Kosmetyki M.A.C. cz.9 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-09-02, 21:31   #4051
OlaM
Moderator

Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie ma, to prawda. Najgorsze, że nie stać nas przez to wszystko na psychoterapie uzależnień i tak źle i tak niedobrze!
Oczywiście kliknęłam podkład i wzięłam Hot Tahiti, bo najwyraźniej 30 innych szminek nie jest w stanie jej zastąpić ehhhh sama siebie nie rozumiem.
Ale my Cię rozumiemy
OlaM jest offline  
Stary 2015-09-02, 21:32   #4052
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Taaak Hot Tahiti, u mnie MLBB. Używam ją jak Carmex .

Poza tym nie okłamujmy się, nasze spotkania Anonimowych Macoholików skończyłyby kolejną wymianą wrażeń co do nowej i stałej kolekcji i grupowym wyjściem do salonu MACa szkoda kasy, lepiej kupić Hot Tahiti.
No cóz, nie sądzę aby którakolwiek z nas tutaj myslala serio o odwyku

Btw. jaki kolor podkładu w końcu wziełas?

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 121 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2015-09-02, 21:41   #4053
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Ale my Cię rozumiemy
Ha ha, jesteśmy tutaj jak yin i yang

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
No cóz, nie sądzę aby którakolwiek z nas tutaj myslala serio o odwyku

Btw. jaki kolor podkładu w końcu wziełas?
Wzięłam NW30. 30-tka może być troszkę jasna obecnie, ale opalenizna schodzi więc za miesiąc będzie ok. Ja w MAC i tak zawsze jestem gdzieś pomiędzy NC i NW, ale NC jest zawsze za żółte
Cori a jak w ogóle Twoim zdaniem kolorystyka tego podkładu się ma do zwykłego studio albo prolonga albo jakiegokolwiek innego podkładu MACa? Typowa? Mineralize był w NC chyba mniej żółty niż studio i inne, więc mam NC25 i był całkiem ok (zimą), ale studio fix 25 daje strasznie niezdrowy żółtawy efekt na mnie a 30 była pomarańczowa, okropna.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2015-09-02, 21:46   #4054
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Wzięłam NW30. 30-tka może być troszkę jasna obecnie, ale opalenizna schodzi więc za miesiąc będzie ok. Ja w MAC i tak zawsze jestem gdzieś pomiędzy NC i NW, ale NC jest zawsze za żółte
Cori a jak w ogóle Twoim zdaniem kolorystyka tego podkładu się ma do zwykłego studio albo prolonga albo jakiegokolwiek innego podkładu MACa? Typowa? Mineralize był w NC chyba mniej żółty niż studio i inne, więc mam NC25 i był całkiem ok (zimą), ale studio fix 25 daje strasznie niezdrowy żółtawy efekt na mnie a 30 była pomarańczowa, okropna.
Daj znać, czy dobrze trafiłas z kolorem. Nie wiem, jak te wyższe numery, ale skoro NC15 jest malo zólte, to 30 NC tez taka mogła byc. Oby NW za rozwe nie było.
No własnie jest jeszcze inna od reszty podkładów maca. Powiedziałabym, ze to seria, która jest najmniej żólta chyba Najbardziej zolte to Pro Longi stare

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 121 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2015-09-02, 21:56   #4055
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Daj znać, czy dobrze trafiłas z kolorem. Nie wiem, jak te wyższe numery, ale skoro NC15 jest malo zólte, to 30 NC tez taka mogła byc. Oby NW za rozwe nie było.
No własnie jest jeszcze inna od reszty podkładów maca. Powiedziałabym, ze to seria, która jest najmniej żólta chyba Najbardziej zolte to Pro Longi stare
Widzisz, mogłam zadawać takie mądre pytania wcześniej ale patrzyłam na te swatche NC i są wg mnie za ciepłe. Wolę już NW zażółcać F&B C3, co zazwyczaj robię i daje najlepszy efekt. McGyver wymięka Ale faktycznie dziwne te NC, beżowate.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:01   #4056
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Jak porównywałam na dłoni, to Waterweght NC15 był bardzo podobny albo taki sam jak Studio Fix NC15.
neath jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:01   #4057
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Widzisz, mogłam zadawać takie mądre pytania wcześniej ale patrzyłam na te swatche NC i są wg mnie za ciepłe. Wolę już NW zażółcać F&B C3, co zazwyczaj robię i daje najlepszy efekt. McGyver wymięka Ale faktycznie dziwne te NC, beżowate.
A byc moze dobrze wybralaś, jak psialam wyzej, to ze 15 jest malo zolta niekoniecznie wyzsza numeracja taka sama będzie

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:01   #4058
Magic chocolate cookie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Miałaś rację. D. uśpił moją czujność, bo szminki przysyłał mi zawsze świeże

Sprawdzałam przed chwilą i na mojej FoF jest napisane retro matte Tamta to może jakaś starsza wersja?
Całkiem możliwe, ale jak ją testowalam kilka dni temu, to miała takie bardziej przyjazne wykończenie, niż np Ruby Woo
Stary 2015-09-02, 22:04   #4059
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Jak porównywałam na dłoni, to Waterweght NC15 był bardzo podobny albo taki sam jak Studio Fix NC15.
Jak mi przyszedł, to prawie od razu porownałam z podkładami jakie posiadam m.in. ze Studio Fixem i u mnie nie wypadaja na rece identycznie

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Całkiem możliwe, ale jak ją testowalam kilka dni temu, to miała takie bardziej przyjazne wykończenie, niż np Ruby Woo
Bo to prawda FoF jest duuuzo przyjaźniejsza niz klasyczna Retro Matte Jak jak ja nalozylam bez patrzenia na wykonczenie to najpierw myslalam ze to zwykly Matte,.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:32   #4060
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Ruby Woo jest chyba najbardziej sucha z retro matów. A może to też zależy od stanu/wieku testera?
Cytat:
Jak mi przyszedł, to prawie od razu porownałam z podkładami jakie posiadam m.in. ze Studio Fixem i u mnie nie wypadaja na rece identycznie

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Bo to prawda FoF jest duuuzo przyjaźniejsza niz klasyczna Retro Matte Jak jak ja nalozylam bez patrzenia na wykonczenie to najpierw myslalam ze to zwykly Matte,.
W świetle Macowym podobnie do siebie wyglądały, ale na żywo mogły się różnić bardziej

Jak testowałam Ruby Woo to ciężko ją było zaaplikować bez konturówki, a z FoF, Relentlesly Red i All Fired Up było mi łatwiej i wygodniej. Innych nie próbowałam na sobie.
neath jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:36   #4061
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Ruby Woo jest chyba najbardziej sucha z retro matów. A może to też zależy od stanu/wieku testera?

W świetle Macowym podobnie do siebie wyglądały, ale na żywo mogły się różnić bardziej

Jak testowałam Ruby Woo to ciężko ją było zaaplikować bez konturówki, a z FoF, Relentlesly Red i All Fired Up było mi łatwiej i wygodniej. Innych nie próbowałam na sobie.
Tez mam wrazenie ze Ruby Woo najbardziej sucha Wiec to nie kwestia testera raczej

Ja spokojnie w domu przy dziennym i szuycznym i nawet teraz jeszcze raz sprawdziłam i widzę wyraznie, ze Fix jest widocznie zolty u mnie na łapie, zas Waterweight bezowo-rozowawy i w sumie to ledwo go widze, tak sie stopil znowu Obok pacnelam jeszcze Nourishinga i tez jest widoczny ale w strone zolto-bezu bardziej.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2015-09-02 o 22:40
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:43   #4062
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Tez mam wrazenie ze Ruby Woo najbardziej sucha Wiec to nie kwestia testera raczej

Ja spokojnie w domu przy dziennym i szuycznym i nawet teraz jeszcze raz sprawdziłam i widzę wyraznie, ze Fix jest widocznie zolty u mnie na łapie, zas Waterweight bezowo-rozowawy i w sumie to ledwo go widze, tak sie stopil znowu Obok pacnelam jeszcze Nourishinga i tez jest widoczny ale w strone zolto-bezu bardziej.
Pod względem odcidenia Nourishing najbardziej mi pasuje
neath jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:48   #4063
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Pod względem odcidenia Nourishing najbardziej mi pasuje
Mnie własnie Waterweight
Tak sobie teraz zerkam na łape z tymi swatchami 3 podkładów i Nourishing i Studio - taką tapete na rece mi stworzyly - roztarte, zas nowy idealnie stopiony, neiwidoczny. Boshe drogi, czemu nie mam idealnej cery - wtedy ten podkład na buzi byłby całkiem cuuuudo

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:58   #4064
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Cytat:
Tak się zastanawiałam ostatnio - czy jakbym była obrzydliwie bogata, ale tak naprawdę obrzydliwie, że mogłabym kupić wszystko, to lepiej byłoby kupić wszystkie kosmetyki z MACa, czy po prostu kupić swój własny salon MAC

Mnie po głowie teraz chodzi Plumful, Flat Out Fabulous, błyszczyk Miley (bo wiem, że będzie tylko do grudnia dostępny) i 3 Patentpolishe
Ja bym wolała zamiast własnego salonu mieć pokój z kosmetykami tylko dla siebie. Nie wszystkie odcienie i formuły byłyby mi przecież potrzebne, a marnotrawstwo by mnie gryzło. No chyba, że część bym po prostu rozdała - tylko komu by się to chciało posegregować? MAC ma przecież tyle produktów...

Cytat:
Plumful też chyba chcę albo Syrup

FoF to retro matte Do tego wykończenia dobrze mieć konturówkę, potem to już z górki.
Mi się podoba zarówno Plumful, Syrup jak i FoF - mimo, że retro maty niezbyt się sprawdzają na moich suchych ustach. Uwielbiam takie kolory i najchętniej miałabym je wszystkie w swojej kolekcji.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Ruby Woo jest sucha jak wiór

Edytowane przez GretchenSp
Czas edycji: 2015-09-02 o 23:02
GretchenSp jest offline  
Stary 2015-09-02, 22:58   #4065
pin3ska
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Myślę, że czas nazwać rzeczy po imieniu - to jest wątek dla stukniętych kosmetykoholiczek, z naciskiem na nałóg MACowy (jakby co, to nikogo nie chciałam urazić ).
Sami swoi

Cytat:
Niestety też lubię mieć wybór, duży , ale moje zbiory zaczynają mnie już trochę przerastać
Mnie ostanio troche też, zatem przerzuciłam sie w wiekszosci na buty Z tym, że z butami jest taki problem, że zajmuja więcej miejsca - trudniej zmagazynowac

Byłam dzis w Macu i wziełam pomadke Rare Breed. Naprawde ładna jest, drobinki ma, ale delikatne. To moja pierwsza mineralna pomadka z Maca, mam nadzieje, ze sie polubimy.

Ponadto wszystkie konturówki z Vamplify wchodzą na stałe, a błyszczyki to limitka.

Pędzla oval 6 nie ma w tej chwili. No i wziełam próbke Timechecka i nowego podkładu. Potestuje, choc juz widze, że jest wyraźnie ciemniejszy niż nc15 Nourishing, wiec pewnie nic z tego nie będzie .

...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:04   #4066
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

No proszę, kolejna osoba która kupiła Rare Breed. Tym bardziej nie mogę się teraz doczekać, aż do mnie przyjdzie

GretchenSp jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:12   #4067
pin3ska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
No proszę, kolejna osoba która kupiła Rare Breed. Tym bardziej nie mogę się teraz doczekać, aż do mnie przyjdzie

To przez Was wszystko, inaczej bym może nie wzieła, ale jak sie człowiek nasłucha zachwytów, to silna wola staje sie jakby mniej silna

...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:14   #4068
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Sami swoi

Mnie ostanio troche też, zatem przerzuciłam sie w wiekszosci na buty Z tym, że z butami jest taki problem, że zajmuja więcej miejsca - trudniej zmagazynowac

Byłam dzis w Macu i wziełam pomadke Rare Breed. Naprawde ładna jest, drobinki ma, ale delikatne. To moja pierwsza mineralna pomadka z Maca, mam nadzieje, ze sie polubimy.

Ponadto wszystkie konturówki z Vamplify wchodzą na stałe, a błyszczyki to limitka.

Pędzla oval 6 nie ma w tej chwili. No i wziełam próbke Timechecka i nowego podkładu. Potestuje, choc juz widze, że jest wyraźnie ciemniejszy niż nc15 Nourishing, wiec pewnie nic z tego nie będzie .
O, buty też ostatnio kupuję w ilościach większych, niż realna potrzeba . No i mam ten sam problem - nie mam już gdzie trzymać, a przy tym mam zwyczaj przechowywać buty, zwlaszcza po sezonie, w kartonie, w którym je kupiłam - to dopiero miejsca zajmuje .

Oval 6 ponoć już dotarł do niektórych salonów (na pewno był już w Galerii Mokotów) - może już się rozszedł
OlaM jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:15   #4069
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
O, buty też ostatnio kupuję w ilościach większych, niż realna potrzeba . No i mam ten sam problem - nie mam już gdzie trzymać, a przy tym mam zwyczaj przechowywać buty, zwlaszcza po sezonie, w kartonie, w którym je kupiłam - to dopiero miejsca zajmuje .
Nic mi prosze nie mówic o butach i braku miejsca na nie, bo to moja bolaczka też
Szafa na ciuchy wieksza tez by sie w sumie przydała

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:21   #4070
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie własnie Waterweight
Tak sobie teraz zerkam na łape z tymi swatchami 3 podkładów i Nourishing i Studio - taką tapete na rece mi stworzyly - roztarte, zas nowy idealnie stopiony, neiwidoczny. Boshe drogi, czemu nie mam idealnej cery - wtedy ten podkład na buzi byłby całkiem cuuuudo
Z Nourishingiem i Studio Fixem trzeba mieć jednak sposób, żeby je dobrze nałożyć, a Waterweight jakoś sam się rozprowadza - a z 191 to już w ogóle bajka
Nie masz chyba dużych problemów z cerą? Przynajmniej na Insta tego nie zauważyłam

Cytat:
Sami swoi

Dobrze, że te konturówki wchodzą do stałej, bo przynajmniej 1 mi wpadła w oko.

Daj znać, jak wypadną testy podkładu

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
To przez Was wszystko, inaczej bym może nie wzieła, ale jak sie człowiek nasłucha zachwytów, to silna wola staje sie jakby mniej silna
Właśnie! Jak sobie czytam te wszystkie zachwyty, to wyobraźnia mi jakoś sama pracuje
neath jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:21   #4071
pin3ska
Zakorzenienie

Cytat:

Oval 6 ponoć już dotarł do niektórych salonów (na pewno był już w Galerii Mokotów) - może już się rozszedł
No był, ale już nie ma, bo inaczej bym dzis z nim wrociła (to tez Wasza wina :P ).

pin3ska jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:23   #4072
macmania
Przyczajenie

Polecam ten Timecheck jako bazę pod pomadki retro matte. Nawet Ruby płynie
macmania jest offline  
Stary 2015-09-02, 23:24   #4073
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Cytat:
A ja w sumie jeszcze nie wiem, czy się nią zachwycam. Wstępnie (po swatchach), widzę szansę na dobrą współpracę. Ale okaże się na żywo.

GretchenSp jest offline  
Stary 2015-09-03, 08:40   #4074
neath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez macmania Pokaż wiadomość
Polecam ten Timecheck jako bazę pod pomadki retro matte. Nawet Ruby płynie
O, to sprawdzę, bo mam troszkę próbki jeszcze Swoją drogą to retro maty nie są takie złe, Inglot ma w swojej ofercie matowe pomadki, które są porównywalne konsystencją do Ruby Woo albo jeszcze bardziej suche.
neath jest offline  
Stary 2015-09-03, 09:01   #4075
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Własnie kurier pisał,z e miedzy 10 a 12 będzie z moja Instigator
Tak sie bije z myslami, czy dokupić konturówke Cyber World, czy pozostać na tych co mam, czyli Currant, Talk That Talk. No zobaczę, jak szminka przyjdzie i posprawdzam kolory Chociaż i tak mialam w planach tą i parę innych konturówek zakupić jeszcze
Myslałam tez o tych Pro Long z Vamplify, ale Allura nawet je zjechała

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2015-09-03, 09:07   #4076
earthpace
Zakorzenienie

Ciekawe ile ja będę czekać na przesyłkę z MAC

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2015-09-03, 09:14   #4077
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Ciekawe ile ja będę czekać na przesyłkę z MAC
No szminke w Dougu klikałam, wiec tylko 2 dni trwało od zamówienia do sms od kuriera, natomiast pędzelek z maca klikniety w poniedzialek jeszcze idzie Juz ma poslizg Normalnie dzisiaj powinien byc, a sledzenia jeszcze nie ma

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2015-09-03, 09:25   #4078
earthpace
Zakorzenienie

No właśnie, moje już niby wysłane (przynajmniej taki ma status). Śledzenie nie działa, ale nie działa już od paru zamówień.. pewnie znowu kurier zaginie z paczką i wyłoni się znikąd za jakiś tydzień.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2015-09-03, 10:40   #4079
Magic chocolate cookie
Rozeznanie

Cytat:
Dlatego ja też byłam święcie przekonana, że to matte, ale nie mam jej przed sobą, zajrzałam w internety, a tam to zdjęcie i ma napis matte, więc zbaraniałam

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:

Ja sobie w salonie Ruby Woo zaaplikowałam, ona jest tak sucha, że miałam wrażenie, że usta sobie drapię, jak ją nakładałam. Mimo tego, że piękna, to jej nie chcę, wiem, że unikałabym jej używania.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Ja bym wolała zamiast własnego salonu mieć pokój z kosmetykami tylko dla siebie. Nie wszystkie odcienie i formuły byłyby mi przecież potrzebne, a marnotrawstwo by mnie gryzło. No chyba, że część bym po prostu rozdała - tylko komu by się to chciało posegregować? MAC ma przecież tyle produktów...

Mi się podoba zarówno Plumful, Syrup jak i FoF - mimo, że retro maty niezbyt się sprawdzają na moich suchych ustach. Uwielbiam takie kolory i najchętniej miałabym je wszystkie w swojej kolekcji.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Ruby Woo jest sucha jak wiór
Oooo, to ja bym chyba też chciała pokój, ale taki wypasiony, ze specjalnym lustrem, z tymi wszystkimi lampkami i gadżetami No i dużo szafek, co bym w nich mogła upychać wszelkie kolekcje (może nie wszystkie MACowe oczywiście, ale większość).

Z tych wymienionych mam właśnie tylko Syrup, ale bardziej na mnie podoba mi się nieco jaśniejszy Lovelorn, jednak oba pozostałe kolory niezmiennie na mej liście do kupienia. Chcę bardzo, a jutro wypłata

Ruby Woo jest tak sucha, że aż drapie, kolor cudny, ale miałam wrażenie po nałożeniu, że mi usta zaschły na amen
Stary 2015-09-03, 10:59   #4080
Yasia
Wtajemniczenie

Zamówiłam w końcu dwa pędzelki: 109 i 159
Znalazłam karty upominkowe do D. więc same rozumiecie...

Coco Chanel
Yasia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości