Uczulenie na hybrydę - Strona 28 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-10-12, 09:58   #811
LadyS1
Przyczajenie

Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Ostatnio natknęłam się na wpis, z którego wynikało, że niedokładnie utwardzony lakier może uczulać. Jak myślicie, może tak być? Tj. ten sam lakier niedokładnie utwardzony uczulałby a już utwardzony poprawnie nie wywoływałby objawów uczulenia? Ostatnio doszłam do wniosku, że moja lampa led straciła na mocy (lakier kurczy się coraz bardziej, kiedyś w ogóle, potem na bokach, teraz już na całej płytce, mimo nakładania cienkich warstw, utwardzania po 2 paznokcie itp) i nie utwardza do końca lakieru. To by miało nawet sens, bo na początku mojej przygody z lakierami nie miałam uczulenia, dopiero po jakimś czasie, wtedy też zaczęły się problemy z kurczeniem.
I tak to sprawdzę bo zamawiam nową lampę ale ciekawa jestem waszego zdania
zanim zaczęłam eksperyment z Shellac robiłam wszystko co można było aby wyeliminować inne czynniki uczulenia poza samym żelem/hybrydą. Zmieniłam cleaner na zwykły spirytus, odstawiłam kopytko i używałam tylko drewnianego patyczka, wymieniłam nawet żarówki w lampie na nowe choć poprzednie powinny być jeszcze OK i zwiększyłam czas utwardzania, bo też natknęłam się na wątek o nieutwardzonym żelu/hybrydzie. I wszystko do bani. Nie żebym reklamowała Shellac ale niezależnie od cleanera, oliwki, czasu naświetlania nie występuje przy nim żadna reakcja alergiczna. Hybryda trzyma się bardzo dobrze i tylko fakt, że flakonik nieduży a cena owszem - stanowi jedyny minus. Z drugiej strony wydałam tyle samo na eksperymentalne zamienniki, które wylądowały w śmieciach.
Nadal po zastosowaniu tej hybrydy z napięciem oczekuję nawrotu świądu na palcach (trauma jeszcze się utrzymuje) a potem przychodzi ta satysfakcja, że jednak wszystko jest OK. I to jest bezcenne
LadyS1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 10:49   #812
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyS1 Pokaż wiadomość
zanim zaczęłam eksperyment z Shellac robiłam wszystko co można było aby wyeliminować inne czynniki uczulenia poza samym żelem/hybrydą. Zmieniłam cleaner na zwykły spirytus, odstawiłam kopytko i używałam tylko drewnianego patyczka, wymieniłam nawet żarówki w lampie na nowe choć poprzednie powinny być jeszcze OK i zwiększyłam czas utwardzania, bo też natknęłam się na wątek o nieutwardzonym żelu/hybrydzie. I wszystko do bani. Nie żebym reklamowała Shellac ale niezależnie od cleanera, oliwki, czasu naświetlania nie występuje przy nim żadna reakcja alergiczna. Hybryda trzyma się bardzo dobrze i tylko fakt, że flakonik nieduży a cena owszem - stanowi jedyny minus. Z drugiej strony wydałam tyle samo na eksperymentalne zamienniki, które wylądowały w śmieciach.
Nadal po zastosowaniu tej hybrydy z napięciem oczekuję nawrotu świądu na palcach (trauma jeszcze się utrzymuje) a potem przychodzi ta satysfakcja, że jednak wszystko jest OK. I to jest bezcenne
U mnie podobnie, tylko shellac daje rade. Ale nie wiadomo jaak by się zachował źle utwardzony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2016-10-13, 12:45   #813
MakowaPanna
Raczkowanie

Ok, ja powracam po zmianie lakierów. Semilaca nie używam już od blisko 2 miesięcy. Zdecydowałam sie na Neonail, CZ oraz Sleek Shine. Bąble i swędzenie ustało. Baza i top z Neo, kolory z tych co wcześniej napisałam. Generalnie to mam wrażenie, że nawet lepiej mi sie trzymają lakiery na Neo niż na Semi. Na razie nie ma żadnej reakcji alergicznej, ale czytałam gdzieś na forum na FB, że dziedziczymy dostają i po Neonail uczulenia. więc zobaczymy co i jak.
MakowaPanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 20:46   #814
basia927
Przyczajenie

uczulenie na hybrydę

hej, dziewczyny
niestety tak jak wiele z Was i mnie uczulił semilac..
problem w tym, że borykam się ze skutkami uczulenia już od ponad pół roku. Byłam leczona przez dwóch dermatologów bez skutku. Zapisywali mi maści na sterydach, które tylko na chwilę wyciszały uczulenie (wszystkie objawy nigdy nie znikały podczas leczenia) i po odstawieniu leku powracały. Leki jakie mi zapisywano to elocom, triderm, maść robiona w aptece i inne zaproponowane przez farmaceutów. Uczulenie wystąpiło tylko na jednym palcu. Obecnie paznokieć na nim jest do połowy "karbowany" od kilku tygodni rośnie normalny prosty, niestety cały czas się łamie, górna część paznokcia jest jakby oderwana od palca, nie wyrastają na nim skórki. Ponadto skóra wokół palca jest pomarszczona, wygląda jak u starszej osoby. Ukojenie przynosi mi tylko mi tylko witamina A. Gdy jej nie używam przez 2 dni palec wygląda okropnie, schodzi skóra tworzą się ranki. Jestem załamana, nie wiem już co robić, zeby palec i paznokiec wróciły do normalności. Wczoraj zakupiłam olejek z drzewa herbacianego, powinien pomóc na nierówności pod płytką paznokcia, używam go też do jego górnej części licząc na to, że skórki zaczną wyrastać.. najgorsze jest to, że nie mogę odstawić nawet witaminy A, bo stan palca od razu się pogarsza. W dermatologów już nie wierzę.. ktoś z Was też tak długo borykał się z tym problemem? co polecacie? w załączniku zdj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161103_200634.jpg (76,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161103_200742.jpg (78,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161103_200824.jpg (46,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161103_200835.jpg (44,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161103_201250.jpg (59,0 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161103_201258.jpg (65,4 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez basia927
Czas edycji: 2016-11-03 o 21:57
basia927 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 22:18   #815
allabouteverything
Przyczajenie

Dot.: uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez basia927 Pokaż wiadomość
hej, dziewczyny
niestety tak jak wiele z Was i mnie uczulił semilac..
problem w tym, że borykam się ze skutkami uczulenia już od ponad pół roku. Byłam leczona przez dwóch dermatologów bez skutku. Zapisywali mi maści na sterydach, które tylko na chwilę wyciszały uczulenie (wszystkie objawy nigdy nie znikały podczas leczenia) i po odstawieniu leku powracały. Leki jakie mi zapisywano to elocom, triderm, maść robiona w aptece i inne zaproponowane przez farmaceutów. Uczulenie wystąpiło tylko na jednym palcu. Obecnie paznokieć na nim jest do połowy "karbowany" od kilku tygodni rośnie normalny prosty, niestety cały czas się łamie, górna część paznokcia jest jakby oderwana od palca, nie wyrastają na nim skórki. Ponadto skóra wokół palca jest pomarszczona, wygląda jak u starszej osoby. Ukojenie przynosi mi tylko mi tylko witamina A. Gdy jej nie używam przez 2 dni palec wygląda okropnie, schodzi skóra tworzą się ranki. Jestem załamana, nie wiem już co robić, zeby palec i paznokiec wróciły do normalności. Wczoraj zakupiłam olejek z drzewa herbacianego, powinien pomóc na nierówności pod płytką paznokcia, używam go też do jego górnej części licząc na to, że skórki zaczną wyrastać.. najgorsze jest to, że nie mogę odstawić nawet witaminy A, bo stan palca od razu się pogarsza. W dermatologów już nie wierzę.. ktoś z Was też tak długo borykał się z tym problemem? co polecacie? w załączniku zdj
Hej
Może zacznę od tego, że miałam uczulenie na hybrydy po około pół roku stosowania. U mnie objawiało się to bąbelkami wokół paznokci wypełnionymi płynem, bardzo mocnym swędzeniem, (wręcz pieczeniem), i wysuszoną skórą. Stosowałam hybrydy Neonail. Zdjęłam je i przez 4 miesiące nie robiłam hybryd. Miałam również chorobę paznokci - ONYCHOLIOZĘ, która również była skutkiem ubocznym stosowania hybryd. Po całym fakcie zaczełam stosować olejek z drzewa herbacianego. Obcięłam paznokcie jak najkrócej i stosowałam go dwie noce z rzędu, następnie po kilku dniach powtórnie. Regularnie obcinałam paznokcie. Minęło trochę czasu, może miesiąc i paznokcie miałam jak nowe. Dlatego polecam Ci ten olejek, na pewno krzywdy nie zrobi a może zdziała cuda.

Mimo całego uczulenia i choroby, (powinnam mieć uraz do hybryd, ale uwielbiam analizować rzeczy, które mnie ciekawią), zaczęłam się zastanawiać dlaczego uczulenie wystąpiło. Z góry mówię, że nie jestem żadnym ekspertem w dziedzinie paznokci, hybryd itp. Ale bardzo chciałam znaleźć przyczynę. I... dokładnie 28.10.2016 zrobiłam hybrydy późnym wieczorem, czyli 6 dni temu. Po fakcie byłam cała zestresowana, czy w nocy nie obudzi mnie swędzenie palców. Ale jak się okazało uczulenie nie wróciło mimo tego, że hybrydy wykonałam tą samą firmą.

Bazę, kolor i top nałożyłam z lekkim odstępem od skóry wokół palca - nie dotykając skórek ani skóry wokół paznokci hybrydą. Przed wykonaniem hybrydy nie odsuwałam skórek ani nie wycinałam!
Moim zdaniem problem polega na tym, że jeśli hybrydy robimy bardzo blisko skórek i skóry to cała ta chemia kumuluje się w tych miejscach i powoduje nieprzyjemne skutki w postaci lżejszych i cięższych, (bo to jest już kwestia indywidualna organizmu), uczuleń. Sam paznokieć jest wytworem naskórka - tkanką martwą, nieoddychającą. Tak samo jak włosy. Więc dlaczego warstwa na paznokciu miałaby uczulać? Zastanawiające, prawda? Dlatego polecam każdemu przeanalizować dokładnie swoją sytuację, przeprowadzić w szczególności analizę tego, jak wykonywało się hybrydy (usuwanie, odsuwanie skórek; hybryda jak najbliżej skóry).

Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się przydatna.

Pozdrawiam
allabouteverything jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 23:19   #816
pseudofeministka
Zakorzenienie

No i Twój post , smialo może się laczyc ze słabymi lampami UV. Moim zdaniem nieutwardzona czy slabo utwardzona hybryda tez ma potencjal przenikania czy oddziaływania na skore.

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 23:40   #817
allabouteverything
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
No i Twój post , smialo może się laczyc ze słabymi lampami UV. Moim zdaniem nieutwardzona czy slabo utwardzona hybryda tez ma potencjal przenikania czy oddziaływania na skore.
Nie pomyślałam o tym wcześniej, ale fakt faktem, że tym razem hybrydy utwardzałam po dwa razy każdą warstwę. Wcześniej nieraz zdarzyło mi się, że hybryda się słabo utwardziła na, że tak powiem, skrajnych palcach. Dlatego dmuchałam na zimne. Używam małej, ''podróżnej'' lampy Neonail. W moim odczuciu lampa Neonail utwardza bardzo dobrze hybrydę, ale właśnie z tych skrajnych palców hybryda czasami była bardzo miękka i odchodziła. Zwłaszcza po zewnętrznej stronie paznokcia. Dlatego domyślam się, że nie jest to bezpośrednia wina światła lampy, a raczej jej rozmiaru i kształtu.
allabouteverything jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 09:38   #818
syluska123
Przyczajenie

Cześć dziewczyny od paru miesiecy używam hard base oraz lakierów neonail, 2 tyg temu mialam na jednym palcu male swedzace krostki ale nie bralam sobie tego do głowy. Wczoraj zrobilam sobie paznokcie ale uzylam zamiast hard topu żelu rowniez z neonail bo po spilowaniu mialam strasznie cienkie paznokcie, wieczorem zaczela swedziec mnie skora dookola paznokci, dzis mam spore krostki ktore mnie bola i swedza. Nie wiem co robic, czy zdjąć hybrydy? Stosować jakąś maść? jak tak to jaka? Z góry dziekuje za pomoc, nie wiem co robić a nie wyobrazam sobie chodzic bez hybryd ale swedzenie i pieczenie jest nie do wytrzymania. Nie wiem od czego moglabym byc uczulona, bo poprzednio uzywalam hard topu a teraz zelu( tylko na zel nakladalam lakier hybrydowy neonail), nie wiem czy to od lakieru nalozonego na zel? Jak myslicie, czekam na informacje. Dodam zdjęcia okropnego uczulenia jakiego dostalam Tak mysle ze moze jest to uczulenie na aceton? Zamaczam zawsze palce w miseczce gdzie mam wlany aceton i mocze tak cale paznokcie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20161114_092316.jpg (50,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161114_092232.jpg (48,4 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez syluska123
Czas edycji: 2016-11-14 o 09:57
syluska123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 10:39   #819
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Na pewno ściągnąć, od razu. Jakieś maści byly tu polecane ale nie pamiętam jakie

Stary 2016-11-14, 10:41   #820
syluska123
Przyczajenie

ehh jak wroce z pracy zdejme hybryde w takim razie ale boje sie znowu maczac w acetonie bo przypuszczam że to od acetonu mi się stalo, macie jakis inny sposob na sciaganie hybryd?
Stary 2016-11-14, 10:42   #821
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez syluska123 Pokaż wiadomość
ehh jak wroce z pracy zdejme hybryde w takim razie ale boje sie znowu maczac w acetonie bo przypuszczam że to od acetonu mi się stalo, macie jakis inny sposob na sciaganie hybryd?
Frezarka /pilniczek.
To raczej od hybryd

Stary 2016-11-14, 10:49   #822
syluska123
Przyczajenie

Tylko wczoraj stosowalam żel a na to lakier hybrydowy, wiec dalej jest taka mozliwosc ze to od hybryd?
Stary 2016-11-14, 11:25   #823
maarlin
Raczkowanie

Cytat:
Tylko wczoraj stosowalam żel a na to lakier hybrydowy, wiec dalej jest taka mozliwosc ze to od hybryd?
Zarówno żele jak i hybrydy uczulają-z własnego doświadczenia powiem, że żele nawet bardziej.
maarlin jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 22:10   #824
basia927
Przyczajenie

Cytat:
jeśli nie chcesz ich ściągać z pomocą acetonu to możesz spiłować, może to będzie mniej bolesne. w poście wyżej pisałam jakie maści przypisywali mi dermatolodzy, ale wszystkie na receptę. bez recepty możesz kupić zwykłą witaminę A, która mi z resztą najbardziej pomaga.
basia927 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 13:34   #825
syluska123
Przyczajenie

Dziękuje za odpowiedzi, wczoraj spilowalam hybryde stosuje maść Pimafucord i wydaje mi się że powoli schodza krostki i już tak nie swędzą. Czy moge nalozyc chociaż odżywke na paznokcie? nie jestem przyzwyczajona do nie pomalowanych paznokci i zle sie z tym czuje hehe, oczywiście jak znikną mi krostki.
Stary 2016-11-15, 18:14   #826
maarlin
Raczkowanie

Zwykłymi lakierami maluj bez oporu

Stary 2016-11-15, 23:32   #827
lavender08
Przyczajenie

byle nie Eveline..
lavender08 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 09:50   #828
syluska123
Przyczajenie

Super, dziękuje
Stary 2016-11-19, 18:42   #829
candycoat
Przyczajenie

Semilac zaczął mnie uczulać po ok. pół roku stosowania. Mysłałam że przekombinowałam z frezarką i za mocno skórki potraktowałam. Objawy jak u innych dziewczyn początkowo swędzenie palców, po kolejnym zrobieniu hybryd semilaca opuchnęte czerwone opuszki palców, po następnym manicure do opuchlizny dołączyły bomble wypełnione płynem. Na szczęście nie dałam się nabrać zapewnieniom że to ja robię coś nie tak jak np. za krótko pod lampą, za mocno spiłowane czy zniszczone paznokcie, że pełnia księżyca itp. i odstawiłam semilaca. Szybko się wszystko pogoiło bo na szczęście nie jestem wrażliwcem i wiele baaardzo wiele trzeba żeby coś takiego jak wyżej u mnie wystąpiło.
Długo nie wytrzymałam bez hybryd - jakieś 3 dni wróciłam do shellaca którego używałam przed semilackiem. Dobrze że została resztka bazy i topu i brzydki beau bo niestety innych kolorów zdążyłam się pozbyć zachwycona semilackiem bo tani i podobnie trwały . Próba wypadła pomyślnie bo żadnego zupełnie żadnego uczulenia już nie było.
Żal mi było pozbywać się kolorów semilacka (zdążyłam 9 kolorów zakupić niestety) i postanowiłam dać im szansę na bazie i topie shellaca. I co??? Znowu zacięcie. Reakcja alergiczna tyle że mniejsza bo opuchlizna bez bąbli. Na szczęście powrót do shellaca w 100% załatwił problem. Nie zamierzam eksperymentować jeden taki eksperymen wystarczy. Chciałam sprzedać semilaca na olx ale tego nie zrobię bo jeszcze ktoś sobie większą krzywdę niż ja zrobi i będę to miała na sumieniu. Powoli inwestuję w shellaca - może mniej kolorów będę mieć bo drogo ale zdrowiej dla mnie.
candycoat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 20:01   #830
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Ja shellac juz kilka miesięcy mam i jest okej. Tylko top sie sciera okropnie i rysuje tak że słów brak

Stary 2016-11-25, 21:04   #831
karis992
Rozeznanie

Cześć dziewczyny!
Jestem zmuszona dołączyć do wątku. Zobaczcie na mój palec wskazujący: jak myślicie, czy to może być spowodowane hybryda? Tylko jeden palec tak mi się zrobił.
Dodam jeszcze, że rok temu przytrzasnęłam go drzwiami i wtedy miałam krwiak, paznokieć zszedł, narósł nowy, ale on rósł jakby rozdwojony na pół. Cały rok było dobrze, a teraz coś takiego się przytrafiło... Nie wiem co o tym myśleć
(jedno zdjęcie z 12 listopada, drugie z 22 listopada)

Edytowane przez karis992
Czas edycji: 2016-11-25 o 21:06
karis992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 22:00   #832
maarlin
Raczkowanie

To jest onycholiza, ten paznokieć po przytrzasnieciu jest bardziej, hmm... czuły na urazy, ale to na szczęście nie uczulenie.

Stary 2016-11-26, 10:17   #833
karis992
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
To jest onycholiza, ten paznokieć po przytrzasnieciu jest bardziej, hmm... czuły na urazy, ale to na szczęście nie uczulenie.

Dziękuję!
karis992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 16:18   #834
lavender08
Przyczajenie

to onycholiza, musisz jak najszybciej zacząć ją leczyć... inaczej może odkleić ci się cały paznokieć
Stary 2016-11-27, 08:33   #835
hauuu
Wtajemniczenie

Cytat:
Cześć dziewczyny od paru miesiecy używam hard base oraz lakierów neonail, 2 tyg temu mialam na jednym palcu male swedzace krostki ale nie bralam sobie tego do głowy. Wczoraj zrobilam sobie paznokcie ale uzylam zamiast hard topu żelu rowniez z neonail bo po spilowaniu mialam strasznie cienkie paznokcie, wieczorem zaczela swedziec mnie skora dookola paznokci, dzis mam spore krostki ktore mnie bola i swedza. Nie wiem co robic, czy zdjąć hybrydy? Stosować jakąś maść? jak tak to jaka? Z góry dziekuje za pomoc, nie wiem co robić a nie wyobrazam sobie chodzic bez hybryd ale swedzenie i pieczenie jest nie do wytrzymania. Nie wiem od czego moglabym byc uczulona, bo poprzednio uzywalam hard topu a teraz zelu( tylko na zel nakladalam lakier hybrydowy neonail), nie wiem czy to od lakieru nalozonego na zel? Jak myslicie, czekam na informacje. Dodam zdjęcia okropnego uczulenia jakiego dostalam Tak mysle ze moze jest to uczulenie na aceton? Zamaczam zawsze palce w miseczce gdzie mam wlany aceton i mocze tak cale paznokcie...
Nie wiem jak inne paznokcie bo dość słabo widać ale na tym z holo widzę porządnie zalane skórki. Jeśli zalewasz je regularnie to zalewasz je regularnie to zwiekszasz prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia bo hybrydy to produkt który nie powinien mieć kontaktu ze skóra.
hauuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 18:00   #836
Kashaya
Wtajemniczenie

Czy widzicie w tym składzie hybrydy coś co może uczulić? Są tutaj formaldehyd, toluen lub DBP?

Skład: TETRAHYDROFURFURYL METHACRYLATE, DI-HEMA TRIMETHYLHEXYL DICARBAMATE, PPG-5 METHACRYLATE, HEMA, HYDROXYPROPYL METHACRYLATE, BUTYL ACETATE, ETHYL ACETATE, ACETONE, NITROCELLULOSE, PHENYLBIS (2,4,6-TRIMETHYLBENZOYL) PHOSPHINE OXIDE, PHENYLDIMETHOXY ACETOPHENONE, 1-HYDROXYCYCLOHEXYL PHENYL KETONE, PHTHALIC ANHYDRIDE/ TRIMELLITIC ANHYDRIDE/ GLYCOL COPOLYMER, ISOPROPYL ALCOHOL, STEARALKONIUM HECTORITE, ADIPIC ACID/ FUMARIC ACID/ PHTHALIC ACID/ TRICYCLODECANE DIMETHANOL COPOLYMER, CITRIC ACID, STYRENE/ ACRYLATES COPOLYMER, ACETYL TRIBUTYL CITRATE, PHOSPHORIC ACID [MAY CONTAIN: POLYETHYLENE TEREPHTHALATE, ISOBUTYLPHENOXY EPOXY RESIN, POLYURETHANE-11, CI 15850, CI 15880, CI 19140, CI 42090, CI 77000, CI 77007, CI 77491, CI 77499, CI 77510, CI 77891, CI 77742, CI 77266, CI 77163, CI 73360, CI 12085, CI 75470]
Kashaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 19:21   #837
Domina
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Czy widzicie w tym składzie hybrydy coś co może uczulić? Są tutaj formaldehyd, toluen lub DBP?

Skład: TETRAHYDROFURFURYL METHACRYLATE, DI-HEMA TRIMETHYLHEXYL DICARBAMATE, PPG-5 METHACRYLATE, HEMA, HYDROXYPROPYL METHACRYLATE, BUTYL ACETATE, ETHYL ACETATE, ACETONE, NITROCELLULOSE, PHENYLBIS (2,4,6-TRIMETHYLBENZOYL) PHOSPHINE OXIDE, PHENYLDIMETHOXY ACETOPHENONE, 1-HYDROXYCYCLOHEXYL PHENYL KETONE, PHTHALIC ANHYDRIDE/ TRIMELLITIC ANHYDRIDE/ GLYCOL COPOLYMER, ISOPROPYL ALCOHOL, STEARALKONIUM HECTORITE, ADIPIC ACID/ FUMARIC ACID/ PHTHALIC ACID/ TRICYCLODECANE DIMETHANOL COPOLYMER, CITRIC ACID, STYRENE/ ACRYLATES COPOLYMER, ACETYL TRIBUTYL CITRATE, PHOSPHORIC ACID [MAY CONTAIN: POLYETHYLENE TEREPHTHALATE, ISOBUTYLPHENOXY EPOXY RESIN, POLYURETHANE-11, CI 15850, CI 15880, CI 19140, CI 42090, CI 77000, CI 77007, CI 77491, CI 77499, CI 77510, CI 77891, CI 77742, CI 77266, CI 77163, CI 73360, CI 12085, CI 75470]
Ehh.. milion razy sie mowi o tym, ze kazdego moze uczulic cos innego. Tak naprawde uczulic cie moze KAZDY skladnik.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 13:10   #838
Kashaya
Wtajemniczenie

Tak, ale Shellac nie uczula, bo jest wolny od "3-free" , poniewaz nie ma w składzie formaldehydu, toluenu i DBP. To sugeruje co uczula w innych hybrydach. Ale dobra, nie było pytania

Kashaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 14:08   #839
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, ale Shellac nie uczula, bo jest wolny od "3-free" , poniewaz nie ma w składzie formaldehydu, toluenu i DBP. To sugeruje co uczula w innych hybrydach. Ale dobra, nie było pytania

Shellac też uczula

Stary 2016-11-28, 14:24   #840
lavender08
Przyczajenie

Cytat:

uczulają akrylany, AKRYL - poczytaj sobie o nich
Odpowiedz

Tagi
hybryda, lampa uv, paznokcie hybrydowe, semilac, uczulenie

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości