Pomóżcie mi dobrać krem nawilżający...:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-06, 11:14   #1
Evelyne
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Pomóżcie mi dobrać krem nawilżający...:(

Ostatnio myślałam że znalazłam idealny. Zawsze wydawało mi się że mam cerę bardzo lekko mieszaną,prawie normalną. Ale jak stosowałam kremy do mieszanej to miałam uczucie ściągania. Jedynie Nivea Visage Young był idealny, nawilżał,nie ściągał, bardzo lekko matował ale... zauważyłam że mam po nim więcej wyprysków na twarzy Odstawiłam i się poprawiło. Teraz używam próbki kremy L'oreal Happyderm ( do suchej i wrażliwej) I jest prawie super. Skóra mieciutka, wcale sie nie świeci, dobrze nawilżona i bez wyprysków.
To w końcu jaką ja mam cerę i jaki krem mam dobrać aby zwyczajnie bardzo dobrze mi ją nawilżał? Mam kilka suchych skórek przy stosowaniu Matte Mousse. Dodam że mam wrażliwą cerę i oczy (przy niektórych kremach szczypią mnie oczy,nawet jak pod oczami nie smaruje). Musi to być delikatny krem. Po tym L'orealu delikatnie szczypią mnie oczy.
Pomocy bo głupieje
Evelyne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:26   #2
Pitipel
Zadomowienie

Dot.: Pomóżcie mi dobrać krem nawilżający...:(

Cytat:
Napisane przez Evelyne
Ostatnio myślałam że znalazłam idealny. Zawsze wydawało mi się że mam cerę bardzo lekko mieszaną,prawie normalną. Ale jak stosowałam kremy do mieszanej to miałam uczucie ściągania. Jedynie Nivea Visage Young był idealny, nawilżał,nie ściągał, bardzo lekko matował ale... zauważyłam że mam po nim więcej wyprysków na twarzy Odstawiłam i się poprawiło. Teraz używam próbki kremy L'oreal Happyderm ( do suchej i wrażliwej) I jest prawie super. Skóra mieciutka, wcale sie nie świeci, dobrze nawilżona i bez wyprysków.
To w końcu jaką ja mam cerę i jaki krem mam dobrać aby zwyczajnie bardzo dobrze mi ją nawilżał? Mam kilka suchych skórek przy stosowaniu Matte Mousse. Dodam że mam wrażliwą cerę i oczy (przy niektórych kremach szczypią mnie oczy,nawet jak pod oczami nie smaruje). Musi to być delikatny krem. Po tym L'orealu delikatnie szczypią mnie oczy.
Pomocy bo głupieje
Physiogel na wszystko najlepszy.
Na noc
Pitipel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 14:37   #3
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Starym sposobem na określenie typu cery jest umycie buzi żelem i obserwowanie co sie z buzią będzie działo przez następne godziny.
Jeżeli podpasował Ci krem Happyderm to go używaj.DMM bardzo wysusza skóre i ja z niego zrezygnowałam.Jeżeli chcesz go nadal stosować to powinnaś używac dobrego, nawilżającego kremiku pod ten podkład
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:05   #4
Evelyne

Cytat:
Napisane przez destiny666
Starym sposobem na określenie typu cery jest umycie buzi żelem i obserwowanie co sie z buzią będzie działo przez następne godziny.
Jeżeli podpasował Ci krem Happyderm to go używaj.DMM bardzo wysusza skóre i ja z niego zrezygnowałam.Jeżeli chcesz go nadal stosować to powinnaś używac dobrego, nawilżającego kremiku pod ten podkład
Umyłam twarz żelem ( ale Nivea Visage Young bo jest dla mnie super) i obserwowałam. Po 15 min zaczęłam odczuwać że lekko mi ściaga cerę, nic sie nie błyszczało ale czułam że skóra potrzebuje nawilżenia. W takim razie jaką mam cerę? Bo chyba nie mieszaną? ..już sama nie wiem.
Potem nałożyłam happyderm i odrazu wielka ulga... on jest do cery suchej i wrazliwej. Wrażliwą napewno mam a suchą?
Stary 2005-11-06, 21:03   #5
smarcoola
Rozeznanie

sucha tez sproboj kremu NIVE'i ale nie z serii young ale takiego z hydramina do cery suchej i wrazliwej (taki rozowy).poza tym kremow do twarzy nie kladzie sie na oczy dlatego ze skora wokol oczu jest znacznie bardziej wrazliwa niz ta na policzkach,czole czy nosie.
smarcoola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 21:15   #6
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn

Ja mam mieszaną cere i używam Garniera fluidu nawilżającego i uważam, że jest super (poniżej fotka), jest też taki sam krem nawilżający. Ale bardziej opłaca się kupić fluid-w tubce, bo kosztuje tyle samo (ok 20 zł), a ma 75ml, a krem 50 . Poniżej fotka kremu (słoiczek) i fluidu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg img22.jpeg (3,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg img.jpeg (2,7 KB, 284 załadowań)

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 21:28   #7
ufcio

ja mam ten kremik garniera i uwazam, ze jest dobry mysle, ze do twojej cery by pasowal, jest lekki ale nawilza, nie zatyka porow.
ufcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 21:57   #8
smarcoola
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ufcio
ja mam ten kremik garniera i uwazam, ze jest dobry mysle, ze do twojej cery by pasowal, jest lekki ale nawilza, nie zatyka porow.
ale z opisu evelyne wynika ze ona ma cere sucha i wrazliwa a nie mieszana
Stary 2005-11-06, 22:02   #9
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn

Cytat:
Napisane przez smarcoola
ale z opisu evelyne wynika ze ona ma cere sucha i wrazliwa a nie mieszana
Ja myślę, że ten krem jest ok, bo jest lekki i naprawdę super nawilża, ja mam cere mieszaną-bardzo często miałam przesuszoną różnymi dermatologicznymi kosmetykami, a wydaje mi się, że kosmetyki do cery suchej są tłuste . A te kremy są do cery mieszanej/normalnej. ja naprawdę polecam

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:15   #10
smarcoola
Rozeznanie

kosmetyki do cery suchej nie sa tluste tylko nawilzajace i zawiaraja skladniki lagodzace np aloes aby lagodzic podraznienie bo cera sucha ma sklonnosci do podraznien.kometyki tluste zatykaja pory...natomiast cera mieszana ktora byla "katowana" specyfikami dermatologicznymi wymaga jak najbardziej nawilzenia.
Stary 2005-11-06, 23:16   #11
Evelyne

Generalnie zawsze miałam cerę mieszaną (zawsze=ostatnio). Stosowałam serię kosmetyków Nivea Visage Young, bo są bardzo delikatne. Przy mocniejszych do tej cery miałam ściąganie skóry i pieczenie (L'oreal, Ziaja). Nivea Visage Young żel-krem nie ściąga, nawilża ale nie wystarczająco ale pojawiają mi się po nim wypryski. Z kolei pianka do mycia twarzy z tej serii jest dla mnie odpowiednia, pod warunkiem że po umyciu wklepię krem. Inaczej bardzo lekko ale czuję ściąganie twarzy. Jak nałożę rano podkład (Dream Matte Mousse) to nie muszę później przypudrowywać twarzy w ciągu dnia. Czasem widzę mocniejsze świecenie na czole,nosie brodzie ale nie aż do tego stopnia aby używać kosmetyków stricte do tej cery. Płatki nosa, czasem koniuszek, skóra wkoło ust, policzki, czasami niektóre partie czoła mam suchawe. Łuszczy mi się tam skóra, na nosie to już mocno, nawet peelingi nie pomagają. Na płatkach nosa mam naczynka. Do tego mam wrazliwą cerę, nawet po zwykłym Nivea Soft miałam zaczerwienienia. Nie nakładam kremu na oczy, wystarczy że pokremuję policzki i czuję w oczach jak piecze- to przy niektórych kremach.
I taka to zagadka, nie wiem jaką mam cerę. Coraz bardziej wydaje mi się że wrażliwą i lekko suchą. Co do kremu to mam dwa typy a w sumie już trzy:
1.ten garnier (już kiedyś miałam go zakupić)
2. Nivea Visage Odżywczy krem nawilżający na dzień ( do skóry suchej i wrażliwej)
3. Nivea Visage Aqua Beauty

Co polecacie do tej mojej tajemniczej cery ?
Stary 2005-11-07, 01:51   #12
zuzia80
Przyczajenie

Red face Dot.: Pomóżcie mi dobrać krem nawilżający...:(

Cytat:
Napisane przez layla_lbn
Ja mam mieszaną cere i używam Garniera fluidu nawilżającego i uważam, że jest super (poniżej fotka), jest też taki sam krem nawilżający. Ale bardziej opłaca się kupić fluid-w tubce, bo kosztuje tyle samo (ok 20 zł), a ma 7
5ml, a krem 50 . Poniżej fotka kremu (słoiczek) i fluidu:
a ja mysle ze ten krem jest do bani sama mam bardzo sucha skore i ostatnio polecila mi go ekspedientka i jestem strasznie rozczarowana skora jest bardziej sucha
zuzia80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:55   #13
charlotta1
Raczkowanie

Ja też go nie polecam, ja nie mam suchej skóry, a po nim mam nieprzyjemne uczucie, może nie aż ściągnięcia, ale takiego suchego filmu. Poza tym wałkuje się pod podkładem co skreśla go zupełnie. Myślę, że ewentualnie nadawałby się pod wodnisty podkład w postaci fluidu i to jakiś nawilżający, przy suchych i gęstych nie zdaje egzaminu.
Też jestem w trakcie poszukiwań ideału i na razie nic...
pozdr
lotta
charlotta1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 18:24   #14
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666
Smile Dot.: Pomóżcie mi dobrać krem nawilżający...:(

Cytat:
Napisane przez Evelyne
Generalnie zawsze miałam cerę mieszaną (zawsze=ostatnio). Stosowałam serię kosmetyków Nivea Visage Young, bo są bardzo delikatne. Przy mocniejszych do tej cery miałam ściąganie skóry i pieczenie (L'oreal, Ziaja). Nivea Visage Young żel-krem nie ściąga, nawilża ale nie wystarczająco ale pojawiają mi się po nim wypryski. Z kolei pianka do mycia twarzy z tej serii jest dla mnie odpowiednia, pod warunkiem że po umyciu wklepię krem. Inaczej bardzo lekko ale czuję ściąganie twarzy. Jak nałożę rano podkład (Dream Matte Mousse) to nie muszę później przypudrowywać twarzy w ciągu dnia. Czasem widzę mocniejsze świecenie na czole,nosie brodzie ale nie aż do tego stopnia aby używać kosmetyków stricte do tej cery. Płatki nosa, czasem koniuszek, skóra wkoło ust, policzki, czasami niektóre partie czoła mam suchawe. Łuszczy mi się tam skóra, na nosie to już mocno, nawet peelingi nie pomagają. Na płatkach nosa mam naczynka. Do tego mam wrazliwą cerę, nawet po zwykłym Nivea Soft miałam zaczerwienienia. Nie nakładam kremu na oczy, wystarczy że pokremuję policzki i czuję w oczach jak piecze- to przy niektórych kremach.
I taka to zagadka, nie wiem jaką mam cerę. Coraz bardziej wydaje mi się że wrażliwą i lekko suchą. Co do kremu to mam dwa typy a w sumie już trzy:
1.ten garnier (już kiedyś miałam go zakupić)
2. Nivea Visage Odżywczy krem nawilżający na dzień ( do skóry suchej i wrażliwej)
3. Nivea Visage Aqua Beauty

Co polecacie do tej mojej tajemniczej cery ?

Ja bym poradziła Ci odstawić na jakiś czas DMM (na jakies 2 tygodnie).Moim zdaniem to on bardzo wysusza buzie.Mi też skóra się strasznie łuszczyła po jego zastosowaniu i jak wiesz nie wygląda to ładnie.Ale już mniejsza o efekt, ważne jest zdrowie skóry.Jeżeli zauważysz różnicę to pewnie tak jak ja odstawisz DMM na zawsze ze swojego życia
Z tego co napisałaś to masz cerę suchą, wrażliwą i skłonną do pajączków.Powinnaś delikatnie obchodzić się z buzią, nie zapychać jej tłustymi kremami.Jeżeli pasuje Ci Happyderm to go przetestuj na dłuższy czas, jeżeli już znalazłaś coś w miare optymalnego dla buzi to nie warto katowac jej szukając jakiegoś innego kremu Stosuj łagodne żele, toniki (broń Boże z alkoholem!).W paru poprzednich wątkach dziewczyny pisały jak można zrobić takie domowe, delikatne toniki - to bardzo fajne rozwiązanie, bo sama wiesz co jest w tym kosmetykuPrzejrzyj sobie archiwumpozdrawiam
Stary 2005-11-07, 20:31   #15
Evelyne

Cytat:
Napisane przez destiny666
Ja bym poradziła Ci odstawić na jakiś czas DMM (na jakies 2 tygodnie).Moim zdaniem to on bardzo wysusza buzie.Mi też skóra się strasznie łuszczyła po jego zastosowaniu i jak wiesz nie wygląda to ładnie.Ale już mniejsza o efekt, ważne jest zdrowie skóry.Jeżeli zauważysz różnicę to pewnie tak jak ja odstawisz DMM na zawsze ze swojego życia
Z tego co napisałaś to masz cerę suchą, wrażliwą i skłonną do pajączków.Powinnaś delikatnie obchodzić się z buzią, nie zapychać jej tłustymi kremami.Jeżeli pasuje Ci Happyderm to go przetestuj na dłuższy czas, jeżeli już znalazłaś coś w miare optymalnego dla buzi to nie warto katowac jej szukając jakiegoś innego kremu Stosuj łagodne żele, toniki (broń Boże z alkoholem!).W paru poprzednich wątkach dziewczyny pisały jak można zrobić takie domowe, delikatne toniki - to bardzo fajne rozwiązanie, bo sama wiesz co jest w tym kosmetykuPrzejrzyj sobie archiwumpozdrawiam

Generalnie używam DMM od 3 tygodni i jedyny problem z tym podkładem to wysuszone skórki na nosie,ale one były od zawsze- tylko przy DMM są mocniej wiedoczne. Zawsze miałam skórki na nosie i naczynka, wrażliwą cerę. Odstawiłam Nivea Visage Young krem na jakiś czas i widzę poprawę... Happyderm mi odpowiada, ale podobno lekko zmienia odcień skóry? Tego się właśnie boje.. Używam go 5 dzień i jak na razie jest ok, aczkolwiek boję się bo słyszałam wiele różnych opinii o tym kremie-bardzo dużo złych
Toniku używam Garniera (do normalnej i mieszanej) ale jest BAARDZO delikatny i idealny dla mnie... może spróbować krem Garniera skoro tonik mi odpowiada bardzo?..sama nie wiem
Stary 2005-11-09, 16:47   #16
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

A patrzyłaś na recencje Happydermu na KWC?Ostatnio do czegoś dodawali próbki kremów Garniera ale już nie pamiętam do czego A co do suchych skórek to próbowałaś traktować nosek maseczką nawilżającą tak raz w tygodniu?
Stary 2005-11-09, 17:10   #17
czuczenka
Zakorzenienie

moim najlepszym nawilzajacym kremem jest L;oreal Happyderm i pozostane mu do konca wierna

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 17:12   #18
czuczenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czuczenka
moim najlepszym nawilzajacym kremem jest L;oreal Happyderm i pozostane mu do konca wierna
stosuje go juz od ok. 2 miesiecy i koloryt mojej cery sie wcale nie zmienil, ja nie wiem kto wam opowiedzial taką bajeczke o nim

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:52   #19
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

No ja właśnie też nie słyszałam o tym, żeby zmieniał koloryt cery.Kiedyś pojawił się wątek o nim na forum ale widziałam same pozytywy
Stary 2005-11-10, 21:52   #20
ufcio

smarcoola- ja tez ma skore sucha i to baaardzo, uzywam tego kremu Garniera, i jestem zadowolna, on jest Intensywnie nawilzajacy i mysle, ze by jej pasowal....
ufcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:31   #21
joaa12
Rozeznanie

Chyba każdy musi jednak wypróbowac ten krem Garniera (nawilzajacy, matujacy efekt). Moja twarz czasami jak uzyje podkładu po długim czasie świeci się, wiec miałam nadzieję, ze jak użyje tego kremu pod podkład to będzie OK.
Rzeczywiście wałkuje sie podkład na nim i strasznie ściaga mi skóre (nieprzyjemne uczucie). Wiec ja jednak nie polecam.
joaa12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 23:38   #22
falkka
Raczkowanie

a próbowałaś krem nawilżający z iwostinu? moim zdaniem on jest najlepszy sama stosuje go na przesuszoną buzię po specyfikach n atrądzik . jest hypoalergiczny i bez żadnych zapachów, więc delikatny

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 07:02   #23
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez falkka
a próbowałaś krem nawilżający z iwostinu? moim zdaniem on jest najlepszy sama stosuje go na przesuszoną buzię po specyfikach n atrądzik . jest hypoalergiczny i bez żadnych zapachów, więc delikatny
mnie on np. zapychał
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:37   #24
kasiakasienka
Wtajemniczenie

Hmm osobiscie uzywam kremu-emulsji ultranawilzajaceh eris. Jakos ostatnio naszły mnie refleksje na temat kondycji mojej skory, a raczej wspomnienia:P, mianowice kiedys naprawde czulam jaka skora jest sciagnieta i wysuszona. A teraz jest ok. Co do happyderm- mi osobiscie nie podszedl, chociaz kosmetyki loreal generalnie sa super . Z mojej strony polecam ten kremik erisa, jest na dzien, nadaje sie pod makijaz, ma flirt uv i dobrze nadaje sie pod makijaz Pozdrawiam!!

Wznawiam odchudzanie od 1.1.2009 : cel -15 kg

15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Carl Gustav Jung: "The meeting of two personalities is like the contact of two chemical substances; if there is any reaction, both are transformed.
kasiakasienka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości