwszą swoją bazę no a lakiery cóż podążyłam za modą i koniecznie musiałam mieć semilcki
Jeśli teraz przy chybrydzie,planuję nałożyć bazę&top ashley nails na to hard semilaca i ich lakier na jeden palec a na drugi samą base&top ashley nails i palec z semilackiem uczuli to trudno,będę musiała się pozbyć ich lakierów i eksperymentować z marką Makear i ashley nails

Edytowane przez aniuta26
Czas edycji: 2016-08-11 o 14:54
aniuta26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 16:02   #742
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aniuta26 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedz

Byłam dzisiaj u znajomej która ma stoisko z akcesoriami i produktami do paznokci i jak zobaczyła moje palce to powiedziała,że to raczej nie wina hybryd a właśnie tej nieszczęsnej odżywki,sama mówiła że załatwiła jeszcze gorzej swoje palce jak i paznokcie po odżywce Eweline tylko tą 8w1,też się jej sączyło z pod paznokci przy nacisku,opuszki były suche i popękane i do tego jej jeszcze płytka z czarniała tzn jakieś pręgi się jej porobiły no i cofnięcie płytki-kurczę sama już nie wiem

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Figgaro kochana ja właśnie przed użyciem basa&top semolaca używałam właśnie firmy Makear -u mnie w mieście jedna babeczka ma sklepik z lakierami hybrydowymi właśnie firmy Makear i chiodo,u niej zakupiłam pierwszą swoją bazę no a lakiery cóż podążyłam za modą i koniecznie musiałam mieć semilcki
Jeśli teraz przy chybrydzie,planuję nałożyć bazę&top ashley nails na to hard semilaca i ich lakier na jeden palec a na drugi samą base&top ashley nails i palec z semilackiem uczuli to trudno,będę musiała się pozbyć ich lakierów i eksperymentować z marką Makear i ashley nails
Ja sobie robiłam taki test chiodo (na jednym palcu) i chodziłam z jednym pomalowanym i bylo ok. Pomalowalam wszystkie palce - bomble. Więc taki test też nie jest miarodajny.
Ja po testowaniu kilku firm w koncu zostawiłam sobie 2 lakiery z indigo plus baza i top, i zainwestowalam w shellac.

Swoją drogą ja nie umiem sprzedawać lakierów, wystawiam je na olx i zero chętnych

Stary 2016-08-11, 16:27   #743
aniuta26
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Ja sobie robiłam taki test chiodo (na jednym palcu) i chodziłam z jednym pomalowanym i bylo ok. Pomalowalam wszystkie palce - bomble. Więc taki test też nie jest miarodajny.
Ja po testowaniu kilku firm w koncu zostawiłam sobie 2 lakiery z indigo plus baza i top, i zainwestowalam w shellac.

Swoją drogą ja nie umiem sprzedawać lakierów, wystawiam je na olx i zero chętnych

I bądz tu człowieku mądrym na wszystkie palce średnio mi się uśmiecha testować bo jak się jednak okaże,że hybryda uczuliła mnie a nie odżywka i dodatkowo jak się by nasiliły objawy,kurdę boje się
Na ręce to też średnio testować bo wynik będzie ni jaki do uczulenia bo nawet jak się na ręce ogniwo pojawi to i tak nie wiadomo czy to uczulenie czy podrażnienie-na lakierach pisze,żeby unikać kontaktu ze skórą więc producent ostrzega przed skutkami ubocznymi
Stary 2016-08-11, 16:39   #744
Figarro
Zakorzenienie

Cytat:
I bądz tu człowieku mądrym na wszystkie palce średnio mi się uśmiecha testować bo jak się jednak okaże,że hybryda uczuliła mnie a nie odżywka i dodatkowo jak się by nasiliły objawy,kurdę boje się
Na ręce to też średnio testować bo wynik będzie ni jaki do uczulenia bo nawet jak się na ręce ogniwo pojawi to i tak nie wiadomo czy to uczulenie czy podrażnienie-na lakierach pisze,żeby unikać kontaktu ze skórą więc producent ostrzega przed skutkami ubocznymi
dlatego zostawiłam krople lakieru na wew. stronie rąk ...przez paznokcie, lakiery przecież przez skórę docierają ze swoimi alergenami ...chodzi o kontakt ze skórą, po co malować paznokcie

ja zostawiłam je na 2-3h i zmyłam, wieczorem nic nie było widać, a rano, następnego dnia, duże rumienie

Ta reklama pokazywana jest pod 17 844 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2016-08-11, 17:00   #745
aniuta26
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
dlatego zostawiłam krople lakieru na wew. stronie rąk ...przez paznokcie, lakiery przecież przez skórę docierają ze swoimi alergenami ...chodzi o kontakt ze skórą, po co malować paznokcie

ja zostawiłam je na 2-3h i zmyłam, wieczorem nic nie było widać, a rano, następnego dnia, duże rumienie
No ale jeśli się uważa na skórki aby ich nie zalać? paznokieć to tkanka martwa coś tam przepuszcza wiadomo ale to nie skóra,paznokcia obetniesz i nic Cię nie boli a skóra jest delikatna na wszelkie urazy i substancje chemiczne
Stary 2016-08-11, 17:04   #746
Figarro
Zakorzenienie

Cytat:
No ale jeśli się uważa na skórki aby ich nie zalać? paznokieć to tkanka martwa coś tam przepuszcza wiadomo ale to nie skóra,paznokcia obetniesz i nic Cię nie boli a skóra jest delikatna na wszelkie urazy i substancje chemiczne
niby tak
każdy musi jednak ocenić sam i wybrać alternatywę dla siebie, ja wolałam oszczędzić paznokcie, ale też miałam mało lakierów do przeprowadzenia próby, więc było mi łatwiej

Stary 2016-08-12, 11:20   #747
Blondynka93
Raczkowanie

Figarro, sorry, ale przestań pierdzielić. Nie namawiaj tej dziewczyny na takie bzdurne eksperymenty jak próba na skórze! Lakier do paznokci, jak sama nazwa wskazuje, jest do paznokci, a nie do skóry. Chodziłaś z tymi kropkami 3 godziny i jeszcze się dziwisz, że coś Ci wyskoczyło? Po takim czasie nieprzerwanego kontaktu nawet mydło mogłoby podrażnić. Ja (kolejna "mądra") miałam Semilaca po wewnętrznej stronie ręki kilka minut, a wielka, czerwona plama pojawiła się jeszcze tego samego dnia. Piszesz, że jesteś alergiczką, więc tym bardziej powinnaś uważać, też byś była taka zadowolona, gdybyś dostała np. duszności? Ja żadnych alergii nie mam, a organizm zareagował tak, że po półtora miesiąca nadal mam widoczne lekko sinawe ślady. Wcześniej wyglądały, jakby mnie ktoś lał, co było tym bardziej niekomfortowe, że pracowałam akurat z ofiarami i sprawcami przemocy domowej.

Georgina, jak Shellac?
Stary 2016-08-12, 11:28   #748
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Figarro, sorry, ale przestań pierdzielić. Nie namawiaj tej dziewczyny na takie bzdurne eksperymenty jak próba na skórze! Lakier do paznokci, jak sama nazwa wskazuje, jest do paznokci, a nie do skóry. Chodziłaś z tymi kropkami 3 godziny i jeszcze się dziwisz, że coś Ci wyskoczyło? Po takim czasie nieprzerwanego kontaktu nawet mydło mogłoby podrażnić. Ja (kolejna "mądra") miałam Semilaca po wewnętrznej stronie ręki kilka minut, a wielka, czerwona plama pojawiła się jeszcze tego samego dnia. Piszesz, że jesteś alergiczką, więc tym bardziej powinnaś uważać, też byś była taka zadowolona, gdybyś dostała np. duszności? Ja żadnych alergii nie mam, a organizm zareagował tak, że po półtora miesiąca nadal mam widoczne lekko sinawe ślady. Wcześniej wyglądały, jakby mnie ktoś lał, co było tym bardziej niekomfortowe, że pracowałam akurat z ofiarami i sprawcami przemocy domowej.

Georgina, jak Shellac?
Podpisuje się rękami i nogami pod tym co napisałaś.

Shellac zrobiłam chyba 3 dni temu i wszystko jest okej zobaczymy jak po dłuższym czasie

Stary 2016-08-12, 12:36   #749
Figarro
Zakorzenienie

Cytat:

Georgina, jak Shellac?

Dziękuję za pouczenia, widzę, że tutaj można liczyć, albo na brak odpowiedzi w innych wątkach, albo na obrażanie
...wątek tyczy się uczulenia i w tym kontekście napisałam i o sobie, zaznaczyłam przecież, że ta metoda jest tutaj odradzana, jednak w wątku tego typu testy, były przeprowadzane, skoro sama zaznaczyłaś, że zostały Tobie ślady, więc tej metody sama użyłaś ....
Nie namawiam do tej metody, tylko groźniejsza, wydała się dla mnie, gdybym znowu naniosła coś na paznokcie i tyle.
Nie, nie dziwię się, że coś mi wyszło na rękach, skoro, coś mnie uczuliło na paznokciach, chciałam wiedzieć, co to było dokładnie, więc dlatego przeprowadziłam test.
Trzeba przyjść i w swoim wywodzie obrażać kogoś? Nie można inaczej?
Można ...latami na perfumowym podforum odsyłam ludzi do odpowiednich wątków, służę radą, miałam nadzieję, że jak "wdepnę" na inne podforum, mogę liczyć na podobne traktowanie. Przeliczyłam się, trudno

Stary 2016-08-12, 19:04   #750
Blondynka93
Raczkowanie

Figarro, piszesz dziewczynie, że po co testować lakiery na paznokciach, skoro uczula nie płytkę, a skórę, co dla mnie jest właśnie namawianiem. Składniki lakierów, owszem, przenikają przez płytkę do organizmu, ale paznokieć stanowi mimo wszystko jakąś barierę. Podobnie, jak lateksowe rękawiczki - zabezpieczają, ale zdarza się, że coś i tak przez nie przejdzie. Skoro tak się dzieje i powstaje podrażnienie, to znaczy, że organizm tak reaguje, a nie płytka, która jest przecież martwa. Zamiast nakładać bazę, kolor i top na rękę, wystarczy pomalować nimi płytkę, bo to, że coś wyskoczy po bezpośrednim kontakcie ze skórą, nie jest dowodem, że faktycznie masz uczulenie - to może być zwykłe podrażnienie, które przy prawidłowym użytkowaniu by nie wystąpiło. Efekt: nadal nie wiesz, czy winna jest baza, kolor, czy top. Żeby to lepiej zobrazować: wyobraźmy sobie, że ktoś nakłada krem złuszczający do pięt na twarz. Wychodzą mu na niej plamy. Jest uczulony? Niekoniecznie, przecież użył produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Może na stopach działałby dobrze. Wybacz, że tak emocjonalnie zareagowałam, ale chcę po prostu ostrzec inne dziewczyny przed własnym błędem. Może Tobie ślady na rękach zeszły szybko i bezproblemowo, ale ja prawie miesiąc czułam swędzenie i czułam się niefajnie, kiedy pomyślałam sobie, że klienci - ofiary przemocy mogą podejrzewać, że sama pozwalam, by mnie ktoś bił, bo tak to po prostu wyglądało. Najgorsze jest jednak to, że coś mogło zaszkodzić w inny, gorszy sposób, którego może jeszcze nie widać, ale który kiedyś się ujawni. Dla porównania, moje palce wyglądają już normalnie, tam skóra była zmieniona tylko ok. tygodnia. Na jednym paznokciu widać jeszcze onycholizę, ale wraz z obcinaniem go robi się coraz mniejsza. Nie zmienia to faktu, że odechciało mi się testować tanie lakiery.

Georgina, cieszę się, że jest w porządku Ja nosiłam już łącznie ze 3 tygodnie i też wszystko ok, oby tak dalej
Odpowiedz

Tagi
hybryda, lampa uv, paznokcie hybrydowe, semilac, uczulenie

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości