Uczulenie na hybrydę - Strona 27 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-05, 15:06   #781
2016103100900
Konto usunięte

Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja się spytam - które hybrydy was nie uczulają? poza Shellac
2016103100900 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 08:38   #782
lilimaer
Raczkowanie

ja przetestowałam JEDNAK indigo - bardzo 'subtelna' reakcja uczuleniowa w porównaniu do semi - miałam bazę indigo proteinową i kolor , top z nn.
kolory nn - raz reakcja jest troszkę bardziej intensywna, ostatnio z kolei gdy jednego dnia przygotowałam paznokcie pod kolor bazą proteinową a dopiero dzień później wykonałam zdobienie kolorem (indigo + nn) nie miałam ŻADNEJ reakcji uczuleniowej.
lilimaer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 14:55   #783
kaczuszka69
potworkowa

u mnie uczulenie na Semilaca, bolał mnie tylko palec wskazujący, ale na początku nie posądzałam o to lakiery, bo zdarza mi się, że mi palec zjedzie i paznokieć podrywa się do góry i mnie boli łożysko. ale po paru dniach zobaczyłam pęcherzyki. Hybrydę od razu zdjęłam i powoli się goi.

Mysza

-15kg

kaczuszka69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 13:07   #784
MakowaPanna
Raczkowanie

ja próbuję Sleek Shine, na razie reakcji nie ma, ale baza jest mega słaba. Po 2 dniach schodzą mi płatkami paznokcie. Już mam dość co 2gi dzień siedzieć z lampą i je dorabiać. No i szukam fajnej bazy, która mnie nie uczuli. I na prawdę nie wiem co kupić NN? CZ? Czy coś zupełnie innego...
MakowaPanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:38   #785
Karin83
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny! Wątek długi więc nie wiem czy doczytałam wszystko, bo czytałam w biegu, ale może któraś z Was pomoże. Wszystkie piszecie o uczuleniach objawiających się gdzieś na skórze dłoni. A ja mam... kurczę sama nie wiem co mam - zrobiłam wczoraj hybrydę. Nie pierwszy raz. Z paznokciami i dłońmi wszystko ok. Ale gdzie się nie podrapię to tam na skórze pojawia się swędząca pokrzywka. Znika po godzinie, ale swędzi okropnie. Czerwona, jak po ugryzieniu komara. Miała któraś z Was taki problem? Czy to od hybryd? Jak sądzicie? No i co dalej - ściągać czy czekać bo może przejdzie? Z góry dziękuję za informacje.
Karin83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:43   #786
Mama Tosi
Raczkowanie

Któraś z dziewczyn pisała, że miała na twarzy uczulenie po hybrydzie.
Chyba koło ust.
Stary 2016-09-10, 21:19   #787
201609271439
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez nikaonaa Pokaż wiadomość
Ja się spytam - które hybrydy was nie uczulają? poza Shellac
Nie dostałam jeszcze uczulenia od hybryd, bo miałam taki manicure raptem kilka razy ale po necie krążą opinie, że Starlack jest bardzo dobry, w dodatku cena przystępna.
201609271439 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 21:29   #788
kaczuszka69
potworkowa

ja grzebię właśnie w Pronail, nie doszukałam się nigdzie że ktoś był uczulony.

Mysza

-15kg

Stary 2016-09-10, 21:35   #789
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Ja mogę shellaca polecić, mam 3ci raz mani i wszystko pięknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2016-09-10, 21:42   #790
201609271439
Konto usunięte

Uczulenie po hybrydzie paradoksalnie może wyjść na całym ciele, choć oczywiście palce wydają się oczywistym miejscem, przecież wszystko co sobie aplikujemy jest w jakimś stopniu wchłaniane przez organizm i nań oddziałuje, czy to skóra, paznokcie czy włosy.
201609271439 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 18:53   #791
elyon
Przyczajenie

Dot.: Uczulenie na hybrydę

Tylko wybrane kolory shellac kupuje się w ekert na działalność. Większość można dostać od ręki. Ja jezdzę bezpośrednio do ich hurtowni w Warszawie.

Co do podróbek shellac- kupiłam w hurtowni z akcesoriami do paznokci.

Jak znajdę chwilę to wrzucę na forum orginalne i podrobione buteleczki

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

W odpowiedzi na drugie pytanie mam lampę firmy sunny nails uv taka z wentylatorem. Mozna ustawic czas. Chwalę sobię, wszystko ładnie utwardza koleżanka utwardza też tym żele. Nie była droga a shellaca też pięknie utwardza.

Jako że podróbki kupowałam stacjonarnie to zamierzam pojechać tam gdzie kupowalam z paragonem i orginalnym shellaciem i zobaczymy co pani powie.
elyon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 20:14   #792
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elyon Pokaż wiadomość
Tylko wybrane kolory shellac kupuje się w ekert na działalność. Większość można dostać od ręki. Ja jezdzę bezpośrednio do ich hurtowni w Warszawie.

Co do podróbek shellac- kupiłam w hurtowni z akcesoriami do paznokci.

Jak znajdę chwilę to wrzucę na forum orginalne i podrobione buteleczki

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

W odpowiedzi na drugie pytanie mam lampę firmy sunny nails uv taka z wentylatorem. Mozna ustawic czas. Chwalę sobię, wszystko ładnie utwardza koleżanka utwardza też tym żele. Nie była droga a shellaca też pięknie utwardza.

Jako że podróbki kupowałam stacjonarnie to zamierzam pojechać tam gdzie kupowalam z paragonem i orginalnym shellaciem i zobaczymy co pani powie.
Shellac ma 2 rodzaje buteleczek, bo jest jakas stara i nowa serioa, na pewno masz podrobione? Ja ostatnio na ekert kupowałam bez problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2016-09-18, 22:11   #793
elyon
Przyczajenie

Tak napewno podróbki.

Wiem, że były kiedys inne buteleczki. Panie w ekert mówiły. Poza tym robilam kilka lat w salonie.

Zresztą mam teraz cały set z ekert i hybryda trzyma się super jak powinna i schodzi jak powinna w 5 - 10 min😉😍

Co do podróbek - różnice

- na dole zamiast kodu są srebrne naklejki niby z numerem seryjnym - niemozliwe przy orginale

- lakiery niesamowicie smierdza

- pedzelki sa dluzsze i sztywniejsze

- na drugi dzien cala hybryda pęka tworzą się pajączki

- zmywa się dosłownie godzine a i tak baza nie chce zejsc wiec trzeba skrobac do oporu

-po wlozeniu lampy i bazy i koloru i topu czuje cholerne pieczenie

- wyszlo mi uczulenie po podrobkach

- top po przetarciu cleaneren jest lekko matowy

- lakier bleknie po kilku dniach

I tym podobne😂
Stary 2016-09-19, 12:22   #794
jasne_jasne
Zadomowienie

Hej Kobietki.
Pół roku temu zakupiłam do użytku domowego zestaw startowy Semilaca. Przez pewien czas wszystko było super, dopóki z dwa miesiące temu nie wyskoczyło mi typowe już dla tego wątku uczulenie- okropnie swędzące oraz napuchnięte okolice wokół skórek oraz opuszków oraz wysyp małych krostek z płynem. Co gorsze- uczulenie złapało mnie i na rękach i na stopach. Na początku byłam zdziwiona, ponieważ hybrydę nakładałam prawidłowo, skórki nigdy nie były zalane. Objawy po dwóch, trzech dniach ustępowały, by pojawić się po kolejnym użyciu Semi. W desperacji zamówiłam bazę, top i kolor z NN- efekt jeszcze gorszy, ponieważ dłonie zaczęły swędzieć CAŁE, myślałam, że się zadrapię, na dodatek na stopach zaczęły pojawiać się swędzące plamki. Dwa tygodnie temu postanowiłam dać hybrydom ostatnią szansę- gdy uczulenie zniknęło dzień przed nowym malowaniem zdjęłam stary lakier, powycinałam skórki, po prostu przygotowałam ręce i stopy pod hybrydę, gdzie zazwyczaj wszystko robiłam w tym samym dniu. Efekt? Po wymalowaniu dzień później ZERO uczulenia. Byłam w szoku, jednak myślałam, że to pewnie jednorazowa sytuacja, dlatego w sobotę czynność powtórzyłam- hybrydę zdjęłam, powycinałam skórki, dałam paznokciom "się przespać". Wczoraj potraktowałam je Semilaciem, a dzisiaj po uczuleniu nawet nie ma śladu. Oczywiście nie cieszę się przedwcześnie, będę wszystko obserwować, jednak na chwilę obecną nie swędzi ani nie piecze mnie zupełnie nic, ani na rękach ani na stopach nie zaobserwowałam żadnych zmian.
Nie wiem czym może być to spowodowane, bo używam nadal tych samych produktów, jednak jeżeli dzięki temu mogę uniknąć uczulenia- będę w niebie.
Stary 2016-09-19, 12:36   #795
kaczuszka69
potworkowa

jasne_jasne nie pocieszę Cię może, ale jakiś czas temu wyszły mi kropki uczuleniowe na jednym palcu i wtedy zrobiłam sobie tydzień przerwy od hybryd (Semilac), po tygodniu nalożyłam na jeden paznokieć i po 2 dniach cały set. Było dobrze 2 miesiące, teraz już nie mam hybryd 2 tygodnie i na jednym palcu dalej mam kropki z płynem i walczę z onycholizą na dwóch paznokciach.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

zamówiłam sobie nowe lakiery z innej firmy, ale pomaluję nie wcześniej pewnie, niż w listopadzie.

Mysza

-15kg

Stary 2016-09-19, 12:40   #796
Blondynka93
Raczkowanie

A ja mam jeszcze takie pytanie co do Shellaca: wczoraj robiłam hybrydy i w pewnym momencie na pierwszą warstwę koloru zaraz po wyjęciu z lampy przykleił się kawałek materiału od ubrania. Próbowałam zdjąć go patyczkiem, ale zostało pełno cieniutkich niteczek. Wzięłam więc cleaner i przemyłam. Byłam zdziwiona, bo zlazło przy okazji pół koloru! Wacik był czerwony, a na paznokciu były prześwity. Czy ktoś wie, co mogło być tego przyczyną? Lampa przestaje dobrze utwardzać? Dodam, że po utwardzeniu i przemyciu topu jest ok, a wszystko trzyma się ok. 2 tygodni.
Blondynka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 11:09   #797
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanie co do Shellaca: wczoraj robiłam hybrydy i w pewnym momencie na pierwszą warstwę koloru zaraz po wyjęciu z lampy przykleił się kawałek materiału od ubrania. Próbowałam zdjąć go patyczkiem, ale zostało pełno cieniutkich niteczek. Wzięłam więc cleaner i przemyłam. Byłam zdziwiona, bo zlazło przy okazji pół koloru! Wacik był czerwony, a na paznokciu były prześwity. Czy ktoś wie, co mogło być tego przyczyną? Lampa przestaje dobrze utwardzać? Dodam, że po utwardzeniu i przemyciu topu jest ok, a wszystko trzyma się ok. 2 tygodni.
A hybrydy nie mają to do siebie, że bez nałożenia topu schodzą pod acetonem czy innym alkoholem? Mi NN też się lekko ściera, nie tak mocno żeby połowa koloru schodziła ale na waciku trochę zostaje. Myślałam, że to normalne.

minthema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 11:53   #798
MakowaPanna
Raczkowanie

Ok ja po moich przygodach z Semilackiem teraz używam NeoNail i Sleek Shine i jest dobrze, nie uczulają. Zamówiłam sobie też 3 śliczne kolory Z CZ i zobaczymy czy one mnie nie uczulą. Na razie jest dobrze Ale słuszałam, ze NN też potrafił uczulać.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
A hybrydy nie mają to do siebie, że bez nałożenia topu schodzą pod acetonem czy innym alkoholem? Mi NN też się lekko ściera, nie tak mocno żeby połowa koloru schodziła ale na waciku trochę zostaje. Myślałam, że to normalne.

Dokładnie to normalne - przecież to top chroni kolor
MakowaPanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 11:33   #799
shameeka90
Raczkowanie

Tymczasem ja zdjelam wczoraj hybrydy po urlopie i moim oczom ukazala sie potworna onycholiza - na jednym palcu dochodzi az do polowy plytki paznokcie od razu skrocone na maxa i rozpoczynam akcje zakrapiania olejkiem z drzewa herbacianego.
Pocieszam sie tylko, ze to moze nie od hybryd, bo poza onycholiza nie bylo zadnych pecherzykow, spuchnietych palcow, no doslownie nic. A w miedzyczasie moczylam lapki w vanishu i jakichs dziwnych plynach do naczyn, wiec to moze detergenty sa przyczyna.
shameeka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 11:47   #800
justyna_dt
Zakorzenienie

Raczej obstawiam hybrydy, miałam podobnie, że na kciukach mi się onycholiza zrobiła nie wiadomo kiedy i zobaczyłam ją dopiero przy zmianie koloru...

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 12:30   #801
kaczuszka69
potworkowa

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Raczej obstawiam hybrydy, miałam podobnie, że na kciukach mi się onycholiza zrobiła nie wiadomo kiedy i zobaczyłam ją dopiero przy zmianie koloru...
u mnie podobnie, chociaż zobaczyłam pojedyncze bąble. pozbyłam się Semilaca, ale nowych dłuuuugo jeszcze nie nałożę, bo nie mam prawie całego paznokcia na serdecznym palcu, tak mi odlazł. plus taki, że mnie to nie boli.

Mysza

-15kg

Stary 2016-09-28, 12:54   #802
shameeka90
Raczkowanie

To mnie nie pocieszylyscie Mam dosc wrazliwe dlonie i zdarzalo mi sie juz kiedys, ze przy kontakcie z niektorymi plynami do garow czy srodkami czystosci skora schodzila platami z rak lub pojawiala sie onycholiza. Hybryd uzywam od roku i teraz nagle taka niespodzianka :/ Poczekam az paznokcie sie zagoja, sprobuje jeszcze raz pomalowac poltransparentnym kolorem i bede obserwowac.
shameeka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 10:19   #803
NesCa
Przyczajenie

Jakiej lampy używacie do shellaca? Ja mam lampę ledową z zestawu startowego z semilaca, ale chyba nie daje rady...

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie powinno tak być. Kilka razy wcześniej zdarzyło mi się przemyć semilaca przed nałożeniem topu i usuwała się jedynie warstwa dyspersyjna, a kolor ładnie leżał.
Z shellaciem miałam ten sam problem, z tym że, dodatkowo, po nałożeniu na koniec tego topu xpress 5 z shellaca i przemyciu cleanerem, stracił on blask
Myślę, że to wina za słabej lampy z semilaca, dlatego pytam jakiej wy używacie.

Edytowane przez NesCa
Czas edycji: 2016-10-02 o 10:47
NesCa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 08:53   #804
elyon
Przyczajenie

Ja mam lampe sunny nails 36 watt uv i pieknie utwardza shellaca top idealnie blyszczy😊
Stary 2016-10-03, 11:42   #805
LadyS1
Przyczajenie

U mnie uczulenie wyszło dopiero po 2 latach stosowania żelu Activ. Bez pęcherzy ale mega swędzenie i schodzący z palców naskórek. Odstawiłam żel i po długiej przerwie zdecydowałam się na przerzucenie na hybrydę. Padło na Semilac i tuż po aplikacji byłam zachwycona, bo było ok ale już na drugi dzień przyszło swędzenie. Uczulenie przebiegało zdecydowanie łagodniej niż przy żelu ale jednak opanowanie chęci podrapania swędzących palców było ogromnie trudne. Znowu czytałam na potęgę wątki dot tego problemu na wizaż.pl i postanowiłam wypróbować shellac, głównie z uwagi na jego opcję 3-free. Po pierwszym użyciu swędzenie było minimalne ale przy drugim już nie było wcale. Jeśli macie podobne problemy to może warto spróbować, choć rzeczywiście cena wysoka ale moje paznokcie bez zabiegów UV nie mają szansy na istnienie (wypróbowałam zestawy niby żelowe Sally Hansen, czy Rimel ale to jest zupełnie inna bajka).
LadyS1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 12:00   #806
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyS1 Pokaż wiadomość
U mnie uczulenie wyszło dopiero po 2 latach stosowania żelu Activ. Bez pęcherzy ale mega swędzenie i schodzący z palców naskórek. Odstawiłam żel i po długiej przerwie zdecydowałam się na przerzucenie na hybrydę. Padło na Semilac i tuż po aplikacji byłam zachwycona, bo było ok ale już na drugi dzień przyszło swędzenie. Uczulenie przebiegało zdecydowanie łagodniej niż przy żelu ale jednak opanowanie chęci podrapania swędzących palców było ogromnie trudne. Znowu czytałam na potęgę wątki dot tego problemu na wizaż.pl i postanowiłam wypróbować shellac, głównie z uwagi na jego opcję 3-free. Po pierwszym użyciu swędzenie było minimalne ale przy drugim już nie było wcale. Jeśli macie podobne problemy to może warto spróbować, choć rzeczywiście cena wysoka ale moje paznokcie bez zabiegów UV nie mają szansy na istnienie (wypróbowałam zestawy niby żelowe Sally Hansen, czy Rimel ale to jest zupełnie inna bajka).
A miałaś na pewno oryginalnego shlellaca? Za mną chyba 4 aplikacje i jest wszystko w porządku.
Stary 2016-10-03, 21:09   #807
pinaplesss
Zadomowienie

Witajcie, jestem w klubie od tygodnia na detoksie hybrydowym, w tym samym czasie hybrydy uczuliły mnie i mamę (robimy wspólnym zestawem), podejrzewam, że załatwił nas mostek, który nie utwardzał w pełni lakierów, kupiłam mocniejszą lampę, ale już po ptakach. Czytam Wasze posty i mam nadzieję, że Shellac poratuje za kilka miesięcy, choć cena odstrasza. Przeglądam składy lakierów i lipa. Znacie może Nails Company albo Pierre Rene? Chyba nikt tu on nich nie wspominał czy uczulają (a są tańsze)?
 07.06.2012
pinaplesss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 08:55   #808
LadyS1
Przyczajenie

Bazę shellac kupiłam specjalnie w hurtowni kosmetycznej żeby uniknąć podróbki. Słyszałam, że można łatwo naciąć się na taką na allegro więc nie ryzykowałam.
LadyS1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 13:37   #809
minthema
Zakorzenienie

Ostatnio natknęłam się na wpis, z którego wynikało, że niedokładnie utwardzony lakier może uczulać. Jak myślicie, może tak być? Tj. ten sam lakier niedokładnie utwardzony uczulałby a już utwardzony poprawnie nie wywoływałby objawów uczulenia? Ostatnio doszłam do wniosku, że moja lampa led straciła na mocy (lakier kurczy się coraz bardziej, kiedyś w ogóle, potem na bokach, teraz już na całej płytce, mimo nakładania cienkich warstw, utwardzania po 2 paznokcie itp) i nie utwardza do końca lakieru. To by miało nawet sens, bo na początku mojej przygody z lakierami nie miałam uczulenia, dopiero po jakimś czasie, wtedy też zaczęły się problemy z kurczeniem.
I tak to sprawdzę bo zamawiam nową lampę ale ciekawa jestem waszego zdania

minthema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 14:15   #810
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Ostatnio natknęłam się na wpis, z którego wynikało, że niedokładnie utwardzony lakier może uczulać. Jak myślicie, może tak być? Tj. ten sam lakier niedokładnie utwardzony uczulałby a już utwardzony poprawnie nie wywoływałby objawów uczulenia? Ostatnio doszłam do wniosku, że moja lampa led straciła na mocy (lakier kurczy się coraz bardziej, kiedyś w ogóle, potem na bokach, teraz już na całej płytce, mimo nakładania cienkich warstw, utwardzania po 2 paznokcie itp) i nie utwardza do końca lakieru. To by miało nawet sens, bo na początku mojej przygody z lakierami nie miałam uczulenia, dopiero po jakimś czasie, wtedy też zaczęły się problemy z kurczeniem.
I tak to sprawdzę bo zamawiam nową lampę ale ciekawa jestem waszego zdania
Gdzieś tu w wątku było o tym pisane, że jak najbardziej źle utwardzona hybryda może przyczynić się do uczulenia

Tagi
hybryda, lampa uv, paznokcie hybrydowe, semilac, uczulenie

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości