Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-06, 11:11   #1
tutti_frutti
Raczkowanie

Przykry zapach z ust ;( Jak się go pozbyć?

Od jakiegos czasu czuje że poprostu śmierdzi mi z ust. Poczytałam trochę w internecie co może być tego przyczyną w związku z czym poszłam do dentysty, zęby mam zdrowe więc to odpada. BYłam też u lekarza, ale nie stwierdził nic, a przecież ja to czuje inni też! Polecił mi żebym kupiła sobie w aptece jakieś tabletki chlorofilowe, więc kupiłam NATURA FRESH nie pomogły Zęby myje często 4 razy dziennie, czasem nawet częściej, żuje miętówki no ale całę życie mam chodzić z gumą w buzi?? Możecie mi jakoś pomóc, bo juz nie wiem co mam robić
tutti_frutti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:14   #2
bunny-pie
Zakorzenienie

Dot.: Przykry zapach z ust ;( Jak się go pozbyć?

A moze urosly Ci ostatnio zeby madrosci? Chociaz troche?
Stary 2005-11-06, 11:30   #3
Kavala
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
A moze urosly Ci ostatnio zeby madrosci? Chociaz troche?
A może się odchudzasz? Albo zmieniłaś ostatnio dietę? W aptece są też podobno jakieś tabletki z cynkiem (czy coś w tym stylu), bo podobno niedobór tego pierwiastka może powodować dakie problemy.
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:42   #4
bunny-pie
Zakorzenienie

Ja tez mialam przez rok przykry zapach, mylam zeby co godzine, zulam gume, dostalam tabletki, specialny plyn do plukania, nic.
Poszlam niedawno na uzuwanie zebów madrosci, i lekarka powiedziala ze mam infekcje (=cyste) która na zdjeciach szczeki nie bylo widac, bo byla z boku i zab ja zaslanial. Mówila, ze przy zebach madrosci to sie bardzo czesto zdaza, ale mozna miec cysty tez przy normalnych, rzecz jasna, chociaz nie czesto. Pozbyla sie tej cysty (wyciela ja), dostalam antybiotyki i juz ooo wiele-wiele-wiele lepiej, chociaz nieraz (ale to tylko raz na 3 dni a nie non-stop jak przed tem) jeszcze mam ten smak tego nieprzyjemnego zapachu (ciezko okreslic dlaczego akurat smakuje go, ale jest), lekarka mówi ze moge miec tez cyste przy innych zebach madrosci (pozbywala sie najpierw prawej strony, bo wiedzialam ze z nia cos nie tak) ale to sie dopiero okaze za 3 tygodnie. Jezeli nadal bede miala przykry zapach i smak (chociaz on jest naprawde minimalny, naprawde co pare dni) to beda mi rozciniali dziaslo alby sprawdzic (z czego sie naprawde ciesze, bo chce sie tego pozbyc)!
Wiec, zadne lekarstwa nie pomoga, jezeli masz cyste, trzeba ja usunac. Musisz jakos wyczuc, który to zab. Wtedy musi jakis pozadny detysta sprawdzic (niektórzy nie dowierzaja )
Stary 2005-11-06, 11:49   #5
magdziaS
Moderatorka

Smaczny profil magdziaS
Smaczne przepisy4

Proponuję zakupić cynk w tabletkach ma on za zadanie likwidować przykry zapach. Jest bezsmakowy, i pomaga utrzymać świeżość w ustach.

Jula nasze Szczęście
8.4.14

mikroREKLAMA
Ślub ? Zapraszam na Bloga Pełnego Kolorowych Inspiracji
Szukasz ślubnych inspiracji: korowych butów, propozycji bukietów ślubnych, tortów, dekoracji czy podarków dla gości - zapraszam do mojej skarbnicy pomysłów!

Ta reklama pokazywana jest pod 9 373 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
magdziaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:55   #6
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86

a moze masz problemy z żołądkiem ??? bo czasem ta k bywa ze osoby majace problemy zdrowotne zwiazane z jakaś choroba zołądka maja takze przykry zapach z ust ..osobiscie znałam taka jedna osobe któa przez probemy z żołdkiem miała przykry zapach z ust
Izus86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 16:33   #7
tutti_frutti
Raczkowanie

Nie wydaje mi się, żebym mialam jakąs cyste, bo u dentysty byłam i dokładnie mi sprawdził zęby, no i zęby mądrości też mi nie rosną. Byłam u lekarza nie stwierdził, jakoby to były gazy z żołądka. No więc już nie wiem co to może być a ile kosztuje ten cynk w tabletkach??
Stary 2005-11-09, 16:14   #8
paula219
Raczkowanie

GG do paula219
Talking Dot.: Przykry zapach z ust ;( Jak się go pozbyć?

a palisz labo paliłaś papierochy?????
paula219 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 16:54   #9
bąbelek_82
Rozeznanie

Może też chodzić o kamień na zębach, który trzeba usunąć pierwsze co zrób, to idź do dentysty.
Stary 2005-11-10, 09:57   #10
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

jeśli lekarz pierwszego kontaktu wykluczył problemy żołądkowe, to wybierz się jeszcze do laryngologa (trzeba mieć skierowanie), niech Ci obejrzy migdałki.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 18:28   #11
tutti_frutti
Raczkowanie

Nigdy nie paliłam papierosów. U dentysty byłam i nie mam kamienia, żadnych zepsutych zębów i nie rosną mi 8. U laryngologa też juz byłam, nic nie stwierdził. Chociaż obejrzał mnie tak byle jak, pewnie dlatego że nie byłam prywatnie
Stary 2005-11-11, 18:54   #12
Nusi@
Raczkowanie

Ja z tym problemem poszłam do gastrologa. Zrobił mi gastroskopie i wyszło że mam zapalenie opuszki dwunastnicy. Dał mi jakis lek i niby miało mi pomóc ale chyba pójdę do niego jeszcze raz bo nadal mam ten przykry zapach z ust. Jesli chodzi o dentyste to też mam zdrowe zęby (chodze regularnie) i myję regularnie zeby. Moze chodzi tez o tą cyste (pierwsze słysze) zapytam sie dentysty o to bo moze nie zwrócił nikt mi na to uwagi jeszcze.

Moze jesli nie byłaś idz do gastrologa - wiem że nie jednej osobie pomógł na typ punkcie. Ale chyba trzeba trafic na dobrego lekarza bo moj sie mna nie bardzo przejoł
Nusi@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 14:59   #13
tutti_frutti
Raczkowanie

No u gastrologa jeszcze nie byłam, ale na pewno się wybiorę, muszę! dzięki za nowy pomysł, może mi coś lekarz ten pomoże
Stary 2005-11-12, 16:04   #14
wariatka_20
Rozeznanie

moja mama też tak kiedyś miała i żuła natkę pietruszki, piła soki z pietruszki i jadła tego zieleńca jak najwięcej i przeszło
wariatka_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 09:18   #15
Nusi@
Raczkowanie

Pojawił sie artykuł na wizażu na temat zielonej herbaty i okazuje sie że ona może być sposobem na niemiły zapach z ust:

<< Zielona herbata zwalcza nieświeży oddech
Związki zawarte w zielonej herbacie powstrzymują rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieświeży oddech - poinformowano podczas spotkania American Society for Microbiology w Waszyngtonie.

Polifenole, związki chemiczne zawarte w herbacie, zapobiegają zarówno rozwojowi bakterii, jak i wytwarzaniu przez nie brzydko pachnących związków chemicznych - wykazali badacze z Uniwersytetu Illinois w Chicago.

Problem z nieświeżym oddechem dotyczy znacznej części populacji. Jego przyczyną są głównie nieprzyjemne w zapachu lotne związki siarki, na przykład siarkowodór, produkowany przez beztlenowe bakterie żyjące na tylnej części języka czy w zagłębieniach dziąseł.

W badaniu laboratoryjnym prof. Christine Wu oraz współpracujący z nią Min Zhu, przez dwie doby "przetrzymywali" herbaciane polifenole z trzema gatunkami bakterii związanych z cuchnącym oddechem.

Przy stężeniach od 16 do 250 mikrogramów na mililitr, polifenole hamowały wzrost bakterii w jamie ustnej. W stężeniach niższych - od 2,5 do 25 mikrogramów na mililitr - hamowały enzym, który katalizuje tworzenie się siarkowodoru - zmniejszały jego produkcję o 30 procent.

Zdaniem Wu, badania te uzupełniają wcześniejsze analizy laboratoryjne, które pozwoliły udowodnić, że herbata powstrzymuje wzrost bakterii w płytce nazębnej, i że przepłukiwanie ust herbatą zmniejsza tworzenie się płytki nazębnej oraz produkcję kwasów, powodujących próchnicę.

"Oprócz zatrzymywania wzrostu patogenów w ustach, herbata i jej polifenole mogą sprzyjać zdrowiu jamy ustnej, zmniejszając produkcję przez te bakterie nieprzyjemnie pachnących związków chemicznych" - podkreśla Wu.

Polifenole występujące w herbacie zawierają katechiny i teaflawiny. Katechiny występują i w zielonej, i czarnej herbacie. Teaflawiny - głównie w herbacie czarnej. >>
Stary 2006-01-24, 09:28   #16
Milena13
Rozeznanie

GG do Milena13

Ja mam to samo. Toc taki. Mycie języka. płyna do płukania jamy ustnej. Mocna pasta i nic. U mnie nieprzyjemy zapach powoduje (tak mi sie wydaje) osad na języku. Dal tego kupiłam sobie szczoteczę do zębów z tymi gumkami z drugiej strony. troche poga ale nie na długo.. na to chba nie ma sposobu

droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 09:48   #17
Durga
Zakorzenienie

Też tak kiedyś miałam i poszłam do apteki po tabletki z wyciągiem z pietruszki, niestety nic nie pomogły, ale z czsem przykry zapach z ust sam minął.

Durga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 10:10   #18
Asik_
Zakorzenienie

Cynk ma takie wlasciwosci? Ja lykam ale ze wzgledu na wlosy Czytalam ze dobrze na nie wpływa.
A co do sprawy dentysty to, czy usuwanie kamienia jest darmowe? Nigdy nie bylam z takim problemem u dyntysty ale chetnie sie dowiem
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 10:17   #19
Nusi@
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Asik_
A co do sprawy dentysty to, czy usuwanie kamienia jest darmowe? Nigdy nie bylam z takim problemem u dyntysty ale chetnie sie dowiem
Nigdy z życiu ! za wszystko trzeba płacić no chyba że jest gdzies jakis dentysta ktory zrobi taka usluge za free Ja byłam na usuwaniu kamienia i zapłacilam tyle co za małą plombę. Powiem od siebie ze troche załuje ze to zrobilam (opinia powtorzyla sie u jednej znajomej) - moje zeby bardziej reaguja teraz na zimno, chyba dziasła sie troszenke odsunely i dlatego tak jest a kamień i tak wraca po jakims czasie.
Stary 2006-01-24, 11:10   #20
Asik_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nusi@
Nigdy z życiu ! za wszystko trzeba płacić no chyba że jest gdzies jakis dentysta ktory zrobi taka usluge za free Ja byłam na usuwaniu kamienia i zapłacilam tyle co za małą plombę. Powiem od siebie ze troche załuje ze to zrobilam (opinia powtorzyla sie u jednej znajomej) - moje zeby bardziej reaguja teraz na zimno, chyba dziasła sie troszenke odsunely i dlatego tak jest a kamień i tak wraca po jakims czasie.
Juz myslalam ze moze chociaz kamien bedzie mozna usunac raz na jakis czas za darmo hihi
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 08:58   #21
tutti_frutti
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Juz myslalam ze moze chociaz kamien bedzie mozna usunac raz na jakis czas za darmo hihi
Bo można, musisz tylko znaleźć dentyste który ma podpisaną umowę z NFZ i już!
Stary 2006-09-25, 11:16   #22
m.a.r.t.a
Moderator ślubny

Cytat:
Napisane przez Izus86 Pokaż wiadomość
a moze masz problemy z żołądkiem ??? bo czasem ta k bywa ze osoby majace problemy zdrowotne zwiazane z jakaś choroba zołądka maja takze przykry zapach z ust ..osobiscie znałam taka jedna osobe któa przez probemy z żołdkiem miała przykry zapach z ust
Otóz to, także znam pewna osobę która bardzo dobrze dbała o higiene jamy ustnej, a mimo to przykry zapach i tak powstawał.... co sie okazało, miała probelmy z żołądkiem (dokładnie nie powiem Ci gdzie leżał problem, bo juz nie pamietam) ale on był przyczyna tego dyskomfortu... warto wybrac się do lekarza, naprawdę..
Pozdrawiam
Masz ustaloną swoją datę ślubu? Niedługo czeka Cię kolejna rocznica? Ten kalendarz jest stworzony właśnie dla Ciebie! Wejdź i sama skrobnij parę słów o sobie.Kalendarz obejmuje wydarzenia do 2020 r.

Ta reklama pokazywana jest pod 13 728 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
m.a.r.t.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 12:03   #23
zuziunia13
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Otóz to, także znam pewna osobę która bardzo dobrze dbała o higiene jamy ustnej, a mimo to przykry zapach i tak powstawał.... co sie okazało, miała probelmy z żołądkiem (dokładnie nie powiem Ci gdzie leżał problem, bo juz nie pamietam) ale on był przyczyna tego dyskomfortu... warto wybrac się do lekarza, naprawdę..
Pozdrawiam
Ale autorka pisze że była u lekarza więc to nie to.

Też mam czasem wrażenie że mam nieprzyjemny oddech i właśnie wydaje mi się że powoduje to osad na tylnej części języka (przy gardle). Ale nie mam pojęcia jak ten osad zlikwidować. O czyszczeniu języka nie ma co marzyć bo mam odruch wymiotny.

Zastanówmy się nad tym cynkiem. A może ktoś używał? Prosimy o opinie.
Stary 2006-12-16, 17:31   #24
Paulina1988
Rozeznanie

GG do Paulina1988 Wyślij wiadomość przez MSN do Paulina1988

hej ja mam to samo....ale w odroznieniu od was mam to od kąd pamiętam zawsze mialam nieprzyjemny zapach z buzi i nie wiem co mam robic mam zdrowe zeby chodze regularnie do dentystki usowalam sobie kamien nazebny,bylam u laryngologa powiedziala mi ze ona ode mnie nic nie czuje ze mi sie wydaje(!!!) i ze mam troche ropy na migdalach i dala m,i do plukania kore debu(nie polecam nic nie daje i powoduje duzy osad na zebach) ehhhh mam płyn do plukania ust myje dokladnie zeby wlacznie z jezykiem ale zauwazylam ze jak umyje zeby wyplucze to po jakiejs godzinie mam ten osad na tylnej czesci jezyka i to on ma taki nieprzyjemny zapach...hmmmm zamierzam wybrac sie do laryngologa jeszcze raz moze cos mi na to poradzi( mialm robiony wymaz z nosa i z gardla i wszysyko ok juz sama nie wiem czuje sie taka bezsilna) wybiore sie jeszcze do gastrologa mozecie mi po krotce powiedziec jak przeprowadza sie taka wizyte i o jakie badania moglabym ewentualnie poprosic lekarza??
dziewczyny mam juz tego serdecznie dosyc moje kontakty towarzyskie sa zawerzone przez to gowno to juz mnmie tak meczy boje sie ze zawsze to bede miala bo jak wczesniej wspomnialam ja tego nie nabylam ale mialam od zawsze
Paulina1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:37   #25
MacieJ_)
Raczkowanie

Przyczyną przykrego zapachu z ust może być także zapalenie zatok(przewlekłe)
Wtedy z tylu jamy ustnej splywa caly czas wydzielina,ktora powoduje przykry zapach
Ale o zapaleniu zatok czlowiek raczej wie
pzdr
MacieJ_) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 20:59   #26
*~An!@~*
Zadomowienie

GG do *~An!@~*

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Może też chodzić o kamień na zębach, który trzeba usunąć pierwsze co zrób, to idź do dentysty.
Autorka wątku pisała, że BYŁA już u dentysty .
*~An!@~* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 19:58   #27
jutynka91
Raczkowanie

GG do jutynka91
Smile Dot.: Przykry zapach z ust ;( Jak się go pozbyć?

Przepraszam, jeżli juz padła odpowiedz na te pytanie, ale nie doczyałam do konca tego wątku. Ile kosztuje cynk w tabletkach, kupie go w aptece?

Przeraża nas prawda, dlatego kłamiemy...
jutynka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 21:42   #28
lafigue
Zadomowienie

taki cynk do ssania kosztuje kilkanaście złotych /jest do kupienia w aptece/

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 10:52   #29
Nati femme fatale
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wariatka_20 Pokaż wiadomość
moja mama też tak kiedyś miała i żuła natkę pietruszki, piła soki z pietruszki i jadła tego zieleńca jak najwięcej i przeszło
To powinno pomóc, są nawet takie kapsułki z wyciągiem z pietruszki, dostępne w aptekach albo w sklepach zielarskich.

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 09:23   #30
wilhelmina
Zadomowienie

Trzeba pamiętać, że często przykry zapach z ust nie jest związany z zębami, tylko z układem pokarmowym. Wtedy mycie zębów nie pomoże ani trochę. Szczerze mówiąc wtedy niewiele może już pomóc i niestety trzeba cały czas ssać miętusy, bądź żuć gumę.
wilhelmina jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości