Brak paznokcia od urodzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-02-10, 23:44   #1
niemniej_jednak
Raczkowanie

Brak paznokcia od urodzenia

Witam

Urodziłam się z połową paznokcia na kciuku - od jego zewnętrznej strony. Po wewnętrznej stronie kciuka mam po prostu skórę. Odziedziczyłam to w genach po ojcu, ten natomiast po swojej matce, i tak dalej (zawsze były to paznokcie na kciuku).

Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby udało się sprawić, by paznokieć "odżył" skoro nigdy go nie było zastanawiam się jednak, czy może udałoby się jakoś ukryć ten mankament - próbowałam parę lat temu tipsów żelowych, ale jak zapewne każdy się domyśla już po paru godzinach odkleiły się od "skórzanej" części kciuka.

Przez całe życie bardzo wstydziłam się takiego wyglądu moich kciuków (już samo wstawienie zdjęć tutaj jest dla mnie żenujące), często staram się je po prostu chować, jednak na dłuższą metę to bardzo męczące. Razem z siostrą, która ma ten sam problem, zachodzimy w głowę, co można z tym zrobić. Czy można np. wylać na tego kciuka coś, co nie odkleja się od skóry i imituje paznokcia? Dodam, że w temacie paznokci w ogóle się nie orientuję, ze względu na moje pożałowania godne paznokcie w tym miejscu nigdy nie malowałam pozostałych ani o nie nie dbałam :P Jak to wszystko wygląda - widać na zdjęciach.

Z góry dziękuję za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150210_233511.jpg (14,3 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150210_233519.jpg (17,4 KB, 188 załadowań)
niemniej_jednak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 00:49   #2
pink_death
Wtajemniczenie

Dot.: Brak paznokcia od urodzenia

Jestem ekspertem, bo widziałam program na TLC.
Może jakiś lekarz od urody pomoże, bo da się coś nalać i będzie to imitowac paznokieć. Tylko nie pamiętam co to było...
pink_death jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 17:21   #3
niemniej_jednak
Raczkowanie

a nie pamiętasz może, jak nazywał się ten program? Tym lekarzem od urody był chirurg plastyczny?
niemniej_jednak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 22:23   #4
pink_death
Wtajemniczenie

To było we "Wstydliwych chorobach", ale nie mam pojęcia, który dokładnie lekarz pomógł.
pink_death jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:50   #5
elza_k
Raczkowanie

jak już wiadomo gdzie to można po "okruszkach" dojść, mam nadzieję, żę znajdziesz, ja mam podobnie, tylko, że u palucha stóp, miałam mały wypadek i uszkodziłam macierz, także mam tylko do połowy i na początku też nie czułam się z tym komfortowo, ale po po prostu się przyzwyczaiłam ,choć wiadomo u stóp aż tak bardzo nie przeszkadza
elza_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 23:45   #6
Devileek
Zakorzenienie

GG do Devileek

Pociesze Cię że też nie mam paznokci u kciuka i to u dwóch od urodzenia tylko troszkę inaczej to wygląda. Też próbowałam żeli tipsów ten sam efekt / słyszałam ze można zrobić przeszczep ale nie w kazdym przypadku, sama będe próbowała się skonsultować z lekarzrm z warszawy który coś takiego wykonuje. Jak chcesz odezwij się na priv
Stary 2016-03-16, 20:47   #7
Miax33
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość
Witam

Urodziłam się z połową paznokcia na kciuku - od jego zewnętrznej strony. Po wewnętrznej stronie kciuka mam po prostu skórę. Odziedziczyłam to w genach po ojcu, ten natomiast po swojej matce, i tak dalej (zawsze były to paznokcie na kciuku).

Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby udało się sprawić, by paznokieć "odżył" skoro nigdy go nie było zastanawiam się jednak, czy może udałoby się jakoś ukryć ten mankament - próbowałam parę lat temu tipsów żelowych, ale jak zapewne każdy się domyśla już po paru godzinach odkleiły się od "skórzanej" części kciuka.

Przez całe życie bardzo wstydziłam się takiego wyglądu moich kciuków (już samo wstawienie zdjęć tutaj jest dla mnie żenujące), często staram się je po prostu chować, jednak na dłuższą metę to bardzo męczące. Razem z siostrą, która ma ten sam problem, zachodzimy w głowę, co można z tym zrobić. Czy można np. wylać na tego kciuka coś, co nie odkleja się od skóry i imituje paznokcia? Dodam, że w temacie paznokci w ogóle się nie orientuję, ze względu na moje pożałowania godne paznokcie w tym miejscu nigdy nie malowałam pozostałych ani o nie nie dbałam :P Jak to wszystko wygląda - widać na zdjęciach.

Z góry dziękuję za pomoc!
Mam identyczne jak Ty. I też od urodzenia. Moja rodzina też ma takie. Nawet mój 3 letni syn odezwij się do mnie
Miax33 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kciuk, paznokieć

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości