Uczulenie na hybrydę - Strona 37 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-03-01, 20:57   #1081
Beattssi
Przyczajenie

Dot.: Uczulenie na hybrydę

Hej,
działam w Kole Dermatologicznym na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i piszę pracę o działaniach ubocznych hybryd.
Proszę o wypełnienie ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...-8rHQ/viewform
Dziękuję!

Edytowane przez Beattssi
Czas edycji: 2017-03-01 o 21:00
Beattssi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 21:14   #1082
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beattssi Pokaż wiadomość
Hej,
działam w Kole Dermatologicznym na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i piszę pracę o działaniach ubocznych hybryd.
Proszę o wypełnienie ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...-8rHQ/viewform
Dziękuję!
Chyba warto byłoby zrobić na konkretne firmy, ogólnik hybrydy jest za mało dokładny, można używać syfu jak semilac i mieć problem z alergią, a można mieć coś lepsze jakościowo tak jak np shellac i nie mieć żadnych problemów.
To tak jak napisać o szkodliwości kremu do twarzy (taki przykład z kosmosu), a wiadomo, że krem kremowi nie równy. Przejrzałam pierwszą stronę, może warto byłoby napisać jakąś wzmiankę, że hybryda hybrydzie nie równa i wcale nie trzeba płacić alergią za piękne hybrydowe pazurki
Stary 2017-03-02, 10:14   #1083
Agacior_Pie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Chyba warto byłoby zrobić na konkretne firmy, ogólnik hybrydy jest za mało dokładny, można używać syfu jak semilac i mieć problem z alergią, a można mieć coś lepsze jakościowo tak jak np shellac i nie mieć żadnych problemów.
To tak jak napisać o szkodliwości kremu do twarzy (taki przykład z kosmosu), a wiadomo, że krem kremowi nie równy. Przejrzałam pierwszą stronę, może warto byłoby napisać jakąś wzmiankę, że hybryda hybrydzie nie równa i wcale nie trzeba płacić alergią za piękne hybrydowe pazurki
Ja używam Semilac i nie uważam że to syf. Więc taka generalizacja opinii jest średnio na miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agacior_Pie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:28   #1084
Igulec13
Przyczajenie

Pamietajcie o tym, że uczulenie może wystąpić na pył oraz na aceton.
mi się przydażyło, mysłałam, że to semilac, a jednak aceton i z semilaciem i się nie rozstajemy.

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

mi też semilac się sprawdza, nie wychodzi mi żadno uczulenie. A demonizowanie go jest bez sensu. Co do shellaca, dla mnie jest średni.
Ile osób tyle opinii.
Igulec13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 12:05   #1085
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agacior_Pie Pokaż wiadomość
Ja używam Semilac i nie uważam że to syf. Więc taka generalizacja opinii jest średnio na miejscu.

o skład mi chodzi a on jest do niczego w semilacu i wielu innych firmach. to tylko przedkład
Stary 2017-03-02, 13:38   #1086
Beattssi
Przyczajenie

Badanie nie ma na celu zniechęcania do hybryd. Na razie ankieta ma na celu określenie częstości występowania efektów ubocznych, w ankiecie są również pytania o produkt/firmę, która uczuliła. Po takim wstępnym określeniu będzie można przeanalizować skład produktów, które najczęściej uczulały.
Beattssi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 16:42   #1087
maarlin
Raczkowanie

Cytat:
Badanie nie ma na celu zniechęcania do hybryd. Na razie ankieta ma na celu określenie częstości występowania efektów ubocznych, w ankiecie są również pytania o produkt/firmę, która uczuliła. Po takim wstępnym określeniu będzie można przeanalizować skład produktów, które najczęściej uczulały.
Fajnie,że ktoś o tym pomyślał, może doczekamy się badań dermatologicznych.
maarlin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 05:51   #1088
hauuu
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja przepraszam ze się czepiam ale ankieta jest dość nieprofesjonalnie zrobiona i ciężko będzie wyciągać wam z niej wnioski. Brakuje filtrów. Lepiej byłoby ja zrobić w innym darmowych narzędziu, które daje więcej możliwości.
Np. Pytanie o używanie hybryd - manicure hybrydowy nosi pani na ... a co z oczami, które aktualnie nie noszą? Czy jeśli nosiłam tydzień temu ale zdjęłam to mam zaznaczyć zdjęłam nosze? Tutaj powinno być pytanie bardziej o częstotliwość albo ostatni trazmkiedy się miało.

Nie chce wyjść na czepialska ale po prostu pracuje w tym i widze duzo błędów, które nie pozwolą wam na wyciągnięcie uzasadnionych wniosków a szkoda bo temat jest ważny.
hauuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:07   #1089
aleksis19891
Przyczajenie

dziewczyny w styczniu wystąpiła u mnie reakcja uczuleniowa na opary z lakierów hybrydowych Semilac ;( zaatakowało mi powieki. opuchlizna była tak silna, że ledwo na oczy widziałam (szczególnie prawe oko). wyglądałam jakby mnie mąż pobił. sytuacja powtórzyła się 3 razy. trochę mi zeszło zanim doszłam do tego że to przez hybrydę... czy ktoś tak miał? Semilaka całego już się pozbyłam. chciałabym spróbować z inną marka, ale jaka???
aleksis19891 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:24   #1090
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aleksis19891 Pokaż wiadomość
dziewczyny w styczniu wystąpiła u mnie reakcja uczuleniowa na opary z lakierów hybrydowych Semilac ;( zaatakowało mi powieki. opuchlizna była tak silna, że ledwo na oczy widziałam (szczególnie prawe oko). wyglądałam jakby mnie mąż pobił. sytuacja powtórzyła się 3 razy. trochę mi zeszło zanim doszłam do tego że to przez hybrydę... czy ktoś tak miał? Semilaka całego już się pozbyłam. chciałabym spróbować z inną marka, ale jaka???
Mignely mi gdzieś już takie objawy.
Najbezpieczniej shellac (oryginalny na ekert nails) lub kabos.
Tylko odczekalabym jeszcze z kombinacjami kilka tygodni

Stary 2017-03-08, 14:28   #1091
aleksis19891
Przyczajenie

teraz właśnie mam hybrydowy detoks. właśnie dużo osób poleca te marki. nie są tanie, to fakt, ale mam nadzieje, że cena będzie rekompensować mi bark uczulenia
aleksis19891 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 07:59   #1092
mkaspro
Przyczajenie

U mojej siostry używanie topu semilaca skończyło się także uczuleniem.
mkaspro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 09:40   #1093
donusiaa
wiatr we włosach

Kilku różnych hybryd używałam i dopiero te hipoalergiczne z effective nails mnie nei uczulają
donusiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 10:23   #1094
pinaplesss
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez donusiaa Pokaż wiadomość
Kilku różnych hybryd używałam i dopiero te hipoalergiczne z effective nails mnie nei uczulają
Czego konkretnie używasz z tej firmy?
 07.06.2012
pinaplesss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 14:00   #1095
minthema
Zakorzenienie

Pierwszy raz spotkałam się z tym, żeby z pewnej firmy jeden kolor uczulał, reszta nie. Nałożyłam przedwczoraj Warming Memories z NN i rety jak mnie skrzywdził Już podczas malowania zauważyłam, że jest jakiś inny, super kryje, gęstszy. A następnego dnia świąd niesamowity. Przed chwilą go zdjęłam.
Zastanawiam się czy cala kolekcja warming memories tak na mnie działa czy akurat ten kolor. Mam jeszcze Hot Cocoa z tej serii więc zobaczymy..

minthema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 16:52   #1096
hauuu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Pierwszy raz spotkałam się z tym, żeby z pewnej firmy jeden kolor uczulał, reszta nie. Nałożyłam przedwczoraj Warming Memories z NN i rety jak mnie skrzywdził Już podczas malowania zauważyłam, że jest jakiś inny, super kryje, gęstszy. A następnego dnia świąd niesamowity. Przed chwilą go zdjęłam.
Zastanawiam się czy cala kolekcja warming memories tak na mnie działa czy akurat ten kolor. Mam jeszcze Hot Cocoa z tej serii więc zobaczymy..
8

To ze wyszło uczulenie po tym konkretnym lakierze wcale nie znaczy ze on cię uczulił a inne nie. Uczulenie dna hybrydy działa często zmopoznionym zapłonem.
Stary 2017-03-14, 17:15   #1097
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
To ze wyszło uczulenie po tym konkretnym lakierze wcale nie znaczy ze on cię uczulił a inne nie. Uczulenie dna hybrydy działa często zmopoznionym zapłonem.

No nie wiem, innych używam od roku i jest git, ten nałożyłam po raz pierwszy i momentalnie wyszła mi reakcja alergiczna. Zdjęłam go, nałożyłam inny i póki co jest ok.

minthema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 17:45   #1098
pseudofeministka
Zakorzenienie

Dziewczyny prosze o rade , bo chyba i mnie dopadlo uczulenie, choc pewnosci nie mam.

Dzis sciagnelam hybrydy i zauwazylam, ze na wskazujacym lewej dloni i kciuku , mam te nieregularne linie miedzy wolnym brzegiem a opuszkiem, cos jak na zdjeciu z tego bloga, choc moje paznokcie wygladaja zdrowo , nie ma tez tych zoltych, brunatnych plamek:

http://azu-usagi.blogspot.com/2016/0...rzeczytaj.html

Innych objawow typu krostki, swedzenie, pieczenie, pekanie skory nie mam i nie mialam.

I teraz nie wiem czy to poczatki uczulenia, a objawy typu wedzenie, pieczenie dopiero sie pojawia.Czy to po prostu zwykla onycholoiza ktora wcale nie musi miec zwiazku z hybrydami. Jestem w trakcie remontu, czasami mialam stycznosc z "chemikaliami" , wykonywalam tez niektore prace przy remoncie i sama nie wiem.

Miala ktoras z Was podobnie, ze zoncyholoizy przy dalszym nakladaniu hybryd, pojawily sie inne objawy?

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:16   #1099
maarlin
Raczkowanie

Jeśli nie ma pęcherzyków, bolesnosci wałów i swędzenia to nie uczulenie. To początki onycholizy. Po dłuższym stosowaniu hybryd płytka się odwapnia i osłabia, robi się porowata i łatwiej o jej oddzielenie od łożyska.
Ciągle mi się tak robi bo nie mam umiaru i za długo czekam z przerwami

Stary 2017-03-23, 05:42   #1100
hauuu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o rade , bo chyba i mnie dopadlo uczulenie, choc pewnosci nie mam.

Dzis sciagnelam hybrydy i zauwazylam, ze na wskazujacym lewej dloni i kciuku , mam te nieregularne linie miedzy wolnym brzegiem a opuszkiem, cos jak na zdjeciu z tego bloga, choc moje paznokcie wygladaja zdrowo , nie ma tez tych zoltych, brunatnych plamek:

Innych objawow typu krostki, swedzenie, pieczenie, pekanie skory nie mam i nie mialam.

I teraz nie wiem czy to poczatki uczulenia, a objawy typu wedzenie, pieczenie dopiero sie pojawia.Czy to po prostu zwykla onycholoiza ktora wcale nie musi miec zwiazku z hybrydami. Jestem w trakcie remontu, czasami mialam stycznosc z "chemikaliami" , wykonywalam tez niektore prace przy remoncie i sama nie wiem.

Miala ktoras z Was podobnie, ze zoncyholoizy przy dalszym nakladaniu hybryd, pojawily sie inne objawy?
Wstaw swoje zdjęcie najlepiej. Jak głęboko się odkleilo?
Stary 2017-03-23, 07:48   #1101
bialatestuje
Przyczajenie

Uczulenie może być również na światło UV. Ja i moja siostra mamy bardzo jasną karnacje, mi przy hybrydzie wyskakują piegi na rękach( zdarza mi się to również latem). Mojej siostrze wyskakują czerwone plamy, czasem zmieniające się w pęcherze z wodą. Przy zdejmowaniu nie mamy żadnych objawów.
bialatestuje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:08   #1102
shameeka90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

Obstawiam, ze to niestety od hybryd Sama mialam identycznie - zadnego swedzenia, krostek, pekania skory, tylko onycholiza, ktora po czasie po prostu "ewoluowala" do 2/3 plytki + pojawila sie bardzo sucha, odstajaca skora wolnym brzegiem.
Na Twoim miejscu bym zrobila przerwe od hybrydy az do zaleczenia i profilaktycznie uzywala Acefungin Forte, zeby zadne swinstwo sie nie przyplatalo.
shameeka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 10:07   #1103
maarlin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez shameeka90 Pokaż wiadomość
Obstawiam, ze to niestety od hybryd Sama mialam identycznie - zadnego swedzenia, krostek, pekania skory, tylko onycholiza, ktora po czasie po prostu "ewoluowala" do 2/3 plytki + pojawila sie bardzo sucha, odstajaca skora wolnym brzegiem.
Na Twoim miejscu bym zrobila przerwe od hybrydy az do zaleczenia i profilaktycznie uzywala Acefungin Forte, zeby zadne swinstwo sie nie przyplatalo.
Przerwa obowiązkowo niestety.
Odpowiedz

Tagi
hybryda, lampa uv, paznokcie hybrydowe, semilac, uczulenie

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości