Które substancje są biodegradowalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-02-20, 20:30   #1
s_biela
Raczkowanie

Które substancje są biodegradowalne?

Od jakiegoś czasu stosuję Cocamidopropyl betaine jako mój podstawowy środek myjący. Ważne jest dla mnie, czy stosowane kosmetyki są biodegradowalne, czyli czy mogę spokojnie używać ich posiadając ekologicznie szabo, myjąc się na kempingu, lub nawet w jeziorze. W przypadku Cocamidopropyl betaine wiem, że tak jest.

Myślę że fajnie by było, gdybyśmy w tym wądku wpisywali nasze ulubione substancje z opisem dotyczącym biodegradowalności.

To jak? Pomożecie?
Stary 2015-02-27, 20:46   #2
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15
Dot.: Które substancje są biodegradowalne?

na jakiej stronie to sprawdzasz?
ja na codecheck szukam informacji czy dana substancja nie powstała przy użyciu ropy po prostu.
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 18:15   #3
s_biela
Raczkowanie

Dot.: Które substancje są biodegradowalne?

Od dłuższego czasu nie kożystam z jednej bazy składników, bo z reguły prędzej czy później napotykam w nich na braki. Teraz jak czegoś szukam to poprostu wpisuję w google. O biodegradowalności Cocamidopropyl betaine przeczytałam tutaj.

Substancje na bazie ropy od dawna są na mojej czarnej liście i już poprostu nauczyłam się ich na pamięć jak coś Ci szkodzi to łatwo zapamiętać sprawce...

W miedzy czasie znalazłam też informacje, że proszek do prania Biały Jeleń nie zawiera fosforanów. Zastanawiam się, czy to znaczy, że też jest biodegradowalny? Z proszkami do prania mam najtrudniej, bo producenci nie mają obowiązku umieszczania pełnych składów i muszę próbować na chybił-trafił... Wiem, że takie wynalazki nak Persil lub Wizir potrafiły mi zniszczyć ubrania, ale co w ich składzie było tak żrącego Mam w domu alergika, i już kompletną zagwostką jest dla mnie, dlaczego po proszu Dzidziś się drapie a po Białym Jeleniu nie...

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości